PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک برای نواختن یک قطعه با پیک در سبک new age

ottmar_liebert
Tuesday 1 June 2010, 12:50 PM
با سلام خدمت دوستای گلم.من یه قطعه خییییلی ناز جدیدا دانلود کردم.
همیشه هر قطعه ای هر چقدر سخت هم بوده خواستم بزنم اونقدر تمرین کردم که زدمش ولی این قطعه رو به نظرم فقط باید با پیک زد منم تجربم خیییلی تو پیک نوازی کمه و همش با پنجه میزدم.خوب اینم بهانه ای شد که با پیک هم کار کنم ولی دوستان و اساتید محترم باید اینجا کمکم کنن تا بتونم.یه سری سووال تو ذهنم هست.
1/پیکم خیلی وقتا وسط سیم گیر میکنه...چه کنم؟
2/یه تکنیکی هست که شبیه تکنیک پیکادو تو فلامنکو هست همون ریز زدن رو میگم که تو پیک با حرکت سریع مچ ایجاد میشه...چه جوری میتونم سرعت اون رو زیاد کنم که در حد این قطعه باشه؟
3/تو حرکت بین سیم ها مشکل دارم یعنی وقتی میخوام از سیم 1 به 2 برم یه مکس کمی پیش میاد و نکته که چه جوری باید پیک بزنم یعنی همیشه حرکت پیکم باید ضربدری و رفت و برگشتی باشه یا این همیشگی نیست؟
4/نت دوبل چه جوری بزنم؟مخصوصا که اواخر این قطعه یه سری نت دوبل را با سرعت خییلی بالا میزنه شبیه همون پیکادو که گفتم ولی با نت دوبل
من فعلا تمپو رو نصف کردمو دارم با سرعت خیییلی کم این قطعه رو تمرین میکنم.میزارم برا دانلود شما هم گوش بدینو کمکم کنین
pass: mmz

ottmar_liebert
Tuesday 1 June 2010, 08:46 PM
اینجا کسی نمیخواد کمک کنه؟
حداقل میتونین نظرتونو راجع به قطعه بدین اگه قصد کمک ندارین

hdhamid
Tuesday 1 June 2010, 10:01 PM
سلام.....
من خودم سبکم همین پاپ تلفیقی یا new age هستش... والا .. این چیزایی که شما خواستین جواب بدیم .. فقط با تمرین میشه بدست بیارین .. چیزی نیست که بتونین با یه تمرین یک ساعته رله کنینش!!! از سوال 1 تا 3 جوابش تمرینه!!! نت دوبلی هم که من دیدم.. مشکلی نداشت!!! چون همش روی سیمهای مجاور بود..(سیمهای 1 و 2) کافیه جفت سیمها رو پیک بزنین .. چون سرعت بالاست .. پیک چپ و راست باید پی هم زده بشه ....

در مجموع من 3 ساله که پاپ کار میکنم .. و 2 سال روی پاپ تلفیقی زوم کردم.. قطعه ی ساده و زیبایی هستش...
امیدوارم موفق باشین.....

شاد زی..........

ottmar_liebert
Wednesday 2 June 2010, 12:45 PM
حمید جان دست گلت درد نکنه فقط یه چیزی شما میتونین یه سری تمرین برای من بزارین که پیک نوازیم بهتر بشه.اگه همچین تمرین هایی دارین برام بزارین ممنون میشم و اگرم سایتی سراق دارن بهم معرفی کنین ممنون میشم.
خیلی علاقه دارم که پیک نوازی رو یاد بگرم ممنون میشم کمکم کنین

hdhamid
Wednesday 2 June 2010, 10:17 PM
والا تمرین که زیاده!!! ولی برای پیک نوازی .. مجموعه کتابای "متد استاندارد گیتار پاپ" دیک بنت برای شروع خیلی خوبه .... کاملا نحوه ی پیک نوازی رو بهتون آموزش میده .. در متد پیشرفته هم .. "مدرن گیتار" لویت که مال برکلی هست خیلی خوبه (3 جلد .. هر جلدش 160 صفحه نت هست!!!)
ولی استاد هم خیلی مهمه ها!!! بنظرم اگر واقعا دوس دارین این سبک رو .. یه دوره پاپ برین...

hdhamid
Thursday 3 June 2010, 11:16 PM
راستی .. برای شروع.. (چون گفته بودین پیک گیر میکنه موقع حرکت بین سیمها) .. یه تمرین رو انجام بدین .. اول یه چند روزی با پیک ..( بدون گرفتن فینگر بورد با دست چپ ).. فقط روی سیمهای گیتار به شکل ضربه از بالا به پایین (راست) ... از پایین به بالا(چپ) و در آخر دوبل(هم چپ و هم راست) .. حرکت کنین .. از سیم اول به 6 و از 6 به 1.. در ابتدا نگاه کردن به پیک و دست راست ایراد نداره ولی طی یک هفته دیگه نباید دست راستتونو نگاه کنین و پیک بزنین..
شاد زی...........

ottmar_liebert
Monday 7 June 2010, 04:36 PM
راستی این کتابهایی که نوشتی رو از کجا میتونم گیر بیارم؟اگه تونستی اسم انتشاراتشو و مترجمشو برام بزار ممنونت میشم

hdhamid
Thursday 10 June 2010, 07:17 PM
متد استاندارد.. از دیک بنت .. انتشارات گلبن ..
مدرن گیتار ... قاچاقی!!! .. تو ایران انتشاراتی نزدتش!!! .. یکی از شاگردای استادم .. هکره!! .. اون برامون اوورد!! ... نمیدونم از کدوم سایت زدتش!!!

fariborzlp1
Monday 10 January 2011, 10:45 PM
سلام
همون طور که میدونیم حرف اول رو تو پیشرفت تمرین میزنه اما من فکر میکنم که بتونی از این روش ها هم کمک بگیری.
اول گفتی پیکت گیر میکنه ، دلیل اصلیش میتونه موازی گرفتنه پیک با سیما باشه که اگه یه مقدار زاویه بدی به پیکت هم سرعت بیشتر میشه هم دیگه گیر نمیکنه.
دوم اشتباه نکن ، تمام حرکت پیک با حرکت مچ نیست بلکه قسمت عمده ایش با حرکت انگشتاست. برای ریز زدن تو باید حرکت دو انگشت p و i که پیک بینشونه و مچو تلفیق کنی تا بتونی با سرعت بالاتر بزنی.
مشکل سوم میتونه بخاطر استایل بد دستت باشه یعنی اشتباه انتخاب کردن تکیه گاه دستت. برای بهتر حرکت کردن روی سیم ها مخصوصا برای آرپژ نوازی باید تکیه گاه دو انگشت a و x باشن روی روزت یا یکم پایین تر. برای اینکه بنونی بهتر این کارو انجام بدی بهت پیشنهاد میکنم چندتا قطعه تصویری از آرمیک ببین.
برای نت دوبل اولین پیشنهاد من تمرینه اما میتونی هم برای بالا بردن سرعت و تجربه بیشتر برای نواختن قطعه توی سرعتای بالاتر از کتابهایی مثل اسپید مکانیک که ماله گیتار جز و الکتریکه استفاده کنی.
البته نت خیلی ساده ای بود امیدوارم با یکم تمرین بتونی به زیبایی اجراش کنی.
موفق باشی.

farid_64
Friday 14 January 2011, 11:45 AM
یه کتاب پیک استایل هست که بهترین های کلاسک رو برای این سبک تنظیم کرده اون هم می تونه کمک کنه

Classical_Studies_for_Pick_Style_Guitar
تو سایت هست
پیک هم باید پیک ملودی باشه که بتونی با سرعت بزنی

blackover
Friday 14 January 2011, 01:06 PM
دوست عزیز شما اول باید سعی کنی طرز گرفتن صحیح پیک رو یاد بگیری.اون روش سریع ام اسمش ترمولو هست برای تمرین میتونی روی یک سیم پیکو بالا و پایین کنی تا حرکت پیک شبیه دایره بشه.
متد استاندارد گیتارو میتونی از این سایت تهیه کنی:You can see links before reply