PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از چندسالگي ساز زديد الان در چه سطحي هستيد؟؟

SOBHANTOTo3
Friday 23 July 2010, 07:07 AM
سلام
اميدوارم حالتون خوب باشه
همونطور كه مي دونيد من مي خواستم از سايت برم و قهر كردم كه پس از مذاكراتي فهميدم براي هيچكس مهم نيست برگشتم

از چندسالگي ساز زديد و الان در چه سطحي هستيد ؟؟؟؟

ايا پشيمونيد چرا دير شروع كرديد ؟؟؟
يا در همين مدت با تلاش راه هاي نرفته رو رسيديد

به چه موفقيتي رسيديد يا لذت بردن از نوازندگيي براتون كافي بوده؟

Crazyarchitect
Friday 23 July 2010, 09:03 AM
من از 6 سال پیش که گیتارو شروع کردم 4 سال پاپ میزدم که زیاد جدیش هم نمیگرفتم ولی بعد که با کلاسیک اشنا شدم
قضیه فرق کرد با علاقه ای که پیدا کردم خیلی بیشتر رو نوازندگی وقت گذاشتم الان هم در حد متوسط رو به پایین میزنم . پشیمونم که چرا از اول جدی شروع نکردم نه اینکه دیر شروع کردم . موفقیت هم که چی بگم مامان اینا هم حاضر نیستند به زدنم گوش کنن .

Crazyarchitect
Friday 23 July 2010, 09:07 AM
راستی اقا سبحان حرف از رفتن نزنید امید ما گیتار کلاسیکها به شماست .

SOBHANTOTo3
Friday 23 July 2010, 09:29 AM
راستی اقا سبحان حرف از رفتن نزنید امید ما گیتار کلاسیکها به شماست .

ممنون
چه عجب براي يكي مهم بودا فكرم نمي كردم الان در پوست خود نمي گنجم:21:
ايشالله بعد ازكنسرتمون يك فيلم ازش مي زارم براتون قيافمم ببينيد با نوازندگيم البته اگه خراب نكردم تو كنسرت:41:

راستش منم اول پاپ كار مي كردم و الان كلي پشيمونم
الانم به كساني پاپ كار مي كنن اگر به فكر نوازندگي هستن نه خانندگي پيشنهاد مي كنم يا فلامنكو يا كلاسيك كار كنن البته پيشنهاد منه

Mezrab
Friday 23 July 2010, 10:49 AM
من از 14 سالگی ساز زدن رو با سنتور شروع کردم و در همون سن تنبک رو هم همینطور، در مورد رده نوازندگی هم میسپارم به اطرافیانم، چون در موسیقی سنتی هیچکسی نمیتونه واقعا برای نوازندگی خودش رده ای رو تعیین کنه.

شهریور
Friday 23 July 2010, 12:33 PM
من از تقریبا17 سالگی شروع کردم تا الان هم جدی کار نکردم
سبک مشخصی هم ندارم
مامانم هم هروقت صدای سازم رو میشنوه کلی تشبیهات بهش میبنده و سر به سرم میذاره
تا الان هم موفق نبودم
در کل همین که این چند قدم رو در راه موسیقی رفتم خوشحالم و عقب نمی کشم
درسته فعلا شرایط مساعدی ندارم
ولی
هنوز به یک نوازنده ی خوب شدن امید دارم

سارا20
Friday 23 July 2010, 01:51 PM
من از 11 سالگی و با پاپ پیانو رو شروع کردم.البته اون زمان هیچ تصویری از سبک ها نداشتم.اما در 14-15 سالگی به سمت کلاسیک کشیده شدم(بهتر بگم کشونده شدم).با این که نزدیک به 5 ساله که کلاسیک کار میکنم اما به خاطر وقفه هایی که پیش اومد به جایی نرسیدم.:46:

Blue_Danube
Friday 23 July 2010, 02:54 PM
سلام من از 15 سالگی ویولن کلاسیک رو شروع کردم . و به یه حدی رسیدم وقتی برای کسی ساز میزنم براش قابل تحمل هستش . در حال حاضر دارم ویولن ایرانی و سه تار رو گوشی کار میکنم

SOBHANTOTo3
Friday 23 July 2010, 03:12 PM
ممنون از دوستان فقط اگه مي شه بگيد الانم چند سالتونه چون مي گيد از 15 سالگي نمي دونيم چند ساله كار مي كنيد
ممنون

joojefarary
Friday 23 July 2010, 03:53 PM
خوش با حال همگی دوستان که زودتر شروع کردن . یک چیزی که منو ناراحت میکنه همین که دیر شروع کردم و همیشه نگرانم به خاطرش من 23 سالم . از 18 سالگی میخواستم شروع کنم ولی مشکلات نذاشت حالا به طور جدی شروع کردم ولی خیلی میترسم نگرانم که نرسم من موسیقی آهنگسازی عاشقشم . هر قدم که برمیدارم لذت میبرم ولی باز این زمان نگرانم میکنه .

TheGoldMAN
Friday 23 July 2010, 04:25 PM
من محمدم 16 سالمه
درحال حاضر به دنبال درامزم که آموزش ببینم
ولی پوووووووووووووووووووولش از همه چی مهمتره
ان شاء الله تا آخر تابستون امسال یه درامر شدم

mahsa_mv
Friday 23 July 2010, 05:44 PM
سلام دوستان من تازه شش ماهه که ویولون کار میکنم ودر حال حاضر خیلی ازش لذت می برم.منم ناراحتم که چرا زودتر شروع نکردم ولی الان حد اکثر تلاشمو برای یادگرفتن ویولن می کنم.

STNHZ
Friday 23 July 2010, 07:07 PM
از 9 سالگی پیانو رو شروع کردم و سبک پاپ و کلاسیک رو با هم کار کردم
پشیمون نیستم ولی زودتر هم می شد شروع کرد...
اما فکر می کنم خیلی بهتر از این می تونستم بشم
نوازندگی برای من بس نیست! لذت داره اما کافی نیست.
آهنگ سازی؛ زدن حرف خودمون با ساز، اون چیزیه که من دنبالش بودم و سعی می کنم بهتر پیداش کنم.

SOBHANTOTo3
Friday 23 July 2010, 09:56 PM
ممنون از همه جواب ها
من خودم رو يادم رفت بگم
من الان 1 سال و نيم گيتار مي زنم و خوشبختانه به نظر خودم خوب بوده پيشرفتم ولي مي تونسته بهتر هم باشه
ممنون

Blue_Danube
Friday 23 July 2010, 11:40 PM
ممنون از دوستان فقط اگه مي شه بگيد الانم چند سالتونه چون مي گيد از 15 سالگي نمي دونيم چند ساله كار مي كنيد
ممنون

ببخشید کاملا فراموش کردم کن 18 سالمه . ممنون از شما بخاطر یاد آوری تون

mahsa_mv
Saturday 24 July 2010, 11:30 AM
منم یادم رفت بگم که 19 سالمه.

rootail
Saturday 24 July 2010, 12:08 PM
سلام من از 8 سالگی ویلن رو شروع کردم
ولی متاسفانه جدی نگرفته بودمش
اما الان با جدیت تمام ایرانی کار می کنم

SOBHANTOTo3
Saturday 24 July 2010, 08:48 PM

خيلي خوبه
به نظر من يك سبك جهاني كار كنيد بهتر باشه البته به نظر من
چون دور نگري داره مسابقه داره
سطح داره

و در اينده اگر حرفه اي شديد براي كنسرت بيرون از كشور قطعه هاي مطرح اجرا مي كنيد و . . . .

به نظر خودتون بهتر نيست؟؟؟؟

arezuhaa
Sunday 25 July 2010, 10:36 AM
سلام منم از 10 سالگی گیتار کلاسیک و شروع کردم و بعد پاپ و فلامینکو رو هم ادامه دادم و در کنار اون ستار و هم یاد گرفتم الانم دارم آکوستیک کار میکنم 18سالمه و در گروه سپهر به عنوان نوازنده ی ستار مشغولم ...

mahsa_mv
Sunday 25 July 2010, 11:58 AM
به نظر من که همینو ادامه بده اصلا هم نگران نباش میتونی خیلی خوب پیشرفت کنی.:21ox66r::41:

marzie_samimiparvar
Sunday 25 July 2010, 12:30 PM
سلام من از 16 ساگی سنتورو کار کردم استادم میگه اگه یه مقدار دشیفر و جواب آواز دادنمو قوی کنم میتونم برم برای هنر آموزی امتحان بدم!!!!!!ناگفته نماند که العان 21 سالمه!!!

جواد سعبان
Sunday 25 July 2010, 12:34 PM
سلام من از 12 سالگی تبنک و ویولن میزنم الان جدی کار میکنم قبلا نه

SOBHANTOTo3
Sunday 25 July 2010, 12:37 PM
سلام منم از 10 سالگی گیتار کلاسیک و شروع کردم و بعد پاپ و فلامینکو رو هم ادامه دادم و در کنار اون ستار و هم یاد گرفتم الانم دارم آکوستیک کار میکنم 18سالمه و در گروه سپهر به عنوان نوازنده ی ستار مشغولم ...

پس گيتار كلاسيك رو چيكار كرديد ؟؟
به جايي هم رسيديد
چه سطحي چه قطعه هاي رو مي زديد
ممنون مي شم بگيد

symphony-x
Sunday 25 July 2010, 12:38 PM
من از 10-11-12 سالگی (درست یادم نمیاد) سنتور کار کردم اما نه بصورت جدی الان هم حدود 2 سال میشه یعنی از 17 سالگی گیتار الکتریک کار میکنم 19 سالمه

farhad.zibaseresht
Sunday 25 July 2010, 12:41 PM
سلام من فرهاد هستم 23 سالمه از 6 سالگي پيانو كار كردم هم پاپ و هم كلاسيك خيلي دوست دارم كه با يك گروه مشقول به كار شم

SOBHANTOTo3
Sunday 25 July 2010, 12:47 PM
سلام من فرهاد هستم 23 سالمه از 6 سالگي پيانو كار كردم هم پاپ و هم كلاسيك خيلي دوست دارم كه با يك گروه مشقول به كار شم

منم خيلي دوست دارم تو يك گروه كار كنم ولي متاسفانه هنوز درست حسابي نشده البته امشب اجراء داريم تو فرهنگ سرا اگه خوب بزنم براي كنسرت 14 مرداد قبول مي شم
ايشالله بشه
ولي گروه يك چيز ديگست
من استان بوشهرم فكر كنم 2 يا 3 نفر بيشتر بوشهري اينجا نباشه

blackover
Saturday 6 November 2010, 01:25 PM
منم یکی دو ساله (دقیقشو بی خیال شین) گیتار با سبک پاپ و کلاسیک کار می کنم.چون به فکر اجرای گروهیم بیشتر پاپ کار میکنم ،چون تو ایران فکر نکنم گروه جدی ای برای کلاسیک داشته باشیم.پشیمونم (زیاد) که زود تر شروع نکردم.فکر کنم تو سطح خوبی هستم.:redguitar:

nafiseh
Saturday 6 November 2010, 01:55 PM
سلام من از 15 سالگی گیتار رو شروع کردم اما به صورت تفننی
حدود 2-3 ماهی میشه که گیتار رو به صورت حرفه ای زیر نظر استاد مسیح عطاریان شروع کردم

pianolover
Saturday 6 November 2010, 02:12 PM
من از 12 سالگي پيانو كار ميكنم و 5 سال هست كه دارم كار ميكنم و سبك كلاسيك سبك مورد علاقمه

ghoghnus2006
Saturday 6 November 2010, 02:36 PM
با سلام
من فك كنم از 12 13 سالگي با سه تار شروع كردم و متاسفانه به علت كمبود امكانات تو شهرمون پيشرفتم كند بود ولي با اومدن به تهران و دست گرفتن تار پيشرفت خوبي كردم
الانم دارم دوره عالي تار رو ميگذرونم
راستش تو اين چند سالي كه امكانات خوب شد تلاش خوبي كردم و الانم خوشحالم كه به اينجا رسيدم و لا اقل كسايي كه سازمو شنيدن ازم راضي بودن و تشويقم كردن
ولي اون زماني كه تو شهرستان بودم واقعا حيف بود چون اون موقع وقت آزاد تري داشتم و ميتونستم پيشرفت خيلي بهتري داشته باشم!

Noushin
Saturday 6 November 2010, 05:24 PM
نواختن رو از سنین کودکی شروع کردم و 15سال بیشتر هستش که ویلن میزنم....عاشق سازم هستم....اجراهای مختلفی هم با گروه های حرفه ای و غیر حرفه ای داشتم.:21ox66r:

برای همه دوستان آرزوی موفقیت می کنم.

kak_maki_new
Saturday 6 November 2010, 07:16 PM
سلام...از تاپيكتون ممنون ...خيلي موضوع خوبي هستش
منو كه هيچكي نميشناسه (چشمك)
شوخي كردم ...منو اكثر دوستان ميشناسن چون نوخود هر آشي ميشم تو اين سايت
اسم: نيما_ماني _(تو اين سايت معروف به جاني)
لقب:kak maki
1 سال و 4 ماه هم هستش كه ويولن ميزنم ..اما 2 ساله ويولن دارم
ديوانه سازم هستم .....بدون سازم هيچ چي نيستم (گرچه همينطوريشم نيستم)
گيتار هم از 11 سالگي تا الان كار ميكنم اما فقط 1 سال كلاس رفتم و بقيشو واسه خودم تمرين كردم
درام هم 3 ماه كار كردم
سنتور هم چون پسر عموم مينوازه يه چيزايي بهم ياد داده
گيتار الكتريك هم 1 سال
ديگه چي.....؟؟!!!!!
همين ...ساز تخصصيم هم ويولن هستش و خيلي دوسش دارم
بعد از ويولن اگه زنده موندم ميخوام كمانچه و ويولن سل و عود و خيلي چيزهاي ديگه كار كنم ...
19 سالمه

kiarash_bach
Saturday 6 November 2010, 07:56 PM
از 7 سالگی ویلن خریدم ولی بچه بازی میکردم دیگه :دی جدی جدیش 2 ساله ویلن خوب کار میکنم سطحم بد نیست ولی به پای اساتیدی مثه مانی نمیرسم،گیتار و سنتور و گیتار الکتریک و پیانو هم در حد مبتدی بلدم از اینور اونور یاد گرفتم
اگه خدا بخواد پیانو و گیتار رو بعدا یاد میگیرم
فعلا باید سنتی و کلاسیک ویلن رو بخورم!!!!
آره بخورم،اگه درس بزاره 24 ساعت شبانه روز رو ساز میزنمو زدن دیگران رو گوش میدم

Vai
Saturday 6 November 2010, 09:25 PM
از 14 سالگی شروع کردم به نواختن گیتار الکتریک و تا حالا 8 ساله ساز میزنم

sayna
Saturday 6 November 2010, 09:30 PM
سلام منم از 10 سالگی ویولن خریدم ولی اون موقع فقط فکر بازی بودم ولش کردم و الان خیلی پشیمونم الان هم 2 ساله که دوباره ولی این دفعه جدی کار میکنم...

koronzo_piti
Saturday 6 November 2010, 09:46 PM
توله بچه ای بیش نبودم
که تفریح م ساز پدر بود

زمانی که در خواب بودن
می رفتم سراغ مضراباش و شروع می کردم به شکستن اونها
مادرم می گفت در حدود 20 تا از مضراب های بابام رو شکوندم

اخه خیلی نرم بودن حال می داد

زمانی که سنتور می زد و سنتور رو از کاور بیرون نمی اورد
و در کاور باز بود
با لگد می زدم توی در کاور و کاور می افتاد رو مضراب ها و میشکست
البته یه بار بیش تر این کارو نکردم

بابام سه تار دوستش رو بعضی وقت ها می گرفت
و من باهاش تمرین ماهی گیری می کردم
به عنوان تور ماهی گیری

گاهی هم می خورد توی دیوار اخه سعی می کردم از روی ارتفاع این کار رو انجام بدم
روی کنسولی جای چیزی

بزرگ تر شدم با ساز دیگه ای اشنا شدم به نام دف
ازون دف های خاناقایی
حیف بابام دادش یکی

با اون زیاد ساز می زدم
باهاش هاکوم با هاکوم با
و هنا هنا هو
رو می زدم و می خوندم که فاز بچه جنگلی برم می داشت
احساس می کردم بابای تارزانم

یا یه چیزی توی این مایه ها

بعد ها پدر سه تار خرید
و شروع کردم به در اوردن صدای تار

ali3tar
Saturday 6 November 2010, 10:05 PM
سلام
من نزدیکه 3ساله سه تار میزنم که متاسفانه به دلایل تحصیلی 1سال بیشتر کلاس نرفتم....
ولی الان تو خونه و با دوستام به صورت خودآموز کار میکنم...

netmooteler
Sunday 7 November 2010, 12:04 AM
درود
من گیتار و با سبک کلاسیک از 5 سال پیش شروع کردم و الان حدود 5 تا کتاب کلاسیک زدم و استادم هم در همین چند سال قطعات فلامنکو و تکنیکاشو تا حدی بهم داده و سبک فلامنکو رو هم تا حدی می نوازم و سبک پاپ رو خودم کار کردم ولی در کل چون یه خورده مشغله داشتم نتونستم به سطح دلخواهم برسم ...و فکر کنم به خاطر وقفه ی 1 ساله ای هس که توی نوازندگیم افتاده و الان دارم روی کتاب اول خوان مارتین ، فلامنکو رو کار می کنم ...
از نوازندگی خودم لذت می برم و غصه اینو نمی خورم که چرا زود تر شروع نکردم چرا که بی فایدس....

SOBHANTOTo3
Sunday 7 November 2010, 09:40 AM
بهتون پيشنهاد مي كنم يك سبك كار كنيد
خيلي خيلي بهتره
اين ثابت شدست
يا بعد از اينكه به سطح بالاي رسيديد بريد يك سبك ديگه
لطفا اگه مي شه بگيد الان در حال زدن چه قطعه اي هستيد البته من كلاسيك رو مي گم
ممنون مي شم بدونم

Mehraneh
Sunday 7 November 2010, 11:57 AM
منم که از وقتی به دنیا اومدم بابام سه تار می زد....6 سالگی ستار رو گرفتم دستم تا همین امروز(12 سال)سه تار رو فقط گرفتم دستم...ههههه...شوخی کردم...من استاد سه تارم پدرم بود و در حد رفع احتساج بلدم بزنم(قضاوت باشه پایه دوستان...)
ولی 3 ساله که پیانو می زنم...

SOBHANTOTo3
Sunday 7 November 2010, 08:22 PM
منم که از وقتی به دنیا اومدم بابام سه تار می زد....6 سالگی ستار رو گرفتم دستم تا همین امروز(12 سال)سه تار رو فقط گرفتم دستم...ههههه...شوخی کردم...من استاد سه تارم پدرم بود و در حد رفع احتساج بلدم بزنم(قضاوت باشه پایه دوستان...)
ولی 3 ساله که پیانو می زنم...

پس بايد حسابي حرفه اي شده باشيد
هم يك ساز كلاسيك هم سنتي
ايول
پيانو خيلي دوست دارم
ايشالله موفق باشيد

Ramin2
Sunday 7 November 2010, 11:17 PM
من کلی مخ خانواده رو زدم تا بالاخره تو 17 سالگی برام گیتار خریدند و در 18 سالگی راضی شدند که برم کلاس گیتار!!!
بعدشم هم دانشگاه قبول شدم و تو خوابگاه هم نمیشد گیتار تمرین کرد!
البته من به درامز خیلی علاقه دارم ولی امکانش نبود.

SOBHANTOTo3
Thursday 25 November 2010, 12:59 PM
چقدر جالب
17 سالگي گيتار خريدي 18 سالگي رفتي كلاس!!!!!!!!!!!!1
بد ترين موانعي كه جلو راه موسيقي كار كردن ماست همين درس و سربازيه
خوش به حاله خودم كه هنر رو به درس ترجيح دادم البته فكر نكنين وضع مالي خوبي هم داريما نه اينطور نيست
اين نيز مي گزرد (پس استفاده كن)

Atrovan
Thursday 25 November 2010, 01:19 PM
من از 9 سالگی گیتار رو شروع کردم و چون گرفتن باره برم سخت بود از 11 تا 14 سالگی ولش کردم ولی هم چنان تمرین داشتم و بعد با سرعت و پیشرفت زیادی ادامه اش دادم و الان در سطح آهنگ آستاریاس اصل ام.. و از تابستون تا الان هم پیانو میزنم وخیلی راضیم.....همگی موفق باشین! You can see links before reply (You can see links before reply{623C6641-E5A6-450B-B89F-1E2DA3781417})

mika120
Thursday 25 November 2010, 02:09 PM
شايد تعجب كنيد ولي .... :
من يه ساله كه گيتار بيس ميزنم ( البته يه سال مفيد نبود چون خيلي مشكل توي اين يه سال برام پيش اومد ) و الان كه آذر 1389 تونستم آهنگ slow & Easy جو ساترياني رو باهاش كاور كنم !!!

Mahmonire
Thursday 25 November 2010, 02:22 PM
سلام به دوستان گل میبینم همه هنرمندن و بیشتر از بچگی شروع کردم هیییییییییی اما من تازگیا شروع کردم پیانو یاد بگیرم امیدوارم بتونم در حد مطلوبی ادامش بدم آخه موانع سر راهم زیاده برای همه ی شما عزیزانم هم آرزوی موفقیت دارم

Mehdi_violin
Thursday 25 November 2010, 02:37 PM
تازه شروع كردم ويلن رو يعني از وقتي كه به حساب بانكيم دسترسي داشتم(18 سالكي)
رفتم بانك مقدار از حسابم كشيدم و ويلن خريدم
حدود 1.5 ميشه كه ويلن ميزنم ولي به اندازه 13 ماه بيشتر كلاس نرفتم هنوزم ميرم منتها يه ماه بود يه ماه نبود

Mehdi_violin
Thursday 25 November 2010, 02:40 PM
يه جيز كه يادم رفت بكم به خانوادم جيزي نكفتم يكدفعه رفتم خونه با يه ويلن بعد ازم برسيدن اين جيه؟ مال كيه؟
ههههه

Atrovan
Thursday 25 November 2010, 02:53 PM
يه جيز كه يادم رفت بكم به خانوادم جيزي نكفتم يكدفعه رفتم خونه با يه ويلن بعد ازم برسيدن اين جيه؟ مال كيه؟
ههههه
ههههه....چه جالب منم با مامانم رفتی پیانو خریدیم(خیلی یه دفعه ای شد با کارت پولش رو دایم حتی!!!!) بعد که بابام اومد خونه و پیانو را دید نزدیک بود سکته کنه!

I_Walk_Alone
Thursday 25 November 2010, 03:14 PM
:4:سلام:4:
این موضوع تو تاپیک گیتار مطرح شده، ولی دوستانی که سایر سازها رو میزنند هم بهش جواب دادند:4:
خب دستشون هم درد نکنه:4: برید کنار که منم اومدم جواب بدم:4:
من 15 سالگی ویولن خریدم:4: بعد به دلایلی که خودمم هم نفهمیدم یه وقفه طولانی بینش افتاد:4:
و بعد از چند سال دوباره شروع کردم:4:
سر جمع دو سه سالی هست که ساز میزنم:4:

Mohsen_M
Thursday 25 November 2010, 03:38 PM
درود دوستای گلم،
از 21 خوردهای سالگی، 2 سال می شه که ساز می زنم

firzi
Thursday 25 November 2010, 04:19 PM
سلام
از 7 سالگی کیبورد میزنم.
در 14 سالگی پیانو رو به صورت کلاسیک شروع کردم.
حالا هم قصد دارم ویولن و گیتار رو شروع کنم.
البته من می خواستم گیتار رو از 12-13 سالگی شروع کنم ولی به خاطر مشکلاتی که داشتم نتونستم.
البته خودم فکر می کنم الآن هر سازی رو شروع کنم دیر نیست ولی بخاطر کنکور در گیرم.

SOBHANTOTo3
Thursday 25 November 2010, 04:55 PM
درود دوستای گلم،
از 21 خوردهای سالگی، 2 سال می شه که ساز می زنم

چه سازي مي زنيد لطفا بگيد الان در چه سطحي هستيد ايا فكر مي كنيد به حد دلخواهتون رسيديد
يعني نسبت به سطح كسايي كه تاحالا ديديد چطوره

Mohsen_M
Thursday 25 November 2010, 07:07 PM
چه سازي مي زنيد لطفا بگيد الان در چه سطحي هستيد ايا فكر مي كنيد به حد دلخواهتون رسيديد

گیتار می زنم، به نظر خودم متوسطم ، البته کم تمرین می کنم، هنوز جای پیشرفت دارم!!!

sadra2011
Thursday 25 November 2010, 07:10 PM
من از 9 سالگی شروع کردم گیتار زدن(که چه عرض کنم مسخره بازی) ولی امسال بعد از کنکورم جدی دارم دنبال می کنم ان شالله 4 یا 5 سال دیگه با هم تو یه گروه میزنیم

Atrovan
Thursday 25 November 2010, 07:19 PM
به سطح اون هایی که می شناسم برسم؟! ابدا......افرادی که در اطراف من اند کارشون خیلی عالیه....البته بین هم سن و سال های خودم خیلی خوبم(البته تعریف نباشه)

metal-militia
Thursday 25 November 2010, 07:40 PM
منم 3 سال گیتار آکوستیک زدم.اما بعد به سمت الکتریک جذب شدم.الان هم تقریبا بیشتر آهنگهای متالیکا و یکی دوتا از آهنگای جو ساتریانی رو کاور میکنم.الان 2 ساله که الکتریک میزنم.

SOBHANTOTo3
Friday 17 December 2010, 01:12 PM
منم 3 سال گیتار آکوستیک زدم.اما بعد به سمت الکتریک جذب شدم.الان هم تقریبا بیشتر آهنگهای متالیکا و یکی دوتا از آهنگای جو ساتریانی رو کاور میکنم.الان 2 ساله که الکتریک میزنم.

فكر مي كني در حد يك استاد هستي؟
دوسال كلاس رفتي يا خودت كار كردي

راستي چرا اكوستيكو كنار گذاشتي
يا هنوز كار مي كني

metal-militia
Friday 17 December 2010, 02:14 PM
راستش من فکر نمیکنم توی موسیقی واژه استاد معنا داشته باشه.چون هرکسی چیزی میدونه که بقیه شاید ندونن یا اطلاعات کمی در رابطه اش داشته باشن.درضمن هرکس از یه تکنیک و روشی برای پرورش استعدادش استفاده میکنه.
من دو سال کلاس رفتم پیش استاد مهدی لشکری.یکی از بزرگان موسیقی استان هرمزگان.
آکوستیک رو هم کنار نزاشتم.هرازگاهی یه دستی بهش میکشم.اما خب اون ارتباطی رو که با الکتریک برقرار کردم نتونست با آکوستیک برقرار کنم.

SOBHANTOTo3
Friday 17 December 2010, 03:23 PM
راستش من فکر نمیکنم توی موسیقی واژه استاد معنا داشته باشه.چون هرکسی چیزی میدونه که بقیه شاید ندونن یا اطلاعات کمی در رابطه اش داشته باشن.درضمن هرکس از یه تکنیک و روشی برای پرورش استعدادش استفاده میکنه.
من دو سال کلاس رفتم پیش استاد مهدی لشکری.یکی از بزرگان موسیقی استان هرمزگان.
آکوستیک رو هم کنار نزاشتم.هرازگاهی یه دستی بهش میکشم.اما خب اون ارتباطی رو که با الکتریک برقرار کردم نتونست با آکوستیک برقرار کنم.

با نظرت كاملا موافقم

هر كسي بعدي از موسيقي رو مي دونه كه يك عده شايد ازش چيزي ندونن يا نخوان بدونن
البته در همه موارد اينجوري نيست اين در مورد سازهاي هست كه در كشور ما جا افتاده نيستن مثلا گيتار الكتريك يك انجمن خاص نداره كه مشخص كنه چيه بخواطر همين هميشه توي جشنواره تهران بحث بوده كه چرا فلاني اول شده چرا يكي كلاسيك زده يكي راك و . . . . چون هنوز يك راه مشخص نداره مثلا سازدهني هم همينجوره
ولي موسيقي كلاسيك كمتر اينجوريه مثلا تو گيتار كلاسيك مشخصه كه فلان قطعه سختتره يا فلان نوازنده با حس تر و بهتر مي نوازه
ولي در مورد بعضي سبك ها و . . موسيقي همچين چيزي هست
مثلا اين برنامه نكست پرشين استار داورانش رامين زماني و . .. به نظر من هيچ اطلاعاتي از موسيقي داخل كشور ما ندارن يكي اومد آهنگ علي عبدالمالكي خوند ردش كردن يكي اسحابي و . . .
چون موسيقي هاي خانندهاي بزرگ داخلي رو گوش نكردن و فكر مي كنن موسيقي و خوانندگي فقط همونه كه اونا شنيدن و به نظر من فقط يك بعد موسيقي رو ديدن و در مورد همش تصميم مي گيرن
مثلا ارش پيشتاز كه رپ خوند به نظر من افتضاح خوند و هيچكدوم از هيئت ژوري اطلاعاتي حتي خيلي كم هم از رپ ندارن مخصوصا رپ فارسي ولي اونو تا سيمي فاينال اوردن

مرسي

metal-militia
Friday 17 December 2010, 03:35 PM
به نظر من این برنامه داورا بیشتر به سلیقه اشون اهمیت میدن تا کار هنرمند.همین رامین زمانی هرکس با گیتار اومد بهش گفت گیتارت کوک نیست.یه نفر اومد.نیم ساعت ازش تعریف کرد و گفت من جسارت کردم جلوی شما گیتار گرفتم دستم.به این یه نفر گفت گیتار تو کاملا کوک بود.
درمورد آرش پس تاز هم اصلا حرف نزن که آبروی موسیقی و رپ که هیچ.آبروی مرد و مردونگی رو هم برده.
به هرحال شرایط کشور ما طوریه که فعلا موزیسینها باید برن پیش اساتیدی که بجای تدریس متدهای بین و المللی بیشتر برطبق سلیقه خودشون پیش میرن.و شاید میخوان از شاگرداشون اون چیزی رو بسازن که خودشون تو آرزوهاشون بهش فکر میکنن.

parsboy
Monday 3 January 2011, 10:05 AM
6 سال پیش گیتار خریدم ولی به علت نبود استاد در شهرمون دیر شروع کردم
28 سالمه و 6 ماهه دارم گیتار کلاسیک کار می کنم
استادم 7 سال کلاس رفته و هم اکنون هم ادامه میده
استادش خواجه زاده بوده که قبلا" شیراز تدریس می کرد ولی الان رفته خارج
کلا" سبک کلاسیک اینقدر که من اطلاع دارم راه واسه پیشرفت زیاد داره
من خیلی از استادم راضی هستم چون به درک تدریس رسیده

نمی دونم چرا اینجا سبک کلاسیک زیاد پست رد و بدل نمیشه ؟!!!
خیلی دوست دارم دوستانی که با سبک کلاسیک اشنا هستند بیشتر فعال باشند اینجا
با سپاس

Honey_Shababi
Monday 3 January 2011, 11:17 AM
من از 8 سالگي پيانو و كيبرد ميزنم.از 12 سالگي كيتار سبك كانتري رو شروع كردم.الانم كه 20 سالمه حدود 7 ماهه كه ويولون رو شروع كردم.نمونه آهنگامم كه ديدين.

delasa
Monday 3 January 2011, 12:31 PM
سلام
من از 9 سالگی نواختن فلوت رو شروع کردم و الان 5 سال سابقه کار دارم
اگه حمل بر خودستایی نشه بین هم سن و سالام کارم خوبه

musical_destination
Monday 3 January 2011, 12:43 PM
سلام این آخرین پست منه تا ا ماه بعد . دو سال گیتار میزنم (کلاسیک) نه بطور مداوم ولی 2 روز یکبار گیتارمو دستم میگیرم . این دوسال بدون استاد کار میکنم 6 ماه بیشتر کلاس نرفتم بیشتر ریتمها رو هم با گوشم یا از یه کی پرسیدم . فعلا هم ویالن خریدم میخ.ام برم یاد بگیرم . پس دوستان نت آهنگی خداحافظ تا یک ماه دیگه .

SOBHANTOTo3
Monday 17 January 2011, 09:06 AM
اميدوارم زود بر گردي

به همه دوستان بگم كه كار كردن بدون استاد خيلي بده
يعني وقتي مي تونيد بدون استاد كار كنيد كه مثلا تو سازي مثل گيتار اونم سبك كلاسيك بايد كم كمش 2 يا سه يال مداوم هر هفته كلاس برفتيد بعد بقيشو خودتون كار كنيد

مثلا سازي مثل ويالن كه ديگه كمش بايد 5 سال كلاس بريد
البته اينا نظر شخصيه منه
مثلا خودم الان 2 سال بيشتره كه كلاسيك كار مي كنم اونم گيتار ولي مي دونم خيلي مونده تا بدون استاد بخوام كار كنم مي تونم نت هاي گيتار پرو رو بزارم بزنم ولي اون نت هاي كه سطحش از خودم بالا تره رو نمي تونم

parsboy
Monday 17 January 2011, 04:30 PM
اميدوارم زود بر گردي

به همه دوستان بگم كه كار كردن بدون استاد خيلي بده
يعني وقتي مي تونيد بدون استاد كار كنيد كه مثلا تو سازي مثل گيتار اونم سبك كلاسيك بايد كم كمش 2 يا سه يال مداوم هر هفته كلاس برفتيد بعد بقيشو خودتون كار كنيد

مثلا سازي مثل ويالن كه ديگه كمش بايد 5 سال كلاس بريد
البته اينا نظر شخصيه منه
مثلا خودم الان 2 سال بيشتره كه كلاسيك كار مي كنم اونم گيتار ولي مي دونم خيلي مونده تا بدون استاد بخوام كار كنم مي تونم نت هاي گيتار پرو رو بزارم بزنم ولي اون نت هاي كه سطحش از خودم بالا تره رو نمي تونم
با درود دوست عزیز
با اجازتون چند تا سوال داشتم ..
قطعه ای مثل الهمبرا شما الان می تونید بنوازید یا .. هنوز بهش نرسیدید ؟
می خواستم بپرسم استاد شما چند سال اموزش دیده ؟
به نظر شما در ایران چقدر میشه پیشرفت کرد ؟ (در سبک گیتار کلاسیک)
:53: با سپاس فراوان

roozbeh aghili
Monday 17 January 2011, 06:09 PM
من7سال بی وقفه است که دارم پیانومی زنم.نت هایی که الان دارم شاملقطعه ی 1و20بتهوون،یک اثررمانتیک ازشوبرت،والس13شوپن واثری ازهومل است.شما چه طور؟

sapphire_sky
Monday 17 January 2011, 08:23 PM
من از خیلی کوچیکیام تا حالا پیانو می زنم به طوریکه اصلا یادم نمی یاد کی شروع کردم. فکر کنم الان بالای بیست ساله. ولی چون بیشتر موقعا از زیر کلاسام در می رفتم و ترجیح می دادم برای دل خودم بزنم الان خیلی حرفه ای نشدم. البته گوشی تقریبا خوب می زنم. و اگر حوصله به خرج بدم هر آهنگی رو می تونم از روی نت بزنم. ولی اصلا پشت کارشو ندارم. بعضی از آهنگا رو مثل قطعه های یانی رو مثلا سه چهار ماه طول می کشه تا در آرم.نمی دونم این طبیعیه یا اینکه من خیلی کندم.

SOBHANTOTo3
Tuesday 18 January 2011, 10:30 AM
با درود دوست عزیز
با اجازتون چند تا سوال داشتم ..
قطعه ای مثل الهمبرا شما الان می تونید بنوازید یا .. هنوز بهش نرسیدید ؟
می خواستم بپرسم استاد شما چند سال اموزش دیده ؟
به نظر شما در ایران چقدر میشه پیشرفت کرد ؟ (در سبک گیتار کلاسیک)
:53: با سپاس فراوان

سلام
نه به الهمبرا نرسيدم
چون ترمولو يك تكنيك خطرناكه و اگر خراب ياد بگيري درست كردنش كار سختيه دست بهش نزدم
استاد من الان 6 ساله كه تدريس مي كنه قبلشم 2 يا 3 سال اموزش ديده بوده ولي مهمترين چيزي كه من بهش اهميت مي دم اينه كه هنر جوهاي موفقي داره و تقريبا همه اوناي كه مدام كلاس مي رن
مقام كشوري گيتار كسب كردن
در ايران مي شه پيشرفت كرد چون استاد هاي بزرگي مثل ليلي افشار كيوان مير هادي و پيمان صميمي
و . . .داريم كه در حد جهاني مطرح هستند
مثلا پيمان صميمي شنيدم شاگرد په په رومرو بوده
و . . .
خلاصه اگه پشت كار و علاقه باشه تو گينه بيسائو هم مي شه پيشرفت كرد
البته بحث هاي اينكه تو كشور ما به موسيقي اهميت نمي دن كاملا باهاش موافقم و ادم رو دلسرد مي كنن

SOBHANTOTo3
Tuesday 18 January 2011, 10:33 AM
من از خیلی کوچیکیام تا حالا پیانو می زنم به طوریکه اصلا یادم نمی یاد کی شروع کردم. فکر کنم الان بالای بیست ساله. ولی چون بیشتر موقعا از زیر کلاسام در می رفتم و ترجیح می دادم برای دل خودم بزنم الان خیلی حرفه ای نشدم. البته گوشی تقریبا خوب می زنم. و اگر حوصله به خرج بدم هر آهنگی رو می تونم از روی نت بزنم. ولی اصلا پشت کارشو ندارم. بعضی از آهنگا رو مثل قطعه های یانی رو مثلا سه چهار ماه طول می کشه تا در آرم.نمی دونم این طبیعیه یا اینکه من خیلی کندم.

اصولي كار كردن خيلي مهمه
من ادم مي شناسم زبوني مي گه 10 ساله گيتار مي زنم ولي من خودم مي تونم يكي رو اموزش بدم شيش ماهه بهتر از اون بزنه
پس اصول خيلي مهمه
مهم زمان كار كردن نيست
مهم اون زحمتيه كه مي كشي تمرين در روز و . .

alimetallica_2
Wednesday 19 January 2011, 12:39 AM
من 12 سال ساز میزنم. اما در واقع فقط میزدم و کار نمیکردم.
کلاس سوم راهنمایی بودم که رفتم کلاس برای یاد گیری الکتریک گیتار (افکت و آمپ هم داشتم). تو همین موسسه شباهنگ که 20 ساله آگهی هرروزه در همشهری میده. اما نامردها به جای اینکه به من الکتریک یاد بدند گفتند باید اول کلاسیک یاد بگیری و من رو کشوندند سمت گیتار کلاسیک. 19 جلسه اونجا کلاس رفتم که در مجموع تو این 19 جلسه فقط نت خونی و 6 تا سیم رو به من یاد دادند و من هم دیگه نرفتم.
بعد نشستم پای کلاسیک و با کلاسیک شروع کردم به التریک تمرین کردن. (با اینکه یک الکتریک داشتم)
3 سال پیش بلاخره تونستم یک گیتار تقلبی بخرم و یک افکت و دیگه از اون زمان یکم بیشتر شد ساعت های نوازندگیم.
اما الان تقریبا فقط 3 ماهه که به صورت جدی ساز میزنم و شروع به تمرین کردم.
من قبلا یا سراغ آهنگی نمیرفتم و یا اگر میرفتم کلا بییشتر از 10 دقیقه براش وقت نمیگذاشتم و اگر تو 10 دقیقه نمیتونستم بزنمش بخیال میشدم.
اما خوب به تازگی دارم حسابی تمرین میکنم و الان تقریبا ریفی نیست که نتونم بزنم. اما خوب هنوز تو سولو خیلی مشکل دارم، چون تمرکز من روی ریف و کلین زدن بوده، سرعت گیتار نوازی من کلا کم نیست اما دقت عملم کمه برای نواختن سولوهای دیگران. البته ساز خوب نداشتن هم خودش یکی از علت های کندی پیشرفت منه.
در کنار این مسئله که من چپ دست هستم و با گیتار دست راست کار میکنم.

راستی قبل اینکه گیتار بزنم هم دوم راهنمایی یک سنتور خریدم و مدتی سنتور کار کردم پیش استاد براتیان. ولی خیلی علاقه نداشتم.
مدتی هم خودم کی برد کار میکردم اما هیچ پیشرفتی نکردم و بعد هم که یکم دستم راه افتاد کی برد مال خواهرم بود و فروخت و دیگه پیش رو نگرفتم.

RaziYeH
Wednesday 19 January 2011, 07:27 AM
من 7 ماه شروع کردم به یاد گیری ویالون

نمیشه گفت به جایی رسیدم چون هنوز به اول راه هم نرسیدم L violin یک را تموم کردم حالا 2 هستم

تو استاکاتو و زدن دولاچنگ هنوز مهارت پیدا نکردم تلاشمو میکنم و لی خوب سخته :(

naze aftabgatdoon
Wednesday 19 January 2011, 08:20 AM

دورود؛هنرمندباتلاش وکوشش,مطالعه وتحقیق ,باور وهدف داشتن به کمال میرسه پس بیاازکلمه محال هرگزاستفاده نکنیم حتی فکرش راهم نکنیم.مرسی:33:

parsboy
Wednesday 19 January 2011, 08:40 AM
اصولي كار كردن خيلي مهمه
من ادم مي شناسم زبوني مي گه 10 ساله گيتار مي زنم ولي من خودم مي تونم يكي رو اموزش بدم شيش ماهه بهتر از اون بزنه
پس اصول خيلي مهمه
مهم زمان كار كردن نيست
با تشکر و
در تایید حرف های شما
من 6 سال پیش گیتار داشتم و چند باری کلاس رفتم البته یکبار کتاب مل بی رو اموزش می دیدم یکبار کتاب مبانی گیتار کلاسیک ... بعد از چند ماه کلاس رفتن فقط از لحاظ تئوری یه کم راه افتادم و اسمهای نت های گیتار برام اشنا شد وگرنه چیز خاصی یاد نگرفتم .
چند سال هم به خیال اینکه می تونم بدون کلاس , پیشرفت کنم ادامه دادم و به قول یکی از دوستان تا یک قطعه یا اهنگی میدیدم سخته و نمی تونستم در مدت کوتاه یاد بگیرم ... بی خیالش می شدم . تا اینکه بعد 6 سال به توصیه یکی از دوستانم رفتم خانه فرهنگ مرکز شهرستان و گیتار کلاسیک رو از پایه شروع کردم و اصولی ادامه دادم .
جالبه روزی که برای اولین بار با استادم روبرو شدم .. فهمیدم
حتی گیتار دست گرفتنم هم اشتباه بوده چه برسه
به استیل دست و ...
این تجربه به منم ثابت شده که نمیشه بدون استاد و کلاس رفتن , اموزش گیتار رو شروع کرد .
به هیچ وجه گیتار رو نمیشود از همان اول به صورت خود آموز یاد گرفت…
تکنیکهای هر سبک .. طرز گرفتن گیتار در دست .. طرز نشستن روی صندلی و… از جمله مواردی هستند که در هیچ کتاب و هیچ ویدئویی به خوبی قابل درک نیستند .
چرا که یک اشتباه در تمرین و عادت کردن به این اشتباه بعدها مشکل آفرین میشود و جبران چنین مشکلی بسیار سخت است .

با سپاس فراوان

SOBHANTOTo3
Wednesday 19 January 2011, 08:52 AM
به نظر من هيچ سازي رو نمي شه با خود آموز خوب ياد گرفت
يعني حتما خود آموز يك جاييش مي لنگه
حتما
حتما
مي شه زد ولي اصلا نمي شه خوب زد

M_T
Wednesday 19 January 2011, 09:03 AM
سلام
اولین سازی که در دست گرفتم سازی بود شبیه ریکوردر در سن 5یا 6 سالگی. الان هم بعد از 17 سال علاقه اصلی ام سازهای بادی است که در صدر اون ها فلوت است.

SOBHANTOTo3
Wednesday 19 January 2011, 09:13 AM
بهت پيشنهاد مي كنم ساز دهني هم كار كني يك سبك كلاسيكي چيزي بدك نيست
اگه به سازهاي بادي علاقه داريد سازو ارزون قيمتي هم هست

kak_maki_new
Wednesday 19 January 2011, 09:34 AM
سلام
اولین سازی که در دست گرفتم سازی بود شبیه ریکوردر در سن 5یا 6 سالگی. الان هم بعد از 17 سال علاقه اصلی ام سازهای بادی است که در صدر اون ها فلوت است.

عكس آواتارت كه فكر كنم عكس خودت باشه رو تو ماست انداختي؟؟
ميخواي رتوش بزني يه خورده شدتش رو كمتر كن اينجور داغون نشه ....
فكر كنم از افكت رفلكس شيشه اي استفاده كردي!!؟؟؟
خيلي داغون شده...:21::21::21::24:

alireza_talieh
Wednesday 19 January 2011, 11:07 AM
سلام
من از 21 اسفند سال 86 ويولون خريدم و تا الان ميزنم سطحم هم آماتوره بعدش بدون استاد مي زنم چون استاد نداريم البته يكي داريم اونم اگه اينجوري گفتنم بد نباشه من تكنيكهام بهتر از ايشونه بعدش تموم ديگه مجبور ميشم تا 2 ماه ديگه ويولونرو بذارم كنار و برم خدمت سربازي و هيچ چي الان هم 19 سال و 10 ماه و 28 روز سن دارم.
چند تا اجرا داشتم 5 ، 6 تايي تو شهر خودمون واسه اداره ارشاد اسلامي ويولون ميزدم و يه كنسرت قرار بود با يكي از گيتاريستاي مشهور شهرمون بزنيم كه وسطاي تمرين مجبور شديم به دلايلي تمرينات رو كنار بگذاريم و موفق ترين اجرام در زنجان بود كه براي بيست و دومين جشنواره تئاتر منطقه 3 كشور رفته بوديم كه يه تقديرنامه بهم دادم البته خودشون هم ميدونستن كه حقم ديپلم افتخار بود چون اجراي من بهتر از كسي بود كه 10 سال ويولون ميزد البته اينو اكثر شنوندگان مي گفتن ولي به روم نياوردم چون نيازي ندارم و ديگر هيچ

Guitar samick
Wednesday 19 January 2011, 01:12 PM
دوستان من حدود سه سال میشه که با گیتار کلاسیک دوستم. تو این مدت با 2 استاد کار کردم که ازشون ممنونم و اینکه الانم با استاد دوم دارم رشته ی سلفژو (سرایش موسیقی) کار میکنم و این پیشنهاد استاد خوبم بود که 2 ساله منو میشناسه و منو تو این رشته موفق تر دید.(البته هنوز گیتارم کوکه و همیشه همراهمه) میخوام بگم که سه سال موسیقی کار کردم و باهاش آشنا شدم اما تازه رشتمو پیدا کردم و اینکه بعد این مدت تازه به جاده ی اصلی رسیدم که تا پایانش کلی راه باقی مونده .

M_T
Wednesday 19 January 2011, 09:39 PM
بهت پيشنهاد مي كنم ساز دهني هم كار كني يك سبك كلاسيكي چيزي بدك نيست
اگه به سازهاي بادي علاقه داريد سازو ارزون قيمتي هم هست

باشه حتما

sapphire_sky
Thursday 20 January 2011, 06:35 PM
اصولي كار كردن خيلي مهمه
پس اصول خيلي مهمه
مهم زمان كار كردن نيست

آره قبول دارم، مدت زمان ساز زدن دلیل بر مهارت آدما نمی شه. حتی ساعات تمرین هم همینطور. درست تمرین کردن مهمه. من اگه هر روز ساعت ها ساز نزنم خیلی دلم می گیره، ولی چون از بچگی حالات دستم بطور اشتباه روی ساز شکل گرفته بود و الان دیگه تغییر دادنش برام سخت بود پیشرفتم از خیلی ها که مدت کمتری می زنن کمتر بود. با این حال همچنان برای دلم ساز زدن رو به کلاس رفتن ترجیح می دم. پارسال با خودم فکر کردم بهتره از یه ساز دیگه شروع کنم و این بار با اصول پیش برم. رفتم سراغ ویولن، ولی در مورد ویولن هم بیشتر دلبخواهی تمرین می کنم. نمی دونم شاید حوصله از هر چیزی مهمتره.

SOBHANTOTo3
Tuesday 8 March 2011, 02:44 PM
جالب اينجاست من تازگي ها به يك نتيجه اي رسيدم كه سطح نوازندگي دليل بر موفقيت ادم نمي شه
يكي بهترين نوازنده هم باشه وقتي فعاليت هنري نكنه تو گروه كار نكنه همكاري نكنه
البوم نده
كاراش رو ضبط نكنه
شاگرد نگيره
مسابقات شركت نكنه
كنسرت اجرا نكنه
هيچ وقت موفق نمي شه

ostadbanan
Tuesday 8 March 2011, 06:34 PM
منم 24 سالمه - حدود 5 ساله موسیقی رو شروع کردم و توی این 5 سال حدود 50 ساز مختلف رو امتحان کردم :43::43::43:
( با اغراق ) و وقتی دیدم توی هیچ کدوم اونها استعداد ندارم و حال و حوصله زحمت کشیدن و تلاش برای جبران این بی استعدادی رو هم ندارم همه رو بعد چند روز کنار گذاشتم - و از اون همه ساز فقط نی - ویولن و فلوت ریکوردر رو ادامه دادم.

اگه دوست دارین سابقه نوازندگیم هم مینویسم::21::21:

تنبک : یک هفته ( دیدم سخته ولش کردم - آخه روی هرچیزی میتونم ضرب بزنم الا خود تنبک !!!! ):21:

سنتور : دو روز ( بهم گفته بودن سنتور راحته و همون دفعه اول میشه باهش آهنگ زد . ولی وقتی شروع کردم دیدم نه بابا به این راحتی که نیست هیچ خیلی هم سخته !!!! ):33:

گیتار : 3 ساعت ( هر کاری میکردم دستم به اون سیم آخر نمی رسید - هنوزم بهش علاقه دارم .شاید بعدا دوباره از صفر شروع کنم.!!!!!! ):41:

سه تار : یک ساعت ( سیمش پاره شد):19:

به اضافه چند ساز ناشناس محلی و .....

به چند تا ساز دیگه هم علاقه دارم که قصد دارم یادشون بگیرم ولی به دلایلی که مینویسم احتمالا اونها هم به لیست بالا اضافه میشن :

دف ( صداش بلنده نمیشه توی خونه تمرین کرد!!!!! ) :39:

پیانو ( قیمتش خیلی بالاست !!!!! ) :45:

تنبور ( ساز مورد علاقمه ولی استادی برای آموزش این ساز نزدیک ما وجود نداره !!!!! ) :33:

و....

این داستان ادامه دارد!!!

zendegieh_khabha
Tuesday 8 March 2011, 07:17 PM
خوب اول سلام
من 22 سالمه حدود 7 ماه هست كه ويولن مي زنم. عاشق سازم هستم. دير شروع كردم اما چاره اي جز اين نداشتم جون خونوادم اجازه نمي دادن. هنوز به هيچ جا نرسيدم اما جاي شكرش باقيه كه استادم ازم راضيه و خيلي بهم اميدواره.دوست دارم ويولن رو به صورت حرفه اي ياد بگيرم و بنوازم.
بعدشم اگر عمري باقي باشه ساز دهني رو هم دوست دارم ياد بگيرم.
بيشتر از همه اينها عاشق صداي bagpipe هستم اما تو ايران نيست, دوست دارم فرصتي پيش بياد برم اسكاتلند و اين ساز رو كاملآ به سبك بوميش ياد بگيرم.
البته آرزو بر جوانان عيب نيست.

octavarium
Tuesday 8 March 2011, 07:56 PM
من 6 سال هستش گیتار الکتریک کار میکنم 26 ساله هستم و از 20 سالگی گیتار الکتریک کار میکنم
اون زمان لایو های متال وزیاد میدیدم متال گوش میدادم و....
زمانی که اولین ساز رو خریدم تا ساز رو بردم خونه ساعت 10 شب بود بابام گفت این چیه نکنه جو گیر شدی نگاه این دیوونه ها کردی فکر کردی اینجا بی صاحابه و کلی فحش آخرشم بحث بالا گرفت گیتار رو شکوندن
خلاصه 3 ماه در کنار دانشگاه میرفتم بنایی (سرامیک کف و این چیزا ) شاگرد بودم با پولش دومین ساز رو خریدم وقتی بردم خونه کلا یکم بحثمون شد با خانواده بعدش یه جریاناتی پیش اومد که کلا با پدرم صحبت نمیکنیم با همدیگه قهر هستیم
پ.ن --پ.ن : درست نیست بگم چون شاید تعریف از خودم باشه !!!!
جوونای بیست و یک یا بیست و دو ساله که میخوان گیتار الکتریک رو شروع کنن وقتی میخوان شروع کنن میگن دیر شده و این حرفها پیشرفت نمیکنیم و این حرفها بازم میگن پتروچی 12 سالگی گیتار میزده شده پتروچی ولی ما چی؟؟!!!(آخه جوونایی که میان سراغ الکتریک تو نوجوانی با متال آشنا میشن تا شروع میکنن میشه بعد از دانشگاه و کنکور و ... )
اما خود من از 20 سالگی شروع کردم اما روزی 12 ساعت رو تمرین داشتم الان کارای مالمستین و پتروچی و خیلی ها رو راحت کاور میکنیم ( منظورم اینه که میشه خودتون رو باور داشته باشید ) همون موقع یه رفیق 25 ساله داشتم اون الان 31 سالشه با هم شروع کردیم اون هم خیلی پیشرفت کرده تو نوازندگی البته متاسفانه بخاطر اینکه ساعت تمرینش رو زیاد کنه شیشه مصرف میکنه ..شما اینکارا رو نکنید

alimetallica_2
Tuesday 8 March 2011, 08:10 PM
من از 5 سالگی عاشق الکتریک بودم، در حالی که اصلا اون زمان کمیته و حتی خانواده نمیگذاشت به کلاسیک هم فکر کنی. (بنده هم هم سن شما هستم البته)
ولی خوب آخر اینقدر بهش فکر کردم که 14.15 سالگی بهش رسیدم. اون هم بدون اینکه خانوادم برام بخرند.
اما خوب برای شرکت در کلاس نه هیچ وقت همکاری نکردند. فقط 19 جلسه کلاسیک رفتم و دو سه جلسه هم فلامینکو.
اما خوب به جایی رسیدم که الان میتونم آموزش بدم.. (البته نوازنده خوبی نیستم، اما متدهای آموزش رو تقریبا بلدم - اگر قرار باشه یک دمو از کار خودم هم بزنم اینقدر هست که طرف باورش بشه استادم - شکلک خنده ندارم)

octavarium
Tuesday 8 March 2011, 08:15 PM
من از 5 سالگی عاشق الکتریک بودم، در حالی که اصلا اون زمان کمیته و حتی خانواده نمیگذاشت به کلاسیک هم فکر کنی. (بنده هم هم سن شما هستم البته)
ولی خوب آخر اینقدر بهش فکر کردم که 14.15 سالگی بهش رسیدم. اون هم بدون اینکه خانوادم برام بخرند.
اما خوب برای شرکت در کلاس نه هیچ وقت همکاری نکردند. فقط 19 جلسه کلاسیک رفتم و دو سه جلسه هم فلامینکو.
اما خوب به جایی رسیدم که الان میتونم آموزش بدم.. (البته نوازنده خوبی نیستم، اما متدهای آموزش رو تقریبا بلدم - اگر قرار باشه یک دمو از کار خودم هم بزنم اینقدر هست که طرف باورش بشه استادم - شکلک خنده ندارم)
من واسه شرکت در کلاسها میرفتم سر کار البته خیلی استاد بامرامی داشتم بعد از 2 ماه که متوجه شده بود هم دانشجو هستم و کار هم میکنم شهریه ی خیلی خیلی خیلی خیلی پایینی از من میگرفت (آخه با پدرم هم قهر بودم پول دیگه نمیشد پول بگیرم )

octavarium
Tuesday 8 March 2011, 08:19 PM
راستی با این حساب از قدیمی های متال هد بودین ...ایول یادش بخیر یادتون میاد زمان بچگی واسه گرفتن یه آلبوم متال از اینور شهر باید میزفتیم اونور شهر کلی پول میدادیم تا این آلبوم رو میخریدیم !!!!پول توجیبیم رو جمع میکردم واسه خرید لایو یا آلبوم تازه شب قبل از خرید هم از خوشحالی خوابم نمیبرد چون به فکر یه آلبوم باحال بودم و با یه آلبوم کلی حال میکردیم نت و این چیزا که نبود سریع دانلود کنیم

AdrianH
Tuesday 8 March 2011, 08:49 PM
سلام دوستان
من 17 سالمه و تازه چند ماه هست که گیتار الکتریک رو شروع کردم...متاسفانه تو ایران داستان های اسف باری! در این رابطه وجود داره...منهم خودم با جنگ و دعوا به اینجا رسیدم!

SOBHANTOTo3
Tuesday 8 March 2011, 09:37 PM
من واسه شرکت در کلاسها میرفتم سر کار البته خیلی استاد بامرامی داشتم بعد از 2 ماه که متوجه شده بود هم دانشجو هستم و کار هم میکنم شهریه ی خیلی خیلی خیلی خیلی پایینی از من میگرفت (آخه با پدرم هم قهر بودم پول دیگه نمیشد پول بگیرم )

چقدر الكتريك كار زياد شده

خوشبختانه

راستش تو ايران هممون همين مشكلات رو داريم و داشتيم
مثلا من براي رفتن به مركز استان و كلاس سازدهني حدود 3 يا 4 ساعت معطل مي شدم فقط تو راه
تا برسم پيش استاد
حالا مخارج كرايه و . . .بمونه
تا بالاخره تونستم مدرك تدريس ازش بيرم
به هر حال هر كاري سختيه خودشو داره

alimetallica_2
Tuesday 8 March 2011, 09:48 PM
راستی با این حساب از قدیمی های متال هد بودین ...ایول یادش بخیر یادتون میاد زمان بچگی واسه گرفتن یه آلبوم متال از اینور شهر باید میزفتیم اونور شهر کلی پول میدادیم تا این آلبوم رو میخریدیم !!!!پول توجیبیم رو جمع میکردم واسه خرید لایو یا آلبوم تازه شب قبل از خرید هم از خوشحالی خوابم نمیبرد چون به فکر یه آلبوم باحال بودم و با یه آلبوم کلی حال میکردیم نت و این چیزا که نبود سریع دانلود کنیم
به قول بعضیا من فصیل نیتیم، هیچ کس قبل من رو ندیده. :23:
التبه خودم هم ندیدم.
البته اینجوری نبود که واقعا کسی قبل من تو ایران تو نت نیامده باشه و یا اینکاره نبوده باشه، چرا بودند، اون زمانی که فقط یک فاروم داشتیم به نام بگومگو که اکثرا هم متالر بودند، اما اون زمان کوچولوشون من بودم و همه سن بالا بودند، احتمالا الان همه پی زن و بچه و زندگی هستند و فقط من موندم، برای همین من رو فصیل نتی مینامند.
البته من هم گندش رو در آوردم از سال 2000 تا فارومهای فارسی عضو بودم و میشه گفت به جز 6 ماهی که کیش بودم و 3 ماه آموزشی سربازی از سال 2002 تا الان یک شب هم در نت غیبت نداشتم. (مگر به دلیل مسافرت های یکی دو روزه)
:22:
گرفتن نوار و اینها رو هم یادمه، پرسه سختی بود، اما وقتی به دست میاوردی تا یکی دو سال واقعا مشتریش بودی.

deKXer
Wednesday 9 March 2011, 04:40 AM
من 28 سالمه. يكم بيشتر از يك ماه هست كه پيانو ميزنم. خيلي هم عجول هستم! همون شبي كه پيانو رو آوردن نصب كردن نت خوني رو ياد گرفتم و از فرداش يك آهنگ شروع كردم :21:
الانم 5 آهنگ همزمان رو كار ميكنم. يكيشون فقط تموم شده. Fur Elise. عقده ي اينمه سال بي پولي رو دارم در ميارم!

SOBHANTOTo3
Wednesday 9 March 2011, 08:46 AM
خوب شما مي تونستيد پيانو ديجيتال بخريد يا با كيبورد تمرين كنيد
ايشالله موفق باشيد
پيانو ساز خوبيه

deKXer
Wednesday 9 March 2011, 08:09 PM
همين الانشم ديجيتال خريدم. راستي الان متوجه شدم اين بحث تو شاخه گيتار بوده. ببخشيد بي جا اومدم حرف پيانو زدم!

AdrianH
Wednesday 9 March 2011, 08:26 PM
به قول بعضیا من فصیل نیتیم، هیچ کس قبل من رو ندیده. :23:
التبه خودم هم ندیدم.
البته اینجوری نبود که واقعا کسی قبل من تو ایران تو نت نیامده باشه و یا اینکاره نبوده باشه، چرا بودند، اون زمانی که فقط یک فاروم داشتیم به نام بگومگو که اکثرا هم متالر بودند، اما اون زمان کوچولوشون من بودم و همه سن بالا بودند، احتمالا الان همه پی زن و بچه و زندگی هستند و فقط من موندم، برای همین من رو فصیل نتی مینامند.
البته من هم گندش رو در آوردم از سال 2000 تا فارومهای فارسی عضو بودم و میشه گفت به جز 6 ماهی که کیش بودم و 3 ماه آموزشی سربازی از سال 2002 تا الان یک شب هم در نت غیبت نداشتم. (مگر به دلیل مسافرت های یکی دو روزه)
:22:
گرفتن نوار و اینها رو هم یادمه، پرسه سختی بود، اما وقتی به دست میاوردی تا یکی دو سال واقعا مشتریش بودی.
هنوز هم این فروم هست؟

alimetallica_2
Wednesday 9 March 2011, 11:00 PM
هنوز هم این فروم هست؟
اون که هیچی، نتیجه های اون هم نیست.
بگومگو که منحل شد اکثرا رفتند ایران کلیک.
ایران کلیک که منحل شد اکثرا رفتند ایران بی بی.
ایران بی بی که منحل شد اکثرا آمدند ایران بی ضد کلوپ.
ایان بی ضد که منحل شد اکثرا آمدند همیهن.
همیهن که به گند کیشده شد بچه هاش سه دسته شدند.
یک سری (اون زمان که اهل باند بازی بودیم برخلاف الان) از دوستان حامی من آمدند رخش.
یک سری رفتند گفتمان و یک سری هم جایی نرفتند و یک سال بعد فارومی به نام استوپ رو بنا کردند که اون هم منحل شد و الان باز فارومی به نام کوچ رو بنا کردند.
رخش هم منحل شد اما همین هست که واقعا جای بی ارزشیه و فقط یک بسیجی میتونه اونجا فعالیت کنه. (مگر اینکه از تو 40 هزار پست من اونجا بتونی چهار تا مطلب در بیاری و گرنه باقیش یا حذف شده یا اصلا ارزش نداره)

الان سایت کوچ هست اما میانگین سنی افرادی که توش هستند خیلی کوچیک هستند و از قدیمی ها به جز من و یکی دو تا دیگه کسی نیست. (من هم هفته ای یک بار بیشتر نمیرم اونجا)
یک سری از سیاسی نویس ها هم رفتند فیس بوک.
یک سری از موزیک بازها هم بعد از بهم خوردن متال مستر آمدند همین نت آهنگ و چند تا سایت دیگه اما من وقتی پروفایل هاشون رو نگاه کردم مدتهاست که فعالیت نمیکنند.

هرچند که راجب فاروم های دیگه صحبت کردن تو این فاروم برخلاف مقرراته برای همین من فقط اسم منحلی ها رو آوردم نه اونهایی که الان کار میکنند.

SOBHANTOTo3
Sunday 13 March 2011, 11:56 AM
بي خيال اين بحثو

حدف هممون پيشرفت و جا انداختن موسيقي هست و ايجاد انگيزه براي مردم كه برن كار كنن
ممنون از توضيحاتتون
دوستاني كه هستند تو سايت بيان خودشونو معرفي كنند از چند سالگي ساز زدن الان در چه سطحي هستند آيا راضي هستن يا روزي كه شروع كردن حدفشون چي بوده بهش رسيدن يا نه

alimetallica_2
Tuesday 15 March 2011, 12:26 AM
من از دیشب به این نتیجه رسیدم که در سطح 0 هستم و حرفهای قبلیم رو تکذیب میکنم.
هیچی حالیم نیست از نوازندگی واقعا.

lonly
Tuesday 15 March 2011, 01:16 AM
من از دیشب به این نتیجه رسیدم که در سطح 0 هستم و حرفهای قبلیم رو تکذیب میکنم.
هیچی حالیم نیست از نوازندگی واقعا.

علی جان...
شما باز خودتو دسته کم گرفتی؟:39:
شما صفری پس مثلا من چیم؟ 10- حتما

alimetallica_2
Tuesday 15 March 2011, 02:53 AM
علی جان...
شما باز خودتو دسته کم گرفتی؟:39:
شما صفری پس مثلا من چیم؟ 10- حتما
خوب شما اکوستیک میزنی، فرق داره.
تو اکوستیک شما 3 هستی من 5. :16:

SOBHANTOTo3
Tuesday 15 March 2011, 08:07 AM
يعني شما نت خوني هم بلد نيستي كه مي گي صفر؟
موسيقي تنها چيزي هست كه هيچكس نه مي تونه توش ادعا كنه نه مي تونه خودشو صفر بدونه
چون موسيقي يك جور حسه پس هر كسي مي تونه استعدادشو داشته باشه
و همينطور بزرگترين نوازنده هاي دنيا هم ادعا نمي كنن چون مي دونن بالاخره يك نوازنده ديگه هست كه تو يك موردي بالاتر از اوناست مثلا حسش بهتره يا يكي لهجه نوازندگي اونا رو بيشتر دوست داره

يك رفيقي داشتم هميشه مي گفت كسي كه تو موسيقي ادعا كنه بايد سازشو بزاري پشت كولش بهش بگي برو :دي
خنده دار نبود ولي معني مي داد من كه جملشو هيچوقت يادم نمي ره

ما يك گروه داشتيم نوازنده ها رو تست مي زديم براي توي گروه
بعد يهو يكي ميومد مي گفت من خيلي واردم و . . . همون اول بهش مي گفت برو مرسي كه اومديد

پس هر كي كه تو موسيقي ادعا كنه بايد سازشو بدي دستش بش بگي برو

البته حرفام در مورد موسيقي بود نه نوازندگي

musical_destination
Tuesday 15 March 2011, 10:10 AM
من دوباره رفتم کلاس استاد سازم و وگرفت دستش شروع کرد به زدن austrias, turkish delight و چند تا دیگه اون موقع بود که فهمیدم بالای هر دستی دست دیگه ای هست . فقط تمرین تمرین تمرین بعد از عید حالشو میگیرم

SOBHANTOTo3
Tuesday 15 March 2011, 02:36 PM
تركيش مارش رو من ديدم يكمش رو هم زدم
خيلي سخت بود
استورياس قسمت تندشو مي زنم بقيشو حال نداشتم بزنم :دي
ولي اره دست بالا دست زياده

alimetallica_2
Wednesday 16 March 2011, 12:37 AM
يعني شما نت خوني هم بلد نيستي كه مي گي صفر؟
موسيقي تنها چيزي هست كه هيچكس نه مي تونه توش ادعا كنه نه مي تونه خودشو صفر بدونه
چون موسيقي يك جور حسه پس هر كسي مي تونه استعدادشو داشته باشه
و همينطور بزرگترين نوازنده هاي دنيا هم ادعا نمي كنن چون مي دونن بالاخره يك نوازنده ديگه هست كه تو يك موردي بالاتر از اوناست مثلا حسش بهتره يا يكي لهجه نوازندگي اونا رو بيشتر دوست داره

يك رفيقي داشتم هميشه مي گفت كسي كه تو موسيقي ادعا كنه بايد سازشو بزاري پشت كولش بهش بگي برو :دي
خنده دار نبود ولي معني مي داد من كه جملشو هيچوقت يادم نمي ره

ما يك گروه داشتيم نوازنده ها رو تست مي زديم براي توي گروه
بعد يهو يكي ميومد مي گفت من خيلي واردم و . . . همون اول بهش مي گفت برو مرسي كه اومديد

پس هر كي كه تو موسيقي ادعا كنه بايد سازشو بدي دستش بش بگي برو

البته حرفام در مورد موسيقي بود نه نوازندگي

من یک مدت ریف های خوبی میزدم، اما بعدا متوجه شدم پیک رو اشتباه دستم میگیرم و همین مسئله باعث میشه سرعت ریف زدنم بره بالا، ولی سولو نمیتونستم بزنم.
خلاصه یکم تمرین کردم پیک رو اصولی دستم بگیرم اما از اون روز شاید 20 درصد سولو زدنم بهتر شد و 20 درصد هم ریف زنیم افت کرد. بعد باز برگشتم به اون استایل قبل اما یک چیز چپدرقیچی از توش در آمد و جوری شده که حالا نه سولو میتونم درست بزنم نه ریف.
از این گذشته من با یک نوازنده دیگه نمیتونم هماهنگ بشم. چند وقت پیش برای یک ضبط یک کلیپ رفتیم با یکی از دوستان جلوی دوربین، بالای 30 بار وسط آهنگ عقب و جلو افتادم و آخر بیخیال کار شدیم. هر روز هم داره نوازندگیم خراب تر میشه. نمیدونم چرا.

Dj_MAN
Wednesday 16 March 2011, 12:48 AM
من یک مدت ریف های خوبی میزدم، اما بعدا متوجه شدم پیک رو اشتباه دستم میگیرم و همین مسئله باعث میشه سرعت ریف زدنم بره بالا، ولی سولو نمیتونستم بزنم.
خلاصه یکم تمرین کردم پیک رو اصولی دستم بگیرم اما از اون روز شاید 20 درصد سولو زدنم بهتر شد و 20 درصد هم ریف زنیم افت کرد. بعد باز برگشتم به اون استایل قبل اما یک چیز چپدرقیچی از توش در آمد و جوری شده که حالا نه سولو میتونم درست بزنم نه ریف.
از این گذشته من با یک نوازنده دیگه نمیتونم هماهنگ بشم. چند وقت پیش برای یک ضبط یک کلیپ رفتیم با یکی از دوستان جلوی دوربین، بالای 30 بار وسط آهنگ عقب و جلو افتادم و آخر بیخیال کار شدیم. هر روز هم داره نوازندگیم خراب تر میشه. نمیدونم چرا.

تو داری انگیزتو از دست میدی ...... اگه جلوی این پروسه رو نگیری و یه شوک اساسی به خودت وارد نکنی معلوم نیست اصلا در آینده موسیقیت چجوری بشه ... مواظب باش ...
من یه بار اینجوری شدم .. دوستم دکترای روانشناسی بود ( از شانس ) خیلی کمکم کرد ..

SOBHANTOTo3
Wednesday 16 March 2011, 07:09 AM
اره منم همين فكرو مي كنم انگيزه كم شده
البته هممون حق داريم تو ايران بي انگيزه بشيم نسبت به موسيقي :دي

deKXer
Wednesday 16 March 2011, 10:47 AM
تو اين مملكت تا جيب پر پول و دل خوش نداشته باشي نميتوني موسيقي رو اونطور كه دلت ميخواد كار كني.

SOBHANTOTo3
Thursday 17 March 2011, 07:07 AM
اره والله
دل خوشم نمي خواد همون جيب پر پول مهمتره :دي

موسيقي يك عشقه تا عاشقش نباشي هيچي نمي شي هيچي
من از زندگيم زدم از درسم الان ترك تحصيل كردم از همه چيم گزشتم چون عشق موسيقي بودم برام هم مهم نيست كه كار درستي كردم يا غلط ولي كاري رو كه دوست داشتم انجام دادم

البته بگم اون جيب پر پول از عشقم مهمتره

j@v@d
Thursday 17 March 2011, 12:28 PM
من از 17 سالگی کلاس سنتور رفتم نه به صورت جدی پیش یکی از دوستان کار می کردم بعد از 7 ماه سنتور دوستم گفت که تو سنتور زن نمی شی ما هم ولش کردیم باز 2 سالو نیم دیگه شروع کردیم به زدن سه تار الان هم 1 سالی هست که دارم سه تار میزنم و هنوز اماتورم خیلی پشیمونم که اون موقعی سنتور تمرین می کردم به جاش کلاس سه تار میرفتم الان یه چیزی می شدیم ولی بازم دیر نیست

SOBHANTOTo3
Tuesday 5 April 2011, 07:06 AM
اون دوستت اشتباه كرده
شما بايد مي رفتي كلاس چون هر كسي مي تونه بزنه سنتور سازه راحتيه
هر كسي مي تونه هر سازي رو بزنه
هر كسي
واينكه شما اينكاره نيستي اشتباست

sarlak82
Tuesday 5 April 2011, 10:31 AM
8 ساله که ویولن دارم و حدودا دو سه سال به طور جدی کار کردم سطح من که در حال حاضر اماتور هستش البته اماتور یکم پیشرفته:21::21:

masram
Tuesday 5 April 2011, 12:16 PM
9 ماهه ویلن میزنم و 3 تا کتاب را تمام کردم

SOBHANTOTo3
Wednesday 6 April 2011, 07:23 AM
8 ساله که ویولن دارم و حدودا دو سه سال به طور جدی کار کردم سطح من که در حال حاضر اماتور هستش البته اماتور یکم پیشرفته:21::21:

8 سال و هنوزم اماتور چقدر عجيب

sarlak82
Wednesday 6 April 2011, 11:42 AM
8 سال و هنوزم اماتور چقدر عجيب

اماتور بودنم رو که شوخی کردم ولی اصولا و معمولا ما نمیتونیم سطح خودمونو بگیم چون کار یک استاد هستش ولی به طور تقریبی میشه گفت تقریبا اواسط کار هستم و همونطور که گفتم فقط دو سه سال به طور جدی کار کردم و منظورم از 8 سال ، داشتن ساز ویولن بود و اگر بخوام کمیت کار رو در نظر بگیرم حدودا 10 کتاب رو تمام کردم