PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یادگیری تئوری موسیقی

rafighi
Thursday 27 May 2010, 09:47 AM
سلام دوستان برای یادگیری تئوری موسیقی به نظر شما چه کتابی مناسب هست ؟

استادم کتاب تئوری موسیقی کمال پورتراب رو معرفی کرده حالا نمیدونم این کتاب خوب هست یا شاید بهتر از اینم توبازار باشه.

راهنمایی بفرمائید

Avazekhan
Thursday 27 May 2010, 10:47 AM
کتاب تئوری موسیقی کمال پورتراب خوبه ولی خیلی خلاصه هست
به نظر من کتاب تئوری بنیادی موسیقی از آقای پرویز منصوری گزینه ی خوبی برای شما باشه

Avazekhan
Thursday 27 May 2010, 12:16 PM
اگر هم بتونی کتاب آموزش تئوری موسیقی از آقای سرآبادانی گیر بیاری عالیه
چون همراه کتاب 7تا نوار کاست یا 1 سی دی( به انتخاب خودت ) روش هست
که آموزش رو گام به گام با کارهای شنیداری انجام میده
فکر کنم ناشرش هم انتشارات (چند گاه) باشه
ولی خیلی کم یابه

Mona
Thursday 27 May 2010, 12:17 PM
سلام دوست من

یه کتاب دیگه هم هست : "آموزش تئوری موسیقی با روش گفتاری شنیداری دیداری" نوشته مرتضی سرآبادانی که همراه با cd آموزشیه... البته من این کتاب رو چند سال پیش تهیه کردم نمی دونم الان تو بازار باشه یا نه...

موفق باشید

Mona
Thursday 27 May 2010, 12:18 PM
جالب بود!!!!!!!! ... با هم پست زدیم و یه حرف رو گفتیم :))

Avazekhan
Thursday 27 May 2010, 12:27 PM
:71::4:
آره خیلی جالب بود
به قول یکی از دوستان ما با هم تله پاتیل!!!! داریم
:4:

r_a_m_i_n
Thursday 27 May 2010, 12:31 PM
فعلا همه ي اساتيد اين 2 كتاب يا پرويز منصوري يا پورتراب رو پيشنهاد ميكنن
كه كعمولا منصوري بهتره

avm
Thursday 27 May 2010, 01:12 PM
فعلا همه ي اساتيد اين 2 كتاب يا پرويز منصوري يا پورتراب رو پيشنهاد ميكنن
كه كعمولا منصوري بهتره

دقیقا به نظر من کتابی که الان راحت گیر میاد همین دوتاس اگه هر دوشو بخونی بهتره چون توی بعضی جاها یکی شون راحتتر توضیح داده و شاید یه جورایی مکمل باشن برای درک بهتر.

راستی منم شنیدم کتاب سرآبادانی خیلی خوب هست، ولی حدودا 1 سال پیش هم رفتم پیدا نکردم شما میدونین الان هست یا نه؟! یا اینکه مال چه انتشاراتی هست؟!

ارسلان

r_a_m_i_n
Thursday 27 May 2010, 04:22 PM
منم اطلاعي ندارم كه گير مياد يا نه...اگه كسي پيدا كرد معرفي كنه كه از كجا گرفته

rumour
Thursday 27 May 2010, 04:43 PM
من کتاب نظری به موسیقی روح ا... خالقی هم خوندم و برای شروع خیلی خوبه. کامل توضیح داده همه چیو تنها مشکل اینه که باید بگردید و یه چاپ خوب پیدا کنید یه چاپی که من گرفتم اشکال زیاد داره.
واقعا میبینید آدم کتاب کمک آموزشی معارف اسلامی دانشگاه برای سال اول دبستان برای بچه هایی که می خوان زود تر بخونن بری تو بازار ریخته مثل نقل و نبات! تازه یه از این کتاب های تالع بینی هم اشانتیون میدن. ولی یه کتاب موسیقی که می خوای باید کلی بگردی!!!

Avazekhan
Thursday 27 May 2010, 10:15 PM
دقیقا به نظر من کتابی که الان راحت گیر میاد همین دوتاس اگه هر دوشو بخونی بهتره چون توی بعضی جاها یکی شون راحتتر توضیح داده و شاید یه جورایی مکمل باشن برای درک بهتر.

راستی منم شنیدم کتاب سرآبادانی خیلی خوب هست، ولی حدودا 1 سال پیش هم رفتم پیدا نکردم شما میدونین الان هست یا نه؟! یا اینکه مال چه انتشاراتی هست؟!

ارسلان
توی پست قبلی گفتم
1- گشتم نبود نگرد نیست.... منم کلی روی مخ استادم راه رفتم و مخ استادمو هم زدم!!!!!! تا بهم داد واسه خودم!!!!! :21:
2- انتشارات چند گاه ناشرشه
3- یه تماس گرفتم به شماره انتشارات چند گاه که روی جلد کتاب بود تا بتونم واسه سایر دوستان که به اندازه من روی مخ استاد نرفتن گیر بیارم که یه پیرزنه برداشت گفت
ننه 5 ساله ازینجا رفتن مرتیکه******* ***** ****!!! مگه**** ********* الهی ******
و همچنین گفت ****** **** **** ***!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
که این مطلب از ابتدا دچار خود سانسوری شد! ((اقتباس جمله از شعر سپید یکی از دوستان))
از 118 هم خواستم بگیرم که بعد از این که کلمه (چند گاه) رو 16 بار برای اپراتور هجی کردم!!
گفت همچین چیزی که شما میگی نداریم!
خلاصه دو راه داری
1- بی خیال شی
2- از روش من استفاده کنی!!!

avm
Thursday 27 May 2010, 10:20 PM
توی پست قبلی گفتم
1- گشتم نبود نگرد نیست.... منم کلی روی مخ استادم راه رفتم و مخ استادمو هم زدم!!!!!! تا بهم داد واسه خودم!!!!! :21:
2- انتشارات چند گاه ناشرشه
3- یه تماس گرفتم به شماره انتشارات چند گاه که روی جلد کتاب بود تا بتونم واسه سایر دوستان که به اندازه من روی مخ استاد نرفتن گیر بیارم که یه پیرزنه برداشت گفت
ننه 5 ساله ازینجا رفتن ******* ***** ****!!! **** ********* الهی ******
و همچنین گفت ****** **** **** ***!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
که این مطلب از ابتدا دچار خود سانسوری شد! ((اقتباس جمله از شعر سپید یکی از دوستان))
از 118 هم خواستم بگیرم که بعد از این که کلمه (چند گاه) رو 16 بار برای اپراتور هجی کردم!!
گفت همچین چیزی که شما میگی نداریم!
خلاصه دو راه داری
1- بی خیال شی
2- از روش من استفاده کنی!!!

سلام
حالا تکلیف من چیه که کلاس و معلم و اینا نمیرن کلا"؟!!

مرسی ارسلان

Avazekhan
Thursday 27 May 2010, 10:21 PM
میتونی از روش اول که البته عاقلانه تره استفاده کنی!!! (چشمک)
راستی شما مگه درامز نمیزنی؟
یعنی استادی دیگه؟؟ بابا دمت گرم...

rafighi
Sunday 30 May 2010, 02:53 PM
ممنون از راهنمائی شما عزیزان

setareh_hk
Sunday 30 May 2010, 05:13 PM
کتاب آقای پرویز منصوری و آقای پور تراب هم خوبن.ولی من اخیرا یک کتاب تئوری موسیقی پیدا کردم از آقای کیوان جعفری نژاد.هر چند جز دروس تخصصی کنکور هنر استفاده می شه ، ولی تئوری موسیقی رو با بیان خیلی بهتری نسبت به کتاب منصوری یاد داده.
ولی اگه راستش رو بخوای با یک کتاب نتیجه خاصی نمی گیری .توصیه می کنم روی همش یه مطالعه داشته باشی.بیان هر کتابی متفاوته.

hichnafar
Sunday 30 May 2010, 06:51 PM
چندگاه:
تلفن :66973110
آدرس : تهران - ابتدای خیابان کارگر جنوبی، ابتدای خیابان روانمهر، بن بست دولتشاهی، پلاک 231، طبقۀ دوم، واحد3

mehdi121
Sunday 30 May 2010, 10:19 PM
مرسی از همه ی اساتید
خیلی دنبال این مطالب میگشتم

Avazekhan
Sunday 30 May 2010, 10:21 PM
سلام
ممنون سارا جان
مطمئنی شماره جدیدشه؟؟
دوباره زنگ نزنم فحش بخورم

:42::106::17: