PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نمونه کار رامتین ! تنبور نوازی

Don_Ramtin
Tuesday 18 May 2010, 11:01 PM
آقا بالاخره منم یه تیکه کار با تنبور زدم و به عنوان نمونه کار اینجا گذاشتم .:18: قابل توجه رفقایی که منو کچل کرده بودند که چرا اینجا نمونه ای از ساز زدنت رو نمیذاری ! حالا ببینید که ساز زدن من همچین مالی هم نیست و ارزش اینقدر گیر دادن رو نداشت !
چیزی که می شنوید ، سه تا از مقامات سماعی ست که من متصل به هم اجرا کرده ام . بد نیست به چند جمله ی اول از نظر وزن هم دقت کنید که دارای دور است نه میزان بندی های متداول امروز . موسیقی ما در قدیم دارای اوزان ادواری بوده و ریتم هایمان هم مثل موسیقیمون " مدال " بوده . که این ماجرا با ورود نت و آموزش موسیقی با روش صرفا نتی ، کم کم کمرنگ شده ولی در برخی موسیقی های مقامی که کمتر دستخورده اند هنوز آثار این موسیقی باقیست .
چندجا اشکالاتی در کار بوجود اومد که من دیگه اصلاحش نکردم ( چون حوصله ی دوباره ضبط کردن رو نداشتم ! ) . به خوبی خودتون ببخشیدش !
You can see links before reply

دوستان ! پوریای عزیزم زحمت کشیده و این قطعه رو از نظر صوتی پالایش کرده و اون رو به شکل استریو در آورده . لینک اصلاح شده ش اینه : You can see links before reply (You can see links before reply)
البته من این لینک اصلاح شده رو تو صفحه ی 3 هم آورده ام .
باز هم ممنون . هم از همه ی شما که اونو گوش می کنین و نظرتون رو میگین و هم از پوریای عزیز که زحمت اصلاح صوتی کار من رو کشیده .

Porya
Tuesday 18 May 2010, 11:12 PM
سلام رامتین جان عزیز

راستش شاید سطح سواد بنده به این سبکی که شما اجرا میکنید قد نکشه ولی فقط میتونم بگم یه نوع حس و حال روستا های عشایری یا نمیدونم به هر حال یه حسی داشت که میگم من سوادم نمیرسه .

ولی عالی بودین . من قبلا صدای تنبور رو تو کنسرت هایی (البته کنسرت که نمیشه گفت !) که تو دانشگاهمون برگزار میشد شنیده بودم ولی خداییش مثل اینی که شما نواختی نبود !!

M8H
Tuesday 18 May 2010, 11:16 PM
رامتین جان گرچه من با سازهای ایرانی زیاد حال نمیکنم.ولی شما طوری نواخته بودید که من خیییلی خوشم اومد عزیزم!
Fue un gran bebé.
Buena suerte.

Don_Ramtin
Tuesday 18 May 2010, 11:22 PM
پوریا جون ، خیلی خیلی ممنون از اظهار لطفت . مرسی که این کار رو شنیدی و درباره ش نظرت رو گفتی .
درباره ی اون حس و هوای عشایری هم نظرت درسته . چون این مقامات ریشه و تاریخی باستانی دارند و بیشتر مقامات تنبور ، تاریخشون به قرن ها پیش و حتا گاه قبل از حمله ی اعراب به ایران می رسه و ضمنا منطقه ی رواج این موسیقی هم در همون حال و هوای روستایی و عشایریه . تنبور - که به ساز اهل حق هم معروفه - سازیست باستانی که دو حوزه ی بزرگ رواج اون در استان کرمانشاه قرار داره : حوزه ی صحنه و حوزه ی گوران .
دوستانی که مایلند می تونن توضیحات من رو تو انجمن دوستداران تنبور بخونند . باز هم مرسی پوریا جون !

Don_Ramtin
Tuesday 18 May 2010, 11:26 PM
حسین جونم ! مرسی از اظهار لطفت . بقول معروف : ! Muchas gracias mi amigo ¡

DesironnA
Tuesday 18 May 2010, 11:39 PM
Ramtin HI. Realmente tarjeta cool! He disfrutado. Escribí a usted en español, no piense que yo sé que no soy español!

you3f
Tuesday 18 May 2010, 11:40 PM
به به!
من رو زمین نیستم الان!

Don_Ramtin
Tuesday 18 May 2010, 11:51 PM
مهیار عزیز ! . Tú sabes español ? Es muy interesante para mí ¿
بقیش رو فارسی میگم که رفقا ناراحت نشن . خیلی ممنون از اظهار لطفت . مرسی که کارم رو گوش کردی .

Don_Ramtin
Tuesday 18 May 2010, 11:52 PM
یوسف ، خجالتم میدی بابا ! همچین مالی هم نبود . خودم میدونم چیکار کردم . جای این همه محبت تو رو نداشت . مرسی !

MEHRNAM
Wednesday 19 May 2010, 01:24 AM
بسیار نیکو... چقدر زیبا مینوازید. امید است از محضرتان استفاده کنم.(طرز بیانم چرا این طوری شد؟! آهااان این تنبور رو گوش کردم این شکلی با ادب شدم. ههه)

Amir Akbari
Wednesday 19 May 2010, 02:06 AM
رامتین عزیزم خیلی زیبا نواختی پیش از این اجرای تنبور رو بیشتر در کنسرت های آقای شهرام ناظری شنیده
بودم همینطور در آهنگ زیبای به دنبال محمل که گاهی از رادیو و تلویزیون پخش میشه سازهای ایرانی هنگام
نواختن حس خیلی خوبی به شنونده منتقل میکنند (البته اگر نوازنده مثل تو دوست نازنینم ماهر باشه) حسابی
از شنیدنش لذت بردم گمان میکنم کار به این محشری ارزش این همه انتظار رو داشت،
برات بهترینها رو آرزو دارم دوست خوبم .

mreza
Wednesday 19 May 2010, 08:20 AM
مشتاقانه منتظر کار بعدیتون هستم:38::45:
ولی ای کاش بیشتر گیر می دادیم زودتر می گذاشتین:5:

Gilda
Wednesday 19 May 2010, 08:20 AM
آقا رامتین
واقعا عالی بود
تشویق دست دست بیشتر,ها باریکلا حالا شد
فقط یک حس غمی خاص تو ساز تنبور هست
البته نظر شخصیه به امید شنیدن بیشتر آثارتون

hdhamid
Wednesday 19 May 2010, 08:43 AM
من که دیال آپم .. نشد دانلود کنم که!!!!(همچین رعایت حال ما فقرا رو بکنین دیگه!!)
حتما خوب بوده همه تعریف میکنن دیگه ..
آفرین...

Mona
Wednesday 19 May 2010, 08:51 AM
سلام

خیلی زیبا بود. تشکر از اینکه نمونه کارتون رو در فروم قرار دادید...

موفق باشید :)

Sina_Yanni
Wednesday 19 May 2010, 08:53 AM
وای خدای من !! 6 و خورده ای مگ ؟؟؟؟؟؟؟؟ رامتین جان به فکر ما دایال آپیام باش دیگه ! به نظرت ما طفلکا گناه نداریم ؟؟!!!

ولی از تعاریف دوستان معلومه مثل همیشه ترکوندین ... .
ممنون ! :am

sarsabz
Wednesday 19 May 2010, 09:00 AM
به به، بالاخره استاد رامتین مام موفق شد...!!
خیلی با حس بود.ممنون
البته جای خالی یه دف هم احساس میشد(به سلیقه بنده)
به اون تیکه اوش هم دوباره دقت کردم، خیلی جالب و باحال بود!
این جور وزن جملات، توی میزان بندی های متداول نیست؟ ضمنا دور یعنی چی؟

koronzo_piti
Wednesday 19 May 2010, 10:07 AM
مرسی رامتین جان من بالاخره تونستم صدای ساز شما رو بشنوم
دستون درد نکنه
در ضمن می خواستم فرق تنبور چمنی با ترکه ای چیه؟فقط صداش هست یا نه
با تشکر

Black_Violin
Wednesday 19 May 2010, 12:39 PM
اقـــــــا عالــــــــــــــــی ...
موفق باشی

Avazekhan
Wednesday 19 May 2010, 01:00 PM
سلام دوست من!
چیزی برای گفتن ندارم.................
................ فقط دستت مریض مباد ..........................

avm
Wednesday 19 May 2010, 01:45 PM
سلام رامتین عزیز
من کار شما رو گرفتم و گوش کردم بسیار تمیز و زیبا بود، من فقط چندتا سوال دارم اونم به دلیل کم اطلاعتی ام هست من رو ببخشید، سوال اولم این هست که من یه جوری احساس کردم شما یه چیزی شبیه ریف Riff میزنین، سوالم این هست که خاصیت تنبور نوازی این هست، سولو به اون معنایی که بودن ریتم هست هم در اجرای این ساز وجود داره؟ سوال دوم: چند لاین بود اینکار ؟! سوال سوم نمیدونم توی دقیقه 2 و خورده ای یه حس Diminished وجود داشت یا من اشتباه میکنم، اینکار حس بسیار قشنگی برای من داشت، میشه از لحاظ تئوریک بازش کنین که مثلا مد کاری که زدین چی بود و بازش کنین که بتونم دلیل بوجود اومدن این حس اش رو متوجه بشم؟!

با سپاس
ارسلان

mansour6323
Wednesday 19 May 2010, 02:08 PM
مشتاقانه منتظر کار بعدیتون هستم:38::45:
ولی ای کاش بیشتر گیر می دادیم زودتر می گذاشتین:5:
آقا رامتین دمت گرم. نگاه کن چی کار کردی!!!1
ترکوندی بابا.
هر جا بهت گفتن ساز بزن خودت رو لوس نکن همیشه من نیستم بهت گیر بدم کسی نمیتونه از ساز زدنتون لذت ببره

AliB
Wednesday 19 May 2010, 02:49 PM
سلام بر رامتین عزیز و دوستان خوبی که این تاپیک رو ملاحظه می کنند.
از قضای روزگار به سایت مشرف شدم و از سر خوش روزگاری ! این تاپیک رو دیدم و با اشتیاق تمام اقدام به شنیدن کار رامتین جان کردم(هر چند حجمش برای دایال آپ کمی زیاد بود اما کیفیت صوتی مناسب کار مهمتر از کاهش حجم بیش از اندازه است) .
تنبور ساز اصیل و شریف و حرمت داریست (البته من برای همه ی ساز ها حرمت قائلم فرق نداره ولی تنبور به دلیل همراهی و همخوانی با اهل دل و معرفت در طول تاریخ ِ بودنش، جایگاه ویژه ای در نظرم داره) . از صدای گرم سازت لذت بردم رامتین جان . همیشه برقرار و خوش الحان باشی .
ارادتمندت
علی

Don_Ramtin
Wednesday 19 May 2010, 04:49 PM
سلام رفقا ! بابا اینجا چه خبره ؟! مطمئنید که دارین درباره ی کار من صحبت می کنین ؟! بابا این خیلی اشکال داشت و اگه خودم بخوام نقدش کنم .... اینقدر ازش تعریف کردین خودم دوباره گوشش کردم ! دیدم نه بابا احتمالا این دوستامون یه کار دیگه رو شنیدن و با کار من اشتباه گرفتن !
اگه بخوام جواب همه ی رفقا رو بدم ، مثنوی هفتاد من کاغذ میشه . اما فقط یه تشکر اساسی به همه بدهکارم . خیلی خیلی خجالتم دادین . مرسی که این کار رو گوش کردین و با چشم پوشی از اشکالات و ضعف هاش ، فقط خوبی هاش رو بهم گفتین . ولی یه تشکر ویژه به منصور خودمون بدهکارم که بالاخره یادم داد که چطور اینجا نمونه کار بذارم .

سلام رامتین عزیز
من کار شما رو گرفتم و گوش کردم بسیار تمیز و زیبا بود، من فقط چندتا سوال دارم اونم به دلیل کم اطلاعتی ام هست من رو ببخشید، سوال اولم این هست که من یه جوری احساس کردم شما یه چیزی شبیه ریف Riff میزنین، سوالم این هست که خاصیت تنبور نوازی این هست، سولو به اون معنایی که بودن ریتم هست هم در اجرای این ساز وجود داره؟ سوال دوم: چند لاین بود اینکار ؟! سوال سوم نمیدونم توی دقیقه 2 و خورده ای یه حس Diminished وجود داشت یا من اشتباه میکنم، اینکار حس بسیار قشنگی برای من داشت، میشه از لحاظ تئوریک بازش کنین که مثلا مد کاری که زدین چی بود و بازش کنین که بتونم دلیل بوجود اومدن این حس اش رو متوجه بشم؟!

با سپاس
ارسلان

ارسلان جون ، لطفا در حد سواد من صحبت کن . ( یادش بخیر تو دوران اصلاحات ، هر وقت جناب عباس عبدی و جناب حجاریان با هم مناظره و بحث می کردند ، تا حجاریان - که خیلی با سواده - شروع می کرد از اصطلاحات و عبارات خاص و سخت جامعه شناسی و علوم سیاسی استفاده کنه ، عبدی حرفش رو قطع می کرد و می گفت : آقا وایسا ! یه جور حرف بزن ما هم بفهمیم ! ) حالا حکایت ارسلان عزیزه که بی سوادی منو به رخم بکشه !
ارسلان جون ، من اصولا نصف حرفاتو نفهمیدم ! اما در جواب اون سوال دومت باید بگم که اصلا خبری از لاین و این حرفا نبود ، یه ام پی تری پلیر از یکی از رفقا گرفتم و تو اتاق سازهام نشستم و مثل بچه ی آدم کار رو زدم و ضبط کردم . همین ! بقیه ی حرفات رو هم نفهمیدم . برو با یه مترجم بیا !

Don_Ramtin
Wednesday 19 May 2010, 04:59 PM
در ضمن می خواستم فرق تنبور چمنی با ترکه ای چیه؟فقط صداش هست یا نه

koronzo ی عزیزم . تنبور چمنی و ترکه ای ، هیچ فرقی با هم ندارند و این هردو اسم یه چیزه ! اصولا کاسه ی تنبور یا یه تکه ( یه پارچه ) است که از یه تکه چوب ساخته شده و یا ترکه ای ست یعنی از ترکه های بریده شده ی چوب ساخته شده ( مثل اغلب سه تار هایی که در بازار می بینیم ) . به تنبور ترکه ای - در اصطلاح محلی - چمنی هم می گویند .

Don_Ramtin
Wednesday 19 May 2010, 05:08 PM
فقط یک حس غمی خاص تو ساز تنبور هست
البته نظر شخصیه

گیلدای نازنینم ! این غمی که تو میگه و در همه ی موسیقی ما - به شکلی آشکار و نهان - وجود داره که دلایلش به نظر من یکی دو تا نیست و جای بررسی اون هم اینجا نیست . ( تو انجمن نوازندگان و آهنگسازان موسیقی سنتی ایران ، در این باره تا حدودی من صحبت کرده ام . اگه دوست داشتی یه مروری روی اونا بکنی ، بدک نیست )
اما یه دلیل حالت خاص تنبور ، فواصل عجیب اونه . این فواصل - بر عکس فواصل سازهای رسمی ما - تامپره نشده و قرن هاست که دست نخورده باقی مونده . من فواصل یکی از تنبور های خودمو با فواصلی که فارابی تو مقالاتش برای تنبور نوشته مقایسه کردم ، فقط در یکی دو مورد و اون هم در حد یک یا دو میلی متر جابجا شده بوده . در این رابطه هم من تو این سایت مفصل توضیحاتی داده بودم .

Don_Ramtin
Wednesday 19 May 2010, 05:20 PM
به اون تیکه اوش هم دوباره دقت کردم، خیلی جالب و باحال بود!
این جور وزن جملات، توی میزان بندی های متداول نیست؟ ضمنا دور یعنی چی؟
سرسبز عزیزم ! این جور اوزان رو در موسیقی دور می نامند . توضیح این ماجرا هم یه آدم با سواد تر می خواد و هم جایی و وقتی مناسب تر . این وزن ها مثل موسیقی نت شده و میزان بندی شده نیست که همیشه ضرب اول میزان ضرب قوی باشه و ... نه ما مناسب موسیقی ای که اجرا میشه یه " دور " ضرب داریم که شاید در نگاه اول کسی فکر کنه که طرف از ریتم خارج شده و از ضرب افتاده ؛ اما این فکر اشتباهه چون ضرب ها و اکسان ها مناسب موسیقی تنظیم شده اند و بعد از چند ضرب به ظاهر نامنظم ، دوباره جایی به هم می رسند و یه دور را تشکیل می دهد . نمی دونم تونستم ماجرا رو شرح بدم یا نه ؟ گفتم که یه آدم با سوادتر و وقت بیشتر می خواد اما می تونی به کتاب ها و مقالاتی که در این رابطه هست مراجعه کنی . حتا مقالات قدیمی زیادی هم در این رابطه داریم . متأسفانه با ورود نت به ایران - که چیز بسیار لازم و خوبی هم بود - ، مثل همیشه ما از اونور پشت بوم افتادیم و برای اینکه موسیقی خودمون رو در قالب نت بگنجونیم ، این ریتم ها و بسیار حالات دیگه رو از بین بردیم . چون نمیشد این ضربهای قوی و ضعیف و این نوع اکسان ها رو در قالب نت نویسی متداول ریخت ، ما نابودش کردیم ! فقط آثاری از اونا در موسیقی های محلی و باستانیمان باقی مونده .

HamedSedighi
Wednesday 19 May 2010, 07:13 PM
لذت بردم ، تشکر ،:41::41::41:

Don_Ramtin
Wednesday 19 May 2010, 07:17 PM
Arckey عزیز . مرسی از لطفی که به من داری .

rumour
Wednesday 19 May 2010, 07:19 PM
خیلی خوب بود و لذت بردم ممنون نمومه کار بیشتر بزار!!!!

Don_Ramtin
Wednesday 19 May 2010, 07:37 PM
مرسی عزیزم . اگه وقت و در اصل حوصله بکنم ، چشم . البته یه مشکل بزرگ دیگه هم اینه که اگه بخوام با موبایل صدای سازم رو ضبط کنم ، کیفیت خیلی پایین میاد و بدرد نمی خوره ؛ با میکروفون خود لپ تاپ هم بلد نیستم کار کنم . این بار هم یکی از رفقا ام پی تری پلیرش رو بهم داد تا این کار رو ضبطش کنم . همیشه که نمیشه از مردم چیز قرض گرفت !
ولی کلا ، چشم . هر وقت شد این کار رو می کنم . حالا اگه بشه می خوام یه تیکه از صدای نی ام رو هم ضبط کنم و اینجا بزارم و شاید با سازهای دیگه هم نمونه ای اجرا کنم و اینجا بذارم !

Acoustic
Wednesday 19 May 2010, 07:58 PM
رامتین جان من در اولین فرصت به شما پیام خصوصی میدم یه کاری دارم :4: و شاید این کار شما استارتی بود واسه من که منم یه نمونه کار از تنبور نوازی خودم تو سایت بزارم !

Acoustic
Wednesday 19 May 2010, 08:04 PM
فقط با چی رکورد کردی با کیفیت شده

avm
Wednesday 19 May 2010, 08:35 PM
ارسلان جون ، لطفا در حد سواد من صحبت کن . ( یادش بخیر تو دوران اصلاحات ، هر وقت جناب عباس عبدی و جناب حجاریان با هم مناظره و بحث می کردند ، تا حجاریان - که خیلی با سواده - شروع می کرد از اصطلاحات و عبارات خاص و سخت جامعه شناسی و علوم سیاسی استفاده کنه ، عبدی حرفش رو قطع می کرد و می گفت : آقا وایسا ! یه جور حرف بزن ما هم بفهمیم ! ) حالا حکایت ارسلان عزیزه که بی سوادی منو به رخم بکشه !
ارسلان جون ، من اصولا نصف حرفاتو نفهمیدم ! اما در جواب اون سوال دومت باید بگم که اصلا خبری از لاین و این حرفا نبود ، یه ام پی تری پلیر از یکی از رفقا گرفتم و تو اتاق سازهام نشستم و مثل بچه ی آدم کار رو زدم و ضبط کردم . همین ! بقیه ی حرفات رو هم نفهمیدم . برو با یه مترجم بیا !

اختیار داری رامتین جان، شاید اشتباه از من باشه چون بدلیل اطلاعات محدودم، اصطلاحات موسیقی سنتی رو اطلاع ندارم و یه جورایی از چیزایی که خودم بلدم منظورم رو میرسونم.
منظورم این هست احساس کردم یه جورایی ریتم نوازی میکنین که کمی ملودیک هست، آیا اصالتا این ساز این ویژگی رو داره یا تک نوازی هم داره به صورتی که فقط ملودی بزنه بدون تاکید روی ریتم
ولی اگه Mp3 رکوردر بوده واقعا پس چیز خوبی بوده چون کیفیتش از Mp3 Recorder بیشتر شده
در مورد بعدی هم منظور آکوردهایی هست که 1-5b-3b هست و میخوام از لحاظ تئوریک بگین که گام یا مد یا دستگاه حالا اسمش هر چی هست چه چیزی بوده و تو این قطعه از دو تا سی چه نت هایی دیز یا بمل شدن؟! الباقی اش رو خودم میگیرم

ممنونم از پاسخ ات
ارسلان

Don_Ramtin
Wednesday 19 May 2010, 11:24 PM
p30ware عزیزم ! خوشحال میشم کارتو گوش کنم .

Don_Ramtin
Wednesday 19 May 2010, 11:28 PM
سلام رفقا ! پوریای عزیزم لطف کرده بودند و توی کار من تغییراتی دادند که از لحاظ کیفیت بهتر بشه و نویز کار رو گرفته اند و اون رو استریو کرده اند لینکش رو هم برای من فرستادند . من هم اون رو اینجا میزارم که حداقل از لحاظ کیفیت صوتی ، کار رو با وضع بهتری بشنوید .
You can see links before reply (You can see links before reply)
باز هم از پوریا جون و همه ی برو بچه هایی که نسبت به من لطف داشتند ، سپاسگذارم .

Avazekhan
Wednesday 19 May 2010, 11:42 PM
سپاس رامتین
اسم این قطعتون چیه؟

صدای سازت دقیقا چی میخواد بگه؟ منظورم پیامه
کمی از لحاظ شاخص های مقامی توضیح بده لطفاااااااا......!
در ضمن لینک جدید هم نمیاد!!!!!!!

Don_Ramtin
Wednesday 19 May 2010, 11:50 PM
منظورم این هست احساس کردم یه جورایی ریتم نوازی میکنین که کمی ملودیک هست، آیا اصالتا این ساز این ویژگی رو داره یا تک نوازی هم داره به صورتی که فقط ملودی بزنه بدون تاکید روی ریتم

ارسلان عزیزم . همونطور که اول کار نوشته بودم ، اینها سه تا از مقامات سماعی بودند که من اونا رو پشت سر هم و به شکل متصل اجرا کرده ام . طبعا در مقامی که مخصوص سماع است ، ناخودآگاه تکیه ی خاصی روی ریتم کار می شود . چون کارکرد این موسیقی برای سماع و حرکت ریتمیکه . ما مقام ها و قطعه های دیگه ای هم در تنبور نوازی داریم که - به همین گونه - ریتم شکلی برجسته و مشخص داره . مقاماتی هم داریم که آوازی هستند و با متری آزاد و فقط ملودی آواز حرف اصلی رو میزنه و از ریتم ، اساسا خبری نیست .

ولی اگه Mp3 رکوردر بوده واقعا پس چیز خوبی بوده چون کیفیتش از Mp3 Recorder بیشتر شده

دست این رفیقم که ام پی تری پلیرش رو بهم قرض داد درد نکنه !

در مورد بعدی هم منظور آکوردهایی هست که 1-5b-3b هست و میخوام از لحاظ تئوریک بگین که گام یا مد یا دستگاه حالا اسمش هر چی هست چه چیزی بوده و تو این قطعه از دو تا سی چه نت هایی دیز یا بمل شدن؟! الباقی اش رو خودم میگیرم

ببین ، گام مقامات تنبور با موسیقی ردیف و دستگاهی ایران و موسیقی بین المللی یه نموره فرق می کنه . ما در برخی از مقام ها یهو چهار تا نیم پرده پشت سر هم داریم ( مثل مقام " سر طرز " و یا مقام " خان امیری " ) که چنین چیزی در موسیقی دستگاهی ما وجود نداره و فکر نمی کنم در موسیقی ای که تو اجرا می کنی هم باشه . ضمن اینکه فواصل تنبور تامپره نشده و اونچه من میگم " می بمل " ، واقعا " می بمل " نیست و با اون کمی فاصله داره . گام شروع کار دارای این فواصله : دو - ر بمل - ر - می بمل - فا - فا دیز - لا بمل - لا - سی بمل - دو !
حالا اگه می تونی گامش رو بگو ! د بگو اگه مردی !:21:
مرسی از توجهت !

Don_Ramtin
Wednesday 19 May 2010, 11:55 PM
لینکی که گفتم پوریا جون زحمتش رو کشیده بود ، اشکال داشت . خودش دوباره خجالتم داد و اصلاحش کرد :
You can see links before reply (You can see links before reply)

ممنون از توجهتون !

Don_Ramtin
Thursday 20 May 2010, 12:18 AM
محمد عزیز !

اسم این قطعتون چیه؟

این قطعات مال من نبودند . سه تا از مقامات سماعی اند که من به صورت پیوسته به هم اجرایشان کرده بودند . اسم هایشان هم به ترتیب : سماع نوع اول ( سملی سماع ) ، نوع دوم ( سماع سه جاران ) و نوع سوم ( بال وشان ) . یه نوع سماع دیگه هم داریم که بهش " حال پرکه " میگه و در مایه ی چهار گاه قدیمه .

صدای سازت دقیقا چی میخواد بگه؟ منظورم پیامه
اگه خود سازم نتونسته بگه ، من چی بگم دیگه ؟! خب ، اشکال از ضعف منه که نتونستم حرف و حس و حال مقام رو خوب منتقل کنم .

کمی از لحاظ شاخص های مقامی توضیح بده لطفاااااااا......!
اگه منظورت جایگاه این مقاماته ، باید بگم که مقام های سماعی از مقامات مجلسی هستند و بیشتر در جم خونه ها و خانقاه ها و مجالس یاری و برای دست افشانی و سماع بکار می روند .
مرسی از توجه و لطفت .

avm
Thursday 20 May 2010, 12:22 AM
گام شروع کار دارای این فواصله : دو - ر بمل - ر - می بمل - فا - فا دیز - لا بمل - لا - سی بمل - دو !
حالا اگه می تونی گامش رو بگو ! د بگو اگه مردی !:21:
مرسی از توجهت !

ممنونم رامتین جان، فکر کنم توی دستگاه ایرانی باید پیداش کنم چون تو مدهای غربی بعید میدونم بشه پیدا کرد :26: ولی خیلی شبیه مد D# Bebop هست با این تفاوت که بین Eb و E و C,Db , A,A# ,B,B# نیم پرده فواصل هست و خوب این چیزی گفتی باز باهاش متفاوت هست

ولی بازم ممنونم از توضیحات
مرسی ارسلان

Avazekhan
Thursday 20 May 2010, 12:23 AM
ممنون از شما
درمورد سوال دومم هم منظورم این بود که از زبان خودت هم بشنوم و الا صدای ساز شما همیشه پیام داره
کمکم داشتم از جواب نا امید میشدم!

Don_Ramtin
Thursday 20 May 2010, 12:28 AM
ببخشید بابت تأخیرم . آخه من در روز باید با یه دست دو هزارتا هندونه رو بردارم و خلاصه این میشه دیگه ...

Don_Ramtin
Thursday 20 May 2010, 12:31 AM
ممنونم رامتین جان، فکر کنم توی دستگاه ایرانی باید پیداش کنم چون تو مدهای غربی بعید میدونم بشه پیدا کرد :26: ولی خیلی شبیه مد D# Bebop هست با این تفاوت که بین Eb و E و C,Db , A,A# ,B,B# نیم پرده فواصل هست و خوب این چیزی گفتی باز باهاش متفاوت هست

ولی بازم ممنونم از توضیحات
مرسی ارسلان
ارسلان جون . بذار کمکت کنم ، توی موسیقی دستگاهی ما هم نیست ! بقول یارو : گشتم، نبود . نگرد ، نیست !

Acoustic
Thursday 20 May 2010, 01:23 AM
یه توضیح هم بدم واسه دوستان که آشنایی ندارن با این ساز :

تنبور در نواحی باختری ایران (You can see links before reply) به ویژه در انجمن تنبورنوازان، قلندران (You can see links before reply) و درویش‌های اهل طریقت و اهل حق (You can see links before reply) کردستان (You can see links before reply) و کرمانشاهان (You can see links before reply 8%A7%D9%86) استفاده می‌گردد که با آن موسیقی مذهبی خود را اجرا می‌کنند.

You can see links before reply

AFRooGH
Thursday 20 May 2010, 09:40 AM
درود فراوان به رامتین عزیز با این نوازندگی عالی. واقعا مرسی.
منتظر شنیدن صدای ساز نی شما نیز هستیم

iranzamin
Thursday 20 May 2010, 10:04 AM
وای خدای من دارم گوش میدم اما احساس میکنم اینجا نیستم تو کوه تو ده مون تو تبه ها دارم قدم میزنم خوشحالم
اقا رامتین خیلی بهم حال دادی دمت گرم تا به حال صدای تنبور نشنیده بودم
به امید موفقیت بیشتر

morteza3164
Thursday 20 May 2010, 10:35 AM
سلام رامتین جان کار بسیار جالبی بود دست و پنجت درد نکنه
جناب استاد شما ساز عود را هم مینوازید

ali2920
Thursday 20 May 2010, 06:05 PM
the only thing which i can say is that:AMAZING & beautiful

Don_Ramtin
Thursday 20 May 2010, 09:10 PM
سلام دوستان . ببخشید که من دیر جواب محبت هاتون رو میدم . چون من اغلب شبها میام تو اینترنت .

p30ware ی عزیز ، ممنون از توضیحاتی که برای دوستان نوشته بودی .

درود فراوان به رامتین عزیز با این نوازندگی عالی. واقعا مرسی.
منتظر شنیدن صدای ساز نی شما نیز هستیم

mostafa00 جون ! ممنون از لطفت . اگه دوباره یه دستگاه ضبط صدای مناسب گیرم بیاد و یا یاد بگیرم که چطوری از میکرفون لپ تاپ برای ضبط استفاده کنم ، حتما نمونه ی کار نی رو هم اینجا میذارم .
ایران زمین گرامی ، خیلی ممنونم که کار منو گوش کردی و لطفت شامل منم شد و برام چیزی نوشتی .

جناب استاد شما ساز عود را هم مینوازید
مرتضا جونم ، اول اینکه استاد خودتی ! بعد هم نه ، فقط از توش یه سر و صداهایی درمیارم .
از همه ی رفقایی که منو خجالت دادن و لطفشون شامل حال من شده ، سپاسگذارم .

Don_Ramtin
Thursday 20 May 2010, 09:12 PM
the only thing which i can say is that:AMAZING & beautiful

علی جون ، شرمنده ام . من از انگلیسی هیچی نمی فهمم .

pajang70
Thursday 20 May 2010, 10:01 PM
ساز و بذاري كنار لطف كردي

Don_Ramtin
Thursday 20 May 2010, 10:32 PM
pajang70 عزیزم ، مرسی که کار رو گوش کردی و نظرت رو گفتی . میشه دلیلش رو هم بگی ؟ خوشحال میشم بدونم . بازم ازت سپاسگذارم !

Nassim_Agha
Thursday 20 May 2010, 11:06 PM
رامتین خوب نواختی خسته نباشی
و امّا چند نکته
به نظرم قسمت اول آنچه که زدید متعلق به موسیقی اهل حق بود.همینطوره؟
دو تای بعدی رو زیاد دقت نکردم باید دوباره گوش کنم ولی فکر نمی کنم که در حوزه موسیقی اهل حق باشد.
آیا شما تنبور کارهای مرحوم الهی و بخصوص استاد بزرگ امام قلی امامی رو گوش کردید و سعی کردید اون آثار کار کنید و در موردشان تحقیق کنید؟
استاد امام قلی دو تاری داشت که خودش در بچگیساخته بود وتا نود و چند سالگی با همون ساز که فقط دو سیم داشت چنان قطعاتی می نواخت که گویی چند ساز با هم می نواختند. و در ضمن ضربه ها ی دست به روی صفحه تنبورحالت همراهی ساز کوبه ای را داشت.
اگرگوش نکردید حتما گوش کنید و خیلی خوب است که شما که به این ساز علاقمند هستید روی تکنیک های ایشان کارکنید. همچنین بسیاری از مقامهایی که مرحوم امامی می نواخت مثل "قطار" "راه راه" "برزن کوهی" ...را من هیچ جای دیگر نشنیده ام و برای شما که تنبور می نوازید و به مقامهای قدیمی علاقمند هستید می تواند جالب باشد.
موفق باشید

Don_Ramtin
Thursday 20 May 2010, 11:31 PM
نسیم سحر عزیزم ! ممنون از اظهار نظرت .

به نظرم قسمت اول آنچه که زدید متعلق به موسیقی اهل حق بود.همینطوره؟

همون طور که قبلا اشاره کردم ، اصولا تنبور رو ساز اهل حق می نامند و هر مقامی که با تنبور اجرا بشه ( چه مقام های مجلسی ، چه مجازی و چه حقانی ) بالاخره یه جورایی مربوط به اهل حقه . این سه مقامی که من اجرا کردم از مقامات مجلسی تنبوره .

آیا شما تنبور کارهای مرحوم الهی و بخصوص استاد بزرگ امام قلی امامی رو گوش کردید و سعی کردید اون آثار کار کنید و در موردشان تحقیق کنید؟

من تعدادی از اثار نورعلی خان الهی رو شنیده ام و نوارشون رو دارم . توضیحاتی هم درباره ی ایشون و سبک کارشون در کتاب " موسیقی و عرفان ، سنت اهل حق " نوشته ی ژان دورینگ - که خودش به نوعی از مریدان نورعلی الهی بوده - خونده ام . اما خیلی زیاد در این رابطه تحقیق نکردم .
از آثار امام قلی امامی ، متأسفانه چیزی نشنیده ام و خوشحال میشم اگه کاری از ایشون داری در اختیار من هم قرار بدی .

و در ضمن ضربه ها ی دست به روی صفحه تنبورحالت همراهی ساز کوبه ای را داشت.

از این تکنیک امروزه هم گاهی استفاده می کنیم . حتا روایتی از زنده یاد سید خلیل عالی نژاد برای مقام " سوار سوار " هست که در بخشی از کار از ضربه های پشت سر هم پشت ناخن ها روی سیم و چوب ( هم زمان ) برای تداعی صدای سم اسب ها استفاده میشه .

همچنین بسیاری از مقامهایی که مرحوم امامی می نواخت مثل "قطار" "راه راه" "برزن کوهی" ...را من هیچ جای دیگر نشنیده ام و برای شما که تنبور می نوازید و به مقامهای قدیمی علاقمند هستید می تواند جالب باشد.

مقام " قطار از مقام های معروف و متداول تنبوره ، اما اون دو تای دیگه رو تا حالا نشنیده ام .
باز هم بسیار سپاسگذارم ازت ، بابت توجه و دقت و توضیخاتت . مرسی ! خوش باشی ، یا حق !

Nassim_Agha
Friday 21 May 2010, 12:24 AM
رامتین جان

مقامهایی که مرحوم امامی اجرا کرده است همه تقریبا از مقامهای فراموش شده هستند من چند تا را اسم بردم ولی باز هم هست و مقام "قطار" هم به آنشکل که او می نواخت باچیزی که من مثلا از مرحوم الهی شنیده ام بسیار متفاوت بود!

من سعی می کنم حتما یک سی دی برایت از آثار او تهیه کنم ویا با ام پی تری و اینجور چیزها با دانلود به دستت ذره ذره برسونم

پیروز باشی

Don_Ramtin
Friday 21 May 2010, 02:40 PM
نسیم سحر عزیز! از مهربانی و توجهت سپاسگذارم . بی صبرانه منتظر آثاری که گفتی هستم .

forever
Friday 21 May 2010, 02:47 PM
عالی بود، مرسی

Don_Ramtin
Friday 21 May 2010, 03:06 PM
forever جونم ، مرسی از محبتت .

morteza3164
Tuesday 25 May 2010, 11:38 PM
سلام ولک چه خبره اینجا همه دارن پاک میشن اگه قرار به پاک کردنه مونوم بلدوم ها
دستت درد نکنه جناب رامتین عزیز بسیار زیبا نواختی من که کلی حال کردم باز هم ممنون
الیاس

Don_Ramtin
Wednesday 26 May 2010, 12:34 AM
مرسی مرتضا جونم . مثل همیشه لطف کردی . نمی دونم چرا دوباره رفقا این مرده رو ( تاپیک نمونه کار منو ) از قبر بیرون کشیدن . البته بدم نشد ها ، حداقل حسنش تو این بود که تو هم کار منو شنیدی و درباره ش نظر دادی !

mansour6323
Wednesday 26 May 2010, 09:09 AM
اینجا چاه پاک کن بازیی شده.
استاد آقا رامتین من یادم رفته بود از کارت تشکر کنم. خیلی قشنگ بود دستت درد نکنه

Don_Ramtin
Wednesday 26 May 2010, 08:12 PM
اینجا چاه پاک کن بازیی شده

مرسی منصور جون . اما منظورت از این جمله چی بود ؟!

mansour6323
Thursday 27 May 2010, 09:14 AM
مرسی منصور جون . اما منظورت از این جمله چی بود ؟!
رامتین جان این جملات رمزی هستش:46:. شما اگه میخوای متوجه بشین اون الف وسط چاه رو بردارین متوجه میشین:42:

Mohammad_ngml
Saturday 31 July 2010, 06:54 PM
گوش کردم داداش. خیلی باحال و با حس و باحال زدی. اینقدر حست زیاد بود که موقع گوش دادن هی عرق میکردم . احساس میکردم تو بیابونم! خوب شد سارقین صحرا نشین بهم حمله نکردن چون بعضی وقتا آهنگ خطرناک میشد D:

Don_Ramtin
Saturday 31 July 2010, 07:48 PM
گوش کردم داداش. خیلی باحال و با حس و باحال زدی. اینقدر حست زیاد بود که موقع گوش دادن هی عرق میکردم . احساس میکردم تو بیابونم! خوب شد سارقین صحرا نشین بهم حمله نکردن چون بعضی وقتا آهنگ خطرناک میشد D:

مرسی محمد جونم ! کلی خجالتم دادی بابا جون . حالا چرا فکر کردی تو بیابونی ؟! واقعا دوست دارم دلیل این تصورت رو بدونم ؛ بدردم می خوره .

Mohammad_ngml
Sunday 1 August 2010, 12:16 AM
خوب فکر کنم چون تو فیلما هروق بیابون رو نشون میدن از این آهنگها میذارن. البته شایدم نه. ولی خوب حس من این بود که تو بیابون این آهنگ خیلی کاربرد داره D:

Don_Ramtin
Sunday 1 August 2010, 08:48 PM
محمد جونم ، دلیل این حس تو بیشتر برای اینه که این شاخه از موسیقی ، ریشه در تاریخ باستانی ما و نواحی خارج از شهر ما داره و ضمنا کمتر شنیده شده و برای اینه که تو چنین احساسی داری . این موسیقی حتا از نظر ریتم و فواصل هم با موسیقی شهری و رسمی ما فرق می کنه .

saze_khasteh
Monday 9 August 2010, 08:14 PM
رامتین جان سایزش یک کمی زیاد بود دانلودش نکردم ...به هر حال گوش نداده قبولت داریم..

paco_delucia
Monday 9 August 2010, 08:29 PM
مرسي رامتين جان ، خيلي عالي بود ، هميشه پيروز باشي .

کتایون
Monday 9 August 2010, 10:06 PM
یه ساز خوش صدا.......یه هنرمند که می تونه به زیبایی بنوازه......دیگه چی از این بهتر؟

sepsan25
Monday 9 August 2010, 10:31 PM
بسیار بسیار زیبا ....

Don_Ramtin
Monday 9 August 2010, 11:58 PM
رامتین جان سایزش یک کمی زیاد بود دانلودش نکردم ...به هر حال گوش نداده قبولت داریم..

آقا ما چاکریم ! ما همه سایزه کوچیک شماییم !

مرسي رامتين جان ، خيلي عالي بود ، هميشه پيروز باشي .

قربون شکلت عزیزم ! لطف داری ! حالا که اینقدر لطف داری ، بیا به من فقیر عاجز کمی گیتار فلامنکو یاد بده !

یه ساز خوش صدا.......یه هنرمند که می تونه به زیبایی بنوازه......دیگه چی از این بهتر؟

مرسی عزیزم . تو که منو شرمنده کش کردی !

بسیار بسیار زیبا ....

خیلی خیلی ممنون ....

رفقا ! حالا چی شده دوباره یاد این کار من افتادین و باز این مرده رو از گور بیرون کشیدین ؟!
به هر حال خیلی سپاسگذارم از لطف همه ی شما . کلی خجالتم دادین ! مرسی !

سارا20
Tuesday 10 August 2010, 06:02 AM
آقا رامتین واقعا زیبا بود! خوش به حال شما که اینطوری سازو به صدا در میارین.....دست هنرمندتون درد نکنه!

saze_khasteh
Tuesday 10 August 2010, 09:07 AM
رامتین جان بالاخره دانلودش کردم اون هم دو بار ...اونطوری که خودت میگی تازه کار نیستی .ماشاالله شره هات که مثل یک استاد میمونه فکر کنم من بعد از 100 سال بتونم اینجوری شره بزنم ...البته من نسخه استریو رو گوش دادم که به بقیه توصیه میکنم اصلش رو دانلود کنند ...2 تا سوال دارمٌٍ:1 سایتی میشناسی که توش بتونم سی دی 72 مقام مرحوم عالی نژاد رو بخرم ؟2 نت آهنگ You can see links before reply میتونی در بیاری ؟ سپاس بیکران ..موفق باشی

Don_Ramtin
Tuesday 10 August 2010, 08:48 PM
آقا
رامتین واقعا زیبا بود! خوش به حال شما که اینطوری سازو به صدا در میارین.....دست هنرمندتون درد نکنه!
مرسی عزیزم . خیلی ممنون از اظهار لطفت !

رامتین جان بالاخره دانلودش کردم اون هم دو بار ...اونطوری که خودت میگی تازه کار نیستی .ماشاالله شره هات که مثل یک استاد میمونه فکر کنم من بعد از 100 سال بتونم اینجوری شره بزنم ...البته من نسخه استریو رو گوش دادم که به بقیه توصیه میکنم اصلش رو دانلود کنند ...2 تا سوال دارمٌٍ:1 سایتی میشناسی که توش بتونم سی دی 72 مقام مرحوم عالی نژاد رو بخرم ؟2 نت آهنگ You can see links before reply (You can see links before reply) میتونی در بیاری ؟ سپاس بیکران ..موفق باشی

مرسی عزیزم . شرمندم کردی بابا جون !
شرهای من همچین مالی هم نیست ؛ وقتی این شر ها رو با شر های استاد علی اکبر مرادی مقایسه می کنم ، از خجالت آب میشم !
در رابطه با سایت برای خرید اون سی دی های استاد مرادی ، نه والله ، من چیزی نمی شناسم . اما تو تهران ، هست و خیلی از فروشگاه های نوار و سی دی ، دارن . من همون چند سال پیش که تو فرانسه منتشر شد ، خانوم با معرفتی که از شاگردان و دوستانمه و الان فرانسه زندگی می کنه ، برام خریدش و فرستاد ایران و به همین دلیل من اصل فرانسوی ش رو دارم و دلت بسوزه !
در رابطه با نت اون آهنگ زنده یاد عالی نژاد : همون جور که حتما میدونی ، برای تنبور ما از نت استفاده نمی کنیم و اصلا نمیشه قطعات تنبوری رو خیلی دقیق به خط نت نوشت . باید با استفاده از گوش و سینه به سینه و پنجه به پنجه تنبور رو یاد گرفت . حتا زنده یاد سید خلیل عالی نژاد هم که در کتاب خودش ( تنبور از دیرباز تا کنون ) بخش کوچکی رو به نت اختصاص داده بود ، منظورش آموختن تنبور با نت و یا نوشتن مقام ها و قطعات با نت نبود و فقط قصد نشان دادن بخشی از تکنیک ها و خصوصیات تنبور و بخش ساده شده ای از رپرتوار تنبور ، برای کسانی بود که تنبور نواز نیستند ، اما با موسیقی آشنایند . حتا در کتاب " موسیقی و عرفان .... سنت اهل حق ) نوشته ی جناب ژان دورینگ هم گاه گاه که آقای دورینگ بخش های از رپرتوار تنبور و مقامات به روایت زنده یاد نور علی الهی رو به نت نوشته ، ذکر کرده که این قطعات ، ساده شده اند و اصل کار رو نمیشه به خط نت نوشت .
خوش باشی و پیروز . فعلا ، یا حق !

Don_Ramtin
Tuesday 10 August 2010, 08:55 PM
راستی ، ساز خسته ی عزیزم ! من الان متوجه ی یه چیزی شدم . تو نوشته ای :

سایتی میشناسی که توش بتونم سی دی 72 مقام مرحوم عالی نژاد رو بخرم ؟

فکر کنم ، منظورت سی دی 72 مقام ، اجرا شده توسط استاد علی اکبر مرادی باشه . نه ؟! اگه اشتباه می کنم ، بهم بگو . مرسی !

saze_khasteh
Tuesday 10 August 2010, 09:22 PM
رامتین جان در مورد نت که حرفی نیست ..تنبور را باید سینه به سینه آموخت اما برای افراد مبتدی مثل من نت الفبای کار مونه ...راستی دل خودت بسوزه یک سایت پیدا کردم که هم کار عالی نژاد رو داره هم کار استاد مرادی اما فرایند خریدش یک کم مشکله هر وقت خریدم بهت میگم که دلت بیشتر بسوزه ......اما یک پیشنهاد وسوسه انگیز هر وقت نت این اهنگ رو در اوردی من هر چی موجودی داشتم بهت میدم..سپاس ..شب بخیر

mariwan
Saturday 14 August 2010, 10:10 PM
رامتين جان دستت درد نكنه كار بسيار زيبا بود
جرا ميكفتي ارزش نداره خيلي هم ارزش
ولي ايول هركسي كار خودش رو زياد مهم ندونه كارهاي زيبايي ميتونه انجام بده جون از خودش بيشتر ميطلبه
ولي واقعا زيبا بود
موفق باشي

وريا هتاويان
Saturday 6 November 2010, 08:50 PM
درود بر شما
از نظر بنده شما يك تنبور نواز بسيار خوبي هستيد ولي راه درازي تا عالي شدن داريد .مقامات سماع1.2.3را به خوبي نواختيد ولي بايد سرعت اجرا را كمي كاهش دهيد زيرا در غير اين صورت حالت عرفاني خود را از دست ميدهد .كار خود را با سرعت زدن مرحوم استاد داوود عزيزي در آلبوم مقام باستان كه مقامات تنبور را به نيكي مينواختند مقايسه فرماييد .
به اميد ان كه مقامات تنبور از گزند تنبور نوازان صحنه در امان بماند.
چند سؤال شخصي داشتم :
1)ايا شما يارساني وكرد هستيد؟
2)ايا شما 72 مقام را بلديد يا خير ؟

Don_Ramtin
Saturday 6 November 2010, 10:55 PM
درود بر شما
از نظر بنده شما يك تنبور نواز بسيار خوبي هستيد ولي راه درازي تا عالي شدن داريد .مقامات سماع1.2.3را به خوبي نواختيد ولي بايد سرعت اجرا را كمي كاهش دهيد زيرا در غير اين صورت حالت عرفاني خود را از دست ميدهد .كار خود را با سرعت زدن مرحوم استاد داوود عزيزي در آلبوم مقام باستان كه مقامات تنبور را به نيكي مينواختند مقايسه فرماييد .
به اميد ان كه مقامات تنبور از گزند تنبور نوازان صحنه در امان بماند.
چند سؤال شخصي داشتم :
1)ايا شما يارساني وكرد هستيد؟
2)ايا شما 72 مقام را بلديد يا خير ؟

دوستِ من ! مرسی از اظهارِ لطفت . من تنبورِ نوازِ خوبی هم نیستم ، چه برسه به عالی !
درباره یِ سرعتِ اجرا هم ، ماجرا تا حدودی سلیقه ای ست . البتّه سلیقه یِ من هم مثلِ شما اجرایِ آروم تر رو بیشتر می پسنده ، امّا در این نمونه ، من باید محدودیّت هایِ آپلود و دانلودِ کار رو هم در نظر می گرفتم و همچنین ، مسایلِ دیگه یِ سایت و شنونده ها رو . من خودم که این کار رو می زنم ، از آروم شروع می کنم و کم کم به سرعت اضافه می کنم . یعنی شروع ام ، معمولا کمی آروم تر از پایانِ کاره که این نوع اجرا با فلسفه و معنا و کارکردِ این مقامات همخونی داره .
اتفاقا منم مثلِ شما سبک و روشِ تنبور نوازیِ گوران رو به شیوه یِ صحنه ترجیح میدم و به همین دلیل مقامات حقانی رو پیشِ استاد طاهرِ یارویسی یادگرفتم . در این رابطه عکسی هم از ایشون در آلبومِ عکس هایم گذاشته ام که اگه دوست داشتین ببینیدش .
و امّا بخشِ سوالاتِ شخصی :
1 - من کرد نیستم و اهلِ آبادانم بقیه اش رو هم ول کن ... من رامتین ام بی هیچ پیشوند و پسوندی !
2 - من بخشی از مقاماتِ حقّانی رو پیشِ استاد طاهر یارویسی می آموختم که متأسفانه بخاطرِ مسایلِ مرتبط با کهولتِ سن و بیماری و دردِ مفاصل ، استاد دیگه نتونستند به تهران بیایند و این جلساتِ ما ناقص موند . استاد ماهی یه بار به تهران می آمدند و در منزلِ یکی از آقایون - که از کرمانشاهی ها بودند و اهلِ حق - ما نزدِ ایشون مقاماتِ حقّانی رو می آموختیم . همین جوری یه چیزایی هم واسه یِ خودم زده ام امّا نه اونی که باید باشه و ضمنا خیلی از مقاماتِ حقانی رو هم که از استاد طاهر آموخته بودم ، الان یادم رفته و اگه بخوام بزنم ، باید دوباره نوارهایِ مربوط به کلاس هام رو گوش کنم .
این سه مقامی رو که اینجا اجرا کرده ام ، به روایتِ یکی از معلّم هایم بود که سبکِ صحنه رو تا حدودی پیشِ ایشون کار کرده بودم .
خوش باشین . فعلا ، یا حق !

cliff_bortun
Monday 8 November 2010, 09:19 PM
رامتين جون باحال بود !‌ يه بخش ميزدي بچه ها تنبور نواز بيان كاراشونو بزارن !

مقام بايه بايه رو ميزديم حال كنيم همه دوره هم :d

Don_Ramtin
Monday 8 November 2010, 09:43 PM
رامتين جون باحال بود !‌ يه بخش ميزدي بچه ها تنبور نواز بيان كاراشونو بزارن !

مقام بايه بايه رو ميزديم حال كنيم همه دوره هم :d

مرسی عزیزم .
درست کردنِ بخش لازم نداره ، هر کی دوست داره می تونه یه تاپیک درست کنه و نمونه کارش رو اونجا بذاره . اونوقت اگه دوست داشت " بایه بایه " رو هم بزنه !

cliff_bortun
Monday 8 November 2010, 09:49 PM
ايشالله بايه بايه و جلوشاهي رو برات ميزنم !‌

آقا من تو كف سوارسوار هستم ! كسي هست اينجا زده باشه همشو ؟

Don_Ramtin
Monday 8 November 2010, 10:19 PM
آقا من تو كف سوارسوار هستم ! كسي هست اينجا زده باشه همشو ؟
من اگه یه وسیله یِ درست و درمون برایِ ضبط پیدا کنم ، برات اجراش می کنم . با موبایل ، صدا خیلی درهم و برهم و بد ضبط میشه . باید یه چیزِ خوب پیدا کنم .

Avazekhan
Monday 8 November 2010, 11:25 PM
ما منتظریم اما رامتین جون جای این همه ساز و بند و بساط یه م پی تری پلیر درست و درمون بگیر تا بچه ها بیشتر صفا کنن اینجا...!
دستور زبانو حال کردی....!
دو تن از اعضای خانوادشو به هم پیوند دادم!

cliff_bortun
Monday 8 November 2010, 11:27 PM
ما منتظره همه بچه هاي تنبور نواز هستيم !

به پا خيزيد سحر نزديك است . :D جمله خبري ادبي سياسي بود ! :)

ostadbanan
Saturday 4 December 2010, 09:41 PM
من این قطعه رو همون اوایل که گذاشتین دانلود کردم و گوش دادم ولی فرصت نشدکه تشکر کنم . واقعا عالی بود. ولی ای کاش یه قطعه نی هم اپلود می کردین که از هنر نی نوازیتون هم استفاده کنیم.

Don_Ramtin
Saturday 4 December 2010, 11:34 PM
من این قطعه رو همون اوایل که گذاشتین دانلود کردم و گوش دادم ولی فرصت نشدکه تشکر کنم . واقعا عالی بود. ولی ای کاش یه قطعه نی هم اپلود می کردین که از هنر نی نوازیتون هم استفاده کنیم.

مرسی عزیزم ! خیلی لطف کردی . مشکلی که برایِ گذاشتنِ نمونه یِ نی نوازی ام دارم ، نبودِ یه وسیله یِ خوب برایِ ضبط کردنه ( البتّه بدونِ درنظر گرفتنِ مشکلِ نوازندگی ام ! ) . یکی دو بار با موبایل امتحان کردم ، خیلی افتضاح بود . همینجوری اش من نی که می زنم اعصابِ شنونده ها رو خط خطی می کنم ، اگه کیفیّتِ ضبطش هم بد باشه که دیگه .... چه شود !
بازم مرسی که کارم رو گوش کردی و نظرت رو بهم گفتی . خوش باشی . فعلا ، یا حق !

ostadbanan
Monday 6 December 2010, 09:19 PM
مرسی عزیزم ! خیلی لطف کردی . مشکلی که برایِ گذاشتنِ نمونه یِ نی نوازی ام دارم ، نبودِ یه وسیله یِ خوب برایِ ضبط کردنه ( البتّه بدونِ درنظر گرفتنِ مشکلِ نوازندگی ام ! ) . یکی دو بار با موبایل امتحان کردم ، خیلی افتضاح بود . همینجوری اش من نی که می زنم اعصابِ شنونده ها رو خط خطی می کنم ، اگه کیفیّتِ ضبطش هم بد باشه که دیگه .... چه شود !
بازم مرسی که کارم رو گوش کردی و نظرت رو بهم گفتی . خوش باشی . فعلا ، یا حق !

در مورد استادی شما در نی نوازی با توجه به سابقه بالای 20 سال نوازندگیتون که خودتون گفتین شکی نیست
به نظر منم صدای نی نباید با موبایل ضبط بشه . دلیلش نمی دونم چیه ولی احتمالا به خاطر رگه هواییه که در صدای نی وجود داره.یه بار یکی از استادهای شهرمون برام نی زد خیلی خیلی قشنگ ولی وقتی با موبایل ضبط کردم کلا360 درجه صدا تغییر کرد. طوریکه انگار یه فرد تازه کار زده.اگه میکروفن داشته باشی می تونی راحتر ضبط کنی .راستی پس این نمونه کارت رو با چی ضبط کردی؟

Don_Ramtin
Monday 6 December 2010, 10:23 PM
برایِ ضبطِ این نمونه ای که شنیدی - همونطوری که در پست هایِ اوّلیه هم توضیح دادم - یه ام پی تری پلیر از یکی از دوستانم - که اتفاقا نوازنده یِ خوبِ تنبور و دوتاره - گرفتم و با اون ضبطش کردم .

در مورد استادی شما در نی نوازی با توجه به سابقه بالای 20 سال نوازندگیتون که خودتون گفتین شکی نیست

عزیزم ، سابقه و طولِ زمانِ نوازندگی ، معیارِ خیلی دقیقی برایِ تشخیصِ قدرتِ نوازندگیِ یه نوازنده نیست . کما اینکه من مصداقِ عینیِ نوازنده ای هستم که قدرتش در نوازندگی ، خیلی کمتر از سنِّ نوازندگی اش است .