PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عایق صوتی مناسب و ساده در اتاق برای تمرین روزانه ی خانگی؟

k.sh
Sunday 18 July 2010, 01:18 PM
درود...
ساده ترین و مناسب ترین روش ممکنه برای جلوگیری از صدای ساز برای یک اتاق شخصی ؟ (مثلا ساز گیتار الکتریک)
ممنون...

Porya
Sunday 18 July 2010, 01:30 PM
سلام

میتونین از پشم سنگ استفاده کنین . شونه تخم مرغ ، یونولیت و موکت هم استفاده میشه معمولا .

ARDALAN_m
Sunday 18 July 2010, 02:24 PM
درود به نظر من ابر3 سانتي يا يونوليت3 سانتي نظر شخصي بنده

DesironnA
Sunday 18 July 2010, 02:36 PM
درود...
ساده ترین و مناسب ترین روش ممکنه برای جلوگیری از صدای ساز برای یک اتاق شخصی ؟ (مثلا ساز گیتار الکتریک)
ممنون...
درود
دوستان عزیزم همه رو گفتند دیگه...
مطلبی رو میخواستم بگم. گذشته از اینها، برای کاهش انتشار صدا، شما میتونید با تغییر زاویه آمپلیفایر و اسپیکرهاتون به سمت پنجره یا دیوار مشترک ساختمان همسایه، درصد انتشار صدا رو بسیار بسیار کاهش بدید...
پ.ن: این تاپیک رو اگر برای آکوستیک اطاق یک نوازنده گیتار الکتریک ایجاد کردید، میبایست در انجمن گیتار الکتریک-->بخش بحث و گفتگوی فنی و نظرخواهی ایجاد میکردید. اما اگر مبحث کلی بود، میبایست در انجمن گوناگون موسیقی--> بخش گوناگون موسیقی ایجاد میشد...
سپاس

Solo
Friday 23 July 2010, 10:16 PM
پتوهای نمدی که تو خدمت سربازی سربازها ازش استفاده میکنن + یونولیت 3 سانتی کامل اون صدارو مهار میکنه .
میتونی از 1 لایه پشم شیشه روی یونولیت 3 سانتی استفاده کنی یا 2 طرف یونولیت رو پتو بزنی .

bilesan_singer
Friday 24 December 2010, 10:06 PM
یونولیت 3#3سانتی متر از کجا گیر بیاریم و با ابعاد بزرگترنمی شه؟

Acoustic
Friday 24 December 2010, 11:42 PM
1- فوم یا یونولیت 5 سانتی ...
2- پشم شیشه و شانه تخم مرغ
3- پتو ، موکت ، ابر و ....

Yngwie_5
Tuesday 23 August 2011, 07:03 PM
هزینش چقدر می شه؟

bilesan_singer
Wednesday 24 August 2011, 11:24 AM
از 500 تومان به بالا
چوب نیوپان متری 10تومان
یونولیتم ارزونه
چسب آکوستیک هم بگیری و .....

ahmad24
Thursday 17 November 2011, 12:21 PM
درود
دوستان یونولیت عایق حرارتی هست و توی صدا هیچ تاثیری نداره
اگه باور ندارید برای امتحان این موضوع میتونید یه باکس کوچک درست کنید و یک منبع صوتی رو توش بذارید و از بیرون گوش کنید
در مورد شونه تخم مرغ هم چون از کاغذهای غیر بهداشتی درست میشه میتونه برای سلامتی بشدت مضر باشه و حتی بعد از نصب -پشتش محل تجمع انواع حشرات موزی میشه
این تجربه شخصی من پس از 10-12 ساله
از راه هایی که برای عایق کردن صدا وجود داره استفاده از:
دیوار گچی
پشم سنگ
ام دی اف خام
موکتهای (دست دو) ضخیم حد اقل 3 لایه
زوار کشی و نصب پنل آکوستیک
این موارد به ترتیب اگه توی دیواره به کار بره تاثیر بسزایی داره
البته خود هوا هم عایق بسیار خوبی به حساب میاد به این صورت که بین مثلا دو دیواره گچی فضای خالی 5-10 سانت استفاده بشه یا یک دیواره گچی+ پشم سنگ+10 سانت فضا+ام دی اف خام+حداقل 3لایه موکت+زوار کشی و پنل آکوستیک
البته تو استودیوهای حرفه ای از یک لایه سرب هم در بخش بیرونی استفاده میشه
روی پنل آکوستیک جاهایی که لازم هستمیتونید bass taps استفاده کنید
اگه دوست دارید bass taps رو خودتون بسازید میتونید از تشک پنبه ای یا پتو سربازی یا چیزهایی نظیر اینها با چهار چوب مناسب استفاده کنید
زوایای دیواره ها باید بوسیله فوم یا پنل آکوستیکی چیزی پوشیده بشه
دیواره ها نباید با هم حالت موازی داشته باشند همچنین سقف و کف
اگه تو دد روم درام دارید باید زیرش یونولیت 15-20 سانتی بذارید و یک ورق ام دی اف روش و یک لایه موکت ضخیم روی همشون بکشید
توی نت تو سایتهای خارجی میتونید مطالب زیادی در این زمینه بخونید حتی یادمه چندین سال پیش یک سایتی رایگان با دریافت ابعاد و وضعیت اتاق طرح های پیشنهادی میداد
این مطالب نظر شخصی منه و حاصل تجربه های اندک توی ساخت بیشتر از 10 ددروم بود و ممکنه خالی از ایراد نباشه.

nimahichi
Thursday 28 June 2012, 10:56 AM
دوستان بهترین و ارزانترین و در دسترس ترین پشم سنگ و فوم پلی اتیلن و قیدهای چوبی هست.من به تازگی تجربه ای داشتم وجواب داده اگر کسی توضیح دقیق میخواد لطفا تماس بگیرید.در ضمن من حدود ۴۰مترمربع پشم سنگ و فوم دارم کهدیگه احتیاج ندارم در صورت نیاز تماس بگیرید۰۹۱۲۵۲۰۷۴۵۰