PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین کارت صوتی چیه ؟

MR.A
Thursday 27 May 2010, 10:35 AM
درود

میخوام کارت صوتی کامپیوترم رو عوض کنم

کارت خودم اچ دی هست آنبرد

ولی نویز داره میکروفن رو که وصل میکنم 20% نویز میگیره و وقتی صدا رو کمپرس میکنم دیگه آهنگی شنیده نمیشه

((البته با کارت صوتی مادربرد قبلیم مشکلی نداشتم))

چه کارت صوتی بخرم که هم قیمت و هم کیفیت مناسبی داشته باشه و البته تو ایران هم باشه ؟

Porya
Thursday 27 May 2010, 11:17 AM
سلام دوست عزیز

شما اول بفرمایید که تا چه قدر میخواین هزینه کنین ؟ و بعدش مصرفتون چیه ؟
چون انتخاب کارت صدا اول به نیازتون و بعدش به بودجتون بستگی داره .

avm
Thursday 27 May 2010, 11:27 AM
سلام دوست عزیز

شما اول بفرمایید که تا چه قدر میخواین هزینه کنین ؟ و بعدش مصرفتون چیه ؟
چون انتخاب کارت صدا اول به نیازتون و بعدش به بودجتون بستگی داره .

پوریا جان وقتی میپرسن بهترین کارت صوتی چیه، فکر کنم محدودیت ندارن قاعدتا"، دیجی دیزاین اچ دی 3 رو بهشون پیشنهاد میدی؟:17::42:

ارسلان

Porya
Thursday 27 May 2010, 12:04 PM
پوریا جان وقتی میپرسن بهترین کارت صوتی چیه، فکر کنم محدودیت ندارن قاعدتا"، دیجی دیزاین اچ دی 3 رو بهشون پیشنهاد میدی؟:17::42:

ارسلان

ارسلان جان با این که میدونم این مورد رو جدی نگفتی ! (یعنی امیدوارم !) hd3 هم باز بسته به نیاز مصرف کننده انواع مختلف داره ! یعنی شما به غیر از سه کارت اچ دی که به صورت pci هست و قیمت هرکدام بیشتر از 10 ملیون هست !! ، باید اینترفیس هم جدا بگیری که باز بسته به تعداد ورودی و خروجی قیمتش از حدود یک و نیم ملیون شروع میشه به بالا !
تازه فقط این نیست ! برای اینکه حداکثر کیفیت رو ازش بگیری باید از کانورتور های گرون قیمت استفاده کنی !

avm
Thursday 27 May 2010, 12:44 PM
ارسلان جان با این که میدونم این مورد رو جدی نگفتی ! (یعنی امیدوارم !) hd3 هم باز بسته به نیاز مصرف کننده انواع مختلف داره ! یعنی شما به غیر از سه کارت اچ دی که به صورت pci هست و قیمت هرکدام بیشتر از 10 ملیون هست !! ، باید اینترفیس هم جدا بگیری که باز بسته به تعداد ورودی و خروجی قیمتش از حدود یک و نیم ملیون شروع میشه به بالا !
تازه فقط این نیست ! برای اینکه حداکثر کیفیت رو ازش بگیری باید از کانورتور های گرون قیمت استفاده کنی !

سلام
100% زیاد جدی نگفتم، نمیدونم فکر میکنم کنترولر نسبتا سادش 8-9 تومن باشه، راستی یه سوال برام پیش اومد برای A/D و D/A از خود دیجی دیزاین باید استفاده کرد یا میشه مارکهای دیگه رو هم مچ کرد باهاش؟!

AliB
Thursday 27 May 2010, 12:54 PM
سلام
من تو کارت صوتی های حرفه ای تجربه این ندارم ولی از نوشته ی دوستمون بر میاد که استفاده ی نرمال دارن از کارت صوت که به نظر من کارت های کریتیو خوبن از 30 تومن تا 70 80 تومن فکر می کنم مدل های با کیفیت و عالی توشون پیدا میشه که برای مولتی مدیا و کارهای کوچیک صوتی مثل ضبط خونگی مناسبه و اصلا نویز نداره.
صداهای آنبرد مخصوصا مادربرد های قدیمی تر این مشکل رو معمولا دارن.

avm
Thursday 27 May 2010, 01:05 PM
بحث خوبی پیش اومده چون منم تو فکر این هستم که upgrade بشم ولی انقدر مشکوکم که چیکار کنم که نگو!!!!
چندتا فکر دارم شما چی پیشنهاد میکنین؟! با دلیل ؟!!

یکی DigiDesign 003 هست رک که خوب انقدر گرونه که آدم پولی براش نمیمونه.
یکی دیگه Muto 896 هست
یکی دیگه Apogee Ensemble هست که صدا و خروجیشو خونه یکی از دوستان شنیدم حرف نداشت.
یا Tascam 1884?! چون کنترلر داره برای اتومیشن راحت تره..!!

یا اینکه Muto UltraLite که ارزون تره بگیرم با مثلا یه PreAmp آوالن M5 ؟! که تیوب هم هست؟!! ولی نکته ای که هست من میکسرم الان Sound Craft هست و PreAmp اش کلاس A هست... فکر میکنین کدوم شرایط ارزش داشته باشه؟!!

مرسی ارسلان

Porya
Thursday 27 May 2010, 02:09 PM
سلام
100% زیاد جدی نگفتم، نمیدونم فکر میکنم کنترولر نسبتا سادش 8-9 تومن باشه، راستی یه سوال برام پیش اومد برای A/D و D/A از خود دیجی دیزاین باید استفاده کرد یا میشه مارکهای دیگه رو هم مچ کرد باهاش؟!

فکر نکنم ! یعنی شدنو که شاید بشه ! ولی چون سری اچ دی قابلیت پردازش داخلی داره اگه با محصولات خودش ست بشه احتمالا بیشترین بازده رو باید داشته باشه ! (مثل سیستم مک که اجزاش یکپارچست کاراییش میگن از پی سی بهتره !)
توی عکسای استودیو هایی که از اچ دی استفاده میکنن هم اگه دیده باشی همه از اینترفیس های خود digi استفاده کردن .

MR.A
Thursday 27 May 2010, 09:38 PM
درود

از توجه دوستان به این تاپیک ممنونم

من باید یادآوری میکردم که من استودیوی خونگی ندارم و تو کار ضبط حرفه ایی نیستم

ولی برای چند نفر آهنگ کار میکنم که میخوام کارم با کیفیت باشه براشون

سلام
من تو کارت صوتی های حرفه ای تجربه این ندارم ولی از نوشته ی دوستمون بر میاد که استفاده ی نرمال دارن از کارت صوت که به نظر من کارت های کریتیو خوبن از 30 تومن تا 70 80 تومن فکر می کنم مدل های با کیفیت و عالی توشون پیدا میشه که برای مولتی مدیا و کارهای کوچیک صوتی مثل ضبط خونگی مناسبه و اصلا نویز نداره.
صداهای آنبرد مخصوصا مادربرد های قدیمی تر این مشکل رو معمولا دارن.

دوست خوبمون متوجه منظور من شدن

کاری بدون نویز برای ضبط خونگی

باید میگفتم بهترین مارک کارت صوتی برای ضبط خونگی :30:

Porya
Thursday 27 May 2010, 09:59 PM
البته یه نکته رو بنده عرض کنم که این کارتی که دوستمون معرفی کردن تو این رنج قیمت کارتهای خوبین ولی در اصل برای بازی های کامپیوتری ساخته شدن ! وشاید خیلی بهتر از کارت های انبرد جوابگو باشن ولی درزمینه صدا برداری ضعفهایی دارن .

به هر حال اگه نمیخواین زیاد خرج کنین کریتیو گزینه مناسبی هست .

avm
Thursday 27 May 2010, 10:24 PM
نمیدونم قیمت چجوری هست ولی M-Audio 2496 هم فکر کنم کار شما راه بندازه

مرسی ارسلان

avm
Thursday 27 May 2010, 10:26 PM
راستی پوریا جان در مورد سوالی که من اون بالا کردم، نظری نداری؟! چون من خودم گیج شدم هر کدوم مزایایی داره که در نوع خودش جالبه

مرسی ارسلان

Porya
Thursday 27 May 2010, 10:46 PM
ارسلان جان شما که خودت اوستایی !

خوب دیجی دیزاین که حرف اول رو میزنه اگه بودجت میرسه به نظرم اونو بگیر . (من اگه پولشو داشتم میگرفتم)

Apogee هم مخصوص مک ساخته شده ولی با pc هم میشه استفاده کرد . تو فروم های خارجی زیاد تعریف شده ازش

motu هم شنیدم یه سری از کارت هاش پردازش داخلی داره مثل digi hd !!! نمیدونم این مدل هم این قابلیت رو داره یا نه ولی اگه داشت که خوب خیلی عالیه !!!!

حالا این همه تجهیزات رو واسه چه کاری میخوای ؟

avm
Thursday 27 May 2010, 11:26 PM
ارسلان جان شما که خودت اوستایی !

خوب دیجی دیزاین که حرف اول رو میزنه اگه بودجت میرسه به نظرم اونو بگیر . (من اگه پولشو داشتم میگرفتم)

Apogee هم مخصوص مک ساخته شده ولی با pc هم میشه استفاده کرد . تو فروم های خارجی زیاد تعریف شده ازش

motu هم شنیدم یه سری از کارت هاش پردازش داخلی داره مثل digi hd !!! نمیدونم این مدل هم این قابلیت رو داره یا نه ولی اگه داشت که خوب خیلی عالیه !!!!

حالا این همه تجهیزات رو واسه چه کاری میخوای ؟

نه بابا چه حرفیه اوستا کیه من؟!! نه بابا

آره منم صدای Apogee رو شنیدم، تعریف هم زیاد شنیدم ولی میترسم با IBM Comp ها خوب کار نکنه، چون خروجی اش واقعا عالی بود

توی Muto فکر نمیکنم UltraLite هم digi باشه نمیدونم بازم، باید برم بخونم، ولی میدونی خیلی دوست دارم یه پری آمپ تیوب داشته باشم صدای آولن رو هم شنیدم و کار کردم واقعا گرماش انقدر عالی هست که حالت بد میشه ازبس که عالیه... میدونی هرکدوم حسنی دارن و انتخاب سخت شده ولی اگه میشد یه 003 گرفت هم m5 شکی نبود ولی 003 خیلی گرون هست و پولم نمیرسه برا هر2 تاش

راستش این همه ای نیست یه کارت صدا و پری امپ هست، میدونی الان خروجی کارهام زیاد راضی کننده نیست برای خودم. و خوب صدایی که میگیرم اون گرمایی که باید داشته باشه رو نداره، و خوب با پری امپ تیوب که تست کردم اوضاع خیلیییی فرق کرد... من برای کارای خودم استفاده میکنم، چون راستش زیاد میونه خیلی خوبی با استودیو های بیرون ندارن، چون به نظرم خیلی هاشون بلد نیستند سلیقه تورو تامین کنند حرف هم گوش نمیدن بهت، سلیقه هم ندارن زیاد، فقط در موارد خاصی استودیو برا رکورد میرم، یا بعضی از میکسها، والا متاسفانه مجبورم خودم کارامو بکنم، میدونی اگه استودیویی باشه که به نسبت قیمتش کیفیت خیلییی بهتر بود، خوب بود ولی خوب متاسفانه...:46:

مرسی ارسلان

Solo
Sunday 6 June 2010, 12:42 AM
حد اقل کارت صوت برای کارهای موزیک M-Audio 2496 هست . قیمتش فکر میکنم 160 تومان باشه
میکروفونت چیه ؟

MR.A
Monday 7 June 2010, 10:16 AM
حد اقل کارت صوت برای کارهای موزیک M-Audio 2496 هست . قیمتش فکر میکنم 160 تومان باشه
میکروفونت چیه ؟

درود

میکروفنم زیاد مارک مشهوری نیست

15 تومن دادم مارکش مکس ولی صدا رو خیلی بم ضبط میکنه

شما میفرمائید که M-Audio 2496 برای ضبط خونگی مناسب تر از crative هستش؟

avm
Monday 7 June 2010, 11:55 AM
درود

سلام
راستش نظر شخصی من هست، Creative کارت خیلی خوبی هست ولی برای بازی کامپیوتری، و خوب به نظر من با این حال که 2496 یه حداقل هست ولی من هر دوشو کار کردم و 2496 رو پیشنهاد میکنم بیشتر البته مدل به مدل هم فرق میکنن با هم

مرسی ارسلان

پ.ن: خوب اگه میکروفن ات 15 تومن خریدی بعید میدونم که خازنی باشه، و احتیاج به فانتوم پاور نداره، ولی برای وکال شما یه میکسر کوچیکی احتیاج داری که گین بدی بهش، والا اگه بصورت نرم افزاری این کار رو بکنی کیفیت ات خیلی خراب میشه

hvnprs
Wednesday 25 August 2010, 11:10 PM
بحث خوبی پیش اومده چون منم تو فکر این هستم که upgrade بشم ولی انقدر مشکوکم که چیکار کنم که نگو!!!!
چندتا فکر دارم شما چی پیشنهاد میکنین؟! با دلیل ؟!!

یکی DigiDesign 003 هست رک که خوب انقدر گرونه که آدم پولی براش نمیمونه.
یکی دیگه Muto 896 هست
یکی دیگه Apogee Ensemble هست که صدا و خروجیشو خونه یکی از دوستان شنیدم حرف نداشت.
یا Tascam 1884?! چون کنترلر داره برای اتومیشن راحت تره..!!

یا اینکه Muto UltraLite که ارزون تره بگیرم با مثلا یه PreAmp آوالن M5 ؟! که تیوب هم هست؟!! ولی نکته ای که هست من میکسرم الان Sound Craft هست و PreAmp اش کلاس A هست... فکر میکنین کدوم شرایط ارزش داشته باشه؟!!

مرسی ارسلان

سلام

من با دیجیدیزاین رک 003 کار کردم ... با موتو 828 ام کی تو کار کردم ... با السیس و ادیرول ( مدلهای مختلف هم کار کردم ) ...

اولین نکته انتظار سمپل ریت مورد نظر شما برای AD/DA ساوند کارتتون هستش ... و اینکه این سمپل ریت رو به صورت همزمان برای چند تا از ورودی هاش میتونه اعمال کنه .

بعدش تعداد و نوع ورودی ها و خروجی ها و اینکه آیا به صورت سخت افزاری میتونه مول برق فانتوم باشه و این کار رو برای چند کانالش انجام میده .

نکته ی بعدی سازگاری درایور هاش با نرم افزار های مورد استفاده شما و سیستم عاملتون هستش .

بحث سمپل ریت و تعداد کانال ها خیلی مهمه ! ... برخی فکر میکنند هر چی تعداد کانال ها بیشتر باشه بهتره ! اما خب بابات این قضیه باید پول زیادی پرداخت کنید در صورتی که توان ساوند کارتتون بالا باشه ... اما خب اگر احتیاج به کانالهای زیاد ندارید خیلی راحت میتونید با سمپل ریت مورد نظر کارتهای ارزونتر بگیرید ...

برای جنس صدا به فروم های مختلف سر بزنید و به صحبت چند نفر بسنده نکنید ... زیرا ممکنه هر کس نسبت به خروجی خودش و مانیتور خودش قضاوت کنه ! چون نوع و توان مانیتور هم در خروجی صدا که در سیکوانسر و بعد از پست پروسس میشنوید خیلی مهمه ! برای همین بعضی وقت های قضاوت ها در اصل فدای قدرت مانیتور ها میشه .

یکی دیگه از مسائلی که باید مد نظر قرار بدید بحث چیپ ست هایی است که انتظار دارید ساوند کارت داشته باشه .

من به شما Edirol FA-66 رو هم پیشنهاد میدم ... این ساوند کارد توان سمپل ریت 192 ریل رو داره و ساوند کارد خوب و به قیمتی هم هست ... البته باز تعداد I/O اش رو خودتون باید در نظر بگیرید .

موفق باشید .

Solo
Thursday 2 September 2010, 11:57 AM
درود

100 % بهتر هست . محصولات كريتيو مخصوص گيم و فيلم هستند .
اين كاملا واضح هست كه براي توليد موزيك نياز به پردازش دقيق و پخش دقيق داريم و عواملي ديگر كه خارج از بحث هست .
شما با كريتيو نه پخش واقعي داريد نه پردازش دقيق .

ali_salemon
Thursday 2 September 2010, 01:13 PM
یه کارت صدای خوب در حد 180000 تومن میخوام

شما چی معرفی میکنین؟

با تشکر

Porya
Thursday 2 September 2010, 01:50 PM
اگه مشخص میکردین برای چه کاری میخواستید بهتر میشد راهنماییتون کرد .

توی کارت های اکسترنال ، اگه به ورودی میدی احتیاج ندارید ، m audioi fast track mkii کارت مناسبیه . دو تا ورودی انالوگ داره که یکیش فانتوم پاور داره برای میک های کاندنسر ، 2تا خروجی انالوگ ، خروجی هدفون ، دارای نرخ 24 بیت و 48 کیلوهرتز ، اتصالش هم با پورت usb2 هست .

کارت pci هم Audiophile 2496 کارت خیلی خوبیه ولی فانتوم پاور و خروجی هدفون نداره . در عوض ورودی و خروجی میدی و دیجیتال داره . نرخ کیفیتش هم 24 بیت و 96 کیلوهرتز هست .

rezaranjbaraan
Thursday 2 September 2010, 01:52 PM
M-AUDIO FAST TRACK SERIES
من رنج پایین اینو قبول دارم

ali_salemon
Friday 3 September 2010, 02:43 AM
اگه مشخص میکردین برای چه کاری میخواستید بهتر میشد راهنماییتون کرد .

توی کارت های اکسترنال ، اگه به ورودی میدی احتیاج ندارید ، m audioi fast track mkii کارت مناسبیه . دو تا ورودی انالوگ داره که یکیش فانتوم پاور داره برای میک های کاندنسر ، 2تا خروجی انالوگ ، خروجی هدفون ، دارای نرخ 24 بیت و 48 کیلوهرتز ، اتصالش هم با پورت usb2 هست .

کارت pci هم Audiophile 2496 کارت خیلی خوبیه ولی فانتوم پاور و خروجی هدفون نداره . در عوض ورودی و خروجی میدی و دیجیتال داره . نرخ کیفیتش هم 24 بیت و 96 کیلوهرتز هست .

دوست عزیز من واسه آهنگسازی میخوام

با نرم افزار اف ال 9

یکی از دوستام هم ام آیدیو 2496 رو پیشنهاد کرده بود