PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقد اهنگ فاصله ها با صدای علی لهراسبی بهمراه متن ترانه اهنگ

BaBak_ParSian
Monday 19 July 2010, 10:23 PM
درود بر شما - دوستان خودم یک سایت موسیقی دارم یک مقاله در مورد اهنگ فاصله از علی لهراسبی که تیراز پایانی سریالی که هر شب پخش می شود نوشتم من همان موقع اهنگ را گوش دادم و ان را نقد کردم و به یک فالشی موزیک پی بردم که در این اهنگ وجود دارد البته بگویم فالشی موزیک نه فالشی ساز - و ان هم فالشی بیس اهنگ است که اصلان به اهنگ و صدای لهراسبی نمی اید وقتی این را فهمیدم به یکی از دوستان تنظیم کننده و اهنگساز گفتم ایشون ابتدا انکار کرد ولی وقتی در هدفون گوش داد به حرف من رسید و متوجه ان شد در پایین یک مقاله بهمراه شعر اهنگ نوشته ام امیدوارم مورد توجهتان قرار بگیرد

علی لهراسبی بعد از اجرای اهنگ سریال دلنوازان که خوب در میان مردم گل کرد اینبار هم برای دومین سال پیاپی باز تیتراز پایانی یک سریال تابستانه را خواند اهنگ لهراسبی فاصله ها نام دارد اهنگی که می توان حس کرد که او با احساسش خوانده است لهراسبی که حال به چهری همیشه Familiar در تیتراز سریالها تبدیل شده است ترانه سرا این اهنگ توسط حدیث دهقان می باشد و اهنگساز فواد غفاری و تنظیم کننده شهاب اکبری و آرمان موسی پور می باشد انصافا اهنگ فواد غفاری بسیار زیبا اجرا شده است ولی هر چقدر اوایل اهنگ را گوش می دهیم یه صدای بیس این اهنگ که با اهنگ ناسازگار است که در بین ۲۷ ثانیه و تا ۳۱ ثانیه وجود دارد که با گوش دادن دقیق می توان به این مورد پی ببرید همچنین صدای خود و احساس خود را حفظ می کند و پرانرزی و مسلط می خواند علی لهراسبی از ۲۷ ثانیه تا ۱۷ : ۱ دقیقه خواند و در ادامه تا ۳۵ :۱ ثانیه موزیک اجرا می شود و در ادامه لهراسبی صدایش را پایین می اورد و ارام تر از قبل می خواند تا اینکه در دقیقه 2 اوجش را مانند اول موزیک شروع می کند و بی نفس و پراحساس تا اخر موزیک یعنی ۸ : ۳ ثانیه موزیک و صدای وی قبل تر تمام شود در کل به این اهنگ از ۵ نمره ۴ می دهیم و تنیجه ی اهنگ یک موزیک پر احساس و زیبا از علی لهراسبی بوده است شعر این اهنگ را هم توسط خود ما در اینجا قرار گرفته است امید است که بتوانیم با اقای علی لهراسبی خواننده توانای کشورمان هم صحبت شودیم و مصاحبه ای با وی داشته باشیم

اگه فاصله افتاده اگر من با خودم سردم تو کاری با دلم کردی که فکرشم نمی کردم

چه اسون دل بریدی از دلی که پای تو گیره که از این بدتر هم باشی واسه تو نفسشم میده

نمیترسم اگه گاهی دعامون بی اثر می شه همیشه لحظه اخر خدا نزدیکتر میشه

تورو دست خودش دادم که از حالم خبر داره که حتی از تو چشماشو یه لحظه بر نمیداره

تو امید منی اما داری از دست من میری با دستای خودت داری همه هستیمو می گیری

دعا کردم تورو باز هم با چشمی که نخوابیده مگه میزاره دل تنگی مگه گریه امون میده

مریضم کرده تنهایی ببین حالم پریشونه من اونقدر اشک می ریزم که برگردی به این خونه

حسابش رفته از دستم شبهایی که بیدارم شاید از گریه خوابم برد درها را بار درها را باز می زارم

نمیترسم اگه گاهی دعامون بی اثر می شه همیشه لحظه اخر خدا نزدیکتر میشه

تورو دست خودش دادم که از حالم خبر داره که حتی از تو چشماشو یه لحظه بر نمیداره

hosein7777
Monday 19 July 2010, 11:08 PM
توسط حدیث دهقان

دوست عزیز ترانه سرای این اثر روزبه بمانی هست که به دللیل همکاری با داریوش و هلن ممنوع الکار شده و از اسم مستعار حدیث دهقان استفاده کرده است.

Black_Violin
Monday 19 July 2010, 11:12 PM
به شدت از این موسیقی بیزارم. نمی دونم چرا لهراسبی کارهای تلویزیونی رو همشو به سبک بسیار بدی میخونه با سطح پایین ملودی ... مرسی بابک جان

schadmehr
Monday 19 July 2010, 11:24 PM
افتضاحه کامل.
بعد این اقا میگه من از شادمهر بهترم..
آخه اگر کمی شخصیت داشتی . . .

BaBak_ParSian
Monday 19 July 2010, 11:43 PM
نه دوستان اشتباه نکنید علی لهراسبی خوب می خونه ولی تکرار تو اهنگاش زیاده - این فالشی که من گرفتم از اهنگساز تنظیم کننده است که سوتی تو اهنگی که تنظیم کرده داده است

cold.silent69
Tuesday 20 July 2010, 12:32 AM
دوست عزیز ترانه سرای این اثر روزبه بمانی هست که به دللیل همکاری با داریوش و هلن ممنوع الکار شده و از اسم مستعار حدیث دهقان استفاده کرده است.

کاملآ تایید میکنم !
من با گوش دادن این کار یاد ترک (سراب رد پای تو ) از داریوش میفتم
شبیه به هم هستن .

واسه برگشتنت هر شب ، درا رو باز میذارم (داریوش)
شاید از گریه خوابم برد ، درها را باز می زارم (لهراسبی)

:39::106:

hosein7777
Tuesday 20 July 2010, 12:58 AM
کاملآ تایید میکنم !
من با گوش دادن این کار یاد ترک (سراب رد پای تو ) از داریوش میفتم
شبیه به هم هستن .

سوای این مسئله امضاهای معروق روزبه بمانی تو این ترانه خودنمایی میکنند و به نظرم روزبه از قصد این تیکه درارو باز میزارم رو تو این ترانه قرار داده تا نشون بده که ترانه کار خودشه.

امضاهای روبه بمانی مثل:
خدا نزدیک تر میشه
چشاماشو بر نمی داره

شبایی رو که بیدارم
و..........

hosein7777
Tuesday 20 July 2010, 01:00 AM
کلا کار از نظر ترانه خیلی قویه و با مضمون فیلم همخونی داره ولی از نظر موسیقی...........

Mohammad_ngml
Tuesday 20 July 2010, 01:15 AM
آره داداش منم اوایل فالشی احساس میکردم. ولی حدس میزنم عمدی باشه و برای غریبه جلوه دادن فضا باشه. چون اونا به اندازه ی کافی گوششون قوی هست که متوجه اون قسمت باشن. یه چیز دیگه هم در مورد صدای لهراسبی اینکه به نظرم یه کم کلک میزنه. چون با 2 صدای مخالف میخونه و 2 صدا رو با فاصله ی کمی از همدیگه قرار میده مردم فکر میکنن صدای اورجینالشه که اونطوری ملکوتی به نظر میاد

Acetic
Tuesday 20 July 2010, 08:20 AM
دوست داشتم در مورد کار اصفهانی هم نظر میدادن ، خیلی متفاوت بود این کار اصفهانی ،یه سافت راک جالب هستش که من واقعا میپسندمش

Cellist
Tuesday 20 July 2010, 08:24 AM
من احساس می کنم به جای اینکه بخواد اوج صداش رو نشون بده،داد و فریاد می زنه،که این خیلی گوش خراشه!
مثل اول همین آهنگ!
ضمن اینکه شعرش هم از نظر عروضی و ... مشکل داره!

nanani
Tuesday 20 July 2010, 10:58 AM
من احساس می کنم به جای اینکه بخواد اوج صداش رو نشون بده،داد و فریاد می زنه،که این خیلی گوش خراشه!
مثل اول همین آهنگ!

من هم با شما موافقم دوست عزیز.به نظر میاد بالا خوندنش در ابتدای این آهنگ به شدت روی کیفیت صداش اثر گذاشته.ولی درکل شعر و آهنگ قوی هستند.

Acoustic
Tuesday 20 July 2010, 12:16 PM
دوستان منم موافقم که اول آهنگ رو خیلی اوج خونده و مناسب صداش نیست . ولی میشه دقیقا ثانیه ی فالشی رو بگید ؟؟؟؟!! منظورتون رو از فالشی نفهمیدم

راجب شعر هم فوق العاده بود . مخصوصا این تیکه : نمیترسم اگه گاهی دعامون بی اثر میشه .....

BaBak_ParSian
Tuesday 20 July 2010, 01:18 PM
دوستان منم موافقم که اول آهنگ رو خیلی اوج خونده و مناسب صداش نیست . ولی میشه دقیقا ثانیه ی فالشی رو بگید ؟؟؟؟!! منظورتون رو از فالشی نفهمیدم

راجب شعر هم فوق العاده بود . مخصوصا این تیکه : نمیترسم اگه گاهی دعامون بی اثر میشه .....
صدای بیس اهنگ است که به موزیک نمی خوره - ثانیه اش رو که نوشتم می توانید ببینید در متن

Acoustic
Tuesday 20 July 2010, 01:49 PM
دوستان عزیز نمیشه اینی که شما فرمودید فالشی یا همون فالس بهش گفت .

چون با وجود این همه نرم افزار و این تنظیم کنندگانو آهنگسازان که سابقه ی نسبتا خوبی دارند , فالش تو کار حرفه ای معنی نداره . به نظر نمیاد که این, یک اشتباه یا به قول خودمون سوتی باشه .. . بیشتر برمیگرده به سلیقه و تکنیک !
و اینکه این موضوع خیلی خیلی نا محسوس هست یعنی در حد اینکه اصلا به گوش نیاد و اگرم به گوش می آمد مشکل خاصی نداشت ..

alimirzaei
Tuesday 20 July 2010, 01:50 PM
نکته مهم تو صدای لهراسبی اینه که صداش دلچسب! نیست...
مثلا یه خواننده ای مثل حامی صدای واقعا دلچسبی داره و باعث میشه که آدم بیشتر به تحریر های صداش گوش بده تا موسیقیش....
هیچ گونه افکت و غیره رو صداش نیست....من کنسرتشو رفتم مو نمی زد با آهنگاش حتی اجرای زندش از آهنگاش هم قشنگ تر بود.....همین لهراسلبی هم اونجا بود !........مجری کنسرت (فرزاد حسنی) ازش پرسید نظرت درباره صدای حامی چیه ؟....گفت هنجره های حامی طلائیه !!!!!!

Acoustic
Tuesday 20 July 2010, 01:58 PM
بخاطر اینکه حامی موسیقی دانه ! شاگرد اساتیدی مثل باباک بیات و مجید انتظامی و ... بوده و همچنین خودش پیانیست ماهری و تو زمینه موسیقی تحصیل کردست . بحث منحرف نشههه

sakomusic
Tuesday 20 July 2010, 02:07 PM
سلام به دوستان نت آهنگی عزیزم
تمام تاپیک ها و نظرات شما عزیزان رو خوندم البته نظرات شما جای تقدیر داره که اینقدر دقیق و مو شکافانه اثری رو مورد نقد و تحلیل قرار میدید.من طرفدار دوستمون آقای لهراسبی نیستم اما منظورم
از این عریضه کلیت نقدهامون در مورد همکارانمون هست . بنابر تجربیات سالیان زیادی که همراه با سختیها و مشقاتی که هممون داریم و داشتیم نظر خودم و بیان میکنم.
همکاران عزیزم یکی از اصول پایه در موسیقی که بیشتر شما عزیزان هم آشنایی دارید اینست که اعمال نظراتمون در مورد یک اثر باید خیلی محتاطانه صورت بگیرد تا خدایی نکرده آهنگساز یا تنظیم کننده یا ...دچار تضعیف روحیه و سرخوردگی نشن چون میدونید تشویق هر آهنگساز یا ... باعث موفقیت وی در کارهای بعدی میشه مخصوصا در کشور ما که خیلی نیاز به مشوق هست تا موفقیت حاصل بشه .نظر من در مورد این کار مردمی بودنشه و اینکه جایگاه خودش رو در بین معمولی ترین افراد جامعه هم پیدا کرده پس اگر گاهی اوقات سهل انگاری در ساخت صورت بگیره باز هم سعی کنیم نقدمون رو با احتیاط مطرح کنیم چون برای ارتقای موسیقی کشورمون باید دست هم و بگیریم
و به هم روحیه بدیم .بهرحال موسیقی ما خیلی مونده تا به جایگاه خودش دست پیدا کنه اما الان هم
خیلی مورد توجه جامعه ی بین المللی قرار گرفته حتی اگر بی کیفیت یا پر از ایراد باشه چون همه اونا
فهمیدن بچه های ایرونی با چه مشکلاتی دارن آثاری در خور توجه میسازن .دم همشون گرم و دم همتون گرم انشالله بتونم روزی رو ببینم که همه شما همکاران عزیزم در قله های رفیع موسیقی میدرخشید.بامید آنروز:am

BaBak_ParSian
Tuesday 20 July 2010, 02:09 PM
ببینید اخه من به چند نشون هم داد و تاییدش کردند که خودشون تنظیم کننده بودند این بیس که می زنه اصلا به موزیک نمی خوره و یه جوری فالشی کوتاه اهنگه که باید گوش بدید تا بفهمید

BaBak_ParSian
Tuesday 20 July 2010, 02:13 PM
سلام به دوستان نت آهنگی عزیزم
تمام تاپیک ها و نظرات شما عزیزان رو خوندم البته نظرات شما جای تقدیر داره که اینقدر دقیق و مو شکافانه اثری رو مورد نقد و تحلیل قرار میدید.من طرفدار دوستمون آقای لهراسبی نیستم اما منظورم
از این عریضه کلیت نقدهامون در مورد همکارانمون هست . بنابر تجربیات سالیان زیادی که همراه با سختیها و مشقاتی که هممون داریم و داشتیم نظر خودم و بیان میکنم.
همکاران عزیزم یکی از اصول پایه در موسیقی که بیشتر شما عزیزان هم آشنایی دارید اینست که اعمال نظراتمون در مورد یک اثر باید خیلی محتاطانه صورت بگیرد تا خدایی نکرده آهنگساز یا تنظیم کننده یا ...دچار تضعیف روحیه و سرخوردگی نشن چون میدونید تشویق هر آهنگساز یا ... باعث موفقیت وی در کارهای بعدی میشه مخصوصا در کشور ما که خیلی نیاز به مشوق هست تا موفقیت حاصل بشه .نظر من در مورد این کار مردمی بودنشه و اینکه جایگاه خودش رو در بین معمولی ترین افراد جامعه هم پیدا کرده پس اگر گاهی اوقات سهل انگاری در ساخت صورت بگیره باز هم سعی کنیم نقدمون رو با احتیاط مطرح کنیم چون برای ارتقای موسیقی کشورمون باید دست هم و بگیریم
و به هم روحیه بدیم .بهرحال موسیقی ما خیلی مونده تا به جایگاه خودش دست پیدا کنه اما الان هم
خیلی مورد توجه جامعه ی بین المللی قرار گرفته حتی اگر بی کیفیت یا پر از ایراد باشه چون همه اونا
فهمیدن بچه های ایرونی با چه مشکلاتی دارن آثاری در خور توجه میسازن .دم همشون گرم و دم همتون گرم انشالله بتونم روزی رو ببینم که همه شما همکاران عزیزم در قله های رفیع موسیقی میدرخشید.بامید آنروز:am
مرسی عزیز - ولی ما اصالتمون رو بیشتر می تونیم با موسیقی سنتی پیشتاز باشیم نه موسیقی تقلیدی که بلد هم نیستیم از ان درست تقلید کنیم ارزش موسیقی سنتی ایرانی فوق العاده بالاست و درکش کار هر کس نیست

sakomusic
Tuesday 20 July 2010, 09:39 PM
:21ox66r::redguitar:
مرسی عزیز - ولی ما اصالتمون رو بیشتر می تونیم با موسیقی سنتی پیشتاز باشیم نه موسیقی تقلیدی که بلد هم نیستیم از ان درست تقلید کنیم ارزش موسیقی سنتی ایرانی فوق العاده بالاست و درکش کار هر کس نیست

دوست من
کلیت عرایض من برای همه ی سبکهاست چه سنتی و چه پاپ یا راک اتفاقا منهم طرفدار سنتی هستم اما سالهاست که صاحب سبکهای اونور آبی روی موسیقی سنتی ما کار کردند و انواع مختلفی از موسیقی تلفیقی رو بوجود آوردند ولی ما هم باید سبکهای اونا رو مورد استفاده قرار بدیم
و روی آنها کار کنیم البته موافق شما هستم کم کاری شده .میشد همین سبکها رو با سبک سنتی
خودمون ترکیب کنیم که البته عده ی انگشت شماری هم این کار رو کردند ولی من یک سئوال از شما
دارم آیا زمینه ی یادگیری مثلا کنتر باس یا تیمبانی یا ویولا به اندازه ی گیتار یا کیبرد یا ویولن هست؟
آیا به بچه هایی که نوازنده ی این نوع سازها هستند میدانی برای عرض اندام دارند؟نظر من اینه بیایم
سبکهای جدیدی رو ایجاد کنیم تا مجددا هم موسیقی سنتی و هم فولکوریک و کلاسیک رو احیا کنیم
و هم از سبکهای غربی برای طراحی این سبکهای جدید بهره بریم.اما بشرط اینکه از دست مثلا نوازنده ی دوم ویولن اگر فالش زد یا کنتر باس حس فلان موسیقی رو انتقال نداد عصبانی نشیم و به جاش تشویقشون کنیم تا در آینده ی موسیقی شاهد هزاران ستاره ی پر نور باشیم. :41::41::41:

hosein7777
Wednesday 21 July 2010, 01:22 AM

میشه کمی توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

schadmehr
Wednesday 21 July 2010, 02:13 AM
ولی شعرش محشره
کسی که برای "داریوش اقبالی کبیر" ترانه سرایی کرده چطور حاظر شده واسه این . . . شعر بگه من نمیدونم!

hosein7777
Wednesday 21 July 2010, 02:26 AM
کسی که برای "داریوش اقبالی کبیر" ترانه سرایی کرده چطور حاظر شده واسه این . . . شعر بگه من نمیدونم!

دوست عزیز علی لهراسب هم همچین بد نیست..................

ولی خب درایوش کجا و علی لهراسبی؟؟؟

دقت داریوش تو انتخاب ترانه و..............

4 سال البوم دنیای این روزای من طول کشید تا حاضر بشه .........

amirpartow
Wednesday 21 July 2010, 01:08 PM
سلام خدمت دوستان عزیز من کامل همه پستهارو نخوندم ولی اشکالی که میشه به این کار گرفت در دقیقه 00:32 و 00:33 توی بیس کار که خوب صدایی پیانوییم داره و واضح واضح نیست اینه که آهنگ تو گام Em هست و اینجا آکورد C گرفته شده که از وصل آگورد Em6 یا Db diminish هست و اینجا اشتباهأ بیس داره نت Db میرنه و بعد نت E که فاصلع سون آکورد مذکوره و خوب فالشی کاملا محرض چون بیس رو آکورد قبلی گیر کرده ولی در دقیقه 00:27 تا حدود 00:30(31) بیسی که زده شده موردی نداره و میشه اونجا رو آکورد Em6 یا Db diminsh حساب کرد و بیس در آکودر اولی که گفتم پایست و در آکورد دومی فقط بیس معکوس 6 3 هستش و ایرادی برای همین نداره برای نسبت به این آکوردها شک کردم چون کاری که گوش میکنم بیکیفیت و در اون قسمتها سه صدای آکورد زده نشده

saze_khasteh
Sunday 8 August 2010, 05:03 PM
ولی شعرش محشره

ترانه اش اینطور که شما میگی محشر نیست ..من که مضامین و کلماتی رو که در ترانه بکار برده کمی سخیف و بدور از شان و منزلت بینندگان ایرانی دیدم وایراد دیگر هم روی عدم پیوستگی مفاهیم ترانه بود اگرچه در ترانه لزوم محضی برای پیوستگی نیست اما این ترانه خیلی جاهاش رو به چرت گویی و دوری کامل از مطلب میره..... این هم نظر من

digilap
Monday 9 August 2010, 03:34 PM
نکته مهم تو صدای لهراسبی اینه که صداش دلچسب! نیست...
مثلا یه خواننده ای مثل حامی صدای واقعا دلچسبی داره و باعث میشه که آدم بیشتر به تحریر های صداش گوش بده تا موسیقیش....
هیچ گونه افکت و غیره رو صداش نیست....من کنسرتشو رفتم مو نمی زد با آهنگاش حتی اجرای زندش از آهنگاش هم قشنگ تر بود.....همین لهراسلبی هم اونجا بود !........مجری کنسرت (فرزاد حسنی) ازش پرسید نظرت درباره صدای حامی چیه ؟....گفت هنجره های حامی طلائیه !!!!!!

دوست عزيز من بدور از هر گونه اعمال سليقه شخصي بايد اذعان كنم كه اين برداشت شخصيه شماست اتفاقا ديروز در همين مضمون بحثي برپا بود يه نظر يه عده اين بود كه لهراسبي از ته دل و با تمام وجود ميخواند ولي حامي مثل ربات . اين نقل به مضمون بود.
من خودم از هر دو لذت ميبرم. تكنيك حامي اما نميتوانيد منكر حس درون كارهاي لهراسبي باشيد.
لطف كنيم و به عنوان كساني كه كمي موسيقي رو بهتر دنبال ميكنن مثل يه كارشناس نظر بديم نه طرفدار!
بي شك فاصله به دل مردم نشسته و نميشه مردم رو هم در نظر نگرفت . برعكس كساني كه خيلي حس حرفه ايشون بالاست بنده معتقدم مردم خيلي خوب ميفهمن و مقياس خوبي هم هستن. حالا بعضيا ميگن سليقه مردم نازله. منم ميگم بله موافقم ولي براي كارهاي پاپ ترازويي بجز استقبال همين مردم نداريم. يه موقع بود با ديدن محمد اصفهاني من ميگفتم كي پاپ سنتي گوش ميده آخرشون ديگه معينه ولي بعدا ديدم اصفهاني فراتر رفت و مردم هم پذيرفتن. خيلي بده اينقدر مغرور باشيم كه بعدا مجبور بشيم دنبال مردم بريم و از همونايي كه قبولشون نداريم تقليد كنيم

در ضمن داريم در واديه موسيقيه پاپ بحث ميكنيم اگه موضوع jazz و يا rock بود اصلا داستان فرق ميكرد موئلفه هاي اينگونه موسيقي داستان ديگه اي داره
ممنان
شاد و خرم:22:

digilap
Monday 9 August 2010, 04:06 PM
بازم سلام
حسب وظيفه اي كه در مقابل نوشته ام دارم رفتم و بارها اين كار رو گوش كردم!يكي از دوستان فرموده بودن كه جيغ ميكشه؟!!!!!!!
اين صدا در همون اوج در حال كنترله شما كه بايد بهتر بدونيد!
حتما وقتي مثلا ماريا كري با صدا سازيه كاملا غير طبيعي و هنرمندانه!!!! مغزتون سوراخ خواهد شد!!!!
نگيد ترا به خرا نگيد نبايد كساني كه سنتي گوش ميكنن و تجربه شنيداري در زمينه موسيقيه پاپ و ، راك ندارن اينجوري قضاوتهاي (من ميگم عجغ وجغ) بكنن
اين سبك اين باباست كه اينجوري ميخونه (به قول شما جيغ !!! ميكشه!!) بخاطر همينه كه كمي جديده فقط بايد ديد در آينده چكار خواهد كرد . فقط دو تا كار قابل بحث داشته تنها نرو و همين فاصله ها!
راجع به حجم و غيره صحبتي ندارم ! ولي حجم چيزي نيست كه همه خواننده ها داشته باشن!
باور كنيد همين آقاي اصفهاني هم در البومهاي اولش .... اما مقايسه كنيد با امروز!

به نظر من حجمشم قابل قبوله
مشكلش چيه ؟بفرمائيد از دل همين بحثا من چيز بيشتري ياد ميگيرم.
ولي فني بگيد! دوست من به صورت فني فرمودن كه يه جا بيس فالش ميشه.
من گوش كردم
در اينترو بيس به همراه بقيه در حال فضا سازي هستن و هنوز وارد ملودي نشدن!
اگه محل دقيق زمانيه فالش بيس رو بفرمائيد!بايد خيلي جالب باشه
ممنان
شاد باشيد

amirpartow
Monday 9 August 2010, 07:39 PM
بازم سلام
حسب وظيفه اي كه در مقابل نوشته ام دارم رفتم و بارها اين كار رو گوش كردم!يكي از دوستان فرموده بودن كه جيغ ميكشه؟!!!!!!!
اين صدا در همون اوج در حال كنترله شما كه بايد بهتر بدونيد!
حتما وقتي مثلا ماريا كري با صدا سازيه كاملا غير طبيعي و هنرمندانه!!!! مغزتون سوراخ خواهد شد!!!!
نگيد ترا به خرا نگيد نبايد كساني كه سنتي گوش ميكنن و تجربه شنيداري در زمينه موسيقيه پاپ و ، راك ندارن اينجوري قضاوتهاي (من ميگم عجغ وجغ) بكنن
اين سبك اين باباست كه اينجوري ميخونه (به قول شما جيغ !!! ميكشه!!) بخاطر همينه كه كمي جديده فقط بايد ديد در آينده چكار خواهد كرد . فقط دو تا كار قابل بحث داشته تنها نرو و همين فاصله ها!
راجع به حجم و غيره صحبتي ندارم ! ولي حجم چيزي نيست كه همه خواننده ها داشته باشن!
باور كنيد همين آقاي اصفهاني هم در البومهاي اولش .... اما مقايسه كنيد با امروز!

به نظر من حجمشم قابل قبوله
مشكلش چيه ؟بفرمائيد از دل همين بحثا من چيز بيشتري ياد ميگيرم.
ولي فني بگيد! دوست من به صورت فني فرمودن كه يه جا بيس فالش ميشه.
من گوش كردم
در اينترو بيس به همراه بقيه در حال فضا سازي هستن و هنوز وارد ملودي نشدن!
اگه محل دقيق زمانيه فالش بيس رو بفرمائيد!بايد خيلي جالب باشه
ممنان
شاد باشيد
سلام نمیدنم کسی دیگه ای راجع به فالشی بیس گفته یا نه ولی فکر کنم با منطق و قواعد میسیقیایی جای دیقیق فالشی رو گفتم و دونه دونه آکوردهای اون قسمت و بررسی کردم دوست عزیز حتما لازم نیست ملودی تم کامل خدش و معرفی کنه و آکورد ریتمیک بزنن که بیس یا امسال اون آکوردها رو رعابت کنند بلکه از گام و ملودی و ساز بندی میتونیم بفهیم آکوردها چیه و مشکلات کجاست بهتر پشت قبلی و شما با حوصله بیشتری یخونید

saze_khasteh
Tuesday 10 August 2010, 06:23 PM
باید یک حقیقتی رو خدمتتون عرض کنم ..من وقتی میرم آموزشگاه پیش استاد از کنار یک دکه ی محصولات فرهنگی رد میشم که دائما این اهنگ رو پخش میکنه ....من با هزار زجر از کنارش رد میشم ..چون صدای این فرد برام غیر قابل تحمله ...ببخشید من فقط نظرم رو گفتم..

digilap
Wednesday 11 August 2010, 02:03 PM
خوب اين سليقست !
اسن يه انتقاد نيست من عاشق شجريانم
بابام ميگه صداش مثل (بهتره نگم) ميمونه !!!
خوب اين كه دليل نميشه!من هم قران گوش ميدم هم سنتي و هم موسيقيه متال
از نيو ايج بگير تا كارهاي جز از مقامهاي نواحي كه من مثلا كارهاي بلوچ و تركمن منو ميبره تو كما تا فريادهاي پينك فلويد
من موسيقي دوست دارم همين!

blackover
Wednesday 11 August 2010, 02:51 PM
سلام به جمع

من فکر می کنم این آهنگو اگه آقای لهراسبی بشکل زنده بخونه همه ی سوء تفاهما حل میشه.

نظر شما چیه؟

BaBak_ParSian
Saturday 28 August 2010, 03:14 AM
سلام خدمت دوستان عزیز من کامل همه پستهارو نخوندم ولی اشکالی که میشه به این کار گرفت در دقیقه 00:32 و 00:33 توی بیس کار که خوب صدایی پیانوییم داره و واضح واضح نیست اینه که آهنگ تو گام Em هست و اینجا آکورد C گرفته شده که از وصل آگورد Em6 یا Db diminish هست و اینجا اشتباهأ بیس داره نت Db میرنه و بعد نت E که فاصلع سون آکورد مذکوره و خوب فالشی کاملا محرض چون بیس رو آکورد قبلی گیر کرده ولی در دقیقه 00:27 تا حدود 00:30(31) بیسی که زده شده موردی نداره و میشه اونجا رو آکورد Em6 یا Db diminsh حساب کرد و بیس در آکودر اولی که گفتم پایست و در آکورد دومی فقط بیس معکوس 6 3 هستش و ایرادی برای همین نداره برای نسبت به این آکوردها شک کردم چون کاری که گوش میکنم بیکیفیت و در اون قسمتها سه صدای آکورد زده نشده
درود - خوشحالم که شما اصولیشو به گفتید

mohsen.shams
Saturday 25 September 2010, 11:30 PM
:45:سلام به دوستان. این آهنگ کاملا با فیلم هماهنگی داره و به اندازه فیلم مبتذله! مخصوصا اون موزیک ترکی استانبولی که دیگه حالمو به هم میزنه. البته افکتهایی هم که روی صدای لهراسبی گذاشتن به طرز عجیبی تهوع آوره! ترانه هم مزخرفه! باورم نمیشه مال روزبه بمانی باشه. البته ببخشید که نظرمو اینقدر رک گفتم.