PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا کیبورد به عنوان یک ساز قبول ندارند؟

joojefarary
Sunday 11 July 2010, 10:58 PM
این سوال برام خیلی پیش اومد . که چرا ساز کیبورد به عنوان یک ساز اصلی قبول ندارند ؟ یعنی کسی نمیشه فقط بخواد کیوبرد تنها کار کنه ؟من هرجا میبینم تا حرف از کیبورد میشه بحث پیانو میاد وسط حتی به چند تا از این استادم میگفتم من خودم میخوام فعلا فقط کیبورد کار کنم میگفتن بدرد نمیخوره پیانو هم کار کن . یا به هر کسه دیگه میگی میگه میخوای بری توی عروسی بزنی !!! بعد تا حالا کسی ندیدم بگه ساز اصلیم کیبورد هر کسی میگه گیتار میزدم یا پیانو و یا .... بعدش کیوبرد یاد گرفتم . علتش چی که به عنوان یک ساز به حساب نمیاد ؟

DesironnA
Sunday 11 July 2010, 11:01 PM
این سوال برام خیلی پیش اومد . که چرا ساز کیبورد به عنوان یک ساز اصلی قبول ندارند ؟ یعنی کسی نمیشه فقط بخواد کیوبرد تنها کار کنه ؟من هرجا میبینم تا حرف از کیبورد میشه بحث پیانو میاد وسط حتی به چند تا از این استادم میگفتم من خودم میخوام فعلا فقط کیبورد کار کنم میگفتن بدرد نمیخوره پیانو هم کار کن . یا به هر کسه دیگه میگی میگه میخوای بری توی عروسی بزنی !!! بعد تا حالا کسی ندیدم بگه ساز اصلیم کیبورد هر کسی میگه گیتار میزدم یا پیانو و یا .... بعدش کیوبرد یاد گرفتم . علتش چی که به عنوان یک ساز به حساب نمیاد ؟
درود
شاید به خاطر اینکه ساز مادر این ساز سینتی سایزر هست، این ساز رو ساز مادر نمیدونند...

joojefarary
Monday 12 July 2010, 08:54 AM
دوستان دیگم شرکت کنند نظرشون بگن

ehsanmir
Monday 12 July 2010, 08:04 PM

سلام
چی بگم والا.سوالهای سخت میپرسی.ولی شاید به این دلیل باشه که چون کیبردها , ورک ستیشن ها و سینتی سایزرها از امکانات بالایی برخورداد هستند , نمیشه در ردیف سازهایی مثلا پیانو و ویالون و دیگر سازها قرار داد. شاید هم این تفکر اشتباهی هست که تو جامعه ماست.مثل خیلی چیزهای دیگه.قرار نیست هر چی که تو جامعه جا افتاده درست باشه.
افرادی مثل کیتارو , ونجلیس و یا گروه تنجرین دریم ساز اصلیشون همین سینتی سایزرها هستند.ایا میشه گفت اینها ساز اصلی ندارند.من یه جایی خوندم که کیتارم اولش گیتار میزد.ولی بعد توسط گروه تنجرین دریم سازش رو به سینتی سایزر تغییر داد. در کل به این مسائل زیاد توجه نکنید.
اما یه نصیحت دوستانه.اگر میخواید یه کیبرد نواز خوب باشید زیاد تو مسائل مجلس رفتن و این جور چیزها نباشید.کیبرد نوازی اون چیزی نیست که ما تو مراسمها دیدیم. خیلی بالاتر از این چیزهاست.
موفق باشید.......:am

SOBHANTOTo3
Monday 12 July 2010, 08:26 PM
منم كيبورد رو قبول ندارم
راستش رو بخوايد به كسي بر نخوره ها ولي سازي كه توش قطعه الكترونيكي به كار رفته باشه به نظرم ساز نيست
مثلا گيتار الكتريك
من اونو ساز به حساب نميارم ولي به نظرم نواختنش هنره
ولي اين مهمه كه صداي كه از ساز در مياد صداي واقعيش باشه نه اينكه تغيير كنه بيرون بياد
صدا بايد طبيعي باشه
وگرنه ادم مي ره با برنامه اهنگ سازي همه صدا رو در مياره
البته اين نظر منه !!!
ساز بايد طبيعي باشه و خودش صدا توليد كنه
از برخورد دو جسم صدا توليد بشه ن پردازش
اميدوارم فهميده باشيد
كسي هم ناراحت نشه نظر شخصيمه

ehsanmir
Monday 12 July 2010, 08:53 PM
منم كيبورد رو قبول ندارم
راستش رو بخوايد به كسي بر نخوره ها ولي سازي كه توش قطعه الكترونيكي به كار رفته باشه به نظرم ساز نيست
مثلا گيتار الكتريك
من اونو ساز به حساب نميارم ولي به نظرم نواختنش هنره
ولي اين مهمه كه صداي كه از ساز در مياد صداي واقعيش باشه نه اينكه تغيير كنه بيرون بياد
صدا بايد طبيعي باشه
وگرنه ادم مي ره با برنامه اهنگ سازي همه صدا رو در مياره
البته اين نظر منه !!!
ساز بايد طبيعي باشه و خودش صدا توليد كنه
از برخورد دو جسم صدا توليد بشه ن پردازش
اميدوارم فهميده باشيد
كسي هم ناراحت نشه نظر شخصيمه

اینهم نظریه و محترم.اما نوازندگی در این سازها رو نادیده نگیریم. تکنیکهای نوازندگی در کیبرد , سینتی سایزر و یا همون گیتار الکتریک.درسته که هیچی صدای طبیعی نمیشه.اما خب خیلی از صداها رو در سازهای طبیعی نمیتونید بشنوید و اینجا احتیاج به دستگاههای الکترونیک هست.

SOBHANTOTo3
Monday 12 July 2010, 09:04 PM
اینهم نظریه و محترم.اما نوازندگی در این سازها رو نادیده نگیریم. تکنیکهای نوازندگی در کیبرد , سینتی سایزر و یا همون گیتار الکتریک.درسته که هیچی صدای طبیعی نمیشه.اما خب خیلی از صداها رو در سازهای طبیعی نمیتونید بشنوید و اینجا احتیاج به دستگاههای الکترونیک هست.

درسته
كاملا درسته
بعضي صدا ها رو نمي شه به صورت طبيعي در اورد و بعضي سبك ها نياز به يك نوع صداي متفاوت دارن
نكته جالبيه
ولي من هنوز شخصا سازي رو دوست دارم كه پيشينه تاريخي داشته باشه
معلوم باشه داري چيكار مي كني
يك سطح خاص داشته باشه بدوني چقدر پيشرفت كردي
ساليان طولاني عده اي روش كار كرده باشن
مثلا شما مي دونيد كه چند سال اختلاف داشتن كساني كه با ناخن مي نوازيدن در گيتار و كساني كه
مي گفتن نبايد از ناخن استفاده كرد
و اخرش هم با هم دعوا شدن گيتار تو سر هم خورد كردن

و الان همه قبول كردن كه نواختن با ناخن خيلي بهتره
يا نشستن تو سبك كلاسيك
خودش سال ها روش فكر شده بحث شده
همينجوري نيست
ولي به نظر من هر چي سز جديد بياد حتما از يك ساز تقليد كرده اينو خودتون هم ديديد تو نمايشگاه
سازهاي جديد تهران
من هيچ ساز تازه اي نديدم همش از سازهاي ديگه تقليد بود مثلا چند نوع تنبك با صداهاي مختلف يا گيتار رو رب پرده كرده بودن

Bide_Majnoon
Monday 12 July 2010, 09:06 PM
دوست عزیز من هم دقیقا نمی تونم جواب سوالتو بدم اما نظر شخصیم اینه که اگر کسی می خواد کیبرد نواز حرفه ای بشه نه نوازنده تو مجالس عروسی در واقع بهتره که پیانو رو انتخاب کنه چون محاسنی داره که کیبرد نداره مثل داینامیکش که هر نوازنده ی حرفه ای به رعایت داینامیک قطعه ها اهمیت میده و داینامیک رو هم با کیبرد نمی شه رعایت کرد همچنین وسعت صدا های پیانو خیلی بیشتره و میشه باهاش قطعه های حرفه ای تر رو اجرا کرد.

البته اینا نظر شخصیه شاید من اشتباه کنم بازم خود شما باید انتخاب کنید.

SOBHANTOTo3
Monday 12 July 2010, 09:12 PM
دوست عزیز من هم دقیقا نمی تونم جواب سوالتو بدم اما نظر شخصیم اینه که اگر کسی می خواد کیبرد نواز حرفه ای بشه نه نوازنده تو مجالس عروسی در واقع بهتره که پیانو رو انتخاب کنه چون محاسنی داره که کیبرد نداره مثل داینامیکش که هر نوازنده ی حرفه ای به رعایت داینامیک قطعه ها اهمیت میده و داینامیک رو هم با کیبرد نمی شه رعایت کرد همچنین وسعت صدا های پیانو خیلی بیشتره و میشه باهاش قطعه های حرفه ای تر رو اجرا کرد.

يك چيزي مي گم شايد بعضيا قبول نداشته باشن
به نظر من تعريف هنر اينه :
هنر يعني كاري كه حالات روحي انسان رو تغيير بده و همه نتونن اون كارو انجام بدن

به نظرم بهترين تعريف هنر اينه
حالا يك اهنگ شما رو خشن مي كنه يكي اروم
وقتي از هر 6 نفر 2 تاش ارگ يا كيبرد مي زنن من اينو هنر نمي بينم البته اگه خوب بنوازي فرق مي كنه مثلا گيتار پاپ خداييش تو محله كوچيك ما 7 نفر پاپ مي زنن بعد مي گن ما گيتار مي زنيم
يادمه استادمون مي گفت : همه گيتار مي زنن ولي كسي گيتاريسته كه يا فلامنكو خوب بزنه يا كلاسيك

ehsanmir
Monday 12 July 2010, 09:15 PM

شرمنده.ولی من یه سوال از شما دارم.اگر یکی از شما بپرسه که من میخوام برم بسکتبال یاد بگیرم چی کار کنم بهتره , شما بهش پیشنهاد میکنید که اول بره فوتبال یاد بگیره؟ به نظر شما اینطور راهنمایی میتونه کارساز و مفید باشه.کیبرد یه سازه و پیانو هم یه ساز دیگه.منظور من از کیبرد نوازی اونی نیست که تو مراسم ها میبینیم.منظور من چیزه دیگه ای هست.ولی در کل من با اینجور نظر ها 100% مخالفم.چون اینها شاید ظاهرا شبیه هم باشه.اما در اصل هیچ ربطی به هم نداره.اگر داره یه طوری بگید که منهم قانع بشم.
موفق باشید:am

SOBHANTOTo3
Monday 12 July 2010, 09:17 PM
شرمنده.ولی من یه سوال از شما دارم.اگر یکی از شما بپرسه که من میخوام برم بسکتبال یاد بگیرم چی کار کنم بهتره , شما بهش پیشنهاد میکنید که اول بره فوتبال یاد بگیره؟ به نظر شما اینطور راهنمایی میتونه کارساز و مفید باشه.کیبرد یه سازه و پیانو هم یه ساز دیگه.منظور من از کیبرد نوازی اونی نیست که تو مراسم ها میبینیم.منظور من چیزه دیگه ای هست.ولی در کل من با اینجور نظر ها 100% مخالفم.چون اینها شاید ظاهرا شبیه هم باشه.اما در اصل هیچ ربطی به هم نداره.اگر داره یه طوری بگید که منهم قانع بشم.
موفق باشید:am

منظور منم از تقليد سازها همين بود
من سازي رو زير سوال نمي برم
ولي به نظر من گيتار الكتريك تقليدي از گيتاره يا كيبرد تقليدي از پيانو
ولي من بازم نواختن خوب اين دو ساز واقعا هنره و نياز هست
نياز كه همچين صداي داشته باشيم

DesironnA
Monday 12 July 2010, 09:26 PM
درسته
كاملا درسته
بعضي صدا ها رو نمي شه به صورت طبيعي در اورد و بعضي سبك ها نياز به يك نوع صداي متفاوت دارن
نكته جالبيه
ولي من هنوز شخصا سازي رو دوست دارم كه پيشينه تاريخي داشته باشه
معلوم باشه داري چيكار مي كني
يك سطح خاص داشته باشه بدوني چقدر پيشرفت كردي
ساليان طولاني عده اي روش كار كرده باشن
مثلا شما مي دونيد كه چند سال اختلاف داشتن كساني كه با ناخن مي نوازيدن در گيتار و كساني كه
مي گفتن نبايد از ناخن استفاده كرد
و اخرش هم با هم دعوا شدن گيتار تو سر هم خورد كردن

و الان همه قبول كردن كه نواختن با ناخن خيلي بهتره
يا نشستن تو سبك كلاسيك
خودش سال ها روش فكر شده بحث شده
همينجوري نيست
ولي به نظر من هر چي سز جديد بياد حتما از يك ساز تقليد كرده اينو خودتون هم ديديد تو نمايشگاه
سازهاي جديد تهران
من هيچ ساز تازه اي نديدم همش از سازهاي ديگه تقليد بود مثلا چند نوع تنبك با صداهاي مختلف يا گيتار رو رب پرده كرده بودن
درود
نظر شما کاملا متینه، اما من نظری متفاوت دارم.
در تاریخ بشر، همیشه اینجور طرز تفکر باعث عدم پیشرفت بوده.
چرا که همیشه تغییر دادن چیزی باعث آفریده شدن چیزهای جدیدتر شده...
بر فرض مثال همین گیتار الکتریک...
تاریخچه 100 ساله ای نداره چون از ساخت اولین گیتاری که زیر سیم هاش پیکاپ گذاشته شد تا بحال زیاد نگذشته. اما همین گیتار باعث بوجود اومدن انواع سبک های راک و متال شده...
از طرفی نوازنده به راحتی سطح خودش رو میفهمه. چرا که این ساز بروی تکان ها و ضربه ها بسیار بسیار حساسه و اگر کسی که هیچوقت گیتار الکتریک نزده این ساز رو دست بگیره، به هیچ عنوان نمیتونه کنترلش کنه. چون کنترل و مهار نویزهای اضافی کاری بس دشوار و نیازمند تمرین و دقت بسیاریست که این ساز رو به قول مرحوم مایکل کیمن بزرگ (رهبر فقید ارکستر) از دیگر سازهای دنیا متمایز میکنه.
اما این ساز در بسیاری سبک های دیگر هم قابل استفاده در نوعی بسیار خاص هست.
بر فرض مثال نوازنده بزرگ گیتار الکتریک جهان "اینگوی ملمستین" از این ساز برای نواختن قطعات بسیار بسیار سخت کلاسیک استفاده میکنه و بسیاری از قطعه های ساخته شده یا کاور شده ایشان تماما کلاسیک و همراه اینسترومنت های ارکسترال هست...
این ها رو در دفاع از گیتار الکتریک هم گفتم و هم خیر...
چون خود من ساز اولم پیانوست و از کلاسیک شروع کردم و در این سبک اطلاعاتی بسیار کم و ابتدائی دارم. از طرفی نیز در گیتار الکتریک تجربه ای کوتاه دارم.
اما دقت کنیم: گیتار الکتریک به نوبه خود یک ساز مادر به حساب میاد. چرا که تکنیک های نوازندگی منحصر به فرد خود رو داره و همچنین صداسازی و اکوئیپمنت خاص خودش رو داره...
و اگر تنها به دلیل بهره بردن از دستگاه های تقویت صدا، این ساز رو یک ساز مادر ندونیم، پس اگر برای تقویت صدای پیانو از میکروفن و آمپلی فایر استفاده بشه، این ساز نیز...
اما از طرفی بحث اصلی این نباید باشه که چه سازی مادر هست و چه سازی نیست. در هر صورت با اعمال تغییر در سازی، سازی دیگر بوجود میاد. مثل سنتور به پیانو و...
در آخر این نکته رو متذکر میشم:
همیشه برای پیشرفت باید اندیشه ای آزاد و بدون قید و بندهای تعصبی و غیره داشت.
بحث جالبیست. امیدوارم دوستان دیگر هم در این بحث شرکتی جدی داشته باشند و مثل من و سرورانی که پیش از من نظر شخصی خود رو ارائه دادند، نظر خود رو بگند و دور هم چیزهای جدیدی از همدیگر یاد بگیریم...
سپاس

rumour
Monday 12 July 2010, 09:32 PM
به نظر من کیبرد یه ساز مستقل نیست. اولا به این دلیل که اصولا صدا هارو تقلید می کنه. صدای پیانو داریم. صدای ویلون داریم صدای گیتار داریم( منظورم رنگ صدایی هر سازه). ولی صدای کیبرد؟ نداریم.
حتی نوازندگی و تکنیک ها و فرم ساز هم از پیانو گرفته شده. و اگر صدا هایی مثل استرینگ هارو در نظر بگیریم. باز هم این ها صداهایی به نوعی از طبیعت و یا شاید بشه گفت از سینتی سایزر گرفته شده باشه... یعنی کلا از یه جایه دیگه صداهارو گرفته...
البته در نواختن کیبرد میشه به سطوح بالایی رسید. تا جایی که سولو های سختی که با گیتار زده میشه عینشو با کیبرد زد! ولی خوب نمیشه به چشم یک سازه مستقل بهش نگاه کرد... به توعی سازیست که از دیگر ساز ها به عاریت گرفته همه چیشو. از نوازندگی و فرمش تا صداهاش.
از طرفی هم چون اجرای موسیقی و نت هستش پس سازه...
پس می گم ساز هست ولی نه یه ساز مستقل

rumour
Monday 12 July 2010, 09:38 PM
درود
نظر شما کاملا متینه، اما من نظری متفاوت دارم.
در تاریخ بشر، همیشه اینجور طرز تفکر باعث عدم پیشرفت بوده.
چرا که همیشه تغییر دادن چیزی باعث آفریده شدن چیزهای جدیدتر شده...
بر فرض مثال همین گیتار الکتریک...
تاریخچه 100 ساله ای نداره چون از ساخت اولین گیتاری که زیر سیم هاش پیکاپ گذاشته شد تا بحال زیاد نگذشته. اما همین گیتار باعث بوجود اومدن انواع سبک های راک و متال شده...
از طرفی نوازنده به راحتی سطح خودش رو میفهمه. چرا که این ساز بروی تکان ها و ضربه ها بسیار بسیار حساسه و اگر کسی که هیچوقت گیتار الکتریک نزده این ساز رو دست بگیره، به هیچ عنوان نمیتونه کنترلش کنه. چون کنترل و مهار نویزهای اضافی کاری بس دشوار و نیازمند تمرین و دقت بسیاریست که این ساز رو به قول مرحوم مایکل کیمن بزرگ (رهبر فقید ارکستر) از دیگر سازهای دنیا متمایز میکنه.
اما این ساز در بسیاری سبک های دیگر هم قابل استفاده در نوعی بسیار خاص هست.
بر فرض مثال نوازنده بزرگ گیتار الکتریک جهان "اینگوی ملمستین" از این ساز برای نواختن قطعات بسیار بسیار سخت کلاسیک استفاده میکنه و بسیاری از قطعه های ساخته شده یا کاور شده ایشان تماما کلاسیک و همراه اینسترومنت های ارکسترال هست...
این ها رو در دفاع از گیتار الکتریک هم گفتم و هم خیر...
چون خود من ساز اولم پیانوست و از کلاسیک شروع کردم و در این سبک اطلاعاتی بسیار کم و ابتدائی دارم. از طرفی نیز در گیتار الکتریک تجربه ای کوتاه دارم.
اما دقت کنیم: گیتار الکتریک به نوبه خود یک ساز مادر به حساب میاد. چرا که تکنیک های نوازندگی منحصر به فرد خود رو داره و همچنین صداسازی و اکوئیپمنت خاص خودش رو داره...
و اگر تنها به دلیل بهره بردن از دستگاه های تقویت صدا، این ساز رو یک ساز مادر ندونیم، پس اگر برای تقویت صدای پیانو از میکروفن و آمپلی فایر استفاده بشه، این ساز نیز...
اما از طرفی بحث اصلی این نباید باشه که چه سازی مادر هست و چه سازی نیست. در هر صورت با اعمال تغییر در سازی، سازی دیگر بوجود میاد. مثل سنتور به پیانو و...
در آخر این نکته رو متذکر میشم:
همیشه برای پیشرفت باید اندیشه ای آزاد و بدون قید و بندهای تعصبی و غیره داشت.
بحث جالبیست. امیدوارم دوستان دیگر هم در این بحث شرکتی جدی داشته باشند و مثل من و سرورانی که پیش از من نظر شخصی خود رو ارائه دادند، نظر خود رو بگند و دور هم چیزهای جدیدی از همدیگر یاد بگیریم...
سپاس

شاید یه تاپیک جدا در این رابطه بهتر باشه و بحث اینجارو راجع به کیبرد نگه داریم. جایه بحث زیاد داره... برید به این تاپیک برای گیتار الکتریک.
You can see links before reply

joojefarary
Monday 12 July 2010, 10:00 PM
منم نظر خودم میگم . قرن قرن جدید علم دنیا هم هر روز در حال پیشرفت خوب کیبورد هم جزوی از پیشرفت این علم پس باید با علم پیش رفت . خوب به نظر من قشنگی کیبورد به همین که میشه یگ آهنگ عینا اجرا کرد ولی توی هیچ سازی نمیشه آهنگ عینا اجرا کرد . با یاد گیری کیبورد با سازهای مختلفی اشنا میشی . مانند یک رهبر ارکست میمونید که باید صداهای مختلفی را تولید کنید . باید کنترل داشته باشید وقتی کیبورد یاد میگیرید میتونید آهنگسازی هم یاد بگیرید چون با ریتمهای مختلفی آشنا میشید . در ضمن اینکه وقتی برای اهنگسازی از کیبورد استفاده میکنید کارت خیلی فرق میکنی با کسی که با کیوبرد آهنگ سازی نمیکنه .

Porya
Monday 12 July 2010, 10:14 PM
به نظر من کیبرد یه ساز مستقل نیست. اولا به این دلیل که اصولا صدا هارو تقلید می کنه. صدای پیانو داریم. صدای ویلون داریم صدای گیتار داریم( منظورم رنگ صدایی هر سازه). ولی صدای کیبرد؟ نداریم.

البته صدای کیبورد هم داریم ! شما سینتی سایزر ها اگه رو در نظر بگیری صداهایی رو به وجود آوردن که تا قبل از اون هیچ ساز دیگه ای اون رو تولید نکرده بود .

این که اکثرا تو ایران کیبورد رو قبول ندارن به خاطر اینه که فقط کیبورد رو تو مجالس عروسی مشاهده کردن ! و شاهد هنر نمایی یک کیبوردیست به معنای واقعی نبودن . (البته قصد جسارت نبود)

ehsanmir
Monday 12 July 2010, 10:23 PM
البته صدای کیبورد هم داریم ! شما سینتی سایزر ها اگه رو در نظر بگیری صداهایی رو به وجود آوردن که تا قبل از اون هیچ ساز دیگه ای اون رو تولید نکرده بود .

این که اکثرا تو ایران کیبورد رو قبول ندارن به خاطر اینه که فقط کیبورد رو تو مجالس عروسی مشاهده کردن ! و شاهد هنر نمایی یک کیبوردیست به معنای واقعی نبودن . (البته قصد جسارت نبود)

دقیقا مشکل همینجاست پوریا جان.این سبک نوازندگی این ساز رو از چشم همه انداخته.کسانی که کیبرد رو به عنوان ساز قبول ندارند به این خاطره که هنوز اجرای قوی از این ساز ندیدند.اکثر مردم اجراهای خوبی از پیانو دیدند.اما خیلی کم هستند کسانی که اجرای خوب از یه کیبرد نواز خوب دیده باشند..........

SOBHANTOTo3
Monday 12 July 2010, 10:47 PM
دقیقا مشکل همینجاست پوریا جان.این سبک نوازندگی این ساز رو از چشم همه انداخته.کسانی که کیبرد رو به عنوان ساز قبول ندارند به این خاطره که هنوز اجرای قوی از این ساز ندیدند.اکثر مردم اجراهای خوبی از پیانو دیدند.اما خیلی کم هستند کسانی که اجرای خوب از یه کیبرد نواز خوب دیده باشند..........

كاملا درسته
همونجوري كه گفتم بعضي كارها و سبك ها نوع تفكر مردم رو نسبت به كليت تغيير مي ده
البته چيز بدي نيست اشتباه از فكر مردمه
مثلا همونجوري كه يك بار گفتم از بسكه گيتار رو توي كليپ ها نشون دادن كه يك خاننده تنهايي مي زنه و مي خونه خيلي ها رو خودم ديدم وقتي براشون كلاسيك مي زنم يا ... مي گن يك پيزي بزن بخون يا كلا فكر مي كنن گيتار بايد صداي چند ساز رو در بياره
الان خيلي ها گيتار رو فقط با سبك پاپ مي شناسن با اينكه كلاسيك خيلي سخت تره ولي وقتي من براشون يك ريتم پاپ مي زنم مي گن اين قشنگتر بود

secret.1300
Monday 12 July 2010, 10:49 PM
من فکر میکنم کیبورد به این دلیل ساز نیست که تکنیک و اصول نداره.یعنی حرکت دست .نو نواختن و ... مهم نیست

joojefarary
Monday 12 July 2010, 11:11 PM
علت اینکه ساز نمیدونند چون میگن صدایی مخصوص خودش نداره . ولی هنر یعنی اینکه ادم از خودش ابتکاری نشون بده و دستان در اون نقشی داشته باشن . اگه یادتون باشن من خودم چند وقت پیش یک تاپیک گذاشتم که کلیپهای کیبورد بود که باهاش سبک متال ترنس تکنو مینواختن . هدف منم همین بود که دیدگاه بچها رو عوض کنم . در ایران کلا به عنوان یک ساز شناخته نشد هنوز اگه توی دانشگاه هنرم برید وجود نداره جزوه سازهای اصلی ولی یک از استادهای من گفت که بزودی قرار به عنوان یک ساز شناخته بشه .و در رشتهای اصل قررا بگیره در کنار بقیه سازها . هنر هنر به نظر من دوستانی که مخالفن به خاطره حسودی باشه . خوب مشخصا تلاش که یک گیتار زن یا ویالون زن و یا ... میکنند کسی که سمت کیبورد میاد و همون تلاش میکنه نتیجه بالاتری میگیره . خود من وقتی گیتار کار میکردم استادم اومد فقط 2 3 ماه وقت میذاشتم جای نت را یاد بگیرم . بعد از اون بعد 2 3 هفته طول میکشید یک اهنگ بزنم . که اخرشم هیچ روقشنگی برام نداشت چون به نظرم ملودی خالی بدون ریتم خسته کنندست . ولی الان که کیبورد کار میکنم خیلی سریعتر یک آهنگ مینوازم و یاد میگیرم . در ضمن توی گیتار حداکثر سرعت شما چقدر خواهد بود ؟ چقد میتونید یک ملودی سریع بنوازید ؟ عقل ادم میگه وقتی میتونی یک لقمه راحت بخوری چرا یک ساعت دور دهنت بچرخونیش . به نظر من توی کیبورد توی هر سبکی میشه کار کرد و همینش برای من قشنگی داره .

ehsanmir
Tuesday 13 July 2010, 08:58 PM
من فکر میکنم کیبورد به این دلیل ساز نیست که تکنیک و اصول نداره.یعنی حرکت دست .نو نواختن و ... مهم نیست

شما اگر تونستی این کلیپ رو ببین .بعد خودت قضاوت کن که کیبرد تکنیک و اصول داره یا نه.میخوام ازتون بپرسم همچین تکنیکی رو روی کدوم ساز دیدید؟پس هیچ وقت نگید این ساز تکنیک و اصول نداره که 100% اشتباه هست.

DesironnA
Tuesday 13 July 2010, 09:04 PM
شما اگر تونستی این کلیپ رو ببین .بعد خودت قضاوت کن که کیبرد تکنیک و اصول داره یا نه.میخوام ازتون بپرسم همچین تکنیکی رو روی کدوم ساز دیدید؟پس هیچ وقت نگید این ساز تکنیک و اصول نداره که 100% اشتباه هست.

درود
دقیقا موافقم.
اتفاقا کیبورد نوازی بسیار مشکل و پیچیده هست همراه با تکنیک های بسیار و در کنارش عوض کردن پچ و دستکاری همزمان اکولایزر و...

DesironnA
Tuesday 13 July 2010, 09:06 PM
درود
دقیقا موافقم.
اتفاقا کیبورد نوازی بسیار مشکل و پیچیده هست همراه با تکنیک های بسیار و در کنارش عوض کردن پچ و دستکاری همزمان اکولایزر و...
یکی از بزرگترین نوازنده های کیبورد دنیا رو حتما میشناسید "جردن رودز"
این نوازنده به دنیا ثابت کرده کیبورد نوازی کار هر کسی نیست!

ehsanmir
Tuesday 13 July 2010, 09:09 PM
یکی از بزرگترین نوازنده های کیبورد دنیا رو حتما میشناسید "جردن رودز"
این نوازنده به دنیا ثابت کرده کیبورد نوازی کار هر کسی نیست!

بله.واقعا کیبرد نواز غولیه.کارش خیلی درسته.من که نا امید میشم وقتی میبینمش.:43:

secret.1300
Tuesday 13 July 2010, 10:26 PM
ولی من نمیتونم قبول کنم.با عرض معذرت .

SOBHANTOTo3
Tuesday 13 July 2010, 10:29 PM
درسته
منم از اول گفتم كه نواختن خوبش هنره
ولي اينكه مي شه ساز طبيعي حسابش كرد من هنوز درست قانع نشدم
سازي كه پردازش كنه و يك صداي ديگه از خودش در بياره يا يكم متفاوت
البته شايد اطلاعات من كم باشه در اين زمينه ببخشيد

joojefarary
Wednesday 14 July 2010, 11:40 AM
خوب مشکلی که هست سر همینم هست که چون از خودش صدایی نداره و صدای سازهای دیگر تولید میکن بعضی فکر میکنند ساز به حساب نمیاد .

DesironnA
Wednesday 14 July 2010, 07:49 PM
خوب مشکلی که هست سر همینم هست که چون از خودش صدایی نداره و صدای سازهای دیگر تولید میکن بعضی فکر میکنند ساز به حساب نمیاد .
در صورتی که یکی از سازهای پرطرفدار و فوق العاده تکنیکی هست...

ehsanmir
Wednesday 14 July 2010, 08:20 PM
پس با این تفاسیر گیتار الکتریک , گیتار بیس , ارگهای برقی( کیبرد نه)و پیانو های دیجیتال رو هم باید از ساز بودن حذف کنیم.چون اینها هم صدا سازی میکنند و بدون برق هیچ صدایی ندارند. درسته؟؟؟؟؟؟؟؟

DesironnA
Wednesday 14 July 2010, 08:35 PM
پس با این تفاسیر گیتار الکتریک , گیتار بیس , ارگهای برقی( کیبرد نه)و پیانو های دیجیتال رو هم باید از ساز بودن حذف کنیم.چون اینها هم صدا سازی میکنند و بدون برق هیچ صدایی ندارند. درسته؟؟؟؟؟؟؟؟
نه عزیزم. لطفا تند نرو!
منظور دوستان این نبود. منظورشون این بود چون از سازهای پیشین در ساخت تقلید شده، کمی در اینکه این سازها جزئی از سازهای مادر بحساب بیان تردید وجود داره که البته اگر پستهای دوستان رو خونده باشی مشکل تا حدودی حل شده...
خب بالاخره بعد از اینکه ادیسون الکتریسیته رو کشف کرد وسائل بسیاری اختراع و روانه بازار شدند و همین اصلاح طرز تفکر از سنتی به مدرنیته، باعث پیشرفت علم و غیره شده...
سپاس

ehsanmir
Wednesday 14 July 2010, 09:38 PM
نه عزیزم. لطفا تند نرو!
منظور دوستان این نبود. منظورشون این بود چون از سازهای پیشین در ساخت تقلید شده، کمی در اینکه این سازها جزئی از سازهای مادر بحساب بیان تردید وجود داره که البته اگر پستهای دوستان رو خونده باشی مشکل تا حدودی حل شده...
خب بالاخره بعد از اینکه ادیسون الکتریسیته رو کشف کرد وسائل بسیاری اختراع و روانه بازار شدند و همین اصلاح طرز تفکر از سنتی به مدرنیته، باعث پیشرفت علم و غیره شده...
سپاس

اصلا بحث سر ساز مادر بودن و نبودن نیست.کلا سر اینه که میشه کیبرد رو بعنوان یه ساز مطرح کرد یا نه.مشکلی که بوده.چون بعضی ها میگن این یه میکسر هست تا یه ساز.

joojefarary
Wednesday 14 July 2010, 09:39 PM
خوب منم با نظر دوستان موافقم . خیلی ها هستن وقتی میگم کیبورد کار میکنم میگن مگه یاد گرفتن میخواد !!! خودش که میزنه !!!! بعضی از افراد باعث شدن تا کیبورد توی ذهن مردم بد جا بیفته . اینایم که توی مجلس میزنن خوب بعضیاشون خوب یه جورایی خراب کردن ولی بعضیاشونم خیلی هنرمندن . من خودم هر روز کلی کلیپ از یوتیوب میگیرم امشب خیلی گرفتم نتونستم بذارم تا فردا میذارم تا بچها ببین که چقد توی کیبورد دست ادم باز . و اونو هم به دوستان بگم اگر میخوای اهنگسازی کنید حتما باید کیبورد بلد باشن .

joojefarary
Thursday 15 July 2010, 10:38 AM
ولی کلا اینو میخوام بگم شما با دستانتان صدای گیتار و ویالون و ... به صدا در میارید توی کیبورد تا وقتی دستها روش حرکتی نکنن صدای خارج نمیشه پس با حرکت دستان روی کیبورد هم صداها ایجاد میشه پس همین باعث میشه اینو یک ساز بدونیم . یک اتفاق جالب که برای من افتاد وقتی دارم با کیبورد کامپیوتر کار میکنم استیل انگشتام شده عین اینکه دارم کیبوردم میزنم .

alimetallica_2
Sunday 2 January 2011, 10:32 AM
یک طوطی فقط در جایگاه یک طوطی ارزشمند است، نه در جایگاه یک سخنران.
کیبرد صدای مستقلی ندارد. وظیفه آن شبیه سازی است، از این رو ساز مستقلی نیست.
همچننی بسیاری از نوازنده ها برای در آوردن صدای سازشان سالها زحمت کشیده اند و حتی نوازندگی سازشان کار هر کسی نیست، اما یک کیبرد این امکان را میدهد که شما سالها زحمات طرف را چند روزه بر باد دهید و آن را به سادگی اجرا کنید. (به این علت تمایل افراد به پرداختن به هنر اصیل از بین میرود)
از طرفی صدای کیبرد هرچقدر هم که طبیعی باشد آکوستیک نیست. حتی هیچ وجه آکوستیک مانندی ندارد. مثلا گیتار التریک هم از آمپ ها و افکت ها و یونیت ها صدای خود را منعکس میکند، اما همین ساز صدای آکوستیکی تولید میکند که آن دستگاهها فقط وظیفه ویرایش آن را دارند. اما کیبرد حتی دارای این صدای آکوستیک هم نیست و شاید تنها سازی باشد که چنین ضعفی دارد.
مسئله بعدی همین خالتوری هاست که نوازندگان کیبرد بزرگترین علاقمندان این کارها هستند، اصلا برخی به این هدف وارد موسیقی و انتخاب این ساز میشوند، در حالی که شاید در سبک های دیگر یک نوانده حاضر باشد از گشنگی بمیرد اما حتی یک بار خالتوری نکند. در واقع تفاوت میان ارزشها بین افکار مختلف.

البته بماند که کیبرد زمانی برای مخاطب سازهای حرفه ای تر زجر آور میشود که بخواهند از آن استفاده غیر هنری کنند و یا به واسطه آن با ساز آکوستیکی مبارزه کنند و یا مفاهیم اینچنینی را به صورت سربسته حتی منتقل کنند.
وگرنه کیبرد به عنوان ساز مکمل، با نوازنده ای که صدا را میشناسد بسیار هم میتواند ارزشمند باشد. مثلا در بسیاری از باندهای بسیار بزرگ راک، جز و حتی کلاسیک از این دستگاه استفاده میشود و همیشه حالت مکمل دارد. اما اینکه مکمل است به این معنا نیست که نوازنده آن نسبت به دیگران اعضا از اعتبار کمتری برخوردار است. بلکه مفهموم دیگری را منتقل میکند. نوازنده سازهای دیگر هم بخاطر خودشان و هم بخاطر سازشان ارزشمند هستند، اما نوانده کیبرد در چنین موقعیتی تنها به علت توانایی شخصی خود میتواند مورد ستایش قرار بگیرد.

بسیاری از کیبردهای بزرگ در سبک های راک و مخصوصا متال حضور دارند که برای ارضا مخاطب و پیش نیامدن دلخوری ها توسط علاقمندان صدای آکوستیک دست به خلق صداهای جدیدی میزنند که نمونه آنها در سازها وجود ندارد.
یعنی با کیبرد صدای ساز خاصی را اجرا نمیکنند، بلکه دست به طراحی صدای جدیدی میزنند که گوش ما از سازی آن را دریافت نکرده است، از این رو هم مخاطب و هم خودشان از این مطلب رضایت بیشتری دارند.

این نظر شخصی بنده است البته.

maksim
Sunday 2 January 2011, 11:06 AM
سلام به نظر من چون کیبورد صدای خاصی نداره و اگه صدایی رو هم به وجود میارن از ساز های دیگه سمپل می کنن و ترکیب می کنن کیبورد در زمان قدیم به صورت بادی بوده و به صدای اون به وسیله ی لوله هایی که در داخل اون تعبیه شده بود خارج می شد و امروزه هم نمونه کمی پیشرفته اون در کلیساها هست و با نام اورگان اگه اشتباه نکنم می شناسن و اون رو به عنوان ساز قبول دارن و لی کیبورد که ما از اون استفاده می کنیم صدایی رو از خودش نداره و فرق کیبورد با دیگر سازها اینه که شما در پیانو وقتی یه اهنگ با حس غمگین می زنی مجبوری حس خودت رو هم برای نواختنش به کار ببری چون یه صدا داری و این حس شماست که به اون صدا جون میده ولی در کیبورد تنوع صدا داری و میتونی از صدایی مثل ویولن استفاده کنی و این از حس و زنده بودن صدا کم میکنه

amir_clk500
Sunday 2 January 2011, 12:12 PM
کیبورد تو ایران بد جا افتاده و همه فکر میکنن طرف خالتوره و ..
خوده کیبورد دنیایی داره واسه خودش و اگه کیبورد بوجود نمیومد بسیاری از موزیکای زیبا تو دنیا هم بوجود نمیومدن

من خودم سال 82 یدونه یاماها 1100 خریدم به خیال اینکه میتونم آهنگسازی کنم و ...گوشی میشه ملودی اهنگارو زد و ریتم ..میشه یه کارایی کرد اما آهنگسازی باهاش بی نهایت گیج کننده و مشکل و پر از منو های تو در تو و ..
به نظر شما این سازه ساده اییه؟

13541354
Thursday 13 January 2011, 06:25 PM
چه فرقی میکنه ساز چی باشه مهم کسیه که ساز رو مینوازه مشکل ما اینه که همه جیز رو اماده میخوایم همیشه علاقه مندان کیبورد که یکیش خود من باشم دنبال ساز پیشرفته صدای خوب ریتم عالی و ... هستیم و همیشه خواستیم با این ساز سبک ساز های دیگه رو تقلید کنیم .چه بسا که توی مجالس با یه ریتم یک نواخت ودست وپنجه ضعیف و صدای بلند سر مردم رو به درد اوردیم (مجالس زیادی رو دیدم که مردم از سرو صدای این ساز و هنر نمایی نوازنده به کوچه پناه میبرن) هیچ وقت تلاش نمیکنیم هنرمند حرفه ای باشیم البته هر سازی مشکلات و معایب خودشو داره .مثلا سرنا ودهل و ساز های محلی ساز هایی هستن که کسی دنبال یاد گرفتن اونا نمیره و از نظر خیلیا بی کلاس هستن ولی ببینید نوازنده های ترکیه چقدر از این سازها حرفه ای استفاده میکنن یا همین ویلن سبک غربی اون برای اکثر مردم ایرن جالب نیست ولی این هنرمندی مثل یاحقی خدا بیامرز و امثال اون بودن که سبک ایرانی رو روی اون پیاده کردن پس قبل از ساز این نوازنده هست که باید خوب بنوازه که من نمیتونم شما رو نمیدونم

blackover
Thursday 13 January 2011, 07:51 PM
كاملا درسته
همونجوري كه گفتم بعضي كارها و سبك ها نوع تفكر مردم رو نسبت به كليت تغيير مي ده
البته چيز بدي نيست اشتباه از فكر مردمه
مثلا همونجوري كه يك بار گفتم از بسكه گيتار رو توي كليپ ها نشون دادن كه يك خاننده تنهايي مي زنه و مي خونه خيلي ها رو خودم ديدم وقتي براشون كلاسيك مي زنم يا ... مي گن يك پيزي بزن بخون يا كلا فكر مي كنن گيتار بايد صداي چند ساز رو در بياره
الان خيلي ها گيتار رو فقط با سبك پاپ مي شناسن با اينكه كلاسيك خيلي سخت تره ولي وقتي من براشون يك ريتم پاپ مي زنم مي گن اين قشنگتر بود
شما اگه همون قطعه های کلاسیکو برای یه اهل موسیقی میزدی از آهنگ تعریف می کرد.اونجاییم که گفتن یه چیزی بزن بخون بر می گرده به اصلاع رسانی ،چون اطلاعاتی در مورد سبکها ندارن،حتی همون پاپ.نمی دونن اجرای یه قطعه چه سختی هایی داره،نمی دونن چقدر زمان صرف تمرین کردن شده تا اونها صدای زیبایی رو بشنوند.

blackover
Thursday 13 January 2011, 08:12 PM
علت اینکه ساز نمیدونند چون میگن صدایی مخصوص خودش نداره . ولی هنر یعنی اینکه ادم از خودش ابتکاری نشون بده و دستان در اون نقشی داشته باشن . اگه یادتون باشن من خودم چند وقت پیش یک تاپیک گذاشتم که کلیپهای کیبورد بود که باهاش سبک متال ترنس تکنو مینواختن . هدف منم همین بود که دیدگاه بچها رو عوض کنم . در ایران کلا به عنوان یک ساز شناخته نشد هنوز اگه توی دانشگاه هنرم برید وجود نداره جزوه سازهای اصلی ولی یک از استادهای من گفت که بزودی قرار به عنوان یک ساز شناخته بشه .و در رشتهای اصل قررا بگیره در کنار بقیه سازها . هنر هنر به نظر من دوستانی که مخالفن به خاطره حسودی باشه . خوب مشخصا تلاش که یک گیتار زن یا ویالون زن و یا ... میکنند کسی که سمت کیبورد میاد و همون تلاش میکنه نتیجه بالاتری میگیره . خود من وقتی گیتار کار میکردم استادم اومد فقط 2 3 ماه وقت میذاشتم جای نت را یاد بگیرم . بعد از اون بعد 2 3 هفته طول میکشید یک اهنگ بزنم . که اخرشم هیچ روقشنگی برام نداشت چون به نظرم ملودی خالی بدون ریتم خسته کنندست . ولی الان که کیبورد کار میکنم خیلی سریعتر یک آهنگ مینوازم و یاد میگیرم . در ضمن توی گیتار حداکثر سرعت شما چقدر خواهد بود ؟ چقد میتونید یک ملودی سریع بنوازید ؟ عقل ادم میگه وقتی میتونی یک لقمه راحت بخوری چرا یک ساعت دور دهنت بچرخونیش . به نظر من توی کیبورد توی هر سبکی میشه کار کرد و همینش برای من قشنگی داره .شما داری رقابت می کنی.همه ی ساز ها بر اساس حروف الفبای موسیقی نواخته می شن.سختیش به اجرای سازه نه صداش.

rumour
Thursday 13 January 2011, 08:18 PM
سلام به نظر من چون کیبورد صدای خاصی نداره و اگه صدایی رو هم به وجود میارن از ساز های دیگه سمپل می کنن و ترکیب می کنن کیبورد در زمان قدیم به صورت بادی بوده و به صدای اون به وسیله ی لوله هایی که در داخل اون تعبیه شده بود خارج می شد و امروزه هم نمونه کمی پیشرفته اون در کلیساها هست و با نام اورگان اگه اشتباه نکنم می شناسن و اون رو به عنوان ساز قبول دارن و لی کیبورد که ما از اون استفاده می کنیم صدایی رو از خودش نداره و فرق کیبورد با دیگر سازها اینه که شما در پیانو وقتی یه اهنگ با حس غمگین می زنی مجبوری حس خودت رو هم برای نواختنش به کار ببری چون یه صدا داری و این حس شماست که به اون صدا جون میده ولی در کیبورد تنوع صدا داری و میتونی از صدایی مثل ویولن استفاده کنی و این از حس و زنده بودن صدا کم میکنه

دوست عزیز اشتباه می کنید... اون چه شما میگید همون اورگان یا ارگ هست و هیچ ربطی به کیبرد نداره. در فرهنگ ما غلط جا افتاده به کیبرد میگن ارگ. معمولا یکی از صداهایی که کیبرد ها به صورت عمومی تولید میکنن صدای ارگ هستش. ولی هییییییچ ربطی ندارن به هم و به هیچ وجه کیبرد نمونه ی پیشرفته ی یک ساز دیگه یا ارگ نیستش

blackover
Thursday 13 January 2011, 08:58 PM
به نظر من موسیقی از طبیعت سرچشمه می گیره،پس سازها باید صدای منحصر به فرد و طبیعی داشته باشن.

mehrzad1
Thursday 13 January 2011, 10:57 PM
سلام به همهي دوستان من نظرم اينه كه سازهايي مثل كيبورد در واقع زير شاخه اي از سازهاي اصلي هستند مثل شنا در ورزش كه به چند بخش پروانه و ... تقسيم ميشه كه در واقع كيبورد زير شاخه پيانو گيتار الكترونيك زير شاخه گيتار آگوستيك و ... از اين جهت زير شاخه كه تا قبل از وجود پيانو كيبوردي وجود نداشته و قبل از وجود گيتار گيتار الكترونيكي وجود نداشته. البته نبايد اين موضوع ناديده گرفته بشه كه پيانو ديجيتال هم پيانو محسوب ميشه گرچه صداي اصيل ساز نيست.

mehrzad1
Thursday 13 January 2011, 11:05 PM
در خصوص بعضي دوستان كه گفته بودند كيبورد نواختن هنر نيست بايد يك موضوع را يادآور بشم كه هنر يعني بيان احساسات كه ميتواند در قالب هاي مختلفي قرار بگيرد مثل بنا سينما يك نقاشي خلق يك مجسمه و ... پس كسي كه با كيبورد يا گيتار الكترونيك يا ... صدايي را ايجاد ميكند در واقع در حال بيان احساسات خود است كه اين موضوع كاملا هماهنگ با تعريف هنر است از اين رو نواختن با سازهاي الكترونيكي هم هنر محسوب ميشود

r_a_m_i_n
Friday 14 January 2011, 01:34 PM
دوست عزیز اشتباه می کنید... اون چه شما میگید همون اورگان یا ارگ هست و هیچ ربطی به کیبرد نداره. در فرهنگ ما غلط جا افتاده به کیبرد میگن ارگ. معمولا یکی از صداهایی که کیبرد ها به صورت عمومی تولید میکنن صدای ارگ هستش. ولی هییییییچ ربطی ندارن به هم و به هیچ وجه کیبرد نمونه ی پیشرفته ی یک ساز دیگه یا ارگ نیستش

در کنار ارگ بزرگ..ارگ های کوچکتر و کم و بیش قابل حمل نیز با وسعت های مختلف ( معمولا 5اکتاو ) ساخته شده..در داخل آن یک مخزن باد تعبیه شده که ( دم ) آن زیر پاهای نوازنده قرار دارد...و فاقد پدال است و یک ردیف شستی بیشتر ندارد
در سالهای اخیر ارگ الکترونیک نیز...که صوت آن توسط تمهیدات و دستگاههای الکترو آکوستیکی تولید میشود ..اختراع و با وسعت های مختلف از چهار تا 7 اکتاو به بازار آمده است.

منبع : کتاب سازشناسی پرویز منصوری صفحه 198

فکر کنم منظورش در آخر همون کیبورده دیگه......و با توجه به صحبتهای ایشون کیبورد در اصل از روی ارگ الگو گرفته و ساخته شده

13541354
Saturday 15 January 2011, 11:05 PM
البته سازندگان این ساز یا دستگاه هم اونو یه ساز نمیدونن مثل korg که اونو Arranger Keyboards (صفحه کلید برای ویرایش موسیقی)میشناسه مثل pa800 و حرفه ای ها به نام Music Workstations (ایستگاه کاری یا کامپیوتر پیشرفته موسیقی) مثل M50 و pa3x هم که جدیدترین و احتمالا اخر حرفه ایه نام Professional Arranger Workstation گرفته البته yamaha و برند های دیگه هم همین اسامی رو دارند

sharafpour
Tuesday 25 October 2011, 10:47 PM
ولی من کاملا بر عکس شما فکر می کنم.من عاشق صدای گیتار الکترونیک هستم.

evan
Thursday 19 January 2012, 12:21 PM
نمی دونم ولی نظر شخسیم اینکه
ساز یعنی هم قطعات الکتریکی توش بکار نرفته باشه
هم صدای ساز های دیگه رو تقلید نکنه
(قبلا در پست های بالا بهش اشاره کردن ولی این نظر منه)

sefarius
Thursday 19 January 2012, 02:15 PM
کی میگه صدای طبیعی نمیده گیتار الکتریک؟؟؟
اگه شما صدای طبیعی رو اکوستیک میدونی احتمالا انسان های اولیه هم فقط صدای طبل رو طبیعی میدونستن و بس!
كسي گيتاريسته كه يا فلامنكو خوب بزنه يا كلاسيك!!!
کی گفته؟؟؟
پس سولیست های جز و بلوز و راک و.... چی حساب میان؟؟؟خب اگه اینجوریه منم میگم نوازنده کسیه که فقط الکتریک بزنه.
بهتر نیست یکم رو پست ها فکر کنیم؟؟
این حرفا هـــــــــــرجایی زده میشد زورم نمیگرفت.میگفتم مردم عام هستن.
ولی وقتی این فروم اسمشو گذاشته جامعه موسیقی مجازی حساب دیگه ای ازش میره.
(یا شاید من توقعم بالاست؟)

evan
Thursday 19 January 2012, 02:27 PM
کی میگه صدای طبیعی نمیده گیتار الکتریک؟؟؟
اگه شما صدای طبیعی رو اکوستیک میدونی احتمالا انسان های اولیه هم فقط صدای طبل رو طبیعی میدونستن و بس!
كسي گيتاريسته كه يا فلامنكو خوب بزنه يا كلاسيك!!!
کی گفته؟؟؟
پس سولیست های جز و بلوز و راک و.... چی حساب میان؟؟؟خب اگه اینجوریه منم میگم نوازنده کسیه که فقط الکتریک بزنه.
بهتر نیست یکم رو پست ها فکر کنیم؟؟
این حرفا هـــــــــــرجایی زده میشد زورم نمیگرفت.میگفتم مردم عام هستن.
ولی وقتی این فروم اسمشو گذاشته جامعه موسیقی مجازی حساب دیگه ای ازش میره.
(یا شاید من توقعم بالاست؟)

من نگرفتم:adالان شما داری از کی انتقاد می کنی:106:

anahit
Thursday 16 August 2012, 04:43 PM
دقیقا منهم با نظر پوریا موافقم چون من خودم کیبورد می زنم و به نظر خودم در مراسم عروسی و مجالس مختلف شادی از کیبورد و در کنسرت ها از پیانو بیشتر استفاده می شود ولی فکر کنم چون ارگ از پیانو راحتر است استفاده بیشتری می شود

alimetallica_2
Thursday 16 August 2012, 07:29 PM
من یکی دو هفتست یک کی برد گرفتم. یاماها پی اس آر 630. با این کیبرد تقریبا هر ملودی که بشنوم از آهنگ های ایرانی رو میتونم بزنم. ریتمش رو هم نمیتونم بزنم بخاطر اینکه این کیبرد فاقد ریتم ایرانی هست. (البته خودم اصلا کیبرد رو برای ریتم نمیخواستم)
در کل خیلی پیچیده نیست نسبت به گیتار. البته خوب اندک سواد موسیقیایی که دارم باعث میشه که بتونم خودم به خودم آموزش بدم. اما مسئله پیانو مسئله ای جداست. وقتی با همین کیبرد میخوام کیبرد بزنم مسئله یکم متفاوت میشه.

ac120
Thursday 15 November 2012, 04:05 PM
من خیلی وقت نیست توی دنیای موسیقی وارد شدم ولی نظرمو میگم
کیبرد دوراه داره یکیش توی مجلس زدنه که بنظر من کسی بره مجلس بزنه یه جورایی پسرفت میکنه و درجا میزنه
ولی خوب اگه به طور فنی کار بشه زیادم از سازهای دیگه یادگرفتن و کار کردنش اسون تر نیست...
فقط بین عموم جامعه جا افتاده که طرف ارگ میزنه یعنی مموریشو میذاره دیگه خودش میزنه :21:
ولی خوب پیانو به نظر من از کیبرد سخت تره و برای شروع کیبرد خوبه من خودم شروع کردم و راضی هستم با نت ها اشنا شدم و کلی چیز دیگه و راحت میشه نواخت نت ها رو ولی توی پیانو خیلی باید هماهنگی دستات بالا باشه و بدون استاد یادگیریش شاید محال باشه!

babakbayat
Wednesday 19 December 2012, 01:54 PM
با سلام خدمت دوستان عزیزمن حدود 23 ساله کیبورد می زنم ، چند تا نکته رو به دوستان گوشزد کنم :1. ساز وسیله ای است که توانایی تولید اصوات (نت های ) موسیقایی را داشته باشد.2.اجرای یک قطعه توسط یک ساز دلیل بر مهارت شخص در نوازندگی و توانایی کامل دربکارگیری و استفاده از آن ساز نیست.3.نوازنده کیبورد باید اطلاعات کاملی در خصوص انواع سازها به خصوص تکنیک نوازندگی هر ساز ، وسعت صدای سازها ، توانایی اجرای نت های مختلف اعم از بکار، کرن و... سازها، انواع درام کیت ها و ریتم های سبک های مختلف ، نحوه ساز بندی ، هارمونی پیشرفته ، ایجاد فضاهای دیجیتال و ...... داشته باشد . تفاوت نوازندگان کیبورد یا هر ساز دیگری را تنها یک نوازنده حرفه ای می تواند تشخیص بدهد . صرف اینکه یک نفر بتونه صدای سازی را در آوره دلیل بر نوازنده بودن آن شخص نیست. 4. استفاده از کیبورد به این خاطر در مجالس شایع شد چون دارای توانایی بسیار بالا در اجرای ملودی ها ست . در یک کلام ارکستری کامل است (البته از مهارت نوازنده صرف نظر می کنیم )5. یک کیبوردیست حرفه ای باید طوری نوازندگی کنه که کمتر کسی بتونه تشخیص بده صدای ساز واقعیه یا سمپل ، برای این کار باید اطلاعات خیلی زیادی در مورد سازها و تکنیک های نوازندگیشون داشته باشید که این مهمترین قسمت نوازندگی کیبورده.6.صادقانه بگم ، بعد از این مدت نوازندگی تازه فهمیدم از کیبورد چیزی نمی دونم و خیلی چیزها رو باید یاد بگیرم .7.راستی این اصطلاح که سازی راحته یا سخته رو تکرار نکنید هر سازی مسائل و مشکلات مخصوص خودش رو در نوازندگی و یادگیری داره .