PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یکی از کارای شادمهر با صدای من حقیر بی تجربه !

Mehrdadgh4
Monday 10 May 2010, 10:30 AM
راستش من تاحالا توی این بخش سایت نیومده بودم.بیشتر توی بخش سازا میگشتم .از اونجایی که من یه عمر دوس داشتم بخونم و آخرش نوازنده شدم [!] گفتم اینو بزارم که گوش بدین.میدونم کاره بچه گانست .امیدی بهم هست اگه برم کلاس خوانندگی ؟!

You can see links before reply

Mohsen_M
Monday 10 May 2010, 11:22 AM
درود عزیزم،
چرا صدای خام نذاشتی؟
شما نیاز داری که خیلی تمرین کنی! اگه کلاس سلفژ هم بری که فوق العادس!

mantis
Monday 10 May 2010, 03:36 PM
صدای معرکه ای دارید!!!اگر حنجرتون رو تربیت کنید بی نظیر میشه(آخه صداتون ضعف داره.محکم نیست!)

violon13
Monday 10 May 2010, 03:55 PM
بد نبود خیلی باید تمرین کنی تا فوق العاده شی
برو سلفژ

Mehrdadgh4
Monday 10 May 2010, 05:19 PM
درود عزیزم،
چرا صدای خام نذاشتی؟
شما نیاز داری که خیلی تمرین کنی! اگه کلاس سلفژ هم بری که فوق العادس!

ممنون
صدای خام یعنی چجوری ؟!
کلاس سلفژ کجا میتونم برم؟

Mehrdadgh4
Monday 10 May 2010, 05:29 PM
صدای معرکه ای دارید!!!اگر حنجرتون رو تربیت کنید بی نظیر میشه(آخه صداتون ضعف داره.محکم نیست!)

آره خودمم قبول دارم که محکم نیست . یعنی هر چی سعی میکنم که مثل خود خواننده بخونم صدام کم میاره !

Mohsen_M
Monday 10 May 2010, 05:40 PM
ممنون
صدای خام یعنی چجوری ؟!
کلاس سلفژ کجا میتونم برم؟

صدای خام منظورم صدای بدون افکت بود!
کلاس سلفژ هم باید بگردی ببینی کجا می تونی پیدا کنی که استادش هم خوب باشه!

Acoustic
Monday 10 May 2010, 05:44 PM
دوست عزیز احساس میکنم صدات رو شبیح شادمهر کردی یا حداق شبیح هست .. سعی کن سبک شادمهر رو تقلید نکنی و خودت باشی بهتر نتیجه میگیری .. کاری که بهنام صفوی کرد

Mehrdadgh4
Monday 10 May 2010, 05:52 PM
صدای خام منظورم صدای بدون افکت بود!
کلاس سلفژ هم باید بگردی ببینی کجا می تونی پیدا کنی که استادش هم خوب باشه!

افکت نداشت که :D فقط اینکارو کردم که جزئیات صدام بهتر برسه

اصلا توی کلاس سلفژ چی درس میدن؟:23:

Mehrdadgh4
Monday 10 May 2010, 05:55 PM
دوست عزیز احساس میکنم صدات رو شبیح شادمهر کردی یا حداق شبیح هست .. سعی کن سبک شادمهر رو تقلید نکنی و خودت باشی بهتر نتیجه میگیری .. کاری که بهنام صفوی کرد

منظورتونو می فهمم اما من فقط آهنگ رو گوش دادمو زیر و بمشو سعی کردم مثل خودش بخونم تا صدام تقویت بشه .قصد نداشتم که صدام مثل شادمهر بشه !

Mohsen_M
Monday 10 May 2010, 06:56 PM
اصلا توی کلاس سلفژ چی درس میدن؟:23:

تا اونجا که من می دونم ، توی کلاس سلفژ یاد می گیری که صدات تو چه گامی هست، و یاد می گیری که نت ها رو با صدات اجرا کنی یعنی بخونی!
استادم بهم گفت کسی که سلفژ یاد می گیره می تونه اگثر سازها رو اجرا کنه!
انشا الله اگه خانواده گیر ندن از چند ماه دیگه تو اون کلاسها (سلفژ) شرکت می کنم!

Black_Violin
Monday 10 May 2010, 10:33 PM
ناز نفست نفس کش : دی

hdhamid
Monday 10 May 2010, 10:41 PM
ایول .. ناز تنفست آقا ..

love1
Monday 10 May 2010, 10:50 PM
صدای قشنگی دارید You can see links before reply

Mehrdadgh4
Tuesday 11 May 2010, 06:28 AM
ناز نفست نفس کش : دی

بیگی منو :D

Moory
Tuesday 11 May 2010, 07:24 AM
خوب بود اقا اگر دوست داري بخوني حتما برو كلاس موفق باشي.

MEHRNAM
Tuesday 11 May 2010, 10:10 AM
سلام ... خوب بود علاقه مهمترین چیز میتونه باشه... با اجازت من چند تا چیزی که به نظرم میرسه رو میگم:
شما وقتی آهنگی رو از یه خواننده انتخاب میکنین و باز خوانیش میکنین نباید از صدای اون خواننده و حتی از تحریرهاش تقلید کنین... شما با صدای خودتون و احساس خودتون میتونین هر آهنگی رو بخونین... کمی هم (البته خیلی کم) فالشی تو بعضی نوت ها حس میکردم که با تمرین بیشتر یا همون طور که دوستان گفتند با کلاس سلفژ رفع میشه... ولی یه چیز خیلی مهم اینه که جنس صداتون زیباست و به نظر میرسه از رنج زیادی (گستره ی بالایی) برخورداره (البته تو این قسمتی که گوش کردم فاصله ها زیاد نبود و از نقطه ی شروعتون اوج یا فاصله ی چندانی نگرفتین اما من حدس میزنم که بتونین فاصله ی نسبتا" زیادی رو خوانندگی کنین)

Mehrdadgh4
Tuesday 11 May 2010, 10:53 AM
سلام ... خوب بود علاقه مهمترین چیز میتونه باشه... با اجازت من چند تا چیزی که به نظرم میرسه رو میگم:
شما وقتی آهنگی رو از یه خواننده انتخاب میکنین و باز خوانیش میکنین نباید از صدای اون خواننده و حتی از تحریرهاش تقلید کنین... شما با صدای خودتون و احساس خودتون میتونین هر آهنگی رو بخونین... کمی هم (البته خیلی کم) فالشی تو بعضی نوت ها حس میکردم که با تمرین بیشتر یا همون طور که دوستان گفتند با کلاس سلفژ رفع میشه... ولی یه چیز خیلی مهم اینه که جنس صداتون زیباست و به نظر میرسه از رنج زیادی (گستره ی بالایی) برخورداره (البته تو این قسمتی که گوش کردم فاصله ها زیاد نبود و از نقطه ی شروعتون اوج یا فاصله ی چندانی نگرفتین اما من حدس میزنم که بتونین فاصله ی نسبتا" زیادی رو خوانندگی کنین)

از راهنماییتون خیلی ممنونم.من قبلا در مورد اصطلات و کارایی که گفتین شنیده بودم ولی راستش نمیدونم چطوری باید اینارو تمرین کنم . یه سوال

کلاس سلفژ با کلاس آواز چه فرقی داره ؟

BaBak_ParSian
Tuesday 11 May 2010, 11:54 AM
شرمنده که میگم . ولی شده مثل این مداحها که شغرت می خونند عزیز حداقل تن صداتو باید درست کنی که بعد بقول دوستان کلاس سلفز یا چیزه دیگه ای بری

AFRooGH
Tuesday 11 May 2010, 01:10 PM
از این که به کارت علاقه نشون میدی خوشحالم
ولی سعی کن تقلیدی تو کارت نباشه
ومهمترازهمه
کلاس سلفز

Moh@mad
Tuesday 11 May 2010, 03:47 PM
خیلی خوبه !
اگه سلفژ بری دیگه فالش نمیخونی !
تو کلاس آواز یاد میگیری چطور صداتو بلرزونی و تحریر بزنی !

Mehrdadgh4
Tuesday 11 May 2010, 04:05 PM
شرمنده که میگم . ولی شده مثل این مداحها که شغرت می خونند عزیز حداقل تن صداتو باید درست کنی که بعد بقول دوستان کلاس سلفز یا چیزه دیگه ای بری

خواهش میکنم . خیلی ممنون از راهنماییتون :D

Mehrdadgh4
Tuesday 11 May 2010, 04:07 PM
خیلی خوبه !
اگه سلفژ بری دیگه فالش نمیخونی !
تو کلاس آواز یاد میگیری چطور صداتو بلرزونی و تحریر بزنی !

من فالش زدن رو تو ساز زدن میدونم یعنی چی . اما فالش خوندن یعنی چی ؟ چجوری که بشه میگیم فالش خوندن ؟ میخوام یه سری اطلاعات قبل از اینکه احتمالا (!) برام کلاس بفهمم

Moh@mad
Wednesday 12 May 2010, 04:47 AM
مثلا بخوای نت لا رو بخونی ولی یه چیزی بخونی بین لا و لا دیز. یعنی دقیقا روی نت نباشه !

Acoustic
Wednesday 12 May 2010, 11:45 AM
ببین توی خوندن هم مثل ساز زدن هست دقیقا .... یه نفر هست گوشی ساز میزنه و نمیدونه اینی که داره میزنه نتش چی هست .. و یکی از روی نت میزنه و میدونه وقتی فلان کلید پیانو یا فلان پرده تار و ستار رو میگیره چه نتی هست و اون نت چه صدایی داره ...

شما هم وقتی سلفژ یاد بگیری . وقتی داری میخونی یاد میگیری که داری درست میخونی یا فالش. هرچند به صورت گوشی هم میشه فهمید. البته گوشی واسه زمانی هست که شما بخوای یه آهنگ از فلان خواننده رو مثل خودش بخونی

ولی تجسم کن که چند بیت شعر رو جلوت گذاشتن . آهنگ ساز هم داری برات آهنگ ساخته همه چیز هم حاضره . اون شعر رو چطوری میخوای بخونی ؟ با چه ریتمی با چه ملودی ؟

Mehrdadgh4
Wednesday 12 May 2010, 03:54 PM
ببین توی خوندن هم مثل ساز زدن هست دقیقا .... یه نفر هست گوشی ساز میزنه و نمیدونه اینی که داره میزنه نتش چی هست .. و یکی از روی نت میزنه و میدونه وقتی فلان کلید پیانو یا فلان پرده تار و ستار رو میگیره چه نتی هست و اون نت چه صدایی داره ...

شما هم وقتی سلفژ یاد بگیری . وقتی داری میخونی یاد میگیری که داری درست میخونی یا فالش. هرچند به صورت گوشی هم میشه فهمید. البته گوشی واسه زمانی هست که شما بخوای یه آهنگ از فلان خواننده رو مثل خودش بخونی

ولی تجسم کن که چند بیت شعر رو جلوت گذاشتن . آهنگ ساز هم داری برات آهنگ ساخته همه چیز هم حاضره . اون شعر رو چطوری میخوای بخونی ؟ با چه ریتمی با چه ملودی ؟

خیلی ممنون از راهنماییتون. ایشالا تابستون با راهنمایی استادم یه کلاس سلفژ میرم

infrequent88
Wednesday 16 June 2010, 11:40 AM
سلام دو.ست عزیز
بر خلاف دوستان به نظر من اجرا کردن یه قطعه با تمام زیر و بم ها و تحریرهایی که خود خواننده اصلی اجرا کرده، نه تنها ضعف نیست، بلکه نقطه قوت بسیار بالایی هم به حساب میاد و این نشان از توانایی بالای شما تو خوانندگیه...(البته به این شرط که خوندنتون فقط محدود به یه خواننده (در اینجا شادمهر) نشه )
تکرار میکنم زیر و بم ها و تحریرها....نه تقلید صدا...
اگه ریزه کاری های کارهای خوانندگان دیگه رو هم به همین خوبی میتونین اجرا کنین بههتون تبریک میگم به خاطر استعدادتون
از این نظر صداتون عالیه
و اما فالشی ها....
شما که ساز میزنید مسلما نت ها رو به خوبی میشناسید
پس چرا خودتون تو خونه رو نت خوندن رو تمرین نمیکنین و صدای خوتونو کوک نمیکنین؟
مطمئن باشین نتیجه میگیرین
موفق باشی
نادر