PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انواع راه های ساده برای ریکورد صدا برای ایجاد نمونه کار (گیتار الکتریک)

DesironnA
Friday 30 July 2010, 09:31 PM
درود
در این تاپیک سعی داریم انواع راه های ساده برای ریکورد صدا برای ایجاد نمونه کار رو ارائه بدیم و به سئوالات مختلف در این زمینه پاسخ داده بشه.
همچنین هر شخص که روش خاص و کم دردسری برای این کار در نظر داره و یا تجربه کرده، ارائه بده تا همگی از تجربیات و دانش ایشان، بهره مند شویم...
این مبحث میتونه کمکی باشه برای اساتیدی که حاضر به شرکت در اولین سری مسابقات با جایزه در انجمن گیتار الکتریک سایت نت آهنگ خواهند شد.
درباره مسابقه، تاپیکی جداگانه ایجاد خواهم کرد و توضیحات کامل رو ارائه خواهم داد.
سپاس

Porya
Friday 30 July 2010, 11:29 PM
ساده ترین راه رو اگه در نظر بگیرید که میشه همون مستقیم وصل کردن گیتار به کامپیوتر که کیفیت جالبی نداره . حداقل کاری که میشه انجام داد وصل کردن از خروجی امپ یا افکت به کامپیوتر هست . فقط در صورت نداشتن کارت صوت حرفه ای ، نیاز به یک تبدیل فیش 1/4 به 1/3 هست .
البته برای کار های حرفه ای معمولا صدای خروجی از باند امپ رو رکورد میکنن که خوب پیچیدگی خاص خودشو داره .
برای رکورد هم که نرم افزار های زیادی وجود داره

hvnprs
Thursday 19 August 2010, 05:44 PM
بهترین راه و ارازن ترین اون استفاده از کارت صدا کامپیوتر خودتون هست ! اما نباید انتظارتون ازش زیاد باشه !!

مهمترین کاری که شما میتونید انجام بدید تا بتونید از کارت صداتون با نهایت دیرکرد پایین ( Latancy ) استفاده کنید ... استفاده از یک نرم افزار کوچک به اسم ASIO4ALL هستش ...

در اصل ASIO یا Audio Stream Input/Output یک پلتفورم صدا است که به صورت چیپ ست هایی بر روی کارت های صوتی حرفه ای و نیمه حرفه ای قرار میگیرد و عمل AD/DA یا تبدیل آنالوگ به دیجیتال و برعکس رو به همراه پردازش صدا سریعتر میکند . این پلتفورم متعلق به شرکت اشتاینبرگ ( Steinberg ) یکی از شرکت های معتبر نرم افزار ها و سخت افزار های صدا هستش .

شما با نرم افزار ASIO4ALL این امکان رو خواهید داشت که به صورت مجازی تبدیل و پردازش صدا رو در کامپیوتر خونگیتون افزایش بدید .

سپس شما برای ریکور صدا به یک سیکوانسر یا نرم افزار ریکور و ادیت صدا احتیاج دارید ( مثل Nuendo , Cubase , Logic , Sonar , Reason , Pro Tools و ... ) .

من خودم از Nuendo 4 استفاده میکنم چون میتونم باهاش کار صداگذاری فیلم رو هم انجام بدم و همچنین ادیت کردن صدا و MIDI درش خیلی ساده هست و مهم اینکه با Windows به خصوص ویرایش Windows 7 64 bit سازگار هستش .

بقیه توضیحات خیلی تکمیلی میشه که اگر خواستید میتونم در حد اطلاعات و توانم براتون شرح بدم .

ولی کلا ً ASIO4ALL یادتون نره ... دانلودش هم ساده است ... فقط کافیه در گوگل اسمش رو سرچ کنید و بتونید رایگان دانلودش کنید .

DesironnA
Thursday 19 August 2010, 05:56 PM
بهترین راه و ارازن ترین اون استفاده از کارت صدا کامپیوتر خودتون هست ! اما نباید انتظارتون ازش زیاد باشه !!

مهمترین کاری که شما میتونید انجام بدید تا بتونید از کارت صداتون با نهایت دیرکرد پایین ( Latancy ) استفاده کنید ... استفاده از یک نرم افزار کوچک به اسم ASIO4ALL هستش ...

در اصل ASIO یا Audio Stream Input/Output یک پلتفورم صدا است که به صورت چیپ ست هایی بر روی کارت های صوتی حرفه ای و نیمه حرفه ای قرار میگیرد و عمل AD/DA یا تبدیل آنالوگ به دیجیتال و برعکس رو به همراه پردازش صدا سریعتر میکند . این پلتفورم متعلق به شرکت اشتاینبرگ ( Steinberg ) یکی از شرکت های معتبر نرم افزار ها و سخت افزار های صدا هستش .

شما با نرم افزار ASIO4ALL این امکان رو خواهید داشت که به صورت مجازی تبدیل و پردازش صدا رو در کامپیوتر خونگیتون افزایش بدید .

سپس شما برای ریکور صدا به یک سیکوانسر یا نرم افزار ریکور و ادیت صدا احتیاج دارید ( مثل Nuendo , Cubase , Logic , Sonar , Reason , Pro Tools و ... ) .

من خودم از Nuendo 4 استفاده میکنم چون میتونم باهاش کار صداگذاری فیلم رو هم انجام بدم و همچنین ادیت کردن صدا و MIDI درش خیلی ساده هست و مهم اینکه با Windows به خصوص ویرایش Windows 7 64 bit سازگار هستش .

بقیه توضیحات خیلی تکمیلی میشه که اگر خواستید میتونم در حد اطلاعات و توانم براتون شرح بدم .

ولی کلا ً ASIO4ALL یادتون نره ... دانلودش هم ساده است ... فقط کافیه در گوگل اسمش رو سرچ کنید و بتونید رایگان دانلودش کنید .
درود
البته، قصد من از ایجاد این تاپیک، ارائه پیشنهاد برای راحت ترین، ساده ترین و سریع ترین راه ها برای ریکورد صدا یا فیلم برداری از نمونه کارهای نوازندگان انجمن گیتار الکتریک هست و برای بحث درباره بهترین نحوه ریکورد یک قطعه با کیفیت، پیشنهاد من ایجاد تاپیکی تخصصی در انجمن آهنگسازی , تنظیم و صدابرداری (You can see links before reply) در بخش ضبط , تنظیم و صدابرداری (You can see links before reply) هست..سپاس

hvnprs
Thursday 19 August 2010, 06:32 PM
درود بر شما ... بسیار هم عالی ... به هر حال این نرم افزار فوق العاده کم حجم ASIO4ALL هم دانلودش خیلی ساده است از این لینک :

You can see links before reply

و هم اینکه فقط کافیست اونرو رو سیستم اجرا کرد و بعدش هم کیفیت ارتقا پیدا میکنه ( در صورت ریکورد به هر طریقی با استفاده از کامپیوتر ) و هم سرعت پردازش .

به هر حال ممنونم از معرفی بحث های تخصصی .

pouyan_Ibariander
Tuesday 24 August 2010, 01:27 PM
لطفا یه نرم افزار ریکورد خوب معرفی کنید،من می خوام خروجی افکت رو به کامپیوتر وصل کنم.بازم asio لازم دارم؟

Porya
Tuesday 24 August 2010, 01:40 PM
لطفا یه نرم افزار ریکورد خوب معرفی کنید،من می خوام خروجی افکت رو به کامپیوتر وصل کنم.بازم asio لازم دارم؟

بله اگه کارت حرفه ای ندارید لازمه .

نرم افزار مولتی ترک رکوردر cubase ، nuendo ، Sonar و ... هستن با هر کدوم راحت تر هستید کار کنید همشون خوبن . نرم افزار های adobe audition ، wave lab و ... هم برای ادیت مناسبن

vahidslush
Saturday 28 August 2010, 11:34 PM
تاپیکی بهتر از این ندیدم سوالمو مطرح کنم ( شایدم مرتبطه )
تو تنظیمات کارت صدای لپ تاپم گزینه ای برای فعال کردن play back وجود نداره , بخاطر همین زمانی میخوام از port لاینش استفاده کنم صدای ساز رو ندارم , ولی رکورد میشه .
لطفا اگه کسی اطلاعی داره بگه چیکار کنم ؟؟؟؟؟

montreux
Sunday 29 August 2010, 06:25 PM
چرا اینقدر دردسر یه میک بگیرید مثلا ( بهترینش sm57 shure نشد مدلهای پایین تر ) بزارید جلوی امپ بعد به راحتی ظبط کنید

gigantism
Tuesday 12 October 2010, 12:04 PM
سلام amplitube 3 هم رکورد میکنه هم با کیفیت خوب export میکنه با پسوند wave ذخیره میشه

pouyan_Ibariander
Tuesday 19 October 2010, 04:05 PM
من می خوام از طریق میکروفون جلوی آمپ ریکورد کنم.اگر اشتباه نکنم این روش بهترین روش هست.
حالا میکروفون مورد استفاده چه مشخصاتی باید داشته باشه؟
برای اینکه کیفیت صدا خوب باشه فاصله میک از آمپ،و خلاصه تمام عوامل تاثیر گزار چی هست؟

sahandmsh
Tuesday 19 October 2010, 04:51 PM
من می خوام از طریق میکروفون جلوی آمپ ریکورد کنم.اگر اشتباه نکنم این روش بهترین روش هست.
برای اینکه کیفیت صدا خوب باشه فاصله میک از آمپ،و خلاصه تمام عوامل تاثیر گزار چی هست؟

سلام ریفیق... چیزی می گم نخندین به عقلم منم همین کار رو کردیم ( از نظرم کیفیت بدی هم نداشت )
البته با این لوازم : یه میکروفن Voice :دی با یه دونه آمپ 1وات مارشال ( میکرو )
البته واسه اینکه صدای باد و طوفان و اینا زیاد نیاد یه کار خنده دار کردم شایدم هیچ تاثیری نداشت...
آمپ رو تو یه جعبه ی کوچک ( کارتنی ) گذاشتم ( آمپم خیلی کوچیکه - همون میکرو اسم خوبیه واسش )
بعد مثل رکورد گرفتن از صدا ازش رکورد گرفتم و با Adobe یه خورده دستکاریش کردم... ( افکت هم خودم داشتم )
خلاصه بد نشد... اما خوب مثل اینه که لقمه رو از پشت گردنت بذاری تو دهنت...
اینم یه روش که یه بار تست کردم... نظراتونو بگین :دی:35:

mika120
Tuesday 19 October 2010, 05:01 PM

اولاً شما چقدر بودجه برا ميكروفن دارين ؟؟ چون خيلي مهمه !!
دوماً شما چه سبكي ميخواين ركورد كنيد؟؟ چون اون هم خيلي مهمه !!
سوماً شما چه نوع آمپ و اتاق چند متري دارين ؟؟ چون اين دو تا از اونا مهم تره !!

Porya
Tuesday 19 October 2010, 05:59 PM

اولین نکته مهم توی رکورد امپ گیتار الکتریک (البته هر نوع رکوردی) داشتن شرایط اکوستیک مناسب هست . چون در غیر این صورت مقدار نویز کار بالا میره و طبیعتا کیفیت کار پایین میاد .

نکته بعدی داشتن یک سری میکروفن و همینطور پری آمپ و کامپرسور مناسب هست . (البته اگه خواهان کیفیتی واقعا بالاتر از حالت مسقیم رکورد کردن خروجی آمپ هستید)

نوع رکورد هم تکنیک ها مختلفی مثل دو میکروفنه و 3 میکروفنه داره .

به طور مختصر ، در حالت 3 میکروفنه از دو میکروفن دینامیک و یک میکروفن کاندنسر (خازنی) استفاده میشه و در حالت 2 میکروفنه از یک میکروفن دینامیک و یک میک کاندنسر .

میکروفن گذاری هم به این صورت هست که در حالت 3 میکروفنه ، یک میکروفن دینامیک در پشت امپ قرار میگیره و یک میک دینامیک در جلوی امپ مایل به سمت راست قرار میگیره . فاصله دو میک دینامیک تا امپ باید در حدود 5 سانتی متر باشه . میکروفن خانی رو هم باید در مقابل امپ ، و در فاصله حدود یک متری اون قرار داد .

در حالت دو میکروفنه هم معمولا میکروفن دینامیکی که در پشت آمپ بود رو حذف میکنن ، و فاصله میک خازنی از امپ رو از یک متر به 5 سانتی متر کاهش میدن .

pouyan_Ibariander
Tuesday 19 October 2010, 06:08 PM
اولاً شما چقدر بودجه برا ميكروفن دارين ؟؟ چون خيلي مهمه !!
دوماً شما چه سبكي ميخواين ركورد كنيد؟؟ چون اون هم خيلي مهمه !!
سوماً شما چه نوع آمپ و اتاق چند متري دارين ؟؟ چون اين دو تا از اونا مهم تره !!
50 تومن:38: نهایتا تا 100 تومنم حاضرم بدم اما ترجیح میدم بیشتر از 50 تومن خرج نکنم.کار لازم نیست خیلی حرفه ای باشه.
سبک هم،چه عرض کنم،هر سبکی که شد! اما بیشتر راک و متال مد نظر هست.بلوز و جز و ... کار نمیکنیم.
آمپ من یه آمپ 30 وات یاماها G50-210 هست با دو تا اسپیکر.آمپ خیلی خوبیه،نگاه به یاماها بودنش نکنید.
اتاق هم 3 در 4 هست و 3 متر هم ارتفاع داره.
:redguitar:

mika120
Tuesday 19 October 2010, 07:38 PM
50 تومن:38: نهایتا تا 100 تومنم حاضرم بدم اما ترجیح میدم بیشتر از 50 تومن خرج نکنم.کار لازم نیست خیلی حرفه ای باشه.
سبک هم،چه عرض کنم،هر سبکی که شد! اما بیشتر راک و متال مد نظر هست.بلوز و جز و ... کار نمیکنیم.
آمپ من یه آمپ 30 وات یاماها G50-210 هست با دو تا اسپیکر.آمپ خیلی خوبیه،نگاه به یاماها بودنش نکنید.
اتاق هم 3 در 4 هست و 3 متر هم ارتفاع داره.
:redguitar:

1. ميكروفن رو يكي بايد shure sm57 بگيري كه 147 تومني قيمتش هست. يكي هم بايد akg c5 بگيري كه قيمتش رو نميدونم ولي فك كنم 180 تومني باشه. ( حدس ميزنم :ad )
2. چون ديست زياد سنگيني هم نميخواين بگيرين فك كنم با همين دو تا كارت راه بيوفته و با روش 2 ميكروفنو كه آقا پوريا گفتن انجام بدين.
3. آمپت هم كه من صداش رو نشنيدم تا حالا. ولي اگه اينطور كه ميگي صداش خوبه فك كنم همين روش ميكروفن گذاري براش خوب باشه. چون اگه پاور آمپش ضعيف باشه ضبط خوبي ازش نميتوني بگيري !!!
4. اتاقت هم كه از نظر اندازه خوبه البته اگه وسايل فلزي توش كمه خيلي بهتر ميشه برا ضبط.

DesironnA
Tuesday 19 October 2010, 07:55 PM
درود
بچه ها من پیشنهاد میکنم در حد ده ثانیه هر کسی با روش خودش ریکورد کنه اینجا بگذاره تا ببینیم کدوم روش هم بهترین و هم کم دردسرترین روشه برای ریکورد نمونه کار برای انجمن نمونه کار گیتار الکتریک..
سپاس

pouyan_Ibariander
Tuesday 19 October 2010, 08:13 PM
1. ميكروفن رو يكي بايد shure sm57 بگيري كه 147 تومني قيمتش هست. يكي هم بايد akg c5 بگيري كه قيمتش رو نميدونم ولي فك كنم 180 تومني باشه. ( حدس ميزنم :ad )
2. چون ديست زياد سنگيني هم نميخواين بگيرين فك كنم با همين دو تا كارت راه بيوفته و با روش 2 ميكروفنو كه آقا پوريا گفتن انجام بدين.
3. آمپت هم كه من صداش رو نشنيدم تا حالا. ولي اگه اينطور كه ميگي صداش خوبه فك كنم همين روش ميكروفن گذاري براش خوب باشه. چون اگه پاور آمپش ضعيف باشه ضبط خوبي ازش نميتوني بگيري !!!
4. اتاقت هم كه از نظر اندازه خوبه البته اگه وسايل فلزي توش كمه خيلي بهتر ميشه برا ضبط.
ممنون اما اینا که شد در حد استودیوی تیم ملی! یه چیزی در حد گل کوچیک من می خوام انجام بدم.اصلا نمی خوام اینقدر حرفه ای باشه. کار خاصی که نمی خوام بکنم.چون برای ریکورد حرفه ای میریم استودیو،این رو برای خونه می خوام که یه چیزی میزنم ریکورد کنم.:redguitar:

چه ها من پیشنهاد میکنم در حد ده ثانیه هر کسی با روش خودش ریکورد کنه اینجا بگذاره تا ببینیم کدوم روش هم بهترین و هم کم دردسرترین روشه برای ریکورد نمونه کار برای انجمن نمونه کار گیتار الکتریک..
من حتما وقتی میکروفون خریدم نمونه میزارم.

mika120
Tuesday 19 October 2010, 08:35 PM
ممنون اما اینا که شد در حد استودیوی تیم ملی! یه چیزی در حد گل کوچیک من می خوام انجام بدم.اصلا نمی خوام اینقدر حرفه ای باشه. کار خاصی که نمی خوام بکنم.چون برای ریکورد حرفه ای میریم استودیو،این رو برای خونه می خوام که یه چیزی میزنم ریکورد کنم.:redguitar:

دوست عزيز ميكروفن جز وسايلي هست كه برا هر نوازنده شخصي هست. نوازنده هاي بزرگ مثل جان پتروچي ميكروفن مخصوص خودشون رو دارن.
حالا اگه ساده تر ميخواين ميگردم دنبال ميكروفناي ارزون تر كه به دردتون بخوره !!!!

Porya
Tuesday 19 October 2010, 08:39 PM
ممنون اما اینا که شد در حد استودیوی تیم ملی! یه چیزی در حد گل کوچیک من می خوام انجام بدم.اصلا نمی خوام اینقدر حرفه ای باشه. کار خاصی که نمی خوام بکنم.چون برای ریکورد حرفه ای میریم استودیو،این رو برای خونه می خوام که یه چیزی میزنم ریکورد کنم.

پیشنهاد میکنم از خروجی آمپ مستقیم وصل کنید به کارت صدا . چون کیفیتش به مراتب بهتر میشه .

mika120
Tuesday 19 October 2010, 08:48 PM
پیشنهاد میکنم از خروجی آمپ مستقیم وصل کنید به کارت صدا . چون کیفیتش به مراتب بهتر میشه .

آقا پوريا اين روش بيشتر برا آمپايي خوب هست كه پري آمپ لامپي داشته باشن ... مگه نه؟؟

Porya
Tuesday 19 October 2010, 09:05 PM
آقا پوريا اين روش بيشتر برا آمپايي خوب هست كه پري آمپ لامپي داشته باشن ... مگه نه؟؟

اگه منظورتون مستقیم وصل کردنه ، خوب معمولا توی کار های حرفه ای از روش میکروفن گذاری استفاده میشه چون انعطاف پذیری بیشتری رو در اختیار میذاره و با روش ها و میکروفن های مختلف میشه صدای مورد نظر رو از آمپ گرفت و حالت های استریو و فضاسازی متناسب با سبک مورد نظر رو ایجاد کرد . ولی تو روش ضبط مستقیم امپ دست آدم بستست و صدا همونی هست که از خروجی میاد .

این روش رو برای این به دوستمون پیشنهاد دادم چون هزینه بردار نیست و کیفیتش نسبت به رکورد آماتور خیلی بهتره .

Vai
Tuesday 19 October 2010, 09:22 PM
من خودم برای ریکورد از یک تبدیل استفاده میکنم به این صورت که کابلی که میره به آمپو وصل میکنم به کامپیوتر و با نرم افزار Windows movie maker خود ویندوز ریکورد میکنم که روش بدرد بخوری هم نیست چون نمیتونم صدای ساز خودمو بشنوم ولی خوب مجبور هستم دیگه

mika120
Tuesday 19 October 2010, 09:36 PM
دوستان فك كنم يه ويديو آموزشي بزارم بدرد بخوره.... نه؟؟؟

sahandmsh
Tuesday 19 October 2010, 09:58 PM
دوستان فك كنم يه ويديو آموزشي بزارم بدرد بخوره.... نه؟؟؟

حتماً اگه داری بذار که کلی آموزشه...
اما میکا جان همونجور که دوستان گفتن این روش واسه خونه به صرفه نیست...
استفاده از کارت صوت هم پیشنهاد میشه که کیفیت بالایی داره... البته نوع صدات بستگی به افکت و آمپ داره... مثلا با یه g9 و یه کارت صوت میشه حرفه ای کار کرد...
البته یه چیز دیگه ای هست مثل کارت صوت ( گرون هم نیست ) اینجوره که یه USB وصل میشه به PC
و دو تا کابل داره که یکیش به گیتار وصل میشه و یدونه کابل دیگه داره الان یادم نیست کار اون چیه ... اون هم در واقع یه ساند کارد محسوب میشه و وقتی گیتار و به سیستم وصل کنین با استفاده از گیتار ریگ می تونین با کیفیت نسبتاً خوبی رکورد کنین...( البته نه در حد استدیو )

البته این از شرکت Jammate هست اما شرکت های دیگه هم اینو تولید می کنن...
من خودم چون سازم Jammate :9: این USB روش هست البته فکر کنم کیفیت اون کیتی که داخل گیتار منه از این کم تر باشه... اما اگه شد بعد براتون یه تست از صدای ساز می ذارم...

sina_zakeri
Wednesday 20 October 2010, 07:17 AM
اگه آمپ خوب دارید بهترین کار اینه که با SM57 ضبط کنین. SM57 معروفترین میکروفن ضبط گیتار الکتریکه و معمولا اولین انتخاب. درضمن پتروچیش! هم با همین ضبط میکنه و چیز مخصوصی نداره. معمولا این میکروفنها معروفترین های ضبط گیتارن:
Shure SM57
Shure Beta57
Seinheiser MD609
Seinheiser MD906 (جدیدتره)
Audix I5
و ...
معمولا گیتار رو با یک یا دو میکروفن ضبط میکنن. ولی چند لایه روی هم رکورد میشه (مخصوصا ریتم گیتار و ریفها) بعد هم که میکس میشه و پنینگ چپ و راست و غیره
زاویه قرار گرفتن همه میکروفونها کاملا سلیقه ایه و فرمول ثابتی نداره. این قانون هست که هرچی نزدیکتر به مرکز اسپیکر بذاری صدا تیزتر و هرچه به محیطش نزدیک بشه بم تر میشه. گاهی با کمی زاویه هم میکروفن گذاری میشه که بهش میگن Off Axis Positioning
اگه هم امپ خوب نداشته باشه آدم بهترین راه مستقیم ضبط کردنه به کارت صدا

sahandmsh
Wednesday 20 October 2010, 08:36 AM
اینم کار هایی که با USB ضبط کردم فرق مال من با این دستگاه اینه که مال من داخل خود گیتاره و یه خروجی USB داره
کیفیت این باید بالا تر باشه طبیعتاً

Clean Chord (You can see links before reply)

CLEAN (You can see links before reply)

Whisper (You can see links before reply)

Unforgiven (You can see links before reply)

Sweet (You can see links before reply)
-------------------------------
فقط یه نکته! دوستان به کیفیت نوازندگی دقت نکن چون 1 : من نوازنده نیستم:دی 2: الان با عجله ضبط کردم
در مورد کیفیت بگین چجور بود؟ فقط از گیتار ریگ استفاده شده و گیتار من به هیچ چیز دیگه ای وصل نیست
شرمنده برادرا من نیستم تا شب ( میرم کلاس :دی )
فعلاً!!!

habib_best
Wednesday 20 October 2010, 09:12 AM
خوب بود كيفيتش.حالا اين عكس ساندكارتي كه گذاشتي قيمتش چنده تقريبا؟
دوستان اگه ناچار مونديد گوشيتونو بزاريد جلوي آمپ و ضبط كنين:35:
به غير از مرگ هر چيزي چاره اي داره

mika120
Wednesday 20 October 2010, 01:29 PM

يهو نكنيد اين كارو... بدترين روش برا ضبط همينه.
من خودم يه بار تست كردم جز صداي بام بام چيزي ضبط نشد. :21:

damn_emotions
Wednesday 20 October 2010, 02:39 PM
من وقت نکردم روشهای شمارو کامل بخونم و نمیدونم اینی که میگم گفته شده یا نه، من از effect به کارت صدا وصل میکنمو با equalizer تو FL سعی میکنم کیفیتشو خوب کنم.

sahandmsh
Wednesday 20 October 2010, 08:23 PM

البته الان خودم به کارام گوش دادم ... تازه فهمیدم افکت ها چه بد تنظیم بود... خلاصه ...
قیمتش حدود 60 70 تومن باید باشه حالا نمیدونم همین مار تو بازار هست یا نه اما این شکلی پیدا میشه...

burzum
Thursday 21 October 2010, 08:01 AM
سلام دوستان ببخشید من یه سوال دارم که شاید خنده دار هم باشه
میشه گیتار رو به ضبط صوت وصل کرد یعنی منظورم اینه که به جای آمپ بهورودی میکروفن ضبط صوت زدش و از همون طریق هم صداشو ضبط کرد :)

shahram201
Thursday 21 October 2010, 08:28 AM
سلام دوستان ببخشید من یه سوال دارم که شاید خنده دار هم باشه
میشه گیتار رو به ضبط صوت وصل کرد یعنی منظورم اینه که به جای آمپ بهورودی میکروفن ضبط صوت زدش و از همون طریق هم صداشو ضبط کرد :)

سلام عزیز

بله دوست گرامی میشه خوب هم میشه. گیتار رو مستقیم به ورودی میکروفن ضبط صوت وصل کن. تازه در بعضی ضبط صوت ها که افکت هایی مثل echo و اینجور جنگولک بازی ها دارن، میتونی یه نیمچه ریورب هم به صدات بدی! البته صدا فقط کلین خواهد بود! برای ضبط کردن هم اگه منظورت روی نوار کاست باشه که بله، حتماً میشه.

مخلصیم

armageddon_st
Tuesday 2 November 2010, 12:31 PM
سلام
خوبي

يكي از دوستان يه افكت Digitech مدل PR255 خريده.
براي ضبط صدا مشكل داره.
طرح مسئله:
- گيتار رو به افكت وصل مي كنه. حالا:
1- با كابل USB كه افكت رو به Laptop وصل مي كنه، افكت رو به اسم RP255 به عنوان يه كارت صوتي ميشناسه. ولي هيچ صدايي از بلندگوهاي كامپيوترش در نمياد و هيچ چيزي هم ضبط نميشه ... حتي با Sound Recorder خود Windows.
2- با معمولي كه افكت رو به كامپيوتر وصل ميكنه هم نتيجه اي نداره.
البته Asio رو نصب كرده و اجرا هم ميكنه
باز هم نتيجه اي نداره.

Windows 7 هم داره ...
اگه ميشه لطفا كمك!!!!!!!

شاد باشي:bc
فعلا

pouyan_Ibariander
Saturday 6 November 2010, 04:54 AM
من آخرش میکروفون نگرفتم.اما آمپم خروجی rec out داره.اونو وصل کردم به لاین این کامپیوتر.حالا چجوری ریکورد کنم؟fl studio دارم اما ازش سر در نیوردم.

mika120
Tuesday 9 November 2010, 12:08 PM
دوستان يه نمونه صدا همين الان ضبط كردم ... زياد فك نكنين چي دارم ميزنم ... فقط در حد صدا در آوردنه :
با يه كابل معمولي ازين 600 تومنيا گيتار رو به line in كامپيوتر وصل كردم و با jet audio ضبط كردم ...

midnight 1
Tuesday 9 November 2010, 12:30 PM
دوستان يه نمونه صدا همين الان ضبط كردم ... زياد فك نكنين چي دارم ميزنم ... فقط در حد صدا در آوردنه :

You can see links before replyب.ظ.mp3.aspx (You can see links before reply)
با يه كابل معمولي ازين 600 تومنيا گيتار رو به line in كامپيوتر وصل كردم و با jet audio ضبط كردم ...
لینک اشکالی داره؟؟؟برای من باز نمیشه؟

mika120
Tuesday 9 November 2010, 01:26 PM
لینک اشکالی داره؟؟؟برای من باز نمیشه؟

ممنون از تذکرت ... لینک درست شد

armageddon_st
Tuesday 9 November 2010, 08:12 PM
سلام
خوبی

بچه ها
راهی برای ضبط MIDI با گیتار برقی و گیتار آکوستیک وجود داره؟
میخوام آهنگی که به ذهنم میرسه رو بزنم و توی کامپیوتر با فرمت MIDI ضبط بشه
بعد با گیتار پرو تبلچرش کنم
یا اینکه توی FL studio روش کار کنم.

ممنون از راهنماییهاتون

شاد باشی:bc
فعلا

rezaranjbaraan
Tuesday 9 November 2010, 09:49 PM
خب یه راهی هست که کمی فرق داره مسیرش اونم اینه که شما سازتو بزن قطعات رو تبلیچر کن سپس از همون تبها export میدی بگیر توی گیتار پرو اونوقت با اون فایل midiهرکاری خاستی بکن...!!!

sina_zakeri
Wednesday 10 November 2010, 09:33 AM
بعضی سازها هستن روشون پیکاپ میدی دارن من یکیش رو یه ماه پیش خونه استادم دیدم گذاشته بود واسه فروش همین کار رو میکنه

armageddon_st
Wednesday 10 November 2010, 10:09 AM
بعضی سازها هستن روشون پیکاپ میدی دارن من یکیش رو یه ماه پیش خونه استادم دیدم گذاشته بود واسه فروش همین کار رو میکنه

سلام
خوبي

مدل و قيمتش رو ميگي؟
و هر چيز ديگه اي كه ازش ميدوني؟

فعلا

mika120
Wednesday 10 November 2010, 11:39 AM
سلام
خوبی

بچه ها
راهی برای ضبط MIDI با گیتار برقی و گیتار آکوستیک وجود داره؟
میخوام آهنگی که به ذهنم میرسه رو بزنم و توی کامپیوتر با فرمت MIDI ضبط بشه
بعد با گیتار پرو تبلچرش کنم
یا اینکه توی FL studio روش کار کنم.

ممنون از راهنماییهاتون

شاد باشی:bc
فعلا

منظورت كه اين گيتار سينتيسايزرها كه نيست؟؟
مثل گيتاراي رولند يا ibanezrg1820gk ?

armageddon_st
Wednesday 10 November 2010, 01:15 PM
منظورت كه اين گيتار سينتيسايزرها كه نيست؟؟
مثل گيتاراي رولند يا ibanezrg1820gk ?

سلام
خوبي

نه عزيز
من دقيقا ميخوام يه چيزي رو با گيتار خودم (RG2550) بنوازم و بتونم اوني رو كه نواختم بصورت MIDI ذخيره كنم روي كامپيوتر.

كمك كني ممنون مي شم

فعلا

sina_zakeri
Wednesday 10 November 2010, 04:25 PM
داداشم چشم امشب زنگ میزنم میپرسم خودم نمیدونم

asdesz
Monday 26 September 2011, 01:41 PM
ساده ترین راه رو اگه در نظر بگیرید که میشه همون مستقیم وصل کردن گیتار به کامپیوتر که کیفیت جالبی نداره . حداقل کاری که میشه انجام داد وصل کردن از خروجی امپ یا افکت به کامپیوتر هست . فقط در صورت نداشتن کارت صوت حرفه ای ، نیاز به یک تبدیل فیش 1/4 به 1/3 هست .
البته برای کار های حرفه ای معمولا صدای خروجی از باند امپ رو رکورد میکنن که خوب پیچیدگی خاص خودشو داره .
برای رکورد هم که نرم افزار های زیادی وجود داره
سلام
من الان یک امپ دارم که فکر نکنم زیاد بدرد بخوره(از این 20 تومانی هاست)
بنظر شما بهتر است یک امپ بگیرم یا یک کارت صدای نیمه حرفه ای؟
لطفا قیمت و مدل؟
من الان خودم گیتار را با یک تبدیل به سیستمم وصل کردم و کارت صدای خوبی هم است ولی این ورودی را ندارد و صدا گیتار با نویزه
باتشکر

asdesz
Sunday 16 October 2011, 11:32 PM
کسی نبود جواب ما رو بعد از دو هفته بده؟
باتشکر

Murderdolls
Thursday 10 November 2011, 09:25 AM
سلام.
من گیتارم B.C.Rich Warlock هست میخوام با افکت Behringer V-Amp2 صدای گیتارو ضبط کنم.
کسی هست راهنمیی کنه؟
ممنون

akerfeldt
Thursday 10 November 2011, 12:47 PM
سلام
یه کیس جدید خریدم تو این کیس گیتار رو که به کامپیوتر وصل میکنم اصلا هیچ صدایی از هدفون نمیشنوم ---هدفون سالمه--------- نمیدونید مشکلش چیه به لاین این هم میزنم رو سیستم قبلی جواب میده و اینکه گیتار ریگ هم جدیدا همش نویز میده
مرسی مرسی
خیلی حیاتیه لطفا سریعتر جواب بدین

Murderdolls
Thursday 24 November 2011, 11:22 AM
سلام.
من گیتارم B.C.Rich Warlock هست میخوام با افکت Behringer V-Amp2 صدای گیتارو ضبط کنم.
کسی هست راهنمیی کنه؟
ممنون

Empty
Monday 9 January 2012, 12:37 AM
اولین نکته مهم توی رکورد امپ گیتار الکتریک (البته هر نوع رکوردی) داشتن شرایط اکوستیک مناسب هست . چون در غیر این صورت مقدار نویز کار بالا میره و طبیعتا کیفیت کار پایین میاد .

نکته بعدی داشتن یک سری میکروفن و همینطور پری آمپ و کامپرسور مناسب هست . (البته اگه خواهان کیفیتی واقعا بالاتر از حالت مسقیم رکورد کردن خروجی آمپ هستید)

به طور مختصر ، در حالت 3 میکروفنه از دو میکروفن دینامیک و یک میکروفن کاندنسر (خازنی) استفاده میشه و در حالت 2 میکروفنه از یک میکروفن دینامیک و یک میک کاندنسر .

میکروفن گذاری هم به این صورت هست که در حالت 3 میکروفنه ، یک میکروفن دینامیک در پشت امپ قرار میگیره و یک میک دینامیک در جلوی امپ مایل به سمت راست قرار میگیره . فاصله دو میک دینامیک تا امپ باید در حدود 5 سانتی متر باشه . میکروفن خانی رو هم باید در مقابل امپ ، و در فاصله حدود یک متری اون قرار داد .

در حالت دو میکروفنه هم معمولا میکروفن دینامیکی که در پشت آمپ بود رو حذف میکنن ، و فاصله میک خازنی از امپ رو از یک متر به 5 سانتی متر کاهش میدن .

ممنون از راهنمايي شما.من هم همين سوال رو داشتم .حتما بايد 2 يا 3 ميك باشه؟واسه ركورد شخصي.با يك ميك جلو امب كيفيت بايين ميشه؟

Empty
Monday 9 January 2012, 12:46 AM

در حالت دو میکروفنه هم معمولا میکروفن دینامیکی که در پشت آمپ بود رو حذف میکنن ، و فاصله

میک خازنی از امپ رو از یک متر به 5 سانتی متر کاهش میدن .

سلام..ممنون از راهنمايي شما.سوال منم همين بود.نميشه با يك ميك فقط ركورد كرد؟ركورد در منزل با كيفيت خوب؟حتما بايد 2 يا 3 ميك باشه؟