PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای ادامه موسیقی

ney_7band
Tuesday 20 July 2010, 06:29 AM
با درود خدمت دوستان هنرمند
من نمی دونم این پستم رو جای مناسبی گذاشتم یا نه به هر حال می خواستم نظرتون رو را جع به ادامه کارم بدونم . من مدت چند ساله که سنتی کار میکنم و کارم رو با سه تار شروع کردم که بعد از 2 سال چون استادم بیشتر نمی تونست اموزش بده رفتم سراغ نی که اونم استادم به دلایلی بعد از سه ماه نتونست بیاد اونم دیگه منحل شد حالا هم همینتوری گوشی یه چیزای در میارم حالا نمی دونم اسمشو چی میزارین .. خیانت ... پیشرفت .. یا هر چیز دیگه اینو واقعا میگم و یه حوس نیست خوب منم یه جوون20 ساله هستم و راستش از همه جور سبک موسیقی خوشم میاد چه راک . پاپ . سنتی و.. . . ولی الان میبینم که پاپ یه احساس دیگه ای بهم میده که میدونم همه ی شما اینو احساس کردید و دوست دارم گیتار یاد بگیرم من وقتی سه تار رو شروع کردم واقعا از گیتار خوشم نمیومد و خیلی تعصبی به این قضیه نگاه می کردم ولی الان چون یه کم انگلیسی یاد گرفتم میفهمم که واقعا نصف عمرم رو بی خودی هدر دادم وکاملا نگاهم به موسیقی عوض شد و الان یه جورایی عاشق گیتار شدم و حالا میدونم موسیقی یعنی چی الان ترانه های انگلیسی رو نگاه میکنم و واقعا ازشون لذت می برم مثل لیدی گاگا و انریکه ایگلاسیاس و ... می خواستم بدونم این تغیر روشی که من دارم تو علایق موسیقیم میدم باعث پسرفت و انحرافم تو اینده ی موسیقیم نمیشه و امید پیشرفت تو کارام هست که در اینده به جایی برسم یا نه همون سنتی رو بچسبم بهتره .
لطفا نظرتون رو راجع به این موضوع بگین و منو از این دودلی دربیارید

میبخشید از این که پر حرفی کردم
با سپاس

ney_7band
Saturday 24 July 2010, 08:24 AM
واقعا ممنونم از اين همه توجه

BaBak_ParSian
Saturday 24 July 2010, 10:19 AM
درود - ببینید هیچ کس بهتر از خودتون نمی تواند به شما کمک کند چون بلاخره شما می خواهید ساز بزنید - تمرین کنید - و .... نه حرف دیگران که بدانید انها چی می گویند من خودم اول با ستار شروع کردم ولی بعد رهایش کردم امدم ویلن الان بی وفقه دارم ادامش می دهم یه مدت به دلیل مشکلات بسیار زیاد از جمله نبود استاد واقعا کلافه شده بودم همه ی کسانی که ادعای اخلاق و مرام در موسیقی داشتند یک مشت ادم دورو بیشتر نبودند و فقط خودشون می خواستند پیشرفت کنند واسه همین رفتم سمت سبک راک و گیتار الکترونیک تا یه دو ماهی رفتم اون موقع بود که ویلن را شروع کردم و دیدم تو یه ساز که قبلا هم کار کردم موفق باشم بهتر است واسه همین سبک راک رو کنار زدم ولی باز گوش می دادم الان تمام زهنم را برای ویلن گذاشتم حتی کلاسهای اواز و سلفز را هم برای صدا و هم برای ویلن شروع کردم تا الانش راضیم و دوست دارم پیشرف کنم اونم نه متکی به کسی بلکه متکی بر تواناییهای خودم که باورشان دارم زیاد وقتتو نمی گیرم ولی اینو از من داشته باش که راهی که می دونی برو من خودم سنتی کار می کنم و ولی باز راک رو هم گوش می دم اگه واقع می دونی که تو راک یا پاپ موفق هستی برو ادامه بده چون حرف دیگران فقط نظر خودشان است و اغلب از روی دلسوزی نیست زهنتو به چیزی که انتخاب می کنی پیش ببر تا در ان حیطه موفق باشی بقول استاد شجریان موسیقی موسیقی است چه با تار چه گیتار - البته اینو بگم که ارزش موسیقی ایرانی بسیار بالا و فوق العاده است خودم هم دوست دارم بری تو موسیقی سنتی ولی باز خودت باید ببینی تو چه سازی موفق هستی و در چه سبکی می توانی پیشرفت کنی فکر نکن با این کارت خیانت می کنی نه عزیز بلکه سبکی رو که دوست داشتی و می تونی در ان پیشرفت کنی را انتخاب کنی و دست دست نکن یه یا خدا بگو و شروع کن برات ارزوی موفقعیت از ته قلبم را دارم

joojefarary
Saturday 24 July 2010, 10:46 AM
دوست من بابک جان خرفش خیلی خوب . واقعا اینو راست میگه شاید بعضیها از روی تعصب بهت حرفی بزنند یا به مضحک بگیرند بگن شما سنتی کار چرا میخوای بری سبک دیگه پیچیدگیهای سنتی نمیدونی چقد الکی نرو ولی به این حرفها گوش نده . خود من عاشق کیبورد گیتار بودم . یک مدتی رفتم کیبورد ولی اینقد دوستانم بد میگفتن مسخره میکردن میگفتن میخوای بری عروسی بزن باعث شد که من فکر کنم این ساز فقط برای آهنگهای شاد و آهنگ دیگه باهاش نمیشه زد اون موقع بچه بودیم دیگه همین باعث شد گذاشتم کنار بعد از 5 سال رفتم گیتار چون از اون واقعا بدم اومده بود دیگه رفتم گیتار کار کردم ولی بعد از 5 ماه دیدیم به دلم نشست وقتی خواستم ملودی کار کنم دیدم اون احساسی که میخوام باهاش ندارم . این شد که رفتم چند تا کلیپ از کیبورد گرفتم که ببینم واقعا این حرفا درست ؟آیا فقط 6.8 کیبورد ؟ دیدیم نه بابا همون چیزی که میخوام . دوباره کیبوردم شروع کردم ولی با اطمینان خاطر . دیگه حرف دوستان برام مهم نبود . تو هم ریسکشو بکن الان بهتر تا اینکه بذاری 2 3 سال دیگه بگی ای وای چرا من اینکار نکردم پیشیمون باشی . من خودم الان ناراحتم که چرا دیر شرئع کردم ولی میگم شاید اون موقع ادامه میدادم دیگه هیچوقت سمتش نمیرفتم و برای همیش میذاشتمش کنار . خودت محدو د نکن . فکرت باز کن به هر کاری که میتونی دست بزن توی هر سبکی که میتونی برو هر سازی که دوست داری برو فوقعش میری تا یک جایی بدت میاد ولی دیگه نامید نیست میفهمی به اون سبک یا ساز علاقه نداشتی . ناراحت نیست برات سوال نیست که ایا میتونم یا نمیتونم . شما برو هر سبکی دوست داشتی انجام بده دیدی احساسی نسبت به سبک نداری برو یک سبک دیگه اصلا به حرف کسیم گوش نکن اون چیزی که دوست داری انجام بده . در کل مردم حرف زیاد میزنند حتی حرفهای منم فبول نکن ولی از توشون اون چیزایی که دوست داریو بردار اون چیزایی که نه بریز دور .

Dave.Raspberry
Saturday 24 July 2010, 10:48 AM
دوست من هر کاری دلت میگه انجام بده و شک نکن
من هم یه جورایی مثل شما بودم
از این لحاظ که همش از هنرمندای دیگه سوالاتی از این قبیل که چکار کنم چکار نکنم میپرسیدم

ولی فهمیدم که خودم باید برای خودم تصمیم بگیرم و امروز احساس خوبی دارم

این نکته رو هم باید اضافه کنم که در راه هنر منطقی و جود نداره
اصلا اگه شما فک می کنی که به درام علاقه داری برو درام بزن

فقط و فقط حرف دلتو گوش کن

STNHZ
Saturday 24 July 2010, 04:31 PM
من اگر جای شما بودم یک روز هم برای شروع حرفه ای گیتار صبر نمی کردم...
حتی اگر در آینده بفهمید گیتار سازی نبوده که شما می خواید؛
مهم اینه که الان به گیتار علاقه دارید
و در لحظه از گیتار نواختنتون لذت خواهید برد...
موفق باشید

nayuop
Friday 30 July 2010, 11:19 AM
دقیقا بذار حست تصمیم بگیره...نه عقل و منطق
به قول یکی از دوستان اگه دیدی الان از درام خوشت امد برو درام بزن...
ساز مثل درس و دانشگاه نیست که بعضس وقتا برای موفقیت باید تحملش کنی... با خودت رو راست باش..اگه قطعه های سه تار برات دلنشین نباشه تمرین هم سخت میشه...هر سازی که حس کردی خوشت میاد ازش حتما سعی کن امتحانش کنی...
خیلی ها مثل شما هستن...خود منم همینطور... یه مدت گیتار کلاسیک و فلامینکو..سه تار..سنتور...
الان هم میخوام الکتریک بگیرم...مطمعن هستم به محض این که فرصتش رو پیدا کنم سمت ویولن سل و پیانو هم میرم(الان گیتارو همیشه میزنم)

Black_Violin
Friday 30 July 2010, 03:12 PM
سلام دوست عزیز...
به نظر میاد شما یک جور سردرگمی دارید که خودتون هم گیج شدید.این حس برای خیلی ها هست اما فکر نمی کنید دارید وقت , پول و استعداد خودتون رو دور می ریزید ؟ یک ساز رو به عنوان ساز اصلی انتخاب کنید و جلو برید مهم لذتیست که شما می برید نه چیز دیگه ای ....

اشتباه نکنید...
موفق باشید

symphony-x
Friday 30 July 2010, 03:30 PM
دوست من اون چیزی که الان خوشت میاد رو شروع کنی مدتی بعد میشه پاره ای از وجودت
همه ی موزیسین ها همینن
مثلا من یه زمانی حالم از متال بهم میخورد موزیک که میخواستم شروع کنم همه میگفتن برو سراغ کیبورد یا پیانو یا یه چیزه دیگه الکتریک آینده ای نداره اما من الکتریک رو شروع کردم مهم اینه که خودم راضیم