PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صدا خفه کن

vioman
Wednesday 2 May 2007, 01:00 AM
سلام

صدا خ?ه کن (mute) که از قرن ه?دهم مورد است?اده قرار گر?ته، در واقع وزنه ای است که میتواند به خرک متصل شود تا از ارتعاش آن جلوگیری کند و صدایی خ?ه را برای تاثیرات خاص موسیقایی ایجاد نماید (یا اگر بسیار سنگین باشد برای تمرین کردن آهسته به کار رود). امروزه ویولن ها عموماً مجهز به ریزکوک (fine-tuner) هستند که پیچ تنظیم کننده ی کوچکی است که روی سیم گیر نصب می شود تا سیم «می» ?لزی را کوک کند. سیم های ?لزی، حساس تر از آن هستند که تنها با گوشی ها به طور رضایت بخشی کوک شوند.

منبع:سایت کنسرواتور موسیقی تهران(با تشکر)

sara
Wednesday 2 May 2007, 01:46 AM
ولی باعث می شه صدا اون جوری که هست نباشه درسته؟

Amir
Wednesday 2 May 2007, 01:47 AM
آره موا?قم صدا رو یه جوری می کنه

sara
Wednesday 2 May 2007, 01:50 AM
من که یه بار است?اده کردم از زدن پشیمون شدم اصت?اده نکردنش لااقل برای مبتدیا خوب نیست

vioman
Wednesday 2 May 2007, 01:55 AM
بله هم حجم و بلندی صدا و هم رنگ صدا را تغییر می ده اما در جای خودش خوبه وحتی میشه ازش است?اده هنرمندانه کرد

sara
Wednesday 2 May 2007, 01:58 AM
می شه در مورده است?اده ی هنرمندانش بیشتر توضیح بدی؟

Hes_r
Wednesday 2 May 2007, 02:02 AM
کاملا مو?ق کرد

برای بعضی آهنگها خیلی موجب زیبا شدن صدا میشه

Amir
Wednesday 2 May 2007, 02:12 AM
حالا اینا به کنار من وقتی می خوام 11 شب به بعد ساز بزنم اکثرا ازش است?اده می کنم

vioman
Wednesday 2 May 2007, 02:16 AM
منظورم از است?اده هنرمندانه این بود که تا حالا برخی از اهنگسازها تو قسمت خاصی از قطعه خواستند که نوازندگان ویلن از صدا خ?ه کن است?اده کنند که ات?اقا در اون لحظه ی خاص خیلی هم زیبا بوده یه اهنگی هس به نام "لالایی" مثلا این واقعا خوراک صداخ?ه کنه.

Hes_r
Wednesday 2 May 2007, 02:26 AM
خوب اون که صد در صد اصلا دلیل اصلیش جلوگیری از مزاحمته

ولی من نشنیده بودم در مورد نکته ی آخری که ویو گ?ت

Amir
Wednesday 2 May 2007, 02:54 AM
منم همینطور واقعا جالب بود

ویو جون آهنگی که این مدلی توش ویولن زده باشن سراغ نداری ؟؟؟

vioman
Thursday 3 May 2007, 01:36 AM
سلام

اگه منظورتون قطعه هایی هس که ویلنش با صدا خ?ه کن باشه خوب مثلا در انتهای سکوئنزای 8 از لوسیانو بریو برای تکنوازی ویلن یا در موومان سوم تا پنجم کووارتت زهی شماره 8 از دیمیتری شوستاکوویچ از صدا خ?ه کن است?اده شده(برای جلوه ویزه)

Amir
Thursday 3 May 2007, 01:39 AM
چه جالب آهنگش رو نداری ؟؟؟

vioman
Sunday 6 May 2007, 12:27 AM
نه متاس?م