PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقد و بررسی رپ !!!!!!!!

sepsan25
Monday 19 July 2010, 11:42 AM
در چند سال اخیر در ایران سبکی به وجود اومد به اسم رپ فارسی یا همون رپ !!!
و خیلی زود خودشو تو دل مردم به خصوص جوانها جا داد البته خیلی ها هم با این سبک مخالف هستن و معتقدند این سبک هیچ ارزشی ندارد و بر خلاف ظاهرش که شاید خیلی ها را به خودش جذب کرده بسیار پوچ و تو خالی است .
اما واقا چرا رپ ! مگه این همه سبک های فاخر و با ارزش نبودن راک متال پاپ جاز و ... بگذریم از سرامد همه شان یعنی موسیقی ایرانی {سنتی}که درباره ی ان در تاپیک های دیگری بحث میشود .
ایا باید رپ از بین برود و دوباره به سبک های قبلی رونق داد و یا باید به کار خود ادامه دهد وبا سبک های دیگر رقابت کند ولی ان موقع با فکر و ذهن بچه ها و شاید هم بزرگسالانی که پر شده از حرف های بی ارزش چه کرد تقریبا میشه گفت شانس دوباره ی شنیدن اهنگ های زیبا و پر مفهوم از خیلی از ادم ها گرفته شده تو خونه رپ تو ماشین رپ تو مهمونی رپ تو .................رپ
چیکار میشه کرد حتما نظرات خود را بنویسید .

توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه

نظرات خودتون رو به دور از توهین و تندی و پرخاشگری بیان کنید و سعی کنید نظرات سازنده و مفیدی بدهید و فضای دوستانه را از بین نبرید قصد ما توهین کردن به هیچ سبکی نیست
با تشکر

SOBHANTOTo3
Monday 19 July 2010, 12:11 PM
عزيزم همه نظرشون رو يك بار گفتن و همه موافق بودن هر كي بايد كار خودشو بكنه
و رپ هم يك سبك موسيقي
و اصلا اين چه حرفي كه بايد نابود بشه
كي گفته بي ارزشه اگه شما مي توني مثل ياس داستان زندگي رو به صورت شعر بيان كني من مي گم بي ارزش قبول

در صورتي كه شعر رپ گفتن به جرات سخت ترين نوع شعر هست چون بيشترين قافيه را لازم داد
وقتي تو ماشين رپ تو مهموني رپ پس يك چيزي داشته
پس نياز بوده
هر كي يك چيزي دوست داره من كلاسيك گوش مي دم اثار بتهوون و باخ و . . .دليل نمي شه رپ گوش ندم
كي گفته رپ بي ارزشه همينجوري يك چيزي مي نويسيد بعد مي گيد توهين هم نكنيم
خوب عزيز من كلي رپ هست كه توش پند و درس هست خود اهنگ ياس كه براي خودكشي خونده
و . . . . .
اقا من سبك سنتي دوست ندارم بايد كي رو ببينم هي مي گيد موسيقي سنتي

sepsan25
Monday 19 July 2010, 12:25 PM
و رپ هم يك سبك موسيقي
كي گفته بي ارزشه اگه شما مي توني مثل ياس داستان زندگي رو به صورت شعر بيان كني من مي گم بي ارزش قبول

در صورتي كه شعر رپ گفتن به جرات سخت ترين نوع شعر هست چون بيشترين قافيه را لازم داد
پس نياز بوده
هر كي يك چيزي دوست داره من كلاسيك گوش مي دم اثار بتهوون و باخ و . . .دليل نمي شه رپ گوش ندم
و . . . . .

دوستان بحث ما اصلا دربارهی موسیقی سنتی نیست
وقتی ما میگیم درباره ی موسیقی سنتی صحبت کنید همش درباره ی رپ حرف می زنید وقتی میگیم درباره ی رپ حرف بزنید میگید نمی خوایم سنتی گوش بدیم شما حالتون خوبه !!
شما یه بار نظر تونو گفتید بذارید بقیه هم نظرشونو بگن باید یه سری مسائل روشن بشه

SOBHANTOTo3
Monday 19 July 2010, 12:32 PM
وقتی ما میگیم درباره ی موسیقی سنتی صحبت کنید همش درباره ی رپ حرف می زنید وقتی میگیم درباره ی رپ حرف بزنید میگید نمی خوایم سنتی گوش بدیم شما حالتون خوبه !!

اين چه طرز حرف زدنه
من حالم خوبه خيلي هم درست جواب دادم
گفتيد سنتي با ارزشه من گفتم من دوست ندارم گوش بدم
نظرم رو قبلش در مورد بحث نوشتم بعد اين حرفو زدم
بهتره تاپيك رو به نظر من حذف كني البته نظر منه اخه اين چه حرفي رپ ارزش نداره يعني چي؟
داريد مستقيم به يك سبك پر طرفدار موسيقي مي گيد بي ارزش بعدش مي گيد كسي توهين نكنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من ديگه چيزي نمي نويسم ولي بعد نيايد تو خيابون داد بزنيد ..........ديكتاتور
خودمون بد تر از همه ايم فقط به جاي نرسيديم

symphony-x
Monday 19 July 2010, 12:44 PM
اونا (رپرا ) کار خودشون رو انجام میدن
ما میتونیم اون رو گوش کنیم میتونیم گوش نکنیم
ضعف موسیقی ما اصلا به رپ برنمیگرده
فکر کنم رپ فارسی کمتر از 10 ساله که اجرا میشه
خوب یعنی ما همیشه یه موزیک قوی داشتیم اما از وقتی که رپ اومده موزیک ما ضعیف شده !!!
نه بابا این چه حرفیه از همون 40 سال پیش رو بگیر که هیچکدوم موزیک قوی نداشتن البته به جز کوروش یغمایی و فرهاد که حرف هایی واسه گفتن داشتن

sia_eddie
Monday 19 July 2010, 12:56 PM
تو این چند سال اینقدر به موسیقی کم محلی شده که نهایتش به رپ رسیده!.... اگه بخوام بیشتر توضیح بدم بحث 30یا30 میشه و پست منم حذف میشه!....ولی اینقدر بگم که به نظرم زمان خاتمی به موسیقی بیشتر اهمیت دادن فضا رو باز تر کردن ...نتیجشو هم دیدیم .... گروه های خیلی خوبی به وجود اومدن که میتونستن موسیقی ایران رو جلو ببرن .... اما با اومدن *** همه چی خراب شد!!!
به نظرم رپ رو دیگه نمیشه از بین برد ... هر چند این هم مثل بقیه ی مد ها یه روزی میره و یه چیز دیگه میاد جاش ... باید موسیقی خوب ساخت و مردمی که تا حالا موزیک خوب رو گوش نکردن رو با موزیک خوب آشنا کرد

symphony-x
Monday 19 July 2010, 01:00 PM
خوب یه چیزی هست اونم این که از هر 100 نفر شاید یک نفر نت خوانی بلد باشه و کمی تئوری بفهمه
خوب کسی که از موزیک هیچی نمیفهمه براش سخته بشینه یه کار کلاسیک یا سنتی و جز گوش کنه در نتیجه میره رپ و این چیزا گوش میکنه که میتونه باهاش ارتباط برقرار کنه !!!
حیف علینقی وزیری !!!!!!
کاش تو مدارس به جای این همه درس چرت یک ساعت هم در هفته به موزیک اختصاص داده میشد

sia_eddie
Monday 19 July 2010, 01:13 PM
خوب یه چیزی هست اونم این که از هر 100 نفر شاید یک نفر نت خوانی بلد باشه و کمی تئوری بفهمه
خوب کسی که از موزیک هیچی نمیفهمه براش سخته بشینه یه کار کلاسیک یا سنتی و جز گوش کنه در نتیجه میره رپ و این چیزا گوش میکنه که میتونه باهاش ارتباط برقرار کنه !!!
حیف علینقی وزیری !!!!!!
کاش تو مدارس به جای این همه درس چرت یک ساعت هم در هفته به موزیک اختصاص داده میشد

همین دیگه!... بدبختیمون همینه !... وقتی تلویزیون موزیک live پخش میکنه میاد جلو ساز یارو یونولیت میذاره، بیش تر از این انتظار نمیره .... حالا الان نظر خانواده ها نسبت به موزیک عوض شده ، قبلنا مثل اینکه هر کی تو خیابون ساز میگرفته دسش همه چپ چپ نگاش میکردن! (اوایل انقلاب! )

symphony-x
Monday 19 July 2010, 01:18 PM
پارسال شیراز 9 لایو بیشتر نداشته در صورتی که 3 سال پیش 86 لایو داشته
همچنین چند سال پیش حدود 3 سال پیش چندین کنسرت متال تو شیراز برگزار شد که سر آمد اونا اآلیاج بود که واقعا اجراشون عالی بود
اما الان ...
میبینی پیشرفت رو

rezaranjbaraan
Monday 19 July 2010, 01:24 PM
درود به دوستان گرام....:27:
سروران رپ از نظر من یه شمشیر دولبه هستش که لبه تیزش لیمیترها یا محدودکننده ها و دشمنان موسیقی رو میزنه و لبه نه چندان تیزش و به اصطلاح کندش خود موسیقی رو میزنه به عنوان مثال تا قبل از وجود رپ اینقدر موسیقی آزاد نبود رپ با تمامه بیبندو باریش واینکه اصلا این سبک براسا اینسترومنت پایه ریزی نشده و به قول خودمون یه جور زیاد حرف زدنه و موسیقی و نتی پشتوانش نیس البته استثنا هم داره اما به چشم نمیاد اما برگردیم به مبحث اول اونقد این رپ فضای موسیقی رو عامه و به نوعی دریده کرد که دیگه کنسرتایی که اوایل خیلی از نظر مسئولین خطرناک بود حالا عادی شده و با کمی پولو پارتیو اسپانسر کارت را میفته و البته اینقد رپ بی پروا و بی ادبانه هر انتقادی خاست کرد و شبکه هارو یکی بعد از دیگری به لج... کشید که همه آرزوی همون راک و متال رو کردن...:105:
و ازین جهت رپ برای موسیقی ایران در ظاهر کمی مفید بود و البته مقابله با موسیقی رو هم سخت کرد زیرا یه رپر فقط حرف میزنه و سازی نداره که گشت ثامنالائمه توی سرش خورد کنه:au و با یه کارت صدای 30 هزاری آهنگ میسازه و استدیو هم نمیخاد مکان تمرینم نمیخاد علمو دانشیم نمیخاد هرچقدر دلشون بخاد اراجیف میگن...:76:
منم انگار زیاد حرف زدم شاید بهتره اینارو بدم یه رپر تکست کنه و آهنگشون کنه...:24:

milad88
Monday 19 July 2010, 01:41 PM
به نظر من رپ اصلا موسیقی نیست و با هنر هیچ شباهتی نداره!و کاملا ناشی از تهاجم بی فرهنگی می باشد،رپ فقط یک رینم تکراری خیلی خیلی خیلی ساده است که هیچگون بار فرهنگی هنری سیاسی و ... نداره!موسیقی باید بیان کننده عواطف و احساسات جامع باشه و مشکلات را بیان کنه!نه اینکه....

sepsan25
Monday 19 July 2010, 01:49 PM
اين چه طرز حرف زدنه
من حالم خوبه خيلي هم درست جواب دادم
گفتيد سنتي با ارزشه من گفتم من دوست ندارم گوش بدم
نظرم رو قبلش در مورد بحث نوشتم بعد اين حرفو زدم
بهتره تاپيك رو به نظر من حذف كني البته نظر منه اخه اين چه حرفي رپ ارزش نداره يعني چي؟
داريد مستقيم به يك سبك پر طرفدار موسيقي مي گيد بي ارزش بعدش مي گيد كسي توهين نكنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من ديگه چيزي نمي نويسم ولي بعد نيايد تو خيابون داد بزنيد ..........ديكتاتور
خودمون بد تر از همه ايم فقط به جاي نرسيديم

این دلیل نمیشه که هرچی طرفدارش زیاده چیز با ارزشیه به من چه شما چی دوست داری چی دوست نداری باید درباره ی موضوع تاپیک حرف بزنیم هیچ شکی درش نیست که رپ بی ارزشه و داره فکر و ذهن مردم رو خراب می کنه ما هم کسی رو مجبور نکردیم اصلا اگه هم بخوایم نمیتونبم ما می خوایم با نظرات هم اشنا بشیم ولی شما سر جنگ داری
خواهش می کنم جو تاپیک رو به هم نریز

milad88
Monday 19 July 2010, 01:56 PM
این دلیل نمیشه که هرچی طرفدارش زیاده چیز با ارزشیه به من چه شما چی دوست داری چی دوست نداری باید درباره ی موضوع تاپیک حرف بزنیم هیچ شکی درش نیست که رپ بی ارزشه و داره فکر و ذهن مردم رو خراب می کنه ما هم کسی رو مجبور نکردیم اصلا اگه هم بخوایم نمیتونبم ما می خوایم با نظرات هم اشنا بشیم ولی شما سر جنگ داری
خواهش می کنم جو تاپیک رو به هم نریز

من هم با شما موافقم،اصلا رپ از کجا اومده؟من حاظرم شرط ببندم رپ خونا اکثرا یا بچه پول دارن که خوشی زده زیر دلشون یا (((ببخشیید،ببخشیید)) میخوان با یه دختری باشن یا با هم قهرن میخوان آشتی کنن،کلا ارزش بحث هم ندارن

milad88
Monday 19 July 2010, 01:59 PM
و رپ هم يك سبك موسيقي

پس نياز بوده
و . . . . .

سبک موسیقی؟رپ؟ من به شما توهین نمیکنم،ولی یه خواهش،میشه در مورد موسیقی کمی مطالعه بفرمایید؟
سخت ترین نوع شعر گفتن؟میشه اسمشو شعر نگین؟اصلا شعر؟توهین به سبک ادبیات جهان؟
ارزش؟ارزشش توی چیه؟این که می آد میگه سوسن خانم ابرو کمون؟یا اینکه جیگیلی جیگیلی؟ اینه ارزشش؟
واقعا به مصداق اینکه لیاقت هر ملتی حکومتی است که دارد لیاقت ما هم اینه که جوونا بیان حرف از ارزش رپ بزنن!بی ارزشترین کار ریتمیک آقای محترم رپه، من نمیگم،کمی تحقیق کمی زحمت کمی مطالعه!فقط همین!سخته؟

SOBHANTOTo3
Monday 19 July 2010, 02:10 PM
به نظر من رپ اصلا موسیقی نیست و با هنر هیچ شباهتی نداره!و کاملا ناشی از تهاجم بی فرهنگی می باشد،رپ فقط یک رینم تکراری خیلی خیلی خیلی ساده است که هیچگون بار فرهنگی هنری سیاسی و ... نداره!موسیقی باید بیان کننده عواطف و احساسات جامع باشه و مشکلات را بیان کنه!نه اینکه....

از همه مي خوام منو ببخشن
براي اين نوع فكر متاسفام
اگه ما فكر مي كنيم كار اونا بي ارزشه چرا ملت كار كلاسيك من كه يك ماه زحمت كشيدم گذاشتم تو سايت 4 تا نظر درست حسابي نداشت حالا اهنگ رپ مي ذاشتم كلي نظر مي دادن و تشكر:21:

دوست عزيز مي شه بگي موضوع رپ جز هموناي كه خودت گفتي چيه خوب رپ مشكلات جامعه رو مي گه ديگه بيان كننده احساساتم هست
شما نبايد موارد خاص رو بگيري كه قر دارن

حاضرم شرط ببندم خودتون روزي 4 تا اهنگ رپ گوش مي دين

نيازه يكم باز تر فكر كنيد
بزاريد هر كي كار خودشو بكنه شما دوست نداريد ولي الان امار مي گه اكثريت جوان رپ دوست دارن حالا اگه ندارن هم بصورت ناخداگاه تو روز گوش مي ده و جزب شده
پس يك چيزي داره

اين بهترين دليل وقتي شما مي گي
موسيقي رپ بي ارزشه يعني جووناي ما هم اكثريت بي ارزشن نبايد جمع ببنديم حالا يكي رپ چرت خوند دليل نمي شه كه

SOBHANTOTo3
Monday 19 July 2010, 02:22 PM
سبک موسیقی؟رپ؟ من به شما توهین نمیکنم،ولی یه خواهش،میشه در مورد موسیقی کمی مطالعه بفرمایید؟
ارزش؟ارزشش توی چیه؟این که می آد میگه سوسن خانم ابرو کمون؟یا اینکه جیگیلی جیگیلی؟ اینه ارزشش؟
واقعا به مصداق اینکه لیاقت هر ملتی حکومتی است که دارد لیاقت ما هم اینه که جوونا بیان حرف از ارزش رپ بزنن!بی ارزشترین کار ریتمیک آقای محترم رپه، من نمیگم،کمی تحقیق کمی زحمت کمی مطالعه!فقط همین!سخته؟

تو چقدر موسيقي مطالعه كردي؟
ديگه توي جهان ارزش رپ مشخصه شما اينو كه نمي توني زير سوال ببري الان امينم و اسنوپ داگ و . . . .توي جهان كلي طرفدار دارن شما ارزش رپ رو نمي توني زير سوال ببري حالا يكي گفته سوسن خانم به رپ چه

حالا يكي گفت جيگيلي دليل نميشه كه برو ياس گوش بگير برو شاهين نجفي گوش بگير

همينجوري يك چيزي لطفا ننويس
من روي تكست رپ تحقيق كردم دليل ريتم متفاوت خوندن وجود زياد قافيه تو تكسته نه مثل پاپ چهار خطي يك قافيه

من پا بر جام مثل ايرانم اگه زمينم خوردم ايستادم

سراپا گوش بودم وقتي كه تو داشتي حرفي حالا كه بهت نياز دارم گذاشتي رفتي
باشه منم مي زنم رگ اين گردن كه مي رم و ديگه پيشت بر نمي گردم

صورت خسته نگارن و بي ارامش و مريض كه قايم شده بود زير ارايش قليز
زخمي از خاطرات تلخ ديروز چشم مي دوخت به خيابون سرد بي روح
با تحمل سنگيني نگاه ادما ادامه مي داد او به راه نا تمام

حالا بازم بگو تكست رپ اسونه اره چرت و پرتش اره ولي اينا نه

شما همه رپ ها رو با هم جمع نبنديد ديدتون باز باشه

sepsan25
Monday 19 July 2010, 02:51 PM
ديگه توي جهان ارزش رپ مشخصه شما اينو كه نمي توني زير سوال ببري الان امينم و اسنوپ داگ و . . . .توي جهان كلي طرفدار دارن شما ارزش رپ رو نمي توني زير سوال ببري حالا يكي گفته سوسن خانم به رپ چه

من روي تكست رپ تحقيق كردم دليل ريتم متفاوت خوندن وجود زياد قافيه تو تكسته نه مثل پاپ چهار خطي يك قافيه

من با نظر میلاد موافقم شما اگاهی تون رو باید خیلی زیادتر کنین برای همین بحث با شما بی فایدست چون چون مثل این که شما چشتون جز طرفدارهای رپ چیز دیگه ای رو نمی بینه . در ضمن شما باید فکرتو بازتر کنی قشنگی شعر مگه به قافیه ست چون رپ شعرهاش قافیه داره بنابراین با ارزشه !! اینم شدحرف. برید یه ذره بیشتر تحقیق و بررسی کنین هنوز خیلی مونده وارد این بحث ها بشین . اگر بازم سر حرفاتون هستید واقعا باید براتون چاره اندیشی کرد :39:

SOBHANTOTo3
Monday 19 July 2010, 02:57 PM
من با نظر میلاد موافقم شما اگاهی تون رو باید خیلی زیادتر کنین برای همین بحث با شما بی فایدست چون چون مثل این که شما چشتون جز طرفدارهای رپ چیز دیگه ای رو نمی بینه . در ضمن شما باید فکرتو بازتر کنی قشنگی شعر مگه به قافیه ست چون رپ شعرهاش قافیه داره بنابراین با ارزشه !! اینم شدحرف. برید یه ذره بیشتر تحقیق و بررسی کنین هنوز خیلی مونده وارد این بحث ها بشین . اگر بازم سر حرفاتون هستید واقعا باید براتون چاره اندیشی کرد :39:

من سر حرفم هستم
شما بريد يكم ديدتون رو باز كنيد حرفاي خودمو به خودم مي گيد

تو اسم تاپيكت نوشتي تخريب رپ ديگه حرفي نزنم بهتره

من از شماها خيلي بيشتر تحقيق كردم شما بچه بودي من رپ تكست مي نوشتم موسيقي كلاسيك و نت هم كار مي كردم با اجازت همين مرداد كنسرت گيتار كلاسيك دارم البته براي تعريف نگفتم ولي شما ها تازه راه افتاديد هيچ جوابي هم نداري مياي مي گي فايده نداره
واقعا من براي همه انديشه هاي بسته اي مثل شما متاسفم

هنوز نمي خوايد قبول كنيد هر كي سليقه خودشو داره

چيزي كه دوست نداري بايد تخريبش كني؟؟؟

خدا نگهدار

Vai
Monday 19 July 2010, 03:25 PM
منم میخواستم نظر شخصی خودمو بگم
من خودم شخصا زیاد از رپ خوشم نمیاد و راک بازم ولی به تمام سبک های موسیقی احترام میذارم
رپ مثل خیلی از سبک های دیگه تاریخچه ای داره و برای خودش دارای ارزشی هست و نمیشه گفت فلان سبک از فلان سبک با ارزشتره هر سبکی ارزش خاص خودشو داره رپ های فارسی که من تا حالا گوش کردم منو خوشحال کرده که میبینم با تمام مشکلات بچه ها اینقدر به فکر موسیقی هستن که عاشقش هستن و نه تنها پولی از اون در نمیارن بلکه یه چیزی هم باید از جیبشون بذارن و این قابل تقدیر هستش و فراموش نکنیم که هر کاری هم مخاطب خوشو داره و البته این برای تمام سبک های موسقی داخل ایران صدق میکنه خیلی ها شاید از متال تنفر داشته باشن آیا باید به خاطر این افراد رادیکال متال از بین برود ؟

joojefarary
Monday 19 July 2010, 03:30 PM
آقا ببینیم این چه وضع اسم تاپیک منم بیام الان یک تاپیک باز کنم بگم تحلیل و شاید تخریب موسیقی سنتی !!!!
از اسم تاپیم معلوم که دنبال تخریبید . آقا مشکل داری با رپ گوش نده . آخه جلوی شما رو گرفته شما یک کاری بده که مردم بگن رپ بده بگن آقا من از امروز سوسن خانوم گوش نمیدم . نه اینکه اینجا بشینید بگید رپ بعد ای وای اون از اونر بیاد در عرض 10 ثانیه یک چیزی تایپ کنه بگه بره یک چهار تام توهین به کسانی که رپ گوش میدن بکنه . من بهت گفتم دوست من شما با رپ مشکل داری از اسم زدن تاپیکت معلوم میشد بزنی بگی بحث در مورد موسیقی رپ ولی نزدی . آقا میخوای رپ نابود کنید نشینید هی اینجا بگید آیا اینجوری ای اونجوری با خود موسیقی جلوش بگیرید . نه برید سر کوچه هی داد بزنید آی این بد اینو گوش ندید هیچی نداره . عشقس علیشمس آره آقا ما مردم با آهنگ برسونمت حال میکنیم با آهنگ سوسن خانوم حال میکنیم با آهنگ یاس حال میکنیم دوست دارم اون آهنگ اولی فلاکت بذارم اینجا ببینم کدومتون میتونید با این سرعت بخونید .

joojefarary
Monday 19 July 2010, 03:42 PM
دوم اینکه آقا شما میگید ساده است سبکش خوب بد هر کسی میتونه راحت احساسشو بیان کنه حتما باید بیاد یک سبک خیای سختی کار کنه اینام که رپ خالی نیستن رپ پاپ اونایی که شما میگید بعد نیست یادبگیرید اسمشون ببینم پاپ شعر نداره ؟ ریتم نداره . اونایم که رپ خالی میخونند چه اشکالی داره آقا حتما باید بیاد در قالب کلاسیک احساسشو بیان کن حتما باید بیاد در قالب سنتی بیان کنه ؟
یک دوستمون حرف خوبی زد خیلیها مخالف متالن ولی آیا همه میگن باید نابود بشه این سبک ؟ چرا کسی در مورد این سبک حرفی نمیزنه ؟ چرا کسی نمیگه باید نابود بشه ؟

joojefarary
Monday 19 July 2010, 03:56 PM
خداییش مردونگی به خرج بدین کسانی که مخالف رپ هستن این آهنگ یک بار تا آخر گوش کنید .

You can see links before reply

Porya
Monday 19 July 2010, 04:02 PM
من نمیدونم این بحث ها واسه چیه ؟ چند بار قبلا از این نوع تاپیک ها باز شده بود که اخرش یا تاپیک قفل شد و یا یه عده با هم دشمن شدن و .... من نمیدونم چرا انقدر علاقه به زیر سوال بردن سبکی دارین ؟؟؟

موسیقی یه چیز سلیقه ایه !!!
هر سبکی تا وقتی طرفدار داشته باشه وجود خواهد داشت !! یه کم دیدتون رو باز تر کنید خواهشن !

ARDALAN_m
Monday 19 July 2010, 04:12 PM
درود به همه
من خودم به شخصه از رپ بدم مياد چه ايراني چه خارجي ولي از يه نظر با يه سري از دوستان موافقم چون ما رپ گوش نميديم كه دليل نميشه نابود شه
ولي من اصلا رپ رو به عنوان موسيقي قبول ندارم و نخواهم داشت رپ به نظر من فقط يه نثره كه با سرعت زياد ميخوننش كه خوب خيليا اين كارو مي تونن بكنن و با كمال بي ادبي به تمام اعضاي جامعه توهين مي كنن تو يه كليپ كه در مورد شيطان پرستي بود يارو رپره مياد مي گه رپ هيچ ربطي به متال نداره خوب يعني هركي متال گوش ميده شيطان پرسته؟
بگذريم من به شخصه هيچ وقت نميام كار يه بند چهار پنج نفررو كه همشون اصول موسيقي حاليشونه و ساز مي زنن رو ول كنم كار يه نفره يه رپرو با يه كامپيوتر يكي كنم

rezaranjbaraan
Monday 19 July 2010, 05:25 PM
در کمال احترام عارضم که من و اکثریت قریب اتفاق جامعه راک ازینکه تنمون به تن این بی....ها نخورده و نمیخوره خیلی خورسندیم و ازینکه اوناهم خودشون رو از ما نمیدونن بیشتر خرسندیم...:25:
اگه متال شیطان پرستی رو رواج میده (که اینطور نیست) رپ بی تربیتی فسقو فجورو انواع کارهای...رو رواج میده برای اولین بار در جهان رپ فحش اگه گوش داده باشین توهین رو به دیگران علنی کرد...:33:
اصلا آقا یه سوال...:30:
موضوع اصلی در کلکل های رپ چیه....:39:

دختر
:46:

joojefarary
Monday 19 July 2010, 05:33 PM
ببین اینجا مشخص که هیچ کدومتون رپ گوش ندادن خیلی وقت . اون رپی که شما میگید مال 5 6 سال پیش نه الان . رپ این روزها رو گوش کردین ؟ بله اون اوایل که تازه اومده بود کل کل بود بهم فحش میدادن ولی 3 4 سال که دیگه از این آهنگها خونده نمیشه شما یک آهنگی گوش کردی کلی میای میگی .

Vai
Monday 19 July 2010, 05:41 PM
تورو خدا بیخیال بشید چرا الکی دنبال دعوا و سرو صدا میگردید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ARDALAN_m
Monday 19 July 2010, 05:44 PM
منم بسيار از اين موضوع كه ما كه راك و متال گوش مي ديم رو از خودشون نميبينن خرسندم
صحبت هاي reza.ranjbaran رو تاييد مي كنم
من كه گفتم رپ رو نه گوش مي كنم نه گوش خواهم كرد ولي بازم اوني كه شما گفته بودي رو دان كردم مگه چي ميگه من اينم من اونم من... فقط خودستاي

hosein7777
Monday 19 July 2010, 06:08 PM

اقا شما موضوع بده من در عرض یه ربع همین تکست هایی که اینور اونور میشنوین رو بهتون تحویل میدم.

joojefarary
Monday 19 July 2010, 06:17 PM
خوب مرسی که گوش کردی ببین هدف من از این آهنگ این بود که ببینم کدوم یکی از شما میتونه با این سرعت بخونه . این آهنگ مال 4 5 یال پیش نه الان . بیام بریم یک سایت آهنگ که فقط رپ میزاره شما 10 صفحه از اهنگشو دانلود کن اگه توش کل کل بود فحش بود به من هر چی میخوای بگو .شماها همه جا میگید منم میتونم از شعرا بگم کاری نداره . آقا اگه میتونید یکی بیاد یک شعر مثل یاس بگه . تا رپ نبود کدوم یکی ازخوانندههای ما مشکلات اجتماعی بیان میکردن کدوم یکی مشکلات اقتصادی میگفتن کی جرات میکرد سیاسی بخونه جز داریوش کسه دیگه بود ؟ الان یاس . بی باک و ... که تک آهنگ میدن . رپم مثل سبکهای دیگه پیشرفت کرد توی ایران درست اوایل فحش بود ولی مال 5 6 سال پیش بود نه الان شما همش آهنگ 5 6 سال پیش با الن مقایسه میکنی . شما الان بگو کدوم رپر دیدی فحش بده ؟ ببینم ساسی مانکن فحش میده یا 0098 ؟ یا یاس یا شاهین نجفی . شما فقط چشم بسته حرف میزنید . تا حالا رفتی ببین یاس آیا سازی کار کرده ؟ چند نفر از این رپرها رو رفتین ببینید آیا نت خواندنی بلد هستن یا نه یا موسیقی چیزی میدونند یا نه ؟ یکی چیزی خیلی وقت جا کردین برای خودتون که رپ اینجوری 10 سال دیگم بشه باز شما میخواید با اون دوره اولش مقایسه کنید . ببینم این رپر که شما اون بالا در موردش گفتین اسمش چی بود میشه بگید ؟خیلی دوست دارم بدونم .

joojefarary
Monday 19 July 2010, 06:18 PM
اقا شما موضوع بده من در عرض یه ربع همین تکست هایی که اینور اونور میشنوین رو بهتون تحویل میدم.

شما برای من یک تکس برای فیلم 300 بده . البته در کنارش ریتمشم قشنگ باشه .

hosein7777
Monday 19 July 2010, 06:26 PM
شما برای من یک تکس برای فیلم 300 بده . البته در کنارش ریتمشم قشنگ باشه .

اقا فیلمی رو که من اصلا ندیدمش ازم تکست میخوای؟؟؟؟؟؟؟

مث اینکه من بگم در مورد دست خط کافکا تو بانک سویس برام تکست بگو.

joojefarary
Monday 19 July 2010, 06:29 PM
وای فیلم که آبروی ایرانیها رو برد ندیدی ؟ خوب باشه برای زهرا امیر ابراهیم بگو که فیلمش پخش کردن باعث نابودیش شدن .

milad88
Monday 19 July 2010, 06:31 PM
از همه مي خوام منو ببخشن
براي اين نوع فكر متاسفام
اگه ما فكر مي كنيم كار اونا بي ارزشه چرا ملت كار كلاسيك من كه يك ماه زحمت كشيدم گذاشتم تو سايت 4 تا نظر درست حسابي نداشت حالا اهنگ رپ مي ذاشتم كلي نظر مي دادن و تشكر:21:

دوست عزيز مي شه بگي موضوع رپ جز هموناي كه خودت گفتي چيه خوب رپ مشكلات جامعه رو مي گه ديگه بيان كننده احساساتم هست
شما نبايد موارد خاص رو بگيري كه قر دارن

حاضرم شرط ببندم خودتون روزي 4 تا اهنگ رپ گوش مي دين

نيازه يكم باز تر فكر كنيد
بزاريد هر كي كار خودشو بكنه شما دوست نداريد ولي الان امار مي گه اكثريت جوان رپ دوست دارن حالا اگه ندارن هم بصورت ناخداگاه تو روز گوش مي ده و جزب شده
پس يك چيزي داره

اين بهترين دليل وقتي شما مي گي
موسيقي رپ بي ارزشه يعني جووناي ما هم اكثريت بي ارزشن نبايد جمع ببنديم حالا يكي رپ چرت خوند دليل نمي شه كه

شما 2تا رپ به درد بخور نام ببر من قبول دارم،بهتره شرط نبندی چون وقت من واسم خیلی ارزش داره
شما اکثریت را میشه تعریف کنی؟
اونموقع این آمار کجا گفته؟
دوست من کمی مطالعه بفرمایید خواهشا

hosein7777
Monday 19 July 2010, 06:31 PM
یه روزی یه گوشه ی دنیا
یه فیلمی ساختن واسه مسخره کردنه ما
به ما گفت شماها حیوینید
من میگم بابا مگه شما راز تاریخ مار و میدونید
وقتی که ما می رفتیم اوج دنیا
شما نبودین تو کل دنیا
حالا براتون این شده رویا
که بگید به مردم دنیا
ایرانیا شدن برده ماها
ولی کور خوندیدی این یه رویاست
تا دنیا دنیاست ایران ما پا برجاست

ا---------------------

اولین تکستمه که میگم تو عرض همین دو دقیقه

تزه فیلمم ندیدم

hosein7777
Monday 19 July 2010, 06:33 PM
وای فیلم که آبروی ایرانیها رو برد ندیدی ؟ خوب باشه برای زهرا امیر ابراهیم بگو که فیلمش پخش کردن باعث نابودیش شدن

دوست عزیز یه دلایلی داشت که ندیدم

یه طرفه به قاضی نرو

milad88
Monday 19 July 2010, 06:40 PM

باید دید که چه قشری تو جهان رپ دوست داره و چرا دوست داره؟ شاید 99% رپرها نمیدونن مویسقی چی هست!رپ یه تعریف داره اونم بی معنی بودنش!شما بهتره بری یه کمی تحقیق کنی که رپ چجوری پدید اومد!!

hichnafar
Monday 19 July 2010, 06:52 PM
از آغاز که رپ شکل گرفت یکی از المان هاش اعتراض بود به تبعیض ها و...(در جامعه ی سیاه پوستان آمریکا) واین ربط مستقیم به بیان احساسات درباره ی سیاسیت و جامعه و مشکلات و...داره .
و یک پرسش ، هنر به چی میگن؟تعریف ثابتی براش هست ؟ یا تنها سلیقه ی شخصیه ؟
من به درست کردن یک جاسوییچی با در قوطی نوشابه میگم هنر !شاید نگرش شما کاملا" بامن در تضاد باشه.

من هم با شما موافقم،اصلا رپ از کجا اومده؟من حاظرم شرط ببندم رپ خونا اکثرا یا بچه پول دارن که خوشی زده زیر دلشون یا (((ببخشیید،ببخشیید)) میخوان با یه دختری باشن یا با هم قهرن میخوان آشتی کنن،کلا ارزش بحث هم ندارن
اینکه بیوگرافیه یه رپر چیه ،دلیل خوبی برای نقد کارش نیست.
موضوع چیزیه که خونده میشه ...و چیزی که خونده می شه ربط مستفیم داره به داشتن یا نداشتن مخاطب .

آیارپ ،از آغاز به عنوان سبک موسیقی قرار بوده مطرح شه؟ ...موسیقی فقط بخشی از اون هست
درواقع یک خرده فرهنگ حساب میشه
و یه نکته ، سوسن خانوم رپ به شمار نمیاد .
شاید در موسیقی بی ارزش ترین کار تکرار یک بیت باشه اما ارزش هرچیزی بهتره در حیطه ی خودش سنجیده بشه

پیشنهاد که اینها رو گوش بدید :

اینجا ایرانه (You can see links before reply)
افسوس (You can see links before reply)
نامه ای به رئیس جمهور (You can see links before reply)

مرتبط :

پ.ن: به نظرم داریم دور می زنیم هی ...پیش تر هم این بحث ها شده و ما همچنان در حال بحث کردن می باشیم ...فقط

joojefarary
Monday 19 July 2010, 06:56 PM
یه روزی یه گوشه ی دنیا
یه فیلمی ساختن واسه مسخره کردنه ما
به ما گفت شماها حیوینید
من میگم بابا مگه شما راز تاریخ مار و میدونید
وقتی که ما می رفتیم اوج دنیا
شما نبودین تو کل دنیا
حالا براتون این شده رویا
که بگید به مردم دنیا
ایرانیا شدن برده ماها
ولی کور خوندیدی این یه رویاست
تا دنیا دنیاست ایران ما پا برجاست

ا---------------------

اولین تکستمه که میگم تو عرض همین دو دقیقه

تزه فیلمم ندیدم

:24:

من میخوای یک شعر پاپ بگم
عزیزم قربونت برم فدات بشم
نمیدونی چقد میخوامت آره
میمرم برات آره
قربون حندهات آره
فدات بشم اره

تازه اینو توی دو دقیقه گفتما ببین ملودیش چی بشه .

اینم سعر آهنگ یاس برای زهرا امیر ابراهیم

هیچکی نگفت یه دختر ِ تنها تو این شهر شلوغ
بین نگاه هرزه‌ ی ، مردم سر تا پا دروغ
چه حالی داشت وقتی همه آرزوهاش مرده بودن
وقتی که دستای پلید ، آبروش رو برده بودن
هیچ‌کی نفهمید چی کشید
وقتی که مرگش رو می‌دید
توی هجوم نعره‌ها ، هیچ‌کی صداش رو نشنید

[Yas]
بدون دروغ نیست این حرفا ، داره صحت
همه‌ ی ماها شدیم ، یه مار چار و سه خط
ماییم وارث درد ، ماییم باعث مرگ
غیرت ایرانیا رو صاعقه زد
حرفا بحثا رفت رو اعصاب ، شد کابوس بد
کم‌کم خواست به صدا در بیاره ناقوس مرگ
دختر ایرانی ، ناموس تو ، ناموس من
چرا کاری کردیم ، خودش بره به پابوس مرگ
چطوری دلمون اومد با آبروی یك دختر
ما بازی کنیم که زندگیش بشه مختل
تو کنج اتاق ، تکیه داده اون تنها
خدا اشک رو به اون ، هدیه داده بود شبها
ولی حالا شب و روز ، چشما تشنه‌ ی اشک
طوری که دیگه تموم شده بود چشمه‌ ی اشک
میگفت به خدا " ای خدای من ، فقط یه خواهش :
به من بگو همه‌ اینا فقط یه خوابه ! "
ولی خواب نیست ، دخترک بیدار بود
دخترک بازیچه‌ ی جماعت بیکار بود
بيمار شد ، از تهمت های کثیف و نابجا
ای خدا بده دختر رو از دسیسه‌ ها نجات

[Amin]
پس کجا رفته غیرت مردای این شهر شلوغ ؟
تموم شهر پر شده از مردم سر تا پا دروغ

[Yas]
بیمار شد از تهمت ‌های کثیف و نابجا
ای خدا بده دختر رو از دسیسه ‌ها نجات
تا به حال همچین بلایی سرت نیومده
که اگه بیاد ، میگی : " بلا از این بدتر اومده ؟ "
ولی کدوم ما ، جامون رو گذاشتیم جاش
که ببینیم چی میکشه ، ما هم بسوزیم پاش
کاش "یاس" میمرد همچین روزی نبود
که غیرت بمیره به دست یه خنجر عمود
خنجر به دست یکی بود ، ما همکارشيم
که توی جهنم ، ما هم با اون همبالشیم
خطاب به اون پسر که "چقدر میتونی کثیف باشی ؟
کاری که تو کردی ، بدتر بود از اسید پاشی "

تو که حاضری خود رو بکشی واسه حسین
تو که محرما سیاه میپوشی واسه حسین
حسین گفت : " اگه دین نیست ، باشیم آزادمرد "
نه واسه یه سی ‌دی کثیف کنیم بازار رو گرم
اون دختر ، زحمت ها کشید تا به شهرتی رسید
واسه لذت بردن از اسمش یه مهلتی بدید
گفتید "صحبتی جدیده ، نوبت همینه"
با سرعتی عجیب ، چه تهمتی زدید

[Amin]

[Yas]
الکی تبصره نزن ، خودتو تبرئه کنی
تو عقل داشتی ، خود تو رهبر خودی
ولی دونسته خودت رفتی عقب گناه
پس بشین تو منتظر غضب خدا

ولی نه ماهی رو هر وقت که از آب بگیری تازه ‌ست
و بدون که راه واسه ی برگشت ، باز هست
باید راه بست به تبلیغ بیشتر
و سعی کرد برای تبدیل خویشتن
به انسان واقعی با همه‌ ی صفات
باانصاف و واقع‌ بین ، حاضر واسه‌ ی دفاع

میگم به اونایی که واسه باقی حق تشنه ‌ن
" شک نکن ! تو همین حالا سی ‌دی رو بشکن ! "

این آهنگ برو گوش کن . فرقش ببین .

joojefarary
Monday 19 July 2010, 07:03 PM
خدایی برین این آهنگهایی که این روزها از رپ میاد گوش کنید هی نگید فحش رپ 5 6 سال پیش با الان مقایسه کنید .
خداییش آقایون که مخالفین اون آهنگهای بهرام گوش کنید این آهنگهای یاسم گوش کنید . فقط بگید اینا بی سوادن ؟ بگین بچه پولدارن ؟ یا بگین دارند فحش میدن ؟ یا دارند از خودشون تعریف میکنند ؟

ببینم آیا وقتی کسی توی سبک سنتی چرت میخونه همه باید بگن کلا مصخرف ؟ آیا کسی متال بد میخونه باید بیام بگیم متال مضخرف باید نابود بشه ؟ آیا الان این همه آهنگهای پاپ چرت پرت بیرون میاد که اصلا هیچ کدوم اکورداشون درست نیست ؟ آیا اومدین بگین باید پاپ نابود بشه ؟

joojefarary
Monday 19 July 2010, 07:14 PM
شماها با این حرفایی که اینجا زدین به بزرگان خودتونم توهین کردی . من گفتم داریوش اقبالی و ابی از آهنگهای امروزی که خونده میشه تعرف کردن توی pmc و از جمله رپ که برای داریوش خیلی جالب که میگفت جوانان میتونند احساساتشون اعراضشون بیان کنند . موسیقدان قدیمی کشورمون زیر سوال میبرید ؟ ببینم اگه این رپ مشکلی بود چرا هیچ کدوم از اساتید ما اعتراضی نکردن ؟ چرا بیژن مرتضوی نیومد یک بار بگه آقا این سبک دارید خرابش میکنید ؟ چرا داریوش نگفت اینا دارند موسیقی نابود میکنند فقط چون شما 7 8 سال موسیقی کار کردین بیشتر میدونید ؟ پس استادهای ما که بیشتر از 20 30 سال سابقه دارند حرفی نمیزنند ؟کلیپ داریوش و ساوش قمیشی حتما میذارم تا فردا ببینید .

joojefarary
Monday 19 July 2010, 07:38 PM
فقط برین این مصاحبه قیمشی فعلا گوش کنید . حجمش آوردم پایین .

shahnam3s
Monday 19 July 2010, 08:16 PM
من عاشق موسیقی سنتی هستم ! شیفته موسیقی کلاسیک در تمام دوران ها ، رنسانس ، باروک و ... هستم ! اما مخالف رپ هم نیستم ! این که جوانان ما از موسیقی اصیل فاصله گرفتند و یکی از باشکوهترین وجهه های ما در زمینه فرهنگ را تقریبا به باد فراموشی سپردند نباید در آن سو " مقصری " در هنر پیدا کنیم ! صورت مساله را پاک کردند ، " رپ " در ذات خود مشکلی ندارد ! به نظر من شیوا ترین سبک موسیقی برای اعتراض است ! چیزی که در خود عاری از استعاره های تلویحی و یا اراجاعی است ، بر عکس سبک راک و یا متال که به علت فرمالیته خاصی که دارند اکثرا در خود اشاره های تلویحی است ، کلام آخر : به نظر من در هر سبکی میتوان زیبایی در هنر را حس کرد و اگر نخاله هایی پیدا شدند نباید فوندانسیون و یس آن را مورد حمله قرار دارد و باید مجری و فرد خاطی مورد نقد قرار بگیرد !

symphony-x
Monday 19 July 2010, 08:22 PM

من میخوای یک شعر پاپ بگم
نمیدونی چقد میخوامت آره
میمرم برات آره
قربون حندهات آره
فدات بشم اره

هیچ‌کی نفهمید چی کشید
وقتی که مرگش رو می‌دید

[Yas]
غیرت ایرانیا رو صاعقه زد

[Amin]

[Yas]

[Amin]

[Yas]
پس بشین تو منتظر غضب خدا

شما نمیخواد شعر پاپ بگی
اصلا چیزی به اسم پاپ نداریم
نمیخوام بحث رو منحرف کنم اما خوب هر چیزی که نظر مردم رو به خودش جلب کنه میشه پاپ مثلا اوانسنس یه آلترناتیو راک هست اما خوب چون خیلی مردم پسنده اون رو تو گروه پاپ ها جای میدن
پ.ن:تو یه تاپیک هم گفته بودی ادی و کرتکس متالن !!!!!!!!
معذرت میخوام اون پستت رو که خوندم قارچ رو اینجام سبز شد
خواهش میکنم این خز و خیل ها رو به متال نچسبون
رپ یه مشت دلمب دولومبه با یه وکال که داد و بیداد میکنه
تو این مملکت یکی مثل اکسپلود 4 سال رو یه آلبوم و 6 ترک وقت میزاره یکی هم مثل این رپرا هفته ای 30 تا single میدن بیرون

joojefarary
Monday 19 July 2010, 08:28 PM
شما نمیخواد شعر پاپ بگی
اصلا چیزی به اسم پاپ نداریم
نمیخوام بحث رو منحرف کنم اما خوب هر چیزی که نظر مردم رو به خودش جلب کنه میشه پاپ مثلا اوانسنس یه آلترناتیو راک هست اما خوب چون خیلی مردم پسنده اون رو تو گروه پاپ ها جای میدن
پ.ن:تو یه تاپیک هم گفته بودی ادی و کرتکس متالن !!!!!!!!
معذرت میخوام اون پستت رو که خوندم قارچ رو اینجام سبز شد
خواهش میکنم این خز و خیل ها رو به متال نچسبون
رپ یه مشت دلمب دولومبه با یه وکال که داد و بیداد میکنه
تو این مملکت یکی مثل اکسپلود 4 سال رو یه آلبوم و 6 ترک وقت میزاره یکی هم مثل این رپرا هفته ای 30 تا single میدن بیرون

یعنی متال نیست ؟ قاشق چنگال ؟ شما اون مصاحبه نگاه کرد حالا باز برو حرف خودت بزن و هنرمنده محبوب همه حمایت کرده از رپ اونم از هیچکس .
شما از دنیا اطراقت خبر نداری چه خبره بعد از موسیقی روز میخوای حرف بزنی .

symphony-x
Monday 19 July 2010, 08:30 PM
شماها با این حرفایی که اینجا زدین به بزرگان خودتونم توهین کردی . من گفتم داریوش اقبالی و ابی از آهنگهای امروزی که خونده میشه تعرف کردن توی pmc و از جمله رپ که برای داریوش خیلی جالب که میگفت جوانان میتونند احساساتشون اعراضشون بیان کنند . موسیقدان قدیمی کشورمون زیر سوال میبرید ؟ ببینم اگه این رپ مشکلی بود چرا هیچ کدوم از اساتید ما اعتراضی نکردن ؟ چرا بیژن مرتضوی نیومد یک بار بگه آقا این سبک دارید خرابش میکنید ؟ چرا داریوش نگفت اینا دارند موسیقی نابود میکنند فقط چون شما 7 8 سال موسیقی کار کردین بیشتر میدونید ؟ پس استادهای ما که بیشتر از 20 30 سال سابقه دارند حرفی نمیزنند ؟کلیپ داریوش و ساوش قمیشی حتما میذارم تا فردا ببینید .
خود من اصلا ادعایی ندارما
اما خوب به جز آقای مرتضوی بقیه ی این ها به نظرم حرفی واسه گفتن ندارن و نداشتن مثلا همین شهرام شب پره ساسی مانکن زمان شاه :21: بوده که چرت و پرت تحویل ملت میداده
فقط از این ها به نظرم کارای آقایان کوروش یغمایی -فروغی - فرهاد ارزش شنیدن داره و میشه باهاشون زندگی کرد

symphony-x
Monday 19 July 2010, 08:34 PM
یعنی متال نیست ؟ قاشق چنگال ؟ شما اون مصاحبه نگاه کرد حالا باز برو حرف خودت بزن و هنرمنده محبوب همه حمایت کرده از رپ اونم از هیچکس .
شما از دنیا اطراقت خبر نداری چه خبره بعد از موسیقی روز میخوای حرف بزنی .
این خز و خیل ها که خوبه به نظر من اسلیپنات و کورن هم متال نیستن برادر :33:
در ضمن ادی و کورتکس اون آهنگ رو از یه آهنگ خارجی کاور کردن برادر ........
من بیکار نیستم بشینم مصاحبه های اینا رو بخونم تا همینجور بی سواد بمونم
ترجیح میدم مصاحبه ها و ویدیو های الکسی لایهو - پتروچی و چهار تا باسواد رو ببینم 4 تا چیز حالیم بشه

joojefarary
Monday 19 July 2010, 08:35 PM
وای وای مشکل همینجاست تعصباتون من کشته هنرمندان خودتونم قبول ندارین . بابا اون 20 سال از تو بیشتر سابقه داره کم کم . قیمشی همه میشناس داریوش هم می شناسند اینما نکن ساسی مانکنند ؟ . شما به همون آهنگات برس تا اخر عمرتم با همونا زندگی گن . منم ادی کورتکس میگم متال ازش لذتم میبرم چون به عنوان اولین کارشون بودن خوب بوده . marli mansonam و korn و system of down و rammstein و iron maiden میگم متال ازشم لذت میبرم

symphony-x
Monday 19 July 2010, 08:42 PM
عزیزم بخاطر خودت میگم فردا اگه رفتی جایی گفتی مرلین منسون متاله یا اون دو جونور متالن ارتون نخندن !!!
همین دیگه مشکل ما اینه که یه عده رو بیخود بزرگ میکنیم

مگه به سابقه ی کاریه پسرم
به کیفیت کار هست
مثلا یکی مثل جف لومیس رو ببین از 15 سالگی گیتار رو بصورت جدی شروع کرده تو 16 سالگی یه سلو زده تو سایتش هم هست پرات رو میشکونه یا اینکه الکسی لایهو جوانی پرتجربه!

joojefarary
Monday 19 July 2010, 08:45 PM
این خز و خیل ها که خوبه به نظر من اسلیپنات و کورن هم متال نیستن برادر :33:
در ضمن ادی و کورتکس اون آهنگ رو از یه آهنگ خارجی کاور کردن برادر ........
من بیکار نیستم بشینم مصاحبه های اینا رو بخونم تا همینجور بی سواد بمونم
ترجیح میدم مصاحبه ها و ویدیو های الکسی لایهو - پتروچی و چهار تا باسواد رو ببینم 4 تا چیز حالیم بشه
ایول برادر برای من بگو ببینم مارلی منسون مدرکش چی ؟ چی خوند ؟

joojefarary
Monday 19 July 2010, 08:47 PM
عزیزم بخاطر خودت میگم فردا اگه رفتی جایی گفتی مرلین منسون متاله یا اون دو جونور متالن ارتون نخندن !!!

به کیفیت کار هست
مثلا یکی مثل جف لومیس رو ببین از 15 سالگی گیتار رو بصورت جدی شروع کرده تو 16 سالگی یه سلو زده تو سایتش هم هست پرات رو میشکونه یا اینکه الکسی لایهو جوانی پرتجربه!
ایول میشه برای من بگی پس چی هستن ؟

symphony-x
Monday 19 July 2010, 08:51 PM
فکر نمیکنم این سوالتون جاش اینجا باشه !
در ضمن واقعا اگر ندونم مدرک مرلین منسون چی بوده و چی خونده سریع میتونم با یه سرچ ویکی شو بکشم بیرون !!!
نمیدونم با این پستت میخوای چی رو ثابت کنی
اصلا مدرک تحصیلیش به موزیکش مگه ربطی داره !!!!
وقتی یه دنیا میگه مرلین منسون متال نیست شما بگو متاله ...........
نکته ی جالب اینجاست که خیلی منتقد های متال ایشون رو قاطی آدما حساب نمیکنن :دی
تا وقتی آدمای باسوادی مثل پتروچی و استیو وی هستن فرصت نمیشه منسون گوش کرد

joojefarary
Monday 19 July 2010, 08:52 PM

به کیفیت کار هست

بله ادیسونم مخترع برق بود .

اینها مخترعهان . ولی چیز معمولی که هست اینکه همه مردم مثا هم نیست و موسیقی هم یک چیز تجربی ولی شما میخواید همه ادیسو ن باشن یا نیوتن یا آووگادرو هر کسی نبود باید از دور خارج بشه .

parisa7
Monday 19 July 2010, 08:53 PM
من که نمی تونم این صدا ها رو تحمل کنم.

joojefarary
Monday 19 July 2010, 08:54 PM
بد نیست بدونی همون مارلی منسونی که میگی آدم حساب نمیکنند دکترای فلسفه داره . قرار نیست چون یک عده باهاش حال نمیکنند منم بیام بگم اره درست میگن . همین مشکلی که اینجا داریم .

symphony-x
Monday 19 July 2010, 08:56 PM
من نمیگم همه بتهوون و پاگانینی بشن میگم یه چیز خوب ارائه بدن
یه چیز ی که حداقل ارزش داشته باشه یه بار گوش کنی
به خدا یه خارجی نمیتونه موزیک ما رو گوش کنه اما شما ببین کاوه یغمایی رو یه موزیک خوب و قوی و آبرومندانه ارائه میده
لایو های موزیک ما رو ببین همه چیز ضعیف وکال میک رو دست گرفته و هیچ فرقی با اجراهای مراسم عروسی نداره
اما کاوه یغمایی چند تا لایو خفن اجرا کرد فکشون افتاده بود

joojefarary
Monday 19 July 2010, 09:00 PM
من نمیگم همه بتهوون و پاگانینی بشن میگم یه چیز خوب ارائه بدن
یه چیز ی که حداقل ارزش داشته باشه یه بار گوش کنی
به خدا یه خارجی نمیتونه موزیک ما رو گوش کنه اما شما ببین کاوه یغمایی رو یه موزیک خوب و قوی و آبرومندانه ارائه میده
لایو های موزیک ما رو ببین همه چیز ضعیف وکال میک رو دست گرفته و هیچ فرقی با اجراهای مراسم عروسی نداره
اما کاوه یغمایی چند تا لایو خفن اجرا کرد فکشون افتاده بود

آخه شعراش شعر ؟ قرار نیست چون باباش هنرمند بود خودشم باشه . من که ازش خوشم نمیاد .
ولی دمشون گرم با این همین کارهاشون دل همذو شاد میکنند . همه هم دوسشون دارند . به نظر من که ارزش داره این چیزایی که گوش میدم . و خیلی از دوستان دیگم .
اونا برای تو قشنگی داره قرار نیست چون برای تو قشنگی داره برای منم داشته باشه .

symphony-x
Monday 19 July 2010, 09:02 PM
بد نیست بدونی همون مارلی منسونی که میگی آدم حساب نمیکنند دکترای فلسفه داره . قرار نیست چون یک عده باهاش حال نمیکنند منم بیام بگم اره درست میگن . همین مشکلی که اینجا داریم .
ما اینجا داریم در مورد موزیک بحث میکنیم نه مدرک تحصیلی موزیسین ها !
موزیکی که مرلین منسون ارائه میده متال نیست ..... با عقایدشون کاری نداریم
اگه مدرک تحصیلی ملاک بود اینگوی مالمستین اصلا قاطی موزیسین ها حساب نمیشد چون درسش رو ول کرد !!! اما خوب میبینیم که خالق نئو کلاسیک و خداست
به نظر من بحث بی فایدست آخه شما الکی بحث رو داری محرف میکنی :am
هیچوقت تو موزیک ادعایی نداشتم که من فلان و اینجور حرف ها
اولین بار هست اینجور حرف میزنم به قولی خودستایی میکنم
اما یه توصیه امنیتی - اخلاقی - اجتماعی و این حرفها دارم
در مورد یه موضوع خاص که میخواید بحث کنید ببینید طرف چجوریاست چیزی حالیش هست یا نه !! بعد اینکه در اون مورد با مطالعه وارد بشید به هر حال چند سالی میشه با متال زندگی میکنم

joojefarary
Monday 19 July 2010, 09:08 PM
آره آقا ما هیچ حالیمون نمیشه شما بیشتر میدونی در مورد متال خدای متالی . من در اون حدی که اون کسایی که دوست دارم گوش میدم در موردشون میدونم و از نظز من مارلی منسون متال . . به هر کسی هم بگم گوش میدم نمیدونی کی هست .
من میخواستم به اینجا برسم که ثابت کنم دوستان تعصبی کار میکنند . هیچکدوم رپ روز گوش نکردن فقط چندتا اهنگ مال 7 8 سال پیش شنیدن همون شده ملکه ذهنشون .

symphony-x
Monday 19 July 2010, 09:09 PM
آخه شعراش شعر ؟ قرار نیست چون باباش هنرمند بود خودشم باشه . من که ازش خوشم نمیاد .
ولی دمشون گرم با این همین کارهاشون دل همذو شاد میکنند . همه هم دوسشون دارند . به نظر من که ارزش داره این چیزایی که گوش میدم . و خیلی از دوستان دیگم .
اونا برای تو قشنگی داره قرار نیست چون برای تو قشنگی داره برای منم داشته باشه .
:39:
نه واقعا بحث بی فایدست
این حرف من نیست حرف همه ی اونایی هست که راک رو دوست دارن
سبک کاوه با پدرشون یکم فرق میکنه هر دو راک هستن
ایشون از پدرشون با سواد تره در این شکی نیست مدرک تحصیلیشون موسیقی هست
تو ساز خودشون گیتار الکتریک یه غوله و از بهترین های ایرانه
مسلط به سازهای فلوت -درامز -کیبورد-پیانو
از شاگرداشم میشه به اسماعیل اسفندیاری سیروان خسروی اشاره کرد

joojefarary
Monday 19 July 2010, 09:12 PM
ولی کاری که سیروان میکنه یا اسماعیل اسفندیاری بسیار قشنگتر است .

rumour
Monday 19 July 2010, 09:25 PM
درود بر همگی.
دوستان قبل از شروع حرفام بگم... لطف کنید مثل بچه های 6 ساله قهر نکنید. یکی یه چیزی میگه، نزارید برید.
خوب یه مطلبی هست که خیلی بیان می کنید و خیلی هم اشتباهه. اینکه هر کس حق داره هر چی دلش می خواد گوش کنه. پس ما اجازه ایراد نداریم. این حرف به اندازه کافی اشتباه هست که من بیام ایراد بگیرم... شما حق داری هر چی دلت می خواد گوش کنی. ولی اجازه نداری که هر چی گوش کردی بگی موسیقی. بگی آهنگ. هر کی هر چی ساخت به خودش بگه آهنگ ساز. اگه 4 تا آکورد زد و یه ملودی با تمپو 80 و نت سفید با خط اتحاد زد بشه نوازنده...
هر موزیسین یه مسئولیتی داره. در قباله آنچه میزنه و در قباله گوش مردم. و اگر کسی خودشو موزیسین نامید پس باید منتظر انتقاد ها باشه... نه اینکه اگه با 1 بندی زده و 4 نفر ازش تعریف کردن فکر کنه دیگه انتقاد خبری نیست. وقتی کسی خودشو موزیسین مینامه وارد دنیای من و 10000 نفر دیگه میشه که موسیقی کار کردن. و من یا هر کسه دیگه ای حق داریم از بد نامی دنیای خودمون جلوگیری کنیم. هر کاری دلت می خواد بکن. ولی دنیای منو خراب نکن
نکته بعدی. تعداد و کمیت شنونده مهم نیست. بلکه کیفیت اون هاست که مهمه. و این قانون در انواع سطوح اجتماعی و فرهنگی هست. که هر چی تعداد بیشتر میشه سطح هم پایین تر میاد. عینه ترازوی 2 کفه ای. قشر روشن فکر و مذهبی نگاه کنید... کاملا واضحه. یا قشر مرفح و فقیر. پس اگه منتقد خوب... و مخاطب خاص داشت بعد میشه سبکه خوب.
موضوع بعدی، مثال های شما خیلی معتبر نیست. چون کلا از 2 تا خواننده میارید. یاس و امیر. البته ناگفته نماند یاس کارش خوبه و عقلا می شه یه موضوعی دید تو شعراش.
خوندن رپ هم اونقدر ها کاره مشکلی نیست. نمی دونم تاحالا موقع ضبط دیدید؟ تهیه کننده و تنظیم کننده بیچاره میشه. هی قطع کن که آقا نفس کم آوردن. تند خوندم هم هنر نیست. ایشون بفرمایند لایو بخونن بد ببینیم صداشون چه جوریه.

سبحان عزیز اگه می گی که چون ما میگیم رپ مزخرفه پس جوون هایه ما هم مزخرفن. این درست نیست. چون رپ مزخرفه جوون های ما سطحی میشن نه مزخرف. و خوب هستن دیگه. علاف های تو خایبون نمی بینی؟ این میشه سطحی زندگی کردن. یعنی بی هدف و الکی.

به قول شاعر : بهترین شغل دنیا*** داشتن daddye پول داره.

joojefarary
Monday 19 July 2010, 09:26 PM
در کل میخوام اینو بگم تا وقتی هنرمندان بزرگ ما از این سبک حمایت میکنند و مردم استقبال میکنند رپ وجود خواهد داشت حالا شماها برید یک بلندگو بگیرید از فردا داد بزنید کسی نباید رپ گوش بده . به جای اینکار بیاد رپ واقع در قالب فارسی نشون بدین نگید هی حارجی رو نگاه کنید . عشقس علیشمی اشکین 0098 ساسی مانکن حسین مخته تتلو آرمین تهی . عشقس یاس شاهین نجفی هیچکس بی باک ادی کورتکس و .. . و عشقس اصحابی . علومی . آرام نزاد . لحراصبی . محمد یاوری . چاووشی . یگانه . جهان بخش و سیروان ... و عشقس داریوش ابی گوگوش هایده مهستی نبی زاده فرامرز اصلانی نامجو . و افتخارست آرش علی گیتور که موسیقی فارسی (میگم که به بضیها بر نخوره ) موسیقی فارسی به جهانیان نشون دادن دم همشون گرم . زیباست آهنگهای شکیرا انریک بیونس جو جو پیتبال و تیستو و مدونا و .... و زیباتر system of down و chldren of boom و iron maiden و rammstein که عجب چیزی .

SOBHANTOTo3
Monday 19 July 2010, 09:27 PM
كساني كه كور كورانه ميان رپ رو تخريب مي كنن براشون متاسفم خيلي بهتون جواب دادن بريد تحقيق كنيد چهارتا بچه
دو تا نت خوني ياد گرفتن فكر مي كنن ديگه موسيقي همينه عزيزم اينجاي كه شماييد من 5 سال پيش بودم

زنده باد آزادي رپ متال پاپ كلاسيك فلامنكو و . .. .

rumour
Monday 19 July 2010, 09:37 PM
راستی یه چیزی یادم رفت. رپ 5 سال پیش با الان هیچ فرقی نداره.
نگید من ندیده و نشنیده حرف می زنم. آهنگ جدید جناب تتلو... ووووییی؟؟؟؟ واقعا که خجالت داره....
یا اشکین و علی شمس و هر کی دیگه که باهاش هست. صورت کارتونی دیدم؟ فیس پلاستیکی دیدم؟؟؟؟ اینا خیلی معنی عمیقی دارن نه؟

ARDALAN_m
Monday 19 July 2010, 09:41 PM
كساني كه كور كورانه ميان رپ رو تخريب مي كنن براشون متاسفم خيلي بهتون جواب دادن بريد تحقيق كنيد چهارتا بچه
دو تا نت خوني ياد گرفتن فكر مي كنن ديگه موسيقي همينه عزيزم اينجاي كه شماييد من 5 سال پيش بودم

زنده باد آزادي رپ متال پاپ كلاسيك فلامنكو و . .. .

متاسفانه شما خودتونو خيلي بالا مي بينين كه يه جورايي ضعف به حساب مياد ولي اين كه مارو بچه خطاب مي كني خلاف ادبه حالا در كل از نظر خيلي از بزرگان موسيقي رپ رو قبول ندارن خود اين آقاي هيچكس به رپ خوندن ميگه رپ كردن حرف خودشه من كلا يه بيت مسخره رو موسيقي به حساب نمي يارم حالا خود داني

lonly
Monday 19 July 2010, 10:12 PM
آره آقا ما هیچ حالیمون نمیشه شما بیشتر میدونی در مورد متال خدای متالی . من در اون حدی که اون کسایی که دوست دارم گوش میدم در موردشون میدونم و از نظز من مارلی منسون متال . . به هر کسی هم بگم گوش میدم نمیدونی کی هست .
من میخواستم به اینجا برسم که ثابت کنم دوستان تعصبی کار میکنند . هیچکدوم رپ روز گوش نکردن فقط چندتا اهنگ مال 7 8 سال پیش شنیدن همون شده ملکه ذهنشون .

دوسته عزیز رپای چند سال پیش باز قابل تحمل تره.نمیگم رپ بده ولی هیچ پیشینه و اصول و قانونی توش نیست.کسایی هم که از راک و متال طرفداری میکنن تعصب ندارن.مثل شما که از سبک مورد علاقت طرفداری میکنی ما هم همینیم.هیچ اسطوره ای تو رپ نیست.از روی درک هم نیست البته به نظر من.دانشه خاصی نمیخواد.جایی تو تاریخ نداره.عامه پسنده.سطحی گراس و.. و.. و..
این فقط نظر شخصیه هااا:30:

کتایون
Monday 19 July 2010, 10:21 PM
اوایل رپ فارسی جالب بود و این دلیلش نو بودنش بود.
اما برای کسی که گوشش به ظرافت موسیقی های دیگه عادت داره رپ گوش کردن برای مدت طولانی سخت میشه.
باید قبول کرد که رپ هم یه جور هنر ه .....اما خوب هنر هم مثل خیلی چیزای دیگه می شه درجه بندی کرد.... شما به عنوان شنونده می تونید قضاوت کنید که جایگاه رپ در بین بقیه ی سبک های موسیقی کجاست. فقط باید تعصب رو کنار گذاشت.

SOBHANTOTo3
Monday 19 July 2010, 10:30 PM
دوسته عزیز رپای چند سال پیش باز قابل تحمل تره.نمیگم رپ بده ولی هیچ پیشینه و اصول و قانونی توش نیست.کسایی هم که از راک و متال طرفداری میکنن تعصب ندارن.مثل شما که از سبک مورد علاقت طرفداری میکنی ما هم همینیم.هیچ اسطوره ای تو رپ نیست.از روی درک هم نیست البته به نظر من.دانشه خاصی نمیخواد.جایی تو تاریخ نداره.عامه پسنده.سطحی گراس و.. و.. و..

نمي خواستم بحث رو دوباره ادامه بدم ولي ديدم اشتباه فكر مي كنيد گفتم يك چيزي بگم شايد يكم قانع شديد
رپ اسطوره نداره؟ پس شاين نجفي يا ساسي مانكن چي هستن از پارك تا ماشين تا خونه تا خيابون تا مهموني تا . . . .. همش ساسي مانكن و دارو دستش چطوري مي گير دانش خاص نمي خواد اين همه خاننده رپ تو ايران داريم ولي وقتي ياس اهنگ مي خونه دوباره مي تركونه دليلش اينه كه كارش با بقيه فرق مي كنه
مگه قبل از شاهين نجفي كم خاننده داشتيم كه اجتماعي مي خوند ولي بارم چون كارش خاص بود
اين يعني هنر كه يك كاري كني كه بقيه نتونن
يك كار جديد
تا كي بايد باريتم قر ايراني اهنگ فرشيد امين ملت تو جشناشون استفاده مي كردن

بايد يك چيز جديد بياد يا نه ؟
رپ درد دل داره چجوري مي گيد روي درك نيست

من قول مي دم كساني كه مخالف رپ هستن 10 تا اهنگ خوب رپ گوش ندادن

واقعا چندتا اهنگ ياس و شاهين نجفي گوش داديد؟

اهنگ هاي كه بچه ها براي دانلود گذاشتن رو دانلود كنيد بعد ادامه بحث رو بديم

lonly
Monday 19 July 2010, 10:51 PM
نمي خواستم بحث رو دوباره ادامه بدم ولي ديدم اشتباه فكر مي كنيد گفتم يك چيزي بگم شايد يكم قانع شديد
رپ اسطوره نداره؟ پس شاين نجفي يا ساسي مانكن چي هستن از پارك تا ماشين تا خونه تا خيابون تا مهموني تا . . . .. همش ساسي مانكن و دارو دستش چطوري مي گير دانش خاص نمي خواد اين همه خاننده رپ تو ايران داريم ولي وقتي ياس اهنگ مي خونه دوباره مي تركونه دليلش اينه كه كارش با بقيه فرق مي كنه
مگه قبل از شاهين نجفي كم خاننده داشتيم كه اجتماعي مي خوند ولي بارم چون كارش خاص بود
يك كار جديد

شرمنده.شما نمیتونی منو قانع کنی و من هم نمیتونم کسی رو قانع کنم.
در هر صورت من که رپو نمیپسندم.با گوش کردن بهشم مغزمو مشغول نمیکنم.چون به نظرم پایه و اساسی نداره.من از یاس و اینام گوش کردم ولی...
رپ هیچ قدرت درکی لازم نداره.بازم میگم.عامه پسنده.:40:

shahnam3s
Monday 19 July 2010, 10:52 PM
به نظر من " شاهین نجفی " سوای خواننده های این سبک است ! بر خلاف سطحی نگر های تکست ها دیگر رپ آهنگهای جالبی دارد !

تکست زندگی سگی ..
می خوان خانوما و آقایون از هم تفکیک شن !/بوش و لابی یهود ببینن و تحریک شن /و مسیح لات دم کوچه با دستمال یزدی /به قول ” مریم هوله ” نيچه تو لباس کردی/یه هاله ی مقدس رو سر مترسک!/یکی بزغاله می بینه همه رو ! یکی هم سگ !/شکم سیر و مغر پیر و انقلاب مخملی !/چریک کت شلواری و چه گوارای فکلی !/سیاسیای مست و مستای معتقد !/دکتر و پرفسور با پیشوند سید !/مفتی بی ریشه و ریشه ی مفتی ! امت گشنه !/کرم و کلام کذب و کشف و کتاب کهنه /دولت بیمار ! ملت بیزار ! مدیر غایب /جوون و جلق و جهاد اکبر و امام نائب /شهید زنده و زنده های مرده بی کفن /چماق و چراغ ِ دین چلغوزای بی وطن /فردوسی ! خط امامی با سربند یا زهرا /حافظ ! یه بسیجی کلاش به دست سر کوچه ها /حقوق بشر بشر بی حق حرفهای شیرین /تلفیق مسجد با نمای کاخ سفید کرملین /فمینیست مردونه ! حق زن می شه بازیچه ! /فالاچی با دامن مینی ژوپ و سبیل نیچه /این یعنی نقش من تو فیلم زندگی سگی /رل جنازه ای که زنده است به همین سادگی/ نفس کشیدن تو یه متن خسته با خط کشی /آخر قصه ی همه است ! آخر سگ کشی !/این یعنی نقش من تو فیلم زندگی سگی /رول یه جنازه که زنده است به همین سادگی /نفس کشیدن تو یه متن خسته با خط کشی /آخر قصه ی همه است ! آخر سگ کشی !

lonly
Monday 19 July 2010, 11:00 PM
خب...
هرکس یه جوریه
یه چیز دوست داره
به یه چیز عشق میوزه
یه اعتقادی داری
و به قول دوسته خوبمون rumour هر کس حق داره هر چی دلش می خواد گوش کنه...
نه؟؟؟؟؟!!!

hosein7777
Monday 19 July 2010, 11:13 PM

من میخوای یک شعر پاپ بگم
نمیدونی چقد میخوامت آره
میمرم برات آره
قربون حندهات آره
فدات بشم اره

هیچ‌کی نفهمید چی کشید
وقتی که مرگش رو می‌دید

[Yas]
غیرت ایرانیا رو صاعقه زد

[Amin]

[Yas]

[Amin]

[Yas]
پس بشین تو منتظر غضب خدا

دوست عزیز من در عرض دو دقیقه گقتم یه چیز متوسط از اب در اومد

در حالی که برای ه ترانه پاپ 3-4 ساعت وقت میزارم.

در ضمن اون چیزی که شما گفتی به اسم ترانه پاپ بیشتر تو رپ دیده میشه شما برو کلیپ برو بچ رو ببین یا همین کلیپ حالم بده ببین چطور

بجای کله ودشون کله خر میزارن >>>>این اسمش اعترضاه؟؟؟؟

در ضمن داریوش هم از نظر اعتراض جوونها گفت وگرنه دیدید که گفت سبکش رنگ و بوی غربی داره

در ضمن این تکست هایی که نوشتی کلی وقت بردن تا درست شدن تکست هایی که نه معلومه قافیه کجاست نه ردیف!!!

Khashayar
Monday 19 July 2010, 11:13 PM
درود
ببینید بحث کمی بد داره پیش میره...چرا با توهین به هم دارید بحث می کنید؟؟ چرا وقتی کسی مخالف شما حرف میزنه سعی در تخریبش دارید؟؟؟مخصوصا شما صبحان گرامی؟؟؟
من هم رپ خوب گوش دادم هم شایان نجفی گوش دادم و اتفاقا باهاش دوست هم هستم {دورادور} هم رپ رو میفهمم زادگاهش رو میدونم و ... اما با رپ مخالف هستم نه به خاطر موسیقی بلکه به دلایل فرهنگی و اجتماعی...
حالا شما الان میای میگی اشو فلان و گوش نکرده و ... این برخورد ها نشان از تعصب شدید هست...
پس تعصب نداشته باشید...
با دلیل و مدرک نقد کنید این سبک رو عنوان تاپیک هم به عنوانی بهتر تغییر دادم...
بحث کنید و نقد کنید و به چالش بکشید اما در کمال احترام اگر کسی مخالف شما حرف زد نیاید بگید تو هیچی نمیفهمی...چون این نشان از ضعف شما هست نه طرف مقابل...به جاش مدرک و دلیل بیارید و نقدش رو نقد کنید...
چرا اصول اولیه نقد و انتقاد رو رعایت نمیکنید؟؟در هیچ کجای سایت و بهتره بگیم در هیچ کجای ایران....
اتفاقا یکی از مشکلات اساسی موسیقی ما و مخصوصا رپ و پاپ همینه که 10 تا مجله و 5 تا منتقد درست حسابی نیستند که نظارت داشته باشند و کار ها رو نقد کنند ...و هر کسی هر چی دلش میخواد می زنه به اسم موسیقی و مفهوم میده به خورد مردوم..
آخره مگه هز کی چند تا لغت قلمبه سلمبه از تو لغت نامه در آورد چید پشت سر هم این میشه پند آموز و مفهمومی؟؟؟
اینطوریا هم نیست...
هردف اصلی من از این پست این بود که بحث رو به جهت درست هدایت کنیم..
اگر با صحبت به جهت درست بر خلاف میلم برای حفظ آرامش و قوانین باید از ابزار مدیریتی استفاده کنم..
.چه ایرادی داره دوستانه و بدور از تعصب موضوعی رو نقد و بررسی کنیم؟؟؟اگر این فرهنگ رو پیدا کنیم یا به کار ببریم خیلی از مشکلاتمون حل میشه...
پاینده باشید

rezaranjbaraan
Monday 19 July 2010, 11:14 PM
يك كار جديد

آخه داداش من دارم موومنت اول سونات مهتاب رو میزنم برم رپ جمع کنم کاریکه حرفه ای ترین طرفداراشم نمیکنن بابا یه لحظه دست ازین تعصب وردار آخه چی داره این چار کلمه ارجیف...؟ ماهم که هالو و بی سوادو خنگ نیستیم همه اینجا کلی تجربه و آرشیو و هزار جور سبک گوش کردن یه وقت جای دیگه توی محافل حرفه ای اسم رپو نیاری اصلا جوابتو نمیدن
برای بار صدم میگم رپ=زیاد حرف زدن
با سپاس..:27:

hosein7777
Monday 19 July 2010, 11:16 PM
رپ اسطوره نداره؟ پس شاين نجفي يا ساسي مانكن

دوست عزیز شما اسطوره رو چی تعریف میکنید؟؟؟؟

اسطوره یعنی داریوش یعنی سیاوش قمیشی...

چند وقت پیش گفتن ساسی مانکن مرد

کسی ککش گزید؟؟؟ولی حالا شما بگو خدای نکرده داریوش فوت کرد ببین این مردم چیکار میکنن

همین الان حاضرم شرط ببندم تو همین ایران حداقل 1000 نفر وجود دارن که اضرن جای داریوش بمیرن ...

اسطوره فریدون فروغی هستش که بعد این همه سال از مرگش هنوزم مردم با شنیدن ترانه هاش اشکشون در میاد

واقعا حرف خنده داری بود ساسی مانکن و اسطوووووره؟؟؟؟؟

hosein7777
Monday 19 July 2010, 11:18 PM

واقعا هم چه درد و دلایی داره...
یعنی درد و دل مردم ما اینه که بگن تو چقدر هلویی و............

یا اینه که یه خواننده بگه

لعنت ب چراغ سرخ لعنت به چراغ سبز

milad88
Monday 19 July 2010, 11:21 PM
ماتم چه گويم زين وطن كز برگ برگ اين چمن*من خون
چشم شاعران ديوان به ديوان ديده ام
لیاقت ماها همین رپ های بی ارزشه

rezaranjbaraan
Monday 19 July 2010, 11:25 PM
آقا باروک ارگ رو داره رمانتیک پیانو و ویولون کلاسیک هزار تا ساز فلامنکو گیتار و صدتا ساز دیگه سنتی و اینا بماند موسیقی محلی دهات های کرمانشاه هم تنبورو داره...:dw26i1:
موسیقی اقوام وحشی آزتک هم سازهای کوبه ای خودش رو داره....:8ysyvb:

ساز رپ=زیاد حرف زدن:76:
:32:

hosein7777
Monday 19 July 2010, 11:27 PM
اتم چه گويم زين وطن كز برگ برگ اين چمن*من خون

واقعا همینه

ولی عوضش امروز بسی خندیدم چونکه فهمیدم اشکین و علیشمس و 0098 و ساسی مانکن اسطوره های ما هستن.

lonly
Monday 19 July 2010, 11:29 PM
آقا باروک ارگ رو داره رمانتیک پیانو و ویولون کلاسیک هزار تا ساز فلامنکو گیتار و صدتا ساز دیگه سنتی و اینا بماند موسیقی محلی دهات های کرمانشاه هم تنبورو داره...
موسیقی اقوام وحشی آزتک هم سازهای کوبه ای خودش رو داره....

ساز رپ=زیاد حرف زدن

خووب اومدی لووتییی:41::41:
ولی مگه رپ سازه؟میشه اسم زیاد حرف زدن الکی رو گذاشت سبک یا ساز؟:106:

milad88
Monday 19 July 2010, 11:30 PM
واقعا همینه

ولی عوضش امروز بسی خندیدم چونکه فهمیدم اشکین و علیشمس و 0098 و ساسی مانکن اسطوره های ما هستن.
آره دیگه همین ادما هستن که بهشون میگی آزادی یعنی چی میان معنی میکنن دختر بازی بصورت تابلو!!

hosein7777
Monday 19 July 2010, 11:32 PM
ساز رپ=زیاد حرف زدن

واقعا همینه

یه مشت ادمی که نمی تونن حرف دلشونو چه از نظر اجتمعای و..تو قالب یه موزیک درست بزنن

رو میارن به این سطحی کاریا .....
مسویقی سطحی

طرفداراری سطحی

واقعا با تیشه افتاده به جوون جونونا..........

hosein7777
Monday 19 July 2010, 11:40 PM
آره دیگه همین ادما هستن که بهشون میگی آزادی یعنی چی میان معنی میکنن دختر بازی بصورت تابلو!!

و اینی که منو بیشتر از همه عذاب میده اینه که اینا میان اسم هوس های خودشونو میزارن عشق که واقعا ادم اتیش میگیره .....................

طرف 500 تا دختر دارن دورش میرقصن بعد میگه عاشقتم عاشقتم...اسم عشقم به گند کشیدن......

lonly
Monday 19 July 2010, 11:41 PM
واقعآ باعث تآسفه..
اونوقت انتظار داریم پیشرفت کنیم. کی میخواد به داده جوونا برسه با این طرز فکر و عقاید؟؟؟
من رفتم دوستان
دمه هرچی غیر رپیه گرم.باز باعث میشه آدم یکم امیدوارشه
مرسی از همه
شبتون بخیر

rezaranjbaraan
Monday 19 July 2010, 11:56 PM
اینم یه تکست با معنی از حسام استپس به تتلو که نگین ما رپ گوش ندادیم جمله اینه....

دافه چارده سالت اسمش بوروشاس به همه...میده مثه قندو نبات
واقعا چقدر پر معنا و با مثما

DesironnA
Tuesday 20 July 2010, 12:20 AM
درود
فکر میکنم همه تاریخچه رپ رو بدونند که چرا و از کجا اومده.
اما من داستانی توی ذهنم درباره چگونگی بوجود اومدنش پیش اومده که میگم...

بنام خدا
یکی بود، یکی نبود. غیر از خدا ... چرا! چن نفر دیگه هم بودن به خدا!
یه کارفرما بود که پوستش سفید بود، چنتا هم کارگر بودن که صبح ها نون و واکس میخوردن و میومدن سر کااار
کارفرماهه، خیلی به کارگراش زور میگفت.
یه روز که کارگرا گوشه ای نشسته بودن و داشتن مگس میپروندن، یکی از کارگرا یه آفتابه رو برعکس بغل کرده بود و داشت روش ریتم میگرفت، یکی دیگه اومد درددل کنه، دید هی هواسش پرت میشه. چرا؟ چون اون یکی داشت ریتم میزد رو آفتابه و این همش هواسش پرت میشد و نمیتونس حرفاشو بزنه. پس تصمیم گرفت، با ریتمی که اون یکی گرفته بود با ریتم حرف بزنه. از اونجایی هم که خیلی ذهن خلاقی داشت، حرفاشو تبدیل به تکست میکرد و میگفت. یکی دیگه که خیلی اعصابش از دست این دوتا خورد شده بود، شروع کرد به سوت زدن. اونوخ همه دیدن این کار خیلی حال میده، ادامش دادن...
تا همین 11 سال پیش که سروش خان لشگری رفته بود از دوستش موزیک بگیره، رپ رو که شنید(البته قبلا هم شنیده بود)، بفکرش افتاد ایرونی رپ کنه (بقول خودش رپ کنه)
بعد وقتی کارش گرفت و خیلیا دوست داشتن، چند نفر دیگه دیدن دارن از غافله دختر پسندا دور میشن، اومدن اونا هم خوندن.
بعد تکست های رپ، به داف بازی و پارتی و دیس کردن این و اون و غیره تبدیل شد و شد یه مشت چرت و پرت روونه اینترنت شد...
بله بچه ها.. قصه ما بسر رسید، ساسی مانکن به پارمیداش نرسیــــد...
مرده شور رپو ببرن که گوش موسیقیائی بسیاری رو کر کرد...
سپاس

Porya
Tuesday 20 July 2010, 12:34 AM
اگه اجازه بدید باز من یه دخالتی بکنم ..
ابتدا بگم که من خودم زیاد از سبک رپ خوشم نمیاد ولی به خاطر حالا کاری که توش فعالیت دارم مجبورم باهاش در ارتباط باشم .

فقط یه سوال تو ذهنمه : هدفتون از خورد کردن این سبک تو این تاپیک چیه ؟

DesironnA
Tuesday 20 July 2010, 12:39 AM
ابتدا بگم که من خودم زیاد از سبک رپ خوشم نمیاد ولی به خاطر حالا کاری که توش فعالیت دارم مجبورم باهاش در ارتباط باشم .

چه جالب. دقت نکرده بودم.
اما الان این سئوال من هم هست.
چرا؟؟

hosein7777
Tuesday 20 July 2010, 01:02 AM

تا شاید چند نفر اگاه بشن و دست از این سبک بردارن تا بیشتر از این ذهن و روح و روان و شخصیتشونو و...به باد نرفته

DesironnA
Tuesday 20 July 2010, 03:50 AM
و ای کاش پشت هر کاری تفکری وجود داشت...
این سبک میتونست برای خودش بهترین باشه. اما از اونجا که با اقدامات برخی به افتضاح کشیده شد، امیدی به بهبودیش نیست.
You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:19 AM
راستی یه چیزی یادم رفت. رپ 5 سال پیش با الان هیچ فرقی نداره.
نگید من ندیده و نشنیده حرف می زنم. آهنگ جدید جناب تتلو... ووووییی؟؟؟؟ واقعا که خجالت داره....
یا اشکین و علی شمس و هر کی دیگه که باهاش هست. صورت کارتونی دیدم؟ فیس پلاستیکی دیدم؟؟؟؟ اینا خیلی معنی عمیقی دارن نه؟

ایول چون یک آهنگ بد شده همه مضخرف ؟ یکی بهش زنگ بزنرو شنید ؟ مبارکت باشه آرمین شنید ؟ نکنه اینام مال 5 سال پیش . 5 سال پیش همه آهنگها کاور بود همش فحش بود همش کلکل بود بد نیست بدونی .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:20 AM
متاسفانه شما خودتونو خيلي بالا مي بينين كه يه جورايي ضعف به حساب مياد ولي اين كه مارو بچه خطاب مي كني خلاف ادبه حالا در كل از نظر خيلي از بزرگان موسيقي رپ رو قبول ندارن خود اين آقاي هيچكس به رپ خوندن ميگه رپ كردن حرف خودشه من كلا يه بيت مسخره رو موسيقي به حساب نمي يارم حالا خود داني

مصاحبه قیمیشی دیدی؟ هنرمندی که 40 سال توی این کار هیچکس به عنوان بهترین رپر ایران شناخت .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:22 AM

ما هم چیزی نگفتیم ولی خدایشش من اومدم بگم سنتی مضخرف خدایش اومدم بگم متال مضخرف ؟ ولی دوستان تا دلشون میخواد به ما توهین میکنند میگن بی سواد .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:24 AM
اوایل رپ فارسی جالب بود و این دلیلش نو بودنش بود.
اما برای کسی که گوشش به ظرافت موسیقی های دیگه عادت داره رپ گوش کردن برای مدت طولانی سخت میشه.
باید قبول کرد که رپ هم یه جور هنر ه .....اما خوب هنر هم مثل خیلی چیزای دیگه می شه درجه بندی کرد.... شما به عنوان شنونده می تونید قضاوت کنید که جایگاه رپ در بین بقیه ی سبک های موسیقی کجاست. فقط باید تعصب رو کنار گذاشت.

اگه رپ مضخرف بود مطمعا باشید بزرگان شما نابودش میکردن چه جهانی چه ایران نمیشستن نگاه کنند که یک تاپیک یک سایت زده بشه تا شما ها بگید باعث تخریب .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:26 AM
شرمنده.شما نمیتونی منو قانع کنی و من هم نمیتونم کسی رو قانع کنم.
در هر صورت من که رپو نمیپسندم.با گوش کردن بهشم مغزمو مشغول نمیکنم.چون به نظرم پایه و اساسی نداره.من از یاس و اینام گوش کردم ولی...
رپ هیچ قدرت درکی لازم نداره.بازم میگم.عامه پسنده.:40:
آهان چه جوری وقتی میگید برو کلاسیک گوش کن برو گلپا گوش کن من میگم سر در میگرم میگید نه برو گوش کن ولی به شما میگیم این دوتا آهنگ گوش کن میگید نه فکرم مشغول نمیکنم .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:28 AM
به نظر من " شاهین نجفی " سوای خواننده های این سبک است ! بر خلاف سطحی نگر های تکست ها دیگر رپ آهنگهای جالبی دارد !

تکست زندگی سگی ..
می خوان خانوما و آقایون از هم تفکیک شن !/بوش و لابی یهود ببینن و تحریک شن /و مسیح لات دم کوچه با دستمال یزدی /به قول ” مریم هوله ” نيچه تو لباس کردی/یه هاله ی مقدس رو سر مترسک!/یکی بزغاله می بینه همه رو ! یکی هم سگ !/شکم سیر و مغر پیر و انقلاب مخملی !/چریک کت شلواری و چه گوارای فکلی !/سیاسیای مست و مستای معتقد !/دکتر و پرفسور با پیشوند سید !/مفتی بی ریشه و ریشه ی مفتی ! امت گشنه !/کرم و کلام کذب و کشف و کتاب کهنه /دولت بیمار ! ملت بیزار ! مدیر غایب /جوون و جلق و جهاد اکبر و امام نائب /شهید زنده و زنده های مرده بی کفن /چماق و چراغ ِ دین چلغوزای بی وطن /فردوسی ! خط امامی با سربند یا زهرا /حافظ ! یه بسیجی کلاش به دست سر کوچه ها /حقوق بشر بشر بی حق حرفهای شیرین /تلفیق مسجد با نمای کاخ سفید کرملین /فمینیست مردونه ! حق زن می شه بازیچه ! /فالاچی با دامن مینی ژوپ و سبیل نیچه /این یعنی نقش من تو فیلم زندگی سگی /رل جنازه ای که زنده است به همین سادگی/ نفس کشیدن تو یه متن خسته با خط کشی /آخر قصه ی همه است ! آخر سگ کشی !/این یعنی نقش من تو فیلم زندگی سگی /رول یه جنازه که زنده است به همین سادگی /نفس کشیدن تو یه متن خسته با خط کشی /آخر قصه ی همه است ! آخر سگ کشی !

:24: جک قشنگی بود . اگه از نظر شما اینجوری میخونند باش گوش نکن کسی زورت نکرده .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:30 AM
دوست عزیز من در عرض دو دقیقه گقتم یه چیز متوسط از اب در اومد

در حالی که برای ه ترانه پاپ 3-4 ساعت وقت میزارم.

در ضمن اون چیزی که شما گفتی به اسم ترانه پاپ بیشتر تو رپ دیده میشه شما برو کلیپ برو بچ رو ببین یا همین کلیپ حالم بده ببین چطور

بجای کله ودشون کله خر میزارن >>>>این اسمش اعترضاه؟؟؟؟

در ضمن داریوش هم از نظر اعتراض جوونها گفت وگرنه دیدید که گفت سبکش رنگ و بوی غربی داره

در ضمن این تکست هایی که نوشتی کلی وقت بردن تا درست شدن تکست هایی که نه معلومه قافیه کجاست نه ردیف!!!

آهنگهای رپ یک زمانی کاور بود اونم اوایل که کاکل قحش بود . ببینم مگه منم نمیتونم یک شعر بگم بگم این کلاسیک یا پاپ آیا هر شعری ریتم قشنگی داره ؟ قرار نیست چون شما اون شعری گفتی پس اینکاره ای کارت توپ . شمام نارحتی گوش نکن کسی اجبارت نکرده .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:33 AM
درود
ببینید بحث کمی بد داره پیش میره...چرا با توهین به هم دارید بحث می کنید؟؟ چرا وقتی کسی مخالف شما حرف میزنه سعی در تخریبش دارید؟؟؟مخصوصا شما صبحان گرامی؟؟؟
من هم رپ خوب گوش دادم هم شایان نجفی گوش دادم و اتفاقا باهاش دوست هم هستم {دورادور} هم رپ رو میفهمم زادگاهش رو میدونم و ... اما با رپ مخالف هستم نه به خاطر موسیقی بلکه به دلایل فرهنگی و اجتماعی...
حالا شما الان میای میگی اشو فلان و گوش نکرده و ... این برخورد ها نشان از تعصب شدید هست...
پس تعصب نداشته باشید...
با دلیل و مدرک نقد کنید این سبک رو عنوان تاپیک هم به عنوانی بهتر تغییر دادم...
بحث کنید و نقد کنید و به چالش بکشید اما در کمال احترام اگر کسی مخالف شما حرف زد نیاید بگید تو هیچی نمیفهمی...چون این نشان از ضعف شما هست نه طرف مقابل...به جاش مدرک و دلیل بیارید و نقدش رو نقد کنید...
چرا اصول اولیه نقد و انتقاد رو رعایت نمیکنید؟؟در هیچ کجای سایت و بهتره بگیم در هیچ کجای ایران....
اتفاقا یکی از مشکلات اساسی موسیقی ما و مخصوصا رپ و پاپ همینه که 10 تا مجله و 5 تا منتقد درست حسابی نیستند که نظارت داشته باشند و کار ها رو نقد کنند ...و هر کسی هر چی دلش میخواد می زنه به اسم موسیقی و مفهوم میده به خورد مردوم..
آخره مگه هز کی چند تا لغت قلمبه سلمبه از تو لغت نامه در آورد چید پشت سر هم این میشه پند آموز و مفهمومی؟؟؟
اینطوریا هم نیست...
هردف اصلی من از این پست این بود که بحث رو به جهت درست هدایت کنیم..
اگر با صحبت به جهت درست بر خلاف میلم برای حفظ آرامش و قوانین باید از ابزار مدیریتی استفاده کنم..
.چه ایرادی داره دوستانه و بدور از تعصب موضوعی رو نقد و بررسی کنیم؟؟؟اگر این فرهنگ رو پیدا کنیم یا به کار ببریم خیلی از مشکلاتمون حل میشه...
پاینده باشید

با تشکر از شما که اسم تاپیک عوض کردن . ولی خداییش من به کسی توهین کردم ؟ ولی چند نفر اومدن گفتن بی سوادن کسایی که گوش میدن ؟چند نفر گفتن مضخرف ؟

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:35 AM
آخه داداش من دارم موومنت اول سونات مهتاب رو میزنم برم رپ جمع کنم کاریکه حرفه ای ترین طرفداراشم نمیکنن بابا یه لحظه دست ازین تعصب وردار آخه چی داره این چار کلمه ارجیف...؟ ماهم که هالو و بی سوادو خنگ نیستیم همه اینجا کلی تجربه و آرشیو و هزار جور سبک گوش کردن یه وقت جای دیگه توی محافل حرفه ای اسم رپو نیاری اصلا جوابتو نمیدن
برای بار صدم میگم رپ=زیاد حرف زدن
با سپاس..:27:

ببین باز اینم یک توهین لطفا درست حرف بزن !!! به خدا منم دهنم باز بشه هر چی میگما دیگه شورش دارین در میارین . منطقی حرف بزن نه مسخره بازی . ما هم گفتیم گوش نده نه اینکه اینجا بشین توهین کن اتفاقا من هر جایی میرم میگم رپ گوش میدم افتخارم میکنم . حالا بشین بخند .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:37 AM
دوست عزیز شما اسطوره رو چی تعریف میکنید؟؟؟؟

اسطوره یعنی داریوش یعنی سیاوش قمیشی...

چند وقت پیش گفتن ساسی مانکن مرد

کسی ککش گزید؟؟؟ولی حالا شما بگو خدای نکرده داریوش فوت کرد ببین این مردم چیکار میکنن

همین الان حاضرم شرط ببندم تو همین ایران حداقل 1000 نفر وجود دارن که اضرن جای داریوش بمیرن ...

اسطوره فریدون فروغی هستش که بعد این همه سال از مرگش هنوزم مردم با شنیدن ترانه هاش اشکشون در میاد

واقعا حرف خنده داری بود ساسی مانکن و اسطوووووره؟؟؟؟؟

پی وقتی کسانی مثل داریوش قیمشی حمایت کردن چرا حرفی نمیزنید اگه براتون اسطورن ؟ ببینم یعنی این افتخاری برای آدم که 1000 نفر برات بمیرن ؟ موفق باشی پس در کارت . شما هم میتونی رپ گوش ندی کسی مجبورت نکرده .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:43 AM
واقعا هم چه درد و دلایی داره...
یعنی درد و دل مردم ما اینه که بگن تو چقدر هلویی و............

یا اینه که یه خواننده بگه

لعنت ب چراغ سرخ لعنت به چراغ سبز

ببینم آیا کسی تا حالا سیاسی حونده بجز داریوش ؟ چرا یک نفر روز عاشورا خوند آریا آرام نژاد که چه آهنگ زیبا خوند و به خاطره همون آهنگ دستگیرش کردن ولی کدو یکیمون اینکار کردیم . ولی ببینم آیا همه پاپ خونهای ما سیاسی هستن ؟ ببینم مگه مهرداد نخوند مریم گل نازه من ؟ حالا بروبکس خوند سوسن خانوم خوشگل خانوم . یا سندی نبود که خیلیها قبولش داشتن میگفت تلاق تلاق میخوام ؟ حالا یاس میگه سیدی رو بشکن به حمایت زهرا امیر ابراهیم . این ک هیک سبک باشه یا نه باش ما تعیین نمیکنیم جامعه تعیین میکنه تا الانم که همه از آهنگهای رپ خوششون میاد .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:45 AM
ماتم چه گويم زين وطن كز برگ برگ اين چمن*من خون

آقا باروک ارگ رو داره رمانتیک پیانو و ویولون کلاسیک هزار تا ساز فلامنکو گیتار و صدتا ساز دیگه سنتی و اینا بماند موسیقی محلی دهات های کرمانشاه هم تنبورو داره...:dw26i1:
موسیقی اقوام وحشی آزتک هم سازهای کوبه ای خودش رو داره....:8ysyvb:

ساز رپ=زیاد حرف زدن:76:

ببین اینو شما تعیین نمیکنید مردم تعیین می کنند خیلی ناراحتت کرده گوش نکن ما که زورتون نکردیم ولی شما میخوای به زور ما رو مجبور کنید .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:47 AM
واقعا همینه

ایول بخند آره من میگم موسیق داان هستن چون هر کاری کردن بازم یک زحمتی کشیدن دستشونم درد نکنه . بخند که هر جایی میری آهنگهایی اینارو بشنوی .

منم خبر کن با هم بخندیدم

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:47 AM
خووب اومدی لووتییی:41::41:
ولی مگه رپ سازه؟میشه اسم زیاد حرف زدن الکی رو گذاشت سبک یا ساز؟:106:

ببخشید کلاسیک ساز ؟:24:

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:48 AM

اگه برای تو اینجوری معنی شد حود سمتش نیا برو بگو به همه بد .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:50 AM
واقعا همینه

یه مشت ادمی که نمی تونن حرف دلشونو چه از نظر اجتمعای و..تو قالب یه موزیک درست بزنن

رو میارن به این سطحی کاریا .....
مسویقی سطحی

طرفداراری سطحی

واقعا با تیشه افتاده به جوون جونونا..........

آره نمیوتنند شما بیا در قالب یک آهنگ بیان کن . حرف همه بلد بزنند بیا تو گود نه دور گود وایسا آی هوار بزن آی داد بزن . آی بگو اینجوری . آی بگو اونجوری . اگرم نمیخوای اینکارو کنی پس اعتراضی نداشته باش .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:52 AM
و اینی که منو بیشتر از همه عذاب میده اینه که اینا میان اسم هوس های خودشونو میزارن عشق که واقعا ادم اتیش میگیره .....................

طرف 500 تا دختر دارن دورش میرقصن بعد میگه عاشقتم عاشقتم...اسم عشقم به گند کشیدن......

آگه مطمعا برای حرفت دلیل بیار . مدرک بیار . من بیام بگم دور (اسم کسیو نمیبرم که بهتون بر نخور ) هزارتا معتاد جمع شدن .

میخوای برات یک مثال بزنم همون آقا که میگه برای داریوش ابی 100 نفر جون میدن یادش نفر که داریوش ابی برای صداشون تریاک میکشیدن .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:54 AM
اینم یه تکست با معنی از حسام استپس به تتلو که نگین ما رپ گوش ندادیم جمله اینه....

دافه چارده سالت اسمش بوروشاس به همه...میده مثه قندو نبات
واقعا چقدر پر معنا و با مثما

همین دیگه گوش ندادی این آهنگ مال چند سال پیش ؟ چند وقت حسام استپس آهنگ نداده ؟ پس حرف نزن .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:57 AM
درود
فکر میکنم همه تاریخچه رپ رو بدونند که چرا و از کجا اومده.
اما من داستانی توی ذهنم درباره چگونگی بوجود اومدنش پیش اومده که میگم...

بنام خدا
یکی بود، یکی نبود. غیر از خدا ... چرا! چن نفر دیگه هم بودن به خدا!
یه کارفرما بود که پوستش سفید بود، چنتا هم کارگر بودن که صبح ها نون و واکس میخوردن و میومدن سر کااار
کارفرماهه، خیلی به کارگراش زور میگفت.
یه روز که کارگرا گوشه ای نشسته بودن و داشتن مگس میپروندن، یکی از کارگرا یه آفتابه رو برعکس بغل کرده بود و داشت روش ریتم میگرفت، یکی دیگه اومد درددل کنه، دید هی هواسش پرت میشه. چرا؟ چون اون یکی داشت ریتم میزد رو آفتابه و این همش هواسش پرت میشد و نمیتونس حرفاشو بزنه. پس تصمیم گرفت، با ریتمی که اون یکی گرفته بود با ریتم حرف بزنه. از اونجایی هم که خیلی ذهن خلاقی داشت، حرفاشو تبدیل به تکست میکرد و میگفت. یکی دیگه که خیلی اعصابش از دست این دوتا خورد شده بود، شروع کرد به سوت زدن. اونوخ همه دیدن این کار خیلی حال میده، ادامش دادن...
تا همین 11 سال پیش که سروش خان لشگری رفته بود از دوستش موزیک بگیره، رپ رو که شنید(البته قبلا هم شنیده بود)، بفکرش افتاد ایرونی رپ کنه (بقول خودش رپ کنه)
بعد وقتی کارش گرفت و خیلیا دوست داشتن، چند نفر دیگه دیدن دارن از غافله دختر پسندا دور میشن، اومدن اونا هم خوندن.
بعد تکست های رپ، به داف بازی و پارتی و دیس کردن این و اون و غیره تبدیل شد و شد یه مشت چرت و پرت روونه اینترنت شد...
بله بچه ها.. قصه ما بسر رسید، ساسی مانکن به پارمیداش نرسیــــد...
مرده شور رپو ببرن که گوش موسیقیائی بسیاری رو کر کرد...
سپاس

دوست دارند بگن یک عده بی سواد هستن چون کسی دیگه کارهایی که آقایون دوست دارند گوش نمیدن ناراحت هستن بهشون فشار اومد . آره آقا من که مدرک کاردانی الکترونیکم گرفتم و دانشجوی کارشناسی الکتذونیکم هستم بی سوادم و همه دوستان دانشگاهی من که گوش میدن . شما هم با سواد .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:58 AM
تا شاید چند نفر اگاه بشن و دست از این سبک بردارن تا بیشتر از این ذهن و روح و روان و شخصیتشونو و...به باد نرفته

من میخوام مخم پر کنم از این اراجیف از نظر شما خییلیهای دیگم مثل من هستن حالا شما میخوای بیا ما رو بکش که دیگه گوش ندیم .

SOBHANTOTo3
Tuesday 20 July 2010, 10:02 AM
به هيچكس توهين نكردم و نمي كنم فقط يك كلمه براي خيلي ها متاسفم بريد نواي نواي گوش بديد هنوز

رپ هميشه هست چون قدرت داره
رپ هميشه هست چون خودتم گوش ندي از دور و بريات 4از 3 نفر 2 نفرش گوش مي دن
رپ بهت چسبيده چون مي خواد ذهنتو باز كنه
رپ هميشه زندست چون فهميد جامع چي مي خواد همونو خوند و داد زد

رپ براي هميشه موسيقي براي هميشه
ايران براي هميشه
ازادي براي هميشه
متال براي هميشه

يكم بزرگتر فكر كنيد بد نيست

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 10:05 AM
پاسخ اکثر دوستان دادم . ولی خداییش یکیتون بیاد بگه واقعا کجا از روی منطق و مدرک حرف زد . خداییش کدوم یکیتون 20 آهنگ رپ گوش داده ؟ خداییش اسم چند تا خواننده رپ میدونید که گوش کردین ؟ خداییش الان از کجا میدونید کی چی داره میخونه ؟ ببینم زانیار مگه دادش سیروان خسروانی نیست ؟ مگه خود سیروان تنظیم آهنگهاشو به عهده نداره ؟
خداییش یکی بیاد اینجا بگه من این 20 تا آهنگ رپ گوش کردم به این علت به این علت بدم میاد . ولی کی اینجوری حرف زد . یکی میگه مضخرف یکی میگه چرند این شد دلیل اینه بچهای دو ساله که چیزی دوست ندارند میگن نمیخوان الان اینجام همینجوری شده . فقط میان بد میگینو میرید بدون دلیل . از این به بد هرکسی دلیل نطقی داره بگه نه اینکه یک آهنگ یک زرش شنید حالا یک تیکش میده میگه ایناها چرند .

rumour
Tuesday 20 July 2010, 10:07 AM
برای چندمین بار.... ارزش یک کار به طرفداره عمومیش نیست. اگه همه ی این مملکت هم رپ بزارن و گوش بدن ولی 4 تا منتفد نظر مثبت نداشته باشن یا 4 تا طرف داره خاص باید نداشته باشه باز هم بی ارزشه.
نمونش فیلم اخراجی ها مثلا... دیدید ملت سره فیلم چی کار کردن؟؟ مخصوصا یکش. یه بار مجله فیلم می گرفتید یا دنیای تصویر... بعد لیست منتقدان نگاه می کردید می دیدید که بیشترین ستاره از 5 تا 3 بود اونم تکو توک....

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 10:08 AM
به هيچكس توهين نكردم و نمي كنم فقط يك كلمه براي خيلي ها متاسفم بريد نواي نواي گوش بديد هنوز

رپ هميشه هست چون قدرت داره
رپ هميشه هست چون خودتم گوش ندي از دور و بريات 4از 3 نفر 2 نفرش گوش مي دن
رپ بهت چسبيده چون مي خواد ذهنتو باز كنه
رپ هميشه زندست چون فهميد جامع چي مي خواد همونو خوند و داد زد

رپ براي هميشه موسيقي براي هميشه
ايران براي هميشه
ازادي براي هميشه
متال براي هميشه

يكم بزرگتر فكر كنيد بد نيست

ناراحت نشو از حرف اینا سبحان جان اینجا قاضی یک طرف رای میده . این همه دوستان توهین کردن چیزی نبود تا سبحان یک چیزی گفت شد تو هین .

با فکری بهتر به اینده مینگریم . نه با فکری بسته به گذشته .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 10:10 AM
برای چندمین بار.... ارزش یک کار به طرفداره عمومیش نیست. اگه همه ی این مملکت هم رپ بزارن و گوش بدن ولی 4 تا منتفد نظر مثبت نداشته باشن یا 4 تا طرف داره خاص باید نداشته باشه باز هم بی ارزشه.
نمونش فیلم اخراجی ها مثلا... دیدید ملت سره فیلم چی کار کردن؟؟ مخصوصا یکش. یه بار مجله فیلم می گرفتید یا دنیای تصویر... بعد لیست منتقدان نگاه می کردید می دیدید که بیشترین ستاره از 5 تا 3 بود اونم تکو توک....

پس اگه مردم مهم نیستن ؟ پس حرس چی میخورین ؟ ناراحت چی هستن ؟ شما برای همون ستارهات کار کن . ماهم برای مردم کار میکنیم . شما اگه انتقاد از رپ داره بگو چند تا خواننده رپ آهنگاشو گوش کردی ؟

SOBHANTOTo3
Tuesday 20 July 2010, 10:17 AM
پاسخ اکثر دوستان دادم . ولی خداییش یکیتون بیاد بگه واقعا کجا از روی منطق و مدرک حرف زد . خداییش کدوم یکیتون 20 آهنگ رپ گوش داده ؟ خداییش اسم چند تا خواننده رپ میدونید که گوش کردین ؟ خداییش الان از کجا میدونید کی چی داره میخونه ؟ ببینم زانیار مگه دادش سیروان خسروانی نیست ؟ مگه خود سیروان تنظیم آهنگهاشو به عهده نداره ؟
خداییش یکی بیاد اینجا بگه من این 20 تا آهنگ رپ گوش کردم به این علت به این علت بدم میاد . ولی کی اینجوری حرف زد . یکی میگه مضخرف یکی میگه چرند این شد دلیل اینه بچهای دو ساله که چیزی دوست ندارند میگن نمیخوان الان اینجام همینجوری شده . فقط میان بد میگینو میرید بدون دلیل . از این به بد هرکسی دلیل نطقی داره بگه نه اینکه یک آهنگ یک زرش شنید حالا یک تیکش میده میگه ایناها چرند .

ايول درسته كاملا اينا فقد چهارتا اهنگ گوش دادن رو يك سبك پر طرفدار جهان نظر مي دن

ما نمي دونيم از خودون برنجيم خودمونو درست كنيم يا بريم تو خيابون بگيم مرگ بر . . . .1

وقتي خودمون اينقدر ديكتاتوريم كه حاضر نيستيم يك سبك جديد رو تحمل كنيم همه چي مي گيم
ديگه چرا وقتي مي زننمون حرف مي زنيم

خيلي جالبه تاپيك زدن تخريب رپ وقتي اين اسم تاپيك باشه و حذف نشه چه انتظاري داري عزيزم

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 10:19 AM
از این به بد منم جدی جواب میدم اگرم کسی بخواد با مسخره بازی جواب بده منم با مسخره بازی جواب میدم .

SOBHANTOTo3
Tuesday 20 July 2010, 10:21 AM

نظر اصلي نظر مردمه
يك هنر مند براي مردم كار مي كنه
چيزي بايد بخونه كه مردم خوششون بياد حالا هر كي دوست نداره گوش نده دليل نميشه كه بياد تخريب كنه كه

به نظر تو الان تو مهموني و جشنمون چي بزاريم خوبه ؟؟/
داريوش؟
فرشيد امين ؟
كي؟

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 10:39 AM
میدونی من برای دوستان اونور یک مثالی زدم گفتم .

آقا رشته شما چی من برقم شما چی بازیگری . آقا بازیگریم شد رشته 4تا کلاس بری حل میشه دیگه رشته نیست که آقا بیا برو برق ببین چی داره نمیدونی چه پیچیدگی داره . آقا اخه بازیگری خیلی دوست دارم آخه آقا جون چهارتا خنده گریه کردن 4تا حرف زدن از روی نوشته کاری داره . بیا ببرمت برق ببین داریم مدار یک تلوریزیون که دارای 100 هزارتا ترانزیستور بررسی میکنیم . نه آقا دوست ندارم اینو باشه آقا اشالله موفق باشی یا نه آقا خودت مسخره نکن فکرت بازتر کن خوت الاف میکنی با بازیگری هیچی نداره . کدوم جواب بهتر ؟

آقا مدرکت چی لیسانس آقا مدرک تو چی سیکل یهو هاها بهش بخندم سیکل داره . دنبال کاری ؟ یهوهاها بهت کار نمیدن که بیا برو درستو بخون برو دکترا بگیر برو فوق لیسانس بگیر . نه آقا نمیتونم توانشو ندارم بالاخره با همین سیکل میریم یک تعمیرگاهی یا میریم یک مغازه میزنیم . یهوهاها میخوای بری پفک بفروشی ؟ خودت مسخره کردی با اینکار مضخرفت ؟ یه خورد بیشتر بی اندیش . آقا شما چرا هی منو مسخره میکنی ؟ آخه خنده داری من دارم توی یک شرکت زیر کولز کیف میکنم تو میخوای توی این گرما بری زیر ماشین کلی روغنی بشی ؟
حالا جواب دیگه آقا میخوای مغازه بزنی بهتر نیست درستو ادامه بدی . چرا میدونم ولی نتونستم ادامه بدم دیگه . چرا ؟ در توانم نیست . اشکالی نداره پس اشالله در کارت موفق باشی . اگر خواستی به من بگو کمکت کنم تا کار بهتری گیر بیاری . ممون آقا .

کدوم جوابها بهتر حکایت ما با دوستانم همین دنبال درست کردن نیست تخریب کردن دنبال کمک کردن نیست از بین بردن . دنبال این نیستن به اونی که پایین تر کمک کنند میخوان در حد خودشو باشن کمک کنند اگر پایین تر هستن باید نابود بشن .

sepsan25
Tuesday 20 July 2010, 10:54 AM
واقعا برای فرهنگ کشورم تاسف می خورم .
وقتی ما پربارترین موسیقی رو داریم اونوقت می ریم از یه سبک بی بندوبار و بی ارزش حمایت می کنیم این بهترین مثال برای خیانته !! اصلا میگیم مردم سنتی گوش نکنن ولی این اراجیف رو هم نباید گوش بدن .
براتون متاسفم

SOBHANTOTo3
Tuesday 20 July 2010, 10:56 AM
واقعا برای فرهنگ کشورم تاسف می خورم .
وقتی ما پربارترین موسیقی رو داریم اونوقت می ریم از یه سبک بی بندوبار و بی ارزش حمایت می کنیم این بهترین مثال برای خیانته !! اصلا میگیم مردم سنتی گوش نکنن ولی این اراجیف رو هم نباید گوش بدن .
براتون متاسفم

:21::21::21::21::21::21:

باشه حالا كه تو گفتي ديگه هيچكي گوش نمي ده

رو چه حسابي مي گي بي ارزش الان تو دنيا كلي طرفدار داره تا ابد كه نميشه يك نوع اهنگ گوش كرد كل جهان تغيير مي كنن عزيز من

DesironnA
Tuesday 20 July 2010, 10:58 AM
درود
راک، متال، رپ و ... تماما موزیک اعتراض بودند. اعتراض به مسائل اجتماعی، سیاسی و غیره.
اما بنی بشر همیشه عادت داره گند بزنه به همه چیز!
من یک راکر هستم. درباره موسیقی ای که درش کار میکنم و بهش عاشقانه علاقه دارم صحبت میکنم.
در زمینه راک و متال، بسیاری بودند که بجای اینکه به آرامان اصلی این سبک ها عمل کنند، برای تبلیغات و درآمد، به سمت و سویی کاملا پرت روانه شدند و اما مهم اینه که نموندند.
اینطور کج روی ها هیچ نتیجه ای جز ایجاد تبی گذرا و سپس ناپدید شدن دربر نداره.
من حتی زمانی جایی شنیدم جوانی هنگام گوش دادن به موسیقی متال متالیکا خودکشی کرد و مرد!
خب اما متالیکا هیچ وقت ترانه ای در باب خودکشی و شیطان پرستی و تشویق نا امیدی و ... نساخته و نخونده!
برای توجیه صحبتم، پیشنهاد میکنم کنسرتهای این گروه تاریخی رو نگاهی بیندازید...
جیمز، خواننده، ترانه سرا، گیتاریست ریتم و یکی از آهنگسازان این گروه، در هنگام اجرای کنسرت، چنان بر زمین به اصطلاح میخکوب میشه، تو گوئی ریشه بر اعماق زمین دارد!
همیشه لبخند بر لب داره و مردم رو به ذوق میاره و ... (این رو برای اون دسته از اشخاص مطرح کردم که به ترجمه پارسی ترانه های این گروه دسترسی ندارند)
تقدس موسیقی (هر سبکی) در همینه. به قول استاد مسلم هیپنوتیزم استاد کابوک (شعبان طاووسی): "هیچگاه نمیبایست موجودیت و اهداف اصلی و آسمانی موسیقی را فراموش کرد. در غیر این صورت، خیانتی اعمال شده آنچنان تلخ که زن در حق مرد زندگیش نکرده"
اما. اما این طبیعت نسل ناخلف بشره که مثال قرون گذشته، آفرینش رو فدای سود شخصی خود میکنه و این جنایت رو در حق آفریده پاک و همیشه مظلوم و کودکانه ای بنام "موسیقی"، همیشه بیرحمانه اعمال میکنه...
نمونه ش رو حتی در موسیقی دستگاهی ایران زمین هم میشه دید...

اما درباره رپ و دیدگاه من درباره رپ:
رپ اگر موسیقی نبود، به عنوان سبک در دنیا تایید نمیشد.
از لحاظ ترانه (تکست) بسیار قوی.
از لحاظ وکال (دکلمه ریتمیک ترانه) فوق العاده تکنیکی و قوی.
از لحاظ موسیقی اما... نمیتوان موسیقی رپ رو موسیقی ای دونست که روش تفکر موسیقیایی ای شده.
موسیقی رپ، بنوعی لوپ شده چند میزانه + اکسنت هایی مختصر + حذف یا افزایش اینسترومنت های سینسی.

دقت داشته باشید. وقتی درباره سبک رپ صحبت میکنم، در واقع فقط درباره سبک خالص رپ حرف میزنم نه تلفیق رپ با دیگر سبک ها.

اما وقتی سبک رپ رو با سبک های دیگر نظیر پاپ، دستگاهی، مجلسی، راک و متال تلفیق میکنیم، بطور کلی امتیاز منفی موسیقی رپ تغیییر میکنه.
از جمله گروه های تلفیقی رپ-متال، گروه لینکین پارک هست. (عزیزان راکر حتما این گروه رو میشناسند)
وقتی زمان تلفیق رپ با سبکی نوعی پیش میاد، بواسطه علم موسیقیائی سبک نوعی تلفیق شده با سبک رپ، نتیجه سبک تلفیقی ای هست که از لحاظ موسیقیائی نیز غنیست.

اما درباره رپ ایرانی و رپرهای ایران:
خب اوایل تولد رپ ایرانی، رپرهای ایرانی تکست های اعتراضی-انتقادی بسیار عالی و به قول دوستم (هول) دهنده ای داشت. نظیرش رو هم میشه به سروش لشگری (هیچکس) ، یاسر (یاس)، ابلیس و... نام برد.
اما زمان به گند کشیدن این سبک نوپا هم رسید و رپر نماهایی پا را جلو گذاشتند و برای معروفیت و ایجاد جاذبه های مختلف شخصی و غیر شخصی، قطعه هایی ساختند با تکست هایی که همگان از معنا و مفهوم زننده شون بهتر از من باخبرند.
اما هنوز رپرهای معترض و منتقد، و معتقد و پایبند به اصول اعتراضی-انتقادی رپ ماندند و خواندند...
ولی از اونجا که در میهمانی ها و پارتی ها و محافل تفریح و هواهای دو نفره کسی رپ اعتراضی-انتقادی گوش نمیده، کم کم به رپ های به قولی اشتباهی روی اوردند.

درد من و من ها از رپ های اشتباهی اینه:

"گوش شنونده ایرانی، مثال بره ایست میان دشتی پر از گرگ های درنده. گرگ به اندازه قرن ها وجود داره. لااقل گرگی دیگر به این دشت دهشتناک اضافه نکنیم..."

تمام این ها رو گفتم تا به تمامی دوستان نت آهنگی خودم بگم برای دردی که همگان ازش باخبر هستیم جدال نکنیم. باید دنبال درمان قطعی بود. اگر درمان قطعی وجود نداره، لااقل بدنبال واکسنش باشیم برای گوشهای هنوز سالم و سفید. من عقیده دارم تمام هنرمندان به نوعی پیام آورند. پیام آور پروردگاری که معجزه موسیقی رو به بشریان اهداء کرد. به قول یکی از دوستان گیتاریستم: "رسالتمون رو فراموش نکنیم"

سپاس

rezaranjbaraan
Tuesday 20 July 2010, 11:10 AM
همین دیگه گوش ندادی این آهنگ مال چند سال پیش ؟ چند وقت حسام استپس آهنگ نداده ؟ پس حرف نزن .

عزیزم یعنی شما که رپ میکنین وایمیسین هرچند سال یه بار آهنگ خوب بیاد در ضمن اگه تعریفی جامع تر از تعریف من واسه رپ پیدا کردی بیا بنویس..:106:

رپ=تعدادزیادی کلمه که طرف همینجوری میگه
:21:

sepsan25
Tuesday 20 July 2010, 11:12 AM
:21::21::21::21::21::21:

باشه حالا كه تو گفتي ديگه هيچكي گوش نمي ده

رو چه حسابي مي گي بي ارزش الان تو دنيا كلي طرفدار داره تا ابد كه نميشه يك نوع اهنگ گوش كرد كل جهان تغيير مي كنن عزيز من

من قبلا هم گفتم برای شما باید حتما چاره اندیشی کرد !!:24:
شما تنها ارزش رپ رو به هوادارانش می دونید اگر این شکلی باشه همه ی مردم یه زمانی بت پرست بودند پس بت پرستی هم دین کامل و با ارزشی بوده !!

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 11:36 AM
عزیزم یعنی شما که رپ میکنین وایمیسین هرچند سال یه بار آهنگ خوب بیاد در ضمن اگه تعریفی جامع تر از تعریف من واسه رپ پیدا کردی بیا بنویس..:106:

رپ=تعدادزیادی کلمه که طرف همینجوری میگه
:21:

اصلا میفهمی من چی میگم ؟ نه دوست من ما هر هفته وای میستیم یک آهنگی بیاد . ولی گفتم که این آهنگ شاخی نیست که اومدی به مسخره گرفتی مال 3 4 سال پیش .
گفتم بهت این آهنگ

چند تا آهنگ رپ گوش کردی اسم خوانندهاش بگو ؟

مگه کسی مجبورت کرد گوش کنی اگه فکر میکنی اینجوری گوش نده . مگه میگم گوش بده .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 11:36 AM
من قبلا هم گفتم برای شما باید حتما چاره اندیشی کرد !!:24:
شما تنها ارزش رپ رو به هوادارانش می دونید اگر این شکلی باشه همه ی مردم یه زمانی بت پرست بودند پس بت پرستی هم دین کامل و با ارزشی بوده !!

اگه گوش نکردی پس در موردش حرف نزن .

ام در مورد پبت پرستی اون یکی زمانی بود که تموم شد مگه الان رپ از بین رفته که ما داریم میگیم گوش بدین . مثالت اصلا جور در نمیاد . اگه بخوای توی اون زمان بگی میشه . اون زمان همه بت پرست بودن و هر کسی هم به دنیا می اومد بت پرست میشد .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 11:38 AM
اگه بخوای باز اینجوری ادام بدین من بلدم جواب بدم . . اگه اینجوری باشه منم جواب رو به مسخره بازی مضحک میگیرم . لطفا احترام خودتون نگه دارید . شما توی این تاپیک سنتی خودت از من خواستی منم دیگه چیزی نگفتم من اینجا تقاضا کردم درست جواب بدین .

sepsan25
Tuesday 20 July 2010, 11:49 AM
اگه گوش نکردی پس در موردش حرف نزن .

ام در مورد پبت پرستی اون یکی زمانی بود که تموم شد مگه الان رپ از بین رفته که ما داریم میگیم گوش بدین . مثالت اصلا جور در نمیاد . اگه بخوای توی اون زمان بگی میشه . اون زمان همه بت پرست بودن و هر کسی هم به دنیا می اومد بت پرست میشد .

هیچکس یاس ارمین ساسی شاهین علیش اشکین اتیش و...

siamaks
Tuesday 20 July 2010, 11:51 AM
((:

rumour
Tuesday 20 July 2010, 12:37 PM
واقعا علاقه ای به نام بردن نداشتم ولی...
یاس ( البته بعد از 1000 بار که گفتم، این یکی بحثش با یقیه فرق داره. ولی همین یکی فقط)
ساسی، اشکین، علی شمس ، هیچ کس،
در ضمن اگر ارزش یک کار به تعداد طرف داراش بود... همون مثال فیلم خوب میشه. پس اخراجی ها باید بشه بهترین فیلم ایران دیگه نه؟

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 12:44 PM
خوب حالا برای من از هر کدوم دو تا از این آهنگهایی خوندن بنویسید شعراش یا یک جملهاش و بعد بهم بگید مشکل این جملات چی هست ؟

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 12:50 PM
واقعا علاقه ای به نام بردن نداشتم ولی...
یاس ( البته بعد از 1000 بار که گفتم، این یکی بحثش با یقیه فرق داره. ولی همین یکی فقط)
ساسی، اشکین، علی شمس ، هیچ کس،
در ضمن اگر ارزش یک کار به تعداد طرف داراش بود... همون مثال فیلم خوب میشه. پس اخراجی ها باید بشه بهترین فیلم ایران دیگه نه؟
غیر این بود ؟ که همه به عنوان بهترین فیلم ایران ازش میگفتن . هنرمندان ما تعیین نمیکنیم مردم تعیین میکنند شاید یک بازیگر مردم دوست نداشته باشن توی هر فیلمی بازی کنه آیا ازش بد نمیگن ؟ آیا کسی دیگه اون فیلم نگاه میکنه نه میاد میگه این بازیگرست بزن یک جای دیگه یا بریم یک فیلم دیگه ببینیم . حالا شما بیا توی همجا بگو آقا این هنرمند خیلی کار کرد . آقا مردم دوست ندارند نه آقا شما دقت کن به حرفم این سالها کار کرد جایزه اینو داره اونو داره نباشه ولی ما خوشمون نمیاد .

هنرمند مردم تعیین میکنه باشه یا نباشه . شما یک کار عالی بساز وقتی مردم دوست نداشت باشند ببینم شما باز میگه کار من عالی ؟ مردم مهم نیستن ؟

بک مجسمه ساز یک هنرمنده حالا ازش بپرسن هنرت چی باید بگه من گل لگد میکنم چون نمیتونه هنوز یک مجسمه درست بساز حق نداره بگه من هنرم توی مجسمه سازی ؟

symphony-x
Tuesday 20 July 2010, 12:59 PM
من روزی 100 آهنگ رپ گوش میدم تو ماشین تو مغازه های مختلف که وارد میشم تو کافی نت و همه جا هر از گاهی تو ماهواره
.................................................. ..
اون یکی میگه
ای وای عجب هلویی بود.......... بد نیست *****************
خیلی فلسفی بود لیریکز میشه چند صفحه نقد نوشت راجع بهش
اون از آقای تهی که میخواد بکنه دزدکی لبهاشو
البته همه ی اینا با چاشنی دلمب دولومب
موزیکش هم هیچی نداره
پ.ن: در مورد کاوه یغمایی که گفته بودید کارای سیروان خسروی و اسماعیل اسفندیاری بهتره کاملا مخالفم
مثل اینکه تو همه ی استایل های موزیک دکترا دارید
کاری که کاوه میکنه یه کار راک هست از نظر سولو نویسی کاوه یغمایی عالیه و به نظر من تو ایران رو دست ندار ه سولو ها احساسی و همراه با آهنگ هست البته سولو های همایون مجد زاده هم همینطوره چیزی که خیلی نوازند های معروف خارجی اون رو رعایت نمیکنن

DesironnA
Tuesday 20 July 2010, 01:08 PM
غیر این بود ؟ که همه به عنوان بهترین فیلم ایران ازش میگفتن . هنرمندان ما تعیین نمیکنیم مردم تعیین میکنند شاید یک بازیگر مردم دوست نداشته باشن توی هر فیلمی بازی کنه آیا ازش بد نمیگن ؟ آیا کسی دیگه اون فیلم نگاه میکنه نه میاد میگه این بازیگرست بزن یک جای دیگه یا بریم یک فیلم دیگه ببینیم . حالا شما بیا توی همجا بگو آقا این هنرمند خیلی کار کرد . آقا مردم دوست ندارند نه آقا شما دقت کن به حرفم این سالها کار کرد جایزه اینو داره اونو داره نباشه ولی ما خوشمون نمیاد .

هنرمند مردم تعیین میکنه باشه یا نباشه . شما یک کار عالی بساز وقتی مردم دوست نداشت باشند ببینم شما باز میگه کار من عالی ؟ مردم مهم نیستن ؟

بک مجسمه ساز یک هنرمنده حالا ازش بپرسن هنرت چی باید بگه من گل لگد میکنم چون نمیتونه هنوز یک مجسمه درست بساز بحق نداره بگه من هنرم توی مجسمه سازی ؟
دقیقا. ارزش هنری هنر و هنرمند رو مخاطبشه که تایین میکنه.
اما نکته ای هم وجود داره! بسیاری نقاش ها و نوسندگان ادبی و شعرا بودند که سالهای سال پس از مرگشون مردم (مخاطب) تازه پی به ارزش هنری آثار و سبک و سیاق ایشان بردند و تازه پس از مرگشان تاریخی شدند و ماندگار. در صورتی که در زمان حیات، به سخره و توهین و حتی شکنجه و اعدام محکوم شدند...

اما درباره ارزش:
این دقیقا مثالی بود که برای یکی از دوستان نت آهنگی، زمانی در تاپیک نمونه کارهاش گفتم:
ارزش، به تنهایی معنا نداره.
ارزش با پسوندهاشه که معنی دار میشه.
همه پیتزا دوست دارند. اگر از مردم بپرسید بهترین غذای مورد علاقه شما چیه، نود درصد میگن:"پیتزا"
در صورتی که پیتزا از لحاظ غذایی، فاقد ارزش غذائیه...

گفته های هر دو عزیز از نظر من در جای خود درست و منطقیست. (البته که من نه داورم و نه پرویز!)

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 01:30 PM
من روزی 100 آهنگ رپ گوش میدم تو ماشین تو مغازه های مختلف که وارد میشم تو کافی نت و همه جا هر از گاهی تو ماهواره
.................................................. ..
اون یکی میگه
ای وای عجب هلویی بود.......... بد نیست *****************
خیلی فلسفی بود لیریکز میشه چند صفحه نقد نوشت راجع بهش
اون از آقای تهی که میخواد بکنه دزدکی لبهاشو
البته همه ی اینا با چاشنی دلمب دولومب
موزیکش هم هیچی نداره
پ.ن: در مورد کاوه یغمایی که گفته بودید کارای سیروان خسروی و اسماعیل اسفندیاری بهتره کاملا مخالفم
مثل اینکه تو همه ی استایل های موزیک دکترا دارید
کاری که کاوه میکنه یه کار راک هست از نظر سولو نویسی کاوه یغمایی عالیه و به نظر من تو ایران رو دست ندار ه سولو ها احساسی و همراه با آهنگ هست البته سولو های همایون مجد زاده هم همینطوره چیزی که خیلی نوازند های معروف خارجی اون رو رعایت نمیکنن

باز نشد . ببینید من گفت دو تا شعر درست ازشون بگو باز به مسخره گرفتین .

همون آقای سیروان خسروانی کارای برادر خودش زانیار نمیسازه و تنظیم نمیکنه ؟ زانیار مگه رپر نیست ؟چرا به زانیار نمیگه رپ نخون ؟

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 01:40 PM
دقیقا. ارزش هنری هنر و هنرمند رو مخاطبشه که تایین میکنه.
اما نکته ای هم وجود داره! بسیاری نقاش ها و نوسندگان ادبی و شعرا بودند که سالهای سال پس از مرگشون مردم (مخاطب) تازه پی به ارزش هنری آثار و سبک و سیاق ایشان بردند و تازه پس از مرگشان تاریخی شدند و ماندگار. در صورتی که در زمان حیات، به سخره و توهین و حتی شکنجه و اعدام محکوم شدند...

اما درباره ارزش:
این دقیقا مثالی بود که برای یکی از دوستان نت آهنگی، زمانی در تاپیک نمونه کارهاش گفتم:
ارزش، به تنهایی معنا نداره.
ارزش با پسوندهاشه که معنی دار میشه.
همه پیتزا دوست دارند. اگر از مردم بپرسید بهترین غذای مورد علاقه شما چیه، نود درصد میگن:"پیتزا"
در صورتی که پیتزا از لحاظ غذایی، فاقد ارزش غذائیه...

گفته های هر دو عزیز از نظر من در جای خود درست و منطقیست. (البته که من نه داورم و نه پرویز!)

مرسی از شما به اینها میگن یک صحبتهای منطقی همیشه توی این تاپیک حرفهای شما رو بیشتر دوست داشتم تا بقی . اون کاری که گفتینم انجام دادم .

آقا من دوست دارم ازم انتقاد کنند انتقادات باعث پیشرفت ولی نه اینکه بیان به مسخره بگیرند که دوباره این همه خواهش کردیم ولی باز یکی اومد مسخره کرد .

حالا منم همین سوال دارم آیا میشه بیام بگیم از فردا هیچکسی حق نداره پیتزا بخوره ؟ از فردا هیچکسی حق نداره پیتزا بفروش ؟ خوب معلوم نمیشه به همه فشار میاد . همیگی مون همینیم پیتزا رو دوست داریم ولی چلوکباب بیشتر مزه میده مرغ بریونی بیشتر به دلمون میچسبه . خاویار یه حال دیگه است . منم همینو میگم آقا ما که نمیگیم رپ آخر آهنگ دیگه هر چی موزیسین تو رپ آقا ما هم میگیم دوست داریم . حالا کاری مثل ساسی مانکن یک هفته گوش میدی میزاری کنار کاریم مثل داریوش همیشه گوش میدیم هیچ وقتم ازش خسته نمیشیم . خوب این بستگی به اون هنرمند داره که چه ارزشی برای خودش قایل که آهنگاشو موندگاری بیشتری داشته باشه یا نداشته باشه .

حالا من دوست دارم مثل ساسی مانکن باشم آهنگم دو روز گوش بدن بندازن کنار ولی دوبار دو روز بعدش یک آهنگ دیگه بدم . شما دوست دارید مثل داریوش یک آهنگ بخونید که همه سالهای سال گوش بدن مثل بوی گندم چشم من . که هنوز هنوز خود من عاشق آهنگاشم .

Sohrab Iwis
Tuesday 20 July 2010, 01:47 PM
درود بر دوستان
بعد از 2 ماه دارم پست میدم !!
اونم فقط به خاطر اینکه دیدم بعضی ها میخوان رپ رو خراب کنن
این کار درست نیست دوستان !!
به خدا رپ درست حسابی هم داریم و کم هم نیستن
حالا اونایی که متاسفانه میخوان معروف بشن به کارایی دست زدن که قابل تصور هم نیست !!
و همچنین تعداد اونایی که خوب میخونن هم کم نیستن
اون عده ی معدود رو کنار بزارید و واقعیت رپ رو ببینید
بعضی آهنگها حتی اشک من رو هم در آورده
اما من تو یه پست خوندم که این سبک فاقد احساسات است !!
احساساتی برخورد نکنید

منتظر انتقادی هستم که احساسی نباشه و منطقی باشه اونوقته که جواب دادن بهش ارزش داره نه اینکه بیایم به سلایق همدیگه توهین کنیم !!

ممنون از دوستان

DesironnA
Tuesday 20 July 2010, 01:57 PM
مرسی از شما به اینها میگن یک صحبتهای منطقی همیشه توی این تاپیک حرفهای شما رو بیشتر دوست داشتم تا بقی . اون کاری که گفتینم انجام دادم .

آقا من دوست دارم ازم انتقاد کنند انتقادات باعث پیشرفت ولی نه اینکه بیان به مسخره بگیرند که دوباره این همه خواهش کردیم ولی باز یکی اومد مسخره کرد .

حالا منم همین سوال دارم آیا میشه بیام بگیم از فردا هیچکسی حق نداره پیتزا بخوره ؟ از فردا هیچکسی حق نداره پیتزا بفروش ؟ خوب معلوم نمیشه به همه فشار میاد . همیگی مون همینیم پیتزا رو دوست داریم ولی چلوکباب بیشتر مزه میده مرغ بریونی بیشتر به دلمون میچسبه . خاویار یه حال دیگه است . منم همینو میگم آقا ما که نمیگیم رپ آخر آهنگ دیگه هر چی موزیسین تو رپ آقا ما هم میگیم دوست داریم . حالا کاری مثل ساسی مانکن یک هفته گوش میدی میزاری کنار کاریم مثل داریوش همیشه گوش میدیم هیچ وقتم ازش خسته نمیشیم . خوب این بستگی به اون هنرمند داره که چه ارزشی برای خودش قایل که آهنگاشو موندگاری بیشتری داشته باشه یا نداشته باشه .

حالا من دوست دارم مثل ساسی مانکن باشم آهنگم دو روز گوش بدن بندازن کنار ولی دوبار دو روز بعدش یک آهنگ دیگه بدم . شما دوست دارید مثل داریوش یک آهنگ بخونید که همه سالهای سال گوش بدن مثل بوی گندم چشم من . که هنوز هنوز خود من عاشق آهنگاشم .

درود
شما لطف دارید به من..
درسته. نه تنها در این مورد خاص، بلکه در هیچ سبکی هیچکس حق این رو نداره که بر شنونده جبر کنه فلان سبک رو گوش کن، فلان سبک رو گوش نکن!
اگر چنین بود، اشرف مخلوقات نبودیم دوستان. "حق انتخاب"، که زائیده آزادی اندیشه هست، یکی از بارزترین تفاوت های بین انسان و دیگر مخلوقاته روی زمین...

راه حل این موضوع هم این هست اگر میخواهیم دیگران به سوی سبکی دیگر نظر بیافکنند، تنها با ارائه نمونه اون سبک و تنها در قالب پیشنهاد این کار ممکنه نه زور و امر و جبر و تهدید.
سپس قضاوت و انتخاب رو به عهده خود شخص واگذار میکنیم.
به قولی شاعر میفرماید: آمدی جانم به قربانت اما حالا چرا عاقل کند کاری که باز آید به کنعان غم مخور خربزه با پوست...! ای وای! چی شد!!! عذر میخوام! اساتید شاعر در مخیله بنده همزمان اظهار فضل نمودند که چنین شد!!
سپاس

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 02:08 PM
[quote=joojefarary;126016]آهان چه جوری وقتی میگید برو کلاسیک گوش کن برو گلپا گوش کن من میگم سر در میگرم میگید نه برو گوش کن ولی به شما میگیم این دوتا آهنگ گوش کن میگید نه فکرم مشغول نمیکنم .[/quote

:24::24::24:
من اصلآ کلاسیک کار نمیکنم دوست عزیز:am

دوست من حواست باش چی داری داری میگی من شما رو به مضحک نگرفتم .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 02:15 PM
درود
شما لطف دارید به من..
درسته. نه تنها در این مورد خاص، بلکه در هیچ سبکی هیچکس حق این رو نداره که بر شنونده جبر کنه فلان سبک رو گوش کن، فلان سبک رو گوش نکن!
اگر چنین بود، اشرف مخلوقات نبودیم دوستان. "حق انتخاب"، که زائیده آزادی اندیشه هست، یکی از بارزترین تفاوت های بین انسان و دیگر مخلوقاته روی زمین...

راه حل این موضوع هم این هست اگر میخواهیم دیگران به سوی سبکی دیگر نظر بیافکنند، تنها با ارائه نمونه اون سبک و تنها در قالب پیشنهاد این کار ممکنه نه زور و امر و جبر و تهدید.
سپس قضاوت و انتخاب رو به عهده خود شخص واگذار میکنیم.
به قولی شاعر میفرماید: آمدی جانم به قربانت اما حالا چرا عاقل کند کاری که باز آید به کنعان غم مخور خربزه با پوست...! ای وای! چی شد!!! عذر میخوام! اساتید شاعر در مخیله بنده همزمان اظهار فضل نمودند که چنین شد!!
سپاس

منم همینو گفتم من خودم چند تا آهنگ گذاشتم گفتم گوش کنید . کلیپ قمیشی گذاشتم گفتم گوش کنید ولی کدوم از این کاربرا اینکار رو کردن . مشخص بود هیچ کدوم چون هیچکس در موردشون حرف نزد و فقط شروع کردن دوباره به مسخره کردن . همین الان اون دوستمون بهش گفتم از هر کدوم دو تا قسمت از شعراشون بگید برداشت برای من گذاشته هلویی!! یا اون یکی دوستمون بهش گفتم شعری که گذاشتی مال آهنگ حسام استپس که مال 3 4 سال پیش و دیگم آهنگ نداد اومد میگه یعنی رپرها سال به سال آهنگ میخونند !!! اینجور بخوان جواب بدن خوب همین میشه بعد به ما میگن انتقاد قبول نمیکنید .

Sohrab Iwis
Tuesday 20 July 2010, 02:16 PM
بابا چرا با هم دعوا میکنید ؟؟!!

عین بچه ها هستن که میگن این ماله من اون ماله من آخرشم به نتیجه نمیرسن
این چه وضعشه ؟

ابجاد کننده ی تاپیک کیه اینجا ؟ پس چرا شما تاپیکتو کنترل نمیکنی ؟
مگه شما نگفتید به دور از دعوا و این جور صحبتا ؟؟؟؟ پس کو ؟؟ کجاست ؟

اگه آدم انتقاد بکن هستید بسم الله
چرا توهین میکنید به هم دیگه ؟؟؟؟
من 5 ساله دارم رپ گوش میدم ازشم دفاع میکنم ولی نمیگم سنتی بده
آقا جان خوشم نمیاد

شمام اگه خوشت نمیاد رپ گوش نده عزیز !!
شما مگه مجبوری ؟؟
منم سنتی گوش نمیدم چون خوابم میگیره

حالا منتظر انتقادم

milad88
Tuesday 20 July 2010, 02:57 PM

سبک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:21:

milad88
Tuesday 20 July 2010, 03:00 PM
درود بر دوستان
بعد از 2 ماه دارم پست میدم !!
اونم فقط به خاطر اینکه دیدم بعضی ها میخوان رپ رو خراب کنن
این کار درست نیست دوستان !!
به خدا رپ درست حسابی هم داریم و کم هم نیستن
حالا اونایی که متاسفانه میخوان معروف بشن به کارایی دست زدن که قابل تصور هم نیست !!
و همچنین تعداد اونایی که خوب میخونن هم کم نیستن
اون عده ی معدود رو کنار بزارید و واقعیت رپ رو ببینید
بعضی آهنگها حتی اشک من رو هم در آورده
اما من تو یه پست خوندم که این سبک فاقد احساسات است !!
احساساتی برخورد نکنید

منتظر انتقادی هستم که احساسی نباشه و منطقی باشه اونوقته که جواب دادن بهش ارزش داره نه اینکه بیایم به سلایق همدیگه توهین کنیم !!

ممنون از دوستان

ایرانی بودن سخته!!!شما قصم نخور واسه یه کار بی ارزش که اسمش رپه!!

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 03:01 PM
سبک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:21:

دوست من فرهنگ داشته باش شعور داشت باش پستها رو بخوان خواهش کردم مسخره نکنید اگه میخوای این کارو کنی برو تو چاله میدون داد بزن که سبک نیست .

milad88
Tuesday 20 July 2010, 03:03 PM
دوست من فرهنگ داشته باش شعور داشت باش پستها رو بخوان خواهش کردم مسخره نکنید اگه میخوای این کارو کنی برو تو چاله میدون داد بزن که سبک نیست .
میگن فرهنگ از که آموختی گفت از رپ خونا!!!

milad88
Tuesday 20 July 2010, 03:05 PM
ببینم چند تا خواننده رپ میشناسی ؟ از هر کدوم دو تا شعرشو اینجا برای من بذار .

اسمشو؟یعنی تو فقط ایسموشنو با شعرر(؟؟؟)) اونو را میدونی؟پست های قبلی را بخون گفته بودم وقتم را واسش ارزش قائل هستم

milad88
Tuesday 20 July 2010, 03:07 PM
ببین آدم بشعور میتونی بری گمشی از تاپیک بیرون .
عزیزم چرا حرف بد میزنی؟
البته اینم جز فرهنگ رپرهاست دیگه!!!99%

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 03:08 PM
من گقتم دیگه هر کسی بخواد به مسخره بازی بگیر چه جوری باهاش برخورد میکنم . متاسفم که هنرمند مملکتی تو باشی که فرهنگ نداری به نظر دیگران اهمیت بذاری . باید حتما اینجوری جوابتو بدم تا دیگه پست نزنی .

milad88
Tuesday 20 July 2010, 03:08 PM
احتیاجی به نظرات توی احمق نیست .
به این میگن جنبه!!!آفرین دیری فرهنگت و اون چیزی که ازش طرفئداری میکنی رو به همه نشون میدی!آفرین!بپا النگوهات نشکنه:21:

DesironnA
Tuesday 20 July 2010, 03:09 PM
میگن فرهنگ از که آموختی گفت از رپ خونا!!!
خارج از اینکه به سبک تایید شده موسیقی رپ علاقه ای دارم یا خیر، این گفته شما اصلا جالب نبود...

DesironnA
Tuesday 20 July 2010, 03:11 PM
اگه یکمی عقل توی اون کلت بود اگه فرهنگ داشتی ؟ اگه منطق داشتی نمیومدی دوبار اون مسخره بازی در بیاری . آره دادش رپرا اینا شما سمتش نرو . میتونی بری یک جای دیگه پیت بزنی . چون من 10 پست دادم خواهش کردم مسخره بازی در نیازی ولی وقتی شعورشو نداری باید اینجوری جوابتو بدم .
شما هم؟؟

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 03:13 PM
شما هم؟؟

شرمنده همرو الان ویرایش مبکنم فقط خواستم ادب رعایت کنه . خودت دیدی که من چقد خواهش کردم از دوستان ولی نگاه کن .

milad88
Tuesday 20 July 2010, 03:14 PM
شرمنده همرو الان ویرایش مبکنم فقط خواستم ادب رعایت کنه . خودت دیدی که من چقد خواهش کردم از دوستان ولی نگاه کن .
آفرین،بدو همه را ویرایش کن!

DesironnA
Tuesday 20 July 2010, 03:15 PM
در هر صورت دوستان اگر به این تاپیک و مبحثش علاقه دارید، پیشنهاد میکنم هرچه زودتر پست های اخیر خودتون رو حذف کنید..

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 03:15 PM
ویرایش میکنم چون فرهنگشو دارم .

milad88
Tuesday 20 July 2010, 03:17 PM
ویرایش میکنم چون فرهنگشو دارم .
فرهنگ؟میدونی چیه؟نداری عزیزم!اگر هم داری با هیمن رپ گوش دادنت داره از دست میره!من پاک نمیکنم چون فرهنگ ندارم،میخوام بچه ها بیان ببین یه رپی چجوری حرف میزنه!!کما اینکه همه میدونن

sepsan25
Tuesday 20 July 2010, 03:18 PM
بابا چرا با هم دعوا میکنید ؟؟!!

عین بچه ها هستن که میگن این ماله من اون ماله من آخرشم به نتیجه نمیرسن
این چه وضعشه ؟

ابجاد کننده ی تاپیک کیه اینجا ؟ پس چرا شما تاپیکتو کنترل نمیکنی ؟
مگه شما نگفتید به دور از دعوا و این جور صحبتا ؟؟؟؟ پس کو ؟؟ کجاست ؟

اگه آدم انتقاد بکن هستید بسم الله
چرا توهین میکنید به هم دیگه ؟؟؟؟
من 5 ساله دارم رپ گوش میدم ازشم دفاع میکنم ولی نمیگم سنتی بده
آقا جان خوشم نمیاد

شمام اگه خوشت نمیاد رپ گوش نده عزیز !!
شما مگه مجبوری ؟؟
منم سنتی گوش نمیدم چون خوابم میگیره

حالا منتظر انتقادم

شما خودتون هم گفتید که من در ابتدا گفتم به دور از دعوا !!!
ولی بلافاصله دوستانی که از رپ حمایت می کنند با پرخاشگری جواب دادند دیگه من چی بگم وقتی خودشون جنبه ندارن چیکارشون میشه کرد هنوز به اندازه ی کافی بزرگ نشدن که بتونن نظرات خدشون رو به دور از جنگ و دعوا و با فکر بیان کنند
در ضمن به من چه شما چی دوست دارید و چی دوست دوست ندارید موضوع تاپیک نقد و بررسی رپه شما اگه اینقدر روی رپ تعصب دارید در این بحث شرکت نکنید شما رو هم مجبور نکردن دوست عزیز !!

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 03:18 PM
همرو ویرایش کردم واقعا افسوس میخورم کسانی که ادعا میکنند ولی هیچی ندارند برای گفتن .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 03:19 PM
ولی بلافاصله دوستانی که از رپ حمایت می کنند با پرخاشگری جواب دادند دیگه من چی بگم وقتی خودشون جنبه ندارن چیکارشون میشه کرد هنوز به اندازه ی کافی بزرگ نشدن که بتونن نظرات خدشون رو به دور از جنگ و دعوا و با فکر بیان کنند
در ضمن به من چه شما چی دوست دارید و چی دوست دوست ندارید موضوع تاپیک نقد و بررسی رپه شما اگه اینقدر روی رپ تعصب دارید در این بحث شرکت نکنید شما رو هم مجبور نکردن دوست عزیز !!
کجا با پرخواش گری بود ؟ نشون بده ببینم ؟ چند نفر از شما توهین کردبن به ما ها ؟ ولی من بک یکیتون به سبکتون بی احترامی کردم ؟ شما از اولس بد اومدی جلو تاپیک زدی تخریب رپ آیا این شد بحث ؟

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 03:23 PM
فرهنگ؟میدونی چیه؟نداری عزیزم!اگر هم داری با هیمن رپ گوش دادنت داره از دست میره!من پاک نمیکنم چون فرهنگ ندارم،میخوام بچه ها بیان ببین یه رپی چجوری حرف میزنه!!کما اینکه همه میدونن

باشه بذار ببینند دوستان . که من بیشتر از 10 تا پست خواهش کردم گفتم مسخره بازی دار نیارید به مضحک نگیرید ولی شما باز اومدی اینکار کردی بدون اینکه ببینی بقیه چی گفتن . پست یکیو اومدی شروع کردی به مسخره کردن آیا این درست ؟

sepsan25
Tuesday 20 July 2010, 03:26 PM
کجا با پرخواش گری بود ؟ نشون بده ببینم ؟ چند نفر از شما توهین کردبن به ما ها ؟ ولی من بک یکیتون به سبکتون بی احترامی کردم ؟ شما از اولس بد اومدی جلو تاپیک زدی تخریب رپ آیا این شد بحث ؟

من اسم تاپیک رو گذاشتم تحلیل و شاید تخریب رپ و از این اسم هم منظوری داشتم

milad88
Tuesday 20 July 2010, 03:27 PM
باشه بذار ببینند دوستان . که من بیشتر از 10 تا پست خواهش کردم گفتم مسخره بازی دار نیارید به مضحک نگیرید ولی شما باز اومدی اینکار کردی بدون اینکه ببینی بقیه چی گفتن . پست یکیو اومدی شروع کردی به مسخره کردن آیا این درست ؟
من جدی گفتم!!!!مسخره بازی هم نیست جنبه انتقاد داشته باش آقای به اصطلاح با فرهنگ

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 03:29 PM
ببین آدم بشعور میتونی بری گمشی از تاپیک بیرون .

من از همگی دوستان معذرت میخوام که این حرف زدم به بزرگواری خودشون ببخشند .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 03:30 PM
من جدی گفتم!!!!مسخره بازی هم نیست جنبه انتقاد داشته باش آقای به اصطلاح با فرهنگ

پس بیا منطقی حرف میزنیم اون آهنگهایی که من گذاشتم گوش کردی ؟ مصاحبه قمیشی گوش کردی ؟

DesironnA
Tuesday 20 July 2010, 03:35 PM
بسیار جالبه!
من سئوالی از همگی دارم.
آیا ما انسان نیستیم؟
اگر نیستیم، که هیچ!
اکر هستیم، دوستان عزیزم، یادمون رفته یکی از بارزترین مشخصات یک انسان گفتگو در کمال آرامش و احترامه؟!
اگر برای خودمون احترام قائل نیستیم، لااقل برای این فضا که کاملا رایگان و بی آلایش شده محفل و مجمع نوازندگان و شعرای ایرانی ایران و خارج احترام قائل باشیم...
حالا کسی اگر توهین کرد، بجای کش دادن داستان با پاسخی تند و تندتر، در جواب سکوت کنیم و برای اون پست توهین آمیز، گزارش پست خلاف بدیم و به مبحث اصلیمون برگردیم.
خواهش میکنم خودتون رو کنترل کنید...
اینجا قرار نیست رپ نهی یا تایید بشه.
اینجا قراره دانسته ها و نظرات و سئوالاتمون مطرح و پاسخ داده بشه.
حتما باید بهتون التماس کنم؟

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 03:41 PM

حیف علینقی وزیری !!!!!!

درود به دوستان گرام....:27:
سروران رپ از نظر من یه شمشیر دولبه هستش که لبه تیزش لیمیترها یا محدودکننده ها و دشمنان موسیقی رو میزنه و لبه نه چندان تیزش و به اصطلاح کندش خود موسیقی رو میزنه به عنوان مثال تا قبل از وجود رپ اینقدر موسیقی آزاد نبود رپ با تمامه بیبندو باریش واینکه اصلا این سبک براسا اینسترومنت پایه ریزی نشده و به قول خودمون یه جور زیاد حرف زدنه و با یه کارت صدای 30 هزاری آهنگ میسازه و استدیو هم نمیخاد مکان تمرینم نمیخاد علمو دانشیم نمیخاد هرچقدر دلشون بخاد اراجیف میگن...:76:
منم انگار زیاد حرف زدم شاید بهتره اینارو بدم یه رپر تکست کنه و آهنگشون کنه...:24:

اینا توهین نیست؟ همگی حرف از این میزدین توهین نمی کنید ولی اخرش یک تیکه مینداختین یا به مسخره میگرفتین . این فقط توی صفحه بود .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 03:44 PM
بسیار جالبه!
من سئوالی از همگی دارم.
آیا ما انسان نیستیم؟
اگر نیستیم، که هیچ!
اکر هستیم، دوستان عزیزم، یادمون رفته یکی از بارزترین مشخصات یک انسان گفتگو در کمال آرامش و احترامه؟!
اگر برای خودمون احترام قائل نیستیم، لااقل برای این فضا که کاملا رایگان و بی آلایش شده محفل و مجمع نوازندگان و شعرای ایرانی ایران و خارج احترام قائل باشیم...
حالا کسی اگر توهین کرد، بجای کش دادن داستان با پاسخی تند و تندتر، در جواب سکوت کنیم و برای اون پست توهین آمیز، گزارش پست خلاف بدیم و به مبحث اصلیمون برگردیم.
خواهش میکنم خودتون رو کنترل کنید...
اینجا قرار نیست رپ نهی یا تایید بشه.
اینجا قراره دانسته ها و نظرات و سئوالاتمون مطرح و پاسخ داده بشه.
حتما باید بهتون التماس کنم؟

من جواب باز کننده تاپیک دادم که گفتن ما توهین کردیم از اول . شرمنده بابت اون حرفهایی که زدم از شما هم معذرت خواهی میکنم .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 03:47 PM
دوستانی که میخوان نظر بدن و مخالفن این سوالم چند تا آهنگ رپ گوش کردن بیان از هر کدوم یک تیکه از شعرشو بذارند . بند نه رپ خونم نه آهنگساز تاز کیبورد شروع کردم ولی از چیزی که دوست دارم دارم حمایت میکنم . پس بیاد منو قانع کنید که گوش ندم اگه میخوای اینکار کنید اگرم نه که هیچی .

sepsan25
Tuesday 20 July 2010, 03:52 PM
دوستان بسه دیگه تاپیک داره به گند کشیده میشه !!!!!!
موضوع تاپیک این نیست که بگیم کی با شعوره کی بی شعور کی با سواد کی بی سواد اگر هم من حرفی از روی عصبانیت زدم ببخشید . چرا اینقدر هممون می خوایم بگیم روشن فکر هستیم حرفای خودتون رو بزنید اینکه بگیم هرکی هر سبکی دوست داره باید گوش بده و کسی نباید بهش کار داشته باشه اشتباست !!!!!!!!!!!!!!
اگر یه سبکی مشکل داره یا مشکل ایجاد می کنه یا باید درستش کرد یا باید از بین بره!!!!!!!!!!!!!!
نظرات سازنده بدهید

sepsan25
Tuesday 20 July 2010, 03:55 PM
من می خواستم یه چیزی به joojefarari بگم دوست عزیز شما چی شد که به رپ علاقه مند شدی

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 04:00 PM
دوستان بسه دیگه تاپیک داره به گند کشیده میشه !!!!!!
موضوع تاپیک این نیست که بگیم کی با شعوره کی بی شعور کی با سواد کی بی سواد اگر هم من حرفی از روی عصبانیت زدم ببخشید . چرا اینقدر هممون می خوایم بگیم روشن فکر هستیم حرفای خودتون رو بزنید اینکه بگیم هرکی هر سبکی دوست داره باید گوش بده و کسی نباید بهش کار داشته باشه اشتباست !!!!!!!!!!!!!!
اگر یه سبکی مشکل داره یا مشکل ایجاد می کنه یا باید درستش کرد یا باید از بین بره!!!!!!!!!!!!!!
نظرات سازنده بدهید

پس آزادی چی میشه ؟ یعنی کسی آزادی نداره ؟ باید حتما اون چیزهایی که میگن گوش کنه ؟ ما که قصد همین چین کاری نداریم . من میگم آقا شما مخالف رپی خوب به من بگو چند تا آهنگ گوش دادی ؟ شعراشو نبرام بذار از هر کدوم یک تیکش ؟ . چرا دنبال این هستیم یک جوری بگم آره بدرد نمیخوره نابود بشه چرا نمیام بگیم بذار ببینیم چی هست نابود نشه . همش دنبال نابودی هستین خوب همین باعث به هم ریختن بحث میشه دیگه دنبال سازندگی که نیسیتین .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 04:21 PM
من می خواستم یه چیزی به joojefarari بگم دوست عزیز شما چی شد که به رپ علاقه مند شدی
خیلی سوال خوبی . من اوایل وقتی رپ گوش میدادم خودم خندم میگرفت مسخره میکردم چون واقعا چرند بود . مثل این میگفت تو خوشمزه تری از کرانچی . و همشون فحش بود و کاور بود از آهنگهای خارجی . اون موقعم مثلا دوستام در مورد زدبازی یا ابلیس اینا حرف میزدم مسخره میکردم ولی یک وقتی همین اهنگی که گذاشتم گفت سرعتش بالاست ازش خیلی خوشم اومد بعد آهنگ یاس شنیدم که برای زهرا امیر ابراهیم ساخت بود بعد برای فیلم 300 ساخت که باعث شد خیلی خوشم اومد چون تاحالا نشنیده بودم کسی اینجوری بخونه روی احساسم خیلی تاثیر داشت بعد از اونم آهنگ 0111 یکی داد اولین آهنگ بود که شنیدم خیلی جالب بود بعد بهرام هیچکس سهند قاضی و پیشرو و فلاکت و چند تا دیگه تکو توک آهنگ میدادن که سیاسی اجتماعی بود بعد از اینا که تتلو و قلاکت بودن که فکر کنم اولین آهنگ رپ پاپ خونندن که خیلی جالب شد بود بعد ساسی مانکن حسین مخته اینا اومدن که نوع جدیدی از 6.8 برام بود . چون دیگه هیچکدوم کاور نبودن درست ساخت ریتم رپ آسون ولی دیگه کاور نمیخونندن و خودشون درست میکردن . این شد که دیدیم تو رپ آدم راحتر میتونه حرفاش بزنه و همین شد ازشون خوشم اومد از اونور رپهایی مثل blackeyes و گروهش خوشم میومد ولی هیچ وقت از رپ eminem خوشم نیومد .

sowat
Tuesday 20 July 2010, 04:34 PM
حیف کیبوردم خرابه وگرنه بعد از بیشتر از 10سال شب و روز رپ و متال و راک و ... خیلی حرفا برا گفتن دارم.با screen keyboard نمیشه:46:

sepsan25
Tuesday 20 July 2010, 05:29 PM
خیلی سوال خوبی . من اوایل وقتی رپ گوش میدادم خودم خندم میگرفت مسخره میکردم چون واقعا چرند بود . مثل این میگفت تو خوشمزه تری از کرانچی . و همشون فحش بود و کاور بود از آهنگهای خارجی . اون موقعم مثلا دوستام در مورد زدبازی یا ابلیس اینا حرف میزدم مسخره میکردم ولی یک وقتی همین اهنگی که گذاشتم گفت سرعتش بالاست ازش خیلی خوشم اومد بعد آهنگ یاس شنیدم که برای زهرا امیر ابراهیم ساخت بود بعد برای فیلم 300 ساخت که باعث شد خیلی خوشم اومد چون تاحالا نشنیده بودم کسی اینجوری بخونه روی احساسم خیلی تاثیر داشت بعد از اونم آهنگ 0111 یکی داد اولین آهنگ بود که شنیدم خیلی جالب بود بعد بهرام هیچکس سهند قاضی و پیشرو و فلاکت و چند تا دیگه تکو توک آهنگ میدادن که سیاسی اجتماعی بود بعد از اینا که تتلو و قلاکت بودن که فکر کنم اولین آهنگ رپ پاپ خونندن که خیلی جالب شد بود بعد ساسی مانکن حسین مخته اینا اومدن که نوع جدیدی از 6.8 برام بود . چون دیگه هیچکدوم کاور نبودن درست ساخت ریتم رپ آسون ولی دیگه کاور نمیخونندن و خودشون درست میکردن . این شد که دیدیم تو رپ آدم راحتر میتونه حرفاش بزنه و همین شد ازشون خوشم اومد از اونور رپهایی مثل blackeyes و گروهش خوشم میومد ولی هیچ وقت از رپ eminem خوشم نیومد .

دلایلت همش درسته و کم کاری از سبک های دیگه است که نتونستن جلوی رپ در بیان و خودشونو نشون بدن تو حق داری مقصر اصلی کسان دیگری هستن .
ولی دقت کن که ما اینجا بحثمون خیلی تخصص تر از این حرفاست ما داریم درون مایه رپو بررسی می کنیم

Sohrab Iwis
Tuesday 20 July 2010, 05:43 PM
باشه جناب میلاد شما درست میگی ماها غلط !!

دیگه حرفی ندارم واسه گفتن چون شما هر چی بلد بودی گفتی و دم از فرهنگ موسیقی سنتی میزنی ....

خوش باشین با همون فرهنگتووووون .....

Acoustic
Tuesday 20 July 2010, 05:58 PM
ترجیح میدم جوابی در رابطه با پست های دوستان ندم ! و فقط نظر خودم رو اونجور که میدونم میگم .

رپ خارجی که اصلا گوش نمیدم ( Eminem و این حرفا .. ) دلیل : دوست ندارم , خوشم نمیاد !

رپ داخلی خودمون : بیشترین کارایی که گوش دادم از یاس بوده .. و این کار آخر هیچکس ( یه روز خوب میاد ...)

رپ داخلی به قول معروف 6/8 : واسه یه وقتایی که از سنتی و پاپ و راک خسته میشم و اگه بخوام از افسردگی در بیام گوش میدم

<این از سلیقه ی خودم>

---

حالا نظرم : با دوستانی که میگن رپ چرت هست یا باید حذف بشه و از این دست کاملا مخالفم . دلیل : هر سبکی در جای خودش باید وجود داشته باشه چون سلیقه ها مختلفه ! من دوست دارم شجریان گوش بدم یکی دوست داره دیمبیلی دامبو و آهنگ های شاد گوش بده . اونیکی دوست داره هارد راک گوش بده.

یک مثال میزنم ... : شما میخوای بلند شی بری بیرون از خونه و بری اونور شهر ، و باید چند کورس سوار ماشین و تاکسی بشی !
اولین ماشینی که سوار میشی میبینی یه پیره مردست که شجریان گذاشته و تا آخرم زیادش کرده ... حالا توهم از شجریان بدت میاد و هی داری حرص میخوری ولی ..... نمیتونی بگی آقا خاموشش کن . باید به سلیقش احترام بزاری دوست داره شجریان گوش بده ..

سوار ماشین بعدی میشی : یه پراید اسپورت .سیستم و ساب و آمپلی هم روشه ! سوار میشی یه دفه صدای مهیبی از ضبط بلند میشه میگه : یـــــــــــهه ساسی مانکن پروداکشن ! جرات داری بگو کمش کن .. نهههه بگو دیگه ! حالا شایدم خوشت بیاد و نگی کمش کن .

سوار ماشین بعدی میشی یه آقایی با محاسن . انگشتر گنده دستش و یه تسبیح هم آویزون به آینه که اصلا چیزی به اونوان ضبط تو ماشینش معنی نداره . این رو هم نمیتونید کاریش بکنید

تا بلاخره برسید خونه و همون چیزی رو که دوست دارین گوش بدین و همون کاریو بکنین که دلتون میخواد . چون خونه حریم شخصی شماست هرکاری میتونین بکنین و هرچیزی گوش بدین .

پس کاملا همه چیز مشخصه ... فقط باید طبق سلیقه خودت موسیقی مورد علاقتو انتخواب کنی ! و لازم نیست موسیقی رو که خوشت نمیاد بکوبی و نقد کنی ! فقط موسیقی خودت رو گوش بده. و به بقیه هم فرصت بده موسیقی رو که میخوان رو گوش بدن . همین

mehdihooman
Tuesday 20 July 2010, 06:13 PM
موسيقي رپ در ابتدا براي انتقاد اجتماعي از اوضاع جوامع غرب به وجود اومد .
به نظر من رپ بدون انتقاد اجتماعي معني نداره . متاسفانه رپ در ايران به ابتذال كشيده شده
من آهنگهاي رپي رو كه مفهوم داشته باشه و درباره جامعه باشه گوش مي دم .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 07:50 PM
دلایلت همش درسته و کم کاری از سبک های دیگه است که نتونستن جلوی رپ در بیان و خودشونو نشون بدن تو حق داری مقصر اصلی کسان دیگری هستن .
ولی دقت کن که ما اینجا بحثمون خیلی تخصص تر از این حرفاست ما داریم درون مایه رپو بررسی می کنیم

منم میخوام به همین نتیجه برسم که علت اینکه شما میگید بی محتوا میگم چرا میگید ؟

مشکل این شعر چی ؟ آیا توش فحش ؟ یا دختر بازی ؟

این آهنگ نامه ای به ریس جمهور بهرام
با عرض سلام خدمت رئیس جمهور محترم
واسه گفتن حرف می شمرم فرصت و مغتنم
تو که گوش می کنی به حرف هر سلیقه ای
میشه وقتتو به من بدی چند دقیقه ای؟
من نگرانم واسه تاریخ تحریف شده
واسه مغز جوونایی که تحریک شده
درد ما دوا نشد دکتر مملکت
که شعارهاتونم بدتر به ماها حمله کرد
مخم بیداره ولی ترجیح میدم باشه تو خواب
تا اینکه سینه م بشه سنگ قبر آرزوهام
عمر من رفت به درک واسه نسل بعد
می خونم مثل اینکه فعلا به ما وصله درد
وصله کرد تیکه غم و بس که من
می بینم نابغه هامون هم شدن مست گرد
هیچ وقت تصور نمی کردم بشیم اینطوری
که داشته باشیم میلیونها جوون دین گریز
ملت خلاف می کنن تا برن زندون واسه جای خواب
خیلیا وقتی مردن عکسشون بدرقه نشد با یه قاب
می دونم حرفهای من می خوره تش به بن بست
ملت میرن مسجد هنوز تا کفش بدزدن
به خدا این همه ادعا نیشخند داره
ایران صادر می کنه دختر 18 ساله
رو زمین نشستی فکر کردی که اوج ..پس
امید من به نجات در حد معجزه ست
تو خودت خوب میدونی چقدر شده درگیری زیاد
به خدا قرآن روی طاقچه گردگیری میخواد
فقط شعار که دنبالش هستی فقط تو..ما
بشینیم قرآن به دست بکنیم فقط دعا
سند حرف منه چهره سطح شهر
یه چرخ بزن تو دوی نصفه شب به بعد
نفس بکش این آسفالته که بوی خون میده
دقت کن یه جوون اون گوشه داره جون میده

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 07:53 PM
موسيقي رپ در ابتدا براي انتقاد اجتماعي از اوضاع جوامع غرب به وجود اومد .
به نظر من رپ بدون انتقاد اجتماعي معني نداره . متاسفانه رپ در ايران به ابتذال كشيده شده
من آهنگهاي رپي رو كه مفهوم داشته باشه و درباره جامعه باشه گوش مي دم .

منظورتون از اینکه به ابتذال کشیده شد چی هست ؟

rumour
Tuesday 20 July 2010, 08:07 PM
لطفا دعوا می خواین بکنید. بکنید. ولی با لفظ درستش... هم شما جناب milad88 و joojefarary عزیز.
ببینید بحثی هست که ارزش یک کار به چیه...
درسته که ارزش یک کار به مخاطبه... ولی به مخاطبی که شنیده 4 تا چیز یه اطلاعاتی داره. نه اینکه از ده پاشه بیاد ( هر چند که از خیلی ها شاید بیشتر حالیش بشه باز!) بعد حرفش بشه منبع که!

secret.1300
Tuesday 20 July 2010, 08:29 PM
آقا به سبکش کار نداشه باشین.
یکی بگه این حرکات چرتش چیه ؟چرا مثل آدم یه جا واینمیستن
یکی با سگش میاد.یکی .....
خوب این موسیقیه ؟

Sohrab Iwis
Tuesday 20 July 2010, 08:36 PM
مگه شما رپ غرب رو ندیدین ؟؟!!

به نظر شما اونا یه جا وای میستن میخونن ؟؟؟!!

مگه عهد دقیانوسه که یکی مثله یه بنده خدایی وایسه مثله بچه مثبتا بعد آهنگ بخونه ؟؟؟خوب کسی نگاه نمیکنه و گوش نمیکنه عصر عوض شده !!

منطق ندارد صحبت شماااا !!

rezaranjbaraan
Tuesday 20 July 2010, 08:40 PM
رپ=بازار سیاه خوانندگی

موسیقی کشورمون کم خواننده بیخود داره اوناییم که توی این بیخودا راشون نمیدن از طریق بازار سیاه میان...:24:

sepsan25
Tuesday 20 July 2010, 08:44 PM
منم میخوام به همین نتیجه برسم که علت اینکه شما میگید بی محتوا میگم چرا میگید ؟

مشکل این شعر چی ؟ آیا توش فحش ؟ یا دختر بازی ؟

این آهنگ نامه ای به ریس جمهور بهرام
با عرض سلام خدمت رئیس جمهور محترم
واسه گفتن حرف می شمرم فرصت و مغتنم
تو که گوش می کنی به حرف هر سلیقه ای
میشه وقتتو به من بدی چند دقیقه ای؟
من نگرانم واسه تاریخ تحریف شده
واسه مغز جوونایی که تحریک شده
درد ما دوا نشد دکتر مملکت
که شعارهاتونم بدتر به ماها حمله کرد
مخم بیداره ولی ترجیح میدم باشه تو خواب
تا اینکه سینه م بشه سنگ قبر آرزوهام
عمر من رفت به درک واسه نسل بعد
می خونم مثل اینکه فعلا به ما وصله درد
وصله کرد تیکه غم و بس که من
می بینم نابغه هامون هم شدن مست گرد
هیچ وقت تصور نمی کردم بشیم اینطوری
که داشته باشیم میلیونها جوون دین گریز
ملت خلاف می کنن تا برن زندون واسه جای خواب
خیلیا وقتی مردن عکسشون بدرقه نشد با یه قاب
می دونم حرفهای من می خوره تش به بن بست
ملت میرن مسجد هنوز تا کفش بدزدن
به خدا این همه ادعا نیشخند داره
ایران صادر می کنه دختر 18 ساله
رو زمین نشستی فکر کردی که اوج ..پس
امید من به نجات در حد معجزه ست
تو خودت خوب میدونی چقدر شده درگیری زیاد
به خدا قرآن روی طاقچه گردگیری میخواد
فقط شعار که دنبالش هستی فقط تو..ما
بشینیم قرآن به دست بکنیم فقط دعا
سند حرف منه چهره سطح شهر
یه چرخ بزن تو دوی نصفه شب به بعد
نفس بکش این آسفالته که بوی خون میده
دقت کن یه جوون اون گوشه داره جون میده

عزیزم نقد و بررسی یعنی چی یعنی اینکه بیایم مسائل باز کنیم این شعر چیز بدی نداره ولی خیلی سادست اومده حرفاشو یه کم با قافیه بیان کرده حالا تازه این شعرشه ریتمش و تنظیمش هم مونده درسته مسائل اجتماعی رو بیان می کنه و ... ولی نمیشه بهش گفت موسیقی خواهش می کنم اینو قبول کن

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 08:46 PM
رپ=بازار سیاه خوانندگی

موسیقی کشورمون کم خواننده بیخود داره اوناییم که توی این بیخودا راشون نمیدن از طریق بازار سیاه میان...:24:

باز دوبار بچه بازیا شروع شد . چند بار خواهش کنم درست صحبت کنید . شما اصلا به بحث قبلی من نگاه کردین بیشتر از 10 پست دارم میگم لطفا به مسخره نگیرید بیاد اصولی صحبت کنید . لطفا ادب رعایت کن به مضحک نگیرید .

SOBHANTOTo3
Tuesday 20 July 2010, 08:47 PM
آقا به سبکش کار نداشه باشین.
یکی بگه این حرکات چرتش چیه ؟چرا مثل آدم یه جا واینمیستن
یکی با سگش میاد.یکی .....
خوب این موسیقیه ؟

اقا گير ديگه پيدا نكردي شما صوتيش رو گوش بگير

خندم مي گيره و هيچي ندارم بگم چون : ادم وقتي يك عده رو مي بينه نمي دونه بخنده يا گريه كنه

خدا

خدا

خدا

چرا مردم ما اينقدر كوته فكرند نمي خوام به كسي توهين كرده باشم
چرا جلو يك سبك موسيقي ايستادين چجوري ؟؟؟
با چه جراتي

؟؟؟
با چه تفكري؟؟؟

خجالت بكشيد بسه ديگه
تاپيك زدن تخريب رپ
شما چه موسيقي دوستي هستين موسيقي رقابت هم داره هر كي كارش قشنگ باشه مطرح مي شه خوب كارتونو بياريد بالا مردم رپ گوش ندن

فعلا رپ پا بر جاست
رپ براي هميشه
ازادي براي هميشه
راك متال براي هميشه
موسيقي براي هميشه
كلاسيك براي هميشه
ساسي مانكن براي هميشه

از همه مي خوام منو ببخشن ولي بحثو تموم كنيد

هر كي نمي خواد ساسي مانكن تو مراسم ها و جشن هاش بزاره لطفا بهم بگه چي مي زارن ؟؟/

دوست دارم بدونم تو جشن هاي تو خونتون چه اهنگ هاي مي زاريد اگه رپ هاي 6&8 نمي زاريد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
جون من بگيد

sepsan25
Tuesday 20 July 2010, 08:48 PM
رپ=بازار سیاه خوانندگی

دوست عزیز من از اول با نظرات شما موافق بودم ولی خواهش می کنم کسی رو مسخره نکنید بعضی ها به اینکار اعتراض کردن. از ارسال نظراتتون خیلی ممنون

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 08:49 PM
عزیزم نقد و بررسی یعنی چی یعنی اینکه بیایم مسائل باز کنیم این شعر چیز بدی نداره ولی خیلی سادست اومده حرفاشو یه کم با قافیه بیان کرده حالا تازه این شعرشه ریتمش و تنظیمش هم مونده درسته مسائل اجتماعی رو بیان می کنه و ... ولی نمیشه بهش گفت موسیقی خواهش می کنم اینو قبول کن

ببینید منم نمیگم چیز خیلی شاخه رپ یا اسوطره موسیقی . درست شعرش شاید سبک باشه . آیا خوانندهای پاپ ما شعراشون خیلی مفهومی ؟ اونا هم در همین حد من فقط میگم سبک باشه ولی از آهنگش خوشم میاد .

rezaranjbaraan
Tuesday 20 July 2010, 08:49 PM
ساسی:24:
ساسی=روشهای اصلاح ابرو:33:

SOBHANTOTo3
Tuesday 20 July 2010, 08:51 PM

جون من راست مي گي؟؟؟؟؟؟/

قسد توهين ندارم
به كسي بر نخوره
اهنگشو گوش دادي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خيلي سادست شما مي تونستي اينو تو دستگاه موسيقي سنتي بيان كني؟؟؟؟؟؟؟
اهنگ افسوس بهرام
اينجا ايرانه هم گوش كن لطفا

مي خوام گوش كني تا بفهمي دنيا دست كيه
چرا همينجوري مي گي موسيقي نيست خوب برو اهنگشو گوش كن فقط دو ر مي فا سل لا سي موسيقي هستن؟؟؟
يكم باز تر فكر كنيم
ممنون مي شم مرسي

sepsan25
Tuesday 20 July 2010, 08:53 PM

خندم مي گيره و هيچي ندارم بگم چون : ادم وقتي يك عده رو مي بينه نمي دونه بخنده يا گريه كنه

خدا

خدا

خدا

با چه جراتي

؟؟؟
با چه تفكري؟؟؟

خجالت بكشيد بسه ديگه
تاپيك زدن تخريب رپ
شما چه موسيقي دوستي هستين موسيقي رقابت هم داره هر كي كارش قشنگ باشه مطرح مي شه خوب كارتونو بياريد بالا مردم رپ گوش ندن

فعلا رپ پا بر جاست
رپ براي هميشه
ازادي براي هميشه
راك متال براي هميشه
موسيقي براي هميشه
كلاسيك براي هميشه
ساسي مانكن براي هميشه

هر كي نمي خواد ساسي مانكن تو مراسم ها و جشن هاش بزاره لطفا بهم بگه چي مي زارن ؟؟/

دوست دارم بدونم تو جشن هاي تو خونتون چه اهنگ هاي مي زاريد اگه رپ هاي 6&8 نمي زاريد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
جون من بگيد

دوست عزیز بیشتر مراقب حرف زدنتون باشید ممنونم. زندگی که همش جشن و عروسی نیست اگر رپ مخصوص جشنه منم باهاتون مواققم ولی اگه بخوایم اونو به عنوان موسیقی فاخر بشناسیم کار اشتباهی است

SOBHANTOTo3
Tuesday 20 July 2010, 08:56 PM

چه ربطي داشت؟؟؟

اره اقا اصلاح ابرو زورت گرفته ملت دارن گوش مي دن مياي مسخره مي كني برو نواي نواي گوش بگير

اره

اره

اره

اصلاح ابروه اره ولي همه گوش مي دن قول مي دم خودتم گوش مي كني اونم خيلي زياد

كسي نيست جواب منو بده اقا تو مهمونياتون چي مي زاريد اگه 6&8 رپ نمي زاريد؟؟؟؟؟؟؟؟

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 08:56 PM
لطفا دعوا می خواین بکنید. بکنید. ولی با لفظ درستش... هم شما جناب milad88 و joojefarary عزیز.
ببینید بحثی هست که ارزش یک کار به چیه...
درسته که ارزش یک کار به مخاطبه... ولی به مخاطبی که شنیده 4 تا چیز یه اطلاعاتی داره. نه اینکه از ده پاشه بیاد ( هر چند که از خیلی ها شاید بیشتر حالیش بشه باز!) بعد حرفش بشه منبع که!

اوکی پس شما اگه شبکه تلویزیونی داشتی مردم زنگ زدن گفتن آقا ما از این مجری خوشمون نمیاد . شما بهشون میگید به شما ربطی نداره نظر من مهمه با چند تا از اساتید بزرگ نه چهارتا دهاتی . اینکه خود توهین بود به ما . مردم بگن نمیخوایمش شما بگو نه آقا کلی مدرک داره ادم واردی . مطمعا شبکت دو روز تعطیل میشه .

sepsan25
Tuesday 20 July 2010, 08:58 PM

دوست عزیز خواهش می کنم کسی رو مسخره نکن .

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 08:58 PM

رضا جان ببین دفعه دوم دارم ازت خواهش میکنم منطقی حرف بزن . ازت ممونم میشم .

symphony-x
Tuesday 20 July 2010, 09:00 PM
صبحان جان داری تند میری داداش
منظورت اینه که هر آهنگی رو تو عروسی و پارتی و اینجور جاها میزارن خداست و آخر موسیقیه !!!!!!!
هه
البته برای هد ترکوندن تو پارتی ها گزینه های بهتری از این رپ فارسی هست !!!!!!

sepsan25
چه ربطي داشت؟؟؟

اره اقا اصلاح ابرو زورت گرفته ملت دارن گوش مي دن مياي مسخره مي كني برو نواي نواي گوش بگير

اره

اره

اره

اصلاح ابروه اره ولي همه گوش مي دن قول مي دم خودتم گوش مي كني اونم خيلي زياد

كسي نيست جواب منو بده اقا تو مهمونياتون چي مي زاريد اگه 6&8 رپ نمي زاريد؟؟؟؟؟؟؟؟

برای بار دوم مراقب حرفاتون باشید

SOBHANTOTo3
دوست عزیز بیشتر مراقب حرف زدنتون باشید ممنونم. زندگی که همش جشن و عروسی نیست اگر رپ مخصوص جشنه منم باهاتون مواققم ولی اگه بخوایم اونو به عنوان موسیقی فاخر بشناسیم کار اشتباهی است

الان كجاي حرف زدن من مشكل داشت

ببخشيدا
تو چيكاره اي اينجا مدير داره

خيلي هم درست حرف زدم چرا به اوناي كه دارن با تيتر درشت مسخره مي كنن گير نمي دي ؟؟؟

نه رپ يك سبكيش مربوط مي شه به جشن
موسيقي خيلي خيلي فاخريم هست چون دنيا دارن گوش مي دن حالا هي ما بگيم موسيقي نيست
اقا باشه

اهنگ داره گوش مي دي تنت مي لرزه به خدا
من شرط مي بندم گوش ندادي تصميم مي گيري
به خدا راست مي گم
گوش دادي؟؟؟
اهنگ افسوس بهرام گوش دادي؟
اهنگ گله دارم از بيباك گوش دادي؟
اهنگ هاي ياس چندتاشو گوش دادي؟؟

نه جون من گوش دادي ؟

من بازم مي گم حرفام كاملا جديه و كسي رو مسخره نكردم و توهينم نكردم

SOBHANTOTo3
Tuesday 20 July 2010, 09:01 PM
صبحان جان داری تند میری داداش
منظورت اینه که هر آهنگی رو تو عروسی و پارتی و اینجور جاها میزارن خداست و آخر موسیقیه !!!!!!!
هه
البته برای هد ترکوندن تو پارتی ها گزینه های بهتری از این رپ فارسی هست !!!!!!

كي گفت خداي موسيقي
من مي گم حد اقل موسيقي هست
بابا اينا مي گن اصلا موسيقي نيست خيلي حرف زوريه ها

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:02 PM
دوستان تو رو خدا دعوا بذارید کنار تبحث داشت خوب جلو میرفت . ببین آقا رضا چیکار کردی . سبحان جان از شما هم تقاضا دارم .

SOBHANTOTo3
Tuesday 20 July 2010, 09:03 PM
برای بار دوم مراقب حرفاتون باشید

اي بابا كجاي حرف زدنم مشكل داره
كجاش توهين كردم؟؟
كجاش

چه حرف بدي زدم ؟؟؟
چرا اون كه داره مي گه ساسي مدل ابروه چيزي نمي گي

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:06 PM
sepsan25 (You can see links before reply) من مشکلی تو شعرش ندیدم درست سادست و از لغات پر معنی استفاده نکرد ولی برای من مورد ندار به نظرم . حالا این آهنگش میتونی لطف کنی بگیرید و بهم بگید از نظر موزیک و تنظیم چه مشکلی داره و طرز خوندن .

rezaranjbaraan
Tuesday 20 July 2010, 09:11 PM
رپ=حرکات موزون خواننده همراه با مقدار زیادی حرف

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:16 PM
اوکی رضا جان شما میخوای حرف خودت ثابتی کنی باشه من با این چیزا حرسم در نمیاد بگو . ولی بدون به حرف گربه سیاه بارون نمیاد . یک آدمی که متوجه صخبتهاش نیست کارش نمیشه کرد فرهنگت در همین حد دیگه موفق باشی .

rumour
Tuesday 20 July 2010, 09:16 PM

خدا

خدا

خدا

با چه جراتي

؟؟؟
با چه تفكري؟؟؟

خجالت بكشيد بسه ديگه
تاپيك زدن تخريب رپ

فعلا رپ پا بر جاست
رپ براي هميشه
ازادي براي هميشه
راك متال براي هميشه
موسيقي براي هميشه
كلاسيك براي هميشه
ساسي مانكن براي هميشه

جون من بگيد

اصلا علاقه ای نسبت به دونستن سن و سال شما ندارم.... ولی از نظر عقلی با این طرز حرف زدن... 14 15 بیشتر بهتون نمی خوره. مثل اینا که تازه 4 تا حرف یاد گرفتن. یعنی چی کوته فکر؟ خودتون خیلی فکرتون درازه؟؟؟
جلوی یه سبک وای نستادیم. رپ موسیقی نیست. بحره طویله. چه اونچه یاس می خونه. چه اونچه ام این ام میخونه. یا ساسی. حالا یاس نسبتا بهتر می خونه... این اشکین و ساسی و .... که دیگه شورشو در آوردن. عروسی هم فقط بساطه پول در آوردنه.... من اگه باشم یکیو گیر میارم بیان swing بزنن. باهاش هم میشه رقصید هم حال کرد. هم شاده و .... تازه توش ساز واقعی هم می زنن.

rumour
Tuesday 20 July 2010, 09:18 PM
رپ=حرکات موزون خواننده همراه با مقدار زیادی حرف

همین جوری پیش بریم به یه تعریف کلی از رپ میرسیم... :21:
فقط میشه فونتش کوچیک تر بشه؟ :9:
مرسی

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:18 PM
از جناب مدیر بخش تقاضا دارم تاپیک ببندن . چون ادامه بحث بی فایده است تا وقتی کسانی مثل آقا رضا هستن فایده نداره بحث کنیم . ممون از تمامی کسانی که با منطق حرف زدن اصولی گفتن .

rumour
Tuesday 20 July 2010, 09:22 PM
اوکی پس شما اگه شبکه تلویزیونی داشتی مردم زنگ زدن گفتن آقا ما از این مجری خوشمون نمیاد . شما بهشون میگید به شما ربطی نداره نظر من مهمه با چند تا از اساتید بزرگ نه چهارتا دهاتی . اینکه خود توهین بود به ما . مردم بگن نمیخوایمش شما بگو نه آقا کلی مدرک داره ادم واردی . مطمعا شبکت دو روز تعطیل میشه .

حرفتون درسته کاملا... ولی آیا مجری گری با موزیسینی مساویه؟ مردم همه می تونن بگن یه مجری خوبه یا نه... هیچ سواد خاصی نمی خواد. من یا شما می فهمیم که مجری اخبار صبح بخیر ایران ساعت 7 همون خانمه که مقنعه بنفش هم داره همیشه جیغ جیغه و این خوب نیست. حتی یکی 2 تا از مجری های دیگه هم غیر مستقیم اشاره کردن. ولی موسیقی نیاز به تجربه و سواد خاصی داره.
شاید مثال دیگه ای بهتر بود.
ممنون

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:25 PM
شما هیچ احترامی برای اشخاص و حتی من کاربر قایل نیستین . این همه تقاضا کردم خواهش کردم ولی هیچکدومتون به حرفتون عمل نیکنید تا یکی میاد یک حرفی میزنه شروع میکنید به دعوا پس ادامه بحث بی فایده است دیگه . از همگی دوستانی که با عقل درایت خودشون صحبت کردن واقعا کمال تشکر دارم و افسوس برای کسانی که چیزی برای گفتن ندارند و فقط عقدههای درونی خوشون میخوان خالی کنند . ای کاش میفهمیدن منظور از منطق چیست منظور از حرمت نگه داشتن چیست . ای کاش برای هم دیگه ارزش قایل بودیم .

rumour
Tuesday 20 July 2010, 09:26 PM
اهنگ داره گوش مي دي تنت مي لرزه به خدا
من شرط مي بندم گوش ندادي تصميم مي گيري
به خدا راست مي گم
گوش دادي؟؟؟
اهنگ افسوس بهرام گوش دادي؟
اهنگ گله دارم از بيباك گوش دادي؟
اهنگ هاي ياس چندتاشو گوش دادي؟؟

نه جون من گوش دادي ؟

من بازم مي گم حرفام كاملا جديه و كسي رو مسخره نكردم و توهينم نكردم

ببخشید من یه چیزی متوجه نشدم.... شما یه بار میگی ما همه الزاما تو جامعه روزی 10 رپ گوش میدیم...(که نمی دم من)
بعد از یه طرف میگید گوش ندادی... بالاخره چی شد این فتوا..؟ ما گوش می دیم یا نه؟

rezaranjbaraan
Tuesday 20 July 2010, 09:27 PM
از جناب مدیر بخش تقاضا دارم تاپیک ببندن . چون ادامه بحث بی فایده است تا وقتی کسانی مثل آقا رضا هستن فایده نداره بحث کنیم . ممون از تمامی کسانی که با منطق حرف زدن اصولی گفتن .

عزیزه دلم من توی این سایت همرو دوست دارم هموطنم که دشمن نمیشه داداشه من من با تیتره بزرگ مینویسم که بدونی علیشمس و ساسی ...و بقیه این کورو کچلا ارزش کثیف کردن خونت و به هم خوردن دوستی ارزشمندمونو نداره حالا از همه تقاضا دارم رپم اگه گوش میدین خاهشا خوباشو گوش بدین که بداش پا نگیرن...
رپ=عده ای آدم دلسوز مثه joojefarary ویه مشت دزد و سو استفاده چی

ARDALAN_m
Tuesday 20 July 2010, 09:31 PM
؟/

خيلي سادست شما مي تونستي اينو تو دستگاه موسيقي سنتي بيان كني؟؟؟؟؟؟؟
اهنگ افسوس بهرام
اينجا ايرانه هم گوش كن لطفا

مي خوام گوش كني تا بفهمي دنيا دست كيه
چرا همينجوري مي گي موسيقي نيست خوب برو اهنگشو گوش كن فقط دو ر مي فا سل لا سي موسيقي هستن؟؟؟
يكم باز تر فكر كنيم
ممنون مي شم مرسي
درود
من جفتشو گوش كردم چون عادت دارم اول گوش كنم بعد نظر بدم هر دو از نظر موسيقي نه شعر
افسوس ديدي ديدي ديد ديد دين دين و تكرار همين تا آخر
اينجا ايرانه هم كه از همون اول لنگ ميزنه من از نظر موسيقي گفتم نه شعر من به شخصه تا از موزيك خوشم نياد كلا ديگه كارو گوش نميدم چون ديگه نميشه اسمشو گذاشت موسيقي اگه به كسي توهين شد ببخشيد

joojefarary
Tuesday 20 July 2010, 09:39 PM
خوشم نیومد از رفتارتون آقا رضا چون دو دفعه از خود شما تقاضا کردم بحث به بیراه نکشید . بنده بیشتر از 48 ساعت که پای این کامپیوترم که بفهم علت مخالفتن دوستان در چی بود بعد از 13 صفحه حرفهای علکی تاز داشت درست پیش میرفت که دوباره شما شروع کردین و پشت سر شما هم آقای rumour .این بحث همینجوری میخواد پیش بره منم احتیاج به اینکار ندارم فقط دوست داشتم دوستان با درایت صحبت میکردن نه با توهین تکرار صحبتها . وقتی نمیتونید درست بیان کنید مخالفتتون . پس دوستان من انتظار نداشته باشین به کسی که رپ گوش میده با این حرفا بقبولونید که باید رپ گوش ندن وقتی با علم جلو نمیاد این انتظارات را نداشت باشین . همگی موفق باشین با تشکر از دوستانی که بازم میگم با منطق درایت صحبت کردن ن با جک گفتن . دوست داشتم اسم همه او ندوستان ببرم ولی گفتم شاید از قلم بی افتن . من کلا دیگه توی این بحث شرکت نمیکنم .

rumour
Tuesday 20 July 2010, 09:42 PM
ببخشید من مگه مسخره بازی در آوردم؟ چی کار کردم؟