PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اجرای تکنيک تريل، کدام پرده ها ؟

Eshgheh3tar
Tuesday 20 July 2010, 03:14 AM
"تمرين دشتی از 10 قطعه برای تار عليزاده"

سلام دوستان

يک سوال داشتم در مورد تکنيک تريل، يا حتی تکيه... در مورد اجرای تکنيک تريل قبلا بحث شده امّا من يک سوال ديگه داشتم

اجرای تريل رو بلد هستم امّا مشکلم اينجاست نميدونم رو کدوم پرده ها اين کارو ميکنی يا منظور از اينکه ميگن نوت بعدی کدام هست ؟ نت بکار، کرن يا مثلا بمل

مثلا در دشتی لا، که سی بمل هست و می کرن مثلا اگه بخواهيم روی سل وسط دسته، و نت سل رو با انگشت دوم گرفته و تکنيک تريل رو ميخواهيم اجرا کنيم نت بعدی اينجا کدام هست لا بکار ، بمل يا کرن.

چون اگه بخواهيم نت بعدی رو بکار بگيريم معمولا فاصله زياد ميشود و کمی سخت ميشه اجرا مخصوصا وقتی انگشت سوم ينکارو با سرعت بالا انجام دهد.

البته تريل از تکنيک هايی هست که تمرين زياد ميخواهد و فقط مشکل من پيدا کردن پرده ای بعدی يا نت بعدی هست ،، البته برای تکيه هم همين مشکل رو دارم.

ممنون ميشوم من رو راهنمايی کنيد آيا قانون خواصی هست... مثلا دشتی لا رو اگه بخواهيم نت بعدی رو هميشه سی بمل و می کرن بگيريم ،، گاهی لا بکار و ر بکار هم کرن ميشوند و کمی من رو گيج کرده..

r_a_m_i_n
Tuesday 20 July 2010, 08:35 PM
دوست عزیز هرنتی که در سرکلید نوشته باشه
مگر اینکه روی خود علامت تریل علامت بمل یا کرن یا بکار گذاشته بتشن
در دشتی لا....باید تریل رو روی لا بکار بزنی

Eshgheh3tar
Wednesday 21 July 2010, 02:14 AM
ممنون رامين جان ،،
قبلا تريل رو بکار يا بمل ميگرفتم که آسونتر بشه..... اينطور خيلی سخت ميشه مثلا نت فا روی سيم اول رو اگه بخواهيم تريلی که علامت بمل يا کرن نداشته باشه اجرا کنيم .. و فا رو با انگشته دوم بگيريم خيلی سخت ميشه... مثلا فاصله فا تا سل نسبت به انگشت دوم و سوم ،،، تريل هم که معمولا سريع هست

ممنون ميشوم دوستان بگن اينطور مواقع آيا استفاده از انگشت چهارم مناسبه؟ هر چند انگشت چهارم هم کمی ضعيف تر هست...

r_a_m_i_n
Wednesday 21 July 2010, 01:57 PM
خواهش میکنم
نه اصلا دل بخواهی تریل ر انتخواب نکن.......بستگی به علامت نت بعدت در سرکلید داره......( مگر اینکه بالای علامت tr ...علامت بکار یا کرن یا بمل گذاشته شه )
آره...وقتی بخوای فا رو با انگش 2 بگیری.....بهتره از انگشت 4 استفاده کنی
باید انگشت 4 رو قوی کنی.....چون در آینده خییلی بدردت میخوره....

Eshgheh3tar
Wednesday 21 July 2010, 03:53 PM
بازم از شما تشکر رامين جان من رو از اين سر در گمی در آوردی... موفق باشيد

r_a_m_i_n
Thursday 22 July 2010, 12:01 PM
خواهش میکنم......لطف داری.....

nininaznakon
Thursday 22 July 2010, 01:33 PM
سلام به همه حاجی من که این تریل رو یاد نگرفتم یکی اگه می تونه با گوشی از خودش فیلم بگیره و بذاره که قشنگم توضیح بده که ما هم یاد بگیریم

r_a_m_i_n
Friday 23 July 2010, 11:54 PM
فیلمشو شرمنده.....اما همونجور که دوستمون توضیح دادن.....حرکت سریع و پی در پی 2 نت باهم
یعنی وقتی روی 1 نت علامت تریل گذاشته میشه....دست راستت تقریبا ریز میزنه.....و دست چپت هم با 1 انگشت نتی رو که روش تریل گذاشته میگیری و با انگشت بعدیت نت بعدیشو هی میزنی و هی انگشتتو برمیداری
مضراب راست روی نتی که روش تریل نوشته.....و مضراب چپ روی نت بعدش میخوره
میدونم توضیح قشنگی نبود....اما امیدوارم کمک کرده باشه

AliB
Saturday 24 July 2010, 12:03 PM
دوست خوبم روی یو تیوب بگرد حتما پیدا خواهی کرد . من دوربین با کیفیتی ندارم که برات فیلم بگیرم شاید البته با موبایل این کار رو برات انجام دادم .