PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : *-* بــهترین تــنظیم کننده ؟ *-*

Acoustic
Saturday 8 May 2010, 08:29 PM
سلام به همه ی دوستان عزیز ... یه لیست از تنظیم کننده های داخلی تهیه کردم دیگه کم و زیادش رو ببخشید . نظر خودتون رو بگید . ممنون
فقط حواسم نبود به جای اینکه تو قسمت تنظیم بزارم این تاپیکو اینجا گذاشتم .. اگه مشکلی بود انتقال بدید به قسمت مربوط

farid_64
Saturday 8 May 2010, 11:08 PM
دوست عزیز فکر نمکنی بزرگان رو جا انداختی ؟
واروژان
ناصر چشم آذر
منوچهر چشم آذر
اروین خاچیکیان
فواد حجازی
اواکیان
مقدم
شهداد روحانی
بیژن قادری
عقیلی

وخیلی های دیگه که خیلی سر تر هستن دیگه لیست سر به فلک می کشه
البته اینا که گفتین خوبن هر کدوم 3 4 تا کار خوب دارن آما اینا که جا افتادن یه چیزه دیگن
مثلا واروژان برداری موسیقیه ایران فلج میشه .
باز هم خیلی ها جا موندن که واسه خودشون وزنه سنگینی هستن
مثلا استاد همایون

M8H
Saturday 8 May 2010, 11:10 PM
سلام دوست خوبم.
من اسمتو نمیدونم عزیزمو
یه چیزیرو جا انداختی این که بهترین تنظیم کتنده توی چه سبکی؟

و اسم پیام قربانی رو هم جا انداختی!Victim Messeng:9:

Acoustic
Saturday 8 May 2010, 11:19 PM
محمد هستم کوچیکت . چشم اگه بشه اسم های دیگه هم اضافه میکنم :4: ولی فکر کنم کاربر ها امکان ویرایش نظر سنجی رو ندارند. حسین عزیز شما هر کدوم رو که بهش علاقه مندی انتخواب کن سبکش فرق نمیکنه

فرید عزیز اتفاقا من از عمد اسم این عزیزانی رو که گفتید ننوشتم . چون به قول معروف از قدیمیا و اساتید هستن . من میخوام بین این جوون های جدید مقاسه کنیم

.

حالا اگه دوستان بتونن مثال هم بزنن خوب میشه . مثلا بگن کار فلان تنظیم کننده رو دوست دارن بخاطر فلان تنظیمش

farid_64
Saturday 8 May 2010, 11:23 PM
از الان میشه حدس زد رای کی بالا تر
یکی که اسمش تو تیراز چند تا فیلم سالهای اخیر بوده آخر سریال ها دیده شده
و یا کسی که قبل از آهنگ میگه که اسمش چیه
حالا چند سال پیش مد نبود اولش بگن تنظیم از فلانی
دوستان بحث خووبیه یه تاپیک راه بندازیم مخصوص تنظیم های خوب و در موردش صحبت کنیم
نظرتون چیه ؟

Acoustic
Saturday 8 May 2010, 11:28 PM
موافقم .. من به شخصه خودم تنظیم سیروان رو دوست دارم . با آلبوم بهنام صفوی کولاک کرد ... سبکش باحاله

ولی زیاد با کار های الیاس و سروش موافق نیستم چون خیلی دیگه سبکشون رو الکترونیک کردن

farid_64
Saturday 8 May 2010, 11:33 PM
تو این لیست
صادقی
نیما علامه
سیروان خسروی

ولی قبول کننین تو این زمینه نمیشه مقایسه کرد

Acoustic
Saturday 8 May 2010, 11:45 PM
نه دوست عزیز مقایسه ای در کار نیست فقط اونهایی رو که میدونید بهترینن و مورد علاقتون هستن انتخاب کنید

HamedSedighi
Sunday 9 May 2010, 12:07 AM
نظر سنجیه خوبیه
اما خیلی سلیقه ای می شود تا علمی
مثلا یکی از شنیدن فلان آهنگ لذت میبره پس اینجا تنظیم کننده آن آهنگ را بر می گزیند .

اصلا نمیشه که این اشخاص را باهم مقایسه کرد چون که هر شخص در یک موقعیت مکانی و زمانی خاص خودش قرار داره .

چگونه شخصی در یک شهر فرضا محروم زندگی می کنه با شخصی که در دبی کار ضبط می کنه مقایسه بشود .

و نکته بعدی این که از خیلی هایی که نامشون رو نوشتید سوال کنید جنای آقای ایکس شما تنظیم کننده هستی ؟ قطعا می گوید نه

Acoustic
Sunday 9 May 2010, 03:04 AM
درسته .. نظر منم بیشتر رو سلیقه ای بود .

Black_Violin
Sunday 9 May 2010, 06:43 AM
فقط رضا صادقی و بهروز صفاریان بهترینن
بدترین هم dj sorush

M8H
Sunday 9 May 2010, 10:10 AM
فقط رضا صادقی و بهروز صفاریان بهترینن
بدترین هم dj sorush
Dj Sorush که اصلا جزء تنظیم کننده نیست.

you3f
Sunday 9 May 2010, 10:22 AM
من از این لیست بهروز صفاریان رو انتخاب میکنم.
ولی در کل "واروژان و شادمهر عقیلی" کارشون عالیه.

mohem
Sunday 9 May 2010, 11:07 AM
اولا خیلیا فراموش شدن مثل (تاده ) اونا که فرید عزیز معرفی کردن یکمکی قدیمی شدن ((ولی احترم استادیشون واجبه )) و زیاد ازشون کارهای حرفه ای (سبک جدید) نمیبینیم و شاهد ظهور کسای جدیدی مثل کوشان حداد (مستراش حرف نداره ) یا نیما علامه که کارش خیلی بیسته هستیم دی جی سروش هم که خظعبله نه ارنجمنت الیاس شیرزاد هم که مستراش بدرد خودش میخوره نیما علامه هم ایده های خیلی خوبی داره سیروان هم توی تنظیم الکترونیک تو ایران حرف اوله بعضیا هم فقط اسمشون تو تنظیم چندتا کار اومده که اصلا تنظیم کننده نیستن خوانندن!شما زدین تنظیم کننده ! صفاریان هم که تنظیمهای لهراسبی رو اصلا حال نکردم . یا شما اصلا نادر رو نگفتی کاراش بینظیره!پیام شمس هم که واقعا کننده کاره و متاسفانه از ایران رفته !...بهنام صفوی هم بد نیست ولی کاراش یکم مصنوعیه ...نیما وارسته هم کاراش خیلی ساده شده !!!!! از مقدم هم زیاد کاری گوش ندادم ولی جالب بوده عندلیب هم که فقط تنظیمای بیباکو ازش گوش دادم .....بعضی هارو هم اصلا ازشون کاری نشنیدم واصلا ندیدمشون!مثل سام یا افکاری یا مهام یا حیدرخان و کهن دیری کسی کاری ازشون کوش داده نظر بده ممنون میشیم! حیف که بیرون از ایرانه وگرنه زا همه اینا سره اونی که اسمش abz تنضیماش حرف نداره
m&h جان !Victim Messeng شمایی شما حالم بده رو ارنج کردی تو ریتم 6.8 فقط خودت تکی.......
در مورد واروژان شرمنده ازش کاری نشنیدم ولی شادمهر که واسه خودش کسیه آقای جمالی راد تنظیم کننده ترسش رو هم نباید از قلم انداخت ....ترابی کارهاش یکم شبیه همه فکر نمیکنین. اکبری هم خوبه ولی میتون بهتر شه خیلی از این دوتا کار گوش ندادم .....
تنظیم باید با حالو هوای نسل جدید بخونه مثل این ارنجمنت جدیدا که از همین نسلن ودرک میکنن این نسل رو
اگر به کسی خدا نکرده توهین شد ببخشید تمام تلاشمو کردم تا نهایت نظر شخصیمو بگم اینجا هم نظر سنجیه دیگه آخه خیلی تو کار ارنجمنتام امارشون دارم ببینم چی میسازن خیلی ازشون گوش میدم ......

Sina_Yanni
Sunday 9 May 2010, 12:50 PM
محمد به نظرم شهرداد روحانی بزرگترینه ... . همونطور که دوستان گفتن ... . چرا تو لیست نبود ؟؟؟ تازه سبک ها متفاوتن هاااااااااااااااااا ////

redhorizon
Sunday 9 May 2010, 01:35 PM
زنده باد همشهري خودم بهنام صفوي

M8H
Sunday 9 May 2010, 02:24 PM
اولا خیلیا فراموش شدن مثل (تاده ) اونا که فرید عزیز معرفی کردن یکمکی قدیمی شدن ((ولی احترم استادیشون واجبه )) و زیاد ازشون کارهای حرفه ای (سبک جدید) نمیبینیم و شاهد ظهور کسای جدیدی مثل کوشان حداد (مستراش حرف نداره ) یا نیما علامه که کارش خیلی بیسته هستیم دی جی سروش هم که خظعبله نه ارنجمنت الیاس شیرزاد هم که مستراش بدرد خودش میخوره نیما علامه هم ایده های خیلی خوبی داره سیروان هم توی تنظیم الکترونیک تو ایران حرف اوله بعضیا هم فقط اسمشون تو تنظیم چندتا کار اومده که اصلا تنظیم کننده نیستن خوانندن!شما زدین تنظیم کننده ! صفاریان هم که تنظیمهای لهراسبی رو اصلا حال نکردم . یا شما اصلا نادر رو نگفتی کاراش بینظیره!پیام شمس هم که واقعا کننده کاره و متاسفانه از ایران رفته !...بهنام صفوی هم بد نیست ولی کاراش یکم مصنوعیه ...نیما وارسته هم کاراش خیلی ساده شده !!!!! از مقدم هم زیاد کاری گوش ندادم ولی جالب بوده عندلیب هم که فقط تنظیمای بیباکو ازش گوش دادم .....بعضی هارو هم اصلا ازشون کاری نشنیدم واصلا ندیدمشون!مثل سام یا افکاری یا مهام یا حیدرخان و کهن دیری کسی کاری ازشون کوش داده نظر بده ممنون میشیم! حیف که بیرون از ایرانه وگرنه زا همه اینا سره اونی که اسمش abz تنضیماش حرف نداره
m&h جان !Victim Messeng شمایی شما حالم بده رو ارنج کردی تو ریتم 6.8 فقط خودت تکی.......
در مورد واروژان شرمنده ازش کاری نشنیدم ولی شادمهر که واسه خودش کسیه آقای جمالی راد تنظیم کننده ترسش رو هم نباید از قلم انداخت ....ترابی کارهاش یکم شبیه همه فکر نمیکنین. اکبری هم خوبه ولی میتون بهتر شه خیلی از این دوتا کار گوش ندادم .....
تنظیم باید با حالو هوای نسل جدید بخونه مثل این ارنجمنت جدیدا که از همین نسلن ودرک میکنن این نسل رو
اگر به کسی خدا نکرده توهین شد ببخشید تمام تلاشمو کردم تا نهایت نظر شخصیمو بگم اینجا هم نظر سنجیه دیگه آخه خیلی تو کار ارنجمنتام امارشون دارم ببینم چی میسازن خیلی ازشون گوش میدم ......
با حرفات کاملا موافقم.
نه دوست من.
victim messeg یکی از دوستای خوب من هستش(پیام قربانی که الان داریم با پیام کاملا کار میکنیم)طراحی ریتم و تنظیم استایل حالم بده دست من بود.
چند روز دیگه هم کار جدیدمون با یه ریتم سازی فوق العاده میاد بیرون به نام Dadi Boodoobeh!!
با تنظیم پیام قربانی.یه کار فوق العاده شده.الان داره کیلیپ میشه.

HamedSedighi
Sunday 9 May 2010, 08:44 PM
با در نظر گرفتن همه موارد پست قبلی ام > آقای بهروز صفاریان

Acoustic
Sunday 9 May 2010, 09:15 PM

Mohem عزیز علیرضا افکاری که ترکونده با آلبوم جدید داریوش !!! کارش رو نشنیدید ؟؟؟ سراب رد پای تو .. یا دنیای این روزای من

Acoustic
Sunday 9 May 2010, 09:17 PM
محمد به نظرم شهرداد روحانی بزرگترینه ... . همونطور که دوستان گفتن ... . چرا تو لیست نبود ؟؟؟ تازه سبک ها متفاوتن هاااااااااااااااااا ////

سینا جان توی پست قبلیم که گفتم :4: حساب اساتید جداست ... ما روی جدیدا داریم حررف میزنیم

hamid mixer
Sunday 9 May 2010, 09:33 PM
دوست گلم به نظر من بزرگترین آهنگ ساز و تنظیم کننده با سابقه کاری 50 ساله و تجربه بالای 15 سال رو در سبک موسیقی پاپ و مقداری ترانس و راک و بلوز یادت رفت و اون کسی نیست جز استاد موسیقی پاپ سیاوش قمیشی . . . (( نظر شما چیه دوستان ؟؟؟ ))

alone_composer
Sunday 9 May 2010, 09:48 PM
دوست گلم به نظر من بزرگترین آهنگ ساز و تنظیم کننده با سابقه کاری 50 ساله و تجربه بالای 15 سال رو در سبک موسیقی پاپ و مقداری ترانس و راک و بلوز یادت رفت و اون کسی نیست جز استاد موسیقی پاپ سیاوش قمیشی . . . (( نظر شما چیه دوستان ؟؟؟ ))

دوست گرامی و عزیزم درود بر شما. با اجازتون تا حدی نسبت به نظرتون انتقاد دارم...

در مورد سابقه و تجربه کار ایشون حق با شماست. اما در مورد علم ایشون من چندان مطمئن نیستم چون در کارهای ایشون و مخصوصا در شیوه خواندن ایشون چیز قابل توجهی دیده نمی شود. به عنوان مثال بافت هارمونیک کارهای تنظیمی آقای قمیشی اگر در گام مینور است اکثر قریب به اتفاق موارد همان آکورد های نخ نما و تکراری (Spanish) است که به طور مداوم و سیکل وار تکرار می شود. در مورد صدای ایشان هم متاسفانه مخصوصا در مورد کارهای قدیمی به شدت فالش و خارج خوانده شده است و این تبعات بدی برای موسیقی ما داشته چراکه بعد از ایشان جوانهایی پیدا شدند که با همین تقلید صدایشان کاملا خارج است و وقتی این موضوع را به ایشان گوشزد می کنید می گویند: فالش خواندن یک سبک است!!!!!!
البته طبیعتا آقای قمیشی هم مثل سایر هنرمندان قابل احترام هستند.

ببخشید که میان بحث دوستان وارد شدم...

Acoustic
Sunday 9 May 2010, 09:49 PM
بچه ها جون من .. این تن بمیره یه ذره توجه کنید :4: ما بحثمووون روی تنظیم کننده های جوان و جدیده نه استادی مثل سیاوش قمیشی .

Acoustic
Sunday 9 May 2010, 09:52 PM

در مورد سابقه و تجربه کار ایشون حق با شماست. اما در مورد علم ایشون من چندان مطمئن نیستم چون در کارهای ایشون و مخصوصا در شیوه خواندن ایشون چیز قابل توجهی دیده نمی شود. به عنوان مثال بافت هارمونیک کارهای تنظیمی آقای قمیشی اگر در گام مینور است اکثر قریب به اتفاق موارد همان آکورد های نخ نما و تکراری (Spanish) است که به طور مداوم و سیکل وار تکرار می شود. در مورد صدای ایشان هم متاسفانه مخصوصا در مورد کارهای قدیمی به شدت فالش و خارج خوانده شده است و این تبعات بدی برای موسیقی ما داشته چراکه بعد از ایشان جوانهایی پیدا شدند که با همین تقلید صدایشان کاملا خارج است و وقتی این موضوع را به ایشان گوشزد می کنید می گویند: فالش خواندن یک سبک است!!!!!!

با تمام احترام و با تمام اینکه میدونم اطلاعاتتون راجب موسیقی خوبه .. اما با نظرتون راجب سیاوش قمیشی مخالفم

alone_composer
Sunday 9 May 2010, 10:00 PM
با تمام احترام و با تمام اینکه میدونم اطلاعاتتون راجب موسیقی خوبه .. اما با نظرتون راجب سیاوش قمیشی مخالفم

خوشحال می شوم اگر بی تعصب، دلیل مخالفتتان را بگویید. من دلیل حرفم را ذکر کردم.

Acoustic
Sunday 9 May 2010, 10:07 PM
دلیل من صرفا سلیقه ای هست . با کارهاشون خوب ارتباط برقرار میکنم و همینطور تعداد زیادی کار های بسیار خوب آهنگ سازی و تنظیم هم واسه خودش هم واسه دیگر خواننده ها دارن

farid_64
Sunday 9 May 2010, 10:27 PM

میشه چند تا مثال بزنید

آکورد های نخ نما و تکراری (Spanish) است ؟؟؟؟
اما در مورد علم ایشون من چندان مطمئن نیستم چون در کارهای ایشون و مخصوصا در شیوه خواندن ایشون چیز قابل توجهی دیده نمی شود. ؟؟؟؟؟
ایشون علمشو وقتی من و شما و تمام افراد توی این لیست تنظیم کنندها ها بدنیا نیومده بودیم تو لندن یاد گرفت با بیتل ها
بدشم وقتی هنوز هنوز تو ایران قبل از انقلاب همه تو کف آهنگ بین المللی بودن و ادا در می آوردن ایشون داشتن کار تنظیم انجام می دادن .
شما محترمانه حاصل 40 سال کار ایشون زیر سوال می بری . آخریش دیگه خیلی عجیب بود در مورد خوندنش
ابی تو گفتگوش میگه خوندنم رو سیاوش درست کرد
والا ما از هر کی شنیدیم میگن تقلید از سیاوش سخته .
ولی در کل زیر سوال بردن کار کسی که بدون شک استورهای موسیقی ایران کار خوب نیست

HamedSedighi
Sunday 9 May 2010, 10:34 PM
p30ware این لیست رو نمی تونی ویریش کنی .

یه سری اسم هست که اصلا من نشنیدم

خب شاید کارشان خوب و عالی باشد اما اگر باید شناخته شده ها در این لیست قرار بگیرند نه نا شناخته ها

نا شناخته ها هم باید در یک تاپیک جداگانه معرفی شوند .تا شناخته شوند .

HamedSedighi
Sunday 9 May 2010, 10:45 PM
دوست عزیز ببخشید که من پاسخ می دهم

هیچ کس هنر ایشان را زیر سوال نمی برد ، و من هم از شنیدن خیلی از کارهای ایشان لذت می برم

اما

[QUOTE]ایشون علمشو وقتی من و شما و تمام افراد توی این لیست تنظیم کنندها ها بدنیا نیومده بودیم تو لندن یاد گرفت با بیتل ها

این دلیل بر این نیست که شخصی چند دهه فعالیت داشته بهترین و برترین است

واقعا چه ربطی داره !
مثل این است که بگوئیم وقتی شما هنوز به دنیا نیامدی فلانی دکتر بوده پس حالا تو هر کار بکنی باز نمی توانی بهترین دکتر باشی .

میبینید که اینگونه نیست . و می شود بهترین باشید .

ابی تو گفتگوش میگه خوندنم رو سیاوش درست کرد

برای این جمله ای که نوشتید اگر اجازه بدهید من بگویم :

فلان شخص می داند که چه کسی خوب می خونه و کی بد می خونه (خیلی ساده گفتم)
اما شاید او خواننده خوبی نباشد .
فکر کنم منظورم را دریافتید .

farid_64
Sunday 9 May 2010, 11:01 PM
[quote=farid_64;113376]

دوست عزیز ببخشید که من پاسخ می دهم

هیچ کس هنر ایشان را زیر سوال نمی برد ، و من هم از شنیدن خیلی از کارهای ایشان لذت می برم

اما

این دلیل بر این نیست که شخصی چند دهه فعالیت داشته بهترین و برترین است

واقعا چه ربطی داره !
مثل این است که بگوئیم وقتی شما هنوز به دنیا نیامدی فلانی دکتر بوده پس حالا تو هر کار بکنی باز نمی توانی بهترین دکتر باشی .

میبینید که اینگونه نیست . و می شود بهترین باشید .

برای این جمله ای که نوشتید اگر اجازه بدهید من بگویم :

فکر کنم منظورم را دریافتید .
خوب دوست عزیز به اینا چی می گن1 علم موسیقی نداره 2 فالش می خونه 3 جوان های نسل بعدی رو هم فالش خون کرده
منم هیچ جای حرفم نگفت که چون ما هنوز نیودیم ایشون کار میکرده پس هیچ کی مثل اون نمیشه مطما باش چند سال دیگه از همین لیست کسایی میان بالا که که بهتر از اون باشن

آخه بی دلیل نمیشه بیایم یکی رو زندگی شو رو هنر گذاشته کارشو نقد کنیم
مگه میشه کسی که ار بچگی پیانو زده گیتار زده تو مهد موسیقی اون دوران که دنیا رو قبضه کرده درس خونده فرق فالش رو تشخیص نده علم موسیقی هم نداشته
یا شما با دقت نخوندین یا من منظورم درست بیان نکردم

farid_64
Sunday 9 May 2010, 11:07 PM

اگر ایشون خواننده ی خوبی نبودن که که مردم صداشو گوش نمی کرد تو همون چند آلبوم اول فراموش می شدن به حدود 20 تا البوم نمرسید
مثلا همین آهنگ فرنگیس کار عماد هستش سیاوش از خودش بهتر خونده حتما گوش کردین

HamedSedighi
Sunday 9 May 2010, 11:15 PM

اگر ایشون خواننده ی خوبی نبودن که که مردم صداشو گوش نمی کرد تو همون چند آلبوم اول فراموش می شدن به حدود 20 تا البوم نمرسید
مثلا همین آهنگ فرنگیس کار عماد هستش سیاوش از خودش بهتر خونده حتما گوش کردین

من کی گفتم ایشون خواننده خوبی نیست

برای همین نوشتم فلان شخص ،

منم کارهای ایشان را گوش می کنم و لذت می برم .

اما خیلی از چیزهایی که من و شما گوش می کنیم ولذت می بریم شاید شاید دارای اشتباهاتی باشند اما نتوانیم تشخیص دهیم که اشتباهی وجود دارد

اما افرادی هستند که در میابند مثل آقای alone composer

و حتما ایشان با دلایل ذکر خواهند کرد .

من هم مثل از خیلی از کارهایی که گوش می دهم ولذت می برم اگر کسی ایرادی به کار وارد کنه با حالتی متعصبانه از چیزی که شنیدم دفاع می کنم

اما اگر دلیلی قانع کننده شخص مخالف بیاورد و منطقی باشد می پذیرم

و من هیچ کدام از موارد زیر را که نوشته اید نگفتم

1 علم موسیقی نداره 2 فالش می خونه 3 جوان های نسل بعدی رو هم فالش خون کرده

Acoustic
Sunday 9 May 2010, 11:20 PM
Archey جان( اگه اشتباه نکنم حامد) من این امکان رو ندارم ولی فکر کنم شما بتونی ... اگه میتونی اسم اونهایی رو که داخلی هیتن و جوون و جدید اضافه کن

farid_64
Sunday 9 May 2010, 11:33 PM
بگذریم
و اما من یه تنظیم خوب امروز گوش کردم
آهنگی بود بنام تمنا
فکر کنم تنظیم از آقای alone composer
بود
کلا کار بی نقصی بود
حقش تو لیست بالا بود .

HamedSedighi
Sunday 9 May 2010, 11:37 PM
Archey جان( اگه اشتباه نکنم حامد) من این امکان رو ندارم ولی فکر کنم شما بتونی ... اگه میتونی اسم اونهایی رو که داخلی هیتن و جوون و جدید اضافه کن

این امکان برای من تنها در بخش کیبرد وجود دارد نه اینجا:ad

alone_composer
Monday 10 May 2010, 08:13 AM
بگذریم
و اما من یه تنظیم خوب امروز گوش کردم
آهنگی بود بنام تمنا
فکر کنم تنظیم از آقای alone composer
بود
کلا کار بی نقصی بود
حقش تو لیست بالا بود .

فرید عزیزم سلام و درود. ابتدا بابت اینکه نسبت به من لطف داشتید یک دنیا از شما سپاسگزار هستم.

اما ظاهرا در مورد سیاوش قمیشی عزیز هم نظر نستیم و خوب این اختلاف نظر بین دو عضو یک خانوانده (خانواده نت آهنگ) بسیار زیبا و قابل درک است.

فرید عزیز تعصب روی هیچ کس و هیچ چیز امری پسندیده نیست. وقتی صحبت از فالش خواندن می کنیم، فالش خواندن تعریف واضح و دقیق علمی دارد. از میلیونها حالتی که می توان یک قطعه را خواند تنها و تنها یک حالت صحیح وجود دارد.

ضمن اینکه به عقیده شما دوست عزیزم احترام می گذارم و درک می کنم که از کارهای یک هنرمند خاطرات زیادی در ذهن ها جاویدان می ماند وقتی در مقام نقد کاری بر می آییم باید منصفانه و به دور از تعارف با رعایت همه جنبه های علمی این کار را انجام بدهیم.

آکورد های اسپنیش (در گام لا مینور: لا مینور، سل ماژور، فا ماژور، می ماژور) را شما امروزه در 99 درصد کارهای به اصطلاح پاپ ایرانی می شنوید! آیا موسیقی جنبه های دیگری ندارد؟ آیا میلیون ها فرمول هارمونیک اسرار آمیز دیگر در عالم موسیقی نیستند؟ من از شما می پرسم: چرا ایشان که به قول شما علم این کار را دارند تا این حد از این فرمول اسپانیش استفاده می کنند؟ یک کار دوتا کار!! نه دهها و صدها کار!! چه کسی به جوانها ایده می دهد؟ چرا نباید مردم حس های جدیدتر و جنبه های شگفت انگیزتر موسیقی را درک کنند؟ چرا نباید سطح موسیقی را از این که هست (همین 4 تا آکورد) بالاتر برد؟

در مورد فالش خواندن قضیه روشن است. اگر برایتان مثال های زیادی بیاورم حتی از کارهای استودیویی (و نه کارهای کنسرتی که تکلیف آن ها معلوم است) به نتیجه ای می رسیم؟

در هر صورت من هم مثل شما با ایشان و خیلی از خواننده های دیگر خاطره ساخته ام.... اما در مورد برخی مسائل باید بدون تعارف و ملاحظه قضاوت کرد. بت ساختن از هیچ (انسانی) کار درستی نیست.

باز هم از شما دوست بسیار گرانقدرم ممنونم که به من لطف داشتید.

FARZANEH.ZAFAR
Monday 10 May 2010, 11:03 AM
سلام .
اسم استاد گران قدر من از قلم افتاده: آقای مازیار واحدی. من به شخصه هم تنظیم هاش رو دوست دارم . هم صداش رو

Acoustic
Monday 10 May 2010, 02:00 PM
فرزانه عزیز من سعی کردم اسم اونهایی که الان بیشتر ازشون کار میبینیم و شناخته شده هستن رو قرار بدم .. که همه ی دوستان بتونن مقایشه کنن

mohem
Tuesday 11 May 2010, 01:43 AM
خوب سلام دوستان اولا ......خیلی نوکرم m&h جان کارت بیسته 20 این کار جدیده مال کیه اشکین یا کی؟ راستی شما با اینا که میگم هم کار کردی آخه ریتم های آهنگاشون شبیه سبک ریتمای شماست . امیر و امید شهیار و سعید پانتر و (آهنگ توپه علی پیشتاز هم به ریتماتون خیلی شبیه بود ولی سایته ارنجشو زده بود کار گروه b&m شمایین؟) یا اینایی که اشکین واسشون ملودی زده مثل بابک تسلیمی؟ راستی سعید کرمانی چی چون البرز موسی پور با اونم کار میکنه راستی تو تنظیم کننده ها اسم استاد سیاوش قیمیشی اومد شما کافیه آهنگهای قدیمی ابی رو گوش کنی خیلی خوبن در ضمن خدا رحمت کنه بابک بیاتو کارش درست بود اینم بگم شخصا به نیما علامه اعتقاد دارم ومیدونم آینده داره واینکه abz تازه چندتا جرقه با کارهای تهی بما نشون داه وایسا آلبوم تهی بیاد بیرون جرقه ها میشه بمب اتهی!!!!

M8H
Tuesday 11 May 2010, 11:14 AM
خوب سلام دوستان اولا ......خیلی نوکرم m&h جان کارت بیسته 20 این کار جدیده مال کیه اشکین یا کی؟ راستی شما با اینا که میگم هم کار کردی آخه ریتم های آهنگاشون شبیه سبک ریتمای شماست . امیر و امید شهیار و سعید پانتر و (آهنگ توپه علی پیشتاز هم به ریتماتون خیلی شبیه بود ولی سایته ارنجشو زده بود کار گروه b&m شمایین؟) یا اینایی که اشکین واسشون ملودی زده مثل بابک تسلیمی؟ راستی سعید کرمانی چی چون البرز موسی پور با اونم کار میکنه راستی تو تنظیم کننده ها اسم استاد سیاوش قیمیشی اومد شما کافیه آهنگهای قدیمی ابی رو گوش کنی خیلی خوبن در ضمن خدا رحمت کنه بابک بیاتو کارش درست بود اینم بگم شخصا به نیما علامه اعتقاد دارم ومیدونم آینده داره واینکه abz تازه چندتا جرقه با کارهای تهی بما نشون داه وایسا آلبوم تهی بیاد بیرون جرقه ها میشه بمب اتهی!!!!
آقایی شما عزیزم.
آره dadi Boodoobeh واسه اشکین کار کردیم.

نه من با سعید پانترو سنمی ندارم.باهاشون برخورد نداشتم.اونا با پوریا کار میکنن.

موزیک توپمو توپم که علی پیشتاز خونده کار ملودیش واسه اشکین بوده. و ریتمشم از سمپل های قدیمیه من بودش.البته با ترکیبی از Ali Tavalali
B&M نام یک گروه آهنگ سازی هستش.M&H نام گروه ریتم سازی و سمپل سازی هستش.الان دارم یک سبک جدید میارم تو ریتم های 8/6 اینم یه نمونه از سبک جدیدم.
میتونی از لینک زیر دانلود کنی.
You can see links before reply
بابک تسلیمی یکی از رفیق فابای اشکین هستش.بیشتر خونه ی اشکین زندگی میکنه.
من جزء بند 0098 هستم.(شهاب حسینی_البرز موسی پور_Dj Star_پیام قربانی(Victim Messeng) _بهنام کریمی_و چندی از دوستان توی یک گروه هستیم.

Acoustic
Wednesday 12 May 2010, 04:52 PM
دوستان راجب سبک تنظیم کننده ی مورد علاقتون حرفی ندارید دیگهههه ؟؟؟

mohem
Thursday 13 May 2010, 01:01 AM
ایول دمتون گرم کارتون خیلی درسته
حیف خیلی سوالات ازتون دارم چون منم تازه کارم دیگه !!!! که اینجا نمیشه مطرح کرد تو این تاپیک نمیگنجه به هر حال ....
این ریتمه خیلی جالب بود ریتم 6.8 با سمپلای بندرری بستکی درست میگم ؟ استاد جان اینارو با کورگ تنظیم میکنی یا با سمپلایی که تو کرگ هست اصلا میشه اونا رو تو کانتکت نرم افزار چید ؟ یا از سمپلای 6.8 توی بازار میزنی تنگش آخه ریتمهاتون از بقیه خیلی سره وبا کیفیت
راستی خیلی از آشنایی باهات خوشحال شدم آخه اولین بارم بود با یه ریتم ساز حرفه ای صحبت میکردم
با اجازه ....

M8H
Thursday 13 May 2010, 01:33 AM
ایول دمتون گرم کارتون خیلی درسته
حیف خیلی سوالات ازتون دارم چون منم تازه کارم دیگه !!!! که اینجا نمیشه مطرح کرد تو این تاپیک نمیگنجه به هر حال ....
این ریتمه خیلی جالب بود ریتم 6.8 با سمپلای بندرری بستکی درست میگم ؟ استاد جان اینارو با کورگ تنظیم میکنی یا با سمپلایی که تو کرگ هست اصلا میشه اونا رو تو کانتکت نرم افزار چید ؟ یا از سمپلای 6.8 توی بازار میزنی تنگش آخه ریتمهاتون از بقیه خیلی سره وبا کیفیت
راستی خیلی از آشنایی باهات خوشحال شدم آخه اولین بارم بود با یه ریتم ساز حرفه ای صحبت میکردم
با اجازه ....
سلام دوست خوبم.
درسته این سبکو قراره بیارم تو کارای اشکین.
ریتم 8/6 فرنگی که توش بندری لنگ هم میزنه.
من 2 نوع کار ریتم سازی انجام میدم.
یک نوع برای موزیک ها.(مثل کارای اشکین0098 مثلا:مستمو مستم.)
و یک نوع هم برای شرکت KORG Pa!
ریتم سازی واسه KORG کلا فرق میکنه تا ریتم سازی برای موزیک.
ما ریتم ها رو اول طراحی میکنیم بعد میایم سمپل سازی میکنیم. و در مرحله ی آخر تنظیمش میکنیم تا کامل و پر محتوی پخش بشه.

mohem
Thursday 13 May 2010, 08:13 AM
ممنون از راهنماییات راستی چرا تاپیک راهنمایی خرید کیبورد خراب شده ؟ میگم تو تهران جایی هست بشه سمپلهای 6.8 خوب و با کیفیت پیدا کرد مثل مال خود شما؟ یا کلا vst با کیفیت تهیه کرد یه جای به روز و معتبر ممنون میشم راهنمایی بدی

siavash_shams
Saturday 19 June 2010, 02:17 PM
درود

من تنظیم های "فرد میرزا" رو فوق العاده دوست دارم ... شاید چیز نویی نباشه اما خیلی منحصر به فرده