PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ردیف نوازی با نی

محسن کاخکی
Monday 26 July 2010, 04:52 PM
سلام
گفته میشه که زدن شور با نی فا بهتره!یعنی چی؟چرا؟

mos167
Tuesday 27 July 2010, 11:15 PM
دوست عزیز فرقی نداره با چه کوکی ردیف بزنی
اما نی فا (سی بمل) چون از لحاظ اندازه نسبت به کوک های دیگه مناسبتره و زدن نت های صدای غیث فشار زیادی لازم نداره کلا نی راحتتریه برای نوازندگی

محسن کاخکی
Wednesday 28 July 2010, 01:49 PM
دوست عزیز فرقی نداره با چه کوکی ردیف بزنی
اما نی فا (سی بمل) چون از لحاظ اندازه نسبت به کوک های دیگه مناسبتره و زدن نت های صدای غیث فشار زیادی لازم نداره کلا نی راحتتریه برای نوازندگی
با سلام
درسته-می خوام بدونم که وقتی دستگاه شور رو با نی سل می زنیم برای زدن با نی فا باید نتها رو انتقال بدیم یا نه؟باید چیکار کرد که دقیق زد؟ممنون میشم!!!

محسن کاخکی
Thursday 29 July 2010, 03:43 PM
سلام
ای بابا اقای مدیر چرا جواب نمی دید
؟؟؟

mos167
Tuesday 3 August 2010, 04:16 PM
محسن جان شرمنده عزیز چند روزی سرم شلوغ بود
در مورد سوالتون باید بگم که نه فرقی نمی کنه انگشت گذاری همونه
اما اگر بخواهیم با ساز دیگه ای بزنیم باید ببینیم اون ساز دیگه چه شوری می خواد بزنه
ما معمولا شور ر میزنیم و شور سل
مثلن اگر بخواهیم با یه نوازنده تار یا سه تار در شور ر هم نوازی کنیم می تونیم با نی فا (سی بمل) همنوازی کنیم که البته برای کوک کردن تار ما بجای نت دو (دست بسته) نت ر رو می دهیم
یعنی ر ما دو تار می شه

sookhte
Sunday 5 October 2014, 12:29 PM
سلام. اساتید گرامی خسته نباشید. خواستم بپرسم نی نواز اول باید نت نوازی رو تا حد اعلا بلد شه بعد بره سراغ ردیف یا نه؟ کلن راجع به ترتیب یادگیری توضیح بدید. ممنون میشم.

- - - Updated - - -

دوستان و اساتید گرامی؛ من دنبال فایل صوتی کتاب شیوه نی نوازی کیانی نژاد یا کتاب دو جلدی افشارنیا میگردم. اصلن همچین چیزی وجود داره؟خیلی ضروریه. باسپاس از همگی

soozney
Sunday 5 October 2014, 03:28 PM
دوست عزیز شما اگه تازه نی نوازی رو شروع کردین باید به صورت زیر عمل کنین
1- اول باید نفس گیری درست نی نوازی رو یاد بگیرین
2- درآوردن صدای نی با تکنیک درست با حرف (پ)
3- صاف کردن صدای نی
4- کار کردن با نت ها و پخته کردن صدای نی
توجه داشته باشین نی ساز سختیه و به ساز سی ساله معروفه پس در یاد گرفتنش عجله نکنین که دلزده میشین و با اصول درست آموزشیش جلو برین

kiannnn
Sunday 4 January 2015, 11:48 AM
سلام دوستان عزیز. یه سوال از خدمتتون دارم. من صداهای نی رو خوب درآوردم و دو ساله با نی بصورت گوشی میتونم بزنم. من اصلا نیمخام وارد دنیای نت و نت خوانی بشم، یعنی میخام فقط دستگاه ها و ردیف های موسیقی سنتی رو یاد بگیرم و بتونم با نی ردیف بزنم. مثلا همینطور که خیلی از اساتید بدون اینکه نت جلو دستشون باشه ردیف اجرا میکنن. بنظر شما امکانپذیره؟ یا واسه یاد گرفتن ردیف حتما باید نت خوانی بلد بود؟ (مثلا من شنیدم استاد موسوی اعتقاد زیادی به نت نداره)
سوال دومم اینه که من سه تا ردیف واسه نی دیدم. هیچکدومشونم کتاب نت ندارن و فقط سی دی هستن. یکی ردیف های استاد کسایی و یکی ردیف مقدماتی نی اثر استاد افشار نیا و یکی هم ردیف موسیقی بهروز الوندی پور.خواستم ببینم کدوم از اینا کاملتره و کدوم واسه من مناسب تره. آیا به درد من میخورن یا باید قبلش حتما کتاب نت کار کرده باشم؟
خلاصه ممنون میشم اگر در رابطه با یادگیری ردیف منو راهنمایی کنید.مرسی

soozney
Sunday 4 January 2015, 01:21 PM
سلام دوستان عزیز. یه سوال از خدمتتون دارم. من صداهای نی رو خوب درآوردم و دو ساله با نی بصورت گوشی میتونم بزنم. من اصلا نیمخام وارد دنیای نت و نت خوانی بشم، یعنی میخام فقط دستگاه ها و ردیف های موسیقی سنتی رو یاد بگیرم و بتونم با نی ردیف بزنم. مثلا همینطور که خیلی از اساتید بدون اینکه نت جلو دستشون باشه ردیف اجرا میکنن. بنظر شما امکانپذیره؟ یا واسه یاد گرفتن ردیف حتما باید نت خوانی بلد بود؟ (مثلا من شنیدم استاد موسوی اعتقاد زیادی به نت نداره)
سوال دومم اینه که من سه تا ردیف واسه نی دیدم. هیچکدومشونم کتاب نت ندارن و فقط سی دی هستن. یکی ردیف های استاد کسایی و یکی ردیف مقدماتی نی اثر استاد افشار نیا و یکی هم ردیف موسیقی بهروز الوندی پور.خواستم ببینم کدوم از اینا کاملتره و کدوم واسه من مناسب تره. آیا به درد من میخورن یا باید قبلش حتما کتاب نت کار کرده باشم؟
خلاصه ممنون میشم اگر در رابطه با یادگیری ردیف منو راهنمایی کنید.مرسی

با سلام
بنده نیز مثل شما زیاد به نت علاقه ای ندارم و به این نکته اعتقاد دارم که کسی که از روش گوشی نت ها رو مسلط باشه بهتره از اینکه که به صورت دیداری با نت ها آشنا باشه تو روش گوشی باید اطمینان حاصل کنین که نی تون نت هاش دقیق باشه تا صدای نت ها رو دقیق درک کرده باشین بعدش هر قطعه رو خواستین با تمرین می تونین اجرا بفرمایید البته تو این قضیه صداسازی درست و تکنیکی هم خیلی موثره

kiannnn
Sunday 4 January 2015, 01:30 PM
منم با شما موافقم. راستش من موسیقی رو واسه خودم میخام. یعنی نه میخام موسیقیدان بشم و نه اینکه توی کنسرت نوازندگی کنم. فقط دوست دارم وقتی نی میزنم بتونم ردیف بزنم. به همین علت فکر میکنم نت خوانی خیلی به درد من نمیخوره. و اصولا ردیف موسیقی سنتی ایران هم بر پایه سیستم گوشی و سینه به سینه بوده

soozney
Sunday 4 January 2015, 01:38 PM
شما اگه حتی به صورت حرفه ای هم بخوایین دنبال کنین اگه به روش گوشی واقعا مسلط باشین ینی تقریبا به روش نت خوانی هم مسلط هستین چون مهم تشخیص نت هستش در موسیقی

kiannnn
Sunday 4 January 2015, 01:41 PM
من نی فا بیات دارم و دادم چند تا استاد تاییدش کردن واسم و گفتن نتها رو دقیق اجرا میکنه.
فقط یه سوال؟
فرضا من میخام ردیفهای دستگاه سه گاه بهروز الوندی پور رو گوش بدم و دقیقا عین اون رو بدون نت اجرا کنم. از درآمد شروع میشه و یکی یکی گوشه ها رو گفته. حالا وقتی من هر کدوم از این گوشه ها روجداگانه تمرین و اجرا کردم و مسلط شدم، اونوقت باید همه این گوشه ها رو به ترتیب اجراشون به هم وصل کنم و تا آخرین گوشه همه رو پشت سرهم و بدون وقفه بزنم که دستگاه سه گاه رو کامل اجرا کرده باشم؟ اینجوریه درسته؟

soozney
Sunday 4 January 2015, 01:53 PM
دوست عزیزبنده فقط صداسازی کار می کنم ولی به روش گوشی هم اعتقاد دارم و اینو می دونم برای اجرا کردن قطعه ها همان استاد باید نی هم کوک اون باشه

kiannnn
Sunday 4 January 2015, 01:59 PM
از راهنمایتت ممنونم دوست عزیز
از دوستانی هم که ردیف کار میکنن ممنون میشم راهنمایی بیشتری بکنند و سوالاتمو در مورد ردیف پاسخ بدن

soozney
Sunday 4 January 2015, 02:30 PM
خواهش البته بنده نزدیک دو ساله کی نی نوازی می کنم ولی به این اعتقاد دارم که حداکثر تا 4 سال باید رو صداسازی و پخته کردن صدای نی کار کرد

NEYESTANkashan
Sunday 4 January 2015, 07:00 PM
هشدار-هشدار-هشدار كمك-كمك-كمك دوستان ني نواز يكي كاملا توضيح بده كه چجوري رجيسترهاي مختلف صوتي ني را اجرا كنيم. من الان فقط صداي بم از ني در ميارم -بقيه صدا ها چطور اجرا ميشوند؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

هشدار-هشدار-هشدار-ني نوازان كمك-كمك-كمك دوستان ني نواز يكي كاملا توضيح بده كه چجوري رجيسترهاي مختلف صوتي ني را اجرا كنيم. من الان فقط صداي بم از ني در ميارم -بقيه صدا ها چطور اجرا ميشوند؟؟؟؟؟؟

soozney
Sunday 4 January 2015, 07:07 PM
هشدار-هشدار-هشدار كمك-كمك-كمك دوستان ني نواز يكي كاملا توضيح بده كه چجوري رجيسترهاي مختلف صوتي ني را اجرا كنيم. من الان فقط صداي بم از ني در ميارم -بقيه صدا ها چطور اجرا ميشوند؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

هشدار-هشدار-هشدار-ني نوازان كمك-كمك-كمك دوستان ني نواز يكي كاملا توضيح بده كه چجوري رجيسترهاي مختلف صوتي ني را اجرا كنيم. من الان فقط صداي بم از ني در ميارم -بقيه صدا ها چطور اجرا ميشوند؟؟؟؟؟؟

با سلام
اگه تونستید با بنده تماس بگیرید خدمتتون تکنیک صداسازی درست رو با نی عرض می کنم
شماره تماس : 09149880458

NEYESTANkashan
Sunday 4 January 2015, 07:29 PM
من با روش كياني نژاد گفتن (پو) صداسازي مي كنم صداي بم را در آوردم بقيه صداها اصلا چي هستن؟

- - - Updated - - -

من با روش كياني نژاد گفتن (پو) صداسازي مي كنم صداي بم را در آوردم بقيه صداها اصلا چي هستن؟

- - - Updated - - -

يه=====سوال============== چكار كنم وقي صفحه باز ميشه نوار كناري سمت راست نياد؟

- - - Updated - - -

يه=====سوال============== چكار كنم وقي صفحه باز ميشه نوار كناري سمت راست نياد؟

- - - Updated - - -

به غير از فيسبوك انجمن گفت و گوي ديگري براي ني نوازان وجود دارد -آيا؟؟؟ لطفا در مورد صدا ها هم راهنمايي كنيد sooznayعزيز

- - - Updated - - -

به غير از فيسبوك انجمن گفت و گوي ديگري براي ني نوازان وجود دارد -آيا؟؟؟ لطفا در مورد صدا ها هم راهنمايي كنيد sooznayعزيز

soozney
Sunday 4 January 2015, 08:07 PM
عرض کردم تماس بگیرید