PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چهار مضراب چهار گاه از کتاب سی قطعه

hajaliakbar
Monday 5 July 2010, 07:59 PM
سلام دوستان

بعد از مدتی امروز به سایت سرزدم . من این روزها دستگاه چهار گاه را تمرین می کنم . دستگاه زیبایی است و انسان رابه حال و هوای خاصی میبره البته اگر خوب نواخته بشود .

راستش من هر کار میکنم بالاخره یک اشتباهاتی توی نواختن پیش میاد و در اینجا از دوستان عزیز می خواهم که تجربیات خودشان را برای اینکه بتوان دقیق و مرتب نواخت بیان کنند تا با استفاده از این تجربیات هم من و هم دیگران بتونیم بهتر و بدون اشتباه بنوازیم .

این آهنگ را من با سنتور لا کوک زدم و 2 هفته روزی 5 بار آ ن را زدم تا با این سرعت کم 110 بزنمش
البته با سرعت بیشتر هم میشه زد ولی با اشتباهات بیشتر ، سرعت اصلی در کتاب سی قطعه 168 هست .

چهار مضراب چهار گاه (You can see links before reply)

موفق باشید .

Mehrdadgh4
Monday 5 July 2010, 08:41 PM
خیلی خوب بود . منم قسمت هایی از این 4مضراب رو توی کتاب صبا زدم

hajaliakbar
Monday 5 July 2010, 08:48 PM
خیلی ممنون ، این آهنگ را شما با ویلون زدید یا سنتور ؟

david_santoori
Monday 5 July 2010, 10:22 PM
سلام مجدد

آقا خیلی خوب بود یعنی عالی بود. ولی خوب قطعاً با سنتور سل اون چرخش مضراب ها مشکل تر خواهد بود. به هر حال کاملا متوجه احساس قطعه شدید و همین طور به خوبی و درستی تمام تکنیک ها رو فهمیدید و اجرا کردید . و نکته ی مثبت و فوق العاده ، یکنواختی و یکدستی ریتم اجراست .

این که یه دفعه یه نت در میره ، مربوط میشه به تمرین اونم تمرین با تمرکز ، هرچه شما در خودتون بیشتر فرو برید و متمرکز شوید در نتیجه بهتر و راحت تر و روان تر میتونید اجرا کنید .

هماهنگی دست و ذهن تنها با تمرین مداوم و منظم حل میشه . وقتی شما میتونید این قطعه رو با سرعت اصلی اجرا کنید که ذهنتون جلو تر از دستانتون حرکت کنه ولی الان که من میشنیدم ، دستانتون جا میموندند ، البته خیلی سخته ، فوق العاده مشکله ، این چیزی که تا اینجا شما اجرا کردید خودش کلی زحمت داره ولی اگه مثل خود پایور بخواهید اجرا
کنید مسلماً نیاز به تمرین بیشتری داره .

به نظر من فقط باید یک کنفرانس در مورد این چهار مضراب گذاشته بشه . حتی جا داره یک کتاب راجع به همین چهار مضراب نوشته بشه جای ساعت ها بحث و گفتگو داره . من الان که برای چندمین بار این قطعه رو میشنیدم باز متوجه ظرافت هایی در نوع تفکر این بزرگمرد میشدم که منحصر به خود ایشونه .

یه نکته بگمو دیگه تمام :

میدونید خیلی ها زور می زنند تا اینکه بتونند در آهنگ سازی وحدت یک قطعه را حفظ کنند حالا اینکه یه نفر مثل خداوندگار پایور ، تمام قطعات مکتبش از دوره ی ابتداییش گرفته تا متوسطه و عالیش از سی قطعه اش گرفته تا قطعات مجلسی و پیش درآمد و رنگش با هم وحدت داره این اول جای یک سکوت عمیق داره بعد سال ها و ساعت ها فکر .

مرسی .

Mehrdadgh4
Tuesday 6 July 2010, 09:03 AM
خیلی ممنون ، این آهنگ را شما با ویلون زدید یا سنتور ؟

با ویلن زدم. البته دقیقا خود این آهنگ نیست. یه 4مضراب کوچیکه شبیه به اینه

Razoniaz
Tuesday 6 July 2010, 10:26 AM
با ویلن زدم. البته دقیقا خود این آهنگ نیست. یه 4مضراب کوچیکه شبیه به اینه

البته اون چهارمضرابی که شما می فرمایید از زنده یاد استاد صبا هستش و این چهارمضرابی که دوست عزیزمون اجرا کردند اثر زنده یاد استاد فرامرز پایور هستش.

دیانت
Tuesday 6 July 2010, 11:07 AM
با سلام
بسیار زیبا نواختید و به نظر من صدای سازتون هم خوب بود ؛جالب اینکه من هم تقریبا بعد از 15 سال است که دوباره به فکر نیک سنتور نوازی افتاده ام و 3ماهه که شروع کردم البته نه به خوبی شما .
امیدوارم موفق باشید.

hajaliakbar
Wednesday 7 July 2010, 11:37 PM
با سلام
بسیار زیبا نواختید و به نظر من صدای سازتون هم خوب بود ؛جالب اینکه من هم تقریبا بعد از 15 سال است که دوباره به فکر نیک سنتور نوازی افتاده ام و 3ماهه که شروع کردم البته نه به خوبی شما .
امیدوارم موفق باشید.

سلام
از شما متشکرم و امیدوارم شما هم در سنتور نوازی که پس از سالها دوباره شروع کرده اید موفق باشید.

mori68_santoori
Sunday 11 July 2010, 07:57 AM
درود
سلام دوست من
من اولا باید بگم که کوک سنتورتون خیلی زیبا بود من این سنتور رو تحسین میکنم چون یکی از مهمترین اولویت های لازم یک اهنگ کوک زیبای سنتور است بسیار زیبا زدید منم چند بار روی این چهار مضراب کار کردم خیلی با پدر مادر هستش
از اجرای بسیار زیباتون متشکرم با سپاس

Mohammad_ngml
Sunday 11 July 2010, 08:24 AM
سلام دوست عزیزم. وقعا زیبا نواختی. خیلی لذت بردم. مخصوصا که از ضرب نمیفتادی. ممنون