PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات پایه

rafighi
Tuesday 20 July 2010, 01:38 PM
سلام دوستان من چند تا سئوال داشتم اول اینکه با این ساز چه آهنگهایی میشه زد من یه سری نمونه هایی تو اینترنت و این سایت دیدم ولی زیاد به دل نمی شینه می دونید چرا آخه اونا یا blues ,rock وجاز و تو این سبک ها هستن من حتا آهنگهای برترین های این ساز رو هم دیدم، والا چیز جالبی به نظر نمیرسه فقط با توجه به اینکه خودمم هم تازه شروه کردم می خواستم بدونم باهاش آهنگهای ایرانی هم میشه زد البته منظورم فراتر از اون آهنگهایی بود که دوستان زحمتش رو کشیدن.
دوم اینکه این ساز به طور معمول چقدر طول میکشه تا یادبگیری ؟ البته می دونم که بستگی به استعداد و تمرین خوده آدم بستگی دارم ولی خوب به طور نرمال میشه یه زمانی رو گفت.

rafighi
Wednesday 21 July 2010, 07:53 AM
چرا هیچکی جواب نمیده

STNHZ
Wednesday 21 July 2010, 08:54 AM
کدوم ساز؟!
به طور کلی معتقدم هر سازی واسه چندتا سبک خاص بهتر جواب می ده اما با هر سازی هر سبکی رو بالاخره یه جوری می شه پیاده کرد!
ولی اگر واسه سازتون سبک شما زیاد معمول نیست واسه ش دنبال نت نگردید.
یا گوشی نت در بیارید و یا دنبال نت واسه سازهای دیگه ای بگردید که در اون سبک بهتر عمل می کنند و تا حدودی شبیه ساز شما هم هستند.
با چندتا تغییر جزئی می تونید اون نت رو تبدیل به چیزی بکنید که برای ساز شما مناسب باشه.

Porya
Wednesday 21 July 2010, 10:17 AM
فکر کنم منظورشون سازدهنی باشه !
دوست عزیز مدت زمان یادگیری همونطور که خودتون هم گفتید بستگی به استعداد و پشتکار خودتون داره ولی به طور معمول حدودا 5 - 6 ماه طول میکشه تا یک اهنگ رو به طور قابل قبولی اجرا کنید .

amirsn2002
Saturday 24 July 2010, 01:08 PM
سلام دوست عزیز
شما با سازدهنی می تونید اکثر آهنگ های ایرانی رو هم اجرا کنید. سازدهنی به خصوص نوع کروماتیکش به شما این امکان رو میده که خیلی از آهنگ های ایرانی رو اجراکنید و لذت هم ببرید. بطور مثال آهنگ های ایرانی نظیر :
ای که به تو
جان مریم
مرا ببوس
غوغای ستارگان
بوی گندم
خواب های طلایی
سلطان قلب ها
گل سنگ
شور عاشقانه (هزار دستان)
. . .
و خیلی دیگه از این آهنگ های زیبای ایرانی رو اجرا کنید. برای این کار می تونید از کتاب های آموزش سازدهنی که تو بازار هست استفاده کنید.

amirsn2002
Saturday 24 July 2010, 01:09 PM
مثلا کتاب های استاد منصور پاکنژاد در این زمینه خیلی می تونه به شما کمک کنه !

موفق باشی !

rafighi
Monday 26 July 2010, 10:14 AM
خیلی ممنون

rafighi
Tuesday 3 August 2010, 12:10 PM
اگه این ساز اینقدر قابلیت داره چرا هیچ جایی ازش استفاده نمیشه.
خیلی جاها پیانو هست، گیتار هست و سازهای دیگه اما از این ساز کمتر استفاده می شه ؟ علتش چیه ؟

رو ساز دهنی من (دیاتونیک) نوشته c major منظور از این چیه ؟

siavash_shams
Wednesday 4 August 2010, 05:34 AM
درود

دوست عزیز ... سازدهنی از یادها رفته چون بزرگان موسیقی به خصوص توی کشور ما هیچ وقت قطعه ی اختصاصی برای این ساز تنظیم نکردن...
البته اگه به گروه های "بلوز" امریکایی نگاه کنید ، می بینید که سازدهنی یکی از سازدهای جدانشدنی اوناست اما خب توی کشور ما این کم لطفی در حق این ساز شده و هنوز برای عامه ی مردم هم جا نیفتاده.

در مورد پرسش دومتون بگم :
بیشینه ی سازدهنی های موجود توی گام "دو ماژور" (C) تعریف شدن. یعنی همواره سوراخ نخست (فوت) این سازها صدای "دو" میده و به ترتیب با فوت و مکش ادامه پیدا می کنه.

rafighi
Wednesday 4 August 2010, 10:14 AM
ممنون