PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نمونه کارهای نازی سنتوری

nazi-santoori
Thursday 8 July 2010, 08:27 PM
درس هشتم از کتاب دستور سنتور استاد پایور

Cellist
Thursday 8 July 2010, 08:31 PM
من زیاد از سنتور سر در نمیارم اما تا اونجایی که سر در میارم باید بگم خیلی تمیز ساز میزنی فقط یه کم صدای قطعه ای که ضبط کردی کمه.
موفق باشی...

nazi-santoori
Thursday 8 July 2010, 08:42 PM
من زیاد از سنتور سر در نمیارم اما تا اونجایی که سر در میارم باید بگم خیلی تمیز ساز میزنی فقط یه کم صدای قطعه ای که ضبط کردی کمه.
موفق باشی...
ممنون از نظرتون تازه شروع کردم و این اولین کاریه که دارم جدی میزنم تا دوستان سنتوری بیان و ایراداشو بگیرن. بازم تشکر که لطف کردی کارمو گوش کردی و نظرم دادی .
شمام موفق باشی

Mohammad_ngml
Thursday 8 July 2010, 11:31 PM
WoW خیلی خوبه. فقط یکم احساس میکنم با ترس به سیمها ضربه میزنی. کلا خیلی خوب بود. آرزوی پیشرفت روز افزون برات دارم

Black_Violin
Thursday 8 July 2010, 11:58 PM
با اطلاعاتی که از سنتور دارم باید بگم که شما نیاز به کمی فعالیت بیشتر در زمینه سنتور دارید تا حرفه ای تر بشید. مطئنا اینی هم که زدید بسیار عالیه چون مضارب هاتون حس داره و اشتباهات به حداقل رسیده .. با کمی تلاش بیشتر حتما موفق خواهید شد

nazi-santoori
Friday 9 July 2010, 08:06 PM
ممنون از دوستانی که نظر دادن . آره صد در صد بیشتر تلاش میکنم
با ارزوی موفقیت برای شماها دوستان گرامی .

DesironnA
Friday 9 July 2010, 08:57 PM
بسیار زیبا...
خسته نباشید.:am

endvb6
Friday 9 July 2010, 09:38 PM
نیک...
زیبا اجرا کردید.احساس زیبایی منتقل شد.من از این ساز سررشته ای ندارم اما احساس قشنگی بهم تزریق شد.موفق باشید دوست من...
یا هو

nazi-santoori
Friday 9 July 2010, 10:44 PM
ممنون نازی جان ... اجسنت بر تو که کاراتو قرار میدی ...
یه نکته مثبت توی این اجرا دیدم که باید بگم و اون اینه که خیلی خوبه که از الان نوانس رو رعایت میکنی و سعی میکنی با بالا و پایین کردن شدت صدا به قطعه ای که میزنی احساس بدی.
یه نکته منفی توی اجرا ثانیه 23 تا 25-26 بود. نازی جان اون قسمتها رو نباید فاصله بندازی. اون 7تا نت رو باید پشت سر هم و بدون مکث اضافه اجرا کنی .
همینطور جملات سیمهای زرد بعد از این 7 تا نت رو یه کم فاصله میندازی تو شروع کردنش.
اگه متوجه نشدی منظورمو بگو تا دقیقتر بیان کنم.

ولی چیزی که از همه مهمتره اینه که بابت اعتماد به نفست باید بهت تبریک بگم و انشالله اگه قدر خودتو بدونی و تمرین رو همیشه داشته باشی نوازنده خوبی میشی انشالله.

قربانت آرش هادیان...
سلام و درود. آقای آرش نکاتی رو که گوشزد کردین و تا حدی فهمیدم ....:adدر مورد اون جملاتی که فرمودین نباید فاصله بندازی دلیل اینکه اینجوری در اومد وجود اون دو تا علامت کمان بود که سعی کردم رعایت کنم.آقای آرش اگه باید پشت سر هم و یکنواخت این دو میزان و زد پس اون علامت کمان نقشش چیه؟این باعث شد خرابش کنم. انقد میزنم که اون اصل اهنگ در آد. به هر حال ممنونتم

nazi-santoori
Friday 9 July 2010, 11:02 PM
در ضمن یک نکته مهم که باید میگفتم این بود که این اعتماد به نفس و این انگیزه گذاشتن نمونه کارهام و در واقع مشوق اصلیم پسر نیک نت آهنگ آقای رازونیاز بود که از همین جام برای چندمین بار میگم که قدر دانتم آقا محسن.
همگی بچه های سایت باید افتخار کنن به وجود یه همچین هنرمند دلسوزی که با وجود مشغله های زیاد واس آدمای تازه کاری مث من وقت میذارن منو تحمل میکنن. که عینا شمام آقای آرش همین خصوصیات و دارید.
درود به شرف تمام بچه های سایت که با عشق و علاقه گام بر میدارن در جهت پیشرفت بچه های تازه وارد.

Razoniaz
Saturday 10 July 2010, 12:17 AM
سلام و درود. آقای آرش نکاتی رو که گوشزد کردین و تا حدی فهمیدم ....:adدر مورد اون جملاتی که فرمودین نباید فاصله بندازی دلیل اینکه اینجوری در اومد وجود اون دو تا علامت کمان بود که سعی کردم رعایت کنم.آقای آرش اگه باید پشت سر هم و یکنواخت این دو میزان و زد پس اون علامت کمان نقشش چیه؟این باعث شد خرابش کنم. انقد میزنم که اون اصل اهنگ در آد. به هر حال ممنونتم

سلام دوست عزیز
اول از همه به خاطر اجرای زیبای شما سپاسگزارم. ریتم رو خیلی خوب رعایت کرده بودید. کوک سازتون هم خوب بود. این دوتا مورد از مهمترین موارد در نوازندگی هستند که خوشبختانه خیلی خوب رعایتشون کرده بودید.
تنها موردی که وجود داشت همون موردی بود که آرش عزیز هم اشاره کرده بودند. ببینید اگه به توضیح استاد پایور در پایین همون قطعه در مورد خطوط منحنی دقت کنید نوشته که خط منحنی اجرای دو نت به صورت متصل به هم می باشد ولی فعلا برای اجرای آن ها کافی است که نت اول را کمی قوی تر و نت دوم را که معمولا با مضراب چپ است کمی ضعیفتر بزنیم.
دقیقا نت ها باید به همون ترتیبی که نوشته شده اجرا بشن فقط نت "ر" و نت "لا" که بعد از خط منحنی قرار گرفتند باید یه کم ضعیفتر اجرا شوند.
و البته قبل از نت "سل" زرد هم بعد از این چند تا نت یه سکوت زیادی هستش که باید حذف بشه.
غیر از این دو مورد کوچیک همه چیز عالی بود ممنونم. صدای مضرابها، رعایت نوانس ها و شدت و ضعف مضراب ها و ... معلومه که قطعه رو خوب درک کردید.
فقط این دو مورد رو تصحیح کنید و بی زحمت دوباره قطعه رو اجرا کنید...

hanibaboo
Saturday 10 July 2010, 01:25 AM
درود بر شما...

hanibaboo
Saturday 10 July 2010, 01:25 AM
خانم نازی شما با گوشی ضبط کردین؟

nazi-santoori
Saturday 10 July 2010, 07:48 PM
خانم نازی شما با گوشی ضبط کردین؟
اول ممنون بابت لطفت.
قطعه رو هم با این میکروفونایی که بیشتر برای گیتار استفاده میشه... دقیقا مث اون میکروفونی میمونه که معمولا همراه تیونر است از اون گیره ایا. نمیدونم بهشون چی میگن.
در ضمن با jetAudio هم ضبط کردم.
حتما بگید که چجوری بود یا اگه اطلاعات و روشهای بهتری سراغ دارین خوشحال میشم بگید منم استفاده کنم. البته یه نرم افزار دیگه همین امروز پیدا کردم که تا حدی بهتر از جت آدیو جواب میده.

Mezrab
Saturday 10 July 2010, 09:44 PM
یه جور نوشتی نمونه کارهای نازی سنتوری که تا وارد سایت شدم چشممو گرفت و احساس کردم مثلا یکی از قطعه های اردوان کامکار از فیلم علی سنتوری رو زدی..!!!
آخه اینم کاره گذاشتی؟ قرار نیس آدم جوگیر شه و اعتبار موسیقی رو زیر سوال ببره با این اجراهای ضعیف.
دو سه سالی کار کن بعد این اجازه رو به خودت بده که کاراتو توی اینترنت بذاری.
دوست عزیز، محترمانه خدمتت میگم، این محیط برای این هست که کاربرا و سنتور نواز های عزیز خودشون رو بسنجند، قرار نیست کسی از قطعه ها لذت ببره و همه استاد باشند، اینجا از هر مقطعی هرکسی نمونه کارش رو میزاره تا اشتباهاتش برطرف بشه، کمی اعتماد به نفس بگیره و با جدیت به کارش ادامه بده.
اگر این انتظار رو داری که همه قطعات سی قطعه و اردوان کامکار رو تو انجمن قرار بدند باید بگم نه..اینجا همه نوع طیف آدمی هست.
ایشون هم در حد و اندازه خودشون قطعه رو خیلی خوب اجرا کردند و قطعا یه روزی هم قطعات آقای کامکار رو هم اجرا میکنند.
اگر قرار بود اعتبار دنیای موسیقی با این مسائل زیر سوال بره ولله چه عرض کنم دیگه دنیایی نمیبود. خودتون رو اصلاح کنید.

Mohammad_ngml
Saturday 10 July 2010, 09:47 PM
یه جور نوشتی نمونه کارهای نازی سنتوری که تا وارد سایت شدم چشممو گرفت و احساس کردم مثلا یکی از قطعه های اردوان کامکار از فیلم علی سنتوری رو زدی..!!!
آخه اینم کاره گذاشتی؟ قرار نیس آدم جوگیر شه و اعتبار موسیقی رو زیر سوال ببره با این اجراهای ضعیف.

با جناب مضراب موافقم. خودتو اصلاح کن.

nazi-santoori
Saturday 10 July 2010, 09:54 PM
من که ادعایی نکردم اگه نام کاربری نازی سنتوری رو گذاشتم به خاطر اینکه عاشق سنتورم. بعدشم من کلی تمرین کردم برای این قطعه حالا اگه انقد زیر سوال بردم موسیقی رو منو ببخشید
دیگه نمونه کار نمیذارم.ممنون از نظرتون

Mohammad_ngml
Saturday 10 July 2010, 10:26 PM
من که ادعایی نکردم اگه نام کاربری نازی سنتوری رو گذاشتم به خاطر اینکه عاشق سنتورم. بعدشم من کلی تمرین کردم برای این قطعه حالا اگه انقد زیر سوال بردم موسیقی رو منو ببخشید

ببخشید میدونم این تاپیک جای این حرف نیست. ولی دوست عزیز. شما تعریف و تمجید بقیه ی دوستان از کار با ارزشتو نادیده میگیری و به خاطر حرف یه نفر که تنها پستش تو انجمن همون پست قبلی بود میگی دیگه نمونه کار نمیذاری؟ به هر حال میل خودته. ولی جز چند تن از افراد نظیر اون آقا بقیه از شنیدن صدای موسیقی شما خوشحال میشن. ببخشید بابت پست نا مربوط به تاپیک

mit2007
Saturday 10 July 2010, 10:30 PM
منم با نظر دوست عزیزم جناب مضراب موافقم.
راستشو بخوای اصلا از این پیامت خوشم نیومد و لازم دونستم حتما نظرمو بنویسم.

Razoniaz
Saturday 10 July 2010, 10:41 PM

نازنین خانم از شما انتظار نداشتم اینقدر زود جا بزنید...
پس عشق و علاقه تون به سنتور چی شد؟ همینقدر حاضر بودید برای موسیقی هزینه کنید؟ من به شما و به همه دوستان عزیز گفتم که راه موسیقی راه پر پیچ و خم و دشواری هستش. و این دشواری فقط مربوط به تمرین نمی شه. مربوط می شه به هزاران موردی که شما الان به یکیش برخوردی. تازه این هم مورد جدی نبود این دوست عزیزمون با محیط سایت ناآشنا بود و نمی دونست که اینجا بیشتر یه محیط آموزشی هست و از روی برداشتی که خودشون داشتند صحبتی کردند.
اگه به خاطر موسیقی تحقیر شده بودی، تهدید شده بودی، بازداشت شده بودی و ... اون موقع دیگه چیکار می کردی؟...
نازنین خانم خیلی سختیها پیش رو دارید و اگه بخواهید اینطور از خودتون ضعف نشون بدید با کمال تاسف باید بهتون بگم که خیلی منطقی تر هستش که همین الان سنتور و موسیقی رو بگذار کنار و برو دنبال یه چیز دیگه.
و اگه واقعا عاشقی پس پای معشوقت وایسا و همه دار و ندارت رو به پاش بریز حتی غرورت رو.
در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن
شرط اول قدم آن است که مجنون باشی
ارادتمند شما

hanibaboo
Sunday 11 July 2010, 12:45 AM
:22:بابا اصلا جواب طرف رو ندین ...خودش میفهمه چه خبره...

این همه بحث نداره که...

فقط آدم از اون حرف خانم نازی شاکی میشه...مملکته داریم؟؟؟با یه کامنت آدم خودشو میبازه آخه؟؟؟؟؟؟؟:106:

hanibaboo
Sunday 11 July 2010, 12:46 AM
راستی خانم نازی...من با گوشی موبایل ضبط میکنم!!!!!!

رووم نمیشه کارمو بذارم رو سایت!!!!!!!

Mohammad_ngml
Sunday 11 July 2010, 01:07 AM
اولا به اون اقایی که گفتند خودتونو اصلاح کنید باید بگم خیلی کوچیکتر از این حرفایی که به من بگی خودمو اصلاح کنم.این شمایی که باید اینکارو کنید اتفاقا.
بعدم من واقعیت رو گفتم از دید خودم. اصولا ادم رو راستی هستم خوشم نمیاد الکی از کسی تعریف کنم.
اگه این خانومم ناراحت شدن باید بگم که تلاشتو بیشتر کن و از انتقادای بزرگترات ناراحت نشو.
بازم میگم من رو حرفام هستم اما الا ایهالحال عذر خواهی میکنم از نازی سنتوری که ناراحت نشه از من.

آقای محترم. از خصوصیات هنرمند اخلاق نیکشه. مطمئن باش هیچکس با خوندن پست هات نمیگه آفرین عجب حرفهای جالبی زدی. دیگه حرفی ندارم

DesironnA
Sunday 11 July 2010, 01:58 AM
اولا به اون اقایی که گفتند خودتونو اصلاح کنید باید بگم خیلی کوچیکتر از این حرفایی که به من بگی خودمو اصلاح کنم.این شمایی که باید اینکارو کنید اتفاقا.
بعدم من واقعیت رو گفتم از دید خودم. اصولا ادم رو راستی هستم خوشم نمیاد الکی از کسی تعریف کنم.
اگه این خانومم ناراحت شدن باید بگم که تلاشتو بیشتر کن و از انتقادای بزرگترات ناراحت نشو.
بازم میگم من رو حرفام هستم اما الا ایهالحال عذر خواهی میکنم از نازی سنتوری که ناراحت نشه از من.
درود
من با نگاهی که به پروفایل شما انداختم فهمیدم حالا راست یا دروغ شما 30 ساله ساز میزنید..
اما متاسفم. چون شما اگر 300 سال هم ساز بزنید متاسفانه دلیل اصلی موجودیت این موهبت اهلی (موسیقی) رو به هیچ عنوان درک نخواهید کرد. چرا که مشت نمونه خرواره..
اما خب دوستان. ایشان هم نظر خودشون رو ارائه دادند. درست هست که تند بود. اما نظر شخصی ایشان بوده. اصلا صحیح نیست اینگونه برداشت بشه و برخورد بشه.
نازی نازنین شما هم نمیبایست از پست تند ایشون سرخورده بشید. بالاخره بین اینهمه نظر که مطمئنم هیچ یک دروغ نبوده، یک نفر هم (هرچند تند و ...) نظری بلعکس دیگران داده...
اتفاقا بنده جای شما بودم بیش از پیش مصمم برای تمرین بیشتر میشدم.
سپاس از همگی عزیزان نت آهنگی

hanibaboo
Sunday 11 July 2010, 08:05 AM
30 سال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بابا بیخیال!!!! 30 ماه...یا 30 روز!!!

hanibaboo
Sunday 11 July 2010, 08:24 AM

شما میگین که اعتبار موسیقی زیر سوال رفته..آیا این قطعه از هویت ملی برخوردار هست یا قطعه سنتوری استاد کامکار؟؟؟

شما به بازی گرفتین این اعتبار رو...چرا که تمام سنتور قطعه خزان استاد مشکاتیان نیست...

استاد با همین قطعات شروع کردند و کاری مانند خزان رو ساختن...

اگر شما انتظار نقدشنوی از خانم نازی دارین...خودتون هم پس این تحمل رو داشته باشین ...

HamedSedighi
Sunday 11 July 2010, 08:30 AM
از این کاربر نماها همه جای انجمن دیده میشه

این کاربر نما دیروز عضو شده - کلا دو پست توی همین تاپیک داره .

Mezrab
Sunday 11 July 2010, 12:24 PM
درسته من خیلی تو این دنیا کوچیک هستم و خیلی جا داره تا بعضی مسائل زندگیم رو اصلاح کنم، این حرف شما انتقاد نبود، انتقاد با اخلاق همراهه نه با دسته بالا گرفتن خودمون! به هر حال از دید من شما بویی از هنر و موسیقی نبردید، حتی اگر استادان بزرگ موسیقی هم چنین پستی رو ارسال میکردند من دقیقا همین پاسخ رو میدادم.شاد باشید.

HamedSedighi
Sunday 11 July 2010, 02:08 PM
ببخشید دوستان !
اما واقعا همه باید بیان و بر وقف مراد شما صحبت کنن ؟!؟!؟
حالا یکی نظرش مخالف بوده !
نظر شخصی سلطان سازها (You can see links before reply) بوده !

" مرسی مهیار جان از عدالتی که همیشه توی صحبتات داری .. "
: )

نه ببین اینجوری گفتن اشتباه است . شیوه بیانی خوب و صحیح نبوده .

حتی در قوانین انجمن وقتی عضو می شوند ذکر شده که پست هایی باعث رنجش خاطر سایرین می شود جایی در تاپیک ها نخواهند داشت .

حالا نازی من یکی که منتظرم اجراهای دیگری ازت رو بشنوم .

david_santoori
Sunday 11 July 2010, 07:25 PM
سلام

ای بابا چه خبر شده اینجا ؟

برای هیچی ؟!!!

البته از یه جهت خوب شد که این صحبت ها پیش اومد چراییش را خدمت شما عرض می کنم :

همیه چیز معقول و مشخصه ، یعنی وقتی هم اسم قطعه عنوان شده و هم کتابی که از اون استفاده شده ، پس واضحه که چی قراره شنده بشه ، حالا اگه یه دوستی دچار توهم شده که از دستور سنتور دوست داره کامکار شنود کنه ، به نظرتون این ارزش وقت تلف کردن برای این فرد رو داره ؟!!!

من تنها چیزی که می خوام به عرض دوستان برسونم اینه که ما اصلی ترین بحث این تاپیک رو رها کردیم و رفتیم سراغ حرف های شخصی که نه یک ذره به رشد و پیشرفت کسی کمک میکنه نه به لحاظ ادبیات و شعور کلامی در چفت و بست درستی قرار داره .

و اما اصلی ترین موضوعی که در این تاپیک بیان شد چی بود ؟(البته از نظر من ) :

ممنون از دوستانی که نظر دادن . آره صد در صد بیشتر تلاش میکنم
با ارزوی موفقیت برای شماها دوستان گرامی .

صد در صد بیشتر تلاش میکنم !!! به نظر من بهترین توشه ایی که میشد از این تاپیک برداشت کرد همین جمله بود . این جمله برای من از تمام جملاتی که توی این تاپیک نوشته شده ارزشمند تر و لذت بخش تره.

توی این جمله همه چیز هست همه چیز ، یه جمله بیشتر نیست ولی عمیقه . خیلی عمیقه . درود بر شما خانم نازی . شما با این جمله تون حرف رو تمام کردید .اگه من نظری ندادم بخاطر اینکه جایی برای صحبت نذاشتید . همه چیز تمام و کمال بود . آفرین و هزاران آفرین بر شما .

به جد میگم نکته ای که شما برداشت کردید رو از 100 نفر هنر جو ،5 نفر یا شاید کمتر در ابتدای کارشون ممکنه متوجه اش بشند .

حالا این وسط یه دوستی هم به قصد اظهار فضل لطف کردند و خود شیرینانه اظهار فضله کردند ، به نظرتون ارزش داره ما وقت و انرژیمون رو برای هیچی هدر بدیم .

پس از دوستان عزیزم میخوام که متمرکز هدفشون بشند و با جدیت مسیر خودشون رو ادامه بدند و توی مباحثی هم که پیش میاد نکات ارزشمند رو بزرگ کنند و بیشتر به اون ها بپردازند .

در آخر برای اینکه بی عدالتی هم نشده باشه ، بنده بیتی از حضرت حافظ رو به دوست عزیزمون سلطان ساز ها ، که لطف کردند و در جمع ما شرکت کردند تقدیم میکنم :

ای مگس عرصه ی سیمرغ نه جولانگه توست / عرض خود می بری و زحمت ما می داری

( قرن هشتم کجا و حالا کجا )

تا همین جا فکر میکنم کافیه چون همه چیزی درمان داره الا تحجر جاهل در جهلش ، بخصوص اگه دوباره توی یه پست دیگه بر اون تاکید بشه !!!

بهتره همه ما هم مثل نازی خانم سعی کنیم در این چند روز عمر با اراده ی قوی رو به جلو و برای رسیدن به هدفی مشخص تلاش کنیم .

جالبه بدونید نازی خانم بخاطر اینکه این درسشو خوب زده ، پیشرفت داشته ولی خیلی از نوازنده های برجسته ی ما روز به روز داره از کیفیت کارشون کاسته میشه !!!

پیشرفت اینه که ما از اونجایی که هستیم یه پله بالا تر بریم ، حالا اگه بهترین نوازنده ی دنیا هم باشه ولی در ارائه ی کار های بعدیش افت کنه ، اینجا نازی خانم ها برنده اند .

عذر خواهی میکنم .

انشاءالله همیشه خوش باشید .

mit2007
Sunday 11 July 2010, 08:52 PM
هنر پیوند دهنده ی دلهاست نه فاصله افکندن میان آنها...
به قول استاد حسین تهرانی که اگه هنر ما 10 تا باشه 9 تاش اخلاقه...
مردی و جوانمردی به این چیز ها نیست...
با آرزوی موفقیت واسه همه ی برو بچه های نت آهنگ.

nazi-santoori
Sunday 11 July 2010, 09:13 PM
سلام . تک تک پستهارو خوندم و از همگی تشکر میکنم و چون تعداد دوستام زیاده اسمی از کسی نمیارم.
نظرات تک تک شماها برای من بس گرانبها و تاثیر گذاره مطمئنا و به همشون احترام میذارم حتی نظر اون دوست جدیدمون که ادب حکم میکرد که ورودش رو به نت آهنگ تبریک و خوش آمد بگم .(که از همینجا میگم)
شاید فقط یه کم دلخور شدم که البته نباید اینجوری باشم و من بعد سعی میکنم این ضعفو برطرف کنم آخه نه اینکه محیط خیلی دوستانه بود و با عشق و علاقه داشتم کار میکردم و نظرات دلسوزانه و صمیمانه دوستان برام شده بود یه انگیزه حسابی ...خب یه دفه بعده این انتقاد احساس بدی بهم دست داد اما تا دوستان هنرمندی مث شماها دارم هیچ جای کدورت و ناراحتی نمیمونه . در اخر بازم قدردان همه دوستانم هستم و خواهم بود و امیدوارم با کمک شماها یه روزی بتونم کاری رو بذارم که این دوست محترمم از شنیدنش لذت ببره.
به امید روزهای طلایی.

nazi-santoori
Sunday 11 July 2010, 09:17 PM
راستی خانم نازی...من با گوشی موبایل ضبط میکنم!!!!!!

رووم نمیشه کارمو بذارم رو سایت!!!!!!!
اتفاقا بعضی گوشیها کیفیت ضبط مناسبی دارن من خودمم اینکارو کردم قبلا.
چرا روت نمیشه کاراتو بذاری؟ دیگه بدتر از من که به سرت نمیاد (شوخی :38:)
منتظرم شمام کاراتو بذاری تا با همدیگه پیش بریم.
موفق باشی

DesironnA
Sunday 11 July 2010, 09:40 PM
سلام . تک تک پستهارو خوندم و از همگی تشکر میکنم و چون تعداد دوستام زیاده اسمی از کسی نمیارم.
نظرات تک تک شماها برای من بس گرانبها و تاثیر گذاره مطمئنا و به همشون احترام میذارم حتی نظر اون دوست جدیدمون که ادب حکم میکرد که ورودش رو به نت آهنگ تبریک و خوش آمد بگم .(که از همینجا میگم)
شاید فقط یه کم دلخور شدم که البته نباید اینجوری باشم و من بعد سعی میکنم این ضعفو برطرف کنم آخه نه اینکه محیط خیلی دوستانه بود و با عشق و علاقه داشتم کار میکردم و نظرات دلسوزانه و صمیمانه دوستان برام شده بود یه انگیزه حسابی ...خب یه دفه بعده این انتقاد احساس بدی بهم دست داد اما تا دوستان هنرمندی مث شماها دارم هیچ جای کدورت و ناراحتی نمیمونه . در اخر بازم قدردان همه دوستانم هستم و خواهم بود و امیدوارم با کمک شماها یه روزی بتونم کاری رو بذارم که این دوست محترمم از شنیدنش لذت ببره.
به امید روزهای طلایی.

درود
نازی عزیز بسی خوشحالم از اینکه میبینم بجای جا زدن و ترسیدن مصمم تمرین بیشتر و پیشرفت شده اید.
دقیقا همینگونه باید باشید که به نوبه خود خوشحالم هستید.
سپاس

mori68_santoori
Sunday 11 July 2010, 10:01 PM
درود
سلام دوست عزیز
نحوه ساز زدن شما زیبا و درست هست خیلی خوب ساز میزنید امیدوارم همیشه همین طور مصمم باشید در ساز زدن
در کل عالی
با ســـپاس

Solo
Tuesday 13 July 2010, 11:03 AM
این دوستان شما فقط حال میکنن همه بیان و بگن به به و چه چه
حالا یه نفرم اومده گفته اه اه
جنبه انتقاد ندارین نمونه کار نذارید اقا جون.
من بازم میام تا ببینم این نازی سنتوری که انقد طرفدارشین چه گلی زده به سرتون.:24:

اینجا کوچیک و بزرگ , دختر و پسر , ماهر و مبتدی احترامشون واجبه !

خیلی استادی یه سر بیا پیش ما ببینیم چه گلی سر خودت زدی :39:
اخلاقت که میگه سنت هم باید پایین باشه , بیا خودی نشون بده شاید واقعا چیزی بارت بود , ]چرا با حرف و بحث میخوای به زور بگی از همه سر تری .
خود من تقریبا از همه ایراد گرفتم تا الان ولی تو بجای نقد کار داری شخصیت طرف مقابل رو نقد میکنی
اگه به اندازه نازی هم هستی میتونی بیایی وسط میدون
-------------------

nazi-santoori
Tuesday 13 July 2010, 08:27 PM
این دوستان شما فقط حال میکنن همه بیان و بگن به به و چه چه
حالا یه نفرم اومده گفته اه اه
جنبه انتقاد ندارین نمونه کار نذارید اقا جون.
من بازم میام تا ببینم این نازی سنتوری که انقد طرفدارشین چه گلی زده به سرتون.:24:
سلام کاربر محترم.
ببینید من چون به استاد دسترسی ندارم و خیلی هم مبتدی بودم یعنی از صفر شروع کردم به همین خاطر از دوستان خواهش کردم کمک کنن که منم از یه جا اصولی شروع کنم به یادگیری سازی که بهش عشق میورزم کار من انقد سطحش پایینه که حیف وقت گرانبهای شماس که بخواین اونو گوش کنید .شما با یه پست باعث شدین که کلا تاپیک از مسیر خودش منحرف شه.همه دوستانی که در پیام خصوصی اسمشونو بردین و گفتین.......). اونا دارن با عشق کارشونو ادامه میدن و این وسط فقط من ضرر میکنم چرا که دیگه از نظرات دوستانم بی بهره میشم اگه شما بخواین اون کارو.... کنید
پس ازتون خواهش میکنم اینجا تنها جاییکه میتونم دلمو بهش خوش کنم و ازش درس یاد بگیرم خواهش میکنم کاری نکنید از دستش بدم.
اولن که تقاضا کردم بیخیال این تاپیک شید چون شما خیلی سطحتون بالاتر از این حرفاس اما اگه حرفی یا انتقادیم باز داشتی فقط مخاطبت خودم باشم لطفا اسمی از دوستانم نیار.

hanibaboo
Tuesday 13 July 2010, 09:07 PM
پس کارای جدید چی شد خانم نازی؟؟

دوستان که مشکلات قطعه رو گفتن...شما هنو اصلاح نکردین...

Mezrab
Tuesday 13 July 2010, 09:51 PM
نازی خانوم ببینید ما الان تاپیک دستور سنتور رو کامل کردیم برای افرادی مثل شما، میتونید با مطابقت این درس های اجرا شده قطعات رو اجرا کنید!:
You can see links before reply

این نمونه کارتون رو هم اشکالش رو برطرف کنید و دو تا درس جدید رو بزنید.

nazi-santoori
Wednesday 14 July 2010, 11:11 PM
درس هشتم از کتاب دستور سنتور استاد پایور (اصلاحیه)

Mohammad_ngml
Thursday 15 July 2010, 11:21 AM
سلام. بسیار عالی نازی جان. البته من قصد دخالت تو کار اساتید رو ندارم. ولی اونجاهایی رو که آروم به سیم ضربه میزدی بر اساس نت بود یا ...؟

hanibaboo
Thursday 15 July 2010, 04:56 PM
آفرین...شمرده و زیبا...از دفعه قبل بهتر شد...
احساس میکردم سری پیش توی سکوت ها کم مکث میکردین که الان اون احساس رو ندارم!!!

بنده هم با آقا آرش موافقم...
سیم های زردتون کوک نیست...

HamedSedighi
Thursday 15 July 2010, 05:54 PM
اکسلنت
چقدر خوب شده:41:
لهجه اش کمی بهتر شده

Razoniaz
Thursday 15 July 2010, 09:02 PM
درس هشتم از کتاب دستور سنتور استاد پایور (اصلاحیه)

سلام
ممنونم بابت اجرای خوب شما. همونطور که بقیه دوستان گفتند اجرای شما خوب بود. در مورد کوک سنتور هم که آرش عزیز اشاره کردند، عرض کنم که سیمهای زرد به خصوص سیم "لا" حتما باید کوک بشه.
امیدوارم همینطور با جدیت کار رو ادامه بدید.

nazi-santoori
Thursday 15 July 2010, 09:49 PM
سلام. بسیار عالی نازی جان. البته من قصد دخالت تو کار اساتید رو ندارم. ولی اونجاهایی رو که آروم به سیم ضربه میزدی بر اساس نت بود یا ...؟
سلام دوست گرامی خوشحالم کردی با وقتی که گذاشتی و کارمو گوش کردی.
در رابطه با نکته ای که فرمودی دقیقا اشاره نکردی کدوم قسمت ؟ دوتا نت و باید کمی ضعیفتر میزدم در کل حالا اگه منظور شما اون نتها نباشه یه دلیل دیگه میتونه داشته باشه قبل این کار یه نمد تازه انداختم خیلی راحت نبودم باهاش و یه خورده بزنم فک کنم جا بیفته.
اینا که گفتم البته دلیل بر توجیح نمیشه .حتما بازم چک میکنم به دقت.
ممنون موفق باشی.

nazi-santoori
Thursday 15 July 2010, 09:57 PM
سلام
ممنونم بابت اجرای خوب شما. همونطور که بقیه دوستان گفتند اجرای شما خوب بود. در مورد کوک سنتور هم که آرش عزیز اشاره کردند، عرض کنم که سیمهای زرد به خصوص سیم "لا" حتما باید کوک بشه.
امیدوارم همینطور با جدیت کار رو ادامه بدید.
سلام
تشکر باید از شما و دوستان دیگه شه من که کاری انجام نمیدم وظیفم و انجام میدم و سعی میکنم در قبال حمایت و راهنماییهای شماها تکالیفمو خوب انجام بدم.
در مورد کوک آره این احساسو خودمم داشتم و از عهده تیونرم به دره چون یه بار چک کردمشون اما باز خوب در نمیان...کسی نیس که واسم کوک کنه اگه راه حلی دیگه ای داره لطفا بگید بهم .
میشه دلیلش خود سیمها باشه و نیاز به تعویض سیمها باشه ؟

Mohammad_ngml
Thursday 15 July 2010, 10:03 PM
درسته. پس مشکلی وجود نداره. روز به روز بهتر میشی ایشالا. در مورد مشکل کوک نشدن. در گیتار هر وقت ساز کوک نشه ممکنه مشکل از تاب داشتن دسته ی گیتار باشه. شایدم مشکل در سنتور هم مشابه باشه. به هر حال اساتید بهتر میدونن. موفق باشی

Mezrab
Thursday 15 July 2010, 10:23 PM
درسته. پس مشکلی وجود نداره. روز به روز بهتر میشی ایشالا. در مورد مشکل کوک نشدن. در گیتار هر وقت ساز کوک نشه ممکنه مشکل از تاب داشتن دسته ی گیتار باشه. شایدم مشکل در سنتور هم مشابه باشه. به هر حال اساتید بهتر میدونن. موفق باشی
توی سنتور این مشکل به خاطر سفت نبودن گوشی ها هست که برمیگرده به کیفیت و سازنده ساز، بعضی ساز ها مثل ساز های آقای صادقی گوشی هاشون در داخل سنتور چفت نشده و آزاد هست و برای همین زود به زود کوک خالی می کنند اما بعضی سازهای دیگه اینطور نیستند، همچنین طرز قرار گرفتن گوشی ها هم در چوب خیلی مهم هست.
اینها برمیگرده به کیفیت کار سنتور،دست نوازنده نیست.

nazi-santoori
Thursday 15 July 2010, 10:23 PM
نازی خانوم ببینید ما الان تاپیک دستور سنتور رو کامل کردیم برای افرادی مثل شما، میتونید با مطابقت این درس های اجرا شده قطعات رو اجرا کنید!:
You can see links before reply

این نمونه کارتون رو هم اشکالش رو برطرف کنید و دو تا درس جدید رو بزنید.
سلام دوست گرامی.
اشکالش رو برطرف کردم در حد توان منتظر نظرتونم هستم.
با نظر آقای راز و نیاز قرار شد 4 تا درس بعدی رو خودم کار کنم و اگه اشکال داشتم بپرسم.
بعد از زدن اینها میرسم به 13 و 14 که اونها رو میذارم دوباره فقط یه مشکلی هس که آرشیو قطعات زده شده کتاب دستور سنتور همه درسارو داره جز 13 و 14 و فک کنم 15 .
هر کدوم از دوستان این لطفو کنه و این درسهارم بذاره که آرشیو کامل شه و منم استفاده کنم از همینجا ازش تشکر میکنم.

Mohammad_ngml
Thursday 15 July 2010, 10:35 PM
توی سنتور این مشکل به خاطر سفت نبودن گوشی ها هست که برمیگرده به کیفیت و سازنده ساز، بعضی ساز ها مثل ساز های آقای صادقی گوشی هاشون در داخل سنتور چفت نشده و آزاد هست و برای همین زود به زود کوک خالی می کنند اما بعضی سازهای دیگه اینطور نیستند، همچنین طرز قرار گرفتن گوشی ها هم در چوب خیلی مهم هست.
اینها برمیگرده به کیفیت کار سنتور،دست نوازنده نیست.

ممنون دوست عزیزم به خاطر اطلاعاتی که به من دادی. البته فرمایش شما اینه که سنتور کوک میشه ولی زود از کوک خارج میشه. ولی مشکل در گیتار کمی متفاوته. ساز در سیم های آزاد کوک میشه ولی مثلا نت لا در چند اکتاو مختلف با هم همخوانی نداره. واسه همین ساز کوک ناپذیر میشه (ببخشید صحبت به بیراهه رفت. این آخرین پستم در این مورد بود) ممنون مضراب عزیز

Mezrab
Friday 16 July 2010, 12:22 PM
سلام دوست گرامی.
اشکالش رو برطرف کردم در حد توان منتظر نظرتونم هستم.
با نظر آقای راز و نیاز قرار شد 4 تا درس بعدی رو خودم کار کنم و اگه اشکال داشتم بپرسم.
بعد از زدن اینها میرسم به 13 و 14 که اونها رو میذارم دوباره فقط یه مشکلی هس که آرشیو قطعات زده شده کتاب دستور سنتور همه درسارو داره جز 13 و 14 و فک کنم 15 .
هر کدوم از دوستان این لطفو کنه و این درسهارم بذاره که آرشیو کامل شه و منم استفاده کنم از همینجا ازش تشکر میکنم.
قرار شد آقا محسن عزیز زحمت اینکار رو بکشند، درس های مهم دستور سنتور به صورت کلی چهارمضراب بیات ترک، چهارمضراب دشتی، رنگ شهر آشوب، چهارمضراب سه گاه، گرایلی، سه مضراب ابوعطا و رقص چوپی هستند که نکات جدید و مهمی در مضراب زنی دارند، روی این درس ها خیلی بیشتر از بقیه تمرکز باید بکنید و استقامت تو این قطعات خیلی مهم هست. سعی کنید این درس ها رو بدون اشکال بزنید.

nazi-santoori
Tuesday 3 August 2010, 08:46 PM
درس 13 -دستور سنتور (صرفا جهت نقد دوستان و رفع اشکال)You can see links before reply

Mohammad_ngml
Tuesday 3 August 2010, 09:04 PM
سلام.خیلی خوبه. ولی چون نت رو ندیدم نمیتونم بگم ارزش زمانی نتها رو رعایت کردین یا نه. چون به نظرم با ضرب خاصی نمیخوند و احتمالا سر ضرب نیستید. خودمم کنجکاو شدم. ببینیم اساتید چی میگن (:

Mezrab
Tuesday 3 August 2010, 09:17 PM
محمد جان دلیل اینکه احساس کردی سر ضرب نیست اینکه قطعه با آکسان اجرا نشده و اکثر میزان ها با سکوت همراه هستند..
نازی سنتوری عزیز من چک کردم کارت تقریبا از نظر ریتم تکمیل و خوب هست و ایراد خاصی از دیدگاه من نداره.

nazi-santoori
Tuesday 3 August 2010, 11:45 PM
ممنونم از نظرات همه دوستان
فقط آقای آرش هر موقع سرتون خلوت شد میشه بیشتر توضیح بدین در مورد ایرادای کارم ؟ واقعا لطف کردین اگه این کارو کنید.چون من خیلی دقت کردم که سکوتها و ضربها رو دقیقا مث نت رعایت کنم. لطفا اگه میشه دقیقا اشاره کنید کدوم نتها...؟ تا بتونم برطرف کنم . بازم سپاس آرش جان واقعا منت میذاری با این حجم کاری که روی دوشته به کارای منم رسیدگی میکنی.

nazi-santoori
Wednesday 4 August 2010, 06:14 PM
نازی جان من دوباره با دقت بیشتری کارتو گوش کردم.
ببین نازی خداروشکر تو مشکل شمارش و رعایت ریتم رو نداری فقط یه اشتباهی مرتکب شدی که اکثر هنرجوها در این مقطع میکنند.
اونم اینه که شمارشت باید از اول تا آخر قطعه با یک ضرباهنگ ثابت جلو بره.یعنی 1-2-3 ای که میشمری تا آخر قطعه سرعتش کم و زیاد نشه.
اکیدا پیشنهاد میکنم اگه مترونوم داری با مترونوم درساتو بزنی چون واقعا بعدا میفهمی که این مترونوم چه معجزه ای میکنه توی نگهداشتن ریتمت.

برای اینکه متوجه صحبتهای بالام بشی میزانهایی که سرعت شمارششون کم و زیاد شده رو مشخص میکنم برات.
میزانهای :3-9-12-15-18-22-30

تو این میزانها بعضی موقعها نت اول رو دیر زدی بعضی موقعها هم نت سوم رو که زدی نت اول میزان بعدو دیر زدی.

نازی یه پیشنهاد دیگه هم برای این رفع مشکل میکنم و اون اینه که وقتی این درس رو میزنی با صدای بلند بشمری. یعنی همزمان با مضراب زدن 1 -2 -3 رو حتما با صدای بلند بگی. اینکار کمکت میکنه.

بازم اگه سوالی بود من در خدمتتم نازی عزیز...
بدرود...
ممنون آرش جان خیلی لطف کردی . به دقت نکاتی رو که فرمودین خوندم و خوشبختانه متوجه شدم مشکل کارم کجاست و الان که دوباره کارمو گوش میدم نظر شما کاملا درست و بجاست آره نتونستم ریتمو تا آخر درست حفظ کنم.
چشم از مترونم تیونرم استفاده میکنم فقط اگه توضیح مختصری بدین در مورد تنظیماتش قدردانتم چون یه سری عدد قابل تغییر داره که نمیدونم استانداردش کدومه مثلا واسه زدن همین درس 13 ؟
قربانت

nazi-santoori
Wednesday 4 August 2010, 08:05 PM
مرس آرش جان واقعا شرمندم کردین با این توضیحات مفصل همراه با این عکسا....
آره دقیقا تیونر منم مث شماست و توضیحات کامل بود. استفاده کردم و الان دیگه ابهامی ندارم.
ممنون که با حوصله جواب دادی.
قربانت.

Scart
Thursday 5 August 2010, 09:15 AM
تبریک میگم. من هم در سنتور تازه کار و مبتدی هستم. کارهای زیبای شما و نظرات زیباتر دوستان و اساتید رو که میبینم و میشنوم
بیشتر تشویق به تمرین میشم. ادامه بدید. ما هم بصورت نامحسوس تاپیک ها رو دنبال میکنیم.
موفق باشید.

آناهيتا 79
Thursday 5 August 2010, 09:40 AM
سلام عزيزم
ممنون كه كارهاي قشنگتو گذاشتي ، بهت تبريك مي گم ،:41: من در حدي نيستم كه نظر بدم اما كارهات خيلي خوب بود ، فقط اون چيزهايي رو كه دوستان گفتند رعايت كني ديگه مثل من نمي شي ! واونوقت من مي تونم اشكالاتمو از تو نازنينم سئوال كنم . در ضمن اگه بعضي وقتها بعضي ها نظرات خاصي مي دن به دل نگير چون شايد نحوه گفتارشون با ما فرق كنه اما من مطمئنم هدفشون كمك به من و تو هست . منتظر كارهاي خوبت هستم.
موفق باشي عزيزم.

sd_34
Thursday 5 August 2010, 10:31 AM
ممنون از كار قشنگت

hanibaboo
Thursday 5 August 2010, 05:36 PM
درود بر شما...ادامه بدین به کارتون

nazi-santoori
Thursday 5 August 2010, 06:34 PM
تبریک میگم. من هم در سنتور تازه کار و مبتدی هستم. کارهای زیبای شما و نظرات زیباتر دوستان و اساتید رو که میبینم و میشنوم
بیشتر تشویق به تمرین میشم. ادامه بدید. ما هم بصورت نامحسوس تاپیک ها رو دنبال میکنیم.
موفق باشید.
سلام دوست گرامی
اول جا داره ورودت رو به جمع دوستان نت آهنگی خوش آمد بگم.
ازت ممنونم بابت لطفت.
اما چرا نامحسوس..؟ بهتر اینه که شما هم نمونه کاراتونو بذارید تا پا به پای هم پیش بریم
اینجوری انگیزه منم بیشتر میشه.
منتظر کارات هستم دوست خوبم
موفق باشی

nazi-santoori
Thursday 5 August 2010, 06:41 PM
سلام عزيزم
ممنون كه كارهاي قشنگتو گذاشتي ، بهت تبريك مي گم ،:41: من در حدي نيستم كه نظر بدم اما كارهات خيلي خوب بود ، فقط اون چيزهايي رو كه دوستان گفتند رعايت كني ديگه مثل من نمي شي ! واونوقت من مي تونم اشكالاتمو از تو نازنينم سئوال كنم . در ضمن اگه بعضي وقتها بعضي ها نظرات خاصي مي دن به دل نگير چون شايد نحوه گفتارشون با ما فرق كنه اما من مطمئنم هدفشون كمك به من و تو هست . منتظر كارهاي خوبت هستم.
موفق باشي عزيزم.
سلام دوست خوبم
بابت نظراتت سپاس .
البته خب میدونم که وقت ندارین .... اما خیلی خوشحال میشم شما هم در حد مقدور نمونه کاراتونو بذارید و خیلی جدی دوباره شروع کنید که منم استفاده کنم.
مگه میتونی از سازت دل بکنی؟ مطمئنا نه ..... پس منتظر کارهای قشنگتون هستم.