PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرتون در مورد این کلیپ سنتور چیه؟

Razoniaz
Monday 26 July 2010, 01:35 PM
سلام دوستان
چند وقت پیش توی Facebook یکی از دوستان زحمت کشیده بودند و یه کلیپ سنتور برام فرستادند. این کلیپ برام خیلی جالب بود. حقیقتش اینجورش رو دیگه ندیده بودم. نوازنده (که البته اسمش رو نمی دونم) تکنیک بالایی داره بخصوص توی اجرای زیبا و سریع پاساژها. تسلطش هم روی سنتور قابل تحسینه. البته شاید پس از مشاهده فیلم شما هم با بنده هم عقیده باشید که یکی از بزرگترین فاکتورهای موسیقی ما یعنی "احساس" جای خالیش توی این کلیپ خودنمایی می کنه. همون چیزی که موسیقی ما را از موسیقی های دیگه جدا می کنه.
به هرحال امیدوارم از این کلیپ لذت ببرید و از اون در اجراهای خودتون ایده بگیرید. ممنون می شم نظرتون را هم در مورد این کلیپ و این نوازنده بنویسید.

SOLAIEN
Monday 26 July 2010, 01:58 PM
سلام آقای راز و نیاز ...
خیلی ممنون بابت این کلیپ .... کلیپ زیبایی بود همان طور که گفتید ایشون تسلط بالایی در نوازندگی دارند ... و واقعا فقط و فقط با انگشت مضراب می زنند به نظر اگر ایشون می خواستند از مچ هم کمک بگیرند هیچ گاه نمی توانستند اینقدر پاساژ های سریع و تریوله هایی به این سرعت بزنند ... ( مخصوصا از 2:17 تا 2:30 این موضوع کاملا مشهوده )
ولی همان طور که گفتید آرامش و احساس در این قطعه خالی است ...
مرسی واقعا لذت بردم

Mezrab
Monday 26 July 2010, 05:13 PM
حقیقتش قطعه رو که دیدم مخصوصا در پاساژ های سریع مو به تنم سیخ شد، اول فکر کردم ایشون کلا نابینا هستند به خاطر کیفیت بد فیلم، اما خوب چیز خاصی نمیشه در مورد تسلط ایشون به ساز گفت، فرم مضراب گرفتن و پشت سنتور نشستن خاصی دارند، بعد از ثانیه 2:14 من یک لحظه احساس کردم ایشون اصلا انسان نیست، چون حتی اجرای اون پاساژ ها و مضراب زدن با انگشت هم غیر ممکن هست و خیلی فشار سنگینی رو وارد میکنه، به هر حال اگر از مقوله لذت بگذریم و به تکنیک بپردازیم باید گفت ایشون یک فرد بسیار حرفه ای تو این زمینه هست.
قطعشون هم قشنگ بود و جالب اما خوب احساسات و .. خاصی نداشت، شاید نتیجه ای که بشه از این قطعه گرفت این هست که تکنیک به تنهایی یک قطعه رو زیبا نمیکنه و چیزی که مهم هست احساساته..ممنون.

Mohammad_ngml
Monday 26 July 2010, 06:36 PM
اووووووووووووووووووووووه. دیواااااااانست بابا ایــــــــن o-: البته منظورم اینه که خیلی غوله. یعنی خیلی حرفه ایه |-:

r_a_m_i_n
Monday 26 July 2010, 11:25 PM
والا من حرفی واسه گفتن ندارم.......
من نوازنده سنتور نیستم.....اما فکر نکم این حرکات ساده باشه.....واقعا عجیب بود...ندیده بودم تاحالا

milad88
Monday 26 July 2010, 11:50 PM
شاهکاره!کمی با ملایمت قضاوت کنیم،احساسشم میتونیم درک کنیم

ravi
Tuesday 27 July 2010, 12:08 AM
خیلی جالب بود ولی حیف که کیفیت تصویر خیلی پایین بود......

Avazekhan
Tuesday 27 July 2010, 12:54 AM
خیلی خیلی جذاب و زیبا بود
ملودی بسیار شادی هم داشت
سپاس فراوان

damavand
Tuesday 27 July 2010, 08:01 PM
با سلام
این فیلم مونتاژ شده هست،قسمتهایی که خیلی سریع اجرا میشه رو بعد از اجرا با سرعت پایین بوسیله برنامه ادیت فیلم سرعتش رو بالا بردن.قطعه هم ریتم ثابت نداره و غیر ممکن هست که مضرابها به این اندازه بالا بیاد و با این سرعت هم اجرا بشه.
این فیلم فاقد ارزش هنری هست.
با سپاس

SOLAIEN
Tuesday 27 July 2010, 09:35 PM
با سلام
این فیلم مونتاژ شده هست،قسمتهایی که خیلی سریع اجرا میشه رو بعد از اجرا با سرعت پایین بوسیله برنامه ادیت فیلم سرعتش رو بالا بردن.قطعه هم ریتم ثابت نداره و غیر ممکن هست که مضرابها به این اندازه بالا بیاد و با این سرعت هم اجرا بشه.
این فیلم فاقد ارزش هنری هست.
با سپاس

من هم تا حدودی با شما موافقم اما نمی شود صد در صد قضاوت کرد ....
:39:

kochar
Wednesday 28 July 2010, 01:38 AM
سخته در موردش نظر داد. ولی من هم فکر می کنم که مونتاژ شده هست. از فرم مضراب گرفتن این دست چپ و همچنین بالا رفتن مضرابها چنین سرعتی بعیده. کیفیت هم فوق العاده پایینه و اصلا نمی شه در مورد پاساژها نظری داد. چون اگر این سرعت با شفافیت صدا همراه باشه کار رو با ارزش می کنه. ممنون

nazi-santoori
Thursday 29 July 2010, 02:14 PM
ممنون آقا محسن
منم لذت بردم. نظرات دوستان و همه رو خوندم تقریبا همگی هم یه جورایی درست گفتن.
اما چون من خودم با این نرم افزارای ادیت زیاد کار کردم و در واقع رشته ام همینه نمیشه به طور قطع گفت که حتما ادیت شده البته این نظر شخصی منه . اصلا اون چند ثانیه متحیرالعقول و که کنار بگذاریم بقیه کار چی... بازم شاهکار بود.

damavand
Thursday 29 July 2010, 09:46 PM
گویا هیچیک از استادان سنتور ایران مثل استاد پایور و ... سنتور بلد نیستند چون تابحال همچین اجرایی نداشتند!
کسی که سنتور بلد باشد هم با حرکات دست کار دارد هم با صدا مگر اینکه اطلاعی از سنتور نداشته باشد که در این صورت احتیاجی نیست بدین گونه نظر بدهد!وقتی سرعت فیلم رو بالا ببرند سرعت تصویر و صدا هر دو بالا میرود بنابراین دلیلی ندارد که صدا و تصویر هماهنگ نباشد.فاصله سنتور با ساز هم کسانی که نوازنده سنتور باشند اطلاع دارند که باید به چه صورت باشد و احتیاجی نیست توضیح بدهم.
در هر حال کسی که از این اجرا خوشش آمده لذت میبرد و کسی هم که اعتقاد به تقلب دارد اهمیتی به آن نمیدهد.
موفق باشید

Mohammad_ngml
Friday 30 July 2010, 01:15 AM
ببخشید دخالت میکنم ولی اون مشکل از ضبط صوت های قدیمی بود که صدا رو فانتزی یا نازک میکرد. نرم افزار Fl studio این قابلیت رو داره که بدون فانتزی یا نازک و کلفت کردن صدا(واضح بگم, بدون تغییر گام و اکتاو آهنگ) زمان آهنگ رو کم یا زیاد کنه. یا بهتر بگم مثلا آهنگ رو در همون گام تند تر کنه. (من خودم امتحان کردم). در این صورت فکر نمیکنم تطابق صدا و تصویر کار سختی باشه

Mohammad_ngml
Friday 30 July 2010, 04:48 PM
مستند صحبت کنید وگنره حرفتون ارزشی نداره این موردی که من مثال زدم همه دیدند و شناخت دارند غیر از اینه؟
یه نمونه بزارید ببینم .

عیبی نداره مستندش میکنیم. یه آهنگ کوتاه بده همونو تند ترش کنم :22::23: فرمتش mp3 باشه لطفا

mori68_santoori
Friday 30 July 2010, 05:13 PM
درود
خب باید بگم که من هیچ لذتی از این اهنگ نبردم چون اصلا معلوم نبود چی داره میزنه برای خودش تمام حرکاتش کاملا غلط بود این دیگه چه وضع زدنه مگه سنتور زدن مسخره بازیه هر کی بیاد هر چی دلش میخواد توی بزنه
واقعا برای همچین شخصی متاسفم که با انشگت ساز میزنه نه با مچ ......

Mohammad_ngml
Friday 30 July 2010, 06:51 PM
هچقدر سعی کردم نتونستم ضمیمه کنم مجبور شد از اکانت noteahang مایه بذارم E: آهنگ چوب خط از سیاوش قمیشی رو ادیت کردم
ارجینال You can see links before reply
ویرایش شده You can see links before reply
سرعت سیاوش رو یکم زیاد کردم چه حرفه ایم میخونه ماشالا D:

Mohammad_ngml
Friday 30 July 2010, 07:16 PM
پس احتمال داره اون کلیپ ساختگی باشه. البته احتمال هم داره که نباشه.

Mahshar_sensational
Monday 23 August 2010, 04:20 PM
بابا این روانیه...... وقتی آدم نوازندگی ش را می بینه وحشت می کنه............

BMW_Hossein
Tuesday 24 August 2010, 04:38 PM
در این که احتمال داره اون کلیپ مونتاژ باشه که شکی نیست، به خصوص با اون ارتفاعی که دستش از سنتور داره خیلی بعیده بشه با اون سرعت مضراب زد. در ضمن این آقا رو با این توانائی های عجیب غریب چرا کسی نمی شناسه؟ این روزها که ماشاالله بازار آرتیست بازی با ساز داغه این آقا میتونه کلی شهرت واسه خودش دست و پا کنه.
جدا از این ها حتی اگه مونتاژ هم نباشه باید دید چقدر می تونه تو سرعت تمیز ساز بزنه، به خصوص که تو ساز سنتور صدا ها خیلی راحت در هم میشن و همهمه ایجاد میشه (که با کیفیت پایین این کلیپ نمیشه در این مورد نظر داد). به غیر از اون قسمت آخرش هم به نظر من باقی پاساژهایی که میزنه، خیلی هم خارق العاده نیست. همون قسمت آخرش هم از نظر فیزیک نوازندگی سخته ولی از نظر تمرکز اصلا به تمرکز بالایی نیاز نداره.
حالا من یک کلیپ واستون آپلود کردم شما در موردش نظر بدید و بگید به نظر شما نوازندگی این آقای ناشناس حرفه ای تره یا اردوان کامکار. (به احتمال زیاد خیلی ها این کلیپ رو ندیدن)
ببینید با اون سرعت چقدر تمیز ساز می زنه (به خصوص وقتی رو سیم های زرد مضراب های سرعتی میزنه-که احتمال ایجاد همهمه تو این قسمت سنتور از همه جا بیشتره)، با اون سرعت بالا بعضی قسمت های قطعه دو صدایی میشه:18: ، از زمان 4:15 ببینید چی کار می کنه... به خصوص از 4:37 که با سرعت عجیب غریبی رو سه قسمت سنتور (زرد، سفید، پشت خرک) مضراب میزنه برق از سر آدم می پره...:43:
مضراب گذاری ها هم کاملا پیچیده است و به تمرکز بسیار بالایی نیاز داره.

این کلیپ قسمتی از یکی از قطعات اردوان کامکار که کاملش خیلی طولانیه. چون حجم فایل بالا بود چند پارتش کردم همه رو تو یه پوشه دانلود کنید بعد Extract کنید.
البته صدای کلیپ متاسفانه 0.55 ثانیه دیر پخش میشه که راه حل داره.
اگر از KMPlayer استفاده می کنید رو صفحه نرم افزار راست کلیک کنید برید تو قسمت Playback بعد Audio Resync تنظیمش کنید (یکبار -0.5s رو بزنید یکبار هم -0.5ms - ببخشید به خاطر توضیح واضحات دادنم)
اگر هم VLC media player دارید با کلید های J و K صدا عقب جلو میشه کافیه انقدر کلید J رو بزنید که رو تصویر بنویسه -550ms. بقیه نرم افزار ها هم احتمالا این امکان رو دارن. به هر حال حتما سعی کنید صداش رو تنظیم کنید بعد ببینید.
این هم لینک چهار قسمت کلیپ:
قسمت اول (You can see links before reply)
قسمت دوم (You can see links before reply)
قسمت سوم (You can see links before reply)
قسمت چهارم (You can see links before reply)

SOLAIEN
Tuesday 24 August 2010, 06:57 PM
سلام دوست عزیز ...
ممنون از کلیپ بسیار زیبایی که از استاد اردوان کامکار گذاشتید ...:41:
ولی خوب استاد کامکار کجا و این فرد ناشناس اصلا هیچ ربطی به ندارن ...:31:
استاد اردوان کامکار کلا سبک نوازندگیش جوری است که هر چند میزان یکبار یه پاساژ می زنه ... من خودم فکر می کنم این پاساژ های سریع و زیبا برای استاد اردوان راحت ترین کار ممکن در نوازنگی باشه ...

kochar
Wednesday 25 August 2010, 12:19 AM
ممنونم دوست عزیز
متاسفانه نتونستم فایل رو باز کنم . ممکنه بگید که این اجرا کی و کجا بوده؟

mit2007
Wednesday 25 August 2010, 12:23 AM
ممنون از ارسال این کلیپ آقا محسن عزیز.
من کاری ندارم که این فیلم ساختگیه یا نه ولی من فرض رو بر این میزارم که ساختگی نباشه...
پس باید گفت قدرت نوازندگی این فرد بسیار بسیار بالاست و از این نظر باعث تحسین و افتخاره...
در مورد خود آهنگ راستشو بخواین من از این قطعه زیاد خوشم نیومد.
البته نظرات متفاوته.
همچنین اگه زیاد و در حد افراط از پاساژ و آرپژ استفاده کنیم به نظرم از زیبایی قطعه کم میشه...
بازم از ارسال این پست ممنونم.

Avazekhan
Wednesday 25 August 2010, 01:08 AM
مرسی مرسی این کلیپ اردوان کامکار واقعا جالب بود ....

BMW_Hossein
Wednesday 25 August 2010, 05:18 PM
ممنونم دوست عزیز
متاسفانه نتونستم فایل رو باز کنم . ممکنه بگید که این اجرا کی و کجا بوده؟

گفتم که باید هر چهار قسمت رو دانلود کنید و تو یه پوشه بریزید بعدExtract کنید.
این کلیپ قسمتی از اجرا در دانشگاه تهران به یاد یکی از شاگردان اردوان کامکاره که فوت کرده (اشکان سیگارچی)

BMW_Hossein
Wednesday 25 August 2010, 05:25 PM
ممنون از ارسال این کلیپ آقا محسن عزیز.
من کاری ندارم که این فیلم ساختگیه یا نه ولی من فرض رو بر این میزارم که ساختگی نباشه...
پس باید گفت قدرت نوازندگیه این فرد بسیار بسیار بالاست و از این نظر باعث تحسین و افتخاره...
در مورد خود آهنگ راستشو بخواین من از این قطعه زیاد خوشم نیومد.
البته نظرات متفاوته.
همچنین اگه زیاد و در حد افراط از پاساژ و آرپژ استفاده کنیم به نظرم از زیبایی قطعه کم میشه...
بازم از ارسال این پست ممنونم.

راستش من هم از این قطعه زیاد خوشم نیومده (البته این قسمتی که آپلود کردم قسمت آخر قطعه است) و صرفا به علت اینکه خیلی خیلی تکنیکیه گذاشتمش... البته قطعا کیفیت صوتی هم روی این امر اثر داره، اگه یک پاساژ رو نشه صداش رو دقیق و واضح شنید نمیشه گفت به موقع است یا بی موقع، قشنگه یا نه...

در مورد اون نوازنده ناشناس هم درسته که سرعت بالایی داره ولی سرعت بخشی از تکنیک و تکنیک هم بخشی از نوازندگیه...

hossein.azarnia
Monday 30 August 2010, 03:24 PM
آقا این آدم نیست به نظرم، این احتمالا یه ورژن از اون روبات های toyota هست که ساز میزنن ( مثه اون که ویلون میزد) اینم ماله سنتورشه.قالبش رو هم ایرانی طراحی کردن.

MEHDI 67
Friday 3 September 2010, 05:10 PM
من نمیدونم

farid_64
Friday 3 September 2010, 10:38 PM
آقا من خیلی دقت کردم مونتاژ نیست تو کاره تصویر هم بودم صدا با حرکت هماهنگ
بگردین ببینیم اسم این آقا چیه ؟
بنظرم مضرایش متفاوت هستش ولی هر کاری میکنه یه ابتکاری زده عادی نیست