PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلاسیک یا پاپ

danger9597
Wednesday 28 July 2010, 03:36 PM
سلام به همه بچه های گل نت آهنگ
راستش من تصمیم گرفتم برم کلاس گیتار
اها اول اینو بگم که 8 سال پیش میرفتم دف به یه جاهایی رسیدم ولی چون علاقه نبود ولش کردم
حالا که 22 سالمه تصمیم گرفتم برم گیتار
و با یه سرچ کوچولو سبک پاپ رو انتخاب کردم و رفتم ثبت نام کردم
تا اینکه چند روز قبل از شروع کلاسم کارای کلاسیک آقای شهرام فقیهی رو از سایت آموزشگاه پارت دیدم و خیلی علاقه مند به کلاسیک شدم
و رفتم آموزشگاه گفتم من پاپ رو بیخیال شدم و میخوام برم کلاسیک
گفتن نمیشه دیگه شما باید 1 ماه پاپ رو بری
بعد اگر خواستی بری کلاسیک
حالا این وسط یه عده بهم میگن 1 ماه رو برو بعد برو کلاسیک
بعضیام که میگن اینو زود تموم کن بعدش کلاسیک رو شروع کن چون کلاسیک سخته از قبل یه چیزایی بلد باشی بهتره
و هر دو گروه در نهایت بهم گفتن البته هر کاریو که میدونی انجام بده
و راستش من اصلا نمیدونم باید چی کار کنم
من که تجربه نداشتم که بدونم چه راهی بهتره
به خاطر همین موضوع موندم چی کار کنم
البته یکی بهم گفت کارای شهرام فقیهی فلامینکو هست
نمیدونم واقعا گیچ شدم
تازه من راک هم گوش کردم که از راک هم خوشم اومد:ad
البته چندتا از دوستانم لطف کردن و راهنماییم کردن
من باز سوالمو اینجا گذاشتم تا یه نتیجه گیری کلی بکنم

SOBHANTOTo3
Wednesday 28 July 2010, 10:37 PM
من نظرمو بهت گفتم من هم اول پاپ كار كردم ولي اگه يك راست كلاسيك كار كني بيشتر و اصولي تر پيشرفت مي كني

Crazyarchitect
Wednesday 28 July 2010, 11:36 PM
سلام دوست عزیز منم اول با پاپ شروع کردم بعد رفتم کلاسیک به نظر اینطور خیلی بهتره چون خیلی از مقدماتشون که مثله همه بعد اینکه وقتی با نتهای اشنای ایرانی شروع کنی خیلی برات ساده تره و چون این اهنگها رو خیلی شنیدی نتهاشون رو بهتر و دقیقتر میتونی بزنی که این برای شروع بهتره . و همینطور اینکه تو پاپ ریتمها و اکوردها رو اموزش میدن به هر حال ادم بعضی اوقات دوست داره بزنه و باهاش بخونه . در اخر برای اینکه جلوی دوست و اشنا چند تا اهنگ معروف ایرانی داشته باشی بزنی بهتره با پاپ شروع کنی . حدود 20 جلسه طول میکشه تا نت خوانی و ریتم و اکورد ها و چند تا گام مهم رو یاد بگیری بعد از چند ماه میتونی بری کلاسیک یا فلامینگو . بعد هم این نشد که همه ی سبکها رو دوست داشته باشی . بالاخره یکی رو بیشتر دوست داری .

Mohammad_ngml
Wednesday 28 July 2010, 11:49 PM
دوست من . به نظرم 1 ماه رو بیخیال شو. 1دوره ی پاپ ببین. چون در پاپ آکوردهایی رو یاد میگیری که در کلاسیک به دردت میخوره. همینطور کلاسیک انگشتهای ورزیده ای میخواد. که پاپ میتونه نرمشی برای انگشتات باشه.(این صحبت خارج از پست من و کاملا برادرانه هست, دلیل دیگه ای که میگم 1 دوره ی پاپ ببین اینه که در مجالسی که شرکت میکنی همه ازت انتظار پاپ دارن نه کلاسیک و دیگر سبکها) میتونی با استادت در میون بذاری که دوره ی پاپ رو برات فشرده تدریس کنه که زیاد طولانی نشه. درضمن. نگران نباش استادی که سبکش فلامنکو هست شاید نتونه کلاسیک درس بده, ولی پاپ میتونه. بسیار تمرین کن دوست عزیزم حوصله به خرج بده

STNHZ
Thursday 29 July 2010, 09:53 AM
خوب منم گیتاریست نیستم اما می ارزه یک ماه پاپ کار کنی و بعد بری کلاسیک...

symphony-x
Thursday 29 July 2010, 01:09 PM
دوستان من به کلاسیک علاقه دارم
اما خوب اولویتم راک و متاله و 2 ساله الکتریک کار میکنم
به نظرتون میتونم سبک کلاسیک رو کار کنم یا نه منظورم اینه که میتونم تو این ساز حرفه ای بشم یا اینکه به همون الکتریک بچشبم
ممنونن میشم راهنماییم کنید

Mohammad_ngml
Thursday 29 July 2010, 01:21 PM
دوستان من به کلاسیک علاقه دارم
اما خوب اولویتم راک و متاله و 2 ساله الکتریک کار میکنم
به نظرتون میتونم سبک کلاسیک رو کار کنم یا نه منظورم اینه که میتونم تو این ساز حرفه ای بشم یا اینکه به همون الکتریک بچشبم
ممنونن میشم راهنماییم کنید

دوست عزیزم از اونجایی که شما پیک زن هستی و در سبک کلاسیک باید از ناخن استفاده کرد من فکر میکنم مدتی طول میکشه تا توی سبک کلاسیک قوی بشی و اگر هم قوی بشی توی راک افت میکنی. علاوه بر این انگشت گذاری تا اونجایی که من میدونم در گیتار الکتریک خیلی راحت تره. انگشتها روون روی صفحه ی فرت جابجا میشه ولی در گیتار کلاسیک مقداری خشک تره. به همین دلیله که ملودی ها درگیتار الکتریک سرعت بیشتری نسبت به گیتار معمولی داره. و من فکر میکنم عادت کردن به هر دو سبک کا سختی باشه به طوری که در هر 2 حرفه ای بشی! البته نقاط مشترکی هم دارن و غیر ممکن نیست. ولی حدس میزنم یکی باعث افت دیگری بشه. شاید امتحانش ضرری نداشته باشه. چون حرفای من فقط حدس و گمانه. موفق باشی

danger9597
Thursday 29 July 2010, 01:35 PM
بچه ها از همتون ممنونم
منم تصمیم گرفتم برم پاپ کار کنم تا یکم با این ساز آشنا بشم
بعد که پاپ رو تموم کردم برم کلاسیک
یه سوال دیگم داشنم من تو سبک پاپ میتونم خودم راک بزنم آخه یه بنده خدایی واسم یه ریتم راک زد واقعا با حال بود
بعد این آهنگ Nothing else matter از متالیکا رو با سبک پاپ میشه زد
بعد اگه ممکنه پیشنهاداتون واسه خرید ساز تو رنج 300 بگین ترجیحا زیر 300
آقا سبحان که به من سری CG رو پیشنهاد دادن
منم cg101a خوشم اومد
آیا ساز خوبی هست؟

Mohammad_ngml
Thursday 29 July 2010, 01:51 PM
تو سبک پاپ که نمیشه راک زد. اگه آهنگی مثل nothing else matter رو میخوای بزنی لازمش دونستن آرپژه. کار سختی نیست. ولی آرپژ رو اولین بار تو کلاسیک یاد میگیری. البته اگه یکم زرنگ باشی خودت میتونی تمرین های آرپژ رو گیر بیاری و بزنی. با همون تمرین nothing else matter هم یاد میگیری. من پیشنهاد میکنم با ناخن بزنی. چون بعدا میخوای کلاسیک یاد بگیری

SOBHANTOTo3
Thursday 29 July 2010, 02:12 PM
بچه ها از همتون ممنونم
منم تصمیم گرفتم برم پاپ کار کنم تا یکم با این ساز آشنا بشم
بعد که پاپ رو تموم کردم برم کلاسیک
یه سوال دیگم داشنم من تو سبک پاپ میتونم خودم راک بزنم آخه یه بنده خدایی واسم یه ریتم راک زد واقعا با حال بود
بعد این آهنگ Nothing else matter از متالیکا رو با سبک پاپ میشه زد
بعد اگه ممکنه پیشنهاداتون واسه خرید ساز تو رنج 300 بگین ترجیحا زیر 300
آقا سبحان که به من سری CG رو پیشنهاد دادن
منم cg101a خوشم اومد
آیا ساز خوبی هست؟

من خودم اريا AK80 دارم
ولي استادمون مي گه ياماها همون مدل بهتره و هم قشنگتر
در ضمن يادت نره همون ادرسي كه بهت دادم خريد كنيا اونجا يكي از بهترين فروشگاهاي خريد گيتار در كشوره

danger9597
Sunday 1 August 2010, 08:22 PM
سلام به همه بچه ها من امروز اولین جلسه گیتارم رو رفتم
اول که استادم گفت در واقع ما سبک پاپ نداریم و این سبک پاپ موسیقی هست که تو یه دوره مردم گوش میدن و می پسندن
بعدش گفت من میخوام باهات سبک fusion کار کنم که بهش world music میگن که عملا تو همه سبک رو یاد میگیری و یاد میگیری که چطوری اونارو باهم تلفیق کنی و گفت بیس کار ما jazz هست
در مورد گیتار هم cg 111 رو تو رنج قیمت من پیشنهاد داد

danger9597
Sunday 1 August 2010, 09:37 PM
آها اینم بگم که گفتش که کتاب melboy1 رو بگیرم

SOBHANTOTo3
Monday 2 August 2010, 04:13 PM
راستش استاد من رو كتاب درس نمي ده خودش فوله خودش تو دفتر نتم برام مي نويسه البته جلسات اول فقط تئوري داره

موفق باشي
ولي گول نخوريا كلاسيك رو فراموش نكن يك چيز ديگست

danger9597
Tuesday 3 August 2010, 10:08 AM
خرید گیتارم سخته ها
یکی میگه alhambra بگیر یکی میگه cg101 چوب نیست تخت سه لاست 111 بگیر که چوب هست
منم موندم چی کار کنم!
منم اگه بخوام alhambra بگیرم باید ارزون ترینشو بگیرم که 380 تومن هست فکر کنم میشه 1c

danger9597
Tuesday 3 August 2010, 10:39 AM
بچه ها همین الان زنگ زدم تو شیراز هیچ جا حتی باربد 111 گیرم نمیاد
یکی از آشناهام میگفت من 101 رو واست دارم 220 تومن
گفت 111 اندونزیش ندارم ولی اگه تقلبیش میخوای میتونم برات جور کنم
حالا به نظرتون 101 بخرم؟

SOBHANTOTo3
Tuesday 3 August 2010, 10:46 AM
به هيچ عنوان الهمرا نگير

اقا از من مي شنوي نگير
اكشنش دو متره

پيچ كوكش سر يك هفته خراب مي شه و . . . اصلا خوب نيست هيچ ماركيش
همون cg101خيلي خيلي بهتره
از من مي شنوي تخته سه لا بگير ولي اكشن بلند نگير چون گيتار به اكشنشه
اينم نظر من

danger9597
Tuesday 3 August 2010, 11:01 AM
ممنون سبحان جان من به حرف شما اعتماد دارم
ولی این 101 اگه تخته سه لاست و بده نگیرم برم دنبال 111
یعنی گیتار اگه تخته سه لا باشه خیلی بده؟
خودمم از 101 خوشم اومد هر چی تو سایتش نگاه میکنم در باره چوب 111 و 101 هیچی نگفته
اگه چوبه 111 از تخته سه لا 101 خیلی سر تره تا برم گیرش بیارم

آها بعد این c40 c70 ak80 اینا چوبه؟ یا تخته سه لا
استادم میگفت اگه تخته سه لا بگیری یکی دو سال صداش جواب میده

SOBHANTOTo3
Tuesday 3 August 2010, 12:16 PM
من اطلاعات زيادي در مورد چوب گيتار ها ندارم
اصلا چه فرقي مي كنه تخته سه لا يا چوب مهم صداشه كه تاييد شدست
فكر كردي مثلا گيتار هاي ديگه چي هستن فكر كنم همشون تختن اصلا گيتاري كه چوب باشه گير نياد البته اين تفكر منه ها شايدم غلط باشه
من نظرم اينه كه همون ياماها رو بگيري بهتره از الهمرا هست
چون مهمترين چيزي كه تو گيتا مشخصه انه كه گيتار بايد خوش دست باشه يعني اكشنش پايين باشه كه الهمراه نداره

مي توني 230 تومن هم بدي اريا اونم خوبه خودم دارم و الان راضي هستم ولي تا سال ديگه هتما يا المانزا 401 مي گيرم يا شايد اپاراچيو Aa30البته اگه اونقدر پول داشتم

danger9597
Monday 9 August 2010, 11:43 AM
درود
بچه این گیتار سری CG تو شیراز گیرم نیومد حتی باربد هم نداشت یعنی فقط 151 و 171 رو داشت که 440 و 550 تومن بود
منم نمیخواستم اینقدر هزینه کنم چون استادم با آریا مخالف بود من C70 خریدم البته با یه گیتاریست رفتم و 4-5 تا ساز رو تست کرد تا یکیش اوکی شد
110 تومن خریدم چون آشنا بود این قیمت داد
ساز هم توسط استادم تایید شد
الانم که تمرین دارم میکنم
انگشتام درد گرفتن :دی
بابت همه راهنمایی ها ممنون

SOBHANTOTo3
Monday 9 August 2010, 12:41 PM
خواهش مي كنم
خوبه
ولي ميتونستي بدي تهران برات بيارن ديروز استادم داد از تهران سري Cg111براش اوردن 2 تا
همه مدل تهران داشت ولي براي خريد بنظرم همون شيراز بخريدي بهتر بود
خوشحالم
قيمت خوبي خريدي اون مغازه خودش ادماي باحالين
تازه اول درد گرفتن انگشتاته بعدش اعصاب خوردي سر اينكه چرا انگشتم سرعت نداره يا چرا نمي تونم اكورد هاي خوب بگيرم :دي

گیتارکلاسیک
Thursday 19 August 2010, 11:34 PM
من دارم کلاسیک کار میکنم
ولی اگه به قول دوستان بخوام تو یک مجلس یک اهنگ عمومی پسند یا پاپ بزنم
چه کنم؟

MA_Happy
Thursday 19 August 2010, 11:43 PM
نظر من و کاری که خودم دارم انجام میدهم این است،من پیش استادم سبک کلاسیک کار میکنم ولی چون هم به سبک پاپ نیز علاقه دارم ، با کتاب آموزش گیتار پاپ کار میکنم،برای پاپ کتاب جامعی است،امیدوارم موفق باشی.