PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساز دهنی

hossein-18
Friday 14 May 2010, 09:40 PM
سلام به همه.یه سوال داشتم و اون اینکه آیا می شوذ ساز دهنی را خودمان از طریق کتاب و CD یاد گرفت و استاد نداشته باشیم؟...........با تشکر

DesironnA
Friday 14 May 2010, 10:09 PM
درود!
اتفاقا این سئوال من هم هست!

you3f
Friday 14 May 2010, 10:12 PM
بله که میشه.
نه تنها سازدهنی بلکه تمامی هنرها میشه. جای دیگه هم گفتم که بهترین استاد خداست.
هر سازی تکنیکهای خاص خودش رو داره که باید روشون تمرین کنی.
حالا اگه استاد باشه تکنیکها رو بهت میگه و تو باید بری تمرین کنی. و سپس اشکالاتت رو بگیره.
حالا به جای اینکه استاد بهت بگه خودت میتونی بری دنبالش و از اینور اونور تکنیکها و قلق ها رو یاد بگیری و روشون تمرین کنی.
فکر میکنم تو سازدهنی بیشتر طریقه ی تنفس مهم باشه و تمرین زیادی بخواد. بعلاوه ویبراسیون و ... .
جای نتهاش هم با یه ذره زمان و تمرین حفظ میشی.

Don_Ramtin
Friday 14 May 2010, 10:36 PM
یوسف جون ! این بد آموزیا چیه به بچه مردم یاد میدی ؟!
برای یاد گرفتن هر سازی در درجه ی اول باید " حتما " پیش یه معلم خوب و با سواد و با تجربه رفت . مگه هیچ جوری نتونی پیش یه معلم بری ( حالا به هر دلیلی ) .
اگه آدم پیش خودش آموختن ساز رو یاد بگیره ، خیلی امکانش هست که یه جای کار رو غلط بره و تا آخر تو کارش مشکل داشته باشه و اونوقت حتا یه معلم خوب هم به سختی می تونه اون اشتباه رو تصحیح کنه .
در ضمن یوسف جون ، شهریه ی کلاس های خدا خیلی بالاست و از عهده ی من و تو خارجه ! میگن خدا بزرگه ، ولی دیگه سایز خدا اینقدر هم نیست !

you3f
Friday 14 May 2010, 10:46 PM
خب رامتین جان، همه میدونن که استاد خوبه. خب اگه میتونست بره پیش استاد که دیگه فکر بدون استاد یاد گرفتن رو نمیکرد.
باید میگفتم نه نمیشه، سازدهنی رو بذار کنار و بیخیال موسیقی شو برو دنبال کار و زندگیت؟

Don_Ramtin
Friday 14 May 2010, 10:51 PM
نه ! اما میشه توصیه کرد که حتما بره پیش یه معلم خوب و تنبلی و بهانه تراشی و ... هم نکنه . و اگه واقعا - بنا به هر دلیلی - نمی تونه بره پیش یه معلم ، اونوقت حالا چیکار کنه . اما تو یهو بدون اینکه بدونی این بنده ی خدا چرا می خواد بدون معلم موسیقی رو یاد بگیره ، بهش میگی : " نه تنها سازدهنی بلکه تمامی هنرها میشه. جای دیگه هم گفتم که بهترین استاد خداست . هر سازی تکنیکهای خاص خودش رو داره که باید روشون تمرین کنی." ؟!

you3f
Friday 14 May 2010, 10:55 PM
خب شاید یه مسئله ی شخصیه که نگفته.
اون که بحثش جداست. من رو حرفم هستم.

خئهی
Friday 14 May 2010, 10:57 PM
سلام
من خودم سازدهنی میزنم پیش استاد هم نرفتم اما اگه استاد خوب سراغ داری حتما برو پیشش
چون هیچ راهی رو بدون راهنما نمیشه به درستی رفت

you3f
Friday 14 May 2010, 10:59 PM
سلام
من خودم سازدهنی میزنم پیش استاد هم نرفتم اما اگه استاد خوب سراغ داری حتما برو پیشش
چون هیچ راهی رو بدون راهنما نمیشه به درستی رفت
بیا رامتین زیباروی، اینم نمونه ش.

خئهی
Friday 14 May 2010, 11:04 PM
یوسف زیاد به این رامتین گیر نده بنده خدا یه چیزی گفته دیگه کوتاه بیا

Black_Violin
Friday 14 May 2010, 11:37 PM
ساز دهنی اوقندر ساز پیچیده ای نیست که نشه با سی دی یا کتاب یاد گرفت.نیاز به همت داره که اونم هر موزیسینی باید داشته باشه دیگه....

hdhamid
Saturday 15 May 2010, 05:14 AM
سلام به همه ...
من خودمم تازه یکی دو ماهیه ساز دهنی میزنم ... اگه قبلا سابقه ساز دیگه ای داشتین ... و کتاب خوبی در زمینه ساز دهنی پیدا کنین .. میشه خودخوان پیش رفت .... البته .. اینم بگم نوع سازدهنی هم در این کار موثره .. ما سازدهنی دیاتونیک و کروماتیک داریم .... با تعداد سوراخهای مختلف ...
من چون قیمت کروماتیک یکم زیاد بود (hohner) آلمانی.. یه hohner دیاتونیک C ماژور خریدم و شروع به یاد گیری کردم...

ساز دهنی اوقندر ساز پیچیده ای نیست که نشه با سی دی یا کتاب یاد گرفت.نیاز به همت داره که اونم هر موزیسینی باید داشته باشه دیگه....

اتفاقا بعکس صحبت مسعود عزیزم باید بگم You can see links before reply ساز دهنی اگر خصوصا کروماتیک باشه .. با توجه به اینکه نیاز به تمرین نفس هم داره (چه دم چه بازدم) و البته .. جای نامنظم نتها در دو سمت و البته تکنیکهای جدید و ناشناخته ای که داره .. ساز ساده ای برای یه شروع کننده از صفر نیست(یعنی کسی که بخواد کلا موسیقی رو با سازدهنی شروع کنه)
هر چند به دیدگاه آدم هم بستگی داره ، اینکه میخواد ساز دهنی براش یه کار راه انداز باشه .. یا یک ساز حرفه ای!!!! You can see links before reply

در کل از دید من هر سازی رو اگه بخوای تا آخرش بری سخته کارت ... مثلا .. میشه با سازدهنی روزی برسه کسی رو تمپوی 160 دولاچنگ گام بزنه!!! You can see links before reply (احتمالا پوست لبش کنده میشه .. تمام سلول های شش و آبشش و دیافراگم و .... هم میترکن!! :24::24: )

اما در کل یک نصیحت بشنو از من کان در آن نبود غرض You can see links before reply ... آدمی که از تجربه ی بقیه استفاده کنه .. 100 گام از بقیه جلوتره .. و استاد یه کاتالیزور برای پیشرفت سریعتره ... ولی خوب بدون کاتالیزور هم میشه یه کارایی کرد ... You can see links before reply

شاد باشین و اکتیو رفقا ..... :redguitar:

hdhamid
Saturday 15 May 2010, 05:40 AM
درود!
اتفاقا این سئوال من هم هست!

به به ...... سلام به داداش خودم!!!!:m ببینم .... چرا برات سوال شده مهیار جان؟؟!! You can see links before reply

Don_Ramtin
Saturday 15 May 2010, 11:50 AM
یوسف زیاد به این رامتین گیر نده بنده خدا یه چیزی گفته دیگه کوتاه بیا

خئهی جون ، بنده ی خدا هم خودتی !
من هنوز هم سر حرف خودم هستم و به نظر من هیچ سازی رو نمیشه بدون معلم خوب و راهنما ، به صورت خوب و درست یاد گرفت . من حدود 22 ساله که ساز می زنم و با خیلی از سازها هم کار کرده ام . عاشق صدای ساز دهنی هم هستم و یه ساز دهنی ترمولو هم دارم . دارم سعی می کنم یه وقت رو خالی کنم تا برم پیش یه معلم خوب و این ساز رو درست و علمی یاد بگیرم . احتمالا هم برم خانه ی ساز دهنی .
منم می دونم که این چوپون های نازنینی که تو بیابونا نی می زنن و یا اغلب این نوازنده های دوره گرد که تو خیابونا ساز می زنن ، تا حالا اسم کلاس و معلم هم به گوششون نخورده . اما اگه منظور شما از ساز زدن اون نوعشه ، بله ، حق با شماست . برای یاد گرفتن ساز هیچ نیازی به معلم و راهنما نیست و بقول یوسف عزیز :

نه تنها سازدهنی بلکه تمامی هنرها میشه. جای دیگه هم گفتم که بهترین استاد خداست.

برو همون پیش خدا ساز زدن رو یاد بگیر !

hossein-18
Saturday 15 May 2010, 02:18 PM
صلح و آتش بست.

omid_m_ziper
Saturday 15 May 2010, 02:57 PM
سلام به همه ...
من خودمم تازه یکی دو ماهیه ساز دهنی میزنم ... اگه قبلا سابقه ساز دیگه ای داشتین ... و کتاب خوبی در زمینه ساز دهنی پیدا کنین .. میشه خودخوان پیش رفت .... البته .. اینم بگم نوع سازدهنی هم در این کار موثره .. ما سازدهنی دیاتونیک و کروماتیک داریم .... با تعداد سوراخهای مختلف ...
من چون قیمت کروماتیک یکم زیاد بود (hohner) آلمانی.. یه hohner دیاتونیک C ماژور خریدم و شروع به یاد گیری کردم...

اتفاقا بعکس صحبت مسعود عزیزم باید بگم You can see links before reply ساز دهنی اگر خصوصا کروماتیک باشه .. با توجه به اینکه نیاز به تمرین نفس هم داره (چه دم چه بازدم) و البته .. جای نامنظم نتها در دو سمت و البته تکنیکهای جدید و ناشناخته ای که داره .. ساز ساده ای برای یه شروع کننده از صفر نیست(یعنی کسی که بخواد کلا موسیقی رو با سازدهنی شروع کنه)
هر چند به دیدگاه آدم هم بستگی داره ، اینکه میخواد ساز دهنی براش یه کار راه انداز باشه .. یا یک ساز حرفه ای!!!! You can see links before reply

در کل از دید من هر سازی رو اگه بخوای تا آخرش بری سخته کارت ... مثلا .. میشه با سازدهنی روزی برسه کسی رو تمپوی 160 دولاچنگ گام بزنه!!! You can see links before reply (احتمالا پوست لبش کنده میشه .. تمام سلول های شش و آبشش و دیافراگم و .... هم میترکن!! :24::24: )

اما در کل یک نصیحت بشنو از من کان در آن نبود غرض You can see links before reply ... آدمی که از تجربه ی بقیه استفاده کنه .. 100 گام از بقیه جلوتره .. و استاد یه کاتالیزور برای پیشرفت سریعتره ... ولی خوب بدون کاتالیزور هم میشه یه کارایی کرد ... You can see links before reply

شاد باشین و اکتیو رفقا ..... :redguitar:

با سلام
من خودم مدتی هست که ساز دهنی میزنم . به نظر من سلطان سازهای بادی سازدهنی و هر کسی فکر میکنه ساز ساده ای هست باید یکم اطلاعاتش رو در زمینه این ساز اقزایش بده و کارای فرانز اشمل و براندا پاور و اصلا چرا راه دور بریم استاد بابک صفرنژاد رو گوش بده تا دیدگاهش عوض بشه.

you3f
Saturday 15 May 2010, 03:10 PM
خئهی جون ، بنده ی خدا هم خودتی !
من هنوز هم سر حرف خودم هستم و به نظر من هیچ سازی رو نمیشه بدون معلم خوب و راهنما ، به صورت خوب و درست یاد گرفت . من حدود 22 ساله که ساز می زنم و با خیلی از سازها هم کار کرده ام . عاشق صدای ساز دهنی هم هستم و یه ساز دهنی ترمولو هم دارم . دارم سعی می کنم یه وقت رو خالی کنم تا برم پیش یه معلم خوب و این ساز رو درست و علمی یاد بگیرم . احتمالا هم برم خانه ی ساز دهنی .
منم می دونم که این چوپون های نازنینی که تو بیابونا نی می زنن و یا اغلب این نوازنده های دوره گرد که تو خیابونا ساز می زنن ، تا حالا اسم کلاس و معلم هم به گوششون نخورده . اما اگه منظور شما از ساز زدن اون نوعشه ، بله ، حق با شماست . برای یاد گرفتن ساز هیچ نیازی به معلم و راهنما نیست و بقول یوسف عزیز :

برو همون پیش خدا ساز زدن رو یاد بگیر !
رامتین عزیز دل برادر، خیلیها خودشون و پیش همین خدا که مسخره میکنی یاد گرفتن البته اگه اونا رو قبول داشته باشی.
یانی، کیتارو، فرهاد مهرداد، کورش یغمایی.
تعدادی هم به کمک استاد و تحصیل، پیش خدا یاد گرفتن:
بابک بیات، مجید انتظامی، ...
اما خیلیها هم با استاد و حتی تحصیل از محضر خدا بویی نبردن.

Don_Ramtin
Saturday 15 May 2010, 08:30 PM
آقا ، من که گفتم برید پیش همون خداتون یاد بگیرید .
اما من عاشق صدای این سازم و با توجه به تجربه ام در بسیاری از سازها و با توجه به اینکه یکی از سازهای اصلی من نی ست که سازیست بادی - پس قطعا با ماجرای ساز های بادی آشنایی دارم - این طور فکر می کنم که ساز دهنی نه تنها ساز راحتی نیست ، بلکه بسیار ساز سختی هم هست ( البته برای کسی که بخواد اونو درست یاد بگیره ) و به همین دلیل ، حتما پیش یه معلم خواهم رفت .
خوش باشید و پیروز . فعلا ، یا حق !

hilda
Sunday 16 May 2010, 03:01 AM
دوستان دعوا نکنید هر دوش لازمه!برای حرفه ای شدن هم کمک خدا لازمه هم معلم هم تمرین وممارست هم باید از تجربه دیگران استفاده کرد هم باید از محیط پیرامون ایده گرفت هم........حالا بگذریم از کسانی که استعداد دارن و با وسایل کمک اموزشی یاد میگیرن یا تمرین زیاد دارن.یا خدا کمک می کنه.... عده ای هم که موسیقی دان به دنیا اومدن!!!!

hdhamid
Sunday 16 May 2010, 09:42 AM
با سلام
من خودم مدتی هست که ساز دهنی میزنم . به نظر من سلطان سازهای بادی سازدهنی و هر کسی فکر میکنه ساز ساده ای هست باید یکم اطلاعاتش رو در زمینه این ساز اقزایش بده و کارای فرانز اشمل و براندا پاور و اصلا چرا راه دور بریم استاد بابک صفرنژاد رو گوش بده تا دیدگاهش عوض بشه.

دقیقا با شما موافقم ... من الان خودم چند تا کار کانتری شنیدم!!! با ساز دهنی .. نمیدونم نوازندشون کیه .. ولی تو گوشی دوستم بود... واقعا منفجر شدم... خیلی جالب هم با گیتار کانتری ترکیب شده بود .. یه چیز معرکه ای میشه که حرف نداره!! :redguitar: .. الان تو فکرم برم تو نخ این سبک کارا .. چون من با گیتار تجربه کانتری نوازی رو دارم!! .. ولی با سازدهنی واقعا سخته!!