PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید گیتار آکوستیک

pkr_legend
Monday 26 July 2010, 11:18 AM
سلام. من می خوام یه گیتار آکوستیک سیم فلزی بخرم
بودجه م هم 500-650 هست حداکثر
پیکاپ هم حتما" می خوام داشته باشه
لطفا" راهنماییم کنید با تشکر

راستی این گیتار الکتریک های semi-hollow قیمتشون چجوریه و صداری طبیعیشون در چه حد هست؟

(از یه جا هم Hofner HAJC03 ,05 رو 550 قیمت گرفتم تلفنی ولی نمی دونم اصله یا نه! خودش که می گفت آلمانیه)

pkr_legend
Monday 26 July 2010, 01:40 PM
کسی نمی خواد جواب بده؟!

monolith
Wednesday 28 July 2010, 12:34 PM
گیتارهای اکوستیک مثل گیتارهای کلاسیک باید کیفیت چوب خیلی بالایی داشته باشه. از طرفی مثل گیتارهای الکتریک باید محکم باشه و "تراس راد" داشته باشه. به خاطر سفتی و کشش بالای سیمها، باید خیلی به دقت تنظیم شده باشه و اکشن پایین داشته باشه. به علت کم بودن حجم صدا، معمولاً باید پیک آپ داشته باشه...
خلاصه اینکه اگر یک اکوستیک خوب بخوای باید بالای یک ملیون هزینه کنی.
تو رنج 600 تومن، یاماها گیتارهایی داره که بد نیست.

pkr_legend
Sunday 1 August 2010, 10:31 PM
لطفا" به من کمک کنید! یه Yamaha apx-700 هم دیدم 650 می داد صداش عالی بود ولی راستش از قیافش خوشم نمیاد زیاد! یه سمیک هم دیدم سری TMJ از قیافش خوشم اومد ولی صداش رو یادم نیست در مقایسه با یاماها چطور بود!
آیبنز پیدا می شه آکوستیکش تو بازار؟ اون تو این رنج قیمت چجور مدلایی داره؟ راستی بودجه تا 750 هم می شه!

nayuop
Sunday 1 August 2010, 11:47 PM
چه سبکی میخوای بزنی باهاش؟
منم خودم دنبال آکوستیک بودم چون بلوز وکانتری... میخوام تمرین کنم سری های apx و cpx به دردم نمیخورد...
حجم صدای سری های fg یاماها بیشتر... البته قیمتشم از اونی که میخواید کمتر فوق العاده خوش صدا هم هستن..مثل fg730 fg720 و....(کات اوی هم دارن با پیکاپ)
از اون بهتر به نظرمن سری هایی مثل LLx6A یاماها...قیمتش حدوده 700 فکر کنم...صداش محشره...
کلا یاماها قیمت و کیفیتش عالی تو آکوستیک...
اگه بیشتر هزینه کنی شاید martin و dean و ephiphone هم پیداکنی...
ibanez هم مدل هم مدل های متنوعی داره... من فقط مدل EW20WNE رو از نزدیک تست کردم...به نظر من صداش دلنشین تر از apx بود...ظاهرشم که فوق العاده بود...کلی هم امکانات مثل افکت تیونر پری آمپ و ... داشت نزدیک 500 الان...
ببخشید اطلاعات منم همینایی بود که خودم پیدا کردم... اگه بقیه هم راهنمایی کنن یه کم تو آکوستیک عالی میشه..

pkr_legend
Monday 2 August 2010, 08:41 AM
منم خودم دنبال آکوستیک بودم چون بلوز وکانتری... میخوام تمرین کنم سری های apx و cpx به دردم نمیخورد...
حجم صدای سری های fg یاماها بیشتر... البته قیمتشم از اونی که میخواید کمتر فوق العاده خوش صدا هم هستن..مثل fg730 fg720 و....(کات اوی هم دارن با پیکاپ)
از اون بهتر به نظرمن سری هایی مثل LLx6A یاماها...قیمتش حدوده 700 فکر کنم...صداش محشره...
ibanez هم مدل هم مدل های متنوعی داره... من فقط مدل EW20WNE رو از نزدیک تست کردم...به نظر من صداش دلنشین تر از apx بود...ظاهرشم که فوق العاده بود...کلی هم امکانات مثل افکت تیونر پری آمپ و ... داشت نزدیک 500 الان...
ببخشید اطلاعات منم همینایی بود که خودم پیدا کردم... اگه بقیه هم راهنمایی کنن یه کم تو آکوستیک عالی میشه..
مرسی از پاسخت، من بیشتر جز و راک تمرین می کنم. می دونین از کجا می شه Ibanez پیدا کرد؟(که مورد اعتماد باشه و تقلبی نندازه!)من حداکثر 750 می تونم هزینه کنم نه بیشتر

راستی نظرتون راجع به EWC30EBENT Ibanez چیه؟ می شه تو ایران پیدا کرد و در چه حدود قیمتی؟
You can see links before reply

monolith
Saturday 7 August 2010, 09:22 AM
همونطور که گفتم خودم یه آمپ دارم 10 وات مارشال. ولی خودم صدای طبیعی گیتار رو دوست دارم(یعنی طبیعی طبیعی بدون آمپ:D)
ولی بعد از چیزایی که گفتین نظرم یکم برگشت ولی ایده آل واسه من گیتاریه که بدون آمپ هم صدا بده حالا نمی خوادم صداش خیلی زیاد باشه یه صدایی باشه که صدا حسب بشه دیگه راحت شنیده بشه
اگه امپ مخصوص اکوستیک نداشته باشی، اصلاً صدای طبیعی بهت نمیده. امپهای اکوستیک هم خیلی کمیابند و هم گرون.
اگه واقعاً صدای اکوستیک دوست داری دنبال الکتریک و هالو بادی نباش. همون اکوستیک بگیر.
تو اون رنج قیمتی که گفتی بهترین انتخابت یاماها ست. اگه میتونی بالای یک ملیون جور کنی Breedlove های کره ای بگیر. کیفیتشون عالیه، تو ایران هم پیدا میشه.
یکی دیگه از مارکهای معروف که تو جمهوری پیدا مشه هم Takamine هست. فقط اونها هم صدای unplugged (بدون امپشون) خیلی یواشه.

arezuhaa
Saturday 7 August 2010, 09:36 AM
من خودم آگوستیک مارک cortخردیم واقعا عالیه لنگشو پیدا نمیکنی همه قیمتی هم داره من گیتارمو 800 تومان خریدم ولی قیمت های پایین تر هم داره ، هم ظاهر زیبایی دارن و هم کیفیت فوق العاده ای به نظر من از یاماها هم بهتره چون من با یاماها هم کار کردم اصلا استاندارد نیستن.

Behzad4x
Saturday 7 August 2010, 09:27 PM

سلام دوست عزیز

آقا یاماها مدل F310 ساز خوبیه؟ قیمتش خیلی پایینه. میخواستم ببینم نظرت در موردش چیه؟

کلا اطلاعاتی در مورد سری های مختلف گیتار اکوستیک یاماها دارید که ویژگی مشخصشون چیه؟ مثلا سری F ، FX ، FG .

من میخوام یه اکوستیک یاماها بگیرم گیج شدم. نمیدونم چه مدلیشو انتخاب کنم. اگه کمکم کنید خیلی لطف کردی. سبک راک و پاپ راک میخوام کار کنم. میخوام صدای بلند و نرم و قشنگی داشته باشه.

monolith
Sunday 8 August 2010, 02:30 PM
کلا اطلاعاتی در مورد سری های مختلف گیتار اکوستیک یاماها دارید که ویژگی مشخصشون چیه؟ مثلا سری F ، FX ، FG .

سری های F , FS گیتارهای مشقی هستند. کلاً ازچوب چند لایه (laminate) ساخته شدن. ساخت تایوان و اندونزی هستند.

سری های FG , DW گیتارهای متوسط هستند. قسمت بالایی از چوب یک تکه (solid) و کناره ها و زیر گیتار از چوب لایه ای ساخته شده. ساخت تایوان و اندونزی.

سری های L گیتارهای حرفه ای هستند. تمام چوب (all solid) و ساخت ژاپن هستند.

هر کدوم که در اسمشون X اضافه شده باشه، مثل FGX , DWX یعنی پیکاپ داره.

تفاوت دیگه ای هم که در اسماشون هست، نشان دهنده اندازه و شکل بدنه گیتار هست. مثلاً F ها به شکل معمولی (Dreadnought) و FSها به فرم بزرگتر (Jumbo) هستند.

pkr_legend
Monday 9 August 2010, 02:00 PM
دوستان نظرتون راجع به این دو تا گیتار چیه؟ شاید سفارش بدم از خارج بیارن واسم

Epiphone Hummingbird

Epiphone PR5-E

Behzad4x
Monday 9 August 2010, 08:33 PM
من خودم آگوستیک مارک cortخردیم واقعا عالیه لنگشو پیدا نمیکنی همه قیمتی هم داره من گیتارمو 800 تومان خریدم ولی قیمت های پایین تر هم داره ، هم ظاهر زیبایی دارن و هم کیفیت فوق العاده ای به نظر من از یاماها هم بهتره چون من با یاماها هم کار کردم اصلا استاندارد نیستن.

سلام

از تمامی دوستان به خاطر جوابهای قشنگشون تشکر می کنم. آدم کیف میکنه میاد تو جمع بچه های میوزیکی.

تو اینترنت گیتار اکوستیک های مارک Cort رو دیدم. عجب گیتارهای خوشکلی داره. مشخصه که سازن. تو رنج قیمت 300 تومن ساز داره؟

آقا من میخوام 300 هزینه کنم. خودم یاماها F370 رو انتخاب کردم. ساز ساده و خوش صدایی هست. کلا میخوام واسه دل خودم تو خونه بزنم. ساز بهتری تو این قیمت سراغ دارید؟

راستی جناب pkr_legend ، این دو تا سازی که تو کامنت بالا گذاشتی فوق العاده هستن. ای والله! عجب سازای خوشکل و تاپی هستن.

یه سوال دیگه هم دارم: گیتارهای اکوستیک پیکاپ دار صداشون کم حجمه و حتما باید از باند استفاده کرد؟

مخلص همه برو بچ هستیم.

nayuop
Monday 9 August 2010, 11:23 PM
دوست خوبمون monolith کامل توضیح دادن...
سری F خیلی کیفیتش جالب نیست... .ولی واسه اون هایی که Dreadnought میخوان تو این قیمت خوب...اکشنش یه کم شانسی خوب در میاد توشون.. .... ولی در کل مناسب
cort هم خیلی آکوستیک های متنوع و با کیفیتی داره(بر عکس الکتریک هاش )...قیمتشم مناسب ..دستتون هم بازه تو خریدش ... هر مدلیم بخواین میارن براتون ...
pkr :
ephiphone آکوستیک های خوبی داره..تو جمهوری هم بری پیدا میکنی... صداش عالی.. شما که تا 700 میخوای هزینه کنی این مدل هم ببین EJ200 ...فوق العادست !!!! تو این رنج آکوستیک های خوبی هست... بازم بگرد..ولی ej200 رو ببین اگه سفارش بدی و بیارن چهقدر تموم میشه..بیشتر از 700 نمیشه...(این همون مدلی که تو فیلم crazyheart کالن فارل تو آخرین قسمت میاد باهاش رو صحنه و آهنگ the weary kind رو میزنه... این آهنگ orginal اش که ryan bingham ساخته برنده ی اسکار شد امثال ) خیلی هم قشنگ گیتارش ...
من میخوام الکتریک بگیرم...وگرنه حتما این رو میگرفتم

lonly
Tuesday 10 August 2010, 12:21 AM
[quote=pkr_legend;129683]. می دونین از کجا می شه Ibanez پیدا کرد؟(که مورد اعتماد باشه و تقلبی نندازه!)من حداکثر 750 می تونم هزینه کنم نه بیشتر

سلام دوست عزیز.تهران خ جمهوری نمایندگیش هست.من که راضیم...خواستی بگو ادرس و شمارشو بهت بدم

راستی نظرتون راجع به EWC30EBENT Ibanez چیه؟ می شه تو ایران پیدا کرد و در چه حدود قیمتی؟ این مدله عالیی هست ولی یکم گیر آوردنش سخته.. بخوایی سفارش میدی میارن برات.

مرسی
بهاره

digilap
Tuesday 10 August 2010, 08:29 AM
سلام
منم چند وقت پيش همين سوال شما رو داشتم اما اون موقع شانس نداشتم با بچه هاي اينجا آشنا بشم پس خودم در به در دنبال يه ساز خوب گشتم
. و نهايتا يه سازي رو پيدا كردم كه الان با با ساز 3 ميليونيه ايبانز و يا gibson هم عوضش نميكنم! راست ميگم !
برميگردم
بيشتر توضيح ميدم
فقط اينو بگم تمام سازهاي داخل ايران چيني هستن.و اكثرا تقلبي!حتي نمياندگيها. خدا خيرش بده نمايندگي آيبانز هم جمع كرد رفت!چوبها تر و بعد از مدتي دسته ها دچار مشكل ميشه! براي تست ساز هيچوقت به دست فروشنده اعتماد نكن! خودت ساز رو دستت بگير و امتحان كن!حتي اگه بلدم نباشي استايل دسته و جعبه بستگي به راحتيو سليقه شما داره حتي ميزان صداي اون ساز رنگ صداش و غيره.

mohsen.shams
Saturday 14 August 2010, 10:49 PM
بابا خوش به حالتون. ما که هیچ وقت نمیتونیم ساز دلخواهمون رو بخریم. ما از جیبمون می پرسیم کدوم مدل بهتره!

fagher
Sunday 15 August 2010, 05:21 PM
سلام

pkr_legend
Tuesday 17 August 2010, 06:09 PM
به نظر شما سفارش بدم که از خارج بیارن؟(می گن هزینش 200تومنه) میرزه؟ بعد به نظر شما درسته آدم گیتار رو نزده بخره؟! یعنی می شه به مارک های معروف اعتماد کرد که صدای گیتارشون خوب باشه؟

danger9597
Tuesday 17 August 2010, 07:01 PM
به نظر شما سفارش بدم که از خارج بیارن؟(می گن هزینش 200تومنه) میرزه؟ بعد به نظر شما درسته آدم گیتار رو نزده بخره؟! یعنی می شه به مارک های معروف اعتماد کرد که صدای گیتارشون خوب باشه؟
نه اصلا نمیشه اعتماد کرد اگه میخوای بخری باید با یکی بری که وارد باشه
من خودم واسه این c70 که رفتم بنده خدایی که داشت واسم تست میکرد 3 تارو باز کرد که مشکل داشت و چهارمین گیتار ok شد حالا همه اونهام یاماها اصل بود در مورد ساز کلا باید تست کنی ساز رو و ربطی هم به مارک نداره چون به مرور زمان ممکنه ساز تو یه وضعیتی قرار بگیره و تغییر حالت بده در بعضی مواردم که کلا مشکل از همون کارخونست

monolith
Wednesday 18 August 2010, 12:52 PM
اگه گیتار حرفه ای باشه، چون کنترل کیفیت داره میتونی اعتماد کنی. اینروزها تو کشورهای دیگه اکثراً از طریق اینترنت و امتحان نکرده میخرند.
ولی خوب به هر حال اگه بشه امتحان کرد که خیلی بهتره.

pkr_legend
Wednesday 18 August 2010, 03:10 PM
دوستان این گیتار چطوره؟
اگه سفارش بدم قیمتش کلا" می شه حدود 660تومن به نظرتون میرزه و از Epiphone pr-5 بهتره؟

با تشکر

pkr_legend
Wednesday 18 August 2010, 03:22 PM
راستی تو این سایت چند تا این مدل گیتار اپیفون داره ولی این You can see links before reply ارزونتره دلیلش میدینین چیه؟

monolith
Saturday 21 August 2010, 01:42 PM
دوستان این گیتار چطوره؟

احتمالاً میدونی که گیتارهای ovation پشتشون پلاستیکیه و حالت کروی داره. به همین خاطر نگه داشتنش تو بغل یک کمی سخته. و صداش هم با گیتارهای معمولی متفاوته. قبل از خرید، حتماً یک مدل ovation رو خودت امتحان کن تا مطمئن بشی باهاش مشکل نداری.

راستی تو این سایت چند تا این مدل گیتار اپیفون داره ولی این You can see links before reply ارزونتره دلیلش میدینین چیه؟
احتمالاً چون ساخت اندونزی (یا چین) هست نسبتاً ارزونه.
ولی نسبت به چی مقایسه کردی؟ تو همون سایت، epiphone hummingbird رو که جزو معروفترین گیتارهای اپیفون هست رو زده 349 دلار!

pkr_legend
Saturday 21 August 2010, 03:37 PM
احتمالاً میدونی که گیتارهای ovation پشتشون پلاستیکیه و حالت کروی داره. به همین خاطر نگه داشتنش تو بغل یک کمی سخته. و صداش هم با گیتارهای معمولی متفاوته. قبل از خرید، حتماً یک مدل ovation رو خودت امتحان کن تا مطمئن بشی باهاش مشکل نداری.

احتمالاً چون ساخت اندونزی (یا چین) هست نسبتاً ارزونه.
ولی نسبت به چی مقایسه کردی؟ تو همون سایت، epiphone hummingbird رو که جزو معروفترین گیتارهای اپیفون هست رو زده 349 دلار!

منظورم اینه که دو تا دیگه عین همین هست که ازش گرونترن!

monolith
Sunday 22 August 2010, 08:10 AM
درست میگی. قیمت اصلی 599 دلاره. این یکی که 399 دلاره جلوش نوشته Factory restock
یعنی احتمالاً مرجوعی بوده یا ایرادی چیزی داشته که دوباره برگشته کارخونه و تعمیر شده.
به همین خاطر گارانتی هم نداره چون اون یکی، دو تا انتخاب برای گارانتی گذاشته (2 سال و 3 سال) ولی برای این چیزی ننوشته.

pkr_legend
Sunday 22 August 2010, 02:35 PM
درست میگی. قیمت اصلی 599 دلاره. این یکی که 399 دلاره جلوش نوشته Factory restock
یعنی احتمالاً مرجوعی بوده یا ایرادی چیزی داشته که دوباره برگشته کارخونه و تعمیر شده.
به همین خاطر گارانتی هم نداره چون اون یکی، دو تا انتخاب برای گارانتی گذاشته (2 سال و 3 سال) ولی برای این چیزی ننوشته.

یعنی ایرادی نداره؟

monolith
Monday 23 August 2010, 09:23 AM
یعنی ایرادی نداره؟
به هر حال، تعمیر شده هست.
ولی به نظر من به 200 دلار ارزونتر بودنش میارزه.
اگه تو ایران بود همینو به اسم آک بند میفروختند.

اما همون hummingbird بهتر از اینه ها:

blackdragon_1365
Tuesday 22 February 2011, 02:11 PM
سلام به همه من یه آگوستیک YAMAHA FG720s خریدم 420000 به نظرتون گیتار خوبی هست, به قیمتش می ارزه ؟

arash_gh
Tuesday 22 February 2011, 04:27 PM
Breedlove

arash_gh
Tuesday 22 February 2011, 04:36 PM
Breedlove Pro

XXEN
Sunday 3 April 2011, 02:32 AM
به نظر شما yamaha fg720s با قیمت 480 هزار تومان بهتر است یا cort mr730fx nat باقیمت 680 هزار تومان؟

XXEN
Sunday 3 April 2011, 02:37 AM
HELP PLEAS..............................

XXEN
Sunday 3 April 2011, 02:40 AM
:46:

blackdragon_1365
Saturday 9 April 2011, 11:38 AM
به نظر شما yamaha fg720s با قیمت 480 هزار تومان بهتر است یا cort mr730fx nat باقیمت 680 هزار تومان؟
کی گفته fg720 480 ؟ من خودم 420 گرفتم تازه فک می کنم گرون گرفتم

mehrzad1
Friday 22 July 2011, 01:52 AM
درود
آقا قیمت f370 رنگ سادش چقدر شده کسی اطلاعی داره؟

nayuop
Friday 22 July 2011, 09:13 AM
کی گفته fg720 480 ؟ من خودم 420 گرفتم تازه فک می کنم گرون گرفتم
چه طوره ؟ راضی ازش ؟

sahandmsh
Wednesday 28 December 2011, 09:00 PM
سلام دوستان
گیتار آکوستیک تا 300 چی می تونم بگیرم؟! بیشتر واسه راک و بلوز می خوام
ترجیحاً Cutaway باشه ، پیکاپ مهم نیست... فقط می خوام ساز خوش دستی باشه