PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیکشنری موسیقی

Fereshteh_Baran
Wednesday 7 July 2010, 10:14 AM
سلام این سایت شامل قسمت های مختلفی است، که قسمت دیکشنری آن برای من جالب بود
You can see links before reply

Black_Violin
Wednesday 7 July 2010, 11:17 AM
حرکت جالبیه اما باید کاملش کنند.
موفق باشید

Mehrdadgh4
Wednesday 7 July 2010, 01:45 PM
جالب بود . همین الان چند کلمه که به نظرم میرسید رو پیدا کردم و جوابمو گرفتم ! ممنون

obvious
Wednesday 7 July 2010, 02:11 PM
جالب بود، مرسی.

sh.sahraei
Wednesday 7 July 2010, 03:37 PM
اینم فکر کنم به درد بخور باشه .

Lonely3tar
Wednesday 7 July 2010, 03:46 PM
دوستان اگه لینکی باشه که بتونیم دیکشنری موسیقی رو تو glossary بابیلون بندازیم خیلی کاربردی تر می شه . من گشتم ... پیدا نکردم خوبشو ...
اگه سراغ دارید فک کنم همینجا جاش باشه !!

Fereshteh_Baran
Wednesday 7 July 2010, 06:31 PM
مرسی sh گرامی سایت library خیلی جالب بود

Black_Violin
Wednesday 7 July 2010, 07:00 PM
دوستان اگه لینکی باشه که بتونیم دیکشنری موسیقی رو تو glossary بابیلون بندازیم خیلی کاربردی تر می شه . من گشتم ... پیدا نکردم خوبشو ...

من یه همچین چیزی داشتم ... خیلی خوب بود و همه چیز داشت متاسفانه نمی دونم کجا گذاشتم :40:

Khashayar
Wednesday 7 July 2010, 10:11 PM
درود

نظرتون چیه خودمون این دیکشنری رو درست کنیم؟
به این صورت که یک تاپیک باز میکنیم هر کسی هر چند تا لغت و معانی اون رو در زبان های مختلف و بخصوصی فارسی میدونه قرار بده..بعد چند نفر مسئول انتخاب میشن که این ها رو وارد builder بابیلون کنند..و در نهایت بخشی هم در سایت در نظر میگیریم به صورت آنلاین یعنی هم glossary بابیلونش رو خواهیم داشت که هر روز تکمیل تر میشه و هر ماه ورژن جدید و کامل ترش منتشر میشه و هم اینکه بصورت هفتگی توی دیکشنری آنلاین سایت بروزش میکنیم...
اگر موافقیت اعلام کنید تا سریع شروع کنیم به کار مطمئنا به خاطر اینکه تعدادمون خیلی زیاد هست کاملترین دیکشنری رو خواهیم داشت...
پاینده باشید

Porya
Wednesday 7 July 2010, 10:45 PM
درود

نظرتون چیه خودمون این دیکشنری رو درست کنیم؟
به این صورت که یک تاپیک باز میکنیم هر کسی هر چند تا لغت و معانی اون رو در زبان های مختلف و بخصوصی فارسی میدونه قرار بده..بعد چند نفر مسئول انتخاب میشن که این ها رو وارد builder بابیلون کنند..و در نهایت بخشی هم در سایت در نظر میگیریم به صورت آنلاین یعنی هم glossary بابیلونش رو خواهیم داشت که هر روز تکمیل تر میشه و هر ماه ورژن جدید و کامل ترش منتشر میشه و هم اینکه بصورت هفتگی توی دیکشنری آنلاین سایت بروزش میکنیم...
اگر موافقیت اعلام کنید تا سریع شروع کنیم به کار مطمئنا به خاطر اینکه تعدادمون خیلی زیاد هست کاملترین دیکشنری رو خواهیم داشت...
پاینده باشید

من موافقم

sh.sahraei
Thursday 8 July 2010, 09:44 AM
مرسی sh گرامی سایت library خیلی جالب بود

قابلی نداشت خوشحالم که تونستم کمکی کنم:36:

sh.sahraei
Thursday 8 July 2010, 09:45 AM
منم با آشو موافقم .

Lonely3tar
Thursday 8 July 2010, 09:54 AM
بسیار کار عالی و زیبایی می شه !

Fereshteh_Baran
Thursday 8 July 2010, 09:56 AM
من هم موافقم ایده جالبی است در کتاب تئوری موسیقی پرویز منصوری بخشی است که حالت دیکشنری دارد و اصطلاحات رو به زبان های فارسی انگلیس فرانسه آلمانی و ایتالیائی معنی کرده ولی کامل نیست.

Lonely3tar
Thursday 8 July 2010, 10:09 AM
من هم موافقم ایده جالبی است در کتاب تئوری موسیقی پرویز منصوری بخشی است که حالت دیکشنری دارد و اصطلاحات رو به زبان های فارسی انگلیس فرانسه آلمانی و ایتالیائی معنی کرده ولی کامل نیست.
من که به شخصه کامل ترین فرهنگ موسیقی که دیدم واسه بهروز وجدانی بود ... البته من چندان حرفه ای نیستم و سن نسبتا کمی دارم اما به نظرم واقعا پوشش خوبی داده بود لغات مصطلح موسیقی رو .

Khashayar
Thursday 8 July 2010, 10:18 AM
درود
خوب به نظر من هیچ کدوم از فرهنگ های لغاتی که تو بازار هستند و ترجمه فارسی هم شدند کامل نیستند مگر اینکه فرهنگ لغات اصل بگیرید که فارسی نداشته باشه...
ولی ما اگر بخواهیم این کار رو بکنیم چون تعدادمون زیاد هست و منابعمون گسترده و هر کسی از یک منبع قرار میده لغات و اصطلاحات رو پس میتونیم خیلی رشد سریع و کاملی داشته باشیم....
حالا مناسب با این موضوع اگر پیشنهادی دارید مطرح کنید تا وقتی که اکثریت دوستان اعلام آمادگی کنند و سریع شروع کنیم به این کار که بسیار بسیار مفید خواهد بود......
پاینده باشید

Fereshteh_Baran
Thursday 8 July 2010, 10:36 AM
خیلی خوشحالم از این همه استقبال، من اگه بتونم یه همچین جدولی براتون میفرستم

فارسی آلمانی انگلیسی
افزوده augmented ubermassig

rezaranjbaraan
Friday 16 July 2010, 05:41 PM
سلام اساتید عزیزم....!
میشه معنی این اختصارات رو اگه زحمتی نیس بگین....!

8va 8vb 15ma 15mb

با مقداری مطالعه فهمیدم مربوط به مبحثه اکتاون اما کاملا متوجه نشدم...؟

r_a_m_i_n
Tuesday 27 July 2010, 07:00 PM
چه علامات عجیبی
من فقط میدونم 8vb اگه زیر نت گذاشته شه یعنی یک اکتاو بم تر بزن....اگه بالاش نوشته باشه یعنی یک اکتاو زیرتر بزن

animator
Tuesday 27 July 2010, 08:42 PM
Like the notation 8va for octave, 15ma (Italian: quindicesima) means "play two octaves higher than written." It could also mean two octaves lower, but that is usually notated 15mb.
منبع (You can see links before reply)

یاحل
Friday 30 July 2010, 10:06 AM
منم با اشو موافقم.
مرسی

Mohammad_ngml
Friday 30 July 2010, 01:22 PM
ممنون از دیکشنری. در مورد دیکشنری آنلاین هم فکر خوبیه. فقط فعلا که گویا در حد حرفه

Khashayar
Friday 30 July 2010, 01:36 PM
درود
دوستان شنبه تاپیکی برای دیکشنری انلاین میزنم و توضیحات اولیه رو اونجا میدم...
تمام دوستانی که مایل به همکاری هستند همینجا اعلام آمادگی کنند و همچنین بگن در چه زمینه ای میتونن همکاری کنند.
از شنبه کار رو شروع میکنیم و مطمئنا در عرض یک ماه رکوردی افتخار امیز خواهیم زد...و بهترین دیکشنری انلاین موسیقی رو اماده خواهیم کرد..
منتظر همکاری تک تک دوستان هستیم...
پاینده باشید

Fereshteh_Baran
Friday 30 July 2010, 01:59 PM
درود
من میتونم اصطلاحات کتاب ( پرویز منصوری) را به سه زبان فارسی انگلیسی و آلمانی، توی سایت بگذارم

Lili Rochefort
Friday 30 July 2010, 02:02 PM
مرسی!

Black_Violin
Friday 30 July 2010, 03:14 PM
درود
من میتونم اصطلاحات کتاب ( پرویز منصوری) را به سه زبان فارسی انگلیسی و آلمانی، توی سایت بگذارم

ممنون میشم اگر فارسیش رو بزارید...مرسی

Mohammad_ngml
Saturday 31 July 2010, 04:37 PM
من یه 6-7 تا لغتنامه ی انگلیسی گیر آوردم برای موسیقی. ترجمه هم حدودا میتونم بکنم اگه بخواین. فکر کنم مجموعه ی کاملی باشه

Lonely3tar
Saturday 31 July 2010, 06:39 PM
در مورد دیکشنری یه چیزایی می خواستم بگم ...
خوب برای کلاسیک کارا شاید کار نسبتا آسون باشه ...
اما برای اصطلاحات خاصی که تو موسیقی ایرانی و علی الخصوص برای هر ساز هست منبع کاملی نداریم . مثلا ( من فقط اصطلاحای ساز خودمو بلدم ! ) شلال یا پرستو چین ... دراب یا غیر و غیره ...
اگر بصورت گروهی با مدیر بخش هر ساز بتونیم یه چیزایی برای گلوسری بابیلون آماده کنم کار بزرگی کردیم ... این ایده ی من جناب خشایار !

Khashayar
Saturday 31 July 2010, 11:33 PM
درود

در مورد دیکشنری یه چیزایی می خواستم بگم ...
خوب برای کلاسیک کارا شاید کار نسبتا آسون باشه ...
اما برای اصطلاحات خاصی که تو موسیقی ایرانی و علی الخصوص برای هر ساز هست منبع کاملی نداریم . مثلا ( من فقط اصطلاحای ساز خودمو بلدم ! ) شلال یا پرستو چین ... دراب یا غیر و غیره ...
اگر بصورت گروهی با مدیر بخش هر ساز بتونیم یه چیزایی برای گلوسری بابیلون آماده کنم کار بزرگی کردیم ... این ایده ی من جناب خشایار !درسته...
من یک سری برنامه تو ذهنم هست برای این کار.. که تکمیلش کنم فردا تاپیک رو میزنم برای همین امروز نشد چون تکمیل نشده بعد اگر انتقادی و پیشنهادی به این برنامه داشتید بگید تا اصلاحش کنیم و یک برنامه خوب و درسته جمعی داشته باشیم و بعد استارت کر رو بزنیم..
اگر همه همکاری کنیم و در کنار هم باشیم حتما کاری بس عظیم خواهیم کرد و خدمت بزرگی به موسیقی ایران انجام میدی...
از نظرات و پیشنهادات و همکاری شما بسیار بسیار تشکر میکنم...
پاینده باشید...