PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی: نکات خرید ویولن

Amir
Monday 30 April 2007, 10:41 PM
با سلام

شما فرض کنید من یه نوازنده تازه کارم

چه ویولنی به من پیشنهاد می کنید

لطفا کامل توضیح بدید که چه ویولنی بخرم

اصلا از کجا باید بدونم که چه ویولنی خوبه :)

Hes_r
Tuesday 1 May 2007, 09:22 AM
سلام

با اجازه ی دوستان

عرض کنم خدمتت که تشخیص خوبی ویلن برای یک دانش آموزش مبتدی کار آسونی نیست و شاید غیر ممکن باشه

معمولا در این موارد استاد به شاگرد میگه یه ساز 90-100 تومنی برای شروع بگیر و بیار تا من بهت بگم

و این هم بهترین کار ممکن هست

ولی خوب من خودم ویولن آخری که گر�?تم به نکات زیر توجه کردم

1- گوشی ها در سوراخ کاملا محکم بشن و یه وقت سوراخش گنده تر نباشه .

2- این مورد که از همه مهم تهر ویولن صدای خفه ای نداشته باشه و صداش گستره داشته باشه و به طور کلی زیبا باشه ( البتهخ برای دانش آموزش مبتدی شاید کمی مشکل باشه )

3- خرکش نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه باشه در ضمن خرک در قسمت سیم سل کمی بالا تر باشه .

4- ویولن زدگی نداشته باشه حالا هر قسمتیش .

5- پیچ تنظیم کوک ویولن کاملا روون باشه و یه وقت محکم یا هرز یا کلا خراب نباشه .

6- موهای آرشه کم نباشه در ضمن آرشه کاملا صاف نباشه .

7- پیچ تنظیم سفتیه آرشه روون باشه و خوب کار کنه .

8- ویولن خیلی سنگین نباشه که هنگام زدن فرد سختش باشه .

فعلا همین موارد به ذهنم رسید

منتظر نظرات دوستان هم هستم

n.roomi
Friday 11 May 2007, 01:08 AM
ویولن باید تو صداش کمی اکو داشته باشه.
در ضمن باید به اندازه دستش توجه بشه که کار حر?ه ایهاست
چوب قسمت زیرش یه تیکه باشه
به آرشش دقت بشه
و...
ولی برای یه مبتدی یه ویولن بد خوبه چون اگه بتونه از اون صدای خوب در بیاره ببین با ویولن خوب چیکار میکنه
که انو من خودم تجربه کردم

Hes_r
Friday 11 May 2007, 05:29 AM
آره قبول دارم ولی خیلیا پیشنهاد میکنن که ویولن مبتدی هم خیلی بد نباشه چون مجبور میشه خیلی زود عوض کنه

hichnafar
Sunday 13 May 2007, 04:15 PM
اگركسي بخوادويلن ساخت ايران بخره حتي اگرخيلي هم عالي نباشه براش نسبت به نمونه ي خارجي گران تردرمياد.
بهتره قبل ازاينكه بره ويلن بخره اندازه ي دستش روازاستادش بپرسه (چون ممكنه استاديااون ?روشنده اين موضوع روبدون پرسش نگويند.)كه مثلا"سه چهارمه ياچهارچهارم و...
دوستان ديگه هم گ?تن ولي براي مثال ساده تر وقتي ويلن مي خريددرصورتي كه سيم هاي خوبي نداشته باشه صداش خ?ست وياانگاربه اصطلاح بينيشوگر?تن.
وبهترين كارهم براي انتخاب يك محل مناسب براي خريد ويلن اين هست كه شاگردازاستادش آدرس يه مكان خوب روبپرسه .چون متاس?انه بعضي هاسررشته ي چنداني ازويلن ندارندو?قط ?روشنده اند.
جتي المقدورهم سعي كنن كلي?ون خوبي براي آرشه بخرند.

hichnafar
Sunday 13 May 2007, 04:18 PM
ويك چيزديگه هم به ?كرم رسيد:
وقتي كه ويلن رودست مي گيره بايدتوجه كنه كه آرنجش نه خيلي بازشده باشه نه خيلي جمع وروي سيم هاتسلط داشته باشه.

Hes_r
Sunday 13 May 2007, 05:35 PM
برای بالای 12 سال ویولن معمولا 4/4 هست و کم پیش میاد که کوچیکتر باشه ولی یه مقاله در این مورد ویومن گذاشته با یه سرچ میتونن دوستان با توجه به اندازه ی درستشون سایز ویولن رو به دست بیارن

lionel messi
Tuesday 15 May 2007, 02:27 AM
سلام
به قول استادم ميگه:
ويولن زن بايد از اول به صداي خوب گوشش عادت كنه

arshia119
Thursday 17 May 2007, 09:53 AM
من از استادم سوال کردم:
1-ویولن باید سطحی صا? و بدون لکه باشه
2-برای امتحان صدایش من یک روش جالب دارم :یک اتاق را که کلا از وسیاه خالی انتخاب کنید به طوری که صدا توی اون بپیچه حالا با ویولن شروع به نواختن کنید برگشت صدای ویولن به گوش شما به شما میگه که ویولن صذاش خوبه یا نه.
3.آرشه باید یکدست باشه حتی چوب آرشه هم نباید خشک باشه

Hes_r
Thursday 17 May 2007, 12:01 PM
آخه دوست عزیز اتاق خالی از کجا گیر بیاریم ؟؟

rezaahamdy
Saturday 19 May 2007, 01:06 AM
من یه ویلن خریدم 80 تومن ولی گوشی هاش خوب نیست وکوک به هم می خوره

n.roomi
Sunday 20 May 2007, 12:05 PM
خوب گوشیاشو عوض کن
تو سطح 60 -70 تومن amati از بقیه بهتره چون هر چی بزنی صداش بهتر میشه

bmoi_642
Sunday 20 May 2007, 05:56 PM
ميشه انواع ويلون رو هم بگين مرسي
:d

arshia119
Sunday 20 May 2007, 06:11 PM
این روش را امتحان کنید حتی ذاخل یک راهرو هم میشه یک د?عه امتحانش کنید ضرر منی کنید

arshia119
Sunday 20 May 2007, 06:12 PM
این روش را امتحان کنید حتی ذاخل یک راهرو هم میشه یک د?عه امتحانش کنید ضرر منی کنید

arshia119
Sunday 20 May 2007, 06:13 PM

*nvidia*
Tuesday 22 May 2007, 02:03 PM
خوب گوشیاشو عوض کن
تو سطح 60 -70 تومن amati از بقیه بهتره چون هر چی بزنی صداش بهتر میشه
هر سازي هر چقدر بيشتر زده بشه صداش بهتر ميشه هيچ ?رقي هم نداره كه اماتي باشه يا لوكتو يا........

zohreh
Monday 4 June 2007, 04:20 PM
وقتی سازم را به یه استاد نشون دادم تا بدونه که خوبه یا نه از نظر ظاهری نگاه کرد هم به روی اون و هم به پشتش ایشون وجود خطهای ا?قی و یا عمودی منظم را روی چوب ویلن از ویژگی های خوب میدونست چند تا هم ضربه روی سطح خارجی ویلن زد تا صدا را بشنوه البته سالم بودن ساز خیلی مهمه اما من یه ساز دیدم که با اینکه دستش شکسته بود صدایی داشت که به قول دوستان صدای ساز بدیعی را میداد

m_vilon
Monday 4 June 2007, 07:33 PM
چرا بار هر سازي بيشتر بزني صداش بهتر مي شه؟
توجيه علمي داره؟

zohreh
Monday 4 June 2007, 09:24 PM
اساتید پاسخ بدن اگه میدونن اگه نه از استادم بپرسم.?کر میکنم چون ساز بدست تر و روان تر میشه

پاگانینی
Friday 19 October 2007, 11:02 PM
اکثرا ویولن هایی که رگه هایی در صفحه ی پشتی دارند خوش صدا هستند و این به دلیل استفاده از چوب صنوبر بالکان که بهترین چوب برای صفحه ی پشتی است
ویولنی که هنگام ارشه کشی صدایی خفه دارد برای تغییر پوزیسیون اصلا مناسب نیست
وزن ویولن باید کم باشد یعنی وقتی با دو انگشت دسته را میگیرید فشاری وارد نکند
اندازه ی خرک باید 41 میلیمتر باشد و خرک نباید انحنای زیادی داشته باشد
گریف باید از طرف دست ارشه به سمت صفحه ی ویولن خوابیده باشد
وقتی با انگشت به صفحه ی رویی ضربه میزنید باید صدایی شبیه به انداختن یک سنگ در چاه بدهد
ونکته ی آخر برای کسانی که نوازنده هستند وقتی هارمونیک روی سیمی را به صدا در می اورید باید شفاف باشد و صدایی زنگ مانند ایجاد کند

akanani
Saturday 20 October 2007, 12:06 PM
اکثرا ویولن هایی که رگه هایی در صفحه ی پشتی دارند خوش صدا هستند و این به دلیل استفاده از چوب صنوبر بالکان که بهترین چوب برای صفحه ی پشتی است
ویولنی که هنگام ارشه کشی صدایی خفه دارد برای تغییر پوزیسیون اصلا مناسب نیست
وزن ویولن باید کم باشد یعنی وقتی با دو انگشت دسته را میگیرید فشاری وارد نکند
اندازه ی خرک باید 41 میلیمتر باشد و خرک نباید انحنای زیادی داشته باشد
گریف باید از طرف دست ارشه به سمت صفحه ی ویولن خوابیده باشد
وقتی با انگشت به صفحه ی رویی ضربه میزنید باید صدایی شبیه به انداختن یک سنگ در چاه بدهد
ونکته ی آخر برای کسانی که نوازنده هستند وقتی هارمونیک روی سیمی را به صدا در می اورید باید شفاف باشد و صدایی زنگ مانند ایجاد کند

جناب پاگانینی از راهنماییتان تشکر . امیدوارم دوستان بتوانند استفاده کنند .

mehdiataei
Friday 31 October 2008, 05:11 PM
جنس چوب خیلی مهمه ویولن درجه 1 زیر و کلافش از افراست و بقیه قسمتا از آبنوسه . مثل هافنر H-202

mehdiataei
Friday 31 October 2008, 05:13 PM
پیشنهاد می شه وقتی کمی حرفه ای شدین سازتونو خودتون جمع کنین . یعنی قطعه قطعه

vbigdeli
Friday 17 April 2009, 05:04 PM
سلام
خب بسلامتی فروم بازم قابل دسترس شد

یک هفته پیش ویولن دست دوم دست ساز هوفنر خریدم
مدلش بنظر میاد این باشه : No : H339-V
ولی تو نت هر چی گشتم،چیزی پیدا نکردم..در سایت هوفنر هم خبری نبود.

دوستان نظرتون چیه؟

Mohi_Liebert
Friday 24 April 2009, 07:49 AM
سلام! ببخشید من اینجا سوال میکنم!

حرف از آماتی شد می خواستم ببینم حدود قیمت Amati 160 چنده؟ در چه سطحیه؟ برای شروع خوبه یا نه؟

bamdadonline
Friday 24 April 2009, 10:25 AM
جناب vbigdeli اگه امکانش هست میشه قیمت رو هم بفرمایید و اینکه از صدای ساز راضی هستین؟؟؟

vbigdeli
Friday 24 April 2009, 11:47 PM
جناب vbigdeli اگه امکانش هست میشه قیمت رو هم بفرمایید و اینکه از صدای ساز راضی هستین؟؟؟
450 خریدم

بله استادم که خیلی راضین
دو هفته اس که کلاس هارو شروع کردم و هنوز خیلی زوده که خودم بتونم تشخیص بدم

robimax9
Friday 27 June 2014, 04:45 PM
سلام
برای یه پسر بچه 11 12 ساله میخوام یه ویولون بخرم که شروع به یادگیری کنه
و متاسفانه هیچ اطلاعاتی در این خصوص ندارم
خواستم بدونم دوستانی که اطلاع از قیمت دارن
1-حداقل مبلغی که میتونم واسه یه ویولون بکنم که یاد بگیره و دستش را بیافته چقدره؟چون نمیتونم زیاد هزینه کنم
2-این که میگن 4-4 باشه و اینها منظور چه؟لطفا با توجه با سن این بچه بفرمایید که چی باید بگم موقع خرید؟
ممنونم

vahid65
Friday 27 June 2014, 05:01 PM
سلام
1-حداقل مبلغی که میتونم واسه یه ویولون بکنم که یاد بگیره و دستش را بیافته چقدره؟چون نمیتونم زیاد هزینه کنم
2-این که میگن 4-4 باشه و اینها منظور چه؟لطفا با توجه با سن این بچه بفرمایید که چی باید بگم موقع خرید؟
ممنونم
سلام
حداقل مبلغی که باید هزینه کنید حدودا دویست و پنجاه تومنه .
4-4 و اینها منظور سایز ویولنه و باید استاد بچه رو ببینه و با توجه به جثه بچه سایز ویولونی که مناسب بچه هست رو بهتون بگه.

virtuoso
Friday 27 June 2014, 05:06 PM
سلام
ممنونم
سلام دوست عزیز. یه تایپک دیگه هست توی بخش ویلن کلاسیک مربوط به خرید ویلن و بحث روی مارک ها و انواع مختلف ویلن. حتما مطالب اون تاپیک رو مطالعه کنید.

1- فکر می کنم با 400 الی600 تومن هم بتونید یه ویلن نسبتا خوب برای شروع بخرید اما دقت کنید که جنسش نسبتا خوب باشه و ویلن سالم باشه تا مجبور نباشید بعد از 1 سال تعویضش کنید.

2- ویلن معمولی که اکثرا استفاده می کنن 4/4 هست. یه مقدار کوچکترش 3/4 (یعنی 3/4 اندازه ی استاندارد) و کوچکتر 2/4 و ال از ی آخر.
باید نسبت به فیزیک هنرجو تعیین بشه، از روی سن نمیشه تشخیص داد. کافیه به یه استاد یا یه شخص ماهر نشون ، هنرجو رو نشون بدین تا با توجه به قد و بلندی دستاش تشخیص بده که 3/4 بدردش میخوره یا 4/4 . البته اگه 4/4 بتونه استفاده کنه بهتره چون توی سن رشده اگه 3/4 بخره باید بعد از حدودا 1سال (یا یه کم کمتر یا بیشتر) ویلنش رو عوض کنه و استاندارد بخره.

موفق باشید

robimax9
Tuesday 1 July 2014, 11:48 AM
یه سایتی هست وسایل دست دوم آگهی میکنن ویولون هم میزارن با قیمت 150 200 اعتبار داره بخرید؟؟؟

virtuoso
Tuesday 1 July 2014, 12:09 PM
یه سایتی هست وسایل دست دوم آگهی میکنن ویولون هم میزارن با قیمت 150 200 اعتبار داره بخرید؟؟؟
ویلن دست دوم اگه سالم باشه بهتر از ویلن نو هست. البته ویلن های چینی معمولا هرچی از عمرشون می گذره صداشون بدتر میشه اما خب استثنا هم وجود داره. با قیمت 150 یا 200 تومن من فکر نمی کنم ویلن خوبی به شما بدن. کلا زیر 300-400 تومن بعیده کسی ویلن خوبی گیر بیاره.

robimax9
Wednesday 2 July 2014, 03:20 PM
من یه ویولون دست دوم بنام آماتی 100گرفتم با قیمت 250هزار میخوام بدونم میارزه
نکته دوم اینکه داخل زده آماتی 100 به انگیلیسی زده به سفارش ایران
میخوام ببینم اصلیه یا نه؟
چون یه جاتماس گرفتم گفت اصلا نداریم همچین چیزی

- - - Updated - - -

من یه ویولون دست دوم برای یادگیری بچه 10 ساله بنام آماتی 100گرفتم با قیمت 255هزار میخوام بدونم میارزه

vahid65
Wednesday 2 July 2014, 05:19 PM
من یه ویولون دست دوم بنام آماتی 100گرفتم با قیمت 250هزار میخوام بدونم میارزه

- - - Updated - - -

من یه ویولون دست دوم برای یادگیری بچه 10 ساله بنام آماتی 100گرفتم با قیمت 255هزار میخوام بدونم میارزه
تشریف بردید و خریدید بعد میپرسید؟:23: حداقل یه عکس قرار بدید دوستان ببیند.

virtuoso
Wednesday 2 July 2014, 05:55 PM
اگه آماتی 100 سالمی باشه و امکانات جانبی مثل آرشه و کلیفون و ... هم صحیح و سالم باشن ، این قیمت خوبه.
وارد کننده سازهای آماتی فروشگاه درویش خان هست. سرچ کنید توی اینترنت شمارشونو پیدا می کنید.

robimax9
Wednesday 9 July 2014, 01:53 PM
اگه آماتی 100 سالمی باشه و امکانات جانبی مثل آرشه و کلیفون و ... هم صحیح و سالم باشن ، این قیمت خوبه.
وارد کننده سازهای آماتی فروشگاه درویش خان هست. سرچ کنید توی اینترنت شمارشونو پیدا می کنید.
آخه مسله اینه که یه دفعه شد و خریدم.
همه چی داره حالایه سوال اینکه کرج هست این بچه و شرایط مالی زیاد خوبی نداره چطوری میتونه با کمترین هزینه کمی یاد بگیره دستش راه بیافته؟
و اینکه به نظر اساتید سنتی یاد بگیره بهتره یا پاپ؟

virtuoso
Wednesday 9 July 2014, 02:18 PM
آخه مسله اینه که یه دفعه شد و خریدم.
همه چی داره حالایه سوال اینکه کرج هست این بچه و شرایط مالی زیاد خوبی نداره چطوری میتونه با کمترین هزینه کمی یاد بگیره دستش راه بیافته؟
و اینکه به نظر اساتید سنتی یاد بگیره بهتره یا پاپ؟
انشاا... که ویلن خوبی هست. برای بچه هایی که میخوان تازه شروع کنن مهم اینه که ویلن سالم باشه.
آموزشگاه و استاد ویلن توی کرج هست ، بپرسین قطعا پیدا می کنین (یه تاپیک هم هست در مورد اساتید ویلن در مناطق مختلف)
به هر حال هزینه ی آموزش هفته ای یک جلسه باید پرداخته بشه.
تقریبا چیزی به عنوان ویلن نوازی به سبک پاپ توی ایران اموزش نمیدن. اکثر نوازنده های ویلن پاپ بر مبنای کلاسیک یا ایرانی کار کردن (بیشتر کلاسیک) و بعد از اون یه سری فاکتورها و تزئینات رو به نوازندگیشون اضافه کردن و از یک سری تکنیک های خاص استفاده می کنن و قطعات پاپ رو می نوازن.
بهتره حداقل یکی دو سال اصول رو یاد بگیره و روی اونا کار کنه (اصول تقریبا برای همه ی سبک ها یکی هست ولی از روی کتاب های سبک کلاسیک مثل ل ویلن و سوزوکی کار بشه بهتره ... کسی هم که میخواد ایرانی کار کنه باید اصول اولیه ویلن نوازی به سبک کلاسیک رو یاد بگیره) و معمولا استاد یه سری آهنگ هایی که بچه ها دوست دارن رو بهشون یاد میدن (پاپ و ایرانی و ...) تا هنرجو علاقه پیدا کنه و بعدا بزرگتر که بشه می تونه سبک مورد نظرشو انتخاب کنه.

robimax9
Wednesday 9 July 2014, 06:08 PM
انشاا... که ویلن خوبی هست. برای بچه هایی که میخوان تازه شروع کنن مهم اینه که ویلن سالم باشه.
آموزشگاه و استاد ویلن توی کرج هست ، بپرسین قطعا پیدا می کنین (یه تاپیک هم هست در مورد اساتید ویلن در مناطق مختلف)
به هر حال هزینه ی آموزش هفته ای یک جلسه باید پرداخته بشه.
تقریبا چیزی به عنوان ویلن نوازی به سبک پاپ توی ایران اموزش نمیدن. اکثر نوازنده های ویلن پاپ بر مبنای کلاسیک یا ایرانی کار کردن (بیشتر کلاسیک) و بعد از اون یه سری فاکتورها و تزئینات رو به نوازندگیشون اضافه کردن و از یک سری تکنیک های خاص استفاده می کنن و قطعات پاپ رو می نوازن.
بهتره حداقل یکی دو سال اصول رو یاد بگیره و روی اونا کار کنه (اصول تقریبا برای همه ی سبک ها یکی هست ولی از روی کتاب های سبک کلاسیک مثل ل ویلن و سوزوکی کار بشه بهتره ... کسی هم که میخواد ایرانی کار کنه باید اصول اولیه ویلن نوازی به سبک کلاسیک رو یاد بگیره) و معمولا استاد یه سری آهنگ هایی که بچه ها دوست دارن رو بهشون یاد میدن (پاپ و ایرانی و ...) تا هنرجو علاقه پیدا کنه و بعدا بزرگتر که بشه می تونه سبک مورد نظرشو انتخاب کنه.

میخوام بدونم نمیتونه فعلا از روی همین کتاب ل ویولن یاد بگیره؟یا سی دی های آموزشی ؟چون شرایطشون جوری نیست که بخواد واسه نیم ساعت کلاس 15 هزار تومان هزینه کنه مرسی از جوابتون..

virtuoso
Wednesday 9 July 2014, 07:53 PM
میخوام بدونم نمیتونه فعلا از روی همین کتاب ل ویولن یاد بگیره؟یا سی دی های آموزشی ؟چون شرایطشون جوری نیست که بخواد واسه نیم ساعت کلاس 15 هزار تومان هزینه کنه مرسی از جوابتون..
یه تاپیک دیگه هست که توی اون یکی از دوستان پرسیده که آیا میشه نواختن ویلن رو بدون استاد یاد گرفت یا نه... و دوستان زیادی اونجا اظهار نظر کردن.
من خدمتتون عرضکنم که افرادی بودن که بدون استاد یاد گرفتن ویلن بنوازن ولی قطعا چیزی که معمولا توصیه میشه اینه که حداقل یکی دو سال اول هنرجوی نا آشنا با موسیقی باید کلاس بره.
استاد فقط آموزش نمیده ، رفع اشکال هم می کنه که بسیار مهمه ... یعنی استاد وظیفه ی مهمش اینه که هنرجو رو کنترل کنه که مسیر اشتباه نره.
به هر حال برای شما و دوست عزیزمون آرزوی موفقیت دارم.

robimax9
Friday 11 July 2014, 06:40 PM
یه تاپیک دیگه هست که توی اون یکی از دوستان پرسیده که آیا میشه نواختن ویلن رو بدون استاد یاد گرفت یا نه... و دوستان زیادی اونجا اظهار نظر کردن.
من خدمتتون عرضکنم که افرادی بودن که بدون استاد یاد گرفتن ویلن بنوازن ولی قطعا چیزی که معمولا توصیه میشه اینه که حداقل یکی دو سال اول هنرجوی نا آشنا با موسیقی باید کلاس بره.
استاد فقط آموزش نمیده ، رفع اشکال هم می کنه که بسیار مهمه ... یعنی استاد وظیفه ی مهمش اینه که هنرجو رو کنترل کنه که مسیر اشتباه نره.
به هر حال برای شما و دوست عزیزمون آرزوی موفقیت دارم.
ممنون از پاسختون الان من میتونم اینجا استادی پیدا کنم که هزینه زیادی نگیره و کرج هم باشه؟