PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی: خوبی های ویولن ایرانی

Amir
Friday 27 April 2007, 12:23 AM
با سلام

دوستان عزیز در این تاپیک می خوایم درباره حسنات ویولن ایرانی صحبت کنیم

و به همه ثابت کنیم که چه قدر باحاله

خب اولیش رو خودم می گم

اکثر ویولن زن های ایرانی تک نوازان ( solo ) خوبی می شن و می تونن راحت یه مجلس یا کنسرت رو بچرخونن

خداییش هیچی پرده های سری و کرن نمی شن من که بابا کرم رو با هیچی عوض نمی کنم

تازه ما اینقدر کوک های مختل? داریم که می تونیم هرکاری خواستیم و هر آهنگی که خواستیم با ساز بزنیم

اینو شرط می بندم که کوک می لا ر سل غربی صد سال دیگه هم به یکی از کوک های ما مثل می لا می لا نمی رسه

آدم وقتی قطعات دستگاه اص?هان رو با کوک می لا می لا می زنه روحش تا عرش پرواز می کنه

ویولن ایرانی آدم و یاد دوستی -- عشق -- محبت -- معر?ت -- ص?ا -- صمیمیت -- کباب کوبیده و دیزی و سبزی خوردن تازه و کمک به همنوع و هزاران هزار چیز دیگه می ندازه

صدای ?ریاد ویولن و از ته دل داد زدنش با کوک های مختل?ش بیرون می یاد

و هر انسانی رو به یاد انسانیت می ندازه

نه اثری از خشم نه بدی

همه عشق و ص?ااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااا

حالا نوبت شماست می خوام ثابت کنبد که ایرانی هستید و این تاپیک می خوام از صندلی داغ هم ص?حاتش بیشتر بشه

بسمه الله ببینم چیکار می کنید

Hes_r
Friday 27 April 2007, 02:10 AM
گ?تنها رو گ?تی امیر جان

حتما منم هیچ سبکی رو با سنتی و هیچ سازی رو با ویولن ایرانی عضو نمیکنم

کسی که ایرانی و سنتی میزنی میتونه چنان زیبایی به آهنگ بده که حتی بی حال ترین ا?راد رو به شوق بیاره

به علاوه با سری و کرن از تمام ساز ویولن است?اده شده و حتی قسمتی از اون بی است?اده نمونده

هیچی ویولن ایرانی نمیشه هیچی

Amir
Saturday 28 April 2007, 07:36 AM
منتظر صحبت های قشنگ دوستان دیگه هم هستیم

vioman
Sunday 29 April 2007, 03:31 AM
سلام و درود بر شما

حقیقت اینه که موسیقی سنتی ایرانی یه موسیقی غنی ظری? و رنگارنگه! هر سازی توانایی اجرای این موسیقی رو نداره و هر کسی هم درک و شان موسیقی ایرانی رو نداره!

ویولن یکی از سازهایی که این موسیقی را به خوبی نشون می ده و وقتی یه نوازنده یه عمر با عشق تو موسیقی ایرانی کار می کنه به سطحی از هنر می رسه که هر چی بزنه زیباست پاکه و خداییه!
هر چند دست بی مهر روزگار بارها بر پیکر نازک موسیقی ایرانی ستم کرده اما هنوز موسیقی ما انقدر هست که بتونه تلخی و شیرینی زندگی ادما رو به تصویر بکشه.
یه ویلن ایرانی براحتی می تونه تو رو بخندونه! گریت بندازه!حر? دلت را بزنه و مرهم رو زخمت بذاره!
وجود کرن و سری عیب و ایراد نیست بلکه دقت و ظرا?ت موسیقی ما را نشون می ده و ویلن سازیه که از پرده و دستان(یا به قول امروزی ها:?رت)ازاده این یعنی این که ویلن ایرانی می تونه کوچکترین تپش های قلبت رو هم نشون بده خوب حالا خوب بگرد! سازا رو زیر و رو کن ببین چند تا ساز مثل ویولن پیدا می کنی بعد موسیقی سنتی کشورهای مختل? را گوش بده !هر چی بگردی لنگش رو پیدا نمی کنی.?قط یادت باشه بعضی وقتا ما ادما از یه چیزی خوشمون نمی یاد چون قشنگ نیست حر?ی برا گ?تن نداره اما بعضی وقتا ما ادما چون سنسور های زیبایی و هنرمون ضعی? شده از کنار یه چیزی راحت می گذریم!
اگه یه وقت ناله یه ویولن را شنیدین و اشک تو چشماتون نیومد یا از ناز و عشوه یه ویولن ایرانی مست و واله نشدین بهتون پیشنهاد می کنم خودتون راهر چه سریعتر به یکی از نمایندگی های مجاز انسانیت نشون بدین اخه روحتون نیاز به تنظیم داره!

در پناه حق

sara
Monday 30 April 2007, 07:46 PM
من هم اول کلاسیک کار می کردم ولی هر چی جلو تر ر?تم دیدم که اصلا با روحیاتم نمی سازه و نمی تونه اون شور و شوقی که نسبت به این ساز دارم رو هاشا کنه این طور شد که به سنتی رو آوردم و بعد از 2 سال از این کاری که کردم پشیمون نیستم و خوشحالم که ویلنم رو با سبک سنتی به صدا در می یارم این جوری حس می کنم رابطمون نزدیک تره و حر? هم و بیشتر می ?همیم

Hes_r
Tuesday 1 May 2007, 08:15 AM
ببخشید ?اطمه جان موضوع این تاپیک خوبی های ویولن ایرانیه نه دلیل رو آوردن بهش

arian
Sunday 14 October 2007, 12:17 PM
هر کسی هم درک و شان موسیقی ایرانی رو نداره!

هیچی ویولن ایرانی نمیشه هیچی

همه فرمايشات دوستان دوست داشتني است بجز دو نقل قول بالا. آخه عزيزان علايق ما ـ شادي هايمان ـ ديدگاه هاي ما ناشي از تمدن و فرهنگ ماست كه ريشه در هزاران سال تاريخ ما دارد .بعضي از دوستان به گونه اي صحبت مي كنند گويا نقطه نظرات آنها وحي منزل است. نه بخشي از موسيقي شاد يا غمناك براي هر كدام از ما زنجيره اي از خاطرات را در پي دارد كه به آن شادي و يا رنگ اندوه مي دهد و بسياري از اين صفتهايي كه تعريف مي كنيم نسبي است و به اندازه ي تعداد آدمهاي روي زمين مختلف و متنوع است . آيا ما در كودكي از آهنگهاي شاد غربي لذت ميبرديم يا اجراي موسيقي ايراني خودمان ولي امروز بالطبع طرفدار سينه چاك موسيقي ايراني هستيم ولي در خيلي از مواقع در جاهاي مختلف نمي توانيم از اين موسيقي استفاده كنيم و به انواع ديگر موسيقي روي مي آوريم (ولي باز هم هيچ چيزي از ارزش موسيقي ما كم نمي شود) بلكهشرايط و زمان و سن و تجربيات ما اشت كه قطعات را برايمان دلنشين و زيبا مينمايد. موسيقي زباني جهاني است و همه ما آن را مي فهميم پس هر چه باشد و هر كه بنوازد در زمان خود زيبا و شيوا خواهد بود و در زماني خير. پس به همه نوع موسيقي احترام بگذاريم و بدانيم بالاخره روزي گذرمان به آن نوع ديگر هم خواهد افتاد شايد چند روزي ديگر به مقتضاي سن خود. همه ميدانيم موسيقي ما بسيار زيباست اما كاستي هايي هم دارد همه ميدانيم .خوشبختانه استاد همه ما روح اله خالقي بدون هيچگونه پرده پوشي بر آن اذعان داشته است . پس راه پيشرفت ما و علايق ما(موسيقي ايراني) ديدن عيب هاي آن نيز هست. ضمن پوزش از همه سروران به نظر من موسيقي زيباست . با اجراي هر سازي زيباست .توسط هر استادي نواخته شود زيباست فقط فرق بين ماهاست . ما با يكديگر تفاوت داريم واين هيچ چيز بدي نيست .اگر چنين بود ما هنوز همان انسان اوليه بوديم.

خواهشي ديگر از دوستان مديريت انجمن چنانچه حرفهاي من نامطلوب تشخيص داده ميشود به بنده تذكر دهيد ولي قبل از آن پاك نفرماييد.