PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقد موزیک های خوانندگان ایرانی

Solo
Friday 14 May 2010, 12:38 PM
در این تاپیک به نقد یک موسیقی از خوانندگان از نظر تئوری آهنگسازی و تنظیم و خوانندگی میپردازیم .

بدلیل زیاد بودن مخاطب موسیقی پاپ این سبک موزیک بیشترین تاثیر را روی عموم داره .
توی این تاپیک به ایرادات موسیقی های پاپ ایرانی می پردازیم تا از تکرار این ایرادات بوسیله ی اعضای نت آهنگی جلوگیری بشه و نقاط قوت کشف بشه

M8H
Friday 14 May 2010, 12:55 PM
سلام خدمت دوستان عزیز.
خوب اولین نقد و بررسی رو با اجازه من شروع کنم.

اولین بررسی رو روی موزیک عشق من باش با خوانندگی بهنام صفوی و تنظیم سیروان میپردازیم.

اینم لینک موزیک:
You can see links before reply
خوب نظرات خودم در مورد این کار:
1_ملودی های خوانندگی این موزیک تا حدی ضعیفه!!
2_سیروان توی همه ی کاراش از یه صدای سینتی استفاده میکنه که این کار اون ملودی ها رو کلیشه ای کرده.(البته صداهای ملودی موزیک)
3_ریتم سازی این کار خیلی ضعیف.

ولی در کل موزیک زیبایی هستش.

hirbod
Friday 14 May 2010, 01:17 PM
sharmande savade tipe farsi nadaram.emroz dashtam ye kare opera gosh midadam deghat ke kardam didam ayyyyyy dele ghafelll ye avaze ghadimiye mahali irane...pesar kojaye karim khodemonam nemidonim.

Mehraneh
Friday 14 May 2010, 06:47 PM
ترک عشق من باش از اولین کارای بهنام صفوی بود که بیرون اومد
از نظر خواننده مشکلی نداشت و خوب خونده شده بود..
ار نظر ملودی و تنظیم نظر غیر تخصصی من اینه که جای کار بیشتری داشت
ولی از نظر عمومی موزیک خوبی از آب در اومد که پیشواز خوبی برای آلبوم عشق من باش بود...

rezanoori
Sunday 13 April 2014, 01:31 AM
سلام خدمت دوستان عزیز !

ببنید بزرگتر ین موزل در موسیقی ایران اینکه همه به دنبال خلق صدای جدید با سینتی هستن ! و بیشتر سبک ها تکراری و تقلیدی هست !

خوب اینطور بگم این موزیک از نظر من منکه میگم کسه خاصی نیستم این رزومه بندست ( تخصص بنده صدابرداری مهندسی صدا خوندم و میکس و مسترینگ و تنضیم کتتده هستم . استودی ضبط موسیقی و میکس سینمای داریم (سابقه کار در چند کار حرفه ای ) !

خوب بریم سراغ بحث از نظر من سیروان بهترین کاوریست نه ایران بلکه دنیاست ! چراکه اکثر کار های این استوره تقلیدی یا تلفیقی می باشد !

از نظر فنی اینکار تنها مشکلش ناشناخته بودن صداهای موجود در اهنگ است ! که باعث خلع در فکر شنونده میشود که باخود میگوید

اینکار بخوبی میکس نشده است و تنظیم ان حرفحه ای نیست این بحث سرچشمه میگیریه از روانشناسی موسیقی !

ولی حرف های m8h دوست عزیزمون رو قبول دارم ریتم اینکار بصورت تکماتیک ریتمی تعریف شده نیست !

از نظر اجرا بهنام صفوی عالی بود ! ولی ملودی کار جا برای پیشرفت و بهتر شدن داشت !

اینم بگم متاسفانه یا خوشبختانه بیشتر ملودی های در ایران کسای مینویسند که تخصوص و تجربه کافیرو ندارن !

حرفها و بحث ها ادامه دار ......... !

داستان موزیکه ایران ..... خورده به ایراد !
در پناه حق یا علی مدد