PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا گیتار الکتریک یه ساز مستقل است؟

rumour
Monday 12 July 2010, 09:37 PM
آیا گیتار الکتریک یه ساز مستقل است؟ یا زیر مجموعه ای از ساز گیتار کلاسیک حساب میشه؟ یا همون طور که در تاپیک دیگه ای راجع به کیبرد اصلا ساز حسابش نمی کنید؟

SOBHANTOTo3
Monday 12 July 2010, 10:51 PM
گيتار الكتريك ساز مستقله
ولي تقليدي از گيتار كلاسيك هست
صددرصد به صداي شبيهه گيتار الكتريك نياز بوده
ولي من يك نظريه دارم و اونم اينه كه مي شد اين صداها رو با كامپيوتر هم در اورد چرا يك سازه ديگه البته شايد يكم بچه گانه باشه

Porya
Monday 12 July 2010, 11:01 PM
من يك نظريه دارم و اونم اينه كه مي شد اين صداها رو با كامپيوتر هم در اورد چرا يك سازه ديگه البته شايد يكم بچه گانه باشه

شاید ... ولی تکنیک هاشو که دیگه نمیشه با کامپیوتر اجرا کرد !!! یعنی میشه ولی نه به خوبی گیتار الکتریک . سوای این ،نرم افزار های شبیه سازی شده گیتار الکتریک ، از خود این ساز نمونه برداری شدن ! پس تا خود گیتار الکتریک نباشه نرم افزار شبیه سازی شده ای هم نیست .

DesironnA
Monday 12 July 2010, 11:43 PM
گيتار الكتريك ساز مستقله
ولي تقليدي از گيتار كلاسيك هست
صددرصد به صداي شبيهه گيتار الكتريك نياز بوده
ولي من يك نظريه دارم و اونم اينه كه مي شد اين صداها رو با كامپيوتر هم در اورد چرا يك سازه ديگه البته شايد يكم بچه گانه باشه
درود
صبحان عزیز اگر با این دید به سازها نگاه کنیم پس پیانو هم تقلیدی از سنتوره.
همچنین درامز تقلیدی از تیمپانی (اگر درست گفته باشم. منظور سازهای کوبه ای آفریقاست) و نیز ویولنسل تقلیدی از ویولن و هرچه ساز بادیست تقلیدی از نی هست!
در صورتی که هریک برای خود دنیایی دارند و معنایی...
سپاس

DesironnA
Monday 12 July 2010, 11:48 PM
فراموش کردم این مطلب رو بگم که
درسته که با استفاده از سمپلرهایی که در بازار موجود هست میتوان صدایی شبیه بسیاری از سازها ایجاد کرد. اما آیا این درسته که احساس نوازنده و درصد خطائی که هنگام نواختن ایجاد میشه و شیرینی مخصوصی رو نیز ایجاد میکنه رو با سمپلینگ خشک و بی احساس و صد درصد دقیق کامپیوتری مقایسه کرد؟!
پس با این حساب بیائیم هر سازی رو که سمپلرش در بازار هست از صفحه روزگار حذف کنیم و تنها با یک کامپیوتر قطعه خلق کنیم و دلخوش باشیم نوازنده ای هنرمندیم!!
سپاس

BaBak_ParSian
Tuesday 13 July 2010, 01:17 AM
من خودم یه زمانی شروع کرده بودم برای گیتار الکتریک ولی بخاطر ویلن رهایش کردم این را باید بگم که گیتار الکتریک به ساز مستقل است

SOBHANTOTo3
Tuesday 13 July 2010, 07:48 AM
شاید ... ولی تکنیک هاشو که دیگه نمیشه با کامپیوتر اجرا کرد !!! یعنی میشه ولی نه به خوبی گیتار الکتریک . سوای این ،نرم افزار های شبیه سازی شده گیتار الکتریک ، از خود این ساز نمونه برداری شدن ! پس تا خود گیتار الکتریک نباشه نرم افزار شبیه سازی شده ای هم نیست .

نه پيانو يك ساز با تارخچه است و كلا با گيتار الكتريك كلي فرق داره خيلي از نت هاي كلاسيك فقط براي پيانو نوشته شدن در واقع كيبرد تقليدي از پيانو به حساب مياد ولي پانو يك سازه كاملا اصل و نصب داره
وقتي يك سازي تازه به وجود مياد ما مي گيم از چيزي تقليد شده

در ضمن اروپاييها سنتور نداشتن و خودشون پيانو رو ساختن نميشه گفت تقليد كردن چون كلا دو نوع ساز با شكل و صداي متفاوته

rezaranjbaraan
Tuesday 13 July 2010, 08:11 AM
دوسان باید دید از چه منظری ساز رو تحلیل میکنید اگه از جنبه مکانیزم ایجاد صداست که گیتار دقیقا تقلیدی از تار یا عوده و سنتور وپیانو و ویولون وکمانچه (البته به خاطر قدمت زیاد ویولون کمی شک و شبه هست) اما از نظر رنگ وطعم و طنین صدا حتی گیتار الکتریک هالو بادی با سولید بادی خیلی فرق داره اما درینکه گیتار الکتریک مستقله باید به روش های آموزش و نت نویسی و تکنیک هاش هم نگاه کرددر نظر بگیرین الان گیتار بیشتر از 20 تا تکنیک داره و صدها لیکو و لهجه که در مجموع به نظر من الان دیگه مستقل شده اما به این خاطر از گیتار کلاسیک الگو برداری کردن که احساس میکردن ساز کامل و قابل آپدیتیه همانا که از ارگ و پیانو هم برای کیبرد الگو گرفتن و درجواب دوست خوبون در مورد سمپلر کردن باید بگم عزیزم 1910 یا 1920 بشر توی همون ضبط صدا مشکل داشت چجوری باید به فکر سمپلر کردن با fruity loop10 میافتاد....:45:

بابت پرحرفی ببخشید...:76:

rumour
Tuesday 13 July 2010, 08:50 AM
به نظر من هم سازی مستقل هستش. یادمون نره که همه ی ساز های الان می بینیم زمانی به شکل دیگه بودن.پیانو هم ثابت نشده که از سنتوره ولی پیانو از هارپ نمونه برداری شده و اینو در شباهت اکشن پیانو و هارپ هم میشه دید.
به نظر من رنگه صدایی مهمه. گیتار الکتریک رنگه صدایی جدایی داره. و در ضمن اجرا کردن آهنگ ها با کامپیونر هنر نیست که. اینجا داریم راجع به هنر صحبت می کنیم. وگر نه سمپل گیتار کلاسیک هم هست. وقتی میشه با کامپیوتر زد، چرا خوده سازشو بزنیم؟

SOBHANTOTo3
Tuesday 13 July 2010, 09:06 AM
به نظر من هم سازی مستقل هستش. یادمون نره که همه ی ساز های الان می بینیم زمانی به شکل دیگه بودن.پیانو هم ثابت نشده که از سنتوره ولی پیانو از هارپ نمونه برداری شده و اینو در شباهت اکشن پیانو و هارپ هم میشه دید.
به نظر من رنگه صدایی مهمه. گیتار الکتریک رنگه صدایی جدایی داره. و در ضمن اجرا کردن آهنگ ها با کامپیونر هنر نیست که. اینجا داریم راجع به هنر صحبت می کنیم. وگر نه سمپل گیتار کلاسیک هم هست. وقتی میشه با کامپیوتر زد، چرا خوده سازشو بزنیم؟

گيتار كلاسيك صداش رو خودش توليد مي كنه
ولي الكتريك پردازش ميشه
حالا من منظور بدي نداشتم و همون اول هم گفتم ساز مستقليه ولي هر چيزي رو ميشه ساز گفت كه از برخورد دو شي صدا توليد كنه حالا شي شايد نوك انگشت باشه
بايد صدا طبيعي باشه منظورم بلندگو و . . .نيست منظورم صداي كه توليد مي شه و قتي قرار صدا بره پردازش بشه كه همون مي شه كامپيوتري تو اهنگ سازي ها مي شد كامپيوتري اين صدا رو توليد كرد
درسته سمپل گيتار كلاسيك هم هست ولي اصل صدا رو از خود گيتار گرفتن
ولي گيتار الكتريك خودش يك صداي كامپيوتريه

Mehrshad_PRS
Tuesday 13 July 2010, 10:08 AM
الان کی گفته الکتریک خودش صدا نداره!!!!!!!!!!!
صدای کلین گیتار پس چیه!!!!!
هر گیتار الکتریکی بسته به نوع بدنه جنس چوب شکل ساخت یه صدای خاصی میده حالا اگه با دیستریشن صداشو بگیری صداش عوض میشه ولی صدا طبیعی داره

rezaranjbaraan
Tuesday 13 July 2010, 10:30 AM
نمیدونم شما رفقا دارین از چه منبع و مرجعی صحبت میکنین عزیزم کی گفته الکتریک صداش کامپیوتره اگه میبینی الکریک بدنش توپره دلیلش اینه که یه پیکاپ یا دقیقا یه میکروفون صدا رو مستقیم از سیم میگیره انگار داری گیتار فلامنکو میزنی و یه میکروفونم گذاشتی جولوش حالا به دلخاه ممکنه از افکتو آمپرم استفاده کنی ناگفته نماند که الان دیگه همه از دوتای آخر استفاده میکنن حالا مبحث چوبو بدنه بماند شما همون صدا رو هم که به یه آمپ یا یه بلندگو بدون هیچ افکتی وصل کنی خودش نماینده صدای گیتار الکتریکه من بعد از 8 سال نوازندگیه گیتار الکتریک تازه این حرفارو میشنوم روزی 4 ساعت به بالا تحقیق میکنم توی اینترنت....:26:
در ضمن ساز آنیست که صدایی موزیکال تولید کند که تعریف صدای موزیکال هم توی همین سایت بارها اومده بشگن زدن میشه یه ساز کوبه ای با یه آوا که فکر نکنم بسه بگیم ساز......:dancing1:

Porya
Tuesday 13 July 2010, 11:06 AM
نه پيانو يك ساز با تارخچه است و كلا با گيتار الكتريك كلي فرق داره خيلي از نت هاي كلاسيك فقط براي پيانو نوشته شدن در واقع كيبرد تقليدي از پيانو به حساب مياد ولي پانو يك سازه كاملا اصل و نصب داره
وقتي يك سازي تازه به وجود مياد ما مي گيم از چيزي تقليد شده

در ضمن اروپاييها سنتور نداشتن و خودشون پيانو رو ساختن نميشه گفت تقليد كردن چون كلا دو نوع ساز با شكل و صداي متفاوته

من در جواب به این که فرمودین صدای گیتار الکتریک رو میشه با کامپیوتر هم در آورد اون مطلب رو عرض کردم . من حرفی از پیانو نزدم که !!! یا شاید نقل و قول رو اشتباهی از من گذاشتین !!؟

rumour
Tuesday 13 July 2010, 11:13 AM
راستش شاید این حرف درست نباشه. چون گیتار الکتریک شما از آمپلیفایر جدا کنی و بزنی خودش صدا داره. و نت هم اجرا میشه. یعنی همون گیتاره. فقط چون بدنه تو خالی نیست صدا هم قوی نیست. اگر مستقیم به آمپ وصل بشه صدایی نزدیک به گیتار آکوستیک میده.(کمی تو دماغی تر)که با صدایی که بدون آمپ باشه یکیه. فقط قوی تره و از آمپ میشنوی. عین این که جلو گیتار میکروفن وصل بشه. حالا افکت بحث دیگریست. افکت ساز حساب نکرده هیچ کس. اون کناره سازه. میشه استفاده نکر ولی اصل ساز که خوده گیتار باشه صدایه خاصی داره.

mersedes
Tuesday 13 July 2010, 11:28 AM
ببينيد بايد بگم اخه شماها خجالت نميكشيد در مورد سمپلر كردن صداي سازا حرف ميزنيد.:39::45:به نظر من همه ي سازا مستقلن(البته يه كمم به خود ساز بستگي داره)چون واسه ي خودشون يه علمي دارن,باهاشون اهنگسازي ميكنن.ولي بعضياشونو به عنوان ساز سمفونيك قبول دارن مثل پيانو اما بعضياشونم خب قبول ندارن مثل همين گيتار الكتريك.

SOBHANTOTo3
Tuesday 13 July 2010, 12:21 PM
ببينيد بايد بگم اخه شماها خجالت نميكشيد در مورد سمپلر كردن صداي سازا حرف ميزنيد.:39::45:به نظر من همه ي سازا مستقلن(البته يه كمم به خود ساز بستگي داره)چون واسه ي خودشون يه علمي دارن,باهاشون اهنگسازي ميكنن.ولي بعضياشونو به عنوان ساز سمفونيك قبول دارن مثل پيانو اما بعضياشونم خب قبول ندارن مثل همين گيتار الكتريك.

كي حالا گفت مستقل نيست اينجا همه گفتن مستقله

من منظورم اينه كه اگه از امپيلي جداش كني اون صداي گيتارالكتريكي كه ما در نظر داريم رو نمي ده
اين نظر شخصيه منه حالا شايد اطلاعاتم خراب باشه

monolith
Wednesday 14 July 2010, 09:58 AM
... یا همون طور که در تاپیک دیگه ای راجع به کیبرد اصلا ساز حسابش نمی کنید؟
رابطه بین (پیانو - کیبورد) و رابطه بین (گیتار کلاسیک - گیتار الکتریک) کاملاً متفاوته:
در کیبورد، تولید صدا به روش الکترونیکی صورت میگیره. یعنی تعدادی اوسیلاتور وجود دارند که با فشردن کلاویه ها روشن میشند و صدا رو تولید میکنند. این صدا کاملاً غیر طبیعی و فاقد احساسه.
ولی در گیتار الکتریک، تولید صدا به وسیله ارتعاش سیم انجام میشه بنابراین کاملاً طبیعیه. بعد قسمتهای الکترونیکی صدا رو فقط تقویت میکنند و یا تغییراتی بهش میدند. به همین خاطر نوازنده میتونه احساسش رو براحتی منتقل کنه.

habib_best
Monday 4 October 2010, 07:09 PM
میخوام یه جمله بگم
گیتار واسه خودش عالمیه

melika.
Monday 4 October 2010, 07:22 PM
بنظر من مستقل

habib_best
Monday 4 October 2010, 07:26 PM
مستقل بودنش که معلومه.
هم مستقله هم باهاله هم خوش قیافه است و .....
حرف نداره

miralienca
Monday 4 October 2010, 07:35 PM
100% اگه نخوام بگم 99% ساز مستقلیه.
تا با سبکهای موسیقی مربوط به الکتریک ارتباط برقرار نکنید نمیتونید با این ساز هم ارتباط درستی ایجاد کنید و زمانییکه
در مسیر درستش قرار گرفتید اون موقع تازه درک میکنید چه دنیایی مقابلتون قرار گرفته و چه پیش داوری اشتباهی دربارۀ این ساز داشتید.
شک نکنید توانمندترین ساز هستش و مقابل هیچ نوازنده ای کم نمیاره. واقعا" تا حالا هیچ نوازنده ای نتونسته به اخرت این ساز برسه. چون آخرت نداره

sina_zakeri
Monday 11 October 2010, 01:37 PM
به نظر من هم کاملا مستقله.

Punk
Friday 17 December 2010, 04:35 PM
اصلا چه اهمتی داره مهم اینه که باهاش حال کنیم .

Petal
Friday 17 December 2010, 07:28 PM
به نظر من گیتار الکریک یه ساز پر از احساس و انرژی هست و این خودش به تنهایی اونو در رتبه های بالا قرار میده
و استعداد مستقل بودن رو هم داره.................

DesironnA
Friday 17 December 2010, 10:42 PM
استعداد مستقل بودن رو هم داره
یعنی چی استعداد مستقل بودن رو داره ؟!

hvnprs
Saturday 18 December 2010, 12:13 AM
آیا گیتار الکتریک یه ساز مستقل است؟ یا زیر مجموعه ای از ساز گیتار کلاسیک حساب میشه؟ یا همون طور که در تاپیک دیگه ای راجع به کیبرد اصلا ساز حسابش نمی کنید؟

به نظر من هر وسیله ای که بتونه صدای منحصر به فردی تولید کنه که دیگر ادوات موسیقی نتونند این کار رو انجام بدند ! یک ساز مستقل محسوب میشه ! گیتار الکتریک یکی از سازهای زیر مجموعه خانواده ساز های زهی محسوب میشه که خیلی از خصوصیات تکنیک اجرایی خانواده زهی ها رو داره ! و خیلی از خصوصیات فیزیکی این خانواده رو نیز داراست ( دوستان ویلن نوازمون صد در صد واقف هستند که خیلی از تکنیک های گیتار الکتریک برگرفته از تکنیک های ویلن هستش ! که البته باید گفت در اصل خیلی از تکنیک های گیتار برگرفته از تکینک های ویلن هستش ! ) .

به هر حال اگر بخوایند از لحاظ تاریخی بررسی کنید تمام سازهای در یک خانواده با طی یک سلسله مراتب , تکامل یافته ساز هم خانواده نسل قبلشون هستند ! پس این کاملا ً طبیعه که از لحاظ تکامل ساختار فیزیکی و حتی تکنیکی اون رو زیر مجموعه گیتارهای کلاسیک یا اکوستیک بدونیم !

از نظر اهمیت در ارکستر و سازهای بین المللی هم خب هنوز به درجه ارکستر ها و یک ساز درجه یک بین المللی نرسیده ! و شما در هیچ ارکستر کلاسیکی گیتار الکتریک نمیبینید و حتی گاهی وقت ها به ندرت گیتار کلاسیک هم میبینید ! ( که البته این طبقه بندی زیاد برای من و شما قابل هضم نیست ! و به اعتقاد من اصلا ً معیار درستی نیست ! ) .

در رابطه با کیبورد هم اینجا الان مطمئنا ً جاش نیست ! اما در اصل کیبورد هایی که سنتز گر صدا یا صدا ساز هستند ( سینتی سایزر ها - که امروزه اکثر کیبورد های دنیا این خاصیت رو دارند ! ) برای اینکه خودشون به تنهایی از طریق مدارهای الکترونیکی تولید کننده صدا هستند ! پس میتونند یک نوع ساز کلاویه ای پیشرفته باشند که در هیچ یک از دسته بندی های کلاسیک زهی , بادی و کوبه ای قرار نمیگیرند ! و بهتره بگیرم در دسته جدید ساز های الکترونیکی قرار میگیرند ( از کلمه کامپیوتری و یا دیجیتال استفاده نمیکنم چون هنوز خیلی از سینتی سایزر های از مدارهای الکترونیکی آنالوگ بهره میگیرند ! ) .

موفق باشید