PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر شما راجع به ویلنسل چیست؟

Cellist
Friday 4 June 2010, 07:54 PM
سلام.
دوست دارم نظرتون رو درمورد ویلنسل بدونم.
ممنونم.

rumour
Friday 4 June 2010, 07:59 PM
زیباترین ساز آرشه ای!!! همین!

Mezrab
Friday 4 June 2010, 08:00 PM
به نظر من وقتی یه قطعه ای آرامش بخش باشه میتونه خیلی نقش مهمی تو فراز و نشیب قطعه داشته باشه..! مخصوصا با اون صدای بم ! خیلی زیبا میشه..

Cellist
Friday 4 June 2010, 08:46 PM
یعنی کس دیگه ای نظری راجع به ویلنسل نداره؟!

Mezrab
Friday 4 June 2010, 09:14 PM
یعنی کس دیگه ای نظری راجع به ویلنسل نداره؟!
نظر من این هست که شما یه زحمت بده به خودت نمونه کار بزار قول میدم همه عاشق ویلنسل بشند!

Cellist
Friday 4 June 2010, 09:43 PM
نظر من این هست که شما یه زحمت بده به خودت نمونه کار بزار قول میدم همه عاشق ویلنسل بشند!

می ترسم یه نمونه کار بذارم همه در برن و یه دفعه از ویلنسل وحشت کنن!:24:

HamedSedighi
Friday 4 June 2010, 10:39 PM
من نظرم این است صدای بسیار زیبایی دارد و خودش هم بسیار زیباست و اگر اگر شرایطی پیش اید که نواختنش را بیاموزم حتما این کار را خواهم کرد.

BaBak_ParSian
Friday 4 June 2010, 11:03 PM
ببین مثل ویلون نمیشه - ویلون تقریبا انگشت گذاریش مثل ویلون است ولی تو یه چیزی که یادم رفته فرق داره مثل برای کارهای زیر استفاده میشه قدرت تکنوازی مثل ویلون رو نداره

Sina_Yanni
Friday 4 June 2010, 11:05 PM
خیلی ساز جالبیه و سخت به نظرم ! چون باید علاوه بر حرکت انگشتا روی سیم ها ، باید دست ها هم از بازو و آرنج حرکت کنن بیان پایین تر وقتی صدا زیر تر میشه و این سرعت عمل و مهارت زیادی می خواد . چون سرعت دست کمتر از انگشتاس !
نه نیلوفر ؟؟ اگه اشتباه می کنم بگو تصحیح کنم .

آره حق بامحسنه ! یه نمونه کار بذار نیلوفر . نترس بابا ! نمیدونم چرا دخترا انقدر میترسن ... .

Parisa-Delbar
Friday 4 June 2010, 11:06 PM
من که صداشو خیلی دوست دارم

mersedes
Friday 4 June 2010, 11:25 PM
اولا كه دخترا نميترسن/بعدشم اگه بلد بودم حتما برات يه نمونه ميذاشتم ولي بلد نيستم و شايد اصلا اونم بلد نيس ولي من كلا ازش خوشم مياد و اگه يكم از سازاي خودم جدا بشم و وقت كنم حتما براي اموزشش اقدام ميكنم.

Mezrab
Friday 4 June 2010, 11:34 PM
ببین مثل ویلون نمیشه - ویلون تقریبا انگشت گذاریش مثل ویلون است ولی تو یه چیزی که یادم رفته فرق داره مثل برای کارهای زیر استفاده میشه قدرت تکنوازی مثل ویلون رو نداره

ویلنسل انگشت گزاریش خیلی مشکل تر از ویلن هست، اگر منظورت این هست که به درد ارکست میخوره باید بگم نه، اتفاقا ویلسنل مانور تکنوازی بسیار خوبی به خاطر صدای بمش داره.

اولا كه دخترا نميترسن/بعدشم اگه بلد بودم حتما برات يه نمونه ميذاشتم ولي بلد نيستم و شايد اصلا اونم بلد نيس ولي من كلا ازش خوشم مياد و اگه يكم از سازاي خودم جدا بشم و وقت كنم حتما براي اموزشش اقدام ميكنم.
این دوستمون رو کتک نزن، راست میگه توی بخش سنتور هم ما داریم دخترایی که خیلی میترسن نمونه کار بزارن و ملت بخندن بهشون اعتماد به نفسا پایینه، همه مثل شما نیستند..نیلوفر عزیز هم تو کارش حرف ه ای هست و قطعا برامون نمونه کارهاشو میزاره..من جای شما باشم اینکار رو نمیکنم، با 5 سال ساز زدن کسی تو یه ساز هم حرفه ای نمیشه..حالا 2 تا یا چند تا بشه!

you3f
Saturday 5 June 2010, 12:08 AM
خب ویولنسل هم مثل هر ساز دیگه ویژگیهای منحصر به فرد خودش رو داره.
یکی از ویژگیهاش اینه که با سه کلید هم نوشته میشه.
ولی وقتی بخوایم از کلید سل بعد از کلید فا استفاده کنیم نتها رو باید یه اکتاو بالاتر از صدای وقعی ای که میخوایم بشنویم بنویسیم. ولی اگه کلید سل رو بعد از کلید دو استفاده کنیم نتها تو جای واقعی خودشون اجرا میشن.
یکی دیگه هم اینکه به خاطر بم بودن صداش و کلفتی سیمهاش اون فرزی و سرعت ویولن و ویولا رو نداره.
یه ویژگی خوبش هم اینه که یه سری فلاژوله ها رو روی ویولنسل راحتتر و خوشصداتر از ویولن میشه به وجود آورد...
یادمه جایی خوندم: اتحاد هشت یا ده ویولنسل در اجرا با دو سیم بالا، برای بیانی مالیخولیایی تر و ظریفتر خیلی خوب همصدا مینوازند. برای همین واسه اجرای ملودیهای آوازگونه ی مذهبی خیلی مناسبه.
در ضمن دو تا سیم "دو و سل" خط ملودی باس رو میتونن به خوبی بیان کنن.
به نظر من یکی از بهترین و سختترین سازهای بم هست...

Avazekhan
Saturday 5 June 2010, 12:09 AM
سازی بسیار عالی وبا قابلیت های بالا
خصوصا برای کارهای پرهجم و پر قدرت و هیجان دار
امسال جشنواره موسیقی گروه نوازی شیراز ما با اینکه گروه موسیقی اصیل ایرانی هستیم اما ویولنسل هم حتما روی سن میبریم...

BaBak_ParSian
Saturday 5 June 2010, 12:44 AM
[quote=Mezrab;118181]ویلنسل انگشت گزاریش خیلی مشکل تر از ویلن هست، اگر منظورت این هست که به درد ارکست میخوره باید بگم نه، اتفاقا ویلسنل مانور تکنوازی بسیار خوبی به خاطر صدای بمش داره.

نه نه منظورم مقایسه سختیش نیست منظورم جای انگشتاشه که یکی است - خوب با ویلون سل میشه تکنوازی کرد خودم ویدیوهاشو زیاد دیدم ولی هرچی باشه مثل ویلون نمیشه اونطور تکنوازی کرد :violinplay3:

Cellist
Saturday 5 June 2010, 10:20 AM
ممنونم از نظراتتون.
راستش abidelan عزیز که گفتن ویلنسل مثل ویلن نمیشه،باید در جوابش بگم که هیچ دو تا سازی رو نمیشه با هم مقایسه کرد و گفت این یکی بهتر از اون یکی هست.
چون من خودم ویلن هم کار کردم و هر دوشو امتحان کردم با این حرفت مخالفم.
راستش ویلنسل یه مقدار ساز ناشناخته ای هست تو کشور ما.

Cellist
Saturday 5 June 2010, 10:22 AM
در مورد تکنوازی ویلنسل هم باید بگم که توی ارکستر سمفونیک،نتی که برای چلیست نوشته میشه از نتی که برای سولیست یا ویلن1 نوشته میشه به مراتب مشکل تره.

Sina_Yanni
Saturday 5 June 2010, 11:03 AM
ممنون محسن جان واسه حمایتت !

mersedes جان من خیلی زیاد دختر دیدم که نمونه کار نمیذارن ، چون میترسن بد از آب دربیاد و بچه ها مسخرشون کنن . مطمئن باش اینجا از اون جور جاها نیست که اگه کار کسی خوب نباشه ، بیایم دور هم بهش بخندیم . راهنماییش میکنیم ... .

همگی دوستیمااا مثلا ... .

نیلوفر هر وقت حوصله کردی ، جدی جدی یه نمونه کار بذار ببینیم دیگه !!!

Cellist
Saturday 5 June 2010, 11:58 AM
به روی چشم.

BaBak_ParSian
Saturday 5 June 2010, 12:04 PM
ممنونم از نظراتتون.
راستش abidelan عزیز که گفتن ویلنسل مثل ویلن نمیشه،باید در جوابش بگم که هیچ دو تا سازی رو نمیشه با هم مقایسه کرد و گفت این یکی بهتر از اون یکی هست.
چون من خودم ویلن هم کار کردم و هر دوشو امتحان کردم با این حرفت مخالفم.
راستش ویلنسل یه مقدار ساز ناشناخته ای هست تو کشور ما.
راستوش بخواهی من خودم فقط ویلون کار می کنم - و در اینده هم می خواهم ویلنسل کار کنم کاری بهخ مقایسش نداشته باشید امن خودم ویدیوهای تکنوازی ویلونسل رو زیاد دیدم مثلا تو یه نمونش بود که با ویلنسل اهنگ چهار داش می زد یعنی اول یک نوازنده ویلن می زد بعد در جوابش نوازنده ویلنسل اون چهارداش رو می زد بستگی به نوازنده داره ولی بازم میگم که قابلیتهای ویلن بیشتر است این را که دیگه قبول دارید ؟ :violinplay3:

Cellist
Saturday 5 June 2010, 12:07 PM
راستوش بخواهی من خودم فقط ویلون کار می کنم - و در اینده هم می خواهم ویلنسل کار کنم کاری بهخ مقایسش نداشته باشید امن خودم ویدیوهای تکنوازی ویلونسل رو زیاد دیدم مثلا تو یه نمونش بود که با ویلنسل اهنگ چهار داش می زد یعنی اول یک نوازنده ویلن می زد بعد در جوابش نوازنده ویلنسل اون چهارداش رو می زد بستگی به نوازنده داره ولی بازم میگم که قابلیتهای ویلن بیشتر است این را که دیگه قبول دارید ؟ :violinplay3:

نه خیر قبول ندارم!
به نظر شما وقتی اکتاوای ویلنسل بیشتر از ویلنه قابلیتش چجوری کمتره؟!!
ویلنسل چهار تا اکتاو داره!
چهار اکتاو کم نیستا!

you3f
Saturday 5 June 2010, 12:14 PM
هر سازی قابلیت و امکانات مخصوص خودشو داره.
هیچکدوم برتر از دیگری نیست...
ویولنسل وسعتش بیشتره، ولی چابکی ویولن رو نداره. و بالعکس!

Sina_Yanni
Saturday 5 June 2010, 01:51 PM
به روی چشم.

قربون دستت ! :am

Mehraneh
Saturday 5 June 2010, 02:26 PM
من ویولن سل رو به ویولن ترجیح می دم
به نظرم جدا از قابلیت هاش خیلییی جذاب تره
نیلوفر جون بی صبرانه منتظر نمونه کارت هستم

ماریا
Saturday 5 June 2010, 02:59 PM
صداش که عالیه من خودم عاشقشم از بین ویلنسل زنهای اینجا هم ایدین احمدی نژاد مایستر ویلنسل ارکست زهی پارسیان خیلی قبول دارم . کلا بچه های ویلنسل ارکست زهی پارسیان

اگه چند تا اجرای تصویری از یویوما و میشا مایسکی و بن سولی ببینید دیوانه وار عاشق این ساز میشید ولی من دیدم کسانی رو که با انگشتهای کوچک در حد خودمان که ویلن میزنیم با جسه کوچک هم ویلنسل میزنن در حد 15 16 سال

ولی من که به شخصه شش سوئیت چلوی باخ با اجرای یویوما رو خیلی دوست دارم با سوئیت انگلیسی باخ

Cellist
Saturday 5 June 2010, 05:37 PM
درود
حالا من میخوام با توجه به اینکه اکثر دوستان ویولن سل رو دوست دارند بحث ببرم به سمت شرایط نوازندگیش که از من هم خیلی سوال شده...
چرا اکثرا فکر میکنند اونهایی که جسته ی زیرتری دارند یا متوسط هستند نمیتونند این ساز رو بزنند و باید حتما هیکل درستی داشته باشند؟در صورتی که این تصور درست نیست زیاد...؟

سلام.
راستش این طرز تفکر غلطه.
مثلا خود من جثه تقریبا ریزی دارم و انگشتام خیلی ضعیفه واسه چلو اما بالاخره از پسش بر اومدم.
فقط یه مقدار توی ساز زدن خسته میشم.
همین.
وگرنه توی اجرای هیچ تکنیکی با مشکل مواجه نیستم.

Peddy
Saturday 5 June 2010, 06:14 PM
درود و خسته نباشید

با اجازتون بنده هم نظر بدم:

راستش با ویولنسل زیاد آشنایی نداشتم تا اینکه یه اجرا تو کنسرت 2006 یانی دیدم که آقایی به نام الکساندر ژیروف یه سولوی ویولنسل رو اجرا کرد که یک سری صداهایی از ویولنسل تولید کرد که واقعا منحصر به فرد بودن این ساز رو ثابت میکرد راستش بعد از اون آشنایی من با این ساز بیشتر شد

خب این ساز از وسعت صدایی زیادی در کنار همنوعان خودش برخورداره که میتونه یکی از ویژگی هاش باشه و همچنین چون این وسعت صدایی رو داره و البته صداش بم هست خیلی با پیانو میتونه هماهنگ بشه که این موضوع ثابت شده و خیلی از بزرگان موسیقی این رو گفتند یعنی میتونه به پیانو در پر کردن هارمونی کمک کنه که این ویژگیش خیلی منو تحت تاثیر گذاشته

راستش در مورد تفکر غلطی که همه در مورد ساختار فیزیکی بدن میدن یه چیزی بگم: راستش بدن ما انسانها قابلیت تطبیق دادن داره یعنی تو هر شرایطی میتونه دوام بیاره ... مثلا نیلوفر جان میفرمایند که براشون اجرا کردن ویولنسل سخت بود اما ببینید تو این مدتی که کار میکنه بدنش کاملا هماهنگ شده با ساز و مشکل عمده ای براش ایجاد نمیکنه این رو میتونیم به نوعی عادت کردن هم تلقی کنیم

پس نتیجه میگیریم که هیچ کسی به خاطر شرایط ساختاری فیزیکیش مشکلی با ساز زدن پیدا نمیکنه همونطور که یک انسان اهل بندر عباس از گرما هلاک نمیشه ... چون تطبیق داده شده بدنش.

ببخشید پر حرفی کردم نیلوفر جان
با سپاس

BaBak_ParSian
Saturday 5 June 2010, 06:19 PM
نه خیر قبول ندارم!
به نظر شما وقتی اکتاوای ویلنسل بیشتر از ویلنه قابلیتش چجوری کمتره؟!!
ویلنسل چهار تا اکتاو داره!
چهار اکتاو کم نیستا!
اره احسن همینو خواستم که قبلا جای شنیده بودم ببین کار به بیشتر بودن ندارم دیگه از روی تعصب نگو من را هم با ویلنسل بد نکن چون خودم هم می خواهم یه مدت دیگه شروع کنم ویلنسل به چابکی و سریعی ویلون نمیرسه اینو که دیگه خودتون می تونید مقایسه کنید :violinplay3:

Cellist
Saturday 5 June 2010, 06:21 PM
اره احسن همینو خواستم که قبلا جای شنیده بودم ببین کار به بیشتر بودن ندارم دیگه از روی تعصب نگو من را هم با ویلنسل بد نکن چون خودم هم می خواهم یه مدت دیگه شروع کنم ویلنسل به چابکی و سریعی ویلون نمیرسه اینو که دیگه خودتون می تونید مقایسه کنید :violinplay3:

آقا من تسلیمم!

rumour
Saturday 5 June 2010, 06:46 PM

اتفاقا شما گروه آپوکالیپتو نگاه کن... 3 تا چلیست فنلاندی ثرش متال مزنن. کلی از آهنگ های متالیکا و سولو های کرک همت رو چلو می زنن! از ویالن زدن سریع تر نشه مطمئن باشید اون سولو آروم تر نمیشه!

Cellist
Saturday 5 June 2010, 07:57 PM
به زودی(یعنی بعد از امتحانات) یه دونوازی ویلنسل و پیانو میذارم.

BaBak_ParSian
Saturday 5 June 2010, 08:02 PM
آقا من تسلیمم!

بسیار عالی - اخرشم کم اوردی :violinplay3:

Cellist
Saturday 5 June 2010, 08:04 PM
بسیار عالی - اخرشم کم اوردی :violinplay3:

اتفاقا کم نیاوردم!
حوصله بحث و جدل و موضع گیری نداشتم.
در کل ما چلیستا زیاد حوصله بحث کردن نداریم.

قوی زیبا
Saturday 5 June 2010, 08:28 PM
من واقعا با این ساز آشنایی ندارم. فکر میکردم الان همه نوشتن آخه اینم شد ساز!!! ولی نظرم عوض شد.

BaBak_ParSian
Saturday 5 June 2010, 08:39 PM
اتفاقا کم نیاوردم!
حوصله بحث و جدل و موضع گیری نداشتم.
در کل ما چلیستا زیاد حوصله بحث کردن نداریم.
اتفاقا اونای که حوصله ندارند کم می اورند بعد حوصله تو موسیقی هم خیلی مهمه :am

Cellist
Saturday 5 June 2010, 08:55 PM
اتفاقا اونای که حوصله ندارند کم می اورند بعد حوصله تو موسیقی هم خیلی مهمه :am

منظورم اینه که چلیستا وقتشون رو با بحثای الکی هدر نمیدن.

BaBak_ParSian
Saturday 5 June 2010, 09:54 PM
منظورم اینه که چلیستا وقتشون رو با بحثای الکی هدر نمیدن.
افرین چلیستا جان - خوب خودت اومدی بحث رو شروع کردی و خودت بعدش می گی بحث الکی !

قوی زیبا
Sunday 6 June 2010, 07:03 PM
ViolonCell
ما همه می دونیم که تو کم نیاوردی و پشتت هستیم و ازت حمایت میکنیم. پس بهتره وقتت رو هدر ندی و چلو بزنی.

Sina_Yanni
Sunday 6 June 2010, 07:11 PM
دعوا دعوا سر ویلن ! دعوا دعوا سر ویلنسل !!!
ههههههههههه

Cellist
Sunday 6 June 2010, 07:17 PM
:23:

Peddy
Sunday 6 June 2010, 08:21 PM
دوستان عزیز

لازم یاد آور بشم نیلوفر عزیز با هدف خاصی این تاپیک رو ایجاد کرده که فکر کنم از عنوانش مشخص باشه!
پس لطفا به قوانین احترام بذارید و از بحث تاپیک خارج نشید.

با سپاس

BaBak_ParSian
Sunday 6 June 2010, 08:34 PM
ViolonCell
ما همه می دونیم که تو کم نیاوردی و پشتت هستیم و ازت حمایت میکنیم. پس بهتره وقتت رو هدر ندی و چلو بزنی.
افرین

Sina_Yanni
Sunday 6 June 2010, 09:15 PM
دوستان عزیز

لازم یاد آور بشم نیلوفر عزیز با هدف خاصی این تاپیک رو ایجاد کرده که فکر کنم از عنوانش مشخص باشه!
پس لطفا به قوانین احترام بذارید و از بحث تاپیک خارج نشید.

با سپاس

پدرام فصل الخطاب بودنت رو عشق است .... :21: . :36:

Avazekhan
Sunday 6 June 2010, 10:55 PM
پدرام فصل الخطاب بودنت رو عشق است .... :21: . :36:
سینا دیگه سیاسیش نکن که کلاهمون میره توهما!!!!! :48:
اصلا خوشم نیومد...:45::16:

Sina_Yanni
Sunday 6 June 2010, 11:05 PM
سینا دیگه سیاسیش نکن که کلاهمون میره توهما!!!!! :48:
اصلا خوشم نیومد...:45::16:

چشم محمد !!! :17: آخ من چه تقصیری دارم ایشون این کلمه رو استفاده کردن ؟؟ مگه این کلمه مختص ایشونه ؟؟ ههههه :21::21: :21::21: !!!

باشه دیگه نمیگم محمد ! :10:

قوی زیبا
Monday 7 June 2010, 09:27 AM
یه کاری نکنین برم ID یکی از مدیران رو هک کنم و بیام همتون رو Ban کنما.

مثل بچه های خوب با هم دوست باشین و همدیگرو بوس کنین. این 4 تا بوس از طرف من برای شما 4 تا:

(هر چی گشتم شکلکش رو پیدا نکردم، خودتون فرضش کنین)

اینم به مناسبت جشن آشتی:

:guitarplay5::ax:dw26i1::8ysyvb::guitarplay4::guit arplay2::guitarplay1::au:ztrompette6:

:21ox66r: :violinplay3: :redguitar: :9powok: :micfwi:

:2rw592q::2rw592q::2rw592q:

(ساز آرایی رو داری؟)

Mehrshad_PRS
Monday 7 June 2010, 10:51 AM
من برای متال دوسش دارم:19:
صداش باحال میشه:26:

Black_Violin
Monday 7 June 2010, 01:06 PM
صدای پرو پخته ای داره نمیشهگفت که اینبهتره یاویولون ولی واقعا ساز با ابهتیه همچنینبه خاطر بزرگ بودنش نواختنش فکر می کنم راحت تر باشه چون دست ازادی بیشتری داره .

Cellist
Monday 7 June 2010, 07:44 PM
کاش میدونستم که چرا خیلیا فکر میکنم ویلنسل آسونتر از ویولنه؟!!!!!!!!!!!

Mezrab
Monday 7 June 2010, 08:04 PM
چون فکر میکنن ویلن سخت ترینه

settareh
Monday 7 June 2010, 08:21 PM
به نظر من خوش صدا ترین ساز کلاسیکه! صداش خیلی بم و زیباست!

Peddy
Monday 7 June 2010, 08:26 PM
شاید به دلیل اینه که فکر میکنن چون بزرگه جای دست زیاده و خیلی راه دست باز تره نسبت ویولن

Black_Violin
Monday 7 June 2010, 09:32 PM

سخت تره ؟؟ :39:
من فقط فکر کردم چون دست ازاد تره و ساز یکم بزرگتره شاید یکم از دردسرهایی که ویولون توش داره خلاصی پیدا کرده باشید ....
اطلاعات زیادی از این ساز ندارم.توضیحی بدید تا متوجه بشم.
ممنون

Cellist
Monday 7 June 2010, 09:35 PM
بله سخت تره.
تفاوت های زیادی داره.
توی یه فرصت توضیح میدم.

قوی زیبا
Tuesday 8 June 2010, 09:39 AM
دلایل من برای اینکه مردم فکر میکنن ویلن سخت تر از چلو هست.
1.چون توی ویلن سل بحث سرعت مثل ویلن مطرح نیست.
2.چون کسی زیاد ویلنسل زدن ندیده و همه جا تکنوازی ویلنه.
3.چون هنرجو های ویلن بیشتر هستند و توی جامعه پخشند و هی از سختیه سازشون میگن و افکار عمومی رو اینجوری کردن.
4.بیشتر کسایی که میرن تو کار چلو، تا آخرش وایمسن و به یه جایی میرسن. ولی خیلیا میرن یه ویلن میخرن و 2 روز میزنن و سختیش رو از نزدیک لمس میکنن.(منظورم اینه توی هر 20 تا فامیل یه نفر هست که سختیه ویلن رو حس کرده باشه)(آمار از خودم)

راستی یه نکته ی بی ربط خیلی از ملت از وجود دو ساز ویولا و کنترا باس بیخبرن.(مردم عادی رو میگم.)

mersedes
Tuesday 8 June 2010, 01:09 PM
من خيلي از ويلنسل خوشم مياد.اگه كسي جايي رو تو تهران ميشناسه يا كسي رو ميشناسه لطفا معرفي كنه.

mersedes
Tuesday 8 June 2010, 01:18 PM
مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم
من خودم خيلي از ويلنسل خوشم مياد و به نظرم خيلي فوق العادست.فقط يه سوال.من تقريبا الان يه 4/5ماهي ميشه كه دنبال يه اموزشگاه براي ويلنسل ميگردم.اگه كسي جايي رو تو تهران ميشناسه لطفا بگه.حتي اگر كسي هم ميشناسين لطفا بگيد.هزينشم اصلا مهم نيست.

mersedes
Tuesday 8 June 2010, 01:35 PM
مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم
به نظر منم ويلنسل خيلي ساز فوق العاده اي هست.فقط يه چيز,من الان 4/5ماهي هست كه تو تهران دنبال يه اموزشگاه موسيقي هستم كه ويلنسل اموزش بده,اگر شما كسي يا جايي رو ميشناسيد كه اموزش ميده لطفا ادرس يا تلفنشو بزاريد,مرسي.چون واقعا لازم دارم و برام مهمه.

Cellist
Tuesday 8 June 2010, 01:50 PM
به نظر منم ويلنسل خيلي ساز فوق العاده اي هست.فقط يه چيز,من الان 4/5ماهي هست كه تو تهران دنبال يه اموزشگاه موسيقي هستم كه ويلنسل اموزش بده,اگر شما كسي يا جايي رو ميشناسيد كه اموزش ميده لطفا ادرس يا تلفنشو بزاريد,مرسي.چون واقعا لازم دارم و برام مهمه.

خب شما که تهرانی استاد ویلنسل زیاد هست.
حالا اگه توی اصفهان بودی و فقط یه استاد ویلنسل بود بازم یه چیزی!

Cellist
Tuesday 8 June 2010, 01:57 PM
آهااااااااااااااااااااااا الان یادم اومد!!!!
توی جهاد دانشگاهی یه قسمتی داره مخصوص آموزش موسیقی.
که همه اساتیدش،همون اساتید دانشگاه هنر هستن.
فکر کنم استاد اسماعیلی هم تدریس کنن یا حتی استاد بزرگ : کریم قربانی

Dave.Raspberry
Tuesday 8 June 2010, 03:19 PM
ساز فوق العاده ای هست من خیلی دوستش دارم و یه گروهی به نام Apocalyptica که فکر میکنم اسمش رو اشتباه نوشتم ،کاراشون رو گوش میکنم

settareh
Tuesday 8 June 2010, 05:21 PM

کشتی خودتو این قدر های و هوی کردی! :4:
اصل کار تو تهران: آموزشگاه پارس

اطلاعات بیشتر رو بت می گم

nina
Tuesday 25 January 2011, 08:27 PM
ساز فوق العاده ای هست من خیلی دوستش دارم و یه گروهی به نام Apocalyptica که فکر میکنم اسمش رو اشتباه نوشتم ،کاراشون رو گوش میکنم

اپوکالیپتیکا فوق العاده هستن اولین بار یه دوست المانی اینو به من معرفی کرد
فکر نمیکردم این گروه کسی تو ایران بشناسه درسته قدرت مانور ویولن خیلی
گسترده است اما مثلا اهنگای متالیکا رو هیچوقت نمیشه با ویولن به قشنگی
ویلنسل اجرا کرد

nina
Tuesday 25 January 2011, 08:37 PM
من قبلا هم با دوستان خارج از این محیط بحث کرده بودم که چرا
ویولنسل با وجود اثر پر رنگی که داره انقدر مظلوم واقع شده مثلا هیچوقت یه چلیست حرفه ای
اونقدر معروف نمیشه البته اینکه چرا کمتر میرن دنبالش شاید تا حدودی
هم به خاطر قیمت بالای اون باشه چون خلیلیا یعنی اکثرا موسیقیو با صد دلاری شروع
میکنن بعد که حرفه ای شدن یه ساز چند هزار دلاری میگیرن اما ویولنسل
اینطوری نیست

lakshemi
Saturday 26 February 2011, 11:10 AM
هر كي مي گه سلو بي مصرف و بي اهميته خيلي شكر خورده ! اين اشخاص حتماً تهي از احساس هستن كه صداي آكنده از درد و غم سلو رو حس نمي كنن ! من نمي گم بهترين ولي بي شك باكلاس ترين سازها سلوئه . من عاشق صداشم چون مث خيلي از سازهاي ديگه متظاهرانه نيست . حتي نوازنده هاي اين ساز برخلاف ديگران موقع تك نوازي قادر به برخاستن هم نيستن . همين نشون مي ده كه چقدر سلو بي تكلف و معصومه . من عاشق صداي بم ،وقار ، لطيف و غمگين سلو هستم . سلو ساز بي عيب و كاملييه و نوازنده هاشم مث خودش با كلاس و لطيف و آروم و عاشق پيشه هستن . به هيچ هيچ هيچ وجه نبايد سلو رو با ويولون مقايسه كرد . اين قياس از اصل باطله !:33:

ashburtongrove
Saturday 26 February 2011, 12:37 PM
دقیقا منم همین حس رو دارم و خیلی از صداش خوشم میاد، و قیاس نمی کنم ولی قبول کنید صدای سلو کمی دلنشن تره به خصوص برای آماتورها و برای همین به نظرم بازم باید گفت که ویولن سخت تر از حتی سلو هستش

Honey_Shababi
Saturday 26 February 2011, 12:58 PM
ولي من با اينكه سلو كار نكردم،فكر ميكنم از ويولون سخت تره.چون هم آرشه كشي سخت تري داره هم ويبراسيونش خيلي سخته.ويولون كاملا تو كنترله ولي سلو فقط با زمين و پا نگهداشته ميشه!

Afro0z
Saturday 26 February 2011, 01:21 PM
به نظر من بهترین سازه...

Cellist
Saturday 26 February 2011, 02:35 PM
ممنون از نظرات همگی...

ilovecello
Saturday 21 January 2012, 02:28 PM
من عاشق صدای ویلنسلم
به نظر من از تمام ساز های آرشه ای دیگه خوش صدا تره
برای تکنوازی و گروه نوازی هم بسیار بسیار صدای قشنگی داره
و به نظر من خیلی جالبه که در حال حاضر فقط محدود به سبک کلاسیک نیست و تو سبک های مختلفی حتی راک و متال هم از این ساز استفاده میشه و اتفاقا نتیجه خیلی دلنشین و جالبی داره
همچنین من شنیدم که ویلنسل از نظر صدا دهی نزدیک ترین ساز به صدای انسانه

Untouchable
Saturday 2 June 2012, 11:12 AM
APOCALYPTICA
...تا عوان تاپیکو دیدم اومدم بگم apocalyptica...که دیدم دوستمون گفته...فوق العادس...
همنوازی با ویولنسل خیلییییییییییییییی حال میده!...عاشق صدای بم و غمگینشم...

tabass
Saturday 2 June 2012, 11:57 AM
منم گفتم APOCALYPTICAAA

پستم پاک شد:دييي

M_T
Saturday 2 June 2012, 12:29 PM
سلام

ویولنسل سازی بسیار عالی است که وسعت صدای فوق العاده ای هم داره و در همه نوع سبکی کاربرد داره حتی سنتی.:guitarplay4:

من دو تا آلبوم تکنوازی ویلن سل دارم. :5:
فوق العاده س!:30:

:am

abtine
Saturday 2 June 2012, 12:49 PM
زمانی دانشجو بودم یه دانشجو داشتیم که ورودی ترم ما بود اون ویولنسل مینواخت مشق میگرفت همه ی گروه ها دربدر دنبالش بودن خیلی هم غرور ورش داشته بود اما ما که فکر میکردیم عود هستیم عددی نشدیم :d

خیلی ساز عجیب و کلاسیکیه

M_T
Saturday 2 June 2012, 06:05 PM
خیلی ساز عجیب و کلاسیکیهفکر کنم نوازنده های چلو مثل راننده های کامیون هستند که بقیه رو ریز می بینن! :16:
مثل همین کسی که شما گفتی مغرور شده بود.
چون سازشون گنده س بقیه رو ریز می بینن! :21:

اما گذشته از شوخی، من اگه فلوت نمی زدم می رفتم سراغ عود.:5:

راستی آبتین جان من یه سری نت عود دارم که عربی هست، دوست داری بهت بدم؟:30:

Princess_P
Monday 13 August 2012, 04:16 PM
yeki az romantic tarin sazhastt makhsusan vaghti ye dokhtar benavaze

hodhod
Tuesday 14 August 2012, 02:57 PM
yeki az romantic tarin sazhastt makhsusan vaghti ye dokhtar benavaze

آفرین.کاملا درست گفتید پرنسس جان.
ویولن سل اولا بهترین جفت و همراه پیانو است.
دوما پایه و اساس تمام آهنگ هاست.اگر ویولن سل نباشه هیچ آهنگی کامل نیست.
و سوم هم این که ویولن سل بی ادعا ترین ساز است. چون نوازندگان آن معمولا تکنوازی ندارند.خیلی به ندرت قسمت سولو دارند.هیچ وقت هم در حین سولو از جا بلند نمی شوند تا مردم بهتر آن ها را ببینند یا دوربین از آن ها بهتر فیلم بگیرد.
فکر کنم همین 3 دلیل کافیست برای ارزشمندی ویولن سل.

ممنونم.

LiOneL999
Tuesday 14 August 2012, 04:19 PM
فکر کنم نوازنده های چلو مثل راننده های کامیون هستند که بقیه رو ریز می بینن! :16:
مثل همین کسی که شما گفتی مغرور شده بود.
چون سازشون گنده س بقیه رو ریز می بینن! :21:

اما گذشته از شوخی، من اگه فلوت نمی زدم می رفتم سراغ عود.:5:

راستی آبتین جان من یه سری نت عود دارم که عربی هست، دوست داری بهت بدم؟:30:
:24::24::24::24::24:
آخ جون عود!:am:5:

LiOneL999
Tuesday 14 August 2012, 04:22 PM
ویلنسل عالی ترین ساز دنیاست!
ولی به نظر می رسه به اندازه ی حجمش پول باید پاش داد!

Musketeer
Wednesday 15 August 2012, 02:17 PM
ویلنسل عالی ترین ساز دنیاست!
ولی به نظر می رسه به اندازه ی حجمش پول باید پاش داد!
هر سازی درست حسابیش قیمتش بالاست. ویولنسل هم گرونیش بیشتر بخاطر اینه که متریال زیادی بکار میره توش. مثلا فکر کن با اون تکه چوب آبنوس یا رزوودی که یدونه گریف ویولنسل میسازن چند تا واسه ویولن میشه ساخت :دی مخصوصا که اون چوب باید یک تکه هم باشه... همینطوری هم خب قیمت کنترباس خیلی بالاتره...
پایینتر بودن تیراژ ساخت و وارداتشونم تاثیر داره تو قیمت بهرحال.

M_T
Wednesday 15 August 2012, 02:43 PM
الان قیمت ویلن سل چقدره؟

LiOneL999
Wednesday 15 August 2012, 08:32 PM
الان قیمت ویلن سل چقدره؟
ویلنسل مشقی از 300 تومن شروع می شه.از 700 به بالا هم مدلهای بهتره این ساز هستند.زیر 3 ملیون هم همگی چینی و کارخانه ای هستد.

kourosh_piano
Wednesday 15 August 2012, 08:42 PM
ساز بسیار زیبا و دلنشینیه...

LiOneL999
Wednesday 15 August 2012, 09:21 PM
صد درصد، مخصوصا زخمه زدن بهش!

LiOneL999
Wednesday 15 August 2012, 09:28 PM
اینو حتما ببینید:
تکنوازی ویلن سل در ارکستر سمفونیک: You can see links before reply

capablanca
Saturday 18 August 2012, 03:15 PM
فوق العادست بدون ویولنسل ارکستر زهی معنا نداره.

Musketeer
Tuesday 21 August 2012, 12:18 PM
ویلنسل مشقی از 300 تومن شروع می شه.از 700 به بالا هم مدلهای بهتره این ساز هستند.زیر 3 ملیون هم همگی چینی و کارخانه ای هستد.

فقط یک توضیحی بدم، اینکه کارخونه ای بودنشون اونطوری نیست که صنعتی تولید بشن. مثلا TF 800 و TF 00800 دست ساز هستن.

LiOneL999
Tuesday 21 August 2012, 01:45 PM
بله،متشکرم از دقت شما.:30:

mojgani
Tuesday 21 August 2012, 02:57 PM
همه ی خانواده ی ویلن صداشون عالیههههههه

maryamviolinbach
Thursday 30 August 2012, 10:17 PM
عالییههه واقعا ساز قشنگی برای بیان احساسه.کلا ویلن و ویلنسل داری بهترین صدا ها هستن!:violinplay3:

nafis
Sunday 2 September 2012, 12:09 PM
من سه ماهی هست این سازو شروع کردم .
بسیار خوب و عالیه
البته باید علاقه زیادی داشته باشی .چون مشکله