PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی : آیا ملودی ساخته اید ؟

soheil hoseini
Wednesday 16 August 2006, 01:27 PM
آیا شما تا العان ملودی ساخته اید؟

Amir
Tuesday 28 November 2006, 02:43 PM
نه منم نساختم

vioman
Tuesday 28 November 2006, 03:36 PM
سلام

میشه دراره سوالتون کمی بیشتر توضیح بدین؟

ممنون

soheil hoseini
Wednesday 29 November 2006, 01:40 AM
بله حتما،
منظور من این بود آیا تا العان با زبان موسیقی حر? دل خودتون رو به صورت بدیع ( نوع) ابراز کردین، یعنی بصورت ?عل بداعه نتی رو بزنید که با احساسات اون لحظه شما رابطه داشته باشه

M8H
Wednesday 25 November 2009, 10:01 PM
سلام.
بله قبلا یه چند تایی ساختم.
ولی اون وقت هنوز با خواننده های مطرح کار نکرده بودم ولی الان دارم باهاشون کار میکنم.خوب شد یادم افتاد که چندتا ملودی ساختم.البته الان ریتم سازی میکنم واسه کنسرتا(زیرزمینی).

smile2life
Tuesday 15 December 2009, 07:33 PM
خیلی خب بابا نزنید، الان مربوط صحبت می‏کنم:

من از ابتدا که خطول حامل و نت‏ها رو (البته تو بخش آموزش این سایت) یاد گرفتم، شروع کردم به آهنگسازی و اولین نتم رو همون لحظه نوشتم، خیلی هم دوسش دارم، ولی چون منبع اون رو گم کردم و نت خوانی هم بلد نیستم، نمی‏تونم دوباره بزنمش! تا الان هم کلی نت و ریتم و غیره نوشتم.

معدود نت‏هایی هم بوده که مربوط به حال همون لحظه‏ی من بوده، مثلاً یکی با این که خیلی کوتاهه (حدود 27 ثانیه) اما چون حال و هوای همون لحظه من بود که منتقل شد، رو خیلی دوست دارم.

کلاً هم اعتقاد دارم بهتره آدم از رو احساسش نت بنویسه، خیلی بهتر هم خواهد شد.

moein babayee
Wednesday 16 December 2009, 01:34 PM
خوب اگه اسمش رو ملودی بزارن آره
راستش تو این چند وقت اخیر فکر نکنم کسی ملودی ساخته باشه
همه -چه از اون معروفش چه از ما تازه کارا- فقط از روی یک تم واسه ی خودشون 2 میزان نوشتن و زدن
اونایی ام که خیلی معروف شدن اکثر کارای معروفشون اثرای معروف گدشتگان بوده

smile2life
Wednesday 16 December 2009, 03:15 PM
همه -چه از اون معروفش چه از ما تازه کارا- فقط از روی یک تم واسه ی خودشون 2 میزان نوشتن و زدن

اختیار دارید، شما که حرفه‏ای هستید، ولی منظورتون از نوشتن از روی یک تم چیه؟

moein babayee
Wednesday 16 December 2009, 04:33 PM
بیخیال بابا...!
کاری که جدیدا خیلی مد شده اینه که می آن وزن و تقریبا ترتیب چیدش نتای موسیقی های جوون دار رو ور می دارن و روش به سلیقه ی خودشون نت می زارن به این کار می گن رو تم فلان چیز نت نوشتن

احتمالا تا حالا واست پیش اومده که آهنگ فلان خواننده که واسه اولین باره که می شنوی خیلی واست آشنا باشه و یادت نیاد کی شنیدیش! این آهنگ احتمالا از روی تم یک آهنگی که تو شنیدی تنظیم شده!

کاره مزخرفیه، هنر نت نویسی رو لس می کنه!

rumour
Wednesday 16 December 2009, 08:02 PM
سولو نوشتم.اگه بشه گفت ملودیه.کارام که تو سایت هست بخش آهنگسازی.

alone_composer
Wednesday 16 December 2009, 09:40 PM

این درد بزرگیه! آخه مگه ملودی نوشتن انقدر کار سختیه که ملودی ها مون هم (وارداتی) شده؟

البته که با شما هم دردم ولی با این حرفتون چندان موافق نیستم هنوز هم هستند کسانی که ذهن نوشتن ملودی های ماندگار و زیبا رو دارن.

من هیچوقت از ملودی های دیگر برای ساخت کارهام الگو برداری نکردم.

alone_composer
Wednesday 16 December 2009, 09:44 PM
بله حتما،
منظور من این بود آیا تا العان با زبان موسیقی حرٿ دل خودتون رو به صورت بدیع ( نوع) ابراز کردین، یعنی بصورت ٿعل بداعه نتی رو بزنید که با احساسات اون لحظه شما رابطه داشته باشه

بله دوست عزیزم بسیار بسیار زیاد. این کار انقدر برای من ریبا و عادی شده که تقریبا هر شب احساسهامو با پیانوم به زبان موسیقی می سازم. و نتهاش رو اکثرا یادداشت می کنم.

واقعا زبان موسیقی بی نظیر و بی بدیل ترین زبان دنیاست. خدارو میلیاردها بار شکر.

qweewq
Thursday 17 December 2009, 09:29 AM
سلام
نه من نساختم

moein babayee
Thursday 17 December 2009, 02:49 PM
این درد بزرگیه! آخه مگه ملودی نوشتن انقدر کار سختیه که ملودی ها مون هم (وارداتی) شده؟

البته که با شما هم دردم ولی با این حرفتون چندان موافق نیستم هنوز هم هستند کسانی که ذهن نوشتن ملودی های ماندگار و زیبا رو دارن.

من هیچوقت از ملودی های دیگر برای ساخت کارهام الگو برداری نکردم.

کور شدم از بس که بزرگ می نویسی! :am

دقیقا نفهمیدم با چیم همدردی و با چیم مخالف (البته اینو فهمیدم!)

این کاریه ی که متأسفانه مد شده، منم تو خیلی از کارام واسه ی شروع و ایجاد انگیزه ازش استفاده می کنم!

می دونی دوست خوبم (اسمت رو نمی دونم!) یک سری چیزا هستن که واقعا خوبن ولی شرایط نمی زارن اونا رو اجرا کنی، مثلا دروغ نگفتن من خودم یک آدمی بودم که سعی می کردم اصلا دروغ نگم تا اینکه واقعا خوردم زمین! من خودم تا پیارسال اصلا تقلب نمی دونستم چیه! ولی با تقلب نکردن در ظاهر -متأسفانه همه به ظاهر اهمیت می دن نه باطن- همه ازم جلو افتادن!

دیگه یک فرهنگ اشتباس که روتین شده دست من و تو نیست!

alone_composer
Thursday 17 December 2009, 11:18 PM
کور شدم از بس که بزرگ می نویسی! :am

دقیقا نفهمیدم با چیم همدردی و با چیم مخالف (البته اینو فهمیدم!)

این کاریه ی که متأسفانه مد شده، منم تو خیلی از کارام واسه ی شروع و ایجاد انگیزه ازش استفاده می کنم!

می دونی دوست خوبم (اسمت رو نمی دونم!) یک سری چیزا هستن که واقعا خوبن ولی شرایط نمی زارن اونا رو اجرا کنی، مثلا دروغ نگفتن من خودم یک آدمی بودم که سعی می کردم اصلا دروغ نگم تا اینکه واقعا خوردم زمین! من خودم تا پیارسال اصلا تقلب نمی دونستم چیه! ولی با تقلب نکردن در ظاهر -متأسفانه همه به ظاهر اهمیت می دن نه باطن- همه ازم جلو افتادن!

دیگه یک فرهنگ اشتباس که روتین شده دست من و تو نیست!

سلام دوست عزیز...
معمولا از بابت ریز نوشتن چشم اذیت میشه و نه برعکس (هدف من اینه که چشمتون اذیت نشه)

متاسفانه متوجه منظورم نشدین! من می گم مگر ملودی نوشتن انقدر کار سختیه که ما مجبور باشیم ملودی و تم دزدی کنیم؟ دلیل این دزدی چیه؟ تکنولوژی یک کشور رو می دزدن آدم خودشو قانع می کنه که بله خوب اونا حتما خودشون قادر به تولید اون تکنولوژی نیستن! اما آخه تم و ملودی هم دزدیدن داره؟ یعنی واقعا نمی تونیم خودمون زیباترین ملودی ها رو بسازیم که مثلا از آهنگ های ترکی و حتی افغانی ملودی بر می داریم؟ منتظر دلیل قانع کننده هستم نه اینکه (چون همه این کار رو می کنن پس من هم می کنم چون همه بدن من هم بدم و ...)

بعد هم به عنوان یک دوست به شما عرض می کنم. اینکه شما تا پارسال آدم خوبی بودین و الان از این موضوع ناراحتین به خاطر اینه که همه چیز شما (دیگران) هستند! به گفته خودتون دقت کنین: ( همه به ظاهر اهمیت می دن نه باطن...) (همه ازم جلو افتادن) همه همه همه.... چرا نمی خوایم خودمون باشیم؟ این (همه) چه گلی به سرمون زدن تا حالا واقعا؟ چه نیازی به همه داریم؟

در ضمن من محمد هستم.

doorsfan
Thursday 17 December 2009, 11:55 PM
به نظر من موسیقی یا هر کاری رو که دوست داشته باشی روحتو تشکیل میده مثلا برای نیاز خودم موزیک کار میکنم حالا میخوان کارمو بشنون یا نه و دوست دارم یه کار رو خودم انجام بدم تا بتونم بهش افتخار کنم و لذت ببرم و نیاز روحمو تامیین کنم نه اینکه از جایی بدزدم
اگه که بخوایم مودی رو از جایی بزنیم اونموقع دیگه اسمش نمیشه هنر!!!!!!!!

moein babayee
Friday 18 December 2009, 11:37 AM
سلام دوست عزیز...
معمولا از بابت ریز نوشتن چشم اذیت میشه و نه برعکس (هدف من اینه که چشمتون اذیت نشه)

متاسفانه متوجه منظورم نشدین! من می گم مگر ملودی نوشتن انقدر کار سختیه که ما مجبور باشیم ملودی و تم دزدی کنیم؟ دلیل این دزدی چیه؟ تکنولوژی یک کشور رو می دزدن آدم خودشو قانع می کنه که بله خوب اونا حتما خودشون قادر به تولید اون تکنولوژی نیستن! اما آخه تم و ملودی هم دزدیدن داره؟ یعنی واقعا نمی تونیم خودمون زیباترین ملودی ها رو بسازیم که مثلا از آهنگ های ترکی و حتی افغانی ملودی بر می داریم؟ منتظر دلیل قانع کننده هستم نه اینکه (چون همه این کار رو می کنن پس من هم می کنم چون همه بدن من هم بدم و ...)

بعد هم به عنوان یک دوست به شما عرض می کنم. اینکه شما تا پارسال آدم خوبی بودین و الان از این موضوع ناراحتین به خاطر اینه که همه چیز شما (دیگران) هستند! به گفته خودتون دقت کنین: ( همه به ظاهر اهمیت می دن نه باطن...) (همه ازم جلو افتادن) همه همه همه.... چرا نمی خوایم خودمون باشیم؟ این (همه) چه گلی به سرمون زدن تا حالا واقعا؟ چه نیازی به همه داریم؟

در ضمن من محمد هستم.

محمد جان
به خودت و امثال خودت نگاه نکن که پتانسیل تم سازی و ملودی نویسی رو دارین
یکی تو یاد گیری خیلی ماهره، یکی تو زدن، یکی خوندن و .... یکی ام تو همش

من خودم صادقانه بگم تو ساختن موسیقی خیلی خلاقیت ندارم ولی بر عکس تو یادگیری ....

درباره ی همه ام که گفتی، تو یک تاپیکه دیگه گفتم زمونه ی بدیه بخوای اون طوری بری جلو راحت بگم می بازی!

اگه همه رو بیخیال بشی خارج از بحث سیاسی و این چرت و پرتا یا می تونی خودتو نگه داری و می شی چین! که الان دیگه خودت می دونی چطوری داره به در و دیوار می زنه تا تو اجتماع برگرده اگه ام نتونی خودتو بسازی و نگه داری می شی الان ایران که 405 تا رأی موافق برای اون ماجرای بنزینمون بدن فقط 10 تا رای مخالف... این بعنی چی یعنی ما خودمون رو کشیدیم کنار ... همه با ما دشمن شدن!
(این ماجرا خیلی جای بحث داره که این جا جاش نیست عقاید منم خیلی از این حرفایی که زدم دوره فقط می خواستم یک مثال زنده بزنم)