PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرق گیتار کلاسیک پیک دار با بودن پیک ؟

iliya_superstar
Friday 16 July 2010, 09:49 PM
من می خوام سبک راک کار کنم اما از گیتار کلاسیک می خوام شروع کن و می خوام بدونم فرق گیتار کلاسیک پیک دار با بدون پیک چیه ؟ من اگه بخوام راک کار کنم باید با پیک دار کار کنم یا بدون پیک؟

panii60
Friday 16 July 2010, 10:14 PM
اگه منظور شما پیکاپ هست که باید بگم که گیتار کلاسیک پیکاپ نداره ولی میشه داشته باشه

و اگه منظور شما اینه که با پیک بزنید یا با ناخن باید بگم که در کلاسیک فقط از ناخن استفاده میشه .
حالا منظور شما کدومش بود

Mariachi
Friday 16 July 2010, 10:25 PM
اگر میخواید راک کار کنید همون اول گیتار الکتریک بگیرید!

Mohammad_ngml
Saturday 17 July 2010, 12:48 AM
دوستان گفتن دیگه. فقط من بگم روی گیتار کلاسیک هم میشه پیکاپ گذاشت که به درد ضبط صدا میخوره. ولی من تا حالا ندیدم پیکاپی که برای گیتار کلاسیک نصب میکنن با کیفیت باشه. تازه صدای گیتار رو هم اندکی خفه میکنه. اگرم منظورت پیک یا همون مضرابه که خانوم زهرا توضیح داد

korutzer
Saturday 17 July 2010, 02:05 AM
سلام ببخشید من ویلن میزنم ولی چپ دستم
میخاستم بپرسم میشه سیمهای گیتارو بر عکس کنم و با دست چپ بزنم یا مثل ویلن حتما باید با دست راست بزنیم؟
بعد هم من بخاطر اینکه ویلن کار میکنم اصلا نمیتونم ناخنمو بلند کنم
سبک کلاسیک که دوستمون گفت نمیشه
میشه بگید با پیک میشه کدوم سبک از گیتار رو زد؟؟؟؟؟

Mohammad_ngml
Saturday 17 July 2010, 02:12 AM
سلام ببخشید من ویلن میزنم ولی چپ دستم
میخاستم بپرسم میشه سیمهای گیتارو بر عکس کنم و با دست چپ بزنم یا مثل ویلن حتما باید با دست راست بزنیم؟
بعد هم من بخاطر اینکه ویلن کار میکنم اصلا نمیتونم ناخنمو بلند کنم
سبک کلاسیک که دوستمون گفت نمیشه
میشه بگید با پیک میشه کدوم سبک از گیتار رو زد؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیزم. بله سیمهای گیتار رو میشه برای چپ دستها برعکس کرد. ولی بعضی از گیتار ها که کاتووی هستن(یک انحنا در قسمت پایینی صفحه ی صدا دارن) رو اگه بر عکس کنی سیمشو کاتووی میاد بالا و خیلی تابلو میشه. در مورد سوال دوم در کلاسیک و فلامنکو نمیشه از پیک استفاده کرد. در سبک های پاپ و جز(راک و بلوز و ...) و سبکهای امروزی که نیاز به اجرای تکنیک با همه ی انگشتها نیست میشه از پیک استفاده کرد(از پیک برای نواختن ریتم هم استفاده میشه). موفق باشی دوست عزیز

Mariachi
Saturday 17 July 2010, 08:14 AM
البته من تو یه ویدیو یه نوع پیکهای عجیب،پیک که نمیشه گفت شاید بشه گفت ناخن مصنوعی! دیدم که طرف میزاشت سر انگشتاش بعد باهاش میزد!
کلا شما همون نرمالشو یاد بگیری بهتره!
نمیدونم، بزار اساتید حرفه ای تر راهنماییت میکنند! (;

hdhamid
Saturday 17 July 2010, 10:13 AM
سلام .. من سبکم پاپ تلفیقی یا همون new age هست .. کمی هم کانتری کار کردم .. از قطعات فلامنکو و کلاسیک هم تا حدودی زدم ... فکر کنم بتونم یه کمک کوچیکی بکنم ...
1. گیتار کلاسیک رو با پیک هم میشه زد ... در سبک پاپ به عنوان نمونه ...
2. پیک نوازی به معنای حذف انگشتان نیست!! .. بر عکس صحبت محمد جان .. تکنیکای زیادی در پیک نوازی هست که توشون خود من از انگشتای دست راست استفاده میکنم.. مثل دوبل نتای روی دو سیم غیر همسایه و یا یه سری از ریتمها!! ..
3. برای شروع راک .. توصیه ی حقیر اینه که بهتره از پاپ روی همین کلاسیک شروع کنین .. بعد الکتریک و راک ... خصوصا اگر هزینه ی مالی هم براتون مهم باشه ...

اما در آخر .. توصیه میکنم برای دیدن نحوه ی پیک نوازی روی گیتار کلاسیک .. کارهای آرمیک و اردشیر فرح رو حتما ببینین ....

شاد زی............

Bide_Majnoon
Saturday 17 July 2010, 10:14 AM
من یه دوستی دارم که گیتار میزنه وباید اینم بگم که چپ دست هست ولی الان دیگه با این قضییه(چپ دست بودنش) مشکلی نداره. فکر کنم شما هم بهتره گیتار رو به همون حالت نرمال بزنید همون طور که دوستمون اشاره کرد.

hdhamid
Saturday 17 July 2010, 10:16 AM
اگه منظور شما پیکاپ هست که باید بگم که گیتار کلاسیک پیکاپ نداره و اگه منظور شما اینه که با پیک بزنید یا با ناخن باید بگم که در کلاسیک فقط از ناخن استفاده میشه .
حالا منظور شما کدومش بود

زهرا خانم .. فکر نکنم منظورش سبک کلاسیک باشه .. منظورش گیتار کلاسیک هست که قابل پیک نوازی هم هست .. در پست قبلم اشاره کردم ...

ایام به کام ... :redguitar:

SOBHANTOTo3
Saturday 17 July 2010, 12:17 PM
اگه مي خواي راك كار كني گيتار الكتريك بخر چون سبك كلاسيك و راك زمين تا اسمون فرق مي كنن
هر كي چپ دسته من پيشنهاد مي كنم با دست راست مثل حالت عادي بنوازه عادت مي كنه مثل خود من با دست چپ مي نويسم غذا مي خورم ولي با دست راست كار كردم بهتر شد
در ضمن گيتار كلاسيك بعضي موقع 5 تا نت رو مي خواد با هم بزني براي همين از پيك نمي شه استفاده كرد

iliya_superstar
Saturday 17 July 2010, 12:20 PM
خیلی ممنون :36:
(You can see links before reply)

iliya_superstar
Saturday 17 July 2010, 12:26 PM
آخه شما ها که می گید با الکتریک شروع کنم من از خیلی ها پرسیدم و گفتن که واسه این که دستم خیلی روان تر و سریع تر بتونم پیشرفت کنم تو سبک راک باید first از گیتار کلاسیک شروع کنم بعد آکورد های جاز بزنم بعد راک و در آخر هم برم تو الکتریک

erfan4
Saturday 17 July 2010, 01:28 PM
برای سبک راک عقاید متفاوت هست بعضی ها می گن از اول باید کلاسیک بگیری دستت بعضی ها هم می گن الکتریک
ولی به نظر من کلاسیک بهتره چون دستتو قوی میکنه.
من یکی از دوستام اول فلامنکو کار می کرد. بعد از چند سال به راک رو اورد الانم کارش خیلی خوبه.

SOBHANTOTo3
Saturday 17 July 2010, 01:31 PM
همون وقتي كه مي خواي براي كلاسيك بزاري براي همون راك بزاري همون پيشرفت رو مي كني

اگه علاقه نداري كلاسيك اصلا كار نكني بهتره

korutzer
Monday 19 July 2010, 03:10 AM
ممنونم
از همتون ممنونم که راهنماییم کردید

korutzer
Monday 19 July 2010, 03:24 AM
اگه مي خواي راك كار كني گيتار الكتريك بخر چون سبك كلاسيك و راك زمين تا اسمون فرق مي كنن
هر كي چپ دسته من پيشنهاد مي كنم با دست راست مثل حالت عادي بنوازه عادت مي كنه مثل خود من با دست چپ مي نويسم غذا مي خورم ولي با دست راست كار كردم بهتر شد
در ضمن گيتار كلاسيك بعضي موقع 5 تا نت رو مي خواد با هم بزني براي همين از پيك نمي شه استفاده كرد
آره دوست من فکر کنم با همون دست راست بزنم بهتره
با دست چپ بزنم هم تابلوست هم به قوله دوستان چون نمیتونم ناخن بلند کنم به مشکل میخورم
تو شروع ویلن هم همین مشکلو داشتم اما استادمم چپ دست از آب در اومد گفت که آدت میکنی هیچ مشکلی نداره
با همون دست راست زدم الان 4 ساله پیشرفت خوبیم داشتم. الانم هیچ مشکلی ندارم
بهتره گیتارم به همون حالت عادی بزنم بلاخره عادت میکنم
از همتون ممنونم. براتون آرزوی موفقیت میکنم.

panii60
Tuesday 20 July 2010, 11:39 AM
سلام .. من سبکم پاپ تلفیقی یا همون new age هست .. کمی هم کانتری کار کردم .. از قطعات فلامنکو و کلاسیک هم تا حدودی زدم ... فکر کنم بتونم یه کمک کوچیکی بکنم ...
1. گیتار کلاسیک رو با پیک هم میشه زد ... در سبک پاپ به عنوان نمونه ...
2. پیک نوازی به معنای حذف انگشتان نیست!! .. بر عکس صحبت محمد جان .. تکنیکای زیادی در پیک نوازی هست که توشون خود من از انگشتای دست راست استفاده میکنم.. مثل دوبل نتای روی دو سیم غیر همسایه و یا یه سری از ریتمها!! ..
3. برای شروع راک .. توصیه ی حقیر اینه که بهتره از پاپ روی همین کلاسیک شروع کنین .. بعد الکتریک و راک ... خصوصا اگر هزینه ی مالی هم براتون مهم باشه ...

اما در آخر .. توصیه میکنم برای دیدن نحوه ی پیک نوازی روی گیتار کلاسیک .. کارهای آرمیک و اردشیر فرح رو حتما ببینین ....

شاد زی............

آقا حمید من که تا حالا نه دیدم و نه شنیدم که کلاسیک با پیگ بزنند
من خودم کلاسیک و پاپ کار کردم و یکمی هم فلامنکو
در پاپ هم میشه از پیک استفاده کرد و هم از ناخن
در کلاسیک فقط و فقط از ناخن استفاده میشه چون که بیشتر نتهای قطعات با استفاده از 1 تا 4 انگشت دست راست نواخته میشه و نمی شه از پیک استفاده کرد در کلاسیک ریتم هم که وجود نداره که بشه از پیک استفاده کرد
در فلامنکو هم از ناخن استفاده میشه اما بعضا دیدم که از پیک هم استفاده می کنند اما خیلی استفاده نمیشه
به نظر من هر کسی که می خواد هر سبک از گیتار رو یاد بگیره بهتره که اول کلاسیک کار کنه چون که این سبک به قدرت خیلی زیادی احتیاج داره و دستارو قوی می کنه

hdhamid
Tuesday 20 July 2010, 01:54 PM
آقا حمید من که تا حالا نه دیدم و نه شنیدم که کلاسیک با پیگ بزنند
من خودم کلاسیک و پاپ کار کردم و یکمی هم فلامنکو
در پاپ هم میشه از پیک استفاده کرد و هم از ناخن
در کلاسیک فقط و فقط از ناخن استفاده میشه چون که بیشتر نتهای قطعات با استفاده از 1 تا 4 انگشت دست راست نواخته میشه و نمی شه از پیک استفاده کرد در کلاسیک ریتم هم که وجود نداره که بشه از پیک استفاده کرد
در فلامنکو هم از ناخن استفاده میشه اما بعضا دیدم که از پیک هم استفاده می کنند اما خیلی استفاده نمیشه
به نظر من هر کسی که می خواد هر سبک از گیتار رو یاد بگیره بهتره که اول کلاسیک کار کنه چون که این سبک به قدرت خیلی زیادی احتیاج داره و دستارو قوی می کنه

ای بابا .. مثکه متوجه نشدین .. عرض کردم که من فکر میکنم که منظور این بنده خدا سبک کلاسیک نیست .. گیتار کلاسیک هست .. که روش با پیک مینوازند!!(همون سبک پاپ!!) .. دیگه از این ساده تر بلد نیستم
برای نمونه کارای آرمیک و اردشیر فرح رو میتونین ببینین که روی گیتار کلاسیک پاپ تلفیقی و با پیک مینوازند ..
ضمنا من قطعات کلاسیک رو هم به مدل پیک استایل میارم و اونا رو هم میزنم .. evocation از مرلین و گل گندم لیلی افشار در نمونه کارای تصویریم هست .. راستی از آرمیک هم تو نمونه تصویریها .. پست اولم isla del sol رو اووردم ... دوس داشتین ممنون میشم ببینین و نظر بدین ..

یا حق..

shahnam3s
Tuesday 20 July 2010, 03:58 PM
ای بابا .. مثکه متوجه نشدین .. عرض کردم که من فکر میکنم که منظور این بنده خدا سبک کلاسیک نیست .. گیتار کلاسیک هست .. که روش با پیک مینوازند!!(همون سبک پاپ!!) .. دیگه از این ساده تر بلد نیستم
برای نمونه کارای آرمیک و اردشیر فرح رو میتونین ببینین که روی گیتار کلاسیک پاپ تلفیقی و با پیک مینوازند ..
ضمنا من قطعات کلاسیک رو هم به مدل پیک استایل میارم و اونا رو هم میزنم .. evocation از مرلین و گل گندم لیلی افشار در نمونه کارای تصویریم هست .. راستی از آرمیک هم تو نمونه تصویریها .. پست اولم isla del sol رو اووردم ... دوس داشتین ممنون میشم ببینین و نظر بدین ..

یا حق..

اتفاقا دیروز دقت کردم evocation را با پیک زدی ! خوب بود ! ولی حمید جان پیک شخصیت موزیکالیته قطعات کلاسیک را نداره ! بعضی کارهای آرمیک ه علت سرعت بالایی که داره از پیک استفاده میشه ... به نظر من در قطعات کلاسیک استفاده از پیک چندان مناسب نیست .

panii60
Tuesday 20 July 2010, 04:31 PM

یا حق..

وای آقا حمید چرا حالا کتک می زنید
این همه خشونت لازمه

hdhamid
Thursday 22 July 2010, 10:49 AM
اتفاقا دیروز دقت کردم evocation را با پیک زدی ! خوب بود ! ولی حمید جان پیک شخصیت موزیکالیته قطعات کلاسیک را نداره ! بعضی کارهای آرمیک به علت سرعت بالایی که داره از پیک استفاده میشه ... به نظر من در قطعات کلاسیک استفاده از پیک چندان مناسب نیست .

سلام ...
کلا بجز قسمت آرمیکش.. همه حرفاتو قبول دارم ... اون نمونه کارام که کلاسیک با پیک نواخته شده .. در واقع توش خواستم نحوه پیک استایل کردن قطعات رو به دوستای هم سبکم نشون بدم ... وگر نه منم میدونم کلاسیک کجا و پیک کجا!!! ... تجربه کلاسیک رو تا حدودی داشتم ..
اما در مورد آرمیک و پاپ تلفیقی .. تنها دلیلش سرعت نیست داداش گلم .. کلا صدای پیک با صدای پنجه قابل قیاس نیست .. همونطور که کلاسیک با پیک نچسبه!! سبک new age هم با پنجه بدل نمیشینه ... حالا سرعت هم که دیگه جای خود دارد ...

شاد زی........:48:

hdhamid
Thursday 22 July 2010, 10:51 AM
وای آقا حمید چرا حالا کتک می زنید
این همه خشونت لازمه

ببخشید ... اونروز یکم دلم از بعضی چیزا پر بود!!! دیگه دیوار شما کوتاه بود و... !!!!

بازم عذر میخوام ....

زندگی خوش بگذره ...

ranak
Friday 14 February 2014, 01:52 PM
فرزندان من من ناخن می جویم
بودجم یک میلیون می تونم با این پول یک گیتار خوب بخرم پیکاپ دار باشه
راهی است بدون ناخن گیتار کلاسیک زد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

FMETAL
Friday 14 February 2014, 02:23 PM
فرزندان من من ناخن می جویم
بودجم یک میلیون می تونم با این پول یک گیتار خوب بخرم پیکاپ دار باشه
راهی است بدون ناخن گیتار کلاسیک زد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میتونید از مضراب‌هایی‌ که سر انگشت وصل میشن استفاده کنید. اینکه تو ایران پیدا میشه یا نه رو نمیدونم.

10364
10365

ranak
Friday 14 February 2014, 02:41 PM
گیتار اکوستیک زیر یک ملیون خوب وجود داره با مد نظر اینکه من ناخون ندارم نمی تونم کلاسیک کار کنم
تو شهر ما که دست دوم به زور پیدا می شه و مجبورم نوشو بخرم
مارک خاصی هست زیر یک میلیون و خوب باشه

- - - Updated - - -

و باید اینم زکر کنم از سبک راک بیشتر خوشم میاد و با توجه به بودجه کمم می خواستم کلاسیک کار کنم که خوشبختانه دیدم بدون ناخن محاله

FMETAL
Friday 14 February 2014, 02:47 PM
گیتار اکوستیک زیر یک ملیون خوب وجود داره با مد نظر اینکه من ناخون ندارم نمی تونم کلاسیک کار کنم
تو شهر ما که دست دوم به زور پیدا می شه و مجبورم نوشو بخرم
مارک خاصی هست زیر یک میلیون و خوب باشه

- - - Updated - - -

و باید اینم زکر کنم از سبک راک بیشتر خوشم میاد و با توجه به بودجه کمم می خواستم کلاسیک کار کنم که خوشبختانه دیدم بدون ناخن محاله

اینجا بخش گیتار کلاسیک هستش. سوالتون رو در بخش گیتار آکوستیک مطرح کنید.

راهنمایی برای خرید گیتار اکوستیک (You can see links before reply)

قیمت گیتار آکوستیک (You can see links before reply)

ranak
Friday 14 February 2014, 03:18 PM
ممنون
اگه لطف کنین اسم دقیق اون مضراب های سر انگشتیو بگین ممنون می شم

FMETAL
Friday 14 February 2014, 03:50 PM
ممنون
اگه لطف کنین اسم دقیق اون مضراب های سر انگشتیو بگین ممنون می شم

بهشون میگن Finger Picks یا مضراب های انگشتی.

ranak
Friday 14 February 2014, 08:00 PM
از کجا می شه پیداشون کرد تو بازار ارومیه پیدا می شه