PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چهار مضراب ماهور از کتاب ردیف ابتدایی زنده یاد استاد فرامرز پایور

hajaliakbar
Monday 17 May 2010, 07:36 PM
سلام دوستان گرامی
من اخیرا در سایت عضو شدم و بعضی از کارهای شما را گوش دادم و همین باعث شد ، انگیزه بیشتری برای خوب نواختن سنتور در من بوجود بیاید . راستش من موسیقی مخصوصا سنتور را خیلی دوست دارم و برای خودم به قول شیرازی ها دلنگ دلنگی میکنم .
من عاشق سبک زنده یاد استاد پایور هستم و روزی نیست که یکی از آهنگهای ایشان را گوش ندهم ، یا زیر لب زمزمه نکنم . ایشان بنظر بنده همانطور که از اسمشان پیداست فرامرز یعنی فراتر از مرز بودند و همیشه در قلب من و دوستداران هنر موسیقی زنده خواهند بود .
همانطور که عرض کردم بنده هم سنتور مینوازم و سایتی بنام *** دارم و در آنجا نمونه هایی از کارهایم را گذاشته ام . من کلا 3 سال است سنتور کار میکنم البته باید بگویم که من بیش از 6 ماه با استاد کار نکرده ام و بقیه تمرین هایم را خودم انجام داده ام و بیشتر گوشی کار میکنم و اگر از آهنگی خوشم بیاید سعی میکنم از روی نت و با کمک گوش آن را بنوازم . متاسفانه من سنتور را دیر شروع کرده ام ، اما آن را خیلی دوست دارم و خیلی بایستی تمرین کنم تا بهتر بنوازم .
من درحال درست کردن آرشیوی از موسیقی سنتی در سایتم هستم و قطعه هایی از سنتور خودم را نیز گذاشته ام ، که یکی از آنها چهار مضراب ماهور از کتاب ردیف ابتدایی زنده یاد استاد فرامرز پایور است .که از آدرسهای زیر میتوانید آن را دانلود کنید
من یک ساز معمولی دارم و ضبط صدا هم چندان خوب نشده است .

You can see links before reply

یا ***قسمت موسیقی -> آرشیو موسیقی سنتی -> خودم

یا ***بعد از دیدن یک تبلیغ 25 ثانیه ای

david_santoori
Monday 17 May 2010, 08:02 PM
سلام

آقا شما تا حالا کجا بودید خیلی خوب اجرا کردید. دستتون درد نکنه مرسی . به وب سایتتونم سر زدم مشخصه که خیلی با ذوق هستید . به هر حال خیلی خوشحال شدم ازینکه افرادی مثل شما را هم در جمع سنتورنوازان نت آهنگ خواهیم داشت .
راستی یه سوال شما با اون آقای اوجی که شاگرد قدیمی استاد افقه در شیرازه ،نسبتی دارید؟

hajaliakbar
Monday 17 May 2010, 08:19 PM
از اینکه من را تشویق میکنید بی نهایت سپاسگذارم ، اگر مشکلات یا کاستی در سایتم هست به بزرگی خودتان ببخشید چون سایت را خودم درست کردم و یک سایت حرفه ای نیست . در مورد سئوال شما بایستی بگویم که بنده حدود 20 سال پیش 2 ، 3 ماهی افتخار شاگردی استاد افقه را داشتم ولی نمیدانم منظور شما همان اوجی است یا نه ؟ من پس از آن سنتور را تا حدود 3 سال پیش کنار گذاشتم و نمیدانم چه شد که دومرتبه سراغ سنتور رفتم .
باز هم ممنون از ارسال پیامتان ، شاد باشید .

Mezrab
Monday 17 May 2010, 09:32 PM
متاسفانه من سنتور را دیر شروع کرده ام ، اما آن را خیلی دوست دارم و خیلی بایستی تمرین کنم تا بهتر بنوازم .متاسفانه خیلی ها هستند که چنین حرفی میزنند، به خاطر دارم استادم شاگردی داشت که 60 سالش میشد و برای اینکه مضراب از دستش نیفته پنبه لای انگشتانش میزاشت..منظور از این حرف ها این هست که انگیزه تو زندگی خیلی مهمه چه در باب نوازندگی چه در باب مسائل دیگه، هیچوقت برای هیچ کاری تو این دنیا دیر نیست.
----------------------------------------
چهارمضرابتون فوق العاده بود، مشخصه که به ساز خیلی مسلط هستید و دلهره ای از نواختن ندارید برعکس خیلی ها از جمله خودم..منتظر کارای بیشتر ازتون هستیم..

hajaliakbar
Monday 17 May 2010, 11:07 PM
متاسفانه خیلی ها هستند که چنین حرفی میزنند، به خاطر دارم استادم شاگردی داشت که 60 سالش میشد و برای اینکه مضراب از دستش نیفته پنبه لای انگشتانش میزاشت..منظور از این حرف ها این هست که انگیزه تو زندگی خیلی مهمه چه در باب نوازندگی چه در باب مسائل دیگه، هیچوقت برای هیچ کاری تو این دنیا دیر نیست.
----------------------------------------
چهارمضرابتون فوق العاده بود، مشخصه که به ساز خیلی مسلط هستید و دلهره ای از نواختن ندارید برعکس خیلی ها از جمله خودم..منتظر کارای بیشتر ازتون هستیم..
سلام دوست عزیز
قبول دارم که هیچوقت برای انجام کاری در دنیا دیر نیست ، اما هر چه دیرتر شروع کنی دیرتر به هدف میرسی . من منظورم این است که اگر 20 سال پیش شرایط جوری بود که سنتور را ادامه میدادم ، حالا بسیار بهتر مینواختم اما به قول شما حالا هم دیر نشده و میشود یادگیری را ادامه داد .
من هم چندان بی دلهره نیستم و نواختن من در جمع خیلی افت میکند (حالا ببین که دیگه چی میشود) .
من سنتور نوازی شما را گوش دادم و بنظر بنده خوب مینوازید و نبایستی دلهره داشته باشید .
بنده کوچکتر از آنم که شما را راهنمایی کنم آما تجربه من این است که تنها راه خوب نواختن تمرین تمرین و باز هم تمرین است . بایستی آنقدر تمرین کرد که خود نوارنده قبول کند که بدون اشکال نواخته و آنوقت دیگر دلهره ای نخواهد بود .البته استعداد افراد با هم فرق می کند اما پشتکار مهم تر ار استعداد است .
از نظرتان ممنونم ،شاد باشید .