PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کتاب برای یادگیری گیتار

s_guitar
Wednesday 25 April 2007, 10:38 AM
از چه کتابی برای یادگیری گیتار کلاسیک است?اده می کنید؟
(0نام نویسنده ?راموشتون نشه) :)

s_guitar
Sunday 29 April 2007, 11:52 PM
می تونید کتابهای خوبی که دیگران بهتون پیشنهاد کردن هم نام ببرید!!

shbaharehs
Monday 30 April 2007, 04:19 AM
كتاب آهنگهای پاپ برای گیتار کلاسیک از علي روزبه نيا رو خيلي از دوستام ازش تعري? كردن كه براي مبتديهام خوبه

.t.A.T.u
Monday 30 April 2007, 05:26 AM
آموزش گام به گام گیتار کلاسیک اثز جیسون ولدرون

mandana deylamian
Monday 30 April 2007, 07:38 AM
اگر هد? یادگیری تئوری موسیقی باشه کتب اقای کمال پور تراب م?ید هستند البته اگر اون قدر تخصصی کار نمی کنید ..
و برای اجرای قطعات کتاب 50 قطعه طبقه بندی شده گیتار کلاسیک (اثر است?ان اشمیت و جان میلز)( گرداوری از ?رزاد امیرانی)

این کتاب بسیار م?یده در کنار هر قطعه تاریخچه اون نحوه کوک گیتار برای اون قطعه و در مواردی چگونگی تمرین برای ا?زایش تسلط روی قطعه رو مطرح کرده ... این کتاب با پرلود ی از متئو کارکاسی (1853-1792) اغاز میشه...و بیشتر برای کسانی مناسبه که در مقطع متوسط تا نیمه حر?ه ای یادگیری هستند..

مو?ق باشید

Hes_r
Monday 30 April 2007, 08:11 AM
صنم جان به نظر شما این تاپیک در بخش کتب آموزش موسیق4ی باشه بهتر نیست ؟؟

اگه به نظرت بهتره ( چون در اون مورده ) خودت انتقالیش بده

مو?ق باشی

bamdadonline
Sunday 4 May 2008, 08:33 PM
دوستان یه سوال داشتم. معمولا برای گیتار کلاسیک در اموزشگاهها از چه کتابهایی استفاده میشه ؟؟؟؟

Guitaro
Monday 5 May 2008, 08:34 PM
متاسفانه (با خوشبخانه) توی ایران برای تدریس گیتار متود خاصی نیست ، یعنی برای مثال ، تو تدریس پیانو خیلی متداوله که از Beyer شروع کنن و برن چرنی و قطعات جانبی ، و یا تو ویولن کلاسیک اکثرا از کتاب های لو ویولن شروع میکنن ولی برای گیتار روش خاصی وجود نداره ، به طور کلی چند دسته میشن :

- گروهی که از کتاب جناب دانشمند (دو جلد) شروع میکنن و بعد هم با قطعه های جانبی و کتاب جولیانی و این جور کتاب ها کاملش میکن
- گروهی از کتاب هایی مثل پنجاه قطعه ی طبقه بندی شده و امثالش استفاده میکنن و به طور جدا و خارج از کتاب گام و آرپژ رو کار میکنن با شاگرد
- بقیه هم از کتابهایی مثل کارولی یا متودهای مثل متود جیسون ولدرون استفاده میکنن

درکل همونطور که گفتم روش خاصی توی ایران برای تدریس گیتار (به خصوص کلاسیک) نیست ، به همین خاطر هر آموزشگاه یا استاد روشی که خودش مفید ببینه رو پیش میگیره ...

البته من خودم اینجور کار کردم که دو تا کتاب آقای دانشمند رو زدم و بعد هم یه سری اتود و قطعه ی متفرقه ...

امیدوارم مفید بوده باشه ! (فعلو برم ! :پی)

مرکاتو
Tuesday 6 May 2008, 10:09 PM
:9powok:

shbaharehs
Tuesday 6 May 2008, 10:40 PM
:9powok:

با سلام.
لطفا از پستهای غیر ضروری خودداری کنید.
ممنون

jupiterfist
Friday 17 October 2008, 11:10 AM
کتاب "از نواختن گیتار لذت ببرید" ، جلد اول....

guitar
Friday 17 October 2008, 12:29 PM
کتاب "از نواختن گیتار لذت ببرید" ، جلد اول....

سلام
میشه اطلاعات کاملتری از این کتاب در اینجا قرار بدی و در مورد موضوع این کتاب صحبت کنی؟

اريا
Sunday 27 September 2009, 12:41 AM
سلام دوست خوب
راستش من فلامنكو كار ميكنم ولي يكي از دوستام كه كلاسيك كار ميكنه كتاب آموزش گيتار كلاسيك
نوشته نیک مانولوف رو ميزنه
اميدوارم بتوني گيرش بياري و به بدردت بخوره:guitarplay5:

اريا
Sunday 27 September 2009, 12:51 AM
:guitarplay5:سلام دوستان من دنبال يه كتاب ساده براي يادگيري فلامنكو هستم اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم

Toktam
Thursday 3 December 2009, 06:19 PM
سلام دوستان عزیز. من هم دنبال یک مجموعه آموزش جامع گیتار (ترجیحا فارسی) شامل کتاب و سی دی میگردم. اگر دوستان ، موفق ترین اون رو پیشنهاد بدن ، خیلی ممنون میشم

maryam21
Saturday 19 December 2009, 07:14 PM
استاد من خودش كتاب جيسون ولدرون و امير جاويد و فرزاد دانشمند رو تدريس ميكنه من ازش در اين باره پرسيدم كه كدوم بهتره گفت كتاب دانشمند قطعه اي نداره به اون صورت كه مخاطب جذب بشه و جاويد هم طولانيش كرده كه حوصله هنرجو سر ميره
من خودم با كتاب جيسون كار ميكنم خيلي مختصر و مفيده سي دي هم داره قطعه معروف هم داره مثل اهنگ كاراگاه گجت و كارتون نل البته من تازه رفتم بخش دو قطعه چنداني نداشتم

Jingelberd
Saturday 19 December 2009, 08:44 PM
.................................................. ............
....................................

برای گیتار کلاسیک 2 کتاب که هر دو نوشته Cracknell, Debbie رو پیشنهاد میکنم ...

= از نواختن گیتار لذت ببرید در 2 جلد تالیف و ترجمه : اهورا کرباسی

.. جلد اول : قدمهای اولیه در نواختن گیتار
.. جلد دوم : از نواختن گیتار لذت ببرید II

= متد گیتار آکسفورد در 2 جلد ترجمه : پیام رضوی

.. جلد اول : متد گیتار آکسفورد Book 1
.. جلد دوم : متد گیتار آکسفورد Book 2

البته من کتاب دوم ( متد گیتار آکسفورد ) رو ترجیح میدم چون روش آموزش بهتری داره و نتهای بهتر و قوی تری رو نسبت به کتاب اول آموزش میده و در توضیحش باید بگم که کتابی هست که تو دانشگاه آکسفورد تدریس میشه و چند سالی هست که تو اکثر آموزشگاه های ما به هنرجو ها معرفی میشه و در توضیح کتاب اول هم بگم که برای راحتی و جذابیت بیشتر هنرجو های ایرانی از قطعه های ساده تر و آشناتر استفاده شده و همچنین مولف چند قطعه ساده و معروف ایرانی رو هم به نتهای کتاب اضافه کرده.

امیدوارم کمکی کرده باشم.

....................................
.................................................. ............

moein babayee
Saturday 19 December 2009, 08:59 PM
اگه نت خوانی و نت نوازی گیتار رو یاد داری، بهتره بری سایت eythorsson.com و جزوه های سطح مقدماتیش رو دانلود کنی و از رو اونا کار کنی (اکثر استادا از روی همین جزوه ها کار می کنن)
این سایت یک موتور سرچ فقط تو قطعه های گیتار کلاسیکه، یکی از بهترین سایت هاست اگه متودولوژیش رو دانلود کنی و بر اساس اون بری جلو خیلی عالیه

اگه ام نت نوازی و نت خوانی رو یاد نداره بهتره از روی یکی از کتاب هایی که معرفی کردن اول یاد بگیری و با اونا شروع کنی بعد بری همون سایتی که گفتم

ولی در کل چون ضرب گرفتن اولش سخته و گیتارم یکم دل فریبه و سریع آدم ازش دل می کنه بهتره با استاد یک 10 جلسه ای رو شروع کنی بعد خودت ادامه بدی تا حداقل درست یاد بگیری

موفق باشی

anf
Monday 5 July 2010, 06:35 PM
سلام اگه کسی به من بگه کتاب اهورا کرباسی را از کدوم سایت دانلود کنم ممنون میشم