PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین گیتاریستها (حتما ببینید )

alireza-metal
Friday 27 April 2007, 01:31 AM
سلام

یک سری از گیتاریست ها رو بدون توجه به سبکشون گیتاریستهای بزرگی میدونن. کسانی مثل Marty Friedman ، Carlos Santana ، Eric Clapton ، Malmsteen ، Becker ، Michael Angelo ، Joe Satriani ، Steve Vai و خیلیای دیگه. اما وارد بحث متال بشیم ، البته نه 100% متال. اما خوب حداقل بیشتر از باقی بصورت Metal یا Hard Rock هستن. از بین آنها میشه به یه سری هاشون به صراحت اشاره کرد مثل:

MARTY FRIEDMAN: یکی از بهترین گیتاریست های سبک متال. نوازنده سابق گروه Megadeth بود. از 15 سالگی نوازندگی گیتار رو با گروههای محلی شروع کرد و مهارت خودش در نوازندگی گیتار رو از همون اول نشون داده بود. سعی خودش رو از همون اول بر پایه کشف موسیقی عموما قومی انجام داد. مثلا موسیقی Asia . با دوستان خودش مثل Jason Becker کارهای مشترکی از جمله Drangon’s Kiss رو انجام داد. از سال 90 هم که با گروه Megadeth کارهای قوی از جمله Countdown to Extinction رو ارایه کرد.

You can see links before reply

GEORGE LYNCH: گیتاریست گروه Dokken . گیتاریستی که Solo های سریعش رو جالب توجه میدونن. تو زمان جوونی گیتار خرید و با تاثیر پذیری از گیتاریستایی مثل Hendrix و از این قبیل وارد عرصه نوازندگی گیتار شد. نوازندگی گیتارش رو یک نوازندگی پرانرژی میدونن. نوازندگی قوی گیتارش باعت شناخته شدن گروه Dokken شد. تا جایی که مورد توجه خوانندگان و نوازندگان بزرگ گیتار قرار گرفت و بارها برای همکاری دعوت شد

CHRIS DEGARMO: که کارش رو با Cover کردن کارهای گروههای متال و نوازندگان گیتاریست های دیگه شروع کرد. با همکاری Michael Wilton تصمیم گرفت گروهی رو برای خودشون راه اندازی کنند. گروهی با نام Queensryche که بعدها از این گروه جدا شد.

KIRK HAMMETT: که دیگه همه میشناسنش. Lead Guitarist گروه Metallica که گیتار رو از Joe Satriani نوازنده بی رقیب گیتار الکتریک یاد گرفته. برای Test از طرف Metallica دعوت شد و به سرعت جزو گروه در آمد. نوازندگی اون رو سریع و سولوهاش رو خشن میدونن. عشق منه

SLASH: Lead Guitarist گروه Guns N Roses . نوازندگی گیتار اون رو تکنیکی و سرشار از احساسات میدونن. چهره کثیف ، موهای بلند ، سیگاری که همیشه بر لب داشت باعث شد لقب Ugly Boy رو بهش دادن. خانواده اهل هنری داشت و یکی از دلایل موفقیتش رو همین میدونه. با گروه Gun N Roses خودش رو بدل به یکی از گیتاریستها کرد. و با گروههای بزرگی همکاری داشته.

CHUCK SCHUNDINER: این هم احتیاج به معرفی نداره. پدر Death Metal . نوازندگی و صدای خشنش در گروه Death چیزی بی رقیب رو از وی ساخته. ایجاد یک ساختار منسجم از چیزی که گروههای مثل Venom آنرا شروع کرده بودند رو انجام داد. نوازندگی گیتارش رو تلفیقی از خشونت و نکنیک میدونن.

JOHN PETRUCCI: نوازنده گیتار گروه Dream Theater . نوازندگی گیتار رو از 12 سالگی شروع کردو برای یادگیری جدی گیتار ، یادگیری گیتار رو در دانشگاه ادامه داد. با جمعی از هم دانشگاهی ها گروه Dream Theater رو پایه گذاری کرد و تبدیل به یکی از بهترین ها در سبک خودشون شدند.

CRISS OLIVA: گیتاریست گروه Savatage که بعدها در تصادف ماشین درگذشت.

TY TABOR: گیتاریست گروه King's X . نوازندگی گیتار رو از بچگی! و در کنار ساز زدن پدر و برادرش شروع کردن. با گروههای مثل Kiss به سبک Hard Rock علاقه مند شد . تا جایی که گاها ساعتها پشت در بسته گیتار میزد. به طوری که به عقیده عده ای یک دنیا دیگه برای خودش با موسیقی ساخته بود.

BRIAN MAY: گیتاریست گروه Queen که از سنین کودکی علاق به ساز رو نشون داد و این کار رو با یادگیری Piano شروع کرد. 7 سالگی صاحب یک گیتار شد و شروع به یادگیری کردو 2 سال بعد صاحب یک گیتار با ویژگی های خاصی شد که پدری در عرض 2 سال براش ساخته بود!! کارهایی از جمله Orchester برای گیتار رو انجام داده و بیشتر روز رو با گیتارش به سر میبره!

خیلی نوازندگان دیگه از جمله TREY AZAGOTH ، VITO BRATTA ، VIVIAN CAMPBELL ، JERRY CANTRELL ، James Hetfild رو گیتاریست های خوب متال یا Hard Rock به حساب میان. گیتاریستهایی هم هستن که خیلی ها اونا رو گیتاریستهای خوبی میدونن و خیلی ها نه ، مثل Kerry King ، Jeff Hanneman ، Dave Mustain . اما تماما گیتاریتهایی هستند که تو متال و یا Hard Rock کارهای بزرگی انجام دادن. و خیلی نوازندگان دیگه که اینجا نامشون هم نیست.You can see links before reply

darkness
Wednesday 26 May 2010, 11:12 AM
البته تو این لیستجای مایکل رومئوی افسانه ای خالیه
همونطور که میدونید ایشون گیتاریست گروه پروگ متال سمفونی ایکس هست و به نظر بنده یه گیتاریست بی رقیبه (به نظر من از وی و ستریانی از نظر تکنیک بالاتره)
یه سولو آلبوم هم ایشوتن داشتن که حتما توصیه میکنم اون رو گوش کنید اولین آلبوم خودشون و سمفونی ایکش رو در سن 25 سالگی منتشر کردند
آمپ های مورد استفاده ی ایشون line 6 هست
و از گیتارهای ای اس پی -کاپاریسون و فندر استفاده میکنه

ميثم لقمان
Tuesday 5 October 2010, 03:05 AM
پس جاي افرادي مثل الدي ميولا ومك لافلين كجاس؟

mika120
Tuesday 5 October 2010, 08:05 AM
پس جاي افرادي مثل الدي ميولا ومك لافلين كجاس؟

دوست عزيز اينجا 90 % افراد متال گوش ميدن....
آخرش يكي علاقش موسيقي جز باشه (مثل من :9:) يه چيزي از اون ميدونه.
مك لافين نوازنده بزرگي تو موسيقي جز نيست ولي آهنگساز بزرگيه...:am
الدي ميولا هم كه ديگه يه اسطوره هست تو جز ... :ad

ميثم لقمان
Tuesday 5 October 2010, 09:22 PM
دوست عزيز اينجا 90 % افراد متال گوش ميدن....
آخرش يكي علاقش موسيقي جز باشه (مثل من :9:) يه چيزي از اون ميدونه.
مك لافين نوازنده بزرگي تو موسيقي جز نيست ولي آهنگساز بزرگيه...:am
الدي ميولا هم كه ديگه يه اسطوره هست تو جز ... :ad
سلام قربان ولي عنوان تاپيك بهترين گيتاريستها بود فكر كنم به همين دليل لازم دونستم اسم ببرم
دوم اينكه منو شما بايد سعي بيشتري بكنيم تا از اين افراد بيشتر نام برده بشه.فراموش نكنيم افرادي مثل satrianiنحوه پيكينگ و بسياري ديگر از تكنيك ها رو از ميولا و امثال او تقليد كردن

patrick
Thursday 28 October 2010, 08:57 AM
سلام.گیتاریست مورد علاقه من patrick rondat هست که باعث شد بقیه سازامو بفروشمو برم سمت گیتار الکتریک... با ژان میشل ژار چند تا همکاری داشته....
سبکش هوی متال هست.اما بیوگرافیشو تو هیچ سایت ایرانی ندیدم.و همیشه واسم سوال هست که یعنی هیچکس از صاحب نظر های ما اهنگاشو نشنیدن که ازش حرفی نیست؟
این سایت رسمیش You can see links before reply (You can see links before reply)
تو سایتش یه قسمت داره که میتونین اهنگاشو انلاین بشنوید...
توی پروژه g3 با joe satriani شرکت داشته
نظرتونو بگید ممنون میشم....

patrick
Thursday 28 October 2010, 11:29 AM
سلام..تق ..تق...کسی خونه هست؟تو کف جوابما.....

patrick
Friday 29 October 2010, 07:08 PM
سلام.گیتاریست مورد علاقه من patrick rondat هست که باعث شد بقیه سازامو بفروشمو برم سمت گیتار الکتریک... با ژان میشل ژار چند تا همکاری داشته....
سبکش هوی متال هست.اما بیوگرافیشو تو هیچ سایت ایرانی ندیدم.و همیشه واسم سوال هست که یعنی هیچکس از صاحب نظر های ما اهنگاشو نشنیدن که ازش حرفی نیست؟
این سایت رسمیش You can see links before reply (You can see links before reply)
تو سایتش یه قسمت داره که میتونین اهنگاشو انلاین بشنوید...
توی پروژه g3 با joe satriani شرکت داشته
نظرتونو بگید ممنون میشم....

hvnprs
Sunday 31 October 2010, 10:46 AM
من یه چند تا گیتاریست رو معرفی میکنم امیدوارم دوستان برند و کارهاشون رو گوش کنند :

Thomas Blug

Joe Bonamassa

Lee Ritenour

Andy Timmons

Larry Carlton

symphony-x
Sunday 31 October 2010, 11:56 AM
راستی نظرتون در مورد حاج خانوم جنیفر باتن چیه ؟؟؟

DesironnA
Sunday 31 October 2010, 12:05 PM
جنیفر بتن که اسطوره تپینگه !!
به بهه !!

mika120
Sunday 31 October 2010, 12:23 PM
من یه چند تا گیتاریست رو معرفی میکنم امیدوارم دوستان برند و کارهاشون رو گوش کنند :

Thomas Blug

Joe Bonamassa

Lee Ritenour

Andy Timmons

Larry Carlton

حامد جان از چه اساتيدي اسم بردي !!! معلومه اهل جز هستي ... سه تاشون رو ميشناسم و كاراشون رو گوش ميدم و بسيار لذت مي برم ... اون دو تا رو برا اولين باره كه آشنا شدم !!!
ولي هيچ كس buckethead عزيز نميشه !!! :38:

patrick
Sunday 31 October 2010, 07:55 PM
ولي هيچ كس buckethead عزيز نميشه !!! :38:

واقعا که این باکتهد یه اسطوره هست...

patrick
Sunday 31 October 2010, 07:56 PM
راستی...کسی جواب مارو نداد که...

mika120
Sunday 31 October 2010, 08:41 PM
راستی...کسی جواب مارو نداد که...

عزيزم اون نوازنده اي كه گفتي من اجراش رو با ميشل ژار ديدم كه يه آهنگ كلاسيك ميزنه ( فك كنم ويوالدي بود !!!! )
خيلي صداي سازش كثيف بود !!!! هميشه اونجوريه ؟؟

rezaranjbaraan
Sunday 31 October 2010, 10:50 PM
YNGWIE MALMSTEEN
NORIK MISAKIAN

patrick
Tuesday 9 November 2010, 04:08 PM
عزيزم اون نوازنده اي كه گفتي من اجراش رو با ميشل ژار ديدم كه يه آهنگ كلاسيك ميزنه ( فك كنم ويوالدي بود !!!! )
خيلي صداي سازش كثيف بود !!!! هميشه اونجوريه ؟؟

شما فقط یه اهنگشو شنیدی؟

برید تو سایت رسمیش اونجا بهتر میتونی نظر بدی...... You can see links before reply (You can see links before reply)
تازه اونی که شما شنیده اجرا زنده بوده...

نظر شما محترمه اما حداقل 4 تا از کاراشو بشنوید...تو youtube هم کلی کلیپ ازش هست..مثلا این You can see links before reply
یه دنیا ممنون و تشکر...

erfan4877
Wednesday 24 November 2010, 10:46 PM
سلام
من کار های Joe Bonamassa از کجا گیر بیارم

Punk
Friday 17 December 2010, 04:10 PM
از رندی رودز هم بنویس

buckethead
Tuesday 21 December 2010, 09:52 AM
به نظر من جای buckethead و eric clapton و jimmy hendrix, david gilmour بزرگ هم خیلی خیلی حس میشه

Murderdolls
Friday 26 August 2011, 05:45 PM
اینجا جای Daron Malakian خالیه

suchmo
Saturday 2 February 2013, 11:54 AM
اسم همه ی گیتاریستا اومد غیر از john 5. کسی تا حالا کاری ازش گوش داده. البته مثل سایه می مونه با مرلین منسون و راب زامبی هم کار کرده