PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشورت در مورد آموزش نی

IR_peyman
Wednesday 7 July 2010, 07:28 PM
با عرض سلام و خسته نباشید
بنده قصد دارم تا به کلاس آموزش نی برم و میخواستم دوستانی که در این ساز مهارت دارند من رو راهنمایی کنند و به سوالاتم پاسخ بدهند.
آیا فراگیری این ساز خیلی دشوار هست، زیرا که من در سن 22 سالگی قصد دارم این ساز رو امتحان کنم و اگر علاقه داشته باشم میتونم موفق بشم. یعنی میخوام بگم برای من دیر نیست؟
از کجا میتونم متوجه بشم که در نواختن این ساز استعداد دارم؟
قیمت یک نی مناسب برای کسی که به عنوان مبتدی بخواهد شروع کند چقدر خواهد بود؟
پیشاپیش از دوستان تشکر میکنم

199069
Wednesday 7 July 2010, 08:37 PM
سلام
من هم تازه می خوام نی رو شروع کنم.و20سالمه .برای آموختن(اونم موسیقی )هیچ وقت دیر نیست ولی از قبل سازهای دیگه مثل سنتور و دف و سه تار و... کار کردم.
نی که من خریدم 17000تومن بود.کیفیتش خوبه برای شروع بد نیست.زیاد هم سخت نیست.
موفق باشی

Khashayar
Wednesday 7 July 2010, 10:14 PM
درود
طبق قوانین سایت این تاپیک به علت جای نا درست باید حذف بشه اما اینبار منتقل میکنم...
بیشتر حواستون رو جمع کنید لطفا..
پاینده باشید

Don_Ramtin
Thursday 8 July 2010, 03:56 PM
سلام !
من نی می زنم . برای یادگیری ساز نی زیاد دیر نکردی و سنت زیاد نیست . این ساز خیلی خیلی سخته . من با اغلب سازهای ایرانی کار کرده ام ، سازی به سختی نی تا حالا ندیدم . اما اگه عشق و علاقه و پشتکار و استعداد موسیقی ویه معلم خوب داشتی باشی ، موفق میشی . برای خرید نی هم ، با 20 یا 30 هزار تومن می تونی یه نی خوب و معقول تهیه کنی .
اما اولین قدم مهمی که باید برداری ، پیدا کردن معلم خوب و با سواده . اون می تونه درباره ی اینکه استعداد داری یا نه هم ، کمکت کنه .
خوش باشی و پیروز . اگه کمکی از دست من بر میاد درخدمتم !

ney_7band
Thursday 15 July 2010, 03:13 PM
منم درود میفرستم به شما دوست عزیز . دوستان همه چیز رو گفتند به نظر من ماهی رو هر وقت که از اب بگیری تازست .فقط چیز مهمی که هست حتما حتما اگه میخوای این ساز رو کار کنی پیش یه استاد خوب برو منم مثل شما در 20 سالگی این ساز رو شرو ع کردم در حالی که استادم خیلی ازم رازی بود ولی خودش تخصصش نی نبود ویلون درس میداد و الان یه مدتیه که ازش به صورت کلاسی دور شدم و گاها قطعاتی رو گوشی در میارم ولی قصد دارم یه استاد خوب پیدا کنم جون نی یه سازیه که به یه استادی نیاز داره که چه از لحاظ دانش تجربه ی زیادی هم داشته باشه تا بتونه اشکالاتتون رو گوش زد کنه توصیه میکنم اگه عاشق این سازی برو سراغش چون تو راه یاد گیریش خیلی سختی میکشی

nayzan
Monday 19 July 2010, 10:07 AM
سلام دوست عزيز
استاد خوب و صادق خيلي مهمه
من چند سال بخاطر اين مسئله لطمه بزرگي خوردم و نتونستم از وقتم درست استفاده كنم چون استادي كه پيشش ميرفتم چيزي نمي گفت كه برايم كليدي باشد .

shahr_ashub
Monday 26 July 2010, 01:47 PM
درود
دوستان من نوازنده ی سه تار هستم و اولین باریه که توی انجمن شما اومدم
می خوام نی رو شروع کنم،می شه لطفا راهنماییم کنید.من وقت برای تمرین دارم اما دسترسیم به استاد کمه ( بخاطر شغلم ) می تونم با کتاب یاسی دی آموزشی شروع کنم؟اینکه می گن برای نواختن نی اول باید فلوت یاد بگیری درسته؟
ممنون می شم راهنماییم کنید

mos167
Tuesday 27 July 2010, 11:09 PM
درود
دوستان من نوازنده ی سه تار هستم و اولین باریه که توی انجمن شما اومدم
می خوام نی رو شروع کنم،می شه لطفا راهنماییم کنید.من وقت برای تمرین دارم اما دسترسیم به استاد کمه ( بخاطر شغلم ) می تونم با کتاب یاسی دی آموزشی شروع کنم؟اینکه می گن برای نواختن نی اول باید فلوت یاد بگیری درسته؟
ممنون می شم راهنماییم کنید
سلام دوست عزیز
به انجمن خودتون خوش اومدی
اینکه قصد دارید نی زدن رو شروع کنید خیلی خوبه و بهتر از اون اینکه وقت برای تمرین هم دارید چون نی زدن از سه تار زدن خیلی سخت تره و پشتکار بیشتری نیاز هست .
در مورد استاد باید بگم که بعید میدونم بشه نی رو همین طوری بدون استاد و با کتاب و سی دی زد بهتره که حتما پیش یه استاد خوب بری.
اینکه میگن - برای نواختن نی اول باید فلوت یاد بگیری - من تا حالا نشنیده بودم نی ربطی به فلوت نداره تنها وجه اشتراکش با فلوت اینه که ساز بادی هستند . نه عزیز برای نواختن هیچ سازی لازم نیست قبلش بری ساز دیگه ای بزنی !

shahr_ashub
Wednesday 28 July 2010, 12:04 AM
از راهنماییتون ممنون
من شرایط کاریم جوریه که 3 4 ماه نیستم بعد که میام 3 4 ماه هستم واسه همین دسترسی مستمر به استاد ندارم
و الانم تا 2 3 هفته ی دیگه دارم می رم.با این وضع پیشنهادتون چیه؟

mos167
Wednesday 28 July 2010, 08:52 AM
اگه واقعا تصمیم داری نواختن نی رو یاد بگیری بهتره این مدتی که هستی بری پیش یه استاد خوب که حداقل اصول نواختن و در آوردن صدا رو بهت یاد بده بعد خودت تمرین کن اون مدتی که نیستی هرچند که هرجایی بری بازم یه استاد یا یه مدرس برای نی میتونی پیدا کنی

shahr_ashub
Wednesday 28 July 2010, 01:00 PM
آخه مسکل اینجاس که وقتایی که نیستم اصلا ایران نیستم که استاد گیر بیارم
یه استاد بهم معرفی شده به نام اگه اشتباه نکنم جناب آقای شیوا نژاد یا یه همچین چیزی.می خوام تا هستم برم پیش ایشون.اگرم استاد بهتری می تونید بهم معرفی کنید که با شرایطی که دارم بهم تدریس کنن ممنون می شم
ایشالا لطف شما رو تو انجمن تار و سه تار جبران کنم

shahr_ashub
Thursday 29 July 2010, 10:38 PM
سلام دوست عزيز
استاد خوب و صادق خيلي مهمه
من چند سال بخاطر اين مسئله لطمه بزرگي خوردم و نتونستم از وقتم درست استفاده كنم چون استادي كه پيشش ميرفتم چيزي نمي گفت كه برايم كليدي باشد .
درود
دوست عزیز می شه لطفا اسم استادایی که شما رو عقب انداختن رو بگید تا بقیه حداقل سراغشون نرن؟
من الان خودم دنبال استاد خوب می گردم

mehdiney navaz
Friday 30 July 2010, 09:46 AM
برای یاد گیری نباید عجله کرد و اهسته قدم برداشت ( رهرو انست که اهسته رود پیوسته رود ) نی سازیه که رفته رفته به تکاملش دست میابی و انتظاری نیست که فرض یک ماهه یا یک ساله یا ده ساله بتونی نوازندگی با حس انجام دهی . نمیشه استادی نفع و نهی کرد چون تو هر مرحله ای لازمه که نزد کسی بری حتی دوستی که معلوماتش از تو بالاتره اولین مرحله داشتن صبره و کم حوصلگی نکردن دومین مرحله یاد گرفتن تئوری موسیقی سومین مرحله فراگیری ردیف و حس موسیقی ایرانی ...
من سه استاد داشتم که نمیشه گفت برای من کاری نکردن یکی نقش استعداد یابی داشت یکی تئوری و اندکی ردیف سومی از اساتید برجسته موسیقی و نی که به نوبه دست بوس همه شان هستم .. چه از استاد اولم که نی دست من داد دمیدن یادم داد چه استادی که در حال فراگیری ردیف هستم هم اکنون نزدش ...
موسیقی علمیه که متاسفانه ما چون مرجعیت اطلاعاتی کامل تو جایی خواص براش نداریم و دائم در حال تضعیف و دگرگونیست ....باید کوچه پس کوچه دنبالش دوید تا از صدها مقامی که در موسیقی فراموش شده ما اکنون 7 دستگاه پباقیمانده و اندک اساتیدی معاصر به تمام گوشه ها و ..مسلط هستند ...ماهم به اندازه فهم خود دریابیم ..
ارزوی موفقیت برای تمام علاقمندان به موسیقی

nayzan
Sunday 1 August 2010, 11:15 AM
درود
دوست عزیز می شه لطفا اسم استادایی که شما رو عقب انداختن رو بگید تا بقیه حداقل سراغشون نرن؟
من الان خودم دنبال استاد خوب می گردم

سلام دوستان
دوست عزيز شما بايد براي شروع حتما يه استاد خوب پيدا كني و تا چند ماه براي صداها و تكنيك هاي اوليه زير نظر استاد باشي بعدش ميتوني خودت كار كني از رو كتاب و سي دي مثل نرم افزار آموزش ني كاوه سروريان كه بصورت تصويريه استفاده كني

alishafigh
Saturday 5 January 2013, 11:03 PM
سلام به همه
منم مث اون دوستمون تازه قصر دارم شروع کنم نی رو
هیچ تجربه قیلی اس هم ندارم تو موسیقی
همه شما بزرگوارها به یک نکته اشاره کردین اونم نقش مهم استاد در ایتدای قضیه بودش اما هیچ کدومتون هیچ کسی رو معرفی نکردین که بسشه زفت و ازش آموزش دید
ینی الان منی که دوس دارم نی یاد بگیرم چکار بایس کنم ؟؟؟