PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی کتاب اموزش بداهه نوازی برای گیتار؟

k.sh
Sunday 18 July 2010, 01:29 PM
اگر کتابی رو میشناسید که در مورد بداهه نوازی باشه معرفی کنید لطفا....

nazi-santoori
Friday 30 July 2010, 03:55 PM
اگر کتابی رو میشناسید که در مورد بداهه نوازی باشه معرفی کنید لطفا....

لطفا دوستان راهنمایی کنید منم احتیاج دارم
امیدوارم این پست آخرین پست این تاپیک نباشه...!

SOBHANTOTo3
Friday 30 July 2010, 04:05 PM
من فكر مي كنم دونستن خوب گام ها و تجربه نواختن قطعه هاي معروف و زياد مي تونه بداهه نوازي رو تقوييت كنه
ولي راستشو بخوايين بداهه ريشه نداره
اصلا كار خاصي نيست
يعني مسابقه اي چيزي نداره اصلا به حسابش نميارن يك چيز از خود دراره درسته خيلي جالبه ولي ادم مي تونه روش كار كنه يك قطعه خوب بسازه به نام خودش چرا بداهه

اصلا اگه يكي رفته باشه قطعه رو كاملا ساخته باشه و تمرين كرده باشه بعد بگه اين رو همين الان بداهه زدم از كجا مي فهميم بداهه نواز خوبيه يا قطعه اجراء كرده؟

Mohammad_ngml
Friday 30 July 2010, 04:34 PM
فکر نمیکنم برای بداهه نوازی کتابی وجود داشته باشه. همش بر گرفته از احساسات لحظه ایه نوازندست و البته بستگی داره به اینکه نوازنده چقدر روی سازش مسلط باشه. معمولا قطعاتی که تو بداهه زده میشه شامل تکنیک هاییه که قبلا تمرین کردیم یا ملودی هایی که قبلا تمرین کردیم یا شنیدیم. ولی این خیلی مهمه که موقع بداهه زدن نیاز نباشه به این فکر کنی که جای هر نت در ساز کجاست. یعنی باید چم و خم سازتو حفظ باشی و موقع زدن بداهه هرچیزی که تو ذهنت اومد بتونی آنی روی ساز پیاده کنی. موفق باشید

saghar_d
Friday 30 July 2010, 06:43 PM
سلام. منم کتاب خاصی در این مورد ندیدم ولی استاد من برای اینکه بتونم بداهه نوازی کنم روی گامها بیشتر تاکید میکرد. به نظرم حق با Sobhan totoهست این به احساس بیشتر مربوط میشه.

rezaranjbaraan
Monday 2 August 2010, 10:13 PM
عزیزم ایمپرو وایز کتاب نمیخاد باید حس کنی باید ازروی دست هزار تا نوازنده دوهزارتا تکنیکو لهجه و تایمینگ بدزدی بعد شبا یا شاید دم صبح که هنوز بیداری وقتی دیگه توی فکر هیچ بدبختی ازین روزگار نیستی سازت رو دستت بگیر اگه یه ذره آروم شروع کنی یواش یواش بداهه نوازیت شروع میشه و برای عدم یکنواختی باید مطالعه و تئوریتو بالا ببری کلا هرچی بدبخت تر و جامعه گریزتر باشی بهتر ساز میزنی....
:44:

alimirzaei
Monday 2 August 2010, 11:14 PM
بداهه نوازی در واقع تفکرات یک نوازنده هستش....
ولی خب راه رسیدن به بداهه نوازی که ازش لذت ببری اینه که در وحله اول گامها و پاساژ هارو حسابی تمرین کنی.......دوم این که تا میتونی قطعه های مختلف از گوشه و کنار بنوازی.....شاید بعضی ها فکر کنن این حرف من به تقلید کردن ختم میشه....ولی نه......مثلا وقتی من یه قطعه فلامنکو مینوازم تا یه مدت کوتاهی سعی میکنم از نوازنده اصلی تقلید کنم....ولی بعد اون سعی میکنم اونجوری که خودم لذت میبرم بنوازمش....همین یعنی خلاقیت و بداهه !!!!!!!

htcboy2
Saturday 6 April 2013, 03:16 PM
با عرض سلام خدمت همه ی دوستان خوبم !
من تو یکی از دور ترین نقاط ایران زندگی میکنم و یکسال پیش از تهران یه گیتار گرفتم و از روی علاقه ایی که به این ساز دارم به وسیله اینترنت تونستم به مرحله ایی برسم که تقریبا تمام اکورد هارو بگیرم و چند تا ملودی هم بزنم و تقریبا بتونم از رو نت های ساده هم ملودی بزنم !
اما خیلی دوست دارم بداهه بنوازم اما دسترسی به استاد ندارم نمیدونم باید چه تمیریناتی انجام بدم که به این مرحله برسم !
میشه منو کمک کنید !

FMETAL
Sunday 14 July 2013, 07:26 PM
خوب، دوستان درست میگن. "بداهه" اصلا اسمش روشه. یعنی‌ چیزی رو در همون زمان نواختن. فقط باید با گامی‌ که میخواهید بداهه بزنید، بسیار آشنا باشین. کتاب رو در ایران نمیدونم، ولی‌ من با خودم یه سری CD و DVD آموزشی آوردم که میخوام بدم برن. خواستین پ.خ. بزنین.

یادم رفت بگم، بجز یکیشون، همه در رابطه با یادگیری Rock, Hard Rock, Blues, Blues Rock و Metal هستن.