PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کیفیت کلاسهای پیانو

rafighi
Monday 24 May 2010, 06:41 AM
سلام دوستان من چند ماهی هست آموزشگاه شباهنگ می رم هر جلسه که می رم درس قبل که همون کتاب بییر هست رو میزنم و بعد هم می گه شماره های فلان و فلان درس جدید هستن و اونا رو بزن و همین چیز دیگه ای نمیگه ؟ یعنی هیچی از تئوری و شاید چیزای دیگه نمیگه. شهریه کلاس هاش هم 36000 تومان هست، شما دوستان که تو آموزشگاه های مختلف و با اساتید مختلف هستید شما بگید کلاساتون چطور می گذره ؟ در مورد قیمت هاش و اینکه کدوم آموزشگاه میرید و آدرس آموزشگاه و اسم استاد به منم بگید.

خیلی ممنون

Black_Violin
Monday 24 May 2010, 09:06 AM
متاسفانه بعضی ها از خلع اموزشی سوئ استفاده می کنن و اینجور کم کاری ها رو انجام میدن.هیچ گونه نظارتی هم نیست .

alone_composer
Monday 24 May 2010, 09:31 AM
سلام دوستان من چند ماهی هست آموزشگاه شباهنگ می رم هر جلسه که می رم درس قبل که همون کتاب بییر هست رو میزنم و بعد هم می گه شماره های فلان و فلان درس جدید هستن و اونا رو بزن و همین چیز دیگه ای نمیگه ؟ یعنی هیچی از تئوری و شاید چیزای دیگه نمیگه. شهریه کلاس هاش هم 36000 تومان هست، شما دوستان که تو آموزشگاه های مختلف و با اساتید مختلف هستید شما بگید کلاساتون چطور می گذره ؟ در مورد قیمت هاش و اینکه کدوم آموزشگاه میرید و آدرس آموزشگاه و اسم استاد به منم بگید.

خیلی ممنون

دوست عزیزم سلام.

متاسفانه حق با شماست و من به عنوان یک معلم کوچک پیانو همین گلایه را از بعضی از همکارانم دارم..

در کلاسی که من می گذارم تک تک نت های درس های جدید بیر توسط هنر جو خوانده و سپس با هم آن درس را به لحاظ فرم شناسی (آنالیز فرم یک قطعه) و نت نویسی، تحلیل می کنیم. سپس دست راست را هنر جو می نوازد و من هم به همراه وی هارمونی اجرا می کنم بعد از بحث در مورد دست راست دست چپ را مورد تجزیه و تحلیل اساسی قرار می دهیم. در نهایت با اینکه این درس تکلیف جلسه ی آینده هنر جو است از او می خواهم که میزان به میزان این درس را همین جلسه دو دستی اجرا کند. وقتی مطمئن شدم که هیچ مشکل و ابهامی برایش نمانده از او می خواهم که برای جلسه بعد این درس را بسیار روان و تمیز اجرا کند و سپس می رویم سراغ درس بعدی...

مطالب تئوری در مورد هر درس باید به تفضیل در جزوه هنرجو نوشته شوند و در مورد آنها هنر جو با معلم بحث و تبادل نظر کند در غیر این صورت دانش موسیقیایی هنرجو در سطح پایینی باقی خواهد ماند.

rafighi
Monday 24 May 2010, 03:42 PM
خوب دوست عزیز شما خودت کجا تدریس می کنید؟ شهریه کلاسهاتون چنده ؟ و آدرس آموزشگاه رو لطف می کنید؟

alone_composer
Monday 24 May 2010, 09:37 PM
دوست عزیز و مهربانم سلام. من در مشهد ساکن هستم و در دو آموزشگاه در اینجا مشغول به تدریس می باشم. ولی در تهران قطعا دوستان و همکاران بزرگوار و خوبی هستند که با جان و دل برای هنرجو مایه می گذارند.

نازنازی
Tuesday 25 May 2010, 12:49 AM
سلام
من الان 3 سال هست که پیانو کار می کنم شهریه کلاسات که خیلی خوبه نمی دونم کجایی ولی در تهران منطقه 2 من هستم از 3 ماه 12 جلسه 120 تومان شروع میشه به بالا بستگی به استادت داره چقد حرفه ای باشه شهریه فرق میکنه
در مورد تمرینات بیر باید بگم بیر درس خشکی وتا حدودی خسته کننده وباید در کنار اون از قطقه 15 به بعد با قطعات آسون مثل خوابهای طلائی یا جنگا بل - کورال شادی همراهی بشه تا خسته نشی از بیر هر چی بالا تر بری بیرو به همون نسبت بهت قطعه سخت تر وحرفه ای تر میده تا کار کنی یکی از ضعفای بیر در کلید فا است که دیر شروع می شه و دیر آشنات می کنه با کلید فا بیر الان سالهاست که در هنرستان موسیقی کشورهای غربی برداشته شده به علت ضعفهایی که داشته به نظرم با مایکل آرون شروع کن در کنارش قطعه و حتما اشمیت کار کن که سرعت پیدا کنی
امید وارم کمکی کرده باشم

alone_composer
Tuesday 25 May 2010, 08:03 AM
دوست عزیز سلام.

به نظر من بیر آن طوری که گفتید خشک نیست و اتفاقا بر عکس بعد از 12 سال تدریس این کتاب نکاتی بسیار بسیار شیرین در برخی دروس آن پیدا کرده ام که وقتی به هنر جو توضیح می دهم عاشق آن درس ها و عاشق این کتاب می شود.

این که کتاب بیر کلید فا را دیر شروع کرده کاملا عمدی و حساب شده است. کتاب بیر بر مبنای سیستم ایجاد نیاز و سپس کشف راه حل طراحی شده و به همین طریق هم باید تدریس شود. از کلید سل تا حدی زیاد استفاده می کند سپس این را به هنرجو نشان می دهد که برای نت های بم تر از دو میانی دیگر کلید سل مناسب نیست پس باید به سمت مطلب جدیدی برویم و آن کلید فا است.

تمام این مسائل باید با هنرجو سر کلاس مطرح شود. خودش باید به این نیاز پی ببرد تا بعد از آن مثلا کلید فا را "درک" و نه "حفظ" کند.

بیر عمدا نیامده از همان ابتدا موسیقی پیانو را روی 11 خط حامل درس بدهد که هنر جو سر در گم شود. با 5 خط و با کلید سل شروع کرده و همینطوری که هنرجو پیشرفت می کند و توقع و نیازش بالاتر می رود آرام آرام مطالب جدید را آموزش داده و به کلید فا بسط و گسترش داده است.

اینکه فرمودید هنرجو در کلید فا چندان قوی نمی شود مشکل بیر نیست بلکه متد آموزشی برخی از همکاران من است که به شدت اشتباه و مانند کتاب های درسی مدرسه است. یادمان باشد که: استعداد یک هنرجو دست من مربی نیست اما ایجاد علاقه کردن در وی کاملا دست من است و من اگر تنوانم هنرجو را به موسیقی علاقه مند کنم فقط "خودم" مقصرم.

موفق باشید

rafighi
Tuesday 25 May 2010, 08:42 AM
حالا اینا که مهم نیستن لطفا حاشیه نرید و راهنمایی کنید

rafighi
Wednesday 26 May 2010, 08:57 AM
دوستان نظر بدید و راهنمایی کنید

e_p_e_p_e_p
Saturday 29 May 2010, 01:26 AM
سلام دوستان راستش من حدود 8 سال پیانو کار کردم ولی چون شهرستان قبول شدم 4 سال به کل کنار گذاشتم و الان هم دیگه استادم ایران نیست کسی می تونه استاد خوب به من معرفی کنه؟ممنون میشم

Piano Lover
Thursday 24 February 2011, 09:10 AM
دوست عزیز سلام.

به نظر من بیر آن طوری که گفتید خشک نیست و اتفاقا بر عکس بعد از 12 سال تدریس این کتاب نکاتی بسیار بسیار شیرین در برخی دروس آن پیدا کرده ام که وقتی به هنر جو توضیح می دهم عاشق آن درس ها و عاشق این کتاب می شود.

این که کتاب بیر کلید فا را دیر شروع کرده کاملا عمدی و حساب شده است. کتاب بیر بر مبنای سیستم ایجاد نیاز و سپس کشف راه حل طراحی شده و به همین طریق هم باید تدریس شود. از کلید سل تا حدی زیاد استفاده می کند سپس این را به هنرجو نشان می دهد که برای نت های بم تر از دو میانی دیگر کلید سل مناسب نیست پس باید به سمت مطلب جدیدی برویم و آن کلید فا است.

تمام این مسائل باید با هنرجو سر کلاس مطرح شود. خودش باید به این نیاز پی ببرد تا بعد از آن مثلا کلید فا را "درک" و نه "حفظ" کند.

بیر عمدا نیامده از همان ابتدا موسیقی پیانو را روی 11 خط حامل درس بدهد که هنر جو سر در گم شود. با 5 خط و با کلید سل شروع کرده و همینطوری که هنرجو پیشرفت می کند و توقع و نیازش بالاتر می رود آرام آرام مطالب جدید را آموزش داده و به کلید فا بسط و گسترش داده است.

اینکه فرمودید هنرجو در کلید فا چندان قوی نمی شود مشکل بیر نیست بلکه متد آموزشی برخی از همکاران من است که به شدت اشتباه و مانند کتاب های درسی مدرسه است. یادمان باشد که: استعداد یک هنرجو دست من مربی نیست اما ایجاد علاقه کردن در وی کاملا دست من است و من اگر تنوانم هنرجو را به موسیقی علاقه مند کنم فقط "خودم" مقصرم.

موفق باشید

سلام

واقعا كه به چه نكات مهمي اشاره كرديد. بايد بگم كه بنده هنرجو هم به خاطر ناديده گرفته شدن بعضي از همين نكته ها عملا ضرر كردم و خيلي پشيمونم كه چرا زودتر متوجه نشدم!شايد هم بهتر باشه بگم اي كاش زودتر يكي من رو متوجه اهميت اين نكته ها مي كرد! :46:

saeedfarazmand
Thursday 24 February 2011, 01:01 PM
دوست عزیزم سلام.

متاسفانه حق با شماست و من به عنوان یک معلم کوچک پیانو همین گلایه را از بعضی از همکارانم دارم..

در کلاسی که من می گذارم تک تک نت های درس های جدید بیر توسط هنر جو خوانده و سپس با هم آن درس را به لحاظ فرم شناسی (آنالیز فرم یک قطعه) و نت نویسی، تحلیل می کنیم. سپس دست راست را هنر جو می نوازد و من هم به همراه وی هارمونی اجرا می کنم بعد از بحث در مورد دست راست دست چپ را مورد تجزیه و تحلیل اساسی قرار می دهیم. در نهایت با اینکه این درس تکلیف جلسه ی آینده هنر جو است از او می خواهم که میزان به میزان این درس را همین جلسه دو دستی اجرا کند. وقتی مطمئن شدم که هیچ مشکل و ابهامی برایش نمانده از او می خواهم که برای جلسه بعد این درس را بسیار روان و تمیز اجرا کند و سپس می رویم سراغ درس بعدی...

مطالب تئوری در مورد هر درس باید به تفضیل در جزوه هنرجو نوشته شوند و در مورد آنها هنر جو با معلم بحث و تبادل نظر کند در غیر این صورت دانش موسیقیایی هنرجو در سطح پایینی باقی خواهد ماند.
سلام
واقا شیوه تدریستون عالیه
من خیلی دنبال همچین استادی گشتم.ولی پیدا نکردم
من الان تهرانم.اگه کسی را تو تهران می شناسید که مثل شما درس می ده را لطفا معرفی کنید
خوشحالم که هنوز استادایی مثل شما هستن
ممنون

sol_s
Friday 25 February 2011, 10:50 PM
سلام دوستان من الان چند ماهه کلاس پیانو میرم بیرو هم تموم کردم چندتا قطعه هم کار کردم.احساس میکنم استادم خیلی خوب کار نمیکنه یعنی فقط یه قسمتی از درسو میزنه و اگر ازش بپرسم بعضی اصطلاحات رو هم توضیح میده من هنوز نت خوانی رو کامل و خوب بلد نیستم لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم.استادم رو عوض کنم؟کسی رو میشناسید که خوب باشه؟از طریق کتاب و این چیزا یا سلفژ میشه کم کاریهای معلم رو جبران کرد؟

arsalan212
Tuesday 8 March 2011, 07:12 PM
وقتی سرکلاس یه معلم میرین نوازندگی خودمعلمه رونگاه کنین.درسته که هنرجوکارشناس نیست اما هرفردی بالاخره میتونه بفهمه که استادش چندمرده حلاجه؟معلم خوب روی مبانی ونکات لمس صحیح وفشاردرابتداکارمیکنه.ازنک ت دیگه داشتن گوش موسقایی ودرک قوی وتئوری ودانش معلمه.معلمی که یه کتاب رو میذاره جلو هنرجوومیگه بزن 2زارنمی ارزه.خود هنرجوهم میتونه اینو بزنه.استادواقعی اولا خودش نوازنده است.دوما ازسئوال کردن هنرجونمیترسه.سومابیشتروقت کلاس روبه تمرین 2نوازی اختصاص میده کاری که متاسفانه کمتر انجام میدن معلما.هنرجوهایی من داشتم که بعد 1سال که پیش کسی کارکردن اومدن پیش بنده حقیر اصلا مفاهیم واصطلاحااتی چون comodo....dolce....وحتی خط اتحاد ولگاتو رونمیدونستن.پیانوی کلاسیک مگه شوخیه؟مگه اهنگ (اگه یه روز بری سفره)؟که 4تا اکوردوسمبل کاری وماله کشی باشه؟ازاین اشفته بازارونبودنظارت خیلیا سوئاستفاده کرده والکی استادشدن.واقا جای تاسف داره..دوستان با خوندن کتابهایی چون کوتاهترین راه درنوازندگی پیانو (کارل لایمر).نوازندگی پیانو(جوزف هوفمان).واثار دیگه ای که به همت ناشران توبازار اومده مثل اقای (ده بستی).رضا معالجی)میتونین 10 برابر این معلمای نالایق مطلب یادبگیرید.حتی من توصیه میکنم اگه کسی استعدادش فوق العاده است خودش راهو ادامه بده بهتره تا پیش این معلمایی که اونو گیچ میکنن ومطالب نادرست یادمیدن بره.کجا نوشته ساعد سفت وبی حرکت باشه؟کجا نوشته ارنجها 90 درجه باشه؟بهرحال واقا جای تاسفه.........

saeedfarazmand
Tuesday 8 March 2011, 07:53 PM
arsalan212 شما در تهران تدریس می کنید؟
اگه هستید لطفا یه ادرس بدین که هنرجو ها بتونن پیداتون کنن
ممنون

alone_composer
Tuesday 8 March 2011, 11:30 PM
وقتی سرکلاس یه معلم میرین نوازندگی خودمعلمه رونگاه کنین.درسته که هنرجوکارشناس نیست اما هرفردی بالاخره میتونه بفهمه که استادش چندمرده حلاجه؟معلم خوب روی مبانی ونکات لمس صحیح وفشاردرابتداکارمیکنه.ازنک ت دیگه داشتن گوش موسقایی ودرک قوی وتئوری ودانش معلمه.معلمی که یه کتاب رو میذاره جلو هنرجوومیگه بزن 2زارنمی ارزه.خود هنرجوهم میتونه اینو بزنه.استادواقعی اولا خودش نوازنده است.دوما ازسئوال کردن هنرجونمیترسه.سومابیشتروقت کلاس روبه تمرین 2نوازی اختصاص میده کاری که متاسفانه کمتر انجام میدن معلما.هنرجوهایی من داشتم که بعد 1سال که پیش کسی کارکردن اومدن پیش بنده حقیر اصلا مفاهیم واصطلاحااتی چون comodo....dolce....وحتی خط اتحاد ولگاتو رونمیدونستن.پیانوی کلاسیک مگه شوخیه؟مگه اهنگ (اگه یه روز بری سفره)؟که 4تا اکوردوسمبل کاری وماله کشی باشه؟ازاین اشفته بازارونبودنظارت خیلیا سوئاستفاده کرده والکی استادشدن.واقا جای تاسف داره..دوستان با خوندن کتابهایی چون کوتاهترین راه درنوازندگی پیانو (کارل لایمر).نوازندگی پیانو(جوزف هوفمان).واثار دیگه ای که به همت ناشران توبازار اومده مثل اقای (ده بستی).رضا معالجی)میتونین 10 برابر این معلمای نالایق مطلب یادبگیرید.حتی من توصیه میکنم اگه کسی استعدادش فوق العاده است خودش راهو ادامه بده بهتره تا پیش این معلمایی که اونو گیچ میکنن ومطالب نادرست یادمیدن بره.کجا نوشته ساعد سفت وبی حرکت باشه؟کجا نوشته ارنجها 90 درجه باشه؟بهرحال واقا جای تاسفه.........

دوست عزیز و همکار گرامی درود بر شما.

من هم دقیقا همین مساله را در هنرجوهایی که با بعضی از همکاران قبلا چندین ترم کار کرده اند دیدم. هنرجویی بوده که چندین کتاب را زده ولی حتی معنی Modrato را نمی دانسته! می خواستم اضافه کنم که متاسفانه درک هنری و احساسی هنرجو از چیزی که می نوازد نیز توسط بسیاری از همکاران نادید گرفته می شود. بارها دیده ام که هنرجو مانند یک ربات نت های یک قطعه را می نوازد بدون آن که نوانس ها را رعایت کند بدون آن که بفهمد چه چیزی را می نوازد! چیزی که می تواند همین درک موسیقی و احساسی هنر جو را به تدریج شکل بدهد، به قول شما اجراهای دو نوازی است. هنرجویان حتی در مراحل بسیار ابتدایی می توانند از موهبت شنیده شدن هارمونی ها و کنترپوان های زیبا در کنار ملودی های ساده ای که در متد ها می نوازند بهره مند شده و لذت ببرند... ولی افسوس که این کار انجام نمی شود!

و همه این ها به خاطر این است که به موسیقی در این جا به دید یک پروسه ی مهندسی شده و علمی نگاه نمی شود. چه هنرجویانی بوده اند که برای همیشه موسیقی را کنار گذاشته اند! چه هنرجویانی هستند که به دلیل نقص در آموزش دچار عادت های غلط در نوازندگی گشته اند عادت هایی که -همانطور که می دانید- به سادگی درست نخواهند شد.

خلاصه اینکه دوستان تدریس، یک علم است! باز هم روی این واژه پای فشاری می می کنم: تدریس، یک کار مهندسی و دقیق است. یک مهندس یک سازه را می سازد یک مدرس همین سازه را (در ذهن هنرجو) بنا می کند. اگر اشتباه ساخته شود ویران کردن و از نو ساختن آن کاری بس دشوار می باشد.

Fereshteh_Baran
Wednesday 9 March 2011, 07:34 AM
دوستان گرامی
من با خیلی از اشکالاتی که ذکر کردید روبرو شدم ، البته باید بگم متاسفانه. من نمیدونم چرا بعضی از استاد ها دوست ندارن اصطلاحات موسیقی رو تدریس کنند. به قول شما فقط دوست دارند اجرای کتابهایی مثل جان تامسون- بیر و... رو به اتمام برسونند توی کلاس قبلی که میرفتم یه پسر 7 ساله کلاس میومد که قبلا یک سال کلاس رفته بود و نت خونی اصلا بلد نبود ولی می تونست آهنگ بزنه. این یعنی این که توی کلاس های قبلی پیانو رو باهاش گوشی کار کرده بودن. واقعا متاسفم که هیچ نظارتی روی روش تدریس آموزشگاهها وجود نداره.
خود من هم دنبال یک معلم با تجربه هستم.خوشحال میشم اگر بتونم از اساتید این سایت در زمینه همکاری در درس دادن یا پیدا کردن استاد کمک بگیرم.

amir_clk500
Thursday 10 March 2011, 09:46 AM
منم واقعا برای اکثر معلمین پیانو که فقط بیرو وا میکنن میگن بزن متاسفم..برا خودمم متاسفم که یه مدت پیش همچین استادی رفتم...فقط دنبال استاد دلسوز بگردید نه استادی که سری تایمش بلند بشه بره

arsalan212
Saturday 12 March 2011, 11:41 PM
نه بنده شیراز هستم.این یه ذره رو هم تو دبی بابدبدختی از نوازنده های روس.انگلیسی.توهتلها.بارها یادگرفتم.اونا واقعا سخاوتمندانه وعاشقانه اگه دیدن یه جوون عاشقه یادمیدن.

arsalan212
Sunday 3 April 2011, 04:17 PM
بخداپیانویادگرفتن راحته.اماپیانیست شدن نیازبه استاددرست داره.ماتوکشورمون پیانونوازهای اروم وایرانی وپاپ زیادداریم اما کلاسیسم واقعی کم.اونای هم که تحصیل کرده خارجند متاسفانه علم دارن اما نوازنده نیستن.همشونو نمیگما اما از نتونستن نوازندگی سخت کلاسیک رو به موسقی مدرن واقای مشایخی میارن.وتاحدودی هم جو میگیرتشون چنان که دیگه خودشونم نمیدونن چه میکنن؟یا فراتراز فهم جامعه اند یا عقب ترازفهم جوونا.مشکل اینه.......................هنوز هیچ نشده عشق استادبودن ونان مفت خوردن وشهرت میگیرتشون ومیشن استاد...عاقبتشم اینه که وظیفه شونو انجام نمیدن وواسه 4تاچیزی که بلدن منت میذارن سرهنرجوها.تو خارج میدونستین بهترین وپیرترین اساتید به بچه ها ونواموزان کارمیکنن؟پیانو هم یه چیزعادیه وروش داره به راحتی هم میشه پیانویادگرفت به شرط بودن استاد واقعی...که کم داریم.........

Sampler
Sunday 3 April 2011, 06:09 PM
درود ..

بسیار بسیار خوشحالم از اینکه استادی پیدا کردم که فقط و فقط به خاطر عشقی که به پیانو داره این ساز رو تدریس می کنه ..

استاد همیشه می فرماین سختی بسیار بسیار زیادی رو تحمل کردن برای یادگیری این ساز ، به همین خاطر دوست دارن به هنرجوهایی که واقعا دنبال هنر هستند و برای موسیقی ارزش و احترام قائل هستند به سادگی تمام مطالبی رو که آموختن منتقل کنن ..

و من این رو حس کردم ..

حس کردم که استاد بدون هیچ چشم داشتی تمامی آموخته هاشون رو به من می آموزن و با خوشحالی من ازآموختن مطلب جدید ، لذت می برند ..

استاد همزمان با تدریس پیانو ، کتاب تئوری موسیقی (پرویز منصوری) رو به پیشنهاد خودشون بهم تدریس می کنن به صورتی که سرفصل مشخص می کنند برای مطالعه و جلسه بعد تمامی مطالبی که برام سوال بوده رو با توضیحات کامل رفع اشکال می کنند ..

هر جلسه ی کلاسمون تقریبا بین 45 دقیقه تا 1.5 ساعت متغیره ..

کلاسم در منزل استاد برگزار می شه (به دلیل محدودیت زمانی استاد ، کلاسام ساعات آخر شب برگزار می شه و هر هفته در روز معینی نیست یعنی ممکنه یک هفته روز چهارشنبه باشه و هفته دیگه دوشنبه و ..)

جالبه اینو بگم که من حدود یک ترم هست که پیش استاد می رم ولی ایشون اصلا راجع به هزینه کلاس و ... صحبت نمی کنند و هر بار که من بحث شهریه و هزینه رو مطرح می کنم می گن برای پول موسیقی رو تدریس نمی کنم ..

خیلی مشتاق هستم که بعد از گذشت چند ترم باهام هارمونی هم کار کنند . باهاشون مطرح کردم و با خوشحالی استقبال کردند ..

اینم بگم که استاد 51 سال سن دارند و علاوه بر پیانو ، سازهای تنبک و دف هم می نوازند و همسرشون هم نوازنده سنتور هستند ..

رابطه ی بسیار صمیمی با استاد دارم و واقعا افتخار می کنم که شاگرد استاد الهی هستم ..

farazjoon
Sunday 19 June 2011, 02:11 PM
با درود

عزيز ديگه حرصمون نده

saram
Sunday 19 June 2011, 05:44 PM
سلام .اتفاقا بنده هم همین کار رو کردم الان وسطای بیر هستم حتی چند نفرم که این کلاسارو گذروندن اوردم و پیششون زدم و حتی از من سوالاتی هم پرسیدن و همشونو جواب دادم و گفتن کارت عالیه و کار خوبی کردی فعلا کلاس نرفتی.بنده حتی چرنی 599 و هانون رو هم میخوام خودم تو خونه کار کنم.والا من پول یا مفت به اینای که خودشون هنرجو هستن و میگن اسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس تادن نمیدم.

alone_composer
Friday 24 June 2011, 11:56 PM
سلام .اتفاقا بنده هم همین کار رو کردم الان وسطای بیر هستم حتی چند نفرم که این کلاسارو گذروندن اوردم و پیششون زدم و حتی از من سوالاتی هم پرسیدن و همشونو جواب دادم و گفتن کارت عالیه و کار خوبی کردی فعلا کلاس نرفتی.بنده حتی چرنی 599 و هانون رو هم میخوام خودم تو خونه کار کنم.والا من پول یا مفت به اینای که خودشون هنرجو هستن و میگن اسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس تادن نمیدم.

درود دوست گرامی.

نمی دانم چه تجربه ی تلخی از تدریس موسیقی داشته اید که در نوشته ی شما پیداست (اسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس تادن و ...)

اما آیا تصور نمی کنید که اینگونه با قطعیت سخن گفتن کمی به دور از منطق باشد؟ آیا اینکه موفق شده اید بدون مربی به قول خودتان تا اوسط بیر (کتاب مقدماتی پیانو) را بزنید (((بدون شک))) منجر به این نتیجه گیری می شود که هانون و چرنی 599 را نیز به همین روش و بدون مربی دلسوزی که ایراد های شما را گوشزد کند بنوازید؟

آیا می دانید که نوازندگی پیانو صرفا فشردن سریع چند کلید سیاه و سفید پشت سر هم نیست و در نحوه ی صحیح انگشت گذاری ، رعایت لگاتوها ، نرمی انگشتان و مچ ، رعات صحیح نوانس ها و حتی شیوه ی صحیح نشستن شما هزاران نکته نهفته است و به صرف اینکه باز به قول خودتان چند نفر از دوستان آمده اند و گویا از شما سوالاتی پرسیده اند و شما همه را جواب داده اید دلیل بر درست اجرا کردن شما نمی باشد؟

آیا می دانید در مسابقات حرفه ای پیانو همه قطعه ها را درست می نوازند ولی داوران نکاتی بسیار ظریف را ملاک قرار می دهند که بعضی از این نکات و مشکلات ریشه در عادت های غلطی دارد که در ذهن نوازنده نقش بسته است؟

و حال اصلا با فرض (محال) اینکه همه سخنان شما درست باشد و شما بدون کلاس و مربی (دلسوز) قادر هستید همه این ادعاهای خود را (نظیر هانون و چرنی و ... و ...) عملی بسازید! آیا نابغه بودن شما دلیلی بر این مساله می شود که همه مانند شما بتوانند بدون راهنمایی یک معلم چنین کاری انجام دهند؟ چرا با اینگونه سخن گفتن دیگران را دلسرد می کنید؟ پول مفت؟؟؟ شما به اینکه کسی با عشق و علاقه ی تمام برای موسیقی و آموزش صحیح آن مبلغی می پردازد می گویید پول مفت خرج کرده؟

قبول دارم بعضی از همکاران بنده متاسفانه ابدا لیاقت انجام چنین کاری را (تدریس) ندارند. اما اینگونه حرف زدن شما نیز توهینی به امسال بنده ی حقیر است که با نهایت وجود و با نهایت عشق و با نهایت دلسوزی و علاقه مشغول پرورش دادن استعدادهای کودکان و نوجوانان عزیز در زمینه ی پیانو هستیم.

دوست عزیز بیا در ابراز عقیده و نظراتمان کمی منصف باشیم. همه را نمی توان با یک چوب زد!

با سپاس فراوان

joojefarary
Saturday 25 June 2011, 09:39 AM
منم با نظر alone موافقم . دوست من گوشی که استاد تو داره تو نداری. اون هر چقدم ضعیف باشه ولی گوشی قویتر از تو و مشکلات میگه . خود من پیشرفتی که با استاد دم داشتم خیلی خیلی بیشتر از این بود که الان خودم میزنم . اون میدونی بهت چه قطعه بده چه آهنگی بده که پیشرفت داشته باشی . درست توی آموزشگاه اون چیزی که میخوای بدست نمیاد نهایت یه آهنگ بهت میدن هفته بعد میزنی میای ولی اشکالاتتو میفهمی خیلی پیشرفت میکنی . من خصوصی کار میکردم واقعا خصوصی خیلی بیشتر پیشرفت میکنی . به نظر من اگه پول کلاسو کسی داره خصوص کار کنه بهترین نتیجه رو میگیره .

danti47
Sunday 26 June 2011, 03:24 PM
سلام به همه دوستان ... یک سوال از کاربر عزیز : alone_composer چون شما در مشهد هستین میپرسم ... نظر شما در مورد استاد هنگامه عظیمی چیست ؟ و اینکه جسارتا فامیل شما چیست ؟

...:42:

bamdadonline
Sunday 26 June 2011, 03:45 PM
دوستان خیلی مختصر و مفید بگم...این تجربه من و افراد باسوادتر از من تو موسیقیه که بدون استاد موسیقی کار نکنید...چون چند وقت دیگه که سواد موسیقیاییتون بالاتر رفت میفهمید که زمانهای طلایی رو از دست دادید و ممکنه دیگه انگیزه برگشت به عقب و طی کردن مسیر درست رو نداشته باشید...موفق باشین

alone_composer
Monday 27 June 2011, 10:43 PM
سلام به همه دوستان ... یک سوال از کاربر عزیز : alone_composer چون شما در مشهد هستین میپرسم ... نظر شما در مورد استاد هنگامه عظیمی چیست ؟ و اینکه جسارتا فامیل شما چیست ؟

...:42:
سلام و درود بر دوست مهربان و عزیزم danti47 گرامی:

در مورد سرکار خانم عظیمی البته بنده متاسفانه سعادت دیدار ایشان را تا کنون نداشته ام ولی با کمال قطعیت می گویم که بدون شک ایشان یکی از توانمند ترین اساتید پیانو هستند و از طریق دوستان متوجه موفقیت های ایشان در زمینه دانش پیانو و تدریس خوب شده ام. بی هیچ تردید وجود ایشان در شهر مشهد افتخاری بزرگ برای همه ما است.

در مورد نام من پرسیدید. بنده محمد امیدوار تهرانی هستم و از آشنایی با شما بسیار خوشبختم.