PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خارج شدن کوک سنتور

Bloody_Diamond
Thursday 22 July 2010, 10:26 AM
با سلام خدمت دوستان.
من وقتی سنتورم رو کوک می کردم حدود یک ماه کوک عالی داشت و خارج نمی شد ولی دیروز که کوک کردم سیم های زردم زود کوکش خارج شد. دلیلش چی متونه باشه؟ آیا ممکن هست گرمای هوا روی کوک تاثیر بذاره آخه شهر ما خیلی هوا گرمه.
ممنون

Mezrab
Thursday 22 July 2010, 11:03 AM
بله، همه چیز روی کوک ساز تاثیر میزاره، بهتره ساز جایی باشه که هوا متعادل هست، همچنین به گوشی هاتون کمی ضربه بزنید تا گوشی ها کمی محکم بشند سر جاشون و دوباره کوک کنید، همچنین با دست کمی روی سیم ها فشار بیارید تا کمی کشش ایجاد بشه. باید درست بشه.

Bloody_Diamond
Tuesday 10 August 2010, 10:38 PM
با سلام.
هر سنتوری ممکن هست وقتی که کامل کوک می شود بعد از چند روز نیاز داشته باشد یکی از سیمها را که کمی کوک خارج کرده رو کوک کنیم. مخواستم ببینم هر دو یا سه روز که این کار رو انجام بدیم گوشی های سنتور عیب نمیکنه؟(کوک خارج شدن)

Mezrab
Wednesday 11 August 2010, 12:11 AM
با سلام.
هر سنتوری ممکن هست وقتی که کامل کوک می شود بعد از چند روز نیاز داشته باشد یکی از سیمها را که کمی کوک خارج کرده رو کوک کنیم. مخواستم ببینم هر دو یا سه روز که این کار رو انجام بدیم گوشی های سنتور عیب نمیکنه؟(کوک خارج شدن)
در واقع این کار باید روزانه انجام بشه، شما باید در حین نوازندگی حواستون به این موضوع باشه که سیم هاتون جفت و ژوست هستند، هر سیمی که از کوک خارج شد باید هماهنگ بشه سریعا..گوشی ها هم هیچ اتفاقی براشون نمیفته..البته اگر سنتور سنتور مناسبی باشه.

Bloody_Diamond
Wednesday 11 August 2010, 09:33 AM
آیا قسمت گوشی های سنتور، کلاً چوب و گوشی ها قابل تعویض هست یا نه؟
ممنون

Bloody_Diamond
Wednesday 11 August 2010, 12:23 PM
لطفاً پست بی مورد نزنید.