PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مصاحبه بابک پارسیان با سرپرست گروه مستان اقای پرواز همای

BaBak_ParSian
Friday 30 July 2010, 01:06 PM
درود - دوستان جدید مصاحبه ای انجام دادم با خواننده - اهنگساز - تنظیم کننده و ترانه سرای گروه موفق مستان اقای پرواز همای که امیدوارم مورد توجه شما قرار بگیرد در ضمن این مصاحبه را در سایت خبری خود قرار دادم ولی اینجا جملات مربوط به سایت ر ابرداشتم تا تبلیغی نشود در این مصاحبه خیلی از واقعیات مشخص می شود

پرواز همای (۱۹۸۰ احمدسرگوراب ، شفت با نام پیشین سعید جعفرزاده احمد سرگورابی از خوانندگان ایران است. وی همراه با گروه مستان که مجموعه‌ای از نوازندگان چیره‌دست سازهای ایرانی هستند، سبک تازه‌ای از موسیقی سنتی را ارائه می‌دهند. وی همچنین اهنگسار - ترانه سرا و خواننده اقای شهداد روحانی بودند
همای، زاده روستای «احمد سرگوراب» در گیلان بوده و ترانه‌های زیبایی را نیز به زبان‌های گیلکی و تالشی اجرا کرده‌است.

سعید جعفرزاده احمد سرگورابی (نام و نام خانوادگی او توسط خودش و با اجازهٔ پدرش به منظور فارسی بودن نام و فامیلش به «پرواز همای» تغییر یافته)، متولد ۱۳۵۸ در احمد سرگوراب شفت (درحومه فومن) بدنیا آمد و دوران کودکی و نوجوانی خود را در آنجا سپری نمود.

او دیپلم خود را از هنرستادن کمال الملک رشت (مرکز استان گیلان) با کسب کرد و با علاقه فراوان به او در رشته شعر آواز وآهنگ وارد دانشگاه آزاد تهران شد و با ساز تخصصی سه تار و پیانو تحصیلات خود را در دانشگاه به پایان رساند.

در زمینه هنر آواز، افتخار شاگردی اساتیدی همچون فریدون پوررضا، سید کمال الدین عباسی، هنگامه اخوان، کریم صالح عظیمی را دارد و همچنین در باب زمینه شعر و ادبیات فارسی از محضر استایدی همچون استاد دکتر علیقلی محمودی بختیاری، استاد حبیب نبوی، استاد محمود طیاری و علی اکبر خانی گردید.

در اندک زمانی، همای گیلانی توانست فعالیت‌های حرفه‌ای خود را در زمینه شعر، موسیقی و آواز گسترش دهد، و با موفقیت کنسرت‌هایی را اجرا نماید. از جمله اجرای کنسرت‌های موسیقی اصیل در:

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران
دانشگاه هنر تهران
دانشگاه فردوسی خراسان
دانشگاه صنعتی شریف تهران
تالار وحدت
جشنواره موسیقی فجر
فضای باز کاخ نیاوران
تور کنسرت‌های آمریکا (Disney Hall)
کنسرت گیلان، فضای باز حوزهٔ هنری
همچنین ایشان اهنگسار - ترانه سرا و خواننده اقای شهداد روحانی بودند

بهترین موقع را دیدیم که با خواننده این گروه مستان اقای پرواز همای هم صحبت شویم

بابک پارسیان : با اینکه ی یک بیوگرافی از شما نوشته ایم ولی می خواهیم کوتاه از خودتان و گروه مستان بدانیم

پرواز همای هستم از شهرستان شیف از استاد گیلان - سی سال هم سن دارم اهنگساز - سراینده و خواننده گروه مستان هستم شش سال است که این گروه را ساختم و رهبری می کنم و کنسرتهای زیادی چه در ایران و خارج از ایران اجرا کردیم و خوشبختانه طرفدارانه زیادی بهمراه داریم

بابک پارسیان : شما و گروه مستان حال در کجا به سر می برد و البوم و اجرایی یا برنامه هنری دارند ؟

ما در گروه مستان نه نفر هستیم و در ایران زندگی می کنیم و به تازگی کنسرتهایمان در اروپا به اتمام رسیده است و داریم برای سفر به امریکا و کانادا اماده می شویم که در ۱۵ اگوست کنسرت اغاز می شود

بابک پارسیان : در بعضی از جاها خوانده بودم مجموعه‌ای از نوازندگان چیره‌دست سازهای ایرانی هستندکه ک تازه‌ای از موسیقی سنتی را ارائه می‌دهند میشود در این مورد توضیحی دهید ؟

همه ی نوازنده های گروه مستان بهترینها در ساز خودشون هستند و تحصیل کرده در رشته موسیقی همراه با خلاقیت و نو اوری .

بابک پارسیان : یک سوال که خیلی علاقه مندان به گروه شما و دوستداران موسیقی در ذهنشان است قضیه ممنوع فعالیت شما چه بوده است و دلیل ان چه بوده و تصمیم شما در نهایت در قبال این اتفاق چه بود ؟

خوب من مدتی بود به دلیل مصاحبه با شبکهای تلویزیونی خارجی اجازه اجرا در ایران را نداشتم ولی حال این مشکل بر طرف شده است و اگر وقت ازاد داشته باشم در ایران کنسرت خواهد داد که بزودی این کار را خواهم کرد

بابک پارسیان : - ایا اثری جدید از خود دارید که بخواهید در اینده ارایه دهید ؟
بله -کارهای جدیدی را اماده کرده ایم ولی هنوز وارد بازار ایران نکرده ایم ولی در بیرون از ایران در بازار کشورهای خارجی است مانند اثاری چون سرزمین بی کران - این چه جهانیست - ملاقات با دوزخیان - پروردگار ماست - مرغ سحر ناله سر کن - موسا و شهبان - عجب اب گلالودی - سربازان

بابک پارسیان : کار با شهداد روحانی چگونه بود ؟

کار با شهداد روحانی تجربه ی خوبی بود ولی من برای کار ارکس سمفونیک اندیشه ی های بزرگتری با هنرمندان بزرگتتری داریم که بزودی از انها خواهیم شنید

بابک پارسیان : برای حوادث بعد از انتخابات کاری ارایه دادید در حمایت از حزب یا گروهی ؟
من تنها به رنگ سفید فکر می کنم و به هیچ رنگ و حزبی فکر نمی کنم ولی همیشه یارو یاور مردم خواهم بود و تنها برای انها اواز می خوانم

بابک پارسیان : قصد برگشتن به ایران را ندارید ؟

من در ایران زندگی می کنم و فقط برای کنسرت به خارج ایران می روم

بابک پارسیان : حرف اخر ؟

ارزوی شادکامی و ارامش را برای تمام همیهنانم را دارم

بابک پارسیان : ایا تا بحال موزیک پارس را دیده اید ؟

امروز برای اولین بار یا موزیک پارس اشنا شده ام ارزوی بهترینها رو دارم و بدرود

Black_Violin
Friday 30 July 2010, 03:03 PM
خودت مصاحبه کردی ؟ واسه سایتت ؟ خیلی خوبه ... چطوری پیداشون کردی ؟

Sina_Yanni
Monday 9 August 2010, 11:46 PM
وای بابک راس راسی با ایشون مصاحبه کردی ؟؟ ای ول !!! من دیوانه وار دنباله اهنگاش بودم . تاپیک زدم . ولی همه ی لینکایی که داده بودن ***** بود ... !!!!

گویند که دوزخی بود عاشق و مست ... . ! عاشق این آهنگم ... .

ممنون .

BaBak_ParSian
Monday 9 August 2010, 11:47 PM
خودت مصاحبه کردی ؟ واسه سایتت ؟ خیلی خوبه ... چطوری پیداشون کردی ؟
اره - واسه سایتم بود خوب من خبرنگار فرهنگی و هنری و فقط در زمینه موسیقی کار می کنم ار طریف فیس بوک باهاشون اشنا شدم

BaBak_ParSian
Monday 9 August 2010, 11:48 PM
وای بابک راس راسی با ایشون مصاحبه کردی ؟؟ ای ول !!! من دیوانه وار دنباله اهنگاش بودم . تاپیک زدم . ولی همه ی لینکایی که داده بودن ***** بود ... !!!!

گویند که دوزخی بود عاشق و مست ... . ! عاشق این آهنگم ... .

ممنون .
درود - عزیزی - خب لینکی نبود که

Sina_Yanni
Monday 9 August 2010, 11:52 PM
نه این تاپیک نه که بابک ، این تاپیک که خودم باز کرده بودم :

You can see links before reply

BaBak_ParSian
Monday 9 August 2010, 11:58 PM
نه این تاپیک نه که بابک ، این تاپیک که خودم باز کرده بودم :

You can see links before reply
اها - ببین به اقای پرواز همای می گم ببینم داره بهم بده یا نه الان ایرانند چشم سینا جان پیجورش می شم

Sina_Yanni
Tuesday 10 August 2010, 12:02 AM
ممنونم بابک جان . خیلیییییییی زیاد :)