PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کتاب دوره ابتدایی سنتور - زنده یاد استاد پایور

Razoniaz
Sunday 6 June 2010, 08:44 AM
سلام دوستان
چند وقت پیش از دوست عزیزمون آقا داوود خواهش کردیم که توی اجرای کتاب شیوه سنتور نوازی آقای پشنگ کامکار کمکمون کنه که ایشون ایده اجرای کتاب دوره ابتدایی سنتور زنده یاد استاد پایور را پیشنهاد کردند.
با توجه به اینکه بسیاری از دوستان در حال کار کردن روی این کتاب هستند ایده خیلی خوبی هستش. برای همین به پیشنهاد آرش عزیز تصمیم گرفتم این تاپیک رو ایجاد کنم تا در مورد اجرای این کتاب ارزشمند در این تاپیک بحث و بررسی بیشتری به عمل بیاد.
از همه دوستان عزیز می خوام که ایده هایی که برای اجرا و استفاده هرچه بیشتر از این کتاب، به ذهنشون می رسه اینجا عنوان کنند.

Mezrab
Sunday 6 June 2010, 10:52 AM
ایده من این هست قدم به قدم، ما هنوز کتاب پشنگ رو شروع نکردیم و به اتمام نرسیده، بگذارید توی او نیه نظمی داشته باشیم وقتی تموم شد دستور سنتور هم که اجرا شده میایم سراغ دوره بتدایی، پراکندگی موضع انرژی کار رو از بین میبره.

david_santoori
Sunday 6 June 2010, 12:36 PM
سلام دوستان
چند وقت پیش از دوست عزیزمون آقا داوود خواهش کردیم که توی اجرای کتاب شیوه سنتور نوازی آقای پشنگ کامکار کمکمون کنه که ایشون ایده اجرای کتاب دوره ابتدایی سنتور زنده یاد استاد پایور را پیشنهاد کردند.
با توجه به اینکه بسیاری از دوستان در حال کار کردن روی این کتاب هستند ایده خیلی خوبی هستش. برای همین به پیشنهاد آرش عزیز تصمیم گرفتم این تاپیک رو ایجاد کنم تا در مورد اجرای این کتاب ارزشمند در این تاپیک بحث و بررسی بیشتری به عمل بیاد.
از همه دوستان عزیز می خوام که ایده هایی که برای اجرا و استفاده هرچه بیشتر از این کتاب، به ذهنشون می رسه اینجا عنوان کنند.

:1:جناب راز و نیاز ، شما یه قولی رو رو زبان من میذارید که دیگه من نه راه پس دارم نه راه پیش . بله فرمایش جناب عالی کاملا صحیح بنده موافق اجرای دوره ی ابتدایی هستم ولی اجازه می خوام از دوستان که به حقیر فرصت بدند تا امتحانات پایان ترمم تموم بشه . ممکنه این دو-سه هفته یه کم فعالیتم تو سایت کم بشه که شرمنده بعضی از دوستان هم میشم ولی انشاءالله بعد از خرداد قول می دم یه وقتی رو به طور جدی برای این موضوع اختصاص بدم.

در ضمن من نمی دونم دوستان چه برنامه ای در پیش دارند ولی اصلا این طور نخواهد بود که بنده از اول تا آخر دوره ی ابتدایی رو بزنم و بذارم توی سایت ، چون این ها برداشت های شخصی منه و هر کسی باید دوره ی ابتدایی رو با توجه با حال و هوای خودش اجرا کنه .

ممنونم.

Razoniaz
Sunday 6 June 2010, 01:23 PM
:1:جناب راز و نیاز ، شما یه قولی رو رو زبان من میذارید که دیگه من نه راه پس دارم نه راه پیش . بله فرمایش جناب عالی کاملا صحیح بنده موافق اجرای دوره ی ابتدایی هستم ولی اجازه می خوام از دوستان که به حقیر فرصت بدند تا امتحانات پایان ترمم تموم بشه . ممکنه این دو-سه هفته یه کم فعالیتم تو سایت کم بشه که شرمنده بعضی از دوستان هم میشم ولی انشاءالله بعد از خرداد قول می دم یه وقتی رو به طور جدی برای این موضوع اختصاص بدم.

در ضمن من نمی دونم دوستان چه برنامه ای در پیش دارند ولی اصلا این طور نخواهد بود که بنده از اول تا آخر دوره ی ابتدایی رو بزنم و بذارم توی سایت ، چون این ها برداشت های شخصی منه و هر کسی باید دوره ی ابتدایی رو با توجه با حال و هوای خودش اجرا کنه .

ممنونم.

چشم داوود عزیز چون پسر گلی هستی تا آخر خرداد بهت وقت می دیم :) ولی بعدش دیگه عذر و بهانه ای پذیرفته نیست :)

mit2007
Sunday 6 June 2010, 09:01 PM
سلام خدمت همه ی دوستان خیلی خوشحال شدم که دیدم تصمیم واسه این دوره ی بسیار زیبا دارین.
بی شک دوره ی ابتدایی واسه من یکی از فوق العاده خاطره انگیز ترین دوره ها بود.
واسه همتون آرزوی موفقیت دارم.

Razoniaz
Monday 7 June 2010, 06:41 AM
سلام خدمت همه ی دوستان خیلی خوشحال شدم که دیدم تصمیم واسه این دوره ی بسیار زیبا دارین.
بی شک دوره ی ابتدایی واسه من یکی از فوق العاده خاطره انگیز ترین دوره ها بود.
واسه همتون آرزوی موفقیت دارم.

دوست عزیز خیلی ممنون می شم اگه توی این کار بزرگ کمکمون کنید. برای تحقق هدف بزرگی که پیش رو هستش به کمک تک تک دوستانی که می تونند کمک کنند نیاز داریم.

mit2007
Monday 7 June 2010, 01:31 PM
دوست عزیز خیلی ممنون می شم اگه توی این کار بزرگ کمکمون کنید. برای تحقق هدف بزرگی که پیش رو هستش به کمک تک تک دوستانی که می تونند کمک کنند نیاز داریم.
ممنونم.
من تا اول تیر ماه متاسفانه درگیر امتحاناتم هستم ولی بعدش باعث خوشحالی من هست که تو این کار اگه از توانم بر بیاد کمکتون کنم.

david_santoori
Monday 5 July 2010, 10:03 AM
درود بر همه ی دوستان و یاران نت آهنگی بخصوص علاقه مندان بخش چابک ترین ساز جهان ، سنتور

بنابر تصمیمات گرفته شده در مورد کتاب دوره ی ابتدایی استاد پایور نظر بر این بود که بعد از خرداد ماه ردیف نوازی این کتاب به طور جدی دنبال بشه که از یک طرف قضیه ، مشکل امتحانات عزیزان سنتوری رو پیش رو داشتیم . ولی فکر می کنم الان فرصت مناسبی برای شروع این کتاب باشه . بنده هم با توجه به صحبت هایی که با دوست بزرگوارمون جناب راز و نیاز داشتم ، طبق دستور ایشون اطاعت امر کرده و عرض خودم رو به صورت پیشنهاد خدمت عزیزان مطرح میکنم :

نظر بنده این هستش که دوستان علاقه مند در صورت تمایل (هر هفته و به طور منظم) در 4-5 روز مشخصی از هفته قطعات از قبل تعیین شده ی دوره ی ابتدایی رو اجرا کنند و 2-3 روز باقی مانده رو به بررسی ، بحث و گفتگو ی دو طرفه این کتاب ارزشمند اختصاص بدیم .

پر واضحه که این امر یک مشارکت همه جانبه و همگانی میطلبه و الا بعید میدونم بتونیم به نتیجه ی مطلوبی برسیم . به هر حال این فقط نظر من بود خواهشا عزیزانی هم که مایل اند این موضوع دنبال بشه نظر خودشونو اعلام کنند تا در صورت نیاز هرچه زود تر کتاب دوره ی ابتدایی هم شروع بشه .

متشکرم

Mezrab
Tuesday 6 July 2010, 12:10 PM
درود بر همه ی دوستان و یاران نت آهنگی بخصوص علاقه مندان بخش چابک ترین ساز جهان ، سنتور

بنابر تصمیمات گرفته شده در مورد کتاب دوره ی ابتدایی استاد پایور نظر بر این بود که بعد از خرداد ماه ردیف نوازی این کتاب به طور جدی دنبال بشه که از یک طرف قضیه ، مشکل امتحانات عزیزان سنتوری رو پیش رو داشتیم . ولی فکر می کنم الان فرصت مناسبی برای شروع این کتاب باشه . بنده هم با توجه به صحبت هایی که با دوست بزرگوارمون جناب راز و نیاز داشتم ، طبق دستور ایشون اطاعت امر کرده و عرض خودم رو به صورت پیشنهاد خدمت عزیزان مطرح میکنم :

نظر بنده این هستش که دوستان علاقه مند در صورت تمایل (هر هفته و به طور منظم) در 4-5 روز مشخصی از هفته قطعات از قبل تعیین شده ی دوره ی ابتدایی رو اجرا کنند و 2-3 روز باقی مانده رو به بررسی ، بحث و گفتگو ی دو طرفه این کتاب ارزشمند اختصاص بدیم .

پر واضحه که این امر یک مشارکت همه جانبه و همگانی میطلبه و الا بعید میدونم بتونیم به نتیجه ی مطلوبی برسیم . به هر حال این فقط نظر من بود خواهشا عزیزانی هم که مایل اند این موضوع دنبال بشه نظر خودشونو اعلام کنند تا در صورت نیاز هرچه زود تر کتاب دوره ی ابتدایی هم شروع بشه .

متشکرم
از کتاب دوره ابتدایی همونطور که اطلاع دارید توی تاپیک نمونه کارهام، قطعه هایی رو اجرا کردم که به تشخیص خودتون میتونید از قطعاتی که صحیح اجرا شده استفاده کنید، تعداد زیادی از قطعات بخش شور و سه گاه در اون تاپیک موجوده..من هم فعلا باید دستور سنتور رو تاپیکش رو تکمیل کنم..این مدت اصلا فرصت نشد..به هر شکل ممنون از اعلامتون.

david_santoori
Wednesday 7 July 2010, 08:45 PM
درود

دوستانی که میخواهند در نوازندگی دوره ی ابتدایی شرکت کنند و قطعاتشون مورد نقد و بررسی قرار بگیره ، میتونند از شنبه ی هفته ی آینده تا سه شنبه-چهارشنبه مقدمه شور رو اجرا کنند و از بعد از چهار شنبه تا آخر هفته را برای بررسی و نقد قرار میدهیم و همچنین با توجه به سطح نوازندگی نوازندگان ، نکاتی که بتونه به نوازندگیشون کمک کنه از طرفه عزیزان صاحب نظر بیان میشه ، درضمن آخر هفته ی آینده بهترین اجرا هم مشخص خواهد شد .

اما هدف از این کار چیه ؟

مطمئناً نه کسی وقتی برای تلف کردن داره و نه حوصله کافی برای اینکه تکرار مکررات داشته باشیم پس با نگرشی متفاوت میخواهیم به جملات ردیف دوره ی ابتدایی فکر کنیم ، اینکه چه کار هایی می تونیم انجام بدیم تا ساز زدن ما زیبا تر و دلنشین تر بشه و نگرش های متفاوت در زمینه ی ردیف رو تجربه کنیم . به طوری که پیشبینی همه ما برای آینده ی این دوره اینه که هر کدوم بتونیم خودمون باشیم و به خود شناسی برسیم اینکه من چه چیزی رو میپسندم و البته این در صورتی محقق میشه که مرز های غلط و درستی را رد کرده باشیم و اون ها رو به درستی بشناسیم . در واقع غایت اینه که هر کدوم با توجه به ذوق خودمون بتونیم ردیف نوازی کنیم .

قبل از شروع برنامه برای دوستان علاقه مند خواهشم این هستش که با صبر و حوصله و بردباری بیایند جلو تا انشاءالله خودشون نتیجه اش رو ببینند .

درضمن من نظر خاصی نشنیدم ، یعنی کسی مخالف نظر من نیست ؟ اگه از اولش قرار باشه من متکلم وحده باشم این به جایی نمی رسه !!!

پس اگه دوستانی هستند که تا حالا به این تاپیک سر نزدند و نظر متفاوتی یا حتی چیزی برای تکمیل بحث دارند با کمال میل منتظر نظرشون هستیم.

در آخر با توجه به صحبت های پیش اومده در مورد دوره ی ابتدایی من وظیفه ی خودم دونستم که پیش قدم بشم ولی اینکه در این راه ثابت قدم باشم این دیگه بستگی به فعالیت جمعی داره !!!

متشکرم . موفق باشید .

Razoniaz
Thursday 8 July 2010, 11:51 PM
سلام داوود عزیز
به نظر من شیوه ای که برای اجرای کتاب دوره ابتدایی زنده یاد استاد پایور ارائه دادید خیلی خوبه. همه ما می دونیم که اجرای صحیح قطعات این کتاب و از اون مهمتر تجزیه و تحلیل تک تک قطعات آن کار مشکل و زمان بری هستش ولی مطمئنم که یه کار فوق العاده و جاودانی خواهد بود. پس به شما دوست عزیز قول می دیم توی این کار از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد. و کمک می کنیم تا این رسالت بزرگ به خوبی انجام بشه.

hamedabasiyan
Monday 8 April 2013, 10:43 AM
سلام بر دوستان عزیز.راستشو بخواین من اولین باره که سر میزنم ولی اخرین بار نیست قول میدم .چون خیلی خوشحال شدم دیدم همچین راهی رو پیش گرفتین و مطمعن هستم که خیلی زیاد کمک میکنه در زمینه ساز سنتور به پیشرفت ( من و ام سال من) و در مورد کتاب دوره ی ابتدایی سنتور استاد فرامرز پایور هم میخوام بگم عالیه عالی...و یه سوال من هم میتونم شرکت کنم یعنی میتونم قطعه اجرا کنم و بفرستم .اگه میتونم لطفا نحوه ارسالش رو به من بگین ممنون میشم....بدرووووووود