PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد سازدهنی

Mohammad_ngml
Monday 2 August 2010, 02:12 AM
سلام. من یه آهنگ تو فیلم کتاب قانون شنیدم که توش ساز دهنی داشت و کلی کیف کردم. اینم لینک دانلودش
You can see links before reply

میخوام بدونم برای اینکه یه ساز دهنی داشته باشم که صداش مثل این باشه و بتونم این آهنگ رو باهاش بزنم چه مارکی باید بخرم. شرایط ساز دهنیش باید چجوری باشه. من تخصصی ندارم لطفا کامل راهنماییم کنی. فدای همتون دوستای من:5:

h_bruce
Monday 2 August 2010, 03:39 AM
شرمنده ولی من فکر میکنم سازدهنی توش استفاده نمیشه
اون قسمتی که شما فکر میکنید سازدهنی هستش احتمالا ویلون
اون ویبره هم ماله بیشتر کردن حس زیبای آهنگ هستش که نوازنده ویلون میتونه این کارو انجام بده

ولی برای این که زیاد نا امیدت نکنم این کار و با سازدهنی کروماتیک میشه زد
بخاطر "دیز" دار بودن یکی از نوت ها که حس کردم توش زده شده

اگر حرف من رو میشنوی بخاطر یک آهنگ ساز نخر ، چون تا بخای مثل اون بشی خیلی طول میکشه و از ساز زده میشی و حرمت ساز با این کارت شکسته میشه

Mohammad_ngml
Monday 2 August 2010, 04:11 AM
شرمنده ولی من فکر میکنم سازدهنی توش استفاده نمیشه
اون قسمتی که شما فکر میکنید سازدهنی هستش احتمالا ویلون
اون ویبره هم ماله بیشتر کردن حس زیبای آهنگ هستش که نوازنده ویلون میتونه این کارو انجام بده

ولی برای این که زیاد نا امیدت نکنم این کار و با سازدهنی کروماتیک میشه زد
بخاطر "دیز" دار بودن یکی از نوت ها که حس کردم توش زده شده

اگر حرف من رو میشنوی بخاطر یک آهنگ ساز نخر ، چون تا بخای مثل اون بشی خیلی طول میکشه و از ساز زده میشی و حرمت ساز با این کارت شکسته میشه

آره دوست عزیزم انگار ویولونه. ولی خوب صداش بیشتر به ساز دهنی شبیهه. آخه یکم خفست. ولی من هنوز دوست دارم ساز دهنی یاد بگیرم. آخه قبلا هم زیبایی صداش بهم ثابت شده. من خیلی وقته از ساز دهنی خوشم میاد. منتها تو این آهنگ بیشتر مست سولوی زیباش شدم و طبق تصویری که از ساز دهنی و صدای زیباش تو ذهنم بود بدون این که توجه کنم این آهنگ رو با ویولون زدن یا ساز دهنی این آهنگ رو تو ذهنم با ساز دهنی نواختم.(چقدر سخته آدم منظورشو برسونه) و فکر میکنم با ساز دهنی زیبا تر میشه. نگران نباش دوست عزیزم. من هیچوقت به ساز یا سازهام بی حرمتی یا کم توجهی نمیکنم و ولش هم نمیکنم. میشه در مورد ساز دهنی کروماتیک بیشتر توضیح بدی؟ بعضی ها میگن 10 سوراخه 12 سوراخه 24 سوراخه اینا چه فرقی میکنن؟

h_bruce
Monday 2 August 2010, 04:20 AM
ساز دهنی به سه دسته تقسیم میشه
دیاتونیک
کروماتیک
نوع سوم و حضور ذهن ندارم
شما برای یادگیری ساز دهنی باید اول با دیاتونیک آشنا بشید
بعد برید سراغ کروماتیک
فرق کروماتیک با دیاتونیک توی "دیز" کردن نت هاست
تعداد سوراخ ها (یا بهتر بگم : تعداد نت ها و اکتاو ها) بستگی به نوع جا و مکانی که بخواید ازش استفاده کنید داره
24 سوراخ بهترین ساز برای شروع یادگیری هستش
که اگر به امید خدا پیشرفت کردی توی ساز زدن (سازدهنی) 10 سوراخه میگیری
فقط راجع به 10 سوراخه میتونم بگم 2اکتاو و نصفی هستش
سازدهنی ساز ساده ای هستش به نظر من اگه علاقه داشته باشی میتونی با کتاب آموزشی به رتبه ی خوبی برسی

Mohammad_ngml
Monday 2 August 2010, 04:30 AM
ساز دهنی به سه دسته تقسیم میشه
دیاتونیک
کروماتیک
نوع سوم و حضور ذهن ندارم
شما برای یادگیری ساز دهنی باید اول با دیاتونیک آشنا بشید
بعد برید سراغ کروماتیک
فرق کروماتیک با دیاتونیک توی "دیز" کردن نت هاست
تعداد سوراخ ها (یا بهتر بگم : تعداد نت ها و اکتاو ها) بستگی به نوع جا و مکانی که بخواید ازش استفاده کنید داره
24 سوراخ بهترین ساز برای شروع یادگیری هستش
که اگر به امید خدا پیشرفت کردی توی ساز زدن (سازدهنی) 10 سوراخه میگیری
فقط راجع به 10 سوراخه میتونم بگم 2اکتاو و نصفی هستش
سازدهنی ساز ساده ای هستش به نظر من اگه علاقه داشته باشی میتونی با کتاب آموزشی به رتبه ی خوبی برسی

مرسی دوست عزیزم. ببخشید چند تا سوال دیگه:
چرا 24 سواخه از 10 سوراخه آسونتره؟ مثلا اگه 10 سوراخه بگیرم چه فرقی میکنه؟ من میخوام کامل باشه و نیاز نداشته باشم عوض کنم. مهم نیست 10 سوراخه سختتر باشه. از پسش بر میام چون محدوده ی اکتاوش بیشتره و کاملتر به نظر میاد بهتره. در ضمن از نر لطافت و استاندارد بودن صدا و استحکام و دوام چ مارکی بهتره؟ و قیمت ها رو هم اونایی که زیر 40 تومن هستن بگو لطفا
ببخشید وقتتو گرفتم

h_bruce
Monday 2 August 2010, 12:26 PM
اگه بگی مبتدی هستی 2تا ساز دهنی بهت معرفی میشه که همه میگن برای شروع بهترین ه که واقعا بهترینه
hohner برندی هستش که معروف و خوب هستش
اصلیت این برند آلمانی هستش که تو بازار ایران چینی هم هست
دوام و استحکام همه ی سازدهنی ها مثل همه ولی یکسری سازدهنی زیر 20 هزار تومن هست که اونا معلوم نیست که کوک باشن یا نه
چون بیشتر به قیافشون میاد اسباب بازی باشن تا ساز
این که چرا 24 سوراخه آسون تره توی چیدمان سوراخ های اونهاست ، قول میدم اگه این 2تا سازدهنی و کنار هم ببینی راحت بتونی تشخیص بدی که فرقشون چیه
ولی پیشنهاد من برای شما اینه که 24 سوراخه بگیر تا دوران اولیه ( ابتدایی ) ساز زدن رو با اون امتحان کن
نگه داری ساز دهنی مطلب کاملا مهمی هستش که امیدوارم بهش بی توجهی نکنی

Mohammad_ngml
Monday 2 August 2010, 03:39 PM
اگه بگی مبتدی هستی 2تا ساز دهنی بهت معرفی میشه که همه میگن برای شروع بهترین ه که واقعا بهترینه
hohner برندی هستش که معروف و خوب هستش
اصلیت این برند آلمانی هستش که تو بازار ایران چینی هم هست
دوام و استحکام همه ی سازدهنی ها مثل همه ولی یکسری سازدهنی زیر 20 هزار تومن هست که اونا معلوم نیست که کوک باشن یا نه
چون بیشتر به قیافشون میاد اسباب بازی باشن تا ساز
این که چرا 24 سوراخه آسون تره توی چیدمان سوراخ های اونهاست ، قول میدم اگه این 2تا سازدهنی و کنار هم ببینی راحت بتونی تشخیص بدی که فرقشون چیه
ولی پیشنهاد من برای شما اینه که 24 سوراخه بگیر تا دوران اولیه ( ابتدایی ) ساز زدن رو با اون امتحان کن
نگه داری ساز دهنی مطلب کاملا مهمی هستش که امیدوارم بهش بی توجهی نکنی

ممنون دوست عزیزم به خاطر راهنمایی هات

SOBHANTOTo3
Monday 2 August 2010, 04:19 PM
هنوز كسي نمي دونه نت كلاسيك تنظيم شده براي ساز دهني رو از كجا گير بياريم
كتاب هاي پيشرفته و پر از نت رو چي؟
من كتاب پاك نژاد رو تموم كردم ديگه چي كار كنم

h_bruce
Tuesday 3 August 2010, 05:45 PM
هنوز كسي نمي دونه نت كلاسيك تنظيم شده براي ساز دهني رو از كجا گير بياريم
كتاب هاي پيشرفته و پر از نت رو چي؟
من كتاب پاك نژاد رو تموم كردم ديگه چي كار كنم

دوست عزیز سلام
ساز دهنی ساز حسی هستش
نت های اون خیلی کم گیر میاد
ولی متد های مختلف هستش که میتونی از اون استفاده کنی
برای مثال من آدرس یک متد رو میزارم
که برای سبک های blues , rock هستش
امیدوارم بتونید ازش استفاده کنید

You can see links before reply

شاید زیاد به کارتون نیاد
ولی اگه خواستین بازم میتوم بهتون کمک کنم
bruce_20092000@yahoo.com
این آیدی یاهو ی من هستش
اگه کاری داشتید پیغام بزارید
اگه بتونم کمک میکنم

SOBHANTOTo3
Tuesday 3 August 2010, 07:30 PM
نت كلاسيك مي خوام
داري؟
ممنون مي شم كمكم كني يك روز برات جبران مي كنم

siavash_shams
Wednesday 4 August 2010, 05:35 AM
درود

دوست عزیز
شما اگه میخواین با سازدهنی ، کلاسیک بزنین چرا از همون قطعه ی "آران خوئز" کتاب پاک نژاد شروع نمی کنید؟

در ضمن دنبال قطعه ی اختصاصی سازدهنی نگردین ، چون به این راحتی گیر نمیاد .

SOBHANTOTo3
Wednesday 4 August 2010, 06:59 AM
اران خوئز تنها كمه من دوست دارم فقط كلاسيك بزنم با ساز دهني
البته سعي مي كنم تا هفته هاي اينده خودم قطعه هاي كلاسيك زيادي كه دارم رو براي ساز دهني تنظيم كنم
كار زياد سختي نيست
اگه شد بهتون مي گم

siavash_shams
Wednesday 4 August 2010, 05:02 PM
درود

بهترین راهش همینه که قطعه های تنظیم شده برای گیتار و پیانو رو برای سازدهنی تنظیم کنین.

سعی کنید چون تازه سازدهنی رو شروع کردین ، بیش تری قطعه هایی که توی گام C هستن رو اجرا کنید.

harmonicana
Saturday 30 October 2010, 04:01 PM
درود

دوست عزیز
شما اگه میخواین با سازدهنی ، کلاسیک بزنین چرا از همون قطعه ی "آران خوئز" کتاب پاک نژاد شروع نمی کنید؟

در ضمن دنبال قطعه ی اختصاصی سازدهنی نگردین ، چون به این راحتی گیر نمیاد .

کتابهای آقای علی معتمدی (2 جلدی) تعداد زیادی آهنگ پاپ و کلاسیک داره