PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بداهه نوازی (improvising) نوازندگان تمام سبک ها بروی این بکگراند

DesironnA
Monday 17 May 2010, 10:40 PM
درود

improvising یا همان بداهه نوازی، نیازی به معنی کردن نداره.

خلاقیت و شناختی از گامها و مدها، باعث ایجاد یک سولوی بداهه بسیار خوب بروی یک بکگراند است.
هدف از ایجاد این تاپیک نیز همین است.
توجه داشته باشید که هر نوازنده ای با هر سازی میتونه روی این بکگراند بداهه نوازی کنه.
بکگراند را دانلود کنید و بروی اون بداهه نوازی کنید. سپس به صورت صوتی یا تصویری اون رو در این تاپیک قرار دهید تا در موردش بحث و تبادل نظر کنیم.
توجه داشته باشید که پیدا کردن گام بکگراند با خود شماست و این کار میتواند بهترین تمرین برای بداهه نوازی و شکفته شدن استعداد ساخت سولو در شما باشد.
کاربران بخش الکتریک گیتار به غیر از تعداد بسیار بسیار محدود، هیچگونه نمونه کاری از خودشون ارائه ندادند و خب این دلایل خاص خودش رو داره. این حرکت میتونه شروعی برای این قضیه باشه.
از طرفی لازم میدونم توضیحی به کاربران محترمی که سبک موسیقیشون سبک موسیقی دستگاهی هست بدم. یکی از کنجکاویهای همیشگی من این بوده و هست که چگونه میشه روی چنین بکگراندی با توجه به مبانی موسیقی دستگاهی بداهه نوازی کرد. پس من رو از لطف خودتون دریغ نکنید.
دوستان گرامی از یاد نبرید، تمرین، تمرین، تمرین...
موفق باشید.

DesironnA
Monday 17 May 2010, 11:16 PM
لینک بک ترک اوّل:
Vinnie Moore Rain (You can see links before reply)
2.53 مگابایت

لینک بک ترک دوِّم:
room for clairty (You can see links before reply)
3.37مگابایت

hdhamid
Tuesday 18 May 2010, 02:00 AM
خسته نباشی... آقا جون یه 10مگی میذاشتی!!..... کم نباشه!!؟؟ من دانلودش دارم میکنم .. برات فردا میذارم اگه بتونم بزنم روش تازه!!.. ببینم قطعه بسازم یا کلا یه بداهه مطلق باشه با تمام غلطاش در اولین اجرا؟؟!!

DesironnA
Tuesday 18 May 2010, 02:05 AM
درود حمید جان.
حجم این فایل فقط 2.53 مگابایته. این زیاده؟!!!
شما یه بداهه مطلق رو باید ریکورد کنی (یا فیلم بگیری)
همونطور که گفتم باید فی البداهه زده بشه.

hdhamid
Tuesday 18 May 2010, 02:13 AM
ای وای .. من یه مشکل دارم.... الان شنیدمش.. خود بخود مهیار مخم میره رو جمله سازی .. چی کنم!!؟؟ خودش میاد همینجوری همین الان تو مخم یه ملودی براش ساختم..!! آخه ددی اینا خوابن نمیشه زد فقط!!
تازه ساز منم .. با این آهنگ شاید قشنگ نشه ها؟؟!!

DesironnA
Tuesday 18 May 2010, 02:17 AM
امتحانش ضرر نداره حمید جان. این هم تجربه ایه برای خودش.

hdhamid
Tuesday 18 May 2010, 02:21 AM
فردا تحویل میدم .. ولی مسخرم کنیاااااااااااااااا ................................ هیچ غلط خاصی نمیکنم!! میشینیم با هم بهش میخندیم..

DesironnA
Tuesday 18 May 2010, 02:22 AM
منتظر هستیم.

hdhamid
Tuesday 18 May 2010, 02:28 AM
لابد برا خندیدن!! ببین مهیار خالیش قشنگتره ها!!! You can see links before reply راستی مگه شما چند نفرین؟؟!

DesironnA
Tuesday 18 May 2010, 02:34 AM
تمام کاربران بخش الکتریک گیتار و برخی کاربرانی که به این تاپیک سر میزنند.

hdhamid
Tuesday 18 May 2010, 10:45 AM
اینم از بداهه من ... گند زدم مهیاااااااااااااااار!!! ببینی دوتا لگد میزنی از فروم پرتم میکنی بیرون!! اگه میشد دوباره زد فکر کنم بهتر میزدما ولی قانون دست و پامو بسته .... 99999999 بار فالش زدم!! You can see links before reply
آقا عذاب قبرم کم شده ها!!! به لطف شما .. چرا تموم نمیشد؟؟.. هی نگاه میکردم ببینم چقد مونده .. میدیدم .. اوه اوه ... تازه بگذریم که 40 ساعت آپلودش طول کشید!!!!!!!!

بداهه حمید!!! (You can see links before reply) 2.41 مگابایت

فایل تصویری است..

شاد باشید و اکتیو....

hdhamid
Tuesday 18 May 2010, 11:47 AM
تمام کاربران بخش الکتریک گیتار و برخی کاربرانی که به این تاپیک سر میزنند.

پس حسابی آبرو ریزیه نه!!!؟؟
راستی بچه های الکتریک .. منو ببخشنا!!! اومدم خونه شما مهمونی .. اونم به شکل سرزده!!! sorryYou can see links before reply

شاد باشید و اکتیو....

DesironnA
Tuesday 18 May 2010, 12:30 PM
درود حمید عزیز.
واقعا عالی بود!

rumour
Tuesday 18 May 2010, 12:51 PM
من هم میزنم میزارم.!!! فقط گیتار نیست... معلوم نیست چیه!!! هاهاها...(شوخی!)

hdhamid
Tuesday 18 May 2010, 04:07 PM
درود حمید عزیز.
واقعا عالی بود!

مرسی عزیزم .. اینو نگی چی بگی طفلکم!!!؟؟ :31:

بازم از این theme ها بذار :42:.. برا من یکی که خیلی تمرین خوبیه.... :48:

شاد باشی و اکتیو رفیق شفیق .. :redguitar:

DesironnA
Tuesday 18 May 2010, 04:20 PM
مرسی عزیزم .. اینو نگی چی بگی طفلکم!!!؟؟ :31:

بازم از این theme ها بذار :42:.. برا من یکی که خیلی تمرین خوبیه.... :48:

شاد باشی و اکتیو رفیق شفیق .. :redguitar:

این چه حرفیه!
من با کسی تعارف ندارم.
کارت واقعا خوب بود که گفتم واقعا عالی بود.

hdhamid
Tuesday 18 May 2010, 04:24 PM
مهیار میگم حیفه تاپیک خوبیه .. باعث تعامل کاربراش میشه .. یکاری کن بقیه بچه ها بیان و با هر سازی تو این تاپیک با هم کار از راه دور!! انجام بدیم!!
سر قطعه "خوابهای طلایی" که زده بودم بشکل خودجوش حداقل 3 یا 4 نفر روی اون قطعه ویلن و بیس و ... زده بودن ...

این تاپیکو اگه بتونی زنده نگهداری خیلی خوبه ها!!!!!

DesironnA
Tuesday 18 May 2010, 04:28 PM
مهیار میگم حیفه تاپیک خوبیه .. باعث تعامل کاربراش میشه .. یکاری کن بقیه بچه ها بیان و با هر سازی تو این تاپیک با هم کار از راه دور!! انجام بدیم!!
سر قطعه "خوابهای طلایی" که زده بودم بشکل خودجوش حداقل 3 یا 4 نفر روی اون قطعه ویلن و بیس و ... زده بودن ...

این تاپیکو اگه بتونی زنده نگهداری خیلی خوبه ها!!!!!

قدم به قدم.
در این باره اول باید با مدیران دیگر بخش ها صحبتی داشته باشم.
ممنون از پیشنهادت حمید گل!:25:

hdhamid
Tuesday 18 May 2010, 06:00 PM
من هم میزنم میزارم.!!! فقط گیتار نیست... معلوم نیست چیه!!! هاهاها...(شوخی!)

rumour بزن بترکون..... ما منتظریم داداش.. :41::41:

شاد و اکتیو باشین .... :redguitar:

DesironnA
Tuesday 18 May 2010, 06:45 PM
خب اسم تاپیک رو موقتا عوض میکنم تا همه دوستان بیان برای بداهه نوازی.

hdhamid
Tuesday 18 May 2010, 06:46 PM

بازم مثل همیشه... کارت درسته ....... :41::41::41::41::41::41::am

avm
Tuesday 18 May 2010, 07:04 PM

بدون درامز اش نیست موجود؟ :12:

DesironnA
Tuesday 18 May 2010, 07:08 PM
بدون درامز اش نیست موجود؟ :12:

شما روش دوباره درامز بزن اونم سولو!
توی این زمینه که استادی :36:

Arash-hadian
Tuesday 18 May 2010, 07:32 PM
توجه داشته باشید که هر نوازنده ای با هر سازی میتونه روی این بکگراند بداهه نوازی کنه.

آقا اجازه !!!!:32: میشه ما هم شرکت کنیم ؟:ad

hdhamid
Tuesday 18 May 2010, 07:34 PM
بزن زنگو مهیار جونم ... آقای آرش هادیان .. شما از اولم بازی بودی.. بیا تو داداش.. بزن به این سازت حال کنیم...

DesironnA
Tuesday 18 May 2010, 07:35 PM
شما که سروری عزیزم! بله چرا که نه؟ خیلی هم خوشحالم کردی. پس منتظرم.

Arash-hadian
Tuesday 18 May 2010, 07:40 PM
شما که سروری عزیزم! بله چرا که نه؟ خیلی هم خوشحالم کردی. پس منتظرم.

چشم استاد مهیار !!!! ولی واسه ما مبتدیا باید راهنمایی کنیا!!!!:10:

راستی یه توضیحی لازمه به حمید عزیز بدم که وقتی استاد مهیار میگه
من با کسی تعارف ندارم. حرفشو جدی بگیر . این قضیه حداقل به من ثابت شده (چشمک مهیار جون):21::21:

Peddy
Tuesday 18 May 2010, 10:16 PM
درود

آقا ما هم اجازه هست بیایم؟

Don_Ramtin
Tuesday 18 May 2010, 10:20 PM
مهیار جون ! زمینه ای رو که پیشنهاد کرده بودی گوش کردم و دانلودش هم کردم . فکر جالب و قشنگیه .
یکی از تمرین های بسیار خوب برای بداهه نوازیه . ما حدود نه یه ده سال پیش یه همچین کاری رو انجام دادیم . تو دانشگاه آزاد کاشان ( اگه اشتباه نکنم دانشگاه هنر و معماری بود ) یه همایشی بود به نام " عاشقی مولانا " که در رابطه با مولانا و عشق بود و یه عده از مولوی شناسان هم برای صحبت و بررسی ماجرا دعوت بودند . من و برادرم ( آبتین که الان به جرم بهم زدن امنیت ملی و .... تو اوینه و باید سه سال اون تو بمونه ! ) و یکی از دوستانم به نام مهیار که تنبور می زنه قرار بود اونجا موسیقی اجرا بکنیم . البته من تو اون اجرا تنبور نمی زدم و نی می زدم . یکی از کارهایی که کردیم همین بود که تو پیشنهاد دادی . یعنی من و مهیار به شکل سوال و جواب و در مایه ی نوا ، دوبیت از مولانا رو به شکلی ریتمیک و حماسی خوندیم ( بدون ساز ) بعد آبتین شروع کرد بر اساس ریتم ما تکنوازی تمبک ( کاملا بداهه ) و بعد از چند دقیقه ما بر اساس ریتمی که اون انتخاب کرده بود و کاملا بداهه موسیقی مون رو ( در نوا ) اجرا کردیم . کار جالبی شد و خیلی مورد استقبال قرار گرفت .
این پیشنهاد تو هم چنین چیزیه ولی کامل تر و بهتر . امیدوارم که برو بچه های موسیقی دستگاهی و مقامی ما هم از این پیشنهاد تو استقبال کنند . خوش باشی ، فعلا یا حق !

DesironnA
Tuesday 18 May 2010, 10:23 PM
درود

آقا ما هم اجازه هست بیایم؟

درود پدرام جان.
اولا من از تمامی مدیران بخش های مختلف برای حمایت از این حرکت بوسیله پیام خصوصی دعوت مخصوص کردم که شما نیز یکی از سروران هستید پس قدم رنجه فرمودید.
ثانیا این تاپیک متعلق به تمامی نوازندگان گرامی سایت نت آهنگ است.
دگر بار از تشریف فرمائی شما صمیمانه سپاسگذارم.

DesironnA
Tuesday 18 May 2010, 10:41 PM
مهیار جون ! زمینه ای رو که پیشنهاد کرده بودی گوش کردم و دانلودش هم کردم . فکر جالب و قشنگیه .
یکی از تمرین های بسیار خوب برای بداهه نوازیه . ما حدود نه یه ده سال پیش یه همچین کاری رو انجام دادیم . تو دانشگاه آزاد کاشان ( اگه اشتباه نکنم دانشگاه هنر و معماری بود ) یه همایشی بود به نام " عاشقی مولانا " که در رابطه با مولانا و عشق بود و یه عده از مولوی شناسان هم برای صحبت و بررسی ماجرا دعوت بودند . من و برادرم ( آبتین که الان به جرم بهم زدن امنیت ملی و .... تو اوینه و باید سه سال اون تو بمونه ! ) و یکی از دوستانم به نام مهیار که تنبور می زنه قرار بود اونجا موسیقی اجرا بکنیم . البته من تو اون اجرا تنبور نمی زدم و نی می زدم . یکی از کارهایی که کردیم همین بود که تو پیشنهاد دادی . یعنی من و مهیار به شکل سوال و جواب و در مایه ی نوا ، دوبیت از مولانا رو به شکلی ریتمیک و حماسی خوندیم ( بدون ساز ) بعد آبتین شروع کرد بر اساس ریتم ما تکنوازی تمبک ( کاملا بداهه ) و بعد از چند دقیقه ما بر اساس ریتمی که اون انتخاب کرده بود و کاملا بداهه موسیقی مون رو ( در نوا ) اجرا کردیم . کار جالبی شد و خیلی مورد استقبال قرار گرفت .
این پیشنهاد تو هم چنین چیزیه ولی کامل تر و بهتر . امیدوارم که برو بچه های موسیقی دستگاهی و مقامی ما هم از این پیشنهاد تو استقبال کنند . خوش باشی ، فعلا یا حق !

ممنون از اینکه دعوت من رو قبول کردی رامتین جان.
پس ما منتظر بداهه نوازی شما هم هستیم!

Khashayar
Tuesday 18 May 2010, 10:57 PM
درود
خوب کاملا کار خوبی هست من مدت ها پیش تاپیکی زده بودم و این کار قرار بود در این تاپیک با کمی (You can see links before reply) تفاوت انجام بشه که به خاطر تنبلی اعضا ادامه پیدا نکرد امیدوارم اینجا اونجوری نشه....
کار خوبیه همه همکاری کنیم و این کار رو جدی ادامه بدیم...
یک چهار چوب مشخص درنظر گرفته بشه برای این کار که بشه راحت تر جهت داد به کار...
در هر صورت میتونید رو کمک و حضور من حساب کنید..
پاینده باشید

Don_Ramtin
Tuesday 18 May 2010, 11:10 PM
ممنون از اینکه دعوت من رو قبول کردی رامتین جان.
پس ما منتظر بداهه نوازی شما هم هستیم!
ای بابا ! دیگه از ما گذشته ........... کار شما جووناست ! ولی چشم در اولین فرصت در خدمتم .

Solo
Wednesday 19 May 2010, 01:02 PM
روی من هم حساب کنید .
بیشتر از هر چیزی مشتاقم تا همه ی آثار دوستان نت آهنگی توی یک بخش جمع بشه برای نقد و تشویق .
الان برای هر بخش یک بخش جزء بنام نمونه کارهای اعضا قرار داده شده که باعث شده این بخش کمتر از سوی اعضای نت آهنگ مورد توجه قرار بگیره .

نمونه کارهای اعضا در نت آهنگ باید محبوب ترین بخش فروم نت آهنگ باشه .

HamedSedighi
Wednesday 19 May 2010, 09:06 PM
توی این سبک خیلی کم شنیدم و بالطبع کم نواختم

اما خیلی سریع بداهه مانند هایی رو ضبط کردم همان دیشب ، و از عصر که اینترنت وصل شد سعی می کنم

حجمش رو کم کنم با داشتن کیفیت صدا
آن جوری که می خواستم نشده ولی حالا گوش کنید

You can see links before reply (You can see links before reply)

ehsanmir
Wednesday 19 May 2010, 10:46 PM
سلام
حامد جان.اقا حمید کارتون رو دانلود کردم . نگاه کردم.خیلی خوب از پس این کار بر اومدید.
اقا حمید کارت رو که گوش کردم یاد اهنگهای اوتمالیبرت افتادم.یه چیزی نزدیک به کارهای اون زدی.برای همین من که خیلی خوشم اومد.
حامد جان.کار شما هم خیلی خوب بود.مخصوصا کلیپت هم تصویر در تصویره.فکر و ایده جالبی پیاده کردی.2 کلیپ در یک کلیپ.
حیف که من به کیبرد دسترسی ندارم.وگرنه من هم شرکت میکردم.

hdhamid
Thursday 20 May 2010, 09:36 AM
حامد آقای گل ... من نتونستم دانلود کنم!!! آخه دیال آپم .. ولی خیلی دوس داشتم ببینم کارتونو... حیف..
شاد زی...

Mehrshad_PRS
Thursday 20 May 2010, 09:56 AM
جفت کاراتون رو دانلود کردم جفتش خوب بود ولی چون من به گیتار علاقه دارم از دیدم کار hdhamid قشنگ تر بود ولی برام جالب بود کلاسیک رو با پیک میزد!
مربوط به سبک میشه؟

rumour
Thursday 20 May 2010, 10:26 AM
جفت کاراتون رو دانلود کردم جفتش خوب بود ولی چون من به گیتار علاقه دارم از دیدم کار hdhamid قشنگ تر بود ولی برام جالب بود کلاسیک رو با پیک میزد!
مربوط به سبک میشه؟

اوه اوه پس ندیدی! من رو کلاسیک هوی متال میزنم! :21:

hdhamid
Thursday 20 May 2010, 10:36 AM
مربوط به سبک میشه؟

بله ... سبک پاپ و پاپ تلفیقی یا همون new age هستش... برای نمونه کارهای آرمیک و اردشیر فرح رو میتونین ببینین و بشنوین ..
ممنونم از نظر لطفتون...:48:

DesironnA
Thursday 20 May 2010, 11:28 AM

اما خیلی سریع بداهه مانند هایی رو ضبط کردم همان دیشب ، و از عصر که اینترنت وصل شد سعی می کنم

درود
به قول خودت اکسلنت!!!!
من در زمینه کیبورد هبچگونه تجربه ای ندارم ولی خیلی لذت بردم.
همونطور که تا اینجا شاهد بودیم دوستان، دو بداهه نوازی در دو سبک مختلف بروی یه بکگراند زده شد که حال و هوای مختلفی از لحاظ سولو (کیبورد-پیانو و گیتار کلاسیک) رو دارا بود. در صورتی که این بکگراند برای سولوی الکتریک گیتار توسط وینی مور (بزرگ نوازنده الکتریک گیتار) تنظیم شده است.
همونطور که میبینیم با وجود بکگراند مشترک، بواسطه استایل و اینسترومنت مختلف، حال و هوای متفاوتی رو میشود تجربه و حضم نمود.
چیدن این دو سولوی متفاوت در کنار یکدیگر، بسیار زیبا میتواند باشد و این را نوعی از انواع فضاهای پروگرسیو میتوان برشمرد.
همچنان منتظر بداهه نوازی های بزرگواران دیگر در اینسترومنت های دیگر هستیم.
با تشکر.

Mehrshad_PRS
Thursday 20 May 2010, 01:37 PM
اوه اوه پس ندیدی! من رو کلاسیک هوی متال میزنم! :21:
یه سری امار ازت گرفتم از نزدیک ترین دوستم تو نت اهنگ:19:
خودتو اذیت نکن تو لیست دوستانم نیست! هه!:21:

انشالله با ساز جدیدی که میخری سبک مورد علاقتو میزنی:am

Mehrshad_PRS
Thursday 20 May 2010, 01:39 PM
درود
به قول خودت اکسلنت!!!!
من در زمینه کیبورد هبچگونه تجربه ای ندارم ولی خیلی لذت بردم.
همونطور که تا اینجا شاهد بودیم دوستان، دو بداهه نوازی در دو سبک مختلف بروی یه بکگراند زده شد که حال و هوای مختلفی از لحاظ سولو (کیبورد-پیانو و گیتار کلاسیک) رو دارا بود. در صورتی که این بکگراند برای سولوی الکتریک گیتار توسط وینی مور (بزرگ نوازنده الکتریک گیتار) تنظیم شده است.
همونطور که میبینیم با وجود بکگراند مشترک، بواسطه استایل و اینسترومنت مختلف، حال و هوای متفاوتی رو میشود تجربه و حضم نمود.
چیدن این دو سولوی متفاوت در کنار یکدیگر، بسیار زیبا میتواند باشد و این را نوعی از انواع فضاهای پروگرسیو میتوان برشمرد.
همچنان منتظر بداهه نوازی های بزرگواران دیگر در اینسترومنت های دیگر هستیم.
با تشکر.
بابا ابروی بخشمون داره میره یه کاری بکن:40:
من که دست راستو چپمو بلد نیستم تو ساز . بزنم ابرو ریزی میشه یه کاری بکن:10:

DesironnA
Thursday 20 May 2010, 04:11 PM
متاسفانه فعلا اکوئیپمنت من خونه ارسلانه برای یک پروژه فوق العاده خواستنی!!!
در اولین فرصت کم هم بداهه نوازی خواهم کرد.
دوستان ویولنیست و دوستان نوازنده سازهای دستگاهی! لطفا حرکتی از خودتون نشان بدید!
همچنان منتظریم.

mos167
Thursday 20 May 2010, 06:57 PM
...دوستان نوازنده سازهای دستگاهی! لطفا حرکتی از خودتون نشان بدید!
همچنان منتظریم.
به روی چشم
حتما حرکتی خوبی انجام می دیم

hdhamid
Friday 21 May 2010, 10:50 AM
با اجازه مهیار جان ... من کم حجم شده ی تم و بداهه ی خودم رو میذارم اینجا برای دوستای دیال آپیمون .. که هم اگه خواستن بداهه بزنن روی تم و هم اونایی که دوس دارن بداهه ی منو بشنون ولی بخاطر حجمش نتونستن دانلود کنن اونو داشته باشن...

این از تم (You can see links before reply)

اینم بداهه ی من (You can see links before reply)

جفتشونم از 650 کیلوبایت کمترن!!
بچه های دیگه .. لطفا بجنبین .. مهیار جان میخواد تم دوم رو بذاره ها!!! You can see links before reply
وقت تم اول تموم شدا!!
خصوصا بچه های الکتریک گیتار!!! چی میکنین پس .. بچه های نی و فلوت قولشو دادن شما ها کلا نیستین!!! عجیبا غریبا!!You can see links before reply

HamedSedighi
Friday 21 May 2010, 02:56 PM
من یک نظر دارم ، اگر که به همراه بک گراند که می گذارید توالی دقیق آکورد ها رو بنویسید خیلی خوب می شود .

منظور از دقیق 9 بودن 13 بودن 11 بودن و .....

hdhamid
Friday 21 May 2010, 05:22 PM
من یک نظر دارم ، اگر که به همراه بک گراند که می گذارید توالی دقیق آکورد ها رو بنویسید خیلی خوب می شود .

منظور از دقیق 9 بودن 13 بودن 11 بودن و .....

ولی من بر خلاف حامد جان .. اعتقاد دارم اینکار درست نیست!! بداهه نواز خودش باید پی به همه چیزش ببره .. چه گامیه؟؟!! چه آکوردایی توش بکار رفته یا باید به کار ببره ؟؟... ایناس که بین کارها تفاوت ایجاد میکنه..

hdhamid
Friday 21 May 2010, 05:26 PM
آقا مهیار گل .. ما منتظر تم یا همون بکگراند دومی هستیما!!! هی میایم خبری نیست!! یه 7،8،10 تا از اینا بذار برامون دیگه!!

HamedSedighi
Friday 21 May 2010, 05:57 PM
ولی من بر خلاف حامد جان .. اعتقاد دارم اینکار درست نیست!! بداهه نواز خودش باید پی به همه چیزش ببره .. چه گامیه؟؟!! چه آکوردایی توش بکار رفته یا باید به کار ببره ؟؟... ایناس که بین کارها تفاوت ایجاد میکنه..

حمید یعنی تو با شنیدن میفهمی که آکورد gm7 11 توی همین بک گراند قبلی بود ؟

تا جایی که من دقت کردم آکورد سل مینور گرفته بودی !!

hdhamid
Friday 21 May 2010, 06:01 PM
میدونم .... خوب همین میشه تفاوت من نابلد با شمای بلد..... فلسفش همینه دیگه .. باید انقده روش زوم شیم تا بفهمیم .. مثل شما ..
در کل فکر کنم تمام لطفش به همین ندونستنه .. اینکه بشنوی و اونچه حست میگه بزنی...

hdhamid
Friday 21 May 2010, 06:25 PM
حامد جان ناراحت نشدی که از من!!!؟؟ فقط نظرم بودا!!! دلگیر شدی بگو اصلا پستا رو پاک کنم...!!

Favilla
Friday 21 May 2010, 07:03 PM
میتونیم تو بحث گیتار الکتریک مثل بعضی کارای انگشت شمار زنده ی درک بیلی یا کیرک همت یا اجرا های دهه 80 مالمستین، توی اصطلاحا بداهه نوازیمون که بیشتر توش از توانائی ها و حافظه و تخیلمون استفاده میکنیم برای جذاب شدن کار پشت سر هم از چندین آرپژ مختلف دیمینیشد یا آگیومنت ، یازدهم یا هفتم مینور ماژور ها استفاده کنیم و از افکت های جالب استفاده کنیم و تمام این کار جالب رو پر از توانائی ها و تکنیک هایی کنیم که بلدیم و شنیدیم ولی بطور صحیح ، درست و دقیق و وقتی اینکارو بکنیم که حداقل به چندتای این آرپژ و تناسب های گام مسلط باشیم.
درسته اصل اینکار این نیست که میگم ،نمیدونم اسم اینکار رو چی میزارید اما بعضی جاها میتونیم حتی از بکگراند استفاده نکنیم یا فقط سرعت و توانائی هامون رو بکار بگیریم بزرگان و عزیزان لطفا نظرتون رو بگید.

DesironnA
Friday 21 May 2010, 07:11 PM
میتونیم تو بحث گیتار الکتریک مثل بعضی کارای انگشت شمار زنده ی درک بیلی یا کیرک همت یا اجرا های دهه 80 مالمستین، توی اصطلاحا بداهه نوازیمون که بیشتر توش از توانائی ها و حافظه و تخیلمون استفاده میکنیم برای جذاب شدن کار پشت سر هم از چندین آرپژ مختلف دیمینیشد یا آگیومنت ، یازدهم یا هفتم مینور ماژور ها استفاده کنیم و از افکت های جالب استفاده کنیم و تمام این کار جالب رو پر از توانائی ها و تکنیک هایی کنیم که بلدیم و شنیدیم ولی بطور صحیح ، درست و دقیق و وقتی اینکارو بکنیم که حداقل به چندتای این آرپژ و تناسب های گام مسلط باشیم.
درسته اصل اینکار این نیست که میگم ،نمیدونم اسم اینکار رو چی میزارید اما بعضی جاها میتونیم حتی از بکگراند استفاده نکنیم یا فقط سرعت و توانائی هامون رو بکار بگیریم بزرگان و عزیزان لطفا نظرتون رو بگید.

من کاملا باهات موافقم.:am
پس خودت شروع کن.:39:

HamedSedighi
Friday 21 May 2010, 07:47 PM
میدونم .... خوب همین میشه تفاوت من نابلد با شمای بلد..... فلسفش همینه دیگه .. باید انقده روش زوم شیم تا بفهمیم .. مثل شما ..
در کل فکر کنم تمام لطفش به همین ندونستنه .. اینکه بشنوی و اونچه حست میگه بزنی.

حامد جان ناراحت نشدی که از من!!!؟؟ فقط نظرم بودا!!! دلگیر شدی بگو اصلا پستا رو پاک کنم...!!

نه این چه حرفیه حمید عزیز ، تازه حس می کنم همه آکورد ها شو صحیح نزدم . من هنوز باید بیشتر ؛ از تو یاد بگیرم .:ad

Favilla
Friday 21 May 2010, 07:51 PM
چشم

hdhamid
Friday 21 May 2010, 09:23 PM
نه این چه حرفیه حمید عزیز ، تازه حس می کنم همه آکورد ها شو صحیح نزدم . من هنوز باید بیشتر ؛ از تو یاد بگیرم .:ad

نه بابا .. این چه حرفیه!!! اینجوری نگین.....

ای بابا .. بحث تاپیک رو من کلا منحرف کردم .. مهیار جان sorry ... :48:

شاد زی........:redguitar:

Favilla
Friday 21 May 2010, 09:46 PM
دو تا ترک حدودا 1 دقیقه ای speed playing آماده کردم چه جور بزارو رو تاپیک؟

hdhamid
Friday 21 May 2010, 09:51 PM
عزیز جان .. اونا رو روی آپلود سنتر اینجا که با یه مربع بالای صفحه نشون داده شده آپلود کن (تو مربع نوشته آپلود فایل) .... آدرسشو تو یه پست لینک کن اینجا...

DesironnA
Friday 21 May 2010, 10:02 PM
دو تا ترک حدودا 1 دقیقه ای speed playing آماده کردم چه جور بزارو رو تاپیک؟
درود بر عضو همیشه همراه انجمن الکتریک گیتار!
شما برای آپلود کارهاتون، میتونید از آپلود سنتر خود سایت بهره ببرید.

Upload Center (You can see links before reply)

سپس لینک فایل آپلود شده رو در اینجا قرار دهید تا من و دوستان همیشه همراه نیز بتونند فایل شما رو دانلود و گوش کنند.
موفق باشید.

Favilla
Friday 21 May 2010, 10:28 PM
اين دوتا کار کوتاه از رنج کاراي speed playing
خوب... واه آنالوگ با گين 4.5 و مولتي افکت ( ديجيتک ديسترشن و کابينت 4x12) رو تلفيق کردم که همه چيش معموليه
اولی با آرپژ دیمنیشد شبیه بعضی کارای مالمستین با Reverb ولی بدون واه
دومی همراه با واه و EQ و استفاده از دسته ترمولو ،فقط نتاي ترتيبي سليقه ي خودم با سرعت روي jewish scale
3 نت افت ترتيبي به نتاي زير و برگشت 2 نت به نتاي بم سیم بالائی روي گام، دلبخواهي هم بعضي جاها hammer on به 2 نت زیرتر.
امیدوارم که خوشتون بیاد فردا صبح میام تا نظراتون رو بخونم .البته میدونم که کارم چرته و زشت.
اولی:
You can see links before reply
دومی:

DesironnA
Friday 21 May 2010, 11:08 PM
اين دوتا کار کوتاه از رنج کاراي speed playing
خوب... واه آنالوگ با گين 4.5 و مولتي افکت ( ديجيتک ديسترشن و کابينت 4x12) رو تلفيق کردم که همه چيش معموليه
اولی با آرپژ دیمنیشد شبیه بعضی کارای مالمستین با Reverb ولی بدون واه
دومی همراه با واه و EQ و استفاده از دسته ترمولو ،فقط نتاي ترتيبي سليقه ي خودم با سرعت روي jewish scale
3 نت افت ترتيبي به نتاي زير و برگشت 2 نت به نتاي بم سیم بالائی روي گام، دلبخواهي هم بعضي جاها hammer on به 2 نت زیرتر.
امیدوارم که خوشتون بیاد فردا صبح میام تا نظراتون رو بخونم .البته میدونم که کارم چرته و زشت.
اولی:
دومی:

در مورد اولی خیلی در هم و کثیف ساز زدی که ریورب هم بدترش کرد!!
در مورد دومی پیکینگت بسیار عالی بود اما باز جاهایی کثیف شد. راستی چرا از واه استفاده میکنی مانوری بهش نمیدی؟! خیلی کم مانور میدی. ویبریت با دسته ویریتور جالب بود.
چه عجب بالاخره یکی از کاربران انجمن الکتریک گیتار دست به کار شد!
سپاسگذارم دوست عزیز.

البته قانون این تاپیک رو اینگونه وضع کردم که روی بکگراندی که مشخص کردم میبایست بداهه نوازی کنی.
پس لطفا یا این کار رو انجام بده یا تاپیکی جدا برای مبحث خودت ایجاد کن.
باز هم ممنون دوست عزیز.

Favilla
Saturday 22 May 2010, 08:22 AM
خوب در مورد اولی حرفتون رو قبول دارم چون من انتظار نداشتم کیفیت صدا اونجوری مزخرف بشه!×! واسه همینم دوتا فایل با خروجی های جداگانه گذاشتم تا نظر همه رو در مورد هردوتا بدونم هرچند که سویپ های اولی از دومی بهتر تر بود اما متاسفانه به خاطر خروجی افتضاح به چشم نیومد.
در مورد دومی من زیاد علاقه ای به واه ندارم تو این کار هم بیشتر اگه توجه کنین گینش 4.5 و توی حالت آپ نگهش داشته بودم بعضی جاها هم کثیفی صدا به خاطر اینه که دیجیتک رینگ توگتر ها رو تمیز نگه نمیداره جمع کردن یونیت ها هم میسر نبود بازم شرمنده کلا سعی میکنم دفه بعد کارارو ارتقا بدم چون اولا یکم عجله ای شد ثانیا خط شکنی با من بود D;
متشکر از مدیریت عزیز در رابطه با بکگراند هم اقدام میکنم.

hdhamid
Saturday 22 May 2010, 09:07 AM
ببخشینا!!! من واقعا معذرت میخوام .... در زمینه ی الکتریک حرفی ندارم بگم چون اینجا متخصص، با تجربه ی بالای 8 سال داریم .. پس حرف من که دستم به فینگر بوردشم نخورده ارزش فنی نداره .. فقط در حد شنونده میگم... اصلا خوشم نیومد .. بازم معذرت میخوام .. فقط نظرمو گفتم... چون من نه جمله ای شنیدم .. نه وزنی و نه ....
نمیدونم شایدم من بد ذوقم!! .... (شما بذار رو بد ذوقیم)
رو بکگراند هم که نزدین !!

از بابت رک بودنم هم .. عذر میخوام.. :19:

شاد زی.......:redguitar:

Favilla
Saturday 22 May 2010, 09:32 AM
پسر خالم 10 سالشه اونم همینو گفت .
درسته عزیز این کار زیبائی نداشت.
همه زدن تو ذوقم :46: :46: :46: :46:
چشم سعی میکنم این نوع کارا رو از تاپیک فعلی جمع کنم به یه بحث دیگه.

hdhamid
Saturday 22 May 2010, 09:36 AM
ای بابا .. دلخور نشو....
سعی کن .. فقط همین ... اکثر بچه هایی که اینجان .. به اندازه ی موهای سرشون خورده تو ذوقشون بابا....

Favilla
Saturday 22 May 2010, 09:44 AM
مهم نیست بابا ما که به اندازه ی موهای سر همتون خورده تو ذوقمون،
عرض کردم این به اصطلاح سبک رو از این تاپیک جمعش کردم هرکی هم خواست (مثل خودم) میتونه یه جای دیگه بره از این کارا بکنه این فقط یه اسپید پلیینگ بدون برنامه ی قبلی بود همین از این به بعد فقط تماشا گر نما میشیم :ad

DesironnA
Saturday 22 May 2010, 10:24 AM
عرض کردم این به اصطلاح سبک رو از این تاپیک جمعش کردم هرکی هم خواست (مثل خودم) میتونه یه جای دیگه بره از این کارا بکنه این فقط یه اسپید پلیینگ بدون برنامه ی قبلی بود همین از این به بعد فقط تماشا گر نما میشیم :ad

تماشاگر نما درست نیست دوست من.
من از سولوی دومت متوجه شدم تمیز ساز میزنی و همون عواملی که گفتی باعث شد در سولوی اول صدا بد و نا مفهوم بشه.
پس چیزی رو به دل نگیر. قانون این تاپیک نیز این است که بروی بکگراند ارائه شده improvising بشه.
خوشحالم میکنی اگر این کار رو انجام بدی دوست عزیزم.
با سپاس

hdhamid
Saturday 22 May 2010, 10:32 AM

رو موهای کله من اصلا حساب نکن!!! چون تا دو روز دیگه که باید برم خدمت .. کچل میشم!!! :24:
در ثانی ... گل پسر من که گفتم من هیچی از الکتریک سرم نمیشه .. یعنی کلا از هیچ چیزی هیچی نمیفهمم .. پس بدل نگیر ...
منتظر کارای بعدیت هم هستیم.... :48:
راستی یه تاپیک مثل همه بچه ها بزن برای نمونه کارات....

شاد زی ...........

Radiohead
Saturday 22 May 2010, 02:40 PM
یه نکته ای رو اشاره کنم ، دوستان هدف اصلی موسیقی است ، نه نویز .
مهم نیست چقدر تکنیکی هستید ، یا اینکه چقدر سریع می نوازید ، مهم قدرت ذهن در آهنگ سازیه .

پ ن : الان میگن ، خودت چرا نمی سازی :4:

DesironnA
Saturday 22 May 2010, 02:45 PM
مهم نیست چقدر تکنیکی هستید ، یا اینکه چقدر سریع می نوازید ، مهم قدرت ذهن در آهنگ سازیه .

بله درست میفرمائید!
خودت چرا نمی سازی؟!

hdhamid
Saturday 22 May 2010, 04:58 PM

من نمیگم خودت چرا نمیسازی .. تا ضایع شی!!! :19:

شوخی کردم!!! دشمنت ضایع شه الهی!!! :5:

حالا خودت چرا نمیسازی؟؟!!

DesironnA
Sunday 23 May 2010, 10:04 AM
خب مثل اینکه دوستانمون بدقول از آب در اومدن!
منتظریم.

hdhamid
Sunday 23 May 2010, 10:16 AM
پس چی که بدقول از آب در اومدن...... تازه اگه الانم بداهه بذارن دیگه قبول نیس... از کجا معلوم 100 بار روش تمرین نکرده باشن؟؟!!
مهیار جونم .... بقول تبلیغه!!! یه دونه دیگه .. یه دونه دیگه!!!!
یالا......... زود باااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااش!!! You can see links before reply

راستی .. توام نافرم ترکوندی پستامونو!!! ای بابا!!!
از این به بعد دستت به پستای من بخوره ها!!!! You can see links before reply

شاد زی............You can see links before reply

Favilla
Sunday 23 May 2010, 11:54 AM
:a تازه از بقیه انتظار دارید بیان بنوازن
:guitarplay1: :al دنبال یه digitech whammy I میگردم پیدا کنم ازش استفاده خواهم نمود شما چه برنامه ای دارین ؟ یا اصلا کسی اینجا کاری با الکتریک گیتار نزاشته؟ :dash1:

hdhamid
Sunday 23 May 2010, 01:35 PM
:a تازه از بقیه انتظار دارید بیان بنوازن
:guitarplay1: :al دنبال یه digitech whammy I میگردم پیدا کنم ازش استفاده خواهم نمود شما چه برنامه ای دارین ؟ یا اصلا کسی اینجا کاری با الکتریک گیتار نزاشته؟ :dash1:
آخی .... الهی..............

:a هنوز خوب نشده!!!!! :21:

:48:

Favilla
Sunday 23 May 2010, 07:09 PM
معلومه که خوب نشده همچین :ag زدی که :z
:aw راستی بزرگواران نزارید تاپیک بمیره منتظر کارای همه هستیم .

3pehr
Sunday 23 May 2010, 09:41 PM
سلام !
به به صفحه ي آخز چه خبر شده!؟
راستش من اين تاپيك رو از اول دورادور نگاه مي كردم. منتظر بودم بچه هاي الكتريك يه چيزي بزارن !
مهيار جان خودت بزن خيلي دوست دارم كارتو بشنوم .البته اگه فكر مي كني تضعيف روحيه نميشه براي ديگران :)

من!؟؟ من اصلا گام نميشناسم !!هنوزم به اون حد نرسيدم كه بخوام يه بداهه ي آبرومندانه بزنم.

DesironnA
Sunday 23 May 2010, 10:50 PM
سلام !
راستش من اين تاپيك رو از اول دورادور نگاه مي كردم. منتظر بودم بچه هاي الكتريك يه چيزي بزارن !
مهيار جان خودت بزن خيلي دوست دارم كارتو بشنوم .البته اگه فكر مي كني تضعيف روحيه نميشه براي ديگران :)

من!؟؟ من اصلا گام نميشناسم !!هنوزم به اون حد نرسيدم كه بخوام يه بداهه ي آبرومندانه بزنم.

واسه چی تضعیف روحیه؟!!!!:21:
اصلا اینطور نیست دوست من. یکی از مهم ترین اهداف من برای ایجاد این تاپیک این بوده که هر کسی با هر سازی و در هر سطحی بروی این بکگراند (You can see links before reply) بداهه نوازی کنند تا پیشرفت صورت بگیره.

hdhamid
Sunday 23 May 2010, 11:26 PM
سلام !

ای بابا .... مگه ما مثلا گام میشناختیم!!! .. حالا ما آبرو ریزی کردیم رفت،چی شد؟؟!! شمام بزن بذار... تازه در بدترین حالت میشی مثل من.... چیزی نیست که ...
آی جماعت الکتریک نواااااااااااااز ... بجنبین بابا....

HamedSedighi
Monday 24 May 2010, 03:20 AM
از کجا معلوم 100 بار روش تمرین نکرده باشن؟؟!!

حمید که در بداهه نوازی تبحر خاصی داره خیلی سریع پس از اینکه بک گراند رو شنید بداهه ش رو آپ کرد.

همون لحظه که به صورت پیام خصوصی از وجود تاپیک مطلع شدم سعی که کردم که خوب بنوازم(ههههه)
و نتیجه رو آپ کردم .

به قول حمید این قدر تمرین نکنین و نتیجه را آپلود کنید .

جناب مهیار هم که اگر بداهه نوازی کنند من اینجوری میشم:43::ad هههه

3pehr
Monday 24 May 2010, 06:15 AM
واسه چی تضعیف روحیه؟!!!!:21:
اصلا اینطور نیست دوست من. یکی از مهم ترین اهداف من برای ایجاد این تاپیک این بوده که هر کسی با هر سازی و در هر سطحی بروی این بکگراند (You can see links before reply) بداهه نوازی کنند تا پیشرفت صورت بگیره.

زياد جدي نگير بابا در حد شوخي بود!
مي دونم هدف از بداهه فقط پيشرفته!
ولي اونو جدي گفتم خيلي دوست دارم كارتو بشنوم ! نه تنها كار تو هركي كه الكتريك مي زنه!
Ibanez.1994 (You can see links before reply) توام توانايي و تسلط لازم رو به نظر مياد داشته باشي يه مقدار با فكر تر بزني خيلي كارت عالي ميشه به نظر من

ای بابا .... مگه ما مثلا گام میشناختیم!!! .. حالا ما آبرو ریزی کردیم رفت،چی شد؟؟!! شمام بزن بذار... تازه در بدترین حالت میشی مثل من.... چیزی نیست که ...
آی جماعت الکتریک نواااااااااااااز ... بجنبین بابا....

كار تو هم دانلود كردم خوب بود. ولي كيفيت ريكوردت خيلي پايين بود:)

راست مي گه ديگه !‌ 6 صفه از تاپيك رفته فقط 2 نفر كاراشونو گذاشتن

hdhamid
Monday 24 May 2010, 10:31 AM
كار تو هم دانلود كردم خوب بود. ولي كيفيت ريكوردت خيلي پايين بود:)

راست مي گه ديگه !‌ 6 صفه از تاپيك رفته فقط 2 نفر كاراشونو گذاشتن

ای شیطون!!! :5: فکر کردی.. بگی کارم خوب بود دست از سرت بر میدارم!!! :19:

یالا ... زود باش.. همین حالا بداهه بزن!!! یک دو سه... یک دو سه ... :48:

شاد زی..........:redguitar:

DesironnA
Monday 24 May 2010, 12:04 PM
به جای این حرفها بهتر نیست یه سعی کوچولو بکنین و یه بداهه بذارین؟
سپاس

hdhamid
Monday 24 May 2010, 07:16 PM
به جای این حرفها بهتر نیست یه سعی کوچولو بکنین و یه بداهه بذارین؟
سپاس

راس میگه دیگه مهیار........
ای بابا .. این همه از گروه کف زنان(همون خانجون اینا که میومدن عروسیا کف میزدن!!) تا گروه نوازندگان چنگ و پیانو و تار و نی و ...... اومدن قول دادن ما بداهه میذاریم!!!!
کوووووووووووووووووووووووو وووو؟؟؟؟؟؟؟!!!!!:26:

hdhamid
Monday 24 May 2010, 07:19 PM
مهیار من .. عزیزم .. بیا و یه اولتیماتوم بذار .... مثلا بگو برای این بکگراند .. یه هفته وقت میدم .. بعدش منقضیه!!! یا....... هر کی که قول داده و نذاره .. 10000 سل از موجودیش کسر میشه تا قول بیجا نده!!!!:19:

DesironnA
Monday 24 May 2010, 07:25 PM
مهیار من .. عزیزم .. بیا و یه اولتیماتوم بذار .... مثلا بگو برای این بکگراند .. یه هفته وقت میدم .. بعدش منقضیه!!! یا....... هر کی که قول داده و نذاره .. 10000 سل از موجودیش کسر میشه تا قول بیجا نده!!!!:19:

حمید جان میدونم مزاح کردی ولی واجبه چیزی رو یادآور بشم.
هیچ کاربری تعهد نداره در این تاپیک بداهه نوازی خودش رو قرار بده. اگر وقت کرد و دل یاری کرد و احترامی برای حرف ما قائل شد، لطف میکنه و این کار رو انجام میده.

hdhamid
Monday 24 May 2010, 07:33 PM
حمید جان میدونم مزاح کردی ولی واجبه چیزی رو یادآور بشم.
هیچ کاربری تعهد نداره در این تاپیک بداهه نوازی خودش رو قرار بده. اگر وقت کرد و دل یاری کرد و احترامی برای حرف ما قائل شد، لطف میکنه و این کار رو انجام میده.

چه عجب منو شناختی .. معلومه که مزاج کردم!!! ولی اونا که قول دادن و عمل نکردن .. به حرف خودشون احترام نذاشتن نه حرف شما .. گل پسر ....
ضمنا ... بابا توام یکم بی تربیت شو دیگه!!! چقده مثبتی تو بچه!!! لازمه بیام تهرون همچین یه .. 3 واحد کارآموزی برات بذارمااااااااااااا!!!! :21::24:

قبل اون 3 واحد شما دست به ساز شو یه بداهه مشتی بزن ... دلم برا الکتریک نوازیت تنگ شده!!:29:

شاد زی...:48:

DesironnA
Monday 24 May 2010, 07:37 PM
مشکل من اینجاست که اکوئیپمنت من خونه ارسلان هست و پیشم نیست. وگرنه 100 باره این کار رو همون اول انجام داده بودم!
تازه میخواستم به چند دسته تقسیمش کنم.
یه نمونه بداهه Clean
یه نمونه بداهه Distortion فقط تکنیک
و یه نمونه بداهه Distortion تکنیک و فیلینگ.
اما خب! فعلا که نمیشه!

ehsanmir
Monday 24 May 2010, 08:50 PM
سلام
خداییش تو این 6 صفحه از این تاپیک چند خطش در مورد موضوع اصلی این تاپیک بود.
6 صفحه , فقط 2 تا کار.چرا ما ایرانیها حرف زدنمون از عمل کردمون بهتره؟ چرا برعکسش اتفاق نمی افته؟
جای تاسفه

دسیرونا جان با عرض پوزش........

mika120
Friday 13 August 2010, 10:08 AM
اگه تو ملودي زدن زيادي تكراري بزنيم اشكال نداره؟ يا مثلاً يه تيكه از آهنگ يه نفر ديگه رو رو كار مچ كنيم چي؟
البته منظورم بداهستا!!!
بعدش آقا مهيار اشكال نداره بعضي جاهاش رو نت نويسي كنم؟

rezaranjbaraan
Friday 13 August 2010, 12:56 PM
منم سعیمو میکنم .:31:
:42:د

DesironnA
Friday 13 August 2010, 05:13 PM
اگه تو ملودي زدن زيادي تكراري بزنيم اشكال نداره؟ يا مثلاً يه تيكه از آهنگ يه نفر ديگه رو رو كار مچ كنيم چي؟
البته منظورم بداهستا!!!
بعدش آقا مهيار اشكال نداره بعضي جاهاش رو نت نويسي كنم؟
نه آقا شما هر بلایی دوست داری میتونی سر آهنگ بیاری..:22:

HamedSedighi
Saturday 14 August 2010, 09:15 AM
آیا بکگراند جدیدی در کار است ؟

DesironnA
Saturday 14 August 2010, 04:05 PM
آیا بکگراند جدیدی در کار است ؟
خیر برادر

wildhail
Tuesday 7 September 2010, 08:02 AM
درود
تازه این تاپیکو دیدم ایده قشنگی اما ظاهرا اساتید استقبال نکردن،شاید به قوله دوستان ،ما فقط حرف زدن بلدیم!!!
که قسمتهای دیگه انجمن این مطلب رو میرسونه.از دوستان خواهش میشه با هر قدرت نوازندگی که هستن
واسه فعال تر شدن انجمن تلاش کنند.من کوچیکتر از این حرفام که بخوام توصیه ای به اساتید کنم یا با وجود
اونها کاری انجام بدم ولی برای فعال تر شدن انجمن سروصداهامو ضبط می کنمو میزارم.
یاده یه ضرب المثل افتادم!!(شهر ی که کلانتر(اساتید)نداشته باشه،غورباقه(خودم)هفت تیر کش میشه!!!):31:

HamedSedighi
Tuesday 7 September 2010, 09:57 AM
درود
تازه این تاپیکو دیدم ایده قشنگی اما ظاهرا اساتید استقبال نکردن،شاید به قوله دوستان ،ما فقط حرف زدن بلدیم!!!
که قسمتهای دیگه انجمن این مطلب رو میرسونه.از دوستان خواهش میشه با هر قدرت نوازندگی که هستن
واسه فعال تر شدن انجمن تلاش کنند.من کوچیکتر از این حرفام که بخوام توصیه ای به اساتید کنم یا با وجود
اونها کاری انجام بدم ولی برای فعال تر شدن انجمن سروصداهامو ضبط می کنمو میزارم.
یاده یه ضرب المثل افتادم!!(شهر ی که کلانتر(اساتید)نداشته باشه،غورباقه(خودم)هفت تیر کش میشه!!!):31:

شما یک بک گراند درست و حسابی آپلود کن

من مثل دفعه پیش یه بداهه ای می نوازم که بقیه هم تشویق بشن

wildhail
Wednesday 8 September 2010, 12:26 AM
الوعده وفا،یه سر صداهایی رو بکگراند مهیار انداختم که باید ببخشه!!!
اساتید باید ببخشن تکنیکی تو کارم نیست،این کار صرفا جهته لبخند شما تهیه شده و ارزش دیگری ندارد!!!
دانلودش کنید ممنون میشم نظرتونو بگید هر چقدرم تند،
دیگه از کسی که تازه 3 ماه الکتریک میزنه بیشتر از این انتظار نمیره!!!!( البته + 6 سال فلامنکو)

حجم 2.02 مگابایت

DesironnA
Thursday 9 September 2010, 03:33 PM
الوعده وفا،یه سر صداهایی رو بکگراند مهیار انداختم که باید ببخشه!!!
اساتید باید ببخشن تکنیکی تو کارم نیست،این کار صرفا جهته لبخند شما تهیه شده و ارزش دیگری ندارد!!!
دانلودش کنید ممنون میشم نظرتونو بگید هر چقدرم تند،
دیگه از کسی که تازه 3 ماه الکتریک میزنه بیشتر از این انتظار نمیره!!!!( البته + 6 سال فلامنکو)

حجم 2.02 مگابایت

درود
با عرض معذرت بابت تاخیری که داشتم..
کارت رو گوش کردم و این نکات به ذهنم رسید:

شناخت خوب گام ها
استفاده از فواصل مطلوب و منظم و کلیدی
بدست اوردن یک جمله زیبا و تکرار اون در جای درستش
استفاده خوب از تکنیک دایو
سر ضرب نوازی

بسیار عالی بود ! از شمائی که گفتید تنها 3 ماه هست گیتار الکتریک مینوازید (البته + 6 سال فلامنکو) این کاری بسیار قوی و زیباست..
البته ما در این تاپیک به بحث در مورد ضعف یا قوت تکنیک های نوازندگی نمی پردازیم و بیشتر در مورد قدرت ایمپرووایزینگ (بداهه نوازی آنی) و به نوعی ارتباط برقرار کردن با این بک ترک پرداختیم و خواهیم پرداخت.
اما مطالبی در مورد نوازندگی شما بذهنم رسید که عرض میکنم..
پیکینگ شما قوی نیست. یعنی همزمان با انگشت گذاری، پیک نمیزنید. گاهی زودتر و گاهی نیز دیرتر.
بیشتر سعی کنید روی پیکینگتون دقیق بشید. پیشنهاد میکنم از پائین ترین تمپویی که در اون کاملا درست و دقیق میتونید پیک بزنید شروع کنید و هر 24 میزان یک بار، تمپو رو 5 تا افزایش بدید تا اونجا که سرعت دستتون اجازه میده..
مورد دیگر همرآن پول آف شماست.
اونچه که من شنیدم، انگشت گذاری (همر آن) منظمی نبود. یعنی بر فرض مثال همه رو در دولاچنگ اجرا نمیکردید و گاه به گاه دولاچنگ نقطه دار اجرا میشد که جلوه زیبایی نداره. برای تقویت در این مورد هم مثل تمرین ذکر شده فوق عمل کنید و جدیت رو فراموش نکنید.
اما کار با ترمولو خوب بود. دایو های زیبایی اجرا کردید.

در کل به شما خسته نباشید میگم. با این استعداد شما در امر بداهه نوازی و پیدا کردن جمله های زیبا و کلیدی، آینده ای روشن رو در زمینه آهنگسازی و نوازندگی پیش روی شما پیشبینی میکنم..

سپاس

wildhail
Thursday 9 September 2010, 05:01 PM
مرسی،حتما به نکاتی که گفتی توجه میکنم،میدونم پیک زدنم خیلی ضعیفه چون تا حالا با پنجه میزدم
انقدام کارم تعریفی نداره،بازم مرسی از راهنماییت

hvnprs
Thursday 9 September 2010, 06:56 PM
سلام ...

منم یه چیزایی زدم همینجوری ( روی موزیک Rain از وینی مور ) :

محمدموزیسین
Thursday 9 September 2010, 08:47 PM
تشکرمیکنم ازبداهه نوازان عزیز. اما دلیل نمیشه چون بداهه نوازی نت مشخصی ندارد سیم گیتارتان روهم به خوبی کوک نکنید

DesironnA
Thursday 9 September 2010, 08:55 PM
تشکرمیکنم ازبداهه نوازان عزیز. اما دلیل نمیشه چون بداهه نوازی نت مشخصی ندارد سیم گیتارتان روهم به خوبی کوک نکنید
درود
منتظر بداهه نوازی شما دوست عزیز هستیم..
سپاس

DesironnA
Friday 10 September 2010, 07:36 PM
سلام ...

درود

باز هم تاخیر داشتم و شرمنده ام..!
البته دوستان هم کم لطفی میکنند و کارها رو اصلا به نقد نمی کشند !
اینجا تنها من نباید نقد و تعریف بکنم دوستان ! شما هم باید در مورد بداهه نوازی دوستان نظر بدید..

اما در مورد ایمپرووایزینگ hvnprs عزیز:

ما شاهد یک ایمپرووایز بسیار خوب هستیم..

صدا سازی:

1. تن صدای اوردرایو به معنای واقعی عالی بود ! البته لول لاین اوردرایو در مقایسه با ولو لاین دیستورشن خیلی پائین تر بود..

2. دیستورشن مورد استفاده، کمی خشک بنظر میرسه. البته این یک نظر شخصیست و همانطور که همه میدانیم، تعیین جنس دیستورشن، مقوله ای کاملا سلیقه ایست.. لول دیستورشن هم در مقایسه با کل کار کمی بالاست.

3. دیلی بکار رفته در اوردرایو، بسیار زیبا و کاملا بجا استفاده شده.

4. همچنین، ریورب بکار رفته در دیستورشن هم عالی بود.

نوازندگی:

1. لاین اوردرایو رو کاملا حرفه ای نواختید. با آرامش و آسودگی بسیار زیبا. حدس میزنم در برخی جاها روی پیکاپ نک پیک زدید که صدای طلائی خوبی رو ساخته.

2. لاین دیستورشن رو هم خوب نواختید. البته احساس کردم کمی در کنترل نت ها و پیک زنی در دیستورشن ضعیف عمل کردید..البته در برخی قسمت ها خوب بود و حتی عالی.

ایمپرووایزینگ:

1. پیش از هر چیز، تقسیم بندی شما اینگونه بوده که در سیکل های لایت از اوردرایو و در سیکل های هارد و اوج، از دیستورشن استفاده کردید. این یکی از نقاط مثبت این بداهه نوازیست.

2. ترتیب استفاده از نت های بم به زیر، بخوبی رعایت شده.

3. ترتیب سئوال و جواب ها هم بسیار عالی رعایت شده.

4. در اینتروی کار، استفاده از دو راش و بازی با ولوم گیتار، فضای زیبایی رو پدید اورد که واقعا عالی بود.

5. معمولا در بداهه نوازی، سخت میتوان جمله ای پیدا کرد و اون رو در جای خود تکرار کرد. و خب در این بداهه هم جمله ای تکرار نشد.. این یک امتیاز ممتنع میتونه باشه.

6. آوت تروی کار، با ایجاد فضایی آرام و امیدوار (که لازمه آکوردهای ماژور این بخش هم هست) اجرا شد، و در واقع، میتوان اینگونه تخیل کرد که از طوفانی خشمگین نجات یافت و به خانه رسید !

خسته نباشید
سپاس

hvnprs
Friday 10 September 2010, 09:44 PM
درود

باز هم تاخیر داشتم و شرمنده ام..!
البته دوستان هم کم لطفی میکنند و کارها رو اصلا به نقد نمی کشند !
اینجا تنها من نباید نقد و تعریف بکنم دوستان ! شما هم باید در مورد بداهه نوازی دوستان نظر بدید..

اما در مورد ایمپرووایزینگ hvnprs عزیز:

ما شاهد یک ایمپرووایز بسیار خوب هستیم..

صدا سازی:

1. نت صدای اوردرایو به معنای واقعی عالی بود ! البته لول لاین اوردرایو در مقایسه با ولو لاین دیستورشن خیلی پائین تر بود..

2. دیستورشن مورد استفاده، کمی خشک بنظر میرسه. البته این یک نظر شخصیست و همانطور که همه میدانیم، تعیین جنس دیستورشن، مقوله ای کاملا سلیقه ایست.. لول دیستورشن هم در مقایسه با کل کار کمی بالاست.

3. دیلی بکار رفته در اوردرایو، بسیار زیبا و کاملا بجا استفاده شده.

4. همچنین، ریورب بکار رفته در دیستورشن هم عالی بود.

نوازندگی:

1. لاین اوردرایو رو کاملا حرفه ای نواختید. با آرامش و آسودگی بسیار زیبا. حدس میزنم در برخی جاها روی پیکاپ نک پیک زدید که صدای طلائی خوبی رو ساخته.

2. لاین دیستورشن رو هم خوب نواختید. البته احساس کردم کمی در کنترل نت ها و پیک زنی در دیستورشن ضعیف عمل کردید..البته در برخی قسمت ها خوب بود و حتی عالی.

ایمپرووایزینگ:

1. پیش از هر چیز، تقسیم بندی شما اینگونه بوده که در سیکل های لایت از اوردرایو و در سیکل های هارد و اوج، از دیستورشن استفاده کردید. این یکی از نقاط مثبت این بداهه نوازیست.

2. ترتیب استفاده از نت های بم به زیر، بخوبی رعایت شده.

3. ترتیب سئوال و جواب ها هم بسیار عالی رعایت شده.

4. در اینتروی کار، استفاده از دو راش و بازی با ولوم گیتار، فضای زیبایی رو پدید اورد که واقعا عالی بود.

5. معمولا در بداهه نوازی، سخت میتوان جمله ای پیدا کرد و اون رو در جای خود تکرار کرد. و خب در ای بداهه هم جمله ای تکرار نشد.. این یک امتیاز ممتنع میتونه باشه.

6. آوت تروی کار، با ایجاد فضایی آرام و امیدوار (که لازمه آکوردهای ماژور این بخش هم هست) اجرا شد، و در واقع، میتوان اینگونه تخیل کرد که از طوفانی خشمگین نجات یافت و به خانه رسید !

خسته نباشید
سپاس

با سپاس از لطفتون ... من یکم شتاب زده ساز زدم و انقدر تمرینم تو این چند وقت کم شده که نتونستم به طور کامل اون چیزی رو که در ذهنم بود رو پیاده کنم .

خیلی عالیه که دوستان در اینجا کارها رو گوش میدن و اینطور خوب نظر میدن چون واقعا ً باعث پیشرفت میشه و آدم میتونه نقاط ضعف و قوتش رو پیدا کنه .

تحلیل شما بسیار عالی و عمیق بود چون در چند مورد دقیقا ً به همون مواردی اشاره کردید که مد نظر خودم بود .

این تاپیک فکر کنم همونطور که فرمودید تاپیک خیلی خوبی باشه برای تمرین . امیدوارم روندش باز هم ادامه پیدا کنه ...

باز هم تشکر زیاد ( حیفم اومد این حرفها رو فقط با زدن دکمه تشکر بخوام بیان کنم )

wildhail
Saturday 11 September 2010, 08:17 AM
درود
خیلی ممنونم از تمام دوستانی که فعال هستن و کاراشونو میزارن.نه مثله بعضیا که بیرون گود داد می زنن لنگش کن.!!!
بکترک دوم از راه رسید، دوستانی که قول دادن منتظریم

room for clairty (You can see links before reply)
3.37مگ

HamedSedighi
Sunday 12 September 2010, 05:31 PM
ضمن تشکز از جناب wildhail

یه پیشنهاد دارم که ضمن اینکه دوستانی بکگراند هایی را آپلود می کند توالی آکورد ها رو هم بنویسید

فکر کنم کمتر کسایی باشند که گوششون آکورد های 9 و 11 و 13 رو تشخیص بده .

aysan.davudiyan
Saturday 25 September 2010, 08:36 AM
بعد از دیدن اینکه انجمن در حال خواب رفتن بود تصمیم گرفتم با گذاشتن این بکگراند فرصتی بدم تا بچه ها خلاقیتشون رو در بداهه نوازی در گام به نمایش بزارن.
قرار نیست یه کار سخت ارائه بدید و نیاز نیست تمام 5 دقیقه رو بنوازید فقط دست خالی به این تاپیک نیاید و از همه خواهش میکنم دست به کار بشن !!!!!

این بکگراند بر روی گام A# augmented fifth قرار داره که در حالت عادی و بدون مخلفات از الگوی زیبا و خیلی ساده ای استفاده میکنه . از همه خواهش میکنم کارشون رو روی این بکگراند ارائه بدن و حتی اگه 1 دقیقه هم بنوازن لطف کردن . همه نوازنده ها با ساز های مختلف میتونن روی این گارم و الگوی اون بنوازن.

همه سبک و همه سطح نوازنده با ساز های مختلف میتونه کار بزاره

aysan.davudiyan
Saturday 25 September 2010, 08:56 AM
نا امیدم نکنید

Favilla
Saturday 25 September 2010, 05:46 PM
الان اومدم. درسته روی این گام من کار نمیکنم اما سعی میکنم تا یک ساعت آتی حلش کنم.

Favilla
Saturday 25 September 2010, 07:49 PM
دستم سرد بود و يکي دوجا بين 30 ثانيه و دقيقه ي 1 تيکم پريد و اصلا تا حالا از اين گام واسه بداهه استفاده نکرده بودم، در ضمن آپلود کردن 24m طول کشيد!!!!! درکل:
هم clean و هم distortion استفاده کردم و 5.30 دقيقه سولو کار کردم روي پيکاپ نک. هرچي کيفيتشو پائين آوردم و کانال استريو و 2600 هرتز رو حذف کردم آخرش شد 2 مگ، نتيجه اين که کلا يه دونه AH زدم اونم صداش واضح نيست.

با اينکه تخصص من پنتا نيست ولي از E major 13 arpeggio که روي اين گام فواصل مشترک داره بسيار استفاده کردم ، از دقيقه ي 1:20 تا 1:40 کاملا با الگوي arpeggios from hell ولي در الگوي ماژور 13 استفاده کردم و در اطراف کورد کار کردم.

فاصله 3b رو بعضي مواقع به الگو اضافه کردم تا حس يکنواختي رو ببره و با حس رنسانسي جايگزين کنه مخصوصا از دقيقه ي 3 الي 4 اين فاصله ي اضافه کاملا به چشم ميخوره و آخر کار رو با بند هاي بلوز و رينگ هاي هارمونيک تموم کردم.

بر خلاف عادتم از sweeped arpeggios و تپينگ استفاده نکردم اما alternate پيکينگ در الگوي سيم هاي بيس و حرکت پنجم اونها کاملا واضح هست .
در کل در اين وقت محدود و کلا يکبار ضبط خواستم کار ملوديک باشه. يه سولوي فول شرد زيبايي چنداني روي اين
بکگراند که تمپوش کمه نميسازه. راستی آپلود سنتر فاجعه هست

Dave.Raspberry
Saturday 25 September 2010, 11:12 PM
دستم سرد بود و يکي دوجا بين 30 ثانيه و دقيقه ي 1 تيکم پريد و اصلا تا حالا از اين گام واسه بداهه استفاده نکرده بودم، در ضمن آپلود کردن 24m طول کشيد!!!!! درکل:
هم clean و هم distortion استفاده کردم و 5.30 دقيقه سولو کار کردم روي پيکاپ نک. هرچي کيفيتشو پائين آوردم و کانال استريو و 2600 هرتز رو حذف کردم آخرش شد 2 مگ، نتيجه اين که کلا يه دونه AH زدم اونم صداش واضح نيست.

با اينکه تخصص من پنتا نيست ولي از E major 13 arpeggio که روي اين گام فواصل مشترک داره بسيار استفاده کردم ، از دقيقه ي 1:20 تا 1:40 کاملا با الگوي arpeggios from hell ولي در الگوي ماژور 13 استفاده کردم و در اطراف کورد کار کردم.

فاصله 3b رو بعضي مواقع به الگو اضافه کردم تا حس يکنواختي رو ببره و با حس رنسانسي جايگزين کنه مخصوصا از دقيقه ي 3 الي 4 اين فاصله ي اضافه کاملا به چشم ميخوره و آخر کار رو با بند هاي بلوز و رينگ هاي هارمونيک تموم کردم.

بر خلاف عادتم از sweeped arpeggios و تپينگ استفاده نکردم اما alternate پيکينگ در الگوي سيم هاي بيس و حرکت پنجم اونها کاملا واضح هست .
در کل در اين وقت محدود و کلا يکبار ضبط خواستم کار ملوديک باشه. يه سولوي فول شرد زيبايي چنداني روي اين

به نظرم در کل کار خوبی بود
اما یکنواختی رو در کل کار می تونستم حس کنم.
نوع پیکینگ و لیک ها یکی بود اکثرا
نمی دونم شاید من اینجوری احساس می کنم

aysan.davudiyan
Sunday 26 September 2010, 07:26 AM
از Ibanez.1994 دستم سرد بود و يکي دوجا بين 30 ثانيه و دقيقه ي 1 تيکم پريد و اصلا تا حالا از اين گام واسه بداهه استفاده نکرده بودم، در ضمن آپلود کردن 24m طول کشيد!!!!! درکل:

عالی بود من انتظار همچین تسلط و کار سطح بالایی رو در عرض این مدت کوتاه نداشتم !
استفاده از پنتا ها موردش همینه اگه کاری رو که خود مالمستین زده رو هم گوش کنید همین مشکل یه مقدار یکنواخت بودن رو داره چون همش چنتا آکورد هست ، اگه تون اضافه هم بزاریم نمیشه 5 دقیقه ی کامل متفاوت اجرا کرد . راستی استفاده از آرپژ های می ماژور 13 خیلی فکر خوبیه، من نمیدونستم اینا فواصل مشترک دارن ! بچه های دیگه هم کارشون رو بزارن؟ منتظر کار دیگران هستیم !!!

در ضمن یک سوال خیلی مهم! من خواستم الگوی آرپژای شما رو در بیارم و اول کار فهمیدم کوک گیتار شما #E بود!!!! هارمونی هاتون روی گیتار معمولی از پرده ی 13 بود! و فاصله 3b رو اضافه کردین ، پس هم زمان ، گام رو حرکت دادین به عقب و آرپژ ها رو به جلو !!! پس اسم 4 تا نت اضافه ی همراه فاصله 3b اومدن چی بودن ؟ هر کتاب و چیزی خوندم این فواصل رو پیدا نکردم . همچین چیزی هیچ جا ندیدم!!!!!!!!!!!!!

Favilla
Monday 27 September 2010, 08:08 AM
در رابطه با فرموده های دوستان :
این تغییر الگو ها استایلی هست که من به طور فعلی ازش استفاده میکنم ، اگه قرار بود شما اون تون های اضافه رو بتونید مشخص کنید و روی گام مچش کنید میشد استایل شما که...
در رابطه با بحث یکنواخت بودن شما اگه کار خود اینگوی رو گوش میدادین اینو نمی فرمودید. بنده پنج دقیقه بداهه روی گام و آرپژیوس هاییی رفتم که قبلا اسمشون رو هم نشنیدم ، مطمئنم اگه به جاش صدای آمبولانس و موتور براوو در می آوردم بیشتر براتون جذاب میشد ، اما بار هنری و کلاسیک کار رو به این شیرین کاری های بی معنی ترجیح دادم . لطفا کم لطفی نکنید عزیزان من .

Dave.Raspberry
Monday 27 September 2010, 09:46 AM
این تغییر الگو ها استایلی هست که من به طور فعلی ازش استفاده میکنم ، اگه قرار بود شما اون تون های اضافه رو بتونید مشخص کنید و روی گام مچش کنید میشد استایل شما که...
در رابطه با بحث یکنواخت بودن شما اگه کار خود اینگوی رو گوش میدادین اینو نمی فرمودید. بنده پنج دقیقه بداهه روی گام و آرپژیوس هاییی رفتم که قبلا اسمشون رو هم نشنیدم ، مطمئنم اگه به جاش صدای آمبولانس و موتور براوو در می آوردم بیشتر براتون جذاب میشد ، اما بار هنری و کلاسیک کار رو به این شیرین کاری های بی معنی ترجیح دادم . لطفا کم لطفی نکنید عزیزان من .

البته بحث آقای مالمستین با هر نوازنده ی دیگه جداست و قابل مقایسه نیست
ایشون اگر بهشون بگن فقط با همین یک نت بداهه بزن طوری اینکار رو انجام میده که موهای تن آدم سیخ میشه

و یک مساله ی دیگه این هست که نیازی نیست هر 5 دقیقه رو نوازندگی کنید
میشه یه جاهایی توقف کرد

shahram201
Monday 27 September 2010, 02:11 PM

سلام دوست من

قبل از هر چیز تشکر میکنم بابت زحمتی که کشیدی و ایمپرووایزی که ارائه دادی.

چند تا سئوال دارم از دوستان و اساتید برای بالارفتن اطلاعات خودم (چون به شدت مبتدی هستم):

1- Ibanez.1994 گرامی: این تون های اضافه که میفرمائید، منظورتون نتهائی است که در گام وجود نداره؟ اگه اینطوره، آیا صدای نامطبوع تولید نمی کنه؟ البته شاید من درست متوجه منظورتون نشدم، ولی من اینطور برداشت کردم که با تغییر الگوهای گام (یا فواصل گام)، هرکسی میتونه استایل خاصی برای خودش داشته باشه. درست فهمیدم؟ منظورم نتهای گذر نیست بلکه اضافه کردن فواصلی بعنوان یک استایل خاصه، اونطور که خودتون گفتید. آیا این کار اصولا در بداهه نوازی مجازه؟

2- (خطاب به دوستمون آیسان که زحمت آپلود بکینگ ترک رو کشیدن): اولاً بسیار سپاسگزارم بابت این بکینگ ترک. بسیار زیبا بود. سئوالم اینه که آیا گام A# augmented fifth درست تعیین شده؟ منظورتون گام لا دیز ماژور هست که فاصله پنجمش افزوده است؟ چون بنظر من سل مینور صدا میداد و البته اگه این فاصله افزوده رو لحاظ کنیم میشه مینور هارمونیک (اشتباه که نمیگم؟؟) البته لا دیز ماژور (یا به عبارت دیگه سی بمل ماژور) نتهای یکسانی با سل مینور تئوریک داره ولی به گوش من اینطور اومد که نت مبنا سل هست بنابراین سل مینور بنظرم رسید. لطفاً در صورت اشتباه بنده رو اصلاح کنید.

3- بنده شخصاً از اینکه صدای آمبولانس و موتور براوو شنیده نشد مراتب تشکر خودم رو اعلام میکنم! چون شخصاً علاقه ای به شنیدن این صداها ندارم، ولی فکر نمیکنم بقیه دوستان هنرمند اینجا هم قضاوتشون صرفاً بخاطر شنیدن یا نشنیدن این صداها باشه!

بازهم سپاسگزارم از بداهه نوازی شما.

Dave.Raspberry
Monday 27 September 2010, 02:42 PM
این هم کار من هست روی همون
Aug fifth
البته من از گام خیلی نمیدونستم و فقط سعی کردم یه چیزی بزنم

کیفیت بالا :6.44 MB (You can see links before reply)

کیفیت پایین : 2.57 MB (You can see links before reply)

از دوستان می خوام که با قدرت از من انتقاد کنند
با سپاس

shahram201
Monday 27 September 2010, 02:59 PM
این هم کار من هست روی همون
Aug fifth
البته من از گام خیلی نمیدونستم و فقط سعی کردم یه چیزی بزنم

کیفیت بالا :6.44 MB (You can see links before reply)

کیفیت پایین : 2.57 MB (You can see links before reply)

از دوستان می خوام که با قدرت از من انتقاد کنند
با سپاس

سلام عزیز

با تشکر فراوان. بسیار عالی بود دوست من.
البته من در مقامی نیستم که نظر بدم فقط چیزایی که بنظرم رسید رو عرض میکنم:

در کل بنظر من بسیار خوب بود. فقط در بعضی جاها صدای سازتون اصلا شنیده نمیشد. بعضی جاها هم بند هایی که میدادین نامطمئن بود که شاید بخاطر عدم اطمینان از نتهای تشکیل دهنده گام بوده، نمیدونم.
ضمناً آخرای قطعه موتورت تازه روشن شده بودها!! داشتی اره میکردی حسابی! ایول! :41:

خوش باشی. بازم ممنون

Dave.Raspberry
Monday 27 September 2010, 03:06 PM
سلام عزیز

با تشکر فراوان. بسیار عالی بود دوست من.
البته من در مقامی نیستم که نظر بدم فقط چیزایی که بنظرم رسید رو عرض میکنم:

در کل بنظر من بسیار خوب بود. فقط در بعضی جاها صدای سازتون اصلا شنیده نمیشد. بعضی جاها هم بند هایی که میدادین نامطمئن بود که شاید بخاطر عدم اطمینان از نتهای تشکیل دهنده گام بوده، نمیدونم.
ضمناً آخرای قطعه موتورت تازه روشن شده بودها!! داشتی اره میکردی حسابی! ایول! :41:

خوش باشی. بازم ممنون

دوست من این چه حرفیه همه ی عزیزان در مقام انتقاد و پیشنهاد هستن
حتی اگه با موسیقی آشنا نباشند چه برسه به شما

آره راستش دستم گرم نبود و نمی تونستم لیک های سرعتی رو که بلد بودم بزنم یه دفعه به سرم زد وضبط کردم و بقولا آخرش داشتم اره می کردم که دیدم تمومه

در مورد بند حق با شماست ولی فکر می کنم بیشتر به این خاطر بوده که نتونستم حس خوبی بگیرم

این مشکل من هست ,معمولا هنگام ضبط پرفورمم پایین میاد
امیدوارم بهتر بشم

aysan.davudiyan
Monday 27 September 2010, 05:27 PM
یک نکته البته با اجازه ی مدیریت انجمن گیتار الکتریک که لازمه به دوستمون شهرام بگم :

سوال هامون رو نگه داریم واسه یه تاپیک دیگه . من این بکینگ رو دانلود کردم و دیدم روی بحث گامش نوشه لا دیز Aug و نمیگم کاملا درسته اما !
نت این بکینگ همه جا هست برید دانلود کنید ببینید چه گامیه ، شما روی اون گام بزنید من نمیگم حرف من 100% درسته.

در ضمن شما ورداشتی بحث بند های Dave رو هم به حرف من ربط دادی. این کار ناپسنده و من به هیچ وجه علاقه ای به بحث راجع بهش ندارم . اگر شما میدونید چه گامی هست به جای سنگ اندازی اشتباه من رو گوش زد نکنید .

DesironnA
Monday 27 September 2010, 05:34 PM
آیسان عزیز
شما هم نمونه ای از بداهه نوازیت رو بگذاری همه ممنونت خواهیم شد..
متاسفانه من خودم مشغله فکری و کاریم اونقدر زیاد شده که فرصت این کار رو ندارم.

Dave.Raspberry
Monday 27 September 2010, 05:41 PM
آیسان عزیز
شما هم نمونه ای از بداهه نوازیت رو بگذاری همه ممنونت خواهیم شد..
متاسفانه من خودم مشغله فکری و کاریم اونقدر زیاد شده که فرصت این کار رو ندارم.

آخه وقتی نمی گیره که
همش 15 دقیقه

حتما کارتون رو بزارید که الگویی بشه واسه دیگران

DesironnA
Monday 27 September 2010, 05:44 PM
آخه وقتی نمی گیره که
همش 15 دقیقه

حتما کارتون رو بزارید که الگویی بشه واسه دیگران
:21:
میدونم. اما..
در ضمن من کیم که الگو بسازم برای دیگران ؟!!:21:

Dave.Raspberry
Monday 27 September 2010, 05:46 PM
همین الان لطفا کارتون رو ضبط و آپلود کنید
و اینکه اون کاور for the love of god رو ازتون دیدم که از Steve vai بهتر میزدید

shahram201
Monday 27 September 2010, 07:23 PM
یک نکته البته با اجازه ی مدیریت انجمن گیتار الکتریک که لازمه به دوستمون شهرام بگم :

سوال هامون رو نگه داریم واسه یه تاپیک دیگه . من این بکینگ رو دانلود کردم و دیدم روی بحث گامش نوشه لا دیز Aug و نمیگم کاملا درسته اما !
نت این بکینگ همه جا هست برید دانلود کنید ببینید چه گامیه ، شما روی اون گام بزنید من نمیگم حرف من 100% درسته.

در ضمن شما ورداشتی بحث بند های Dave رو هم به حرف من ربط دادی. این کار ناپسنده و من به هیچ وجه علاقه ای به بحث راجع بهش ندارم . اگر شما میدونید چه گامی هست به جای سنگ اندازی اشتباه من رو گوش زد نکنید .

دوست گرامی
کسی برنداشته بحث بندهای Dave رو به حرف شما ربط بده. واقعاً متاسفم که چنین برداشتی از حرف من شده. من که اولش گفتم مبتدیم و سئوالم راجع به گام به این خاطر بود که اگه اشتباه میکنم از اشتباه بیرون بیام. ضمناً نکته ای که در مورد بند Dave عزیز گفتم فقط به این خاطر بود که ایشون خودشون گفتن از این گام خیلی نمیدونن من هم فقط حدس زدم شاید بخاطر مطمئن نبودن از گام بوده نه اینکه شما گام رو درست نوشتی یا غلط. چون نه نت این آهنگ رو دیدم نه اونقدر به خودم مغرورم که بدون اطمینان از حرفم به کسی تهمت بزنم.
حالا لطفا شما بفرمائید این قضیه چه ربطی به سنگ اندازی و این حرفا داره؟ من که تو همون پست اول از شما بخاطر این بکینگ تشکر هم کردم!

Dave.Raspberry
Monday 27 September 2010, 07:41 PM
دوست گرامی
کسی برنداشته بحث بندهای Dave رو به حرف شما ربط بده. واقعاً متاسفم که چنین برداشتی از حرف من شده. من که اولش گفتم مبتدیم و سئوالم راجع به گام به این خاطر بود که اگه اشتباه میکنم از اشتباه بیرون بیام. ضمناً نکته ای که در مورد بند Dave عزیز گفتم فقط به این خاطر بود که ایشون خودشون گفتن از این گام خیلی نمیدونن من هم فقط حدس زدم شاید بخاطر مطمئن نبودن از گام بوده نه اینکه شما گام رو درست نوشتی یا غلط. چون نه نت این آهنگ رو دیدم نه اونقدر به خودم مغرورم که بدون اطمینان از حرفم به کسی تهمت بزنم.
حالا لطفا شما بفرمائید این قضیه چه ربطی به سنگ اندازی و این حرفا داره؟ من که تو همون پست اول از شما بخاطر این بکینگ تشکر هم کردم!

دوستان عزیز من
قضیه فقط یه سو تفاهم جزیی بوده
این گام A# augmented fifth هست
و منظور این دوست از بند همین بود که گقتن
لطفا بعد از پست من پستی ندید و روی هم رو ببوسید

Favilla
Tuesday 28 September 2010, 09:03 AM
من نبودم چه ها که نشده !
دوست عزیزم شهرام جان در جواب سوالی که از من پرسیدی. ببین من کوک گیتارم رو تغییر دادم و در عوض تعدادی نت تازه ولی تکراری به الگویی که ازش استفاده میکنم اضافه شده . در این حال برای اینکه با عوض کردن کوک الگو بهم نخوره نت های اون رو روی دسته حرکت دادم . و هم زمان آرپژ های عادی روی دسته ی من جاشون تغییر کرده و این الگوی جالب باعث شده مثل آرپژ های دیمنیشد که در یک فیگور دست 2 تا اکورد زیر دستت داری آرپژیوس های عادیت هم اینطور بشن چون سل 1 پره جلو اومده . و جالبه که آرپژ های دیمنیشد همه نیم پرده روی نت پایه عقب رفتن روی دسته . حالا الگو بهم خورده و باید با فواصلی که داری روی دسته مرتبش کنی چون وقتی میخوای اطراف اکورد بزنی در واقع روی اکورد نیستی که اینجا اصل کاره . این کار نتای تازه بهت میده و سرعتت رو روی الگو ها بالا میبره اگه به کار من با دقت گوش کنی میبینی تعدادی نت دارم که تو انگشت گذاری عادی بهشون سخت میشه رسید مثلا الگویی که در 1:24 تا 1:34 زدم و 4:34، و در ضمن درسته انگشت گذاری تغییر میکنه اما همش میفته روی انگشت 4 که واسه کار سرعتی و الگوییی که رو به پائین دسته در حرکت هست خیلی سخته اما چاره اش تمرینه.( تا همین حد اطلاعات بسه D: )
اما در عوض باید به حالت تغییر کرده عادت کنی و در حالت عادی یه ریسک هم هست چون انگشت گذاری معمولی سخت تر میشه . من مدتی هست به طور فعلی و تستی اینکارو میکنم . این کاریه روی مینور هارمونیک و جوییش که چند وقت پیش توی همین تاپیک گذاشتم و چون روی بکینگ نبود رد شد . اگه به الگوش توجه کنی روی سیمای زیر جزو سخت ترین الگوهاست چون طول دسته بالا پائین میره . در اینجا اولین باری بود که این الگو هارو ساختم امیدوارم سرعتش واست جذاب باشه (600kb)

hvnprs
Tuesday 28 September 2010, 01:18 PM
دوستان ببخشید این گامی که میفرمایید دقیقا ً چی هست ؟!! میشه یه توضیح مناسبی در مورد این گام و کورد پراگرشنی که در این بک ترک استفاده شده بدید و دلیل نامگذاری این گان رو بگید و بفرمایید چرا این گام با گام مینور متفاوت هستش و یک توضیحی هم در مورد فواصل آلتره در برخی کوردهای کورد پراگرشن بفرمایید ... فکر هم میکنم جواب این سوالات همینجا داده بشه هم خیلی مفید تر خواهد بود زیرا به بدهه نوازی دوستان دیگه روی این بک ترک کمک میکنه ... احساس میکنم در این بحث بهتره در راستای قطعات انتخابی و پیشنهاد شده از طرف دوستان اگر بحث و بررسی بشه روی قطعه و روی آثاری که دوستان بدهه نوازی میکنند خیلی مفید باشه و در اصل رسالت اصلی این بحث هم همین باشه .

shahram201
Tuesday 28 September 2010, 02:00 PM
دوستان ببخشید این گامی که میفرمایید دقیقا ً چی هست ؟!! میشه یه توضیح مناسبی در مورد این گام و کورد پراگرشنی که در این بک ترک استفاده شده بدید و دلیل نامگذاری این گان رو بگید و بفرمایید چرا این گام با گام مینور متفاوت هستش و یک توضیحی هم در مورد فواصل آلتره در برخی کوردهای کورد پراگرشن بفرمایید ... فکر هم میکنم جواب این سوالات همینجا داده بشه هم خیلی مفید تر خواهد بود زیرا به بدهه نوازی دوستان دیگه روی این بک ترک کمک میکنه ... احساس میکنم در این بحث بهتره در راستای قطعات انتخابی و پیشنهاد شده از طرف دوستان اگر بحث و بررسی بشه روی قطعه و روی آثاری که دوستان بدهه نوازی میکنند خیلی مفید باشه و در اصل رسالت اصلی این بحث هم همین باشه .

با دوست خوبمون جناب hvnprs صددرصد موافقم.
من هم فکر میکنم این بحث های تئوریک در مورد هر بکینگ ترک میتونه قابلیت های ما رو برای ارائه یک بداهه نوازی صحیح و دلچسب افزایش بده تا اگه افراد تازه کاری مثل من بخواهیم روی چنین بکینگ هایی بداهه بنوازیم، حداقل بدونیم چیکار داریم میکنیم! :17:

بنده البته با قواعد آهنگسازی در سبک راک و متال آشنایی ندارم ولی هارمونی کلاسیک رو تا حدودی میشناسم و قبلاً کار کردم (البته خیلی از قواعد فراموشم شده چون حداقل 15 سال از اون زمان میگذره). ولی به یاد ندارم تابحال اسم چنین گامی یعنی A# Augmented fifth (یا هر گام بزرگ یا ماژور دیگه با فاصله پنجم افزوده بعنوان یک گام مستقل) رو شنیده باشم.

الان فایل گیتار پرو این آهنگ رو پیدا کردم. کوک گیتار با کوک استاندارد فرق داره ولی فرقی در اصل قضیه و فواصل بکار رفته نمیکنه. تا جائیکه سواد من قد میده، این آهنگ در گام سل مینور هست و اون فاصله پنجم افزوده در گام لادیز ماژور چیزی نیست جز فاصله هفتم در گام سل مینور (به عبارتی گام مینور هارمونیک). آلتره هایی هم که به گوش من میاد، چیزی جز کوردهای معمول در گامهای مینور نیست که بخاطر آلتره شدن فاصله ششم یا هفتم (یا هردو) در درجات مختلف گام ایجاد میشن و البته در مد ملودیک مینور در حالت بالارونده و پایین رونده، این آلتره ها جابجا شده و کوردهای استاندارد یا کاسته/افزوده ایجاد میشن و فضایی متنوع از نظر کورد ایجاد میکنن.

از اساتید تقاضا دارم چنانچه اشتباهی در مطالب بالا هست تصحیح بفرمایند و همچنین اگر اطلاعاتی در مورد گامهایی مانند گام ذکر شده برای این بکینگ ترک دارند یا منبعی برای مطالعه میشناسند، لطف کنند و معرفی کنند.

با سپاس فراوان

Favilla
Tuesday 28 September 2010, 05:51 PM
دوستان! >>>> من درسته قاطی این بحث نبودم ولی این بحث رو تموم میکنم <<<<
این کار سل مینوره اصلا شما #F بزنی فاجعه میشه رو بکینگ . اما خوب این مشکل بزرگی نیست چون هر کسی با شنیدن صدای فالش و ضایع فا دیز میتونه ازش استفاده نکنه بشه سل مینور . تمام .
فکر کنم دوستمون در رابطه با کوک #D بکینگ اصلی یا بحث scale finder گیتار پرو دچار اشتباه شدن که هر کدوم از ما هم میتونستیم دچار اشتباه بشیم...
به جاش کار بزارین عزیزان من . ضمنا من شخصا از جنب و جوش و کنجکاوی شهرام عزیز خوشم اومد اما خوب دیگه بحث گام رو تمام شده به حساب بیارید .
یه کاری هم که میشه کرد اینه که بیاین مثل من کوک رو تغییر بدید فا دیز روی ارپژ می ماژور بیاد پایین اینم الان یادم افتاد.

Favilla
Tuesday 28 September 2010, 06:02 PM
اگه کسی نمیخواد کاری انجام بده روی این بکینگ من خوشم میاد که بکینگ بعدی رو بزارم .

Orpheus
Tuesday 28 September 2010, 07:09 PM
درود
دیشب به طور اتفاقی تصمیم گرفتم روی این بکینک یه سر و صدایی انجام بدمYou can see links before reply
البته ناگفته نماند که از اون گامی که شما گفتین استفاده نشده و از گام سل مینور استفاده کردم...
دیگه در موردش توضیحی نمیدم اگه قابل دونستید گوش کنید...You can see links before reply

hvnprs
Wednesday 29 September 2010, 12:25 AM
اگه کسی نمیخواد کاری انجام بده روی این بکینگ من خوشم میاد که بکینگ بعدی رو بزارم .
من هم اگر اجازه بدید فردا پس فردا یه دلنوازی روی این آهنگ داشته باشم ... البته نمیخوام موجب ایستاده شدن بحث بشم ... سعی میکنم خودم رو برسونم ...

alimetallica_2
Sunday 24 October 2010, 05:46 AM

فوق العاده بود. من تجربه اندکی در نواختن کیبرد دارم البته شما که استاد هستید.
جدا از نوازندگی آهنگ بسیار زیبایی بود. متوجه نشدم این کاور است یا آهنگ از خودتون هست، ولی زیبا بود. موفق و پیروز باشید.
موسیقی همش سرعت و قدرت نوازندگی هم البته نیست، قسمتی انتقال احساس آهنگ ساز است، شاید برخی از آهنگ های مطرح دنیای راک هم از نظر نت موسیقی حرف خاصی برای گفتن نداشته باشند اما در دلها نشسته اند، از این کارها در 50 اثر برتر دنیای راک اندرول زیاد به چشم می آید. این موزیک هم از نظر احساسی جذابیت های خاص خودش را دارد، اما بنظر من آهنگ زیبا شروع میشود و در اواسط آهنگ آنطور که انتظار میرود پیگیری نمیشود. البته همانطور که عرض کردم اصلا نمیدانم این آهنگ ساخته شما است یا کاور فرمودید!
بحث باید در مورد نوازندگی باشد که به نظر اینجانب عالی بود.

سلام ...

خیلی عالی بود.

تمام آهنگ های موجود در تاپیک رو هم دانلود کردم. همه ارزشمند بودند، برخی بیشتر، برخی کمتر.
ممنون.
:redguitar::10:

aryan2121
Wednesday 22 July 2015, 01:31 PM
اقا دمتون گرم با این سایتتون :41::41::41:

واقعا هم امکانات زیادی داره. هم بکگراندای فوق العاده ای. هم دیزاین خوشگلی :33:

فقط اگه میشه یا بازم از این بکگراندا بزارین یا سایت دیگه ای رو برای دانلودش معرفی کنین.

بازم ممنون از سایت فوقالعادتون :9:

AMINDEVILDRIVER
Saturday 24 October 2015, 10:24 PM
سلام دوستان این درام ترک هست برای سبک متال کور- دث متال-تکنیکال دث متال یا هر کوفت دیگه
امیدوارم مفید باشه چون من یه گونی پر بکینگ ترک دارم اگه کسی روی هر بکینگ ترکی که میزارم کار ارایه بده هر بکینگ ترکی که بخواد بهش میدم با کیفیت بالا :41:flac
You can see links before reply 220BPM Drum.mp3 (You can see links before reply 220BPM Drum.mp3)

Defunct
Wednesday 17 February 2016, 04:10 PM
یه بداهه نوازی در سبک بلوز(همیشه که نمیشه خونه رو منفجر کرد با متال :21:) رو همین 10 دقیقه پیش زدم، گوش کردم دیدم جالب شد گفتم در اختیار دوستان قرار بدم... انشالله لذت ببرید...

AMINDEVILDRIVER
Thursday 18 February 2016, 01:25 PM
سلام
اقا فایل خرابه چند دف دانلود کردم ارور میده لطفا دوباره اپلود کن