PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال: کوک سنتور

nabegheh95
Tuesday 24 April 2007, 11:44 AM
سلام،
آيا براي کوک سنتور يا هر ساز ديگه اي ، حتما بايد تجربه بسيار زياد در نواختن آن ساز يا شناسايي صدا ها داشت؟

آيا امکان داره که با دونستن يک سري قواعد و قوانين خاص بشه يک ساز رو کوک کرد؟

اينو براي خودم مي پرسم که تازه شروع به يادگيري سنتور کردم و دوست دارم بتونم خودم سازم رو کوک کنم. abru
و مي دونم که در يادگيري قواعد خيلي با استعدادترم ، تا شايد با کمک اين قواعد بتونم زودتر به کوک کردن سازم بپردازم (زودتر از زمان لازم براي کسب تجربه زياد)

Hes_r
Tuesday 24 April 2007, 11:49 AM
خوب صددر صد برای کوک تجربه و شناخت صدا خیلی لازمه و تقریبا بدون اون غیر ممکنه

ولی خوب برای کوک کردن سار دستگاه هایی مثل دیاپازون هم هست که میتونی اونا رو بخری و است?اده کنی

Hes_r
Tuesday 24 April 2007, 11:52 AM
در ضمن نرم ا?زار کوک ساز با کامپیوتر از اینجا دانلود کنی ( الیته دوست عزیز مطمئن نیستم برای سنتور کار کنه )

باید میکرو?ون هم داشته باشی البته

برو به اینجا (You can see links before reply)

nabegheh95
Tuesday 24 April 2007, 12:10 PM
مرسی ، اما پسورد ?ایل Zip ؟؟؟؟؟

Amir
Tuesday 24 April 2007, 12:13 PM
پسورد ?ایل هست : You can see links before reply

Hes_r
Tuesday 24 April 2007, 12:17 PM
عزیزم امیر که گ?ت

You can see links before reply

تازه همون جام نوشته بودم دقت نمیکنی

nabegheh95
Tuesday 24 April 2007, 12:24 PM
دیدم، تو همون ص?حه هم دیدم. ولی قبول نمی کنه. میگه پسورد اشتباهه !!!!

Hes_r
Tuesday 24 April 2007, 12:28 PM
بذار 5 دقیقه چکش کنم

Hes_r
Tuesday 24 April 2007, 12:30 PM
پسورد کاملا صحیحه همین الان چک کردم

nabegheh95
Tuesday 24 April 2007, 12:36 PM
khaste khurd

پس چرا نمیشه ؟؟؟؟ gerye حالا بدون پسورد نمیشه بذارید ؟؟

Hes_r
Tuesday 24 April 2007, 12:41 PM
اینم به خاطر تو بدون پسورد

mojgan
Tuesday 15 May 2007, 11:00 PM
دوست عزیز
همونطور که دوستان گ?تن نرم ا?زارها واسباب زیادی از جمله تیونر ودیاپازون هست که می تونه در کوک کمکت کنه
اما موسیقی ایرانی ربع پرده داره واین کارو برای مبتدی ها سخت کرده
سنتور سازیه که کوک کردنش از نواختنش مهم تر وسخت تره
بهتره تا زمانی که گوش شما قوی نشده سنتورتون رو بدین بیرون کوک کنن
این طوری راحتترین

tornado
Sunday 25 November 2007, 03:38 PM
با سلام خدمت همه دوستان

من امير على هستم از كره جنوبى دوستانى كه طرزِ كار با tuner رو برا كو ك كردن سنتور ميدونن لطفا منو راهنمايى كنن

Hes_r
Sunday 25 November 2007, 05:13 PM
اینو که قبلا گفتند دوستان

شما بگو مشکلت چیه .

Razoniaz
Monday 26 November 2007, 06:43 AM
با سلام خدمت همه دوستان

من امير على هستم از كره جنوبى دوستانى كه طرزِ كار با tuner رو برا كو ك كردن سنتور ميدونن لطفا منو راهنمايى كنن

سلام دوست عزيز ، تيونر شما از نوع ديجيتال هست يا آنالوگ؟

tornado
Monday 26 November 2007, 03:57 PM
با سلام

ديجيتال هست }model }emt-668 made in china

Hes_r
Monday 26 November 2007, 07:29 PM
اول روشن میکنید . بعد سیم مورد نظر رو به صدا در میارید . بعدش هم به وسیله ی دیاپازون میبینید که چه نتی رو نشون داده . و با توجه به نت مورد نظرتون اون رو کوک میکنید .

اسامی نت ها هم به شرح زیر هستن :

1- لا A
2- سی B
3- دو C
4-ر D
5-می E
6- فا F
8-سل G

Razoniaz
Monday 26 November 2007, 11:11 PM
سلام دوست عزیز
پس از روشن کردن دستگاه آنرا در حالت تیونر قرار دهید در این حالت علامت Tuner بر روی صفحه ظاهر می شود (برای خروج از حالت Metronome و وارد شدن به حالت Tuner دکمه Mode را چند ثانیه فشار دهید) .
دکمه Mode را چندبار فشار دهید تا علامت C که نشان دهنده نت Do هستش ظاهر شود. با مضراب یکی از سیم های سنتور مثلا سیم سل را بصدا درآورید در این حالت باید علامت G که نشان دهنده نت سل است بر روی صفحه ظاهر شود و علامت نشانگر در وسط قرار گیرد و چراغ دستگاه سبز شود در غیر اینصورت اگر علامت نشانگر پائین تر از حد وسط بود با کلید کوک سیم های مربوط به آن نت را کمی سفت کنید و در صورتی که علامت نشانگر بالاتر از حد وسط بود با کلید کوک سیم ها را کمی شل کنید.
اسامی نتها و علائم مربوط به آنها را دوست عزیزمان Hes-r ذکر کردند.
من سعی کردم مختصر توضیح بدم اگه سوالی بود در خدمتم.

tornado
Tuesday 27 November 2007, 07:46 AM
خيلى متشكر از دوستان خوب {razoniyaz} و matalebe {hes-r} مفيدى نوشتن. اما باز هم يك سوال برام پيش آمد كه براى يك kok معمولى رو سنتور از كدوم حالت يا فرکانس در tuner بايد استفاده كنيم? مثلا كلمه{g} از 2g 1g .....تا 7g هست و نتهاىِ ديگه............ .اگر ممكن هست فرکانس كه روى سنتور خود تون هست برام تايپ كنيد

ممنون از لطف همه دوستان هنر دوست

Razoniaz
Tuesday 27 November 2007, 10:01 AM
دوست عزيز شما مي‌تونيد همون عدد 1 را انتخاب کنيد(مثلا 1G). فقط دقت کنيد عدد يکساني را براي همه نتها انتخاب کنيد. (مثلا 1G ، 1A و ...)

tornado
Thursday 29 November 2007, 11:22 AM
خيلى ممنون::از {razoniyaz} عزيز. خواهش ميكنم اگه ميشه بيشتر tovzi بديد .simhaye زرد با سفيد در tuner يك نت رو بايد نشون بِدن يا فرق ميكنه؟ و براى kok كردن سنتور از كدام قسمت بايد شروع كنيم ممنون از لطف دوستان و مدير محترم سايت

Hes_r
Thursday 29 November 2007, 09:22 PM
ببین شما باید بدونید هر سیمی باید چه صدایی بده .

بعد هم که دیاپازون رو روشن کردی اول روی یک رشته سیم با ناخنت میتونی صدا ایجاد کنی بعد هم ببینی دیاپازون چه نتی رو نشون میده . در ضورت لزوم با وسیله ی کوک سنتور سیم رو زیر یا بم کن .

Razoniaz
Sunday 2 December 2007, 08:30 AM
خيلى ممنون::از {razoniyaz} عزيز. خواهش ميكنم اگه ميشه بيشتر tovzi بديد .simhaye زرد با سفيد در tuner يك نت رو بايد نشون بِدن يا فرق ميكنه؟ و براى kok كردن سنتور از كدام قسمت بايد شروع كنيم ممنون از لطف دوستان و مدير محترم سايت

دوست عزيز بابت تاخير در جواب شما معذرت مي‌خوام.
ببينيد سيمهاي زرد و سفيد و پشت خرک همنام (مثلا سل سفيد و زرد و پشت خرک) در تيونر يکسان نشان داده مي‌شوند. براي کوک سنتور هم فرقي نمي‌کنه از کجا شروع کنيد. ولي بهتره سيمهاي زرد و سفيد و پشت خرک مربوط به يک نت را اول کوک کنيد و بعد سراغ نت بعدي بريد. مثلا ابتدا نت مي خرک اول را براي همه سيمها(زرد سفيد و پشت خرک) کوک کنيد، بعد سراغ فا بريد و الا آخر.
مشکلي بود در خدمتم

tornado
Tuesday 4 December 2007, 04:05 PM
ممنونم از لطف شما. razoniyaz} ميخواستم اگر مدير محترم سايت اجازه ميدن يه شماره تماس يا ايميل به من بديد چون با تايپ كردن يه خرده مشكل هست سوال مطرح كردن و توى اين كشور هم كسى نيست كه بتونه راهنمايى كُنه منو{} متشكر{}از سايت خوبتون

Amir
Tuesday 4 December 2007, 08:19 PM
اجازه ما هم دست شماست

ولی اگه اینجا بحث کنید به ما و هنرجوهای دیگه هم لطف کردید تا همه بتونن از مطالب استفاده کنند

Razoniaz
Wednesday 5 December 2007, 07:48 AM
ممنونم از لطف شما. razoniyaz} ميخواستم اگر مدير محترم سايت اجازه ميدن يه شماره تماس يا ايميل به من بديد چون با تايپ كردن يه خرده مشكل هست سوال مطرح كردن و توى اين كشور هم كسى نيست كه بتونه راهنمايى كُنه منو{} متشكر{}از سايت خوبتون

دوست عزيز شما در قسمت ارسال ايميل مي‌تونيد به من ايميل بفرستيد. من از طريق ايميل شماره تماس خودم را براي شما ميفرستم.

Razoniaz
Sunday 9 December 2007, 09:49 AM
با سلام خدمت همه دوستان هنرمند عزيز
در فايل پيوست آموزش کوک سنتور با استفاده از تيونر را شرح داده ام اميدورام براي دوستان عزيز مفيد باشد

Hes_r
Sunday 9 December 2007, 01:27 PM
ممنونم رزونایز جان . کاش علاوه بر این جا یه تاپیک جدید هم بزنی که دوستان سنتور نواز استفاده کنند .

tornado
Monday 10 December 2007, 08:09 PM
خيلي ممنون از اقا محسن عزيز واقعا. زحمت كشيدي دستت درد نكنه

AminAM
Tuesday 18 December 2007, 04:39 PM
salam doste aziz.
dar javab be soalet bayad goft ke baraye koke santor bayad faghat tamrine bala dasht ke albate baraye in kar bayad ye saz gheir az saze aslit bashe.
yani ye saze mshghie arzon bashe bayad ba on tamrin koni.
man khodam 11 sale santor mizanamo az sale dovom saze kokam o gereftam badesham ta vaghti ke khob tonestam khob kok konam hodode yeki do sal tol keshid behtarin kar ine ke saze tamrineto zodtar begirio shoro koni.
age soali dashti be mailam befrst:amin_am2006ma:aq

dulcimer
Monday 14 January 2008, 05:27 PM
سلام دوستان
پرسش من این است که آیا باید تک تک سیمهای یک خرک جداگانه کوک شود یا نه؟

لطفا درمورد تنظیم تیونر بر روی c و اینکه سیم خروجی تیونر (pick up تیونر ) را باید به کجای سنتور وصل کرد هم توضیح دهید .

Razoniaz
Tuesday 15 January 2008, 02:34 PM
سلام دوستان
پرسش من این است که آیا باید تک تک سیمهای یک خرک جداگانه کوک شود یا نه؟

لطفا درمورد تنظیم تیونر بر روی c و اینکه سیم خروجی تیونر (pick up تیونر ) را باید به کجای سنتور وصل کرد هم توضیح دهید .

دوست عزيز منظورتان از اينکه تک تک سيمهاي خرک جداگانه کوک شوند چيست؟
در مورد کوک با تيونر در همين تاپيک فايلي را پيوست نموده ام که مي‌توانيد آن را مطالعه فرمائيد در ضمن سيم تيونر را مي‌توانيد به گوشي‌هاي سنتور وصل نماييد.

Hes_r
Tuesday 15 January 2008, 04:20 PM
رازو نایز جان منطور ایشون اینه :

هر خرک سنتور 5 تا سیم داره ایشون میگه فقط با مضراب بزنم رو کل خرک کوک کنم یا تک تک سیم ها رو کوک کنم .

و تا اونجایی که من میدونم و تقریبا مطمئنم باید تک تک سیم ها را جداگانه کوک کنی و از ناخونت هم استفاده کنی برای صدا دهی هر ساز .

dulcimer
Thursday 17 January 2008, 06:42 PM
سلام دوستان

Razoniaz (You can see links before reply) عزیز با سپاس از پاسخ شما

منظورم اینه که آیا باید هریک از 4 سیم روی یک خرک را ( با دم مضراب ) به ارتعاش در آ وریم

و سیم تیونر رو هر بار از یک گوشی به گوشی دیگه جابه جا کرد ؟

در مورد علامت c ( نت دو ) مگه در سنتور از کلید سل استفاده نمی شه ؟

لطفا در مورد مارک ( مدل ) تیونری که استفاده میکنید توضیح دهید .

ممنون

Razoniaz
Saturday 26 January 2008, 07:56 AM
سلام دوستان

Razoniaz (You can see links before reply) عزیز با سپاس از پاسخ شما

منظورم اینه که آیا باید هریک از 4 سیم روی یک خرک را ( با دم مضراب ) به ارتعاش در آ وریم

و سیم تیونر رو هر بار از یک گوشی به گوشی دیگه جابه جا کرد ؟

در مورد علامت c ( نت دو ) مگه در سنتور از کلید سل استفاده نمی شه ؟

لطفا در مورد مارک ( مدل ) تیونری که استفاده میکنید توضیح دهید .

ممنون

با سلام خدمت شما دوست عزيز
بابت تاخير در جواب معذرت مي‌خوام. براي کوک سنتور اصلا نيازي نيست براي کوک هر نت، سيم تيونر را به گوشي‌ مربوط به اون وصل کنيد حتي اگه محيط بي‌سر و صدا باشه نيازي به وصل کردن سيم تيونر به گوشي‌ها نيست. در مورد سوال دومتون بايد عرض کنم که کليد سل که در اول خطوط حامل استفاده مي‌شود براي شناسايي نتها روي خطوط حامل بکار مي‌رود و مربوط به بحث علامت C (نت دو) در تيونر نمي‌شه. درضمن مارک تيونر من WMT555C هستش.
اگه بازهم سوالي بود در خدمتم.

shadishadi
Monday 23 June 2008, 08:27 AM
خیلی ممنون فایلت خیلی کار ساز بود.

starniyt
Tuesday 24 June 2008, 11:25 PM
سلام دوست عزیز
پس از روشن کردن دستگاه آنرا در حالت تیونر قرار دهید در این حالت علامت Tuner بر روی صفحه ظاهر می شود (برای خروج از حالت Metronome و وارد شدن به حالت Tuner دکمه Mode را چند ثانیه فشار دهید) .
دکمه Mode را چندبار فشار دهید تا علامت C که نشان دهنده نت Do هستش ظاهر شود. با مضراب یکی از سیم های سنتور مثلا سیم سل را بصدا درآورید در این حالت باید علامت G که نشان دهنده نت سل است بر روی صفحه ظاهر شود و علامت نشانگر در وسط قرار گیرد و چراغ دستگاه سبز شود در غیر اینصورت اگر علامت نشانگر پائین تر از حد وسط بود با کلید کوک سیم های مربوط به آن نت را کمی سفت کنید و در صورتی که علامت نشانگر بالاتر از حد وسط بود با کلید کوک سیم ها را کمی شل کنید.
اسامی نتها و علائم مربوط به آنها را دوست عزیزمان Hes-r ذکر کردند.
من سعی کردم مختصر توضیح بدم اگه سوالی بود در خدمتم.

طفا در مورد کرن و بمل بگید کجای دیاپوزن است

starniyt
Tuesday 24 June 2008, 11:29 PM
لطفا بفرمایید کرن و بمل کجای دیاپوزن است و چطور می شه مثلا سی بمل رو کوک کرد .

damavand
Wednesday 2 July 2008, 10:53 PM
سلام
دوستانی که با ربع پرده مشکل دارن میتونن از تیونر رهاب استفاده کنن که ربع پرده هم داره

mehdihooman
Saturday 12 July 2008, 10:16 PM
سلام و خسته نباشيد به شما دوستان
من مهدي هستم يه راهنمايي در مورد تيونر مي خوام كه چيست ؟ براي كوك كردن سنتوره ؟ اگه دوستاني باشن كه منو راهنمايي كنن ممنون مي شم

Razoniaz
Sunday 20 July 2008, 11:49 AM
سلام و خسته نباشيد به شما دوستان
من مهدي هستم يه راهنمايي در مورد تيونر مي خوام كه چيست ؟ براي كوك كردن سنتوره ؟ اگه دوستاني باشن كه منو راهنمايي كنن ممنون مي شم

با سلام خدمت شما دوست عزيز
تيونر يه دستگاه الکترونيکي هستش که براي کوک کردن کليه سازها به کار مي‌رود. به نظر من اين دستگاه براي همه نوازندگان نيازه چون علاوه بر اينکه مي‌تونند سازشون را دقيق کوک کنند از مترونم اون هم مي‌تونند براي نگهداشتن ضرب در قطعات ضربي استفاده کنند.
درضمن دوست عزيز شما براي آشنايي بهتر با تيونر ميتونيد فايلي را که در همين تاپيک قرار دادم و طريقه استفاده از تيونر را تو اون توضيح دادم مطالعه کنيد.

mehdihooman
Monday 21 July 2008, 01:08 PM
خيلي ممنون دوست عزيز كه راهنماييم كردي من كه مي خوام يهك مقدار از كوك سنتور چيزي بفهمم و همچنين ياد بگيرم به نظر شما چه مدل تيونري رو بايد بخرم ؟ مدل خاصي بايد باشه ؟ چون از چند نفر ديگه هم پرسيدم گفتند رهاب بايد باشه ممكنه يه توضيحي بدين يا خودتون براي كوك سنتور از چه مدلي استفاده مي كنيد ؟بي نهايت از لطف شما سپاسگذارم

shahrooz
Monday 3 November 2008, 12:26 PM
سلام دوستان عزیز من تازه به جمع شما وارد شدم امیدوارم بتونم از تجربیات هم نهایت استفاده رو ببریم.
موفق باشید

Khashayar
Monday 3 November 2008, 01:14 PM
درود.
تیونر رهاب به خاطر اینکه نیم پرده های ایرانی رو هم داره برای سازهای ایرانی پیشنهاد میشه چون کار رو راحت تر میکنه.اما اگر رهاب نداشتید با یه تیونر معمولی هم به راحتی میشه کوک کرد سنتور.اگر میتونید رهاب بخرید خوب خیلی خوبه اما اگر یک تیونر معمولی 8-9 هزار تومنی هم بخرید کار شما رو راه می اندازه.

shahrooz
Tuesday 4 November 2008, 02:01 PM
با سلام خدمت همه دوستان هنرمند عزيز
در فايل پيوست آموزش کوک سنتور با استفاده از تيونر را شرح داده ام اميدورام براي دوستان عزيز مفيد باشد
سلام روزانیاز عزیز
متاسفانه من فایل پیوست رو نمیبینم، ممکنه بفرمایید کجا پیوست نمودید؟
با تشکر

Razoniaz
Sunday 9 November 2008, 08:03 AM
دوست عزیز
با سلام
فایل را دوباره آپلود کردم می تونید استفاده کنید. سوالی بود حتما بپرسید.

سلام روزانیاز عزیز
متاسفانه من فایل پیوست رو نمیبینم، ممکنه بفرمایید کجا پیوست نمودید؟
با تشکر

shahrooz
Monday 17 November 2008, 09:51 PM
دوست عزیز
با سلام
فایل را دوباره آپلود کردم می تونید استفاده کنید. سوالی بود حتما بپرسید.
سلام دوست خوبم
خیلی متشکرم از لطف شما، حتما دوباره مزاحم خواهم شد و از تجربیات جنابعالی استفاده خواهم نمود.
موفق باشید

manm
Thursday 17 December 2009, 11:23 PM
سلام دوست عزيز من هرچي سعي ميكنم سنتور باتيونر كوك كنم بلد نيستم رو كدوم شماره كوك كنم البته تيونري كه خريدم رهاب 1 هستش باتشكر از همه دوستان

Mezrab
Friday 18 December 2009, 10:06 AM
سلام دوست عزيز من هرچي سعي ميكنم سنتور باتيونر كوك كنم بلد نيستم رو كدوم شماره كوك كنم البته تيونري كه خريدم رهاب 1 هستش باتشكر از همه دوستان
تیونر رو روی کروماتیک بزار، 440 تنظیم کن، دونه دونه سیم ها رو با انتهای مضراب چک کن و تنظیم کن..من با تیونر رهاب کار نکردم نمیدونم چطوری هست، بهتر هست از استادت کمک بگیری...بهترین راه حله. در ضمن حتما در مورد کوک کردن کرن و بمل و دیز هم تحقیق کن...چون معمولا تیونر ها کرن رو نشون نمیدن...

moein babayee
Friday 18 December 2009, 11:43 AM
من نمی دونم تیونرای شما چطورین ولی من یک بار تیونر خودم سنتورم رو کوک کردم بعد دیگه روم نشد سنتورم رو از توی کیفش در بیارم

همه می گفتن این چه کوکیه که تو کردی! (البته کلاسیکال شده بود و من دوسش داشتم) ولی در کل با تیونر اگه کوکش کنی صداش پیانو وار می شه و این برای سبک سنتی خوب نیست

به نظرم بهترین کوک، کوکه گوشیه!

Mezrab
Friday 18 December 2009, 09:39 PM
من نمی دونم تیونرای شما چطورین ولی من یک بار تیونر خودم سنتورم رو کوک کردم بعد دیگه روم نشد سنتورم رو از توی کیفش در بیارم

همه می گفتن این چه کوکیه که تو کردی! (البته کلاسیکال شده بود و من دوسش داشتم) ولی در کل با تیونر اگه کوکش کنی صداش پیانو وار می شه و این برای سبک سنتی خوب نیست

هنرجویی که تازه سنتور رو شروع کرده چطوری میخواد کوک کردن با گوش رو انجام بده...تینور هم مشکلی نداره، نمیدونم شما چطور کوک کردی ولی یه سری فاکتور ها باید تو تیونر هم تنظیم بشه!

moein babayee
Friday 18 December 2009, 09:45 PM
هنرجویی که تازه سنتور رو شروع کرده چطوری میخواد کوک کردن با گوش رو انجام بده...تینور هم مشکلی نداره، نمیدونم شما چطور کوک کردی ولی یه سری فاکتور ها باید تو تیونر هم تنظیم بشه!

هنرجویی که تازه شروع کرده خوب استاد داره، اون واسش تازه مجانی کوک می کنه!

مگه تیونر به جز Hz تنظیم دیگه ای داره؟

بعدم هر چیزی یک شروعی داره! من خودم سنتور رو هنوز 9 ماهه که شروع کردم تازه بدون استاد ولی الان خودم کوک می کنم!

Razoniaz
Saturday 19 December 2009, 07:58 AM

دوست عزیز با سلام
در همین تاپیک من روش کوک با تیونر را به صورت تصویری توضیح دادم که فایل اون را می تونید دریافت کنید. اگه سوالی داشتید من در خدمتتون هستم.

morteza_santoori
Saturday 19 December 2009, 01:02 PM
سلام دوستان من اجراي آهنگ(ماهي براي سال نو) از اردوان كامكار رو مي خوام هر كي ميتونه واسم ارسال كنه مرسي

alie_jalali
Saturday 19 December 2009, 01:20 PM
سلام دوست عزیز ، جسارتا هر خرک سنتور 4 سیم دارد !!

manm
Monday 21 December 2009, 08:26 PM
:dw26i1:سلام دوست عزيز من تو يه شهر محروم زندگي ميكنم اينجا كلاس سنتور نداره اوستاديم نيست ازش سول بپرسم اگه ممكنه عكسهاي با تنظيم تيونر براز البته ببخش جسارت ميكنم منظورم اينه اگه عكسي از تنظيم گذاشتي دونه دونه توضيح بده تا جا بيفتم از راهنمايي كه ميكني بسيار سپاس گذارم .

Razoniaz
Tuesday 22 December 2009, 09:12 AM
:dw26i1:سلام دوست عزيز من تو يه شهر محروم زندگي ميكنم اينجا كلاس سنتور نداره اوستاديم نيست ازش سول بپرسم اگه ممكنه عكسهاي با تنظيم تيونر براز البته ببخش جسارت ميكنم منظورم اينه اگه عكسي از تنظيم گذاشتي دونه دونه توضيح بده تا جا بيفتم از راهنمايي كه ميكني بسيار سپاس گذارم .

دوست عزیز با سلام
فایل ضمیمه رو دانلود کنید توی این فایل طریقه کوک کردن سنتور با تیونر را همراه با تصویر توضیح دادم اگه سوالی داشتید من در خدمتتون هستم.

manm
Saturday 2 January 2010, 10:27 PM
سلام >>>مهربان نتونستم کوکش کنم:guitarplay1:

Mezrab
Sunday 3 January 2010, 12:17 AM
سلام >>>مهربان نتونستم کوکش کنم:guitarplay1:
ببین در هر صورت دوست عزیز، بهترین راه همون مراجعه به استاد هست...استاد میتونه تو چندین دقیقه بهت آموزش بده.دوستان اینجا هر کاری هم بکنند نمتونید ظرافت کار رو درک کنید...!

mehdihooman
Sunday 3 January 2010, 05:30 AM

اگه زياد با تيونر رهاب كار نكردي روي 435 تنظيم كن چون ممكنه با 440 سيم سنتور پاره بشه .