PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموختن نی

otehrani
Thursday 5 August 2010, 11:15 AM
سلام دوستان
من می خوام آموختن ساز نی رو شروع کنم، البته چند سال پیش شروع کردم و مدتی هم کار کردم اما بدلیل کارم نتونستم ادامه بدم الان میخوام شروع کنم.
1- اگه از دوستان کسی هست که با هم کار کنیم خیلی پیشرفت رو سریع میکنه.
2-من می خوام کتا ب افشار نیا رو بگیرم کسی پیشنهاد بهتری داره؟
3- نی ام رو می خوام عوض کنم. از کجا می تونم یه نی مناسب تهیه کنم؟

ارادت کیش

mos167
Friday 6 August 2010, 09:22 PM
سلام دوست عزیز
خیلی خوبه که قصد دارید نواختن نی رو دوباذه شروع کنید اما فراموش نکنید که نی پشتکار زیادی می طلبه٫
من و بقیه دوستان فعال بخش نی حتما کمکت می کنیم اگر هم حظوری لازم باشه بچه ها هم در تهران و هم در کرج هستند که بتونن کمک کنن٫
کتاب افشارنیا بهترین گزینه هست پیشنهاد بهتری وجود نداره
چرا می خوای نی رو عوض کنی ؟
پیشنهاد می کنم از بازار تهیه نکنی و مستقیما از سازندگان خوب می تونی تهیه کنی اگر مایل بودی من چند سازنده خوب بهت معرفی می کنم و می تونی باهاشون تماس بگیری

otehrani
Saturday 7 August 2010, 10:17 AM
از پاسختون ممنونم
اگه لطف کنید و سازنده هایی رو که می گید معرفی کنید ممنون می شم.
در ضمن همراهی با یکی از دوستان در تهران برام کمک و افتخار بزرگیه

otehrani
Saturday 21 August 2010, 11:00 AM
نگفتید از کی می تونم نی تهیه کنم؟

mos167
Saturday 21 August 2010, 10:46 PM
توی همین بخش بحثی در مورد انتخاب ساز و سازندگان وجود داره
من خودم ساز آقای صنایعی رو پیشنهاد می کنم که نسبت به قیمتش مناسبه
اگر تصمیمتون رو گرفتید که بخرید با ایمیل من تماس بگیرید تا من شماره ایشان رو به شما بدم

pilot
Sunday 22 August 2010, 07:16 PM
با سلام .اگر امکان دارد یک استاد خوب در شیراز جهت اموزش نی در منزل معرفی کنید.با شماره تماس.متشکرم

koronzo_piti
Sunday 29 August 2010, 05:43 PM
درود بر دوستان
من مدتی هست نی خریدم 10 تومن
هر چه قدر هم فوت می کنم توش ازش صدا در نمیاد
روز زد sol سل هم فوت می کنم تونش یعنی با صدای سل ولی هیچی که هیچی نکنه خراب باشه

koronzo_piti
Sunday 29 August 2010, 10:47 PM
نه بابا سر کاری چیه راست می گم
هی توش فوت می کنم صدای ازش در نمی یاد
می خوام بدونم چطور صداش در میاد

Don_Ramtin
Monday 30 August 2010, 12:12 AM
آخه این موضوع رو اینجوری و اینجا و کتبی نمیشه گفت که ! باید بری کلاس پیش یه معلم خوب و باسواد و دلسوز . اگه خیلی مصر بودی ، یه سری حضوری به من بزن ، من راهنمایی ات می کنم .

BaBak_ParSian
Monday 30 August 2010, 01:26 AM
درود - بیشترین چیز نیاز به همت و تلاش و پشتکار دارید

ali telar
Saturday 11 September 2010, 01:53 AM
سلام من بچه شمالم الان درشمال نزد يك استاد خوب دارم رديف دوامي با ني راآموزش ميبينم ميخواستم درتهران ني استاد علوي را بخرم چطوري ميتونم مستقيم از كارگاه اش بخرم لطفا اگر آدرس استاد راداريد به من كمك كنيد متشكرم

mehdiney navaz
Saturday 11 September 2010, 09:45 AM
ادرس وبلاگ علوی برات پیغام میزنم . فقط برای خرید ساز به مارک و اسم توجه زیادی نکن یه نوازنده کمی مسلط با خودت اگه تونستی بیار دیاپازون هم اگه داری واردی بیار هر چند اغلب تو کارگاه سازنده های مثل سلطانی و بیات و علوی دیاپازون هست .
ولی باز یه نوازنده که توی روابط پاسخگویی نی مسلطه باشه بهتره که نی و صداهای مختلفش و نوع بیانش بفهمه و بشناسه تا بتونی یه ساز خوب بخری ...
امیدوارم موفق باشی

ali telar
Sunday 12 September 2010, 02:17 AM
با تشكر از دوست عزيز چطوري ني را با دياپازون امتحان كنم تا ازكوك ان مطمئن بشم اگر ميشه روش كوك با دياپازن ديجتالي را توضيح دهيد متشكرم

ali telar
Sunday 12 September 2010, 02:48 AM
با عرض سلام صداي اوج غيث و پس غيث ني من خيلي شفاف وعالي ولي صداي بم من پرحجم ودلنشين نيست سابقه زيادي نيز در تمرين وآموزش ني دارم خيلي خوشحال ميشم كه بنده را راهنمائيكنيد با تشكر

mehdiney navaz
Sunday 12 September 2010, 02:48 PM
راجب کار با دیاپازون من اطلاعاتی زیادی ندارم . دوستان اگه وارد بودن راهنماییت میکنند .
خوب دو علت میتونه داشته باشه صدای بم ات شفاف نیست اولیش کوک نبودن دقیق سازت میتونه باشه همخونی نداشتن روابطها و فاصله بین بندهای نی. اگه با بقیه سازهاتم این مشکل داری مشکل تو پختگی صدای بم خودته اونم به مرور زمان رفع میشه .عجله نباید داشته باشی صدای بم قوی نعره زنی رو تو چند سال کار با نی به دست میاری ...
نی سازی که حوصله میخواد فراگیریش
شاید این صدای پر حجم رو که مد نظرت هست با پنج سال دمیدن بتونی در بیاری .
رهرو انست که اهسته رود پیوسته رود
موفق باشی

Don_Ramtin
Sunday 12 September 2010, 04:47 PM
با تشكر از دوست عزيز چطوري ني را با دياپازون امتحان كنم تا ازكوك ان مطمئن بشم اگر ميشه روش كوك با دياپازن ديجتالي را توضيح دهيد متشكرم

برای خریدن یه نی ، دیاپازون چند تا کمک بهت می کنه . یکی اینکه بفهمی کوک سازت چیه . یعنی نی مورد نظر ، سل کوکه ؟ لا کوکه ؟ می کوکه ؟ و ....
دیگه اینکه باید نت " سل " از صدای غیث ( که میشه دست بسته ی ساز ) با همون نت " سل " در صدای اوج ( که میشه دست باز ساز ؛ فقط سوراخ پشت نی رو می بندی و سوراخ دوم از بالا رو هم که تو انگشت گذاری شور " ر " بسته است ، می تونی بسته نگه داری ) ، باید همصدا باشن و اگه به گوش خودت اطمینان نداری ، دیاپازون کمک خوبیه . این ماجرای هم صدایی دو نت رو برای نت " لا " در صدای غیث ( فقط سوراخ پایین ساز رو باز می کنی و بقیه بسته باشه ) و همون نت " لا " در صدای اوج ( دست باز ساز ) ، امتحان می کنی . یعنی باید این دو نت ، همصدا باشن . باز اینجا هم دیاپازون می تونه کمک کنه . [ لازم به ذکره که معمولا سازندگان نی ، نت " لا "ی دست باز رو کمی کمتر از حد معمول می گیرند که این کار در تکنیک نوازندگی ، کمکهایی می کنه . چون این نت به راحتی با کنترل نفس و دمیدن ، ژوست میشه ، اون مقدار کمتر گرفتن نت ، مشکلی برای نوازنده ایجاد نمی کنه . ]
البته برای این دو مورد اخیر ، بهتره از گوش خودت استفاده کنی و اگه قراره از دستگاهی هم استفاده بشه ، اون دستگاه تیونر باید باشه ، نه دیاپازون . اما بیشترین مورد استفاده ی دیاپازون برای خرید نی ، همون تعیین کوک سازه که اول گفتم .

ali telar
Sunday 12 September 2010, 11:36 PM
با تشكر از دوست عزيز من فكر ميكنم شايد اصول نفسگيري را نميدانم به استاد خودم توي شهرستان ميگويم ولي راهنمائي كه كار ساز باشد نميكند

Don_Ramtin
Monday 13 September 2010, 05:22 PM
با تشكر از دوست عزيز من فكر ميكنم شايد اصول نفسگيري را نميدانم به استاد خودم توي شهرستان ميگويم ولي راهنمائي كه كار ساز باشد نميكند

به جرأت می تونم بگم مهم ترین چیز توی نواختن نی ، موضوع نفسه ؛ چه نفس گیری درست و چه دمیدن درست در نی .
اما متأسفانه برای این ماجرا نمیشه توضیحی کتبی داد و ماجرا رو باید عملی و حضوری شرح داد . اگه گذارت به تهران می افته ، با من تماس بگیر تا بیای و از نزدیک کمی ماجرا رو برات شرح بدم .
فقط موقتا یه چیز رو بهت میگم . برای نفس گیری در ساز نی و همه ی سازهای بادی ( البته این موضوع برای بر و بچه هایی که آواز رو اصولی و علمی یاد می گیرن و یا اصلا آواز کلاسیک کار می کنن و همین طور برای بازیگران تأتر هم صادقه ) ، باید با کمک دیافراگم نفس گیری کنیم . یعنی وقتی می خوای نفس عمیق بگیری ، نباید با کمک قفسه ی سینه و بلند شدن سینه و شونه نفس گیری کنی ؛ بلکه باید با استفاده از ماهیچه های شکم ، نفس بگیری . یعنی شکم مثل یه بادکنک باد میکنه و بزرگ میشه و اینجوری پرده ی دیافراگم به پایین کشیده میشه و درنتیجه شش ها پر از هوا میشه . این کار خیلی حسن و مزیت نسبت به نفس گیری با قفسه ی سینه داره . وقتی ما نفس رو از طریق بزرگ کردن شکم ( با دیافراگم ) می گیریم ، هم حجم بیشتری از هوا رو ذخیره می کنیم و هم برای دمیدن ، ماهیچه هایی داریم که با استفاده از اونا میشه فشار دمیدن رو کنترل کرد ( در روش بلند شدن قفسه ی سینه ، چنین ماهیچه های کنترل کننده ای رو نداریم ) . ضمنا در روش دیافراگمی ، بدن نوازنده آرامش و سکون بیشتر و بهتری داره .
برای تمرین ابتدایی ، می تونی روی زمین به پشت دراز بکشی و نفس عمیق بکشی . اینجوری ناخودآگاه سینه ات بالا نمیاد و با بزرگ کردن شکم نفس می گیری . البته بهتره خودت هم مواظب باشی که قفسه ی سینه ات بالا نیاد و شونه هایت بلند نشه و تکون نخوره و قسمت سینه ات سفت نشه و بعد یه سری وزنه ی سبک یا چند تا کتاب روی شکمت بذار و سعی کن دوباره به همون شکل و با استفاده از دیافراگم ، نفس گیری کنی . وجود وزنه ها ، بهت کمک می کنه که بهتر متوجه ی کار ماهیچه های شکمت بشی و اونا رو برای این نوع نفس گیری تربیت کنی . بعد جلوی آینه روی صندلی بشین و تمرین نفس گیری کن . مواظب باش قفسه ی سینه و شونه هات بلند نشه و ساکن باقی بمونه . چند تا تمرین خوب دیگه هم هست که نوشتنی نیست و باید عملی نشونت بدم .
بعدها باید روش درست فوت کردن و یکنواخت فوت کردن رو تمرین کنی ؛ یعنی نباید اولش قوی و گردن کلفت فوت کنی و آخرای نفست دیگه مردنی و بی زور باشه . باید از اول ، با قدرتی یکسان و با کنترل و یکنواخت توی ساز بدمی . برای این کار هم تمرین هایی هست . یکیش اینه که با یه نی نوشابه خوری ، تو یه لیوان آب بدمی . قلقل های آب ، میزان قدرت فوتت رو بهت نشون میده . سعی کن از اول تا آخر مدت دمیدن توی آب ، قلقل های آب یکنواخت و ثابت بمونه و شدید و ضعیف نشه . البته این تمرین کارایی های دیگه ای هم داره که حالا کاری بهش ندارم . ضمنا سعی کن یواش یواش مقدار زمان دمیدنت رو زیاد کنی و به مرور ، مدت طولانی تری فوت کنی .
دیگه نمیشه بیشتر از این ، چیز نوشت و باید خودت از نزدیک ماجرا ور ببینی . متوجه بشی .
خوش باشی . فعلا ، یا حق !

ali telar
Friday 17 September 2010, 01:51 AM
با تشكر از رامتين عزيز شما براي خريد ني در تهران كدام مارك ودر كجا پيشنهاد ميكنيد بخرم لطف كنيد آدرس را به من بدهيد متشكرم

ali telar
Friday 15 October 2010, 10:33 AM
سلام دوستان ودوستدران ني اگر كسي آدرس كارگاه قاسم علوي را داره لطفا به من اطلاع دهد تا مستقيما از ايشان ني تهيه كنم با تشكر

sazesabz
Sunday 2 January 2011, 11:31 PM
سلام خدمت همه دوستان..
من سازم راستش گیتار و سازدهنی هست ولی به نی هم خیلی علاقه دارم اما مثل اینکه اینجا زیاد فعالیت نداره!
حیفه که تاپیک نی اکتیو نباشه !
از دوستان با تجربه مخصوصا رامتین عزیز که همیشه از نوشته های قشنگش استفاده میکنم تقاضا دارم اگه هنوز به اینجا سر میزنید من رو در مورد یه جای معتبر که بتونم یه ساز خوب تهیه کنم راهنمایی کنید..
من خودم همیشه همراه دوستی که میخواد گیتار یا سازدهنی تهیه کنه میرم تا خدای نکرده خرید بدی نداشته باشه ولی متاسفانه اطلاعات تخصصی راجع به نی ندارم .. فقط هرجا که قابل اعتماد شما باشه مطمئنا کارم رو راه میندازه..
خیلی ممنون از همگی.

sazesabz
Tuesday 18 January 2011, 07:57 PM
دوستان کسی نیست یه راهنمایی کوچیک به سمت ما بندازه؟
من هنوز نی نخریدم فقط میخوام بدونم مارک خوبش کدومه؟ یا از کجا تهیه کنم بهتره..
بازم ممنون.

saeedd
Tuesday 18 January 2011, 11:37 PM
دوستان کسی نیست یه راهنمایی کوچیک به سمت ما بندازه؟
من هنوز نی نخریدم فقط میخوام بدونم مارک خوبش کدومه؟ یا از کجا تهیه کنم بهتره..
بازم ممنون.

من هم سوال ایشون دارم . و ایا برای شروع نی رو میشه در منزل بوسیله سی دی یا کتاب آموخت ؟

nayzan
Monday 24 January 2011, 11:34 AM
سلام دوستان
ني سازي نيست كه اعتبارش به مارك يا نام سازنده باشد - براي خريد ني حتما بايد كسي كه تجربه دارد همراهتان باشد . شخصا 5 تا ني از يك سازنده معروف گرفتم بصورت تلفني اما فقط يكي از آنها خوب بود و به درد مي خورد بقيه هيچ - البته با دياپازون هم ميشه تست كرد .
من يك ني ساختم و در مورد تست يا دياپازون و مراحل ساخت ني همه را در وبلاگم شرح دادم . ببينيد و نظرتان را بفرمائيد .
You can see links before reply (You can see links before reply)

hesabdar
Wednesday 20 June 2012, 09:12 PM
برای خرید ساز نی و یا خرید آموزش نی به صورت ویدویی و یا نرم افزاری می توانید از وبلاگ تکنوازان نی دیدن کنید . واقعا کارش عالیه شاید به جرات میشه گفتش که اولین و تنهاترین وبی هستش که به ساز نی پرداخته و مطالبش فوق العاده کامل هستش

در ضمن مدیرش هم خودش نوازنده هستش . هم ساز نی برای فروش داره و هم اینکه ردیف ها سازی و اوازی و هم اینکه البوم های اساتید نی نواز

خلاصه بگم وبلاگ تکنوازن نی بزرگترین مرجع برای دوستان نی نواز هستش . من خودم با مدیرش حرف زدم پسر خیلی خوبی هستش بدون هیچ گونه تکبری به همه سوالاتتون جوا ب می ده

mehdiney navaz
Friday 22 June 2012, 12:23 PM
سلام دوستان هنرمندان علاقمندان عزیز برای نی خریدن یه نوازنده نی خوب همراه داشته باشید بهتره همیشه توصیه میشه .
نی سازیه که تو دهن هر کس یه صدایی ازش خارج میشه بسته به نوع فک فاصله دندون و نوع دم و ... مثل کسی که دندوناش کیپه با طلق باید شروع کنه بسته به طلق زدن اندازش و نوع نی گرفتنش تو دهن فرق میکنه صداش و این خودش یه فلسفست ..و کسی که دندوناش فاصله داره صدا دهی راحتر براش ایجاد میشه و...
حال این وسط باز نوع دم مورد ارزیابی قرار میگیره ... هیچ نی زوست و کاملی شما نمیتونی پیدا کنی ... نی اصولی نی ای که سازنده نسبت به تجربه از اندازه بنده ها نوع قطر سوراخ زنی ها اطلاعات علمی داشته باشه ونیی رو بسازه که نفس نوازنده رو هدر نده با راحتی کامل و هر چه بهتر سوراخای نی رو بگیره و مسلط بشه ...
و نی سختیش تو این مراحله که در عین این که در اوردن صدا مسلط شدن به ردیف و تئوری و... مبحث زوست صدا یا در حقیقت پایین بالای نی به هم خوردن رو باید نوازنده اصلاح کنه بستگی به تجربه عشق پشتکار نوازنده این مبحث شاید به طول بکشه .. استاد کیانی نزاد سر صدا دهی نفس گیری همون اوایل خیلی سختگیرند و... چه بسا نوازنده هایی هستند که این مسله براشون بعدها که ردیف کار کردن تموم کردن مشکل ساز میشه
اگر میتونید نی سازهای شهرتون مستقیم و بدون واسطه ببینید خیلی خوبه که برید پیش خودشون تا ساز نسبت به شرایط خودتون تهیه کنید ...

در تهران نی های بیات صانعی و سلطانی معروفند

M_T
Friday 22 June 2012, 03:38 PM
ممنون بابت توضیحات آقا مهدی.

راستی میگی هر کس یک صدای خاص خودش رو از نی در میاره.
مثلا خود من فکر می کنم بم زنبوریم خیلی قوی نیست، یعنی شاید من اینطوری هستم، نمی دونم.

mehdiney navaz
Friday 22 June 2012, 10:15 PM
ممنون بابت توضیحات آقا مهدی.

راستی میگی هر کس یک صدای خاص خودش رو از نی در میاره.
مثلا خود من فکر می کنم بم زنبوریم خیلی قوی نیست، یعنی شاید من اینطوری هستم، نمی دونم.

خواهش اقا مجتبی عزیز
صدای بم با گذشت زمان جا افتاده تر میشه و اوج غیث شیشه ای هم همنطور
بم نرم و قوی باید کمی متمایز باشند ولی نه طوری که نعره بزنه فالش بخونه دقت کن
متاسفانه این ذهنیت تو اکثر نی نوازها چه در رده بالا یا پایین هست که نی صدای بمش باید نعره بزنه
در صورتی نقل از بزرگی وقتی نی نواز صدای زوست درست ایجاد میکنه باید طوری نی بزنه که از دیوار صداش رد نشه ..
مجتبی جان من بهت توصیه میکنم تو کارای استاد کیانی نزاد یه فایل تصویری هست راجب نفس گیری نوع دم و... که واقعا فوق العادست یعنی باید اولین مرحله این سیدی ببینی به کارش بگیری بعد بیای با نی اجراش کنی Ravesh Hay Nafas Giri Kiyaninegad
متاسفانه سرعت نت و ... اجازه نمیده والا برات اپلود میکردم
هیچ عجله نکن نی مراحل به مراحلش با صبر تامل شکیبایی درست میشه .
موفق باشی
ارادتمند مهدی اعظمی

M_T
Saturday 23 June 2012, 11:11 AM
باز هم ممنون آقا مهدی.
کاملا درست میگین.
منم مخالف نعره زدن نی در صدای بم هستم.
اتفاقا سعی می کنم صدای سازم از دیوار رد نشه.

این فایل استاد کیانی نژاد هم توی یوتیوب می گردم، اونجا هست دیگه؟

با تشکر
مجتبی

ney7
Saturday 8 September 2012, 08:37 PM
دوستان من به تازگی یه نی خریدم که روش مهر محمود رسولی خورده.زیاد وارد نیستم ولی تونستم تو یه هفته شاید کمتر صداشو در بیارم.کسی یه استاد خوب تو تهران سراغ داره بم معرفی کنه.ممنون

M_T
Saturday 8 September 2012, 11:45 PM
سلام به شما

ساز نو مبارک.

استاد خوب که توی تهران زیاده ولی من تهران نیستم.
از دوستان تهرانی میخوام آدرس بدن.
اگر نشد یه سرچی توی اینترنت بکن، با آموزشگاه های موسیقی تماس بگیر و پیش برو.

موفق باشید
:am

nafiseh
Sunday 9 September 2012, 06:52 AM
درود بر شما
دوستای خوبم امکانش هست در مورد تهیه یک نی توضیحاتی رو بدین ؟؟؟
میخوام بدونم مشخصات یک نی خوب چی هست و حدود قیمتش
ممنون میشم

M_T
Sunday 9 September 2012, 09:29 AM
درود بر شما
دوستای خوبم امکانش هست در مورد تهیه یک نی توضیحاتی رو بدین ؟؟؟
میخوام بدونم مشخصات یک نی خوب چی هست و حدود قیمتش
ممنون میشم

سلام

رایج ترین نی، نی سل کوک نام داره که پایین ترین نتش، نت C میانی هست.
نی های سل خوب بین 40 تا 100 هزار تومن قیمت دارند، گرچه نی های گران تر و ارزان تر نیز موجود هست.
نی های استاد سلطانیان نی های خوبی هستند و قیمت مناسبی هم دارند.

mohamad_agha
Sunday 9 September 2012, 04:54 PM
بچه ها صدای نی رو باید چه طوری در بیاری؟:D
دیروز خریدم اومدم فوت کردم توش اصلا صدا نداد:D
فک کردم خرابه
ولی گویا اصل ماجرا تونستن اینه که بتونی صداشو دراری
آقا جون من طریقه اینکه بتونم صداشو درارم رو بم بگید:D

ney7
Sunday 9 September 2012, 05:37 PM
فک کردم خرابه
منم تازه گرفتم ولی تونستم یه هفته ای صداشو در بیارم.باید تمرین کنی.چندتا فایل تصویری از نی نوازی رو دانلود کن تا حدودی متوجه میشی/منم اینجوری یاد گرفتم!ولی در کل باید حتما استاد داشته باشی که من به دنبالشم...
اگه بشه یه نی پیدا کنیم usb خور باشه راحت میشیما!!!!!!:21:

M_T
Sunday 9 September 2012, 05:46 PM
سلام به بچه های خوب

دوستان جواب سوالات شما، در همین تاپیک های بخش نی موجود هست.

لینک زیر هم میتونه شما رو بیشتر با نی آشنا کنه:

You can see links before reply

موفق باشید

mohamad_agha
Sunday 9 September 2012, 09:32 PM
منم تازه گرفتم ولی تونستم یه هفته ای صداشو در بیارم.باید تمرین کنی.چندتا فایل تصویری از نی نوازی رو دانلود کن تا حدودی متوجه میشی/منم اینجوری یاد گرفتم!ولی در کل باید حتما استاد داشته باشی که من به دنبالشم...
اگه بشه یه نی پیدا کنیم usb خور باشه راحت میشیما!!!!!!:21:
=))
آقا خدایی نی یو اس بی دار نیست؟:D
بابا زبونتو باید طوری کنی که حتما باید بتونی شوت یا همون سوت بزنی من بلد نیستم سوت بزنم:D
=))

ney7
Sunday 9 September 2012, 09:44 PM
=))
آقا خدایی نی یو اس بی دار نیست؟:D
بابا زبونتو باید طوری کنی که حتما باید بتونی شوت یا همون سوت بزنی من بلد نیستم سوت بزنم:D
=))
فقط باید تمرین کنی/اون کلیپا که گفتمو بگیر خیلی کمکت میکنه/سر نی باید بره بین دندونای نیشت/وزبون پشت دندونات!بعضی ها هم زبونشو میزارن رو لبه نی!

lakshemi
Sunday 9 September 2012, 10:37 PM
به نظر من نواختن نی نیاز به صبر و حوصله ی خیلی زیادی داره.
نکته ی دیگر اینکه هرگز برای یادگیری نی (و کلیه ی سازها) از سی دی های آموزشی استفاده نکنید .چون بدتر شما رو گمراه می کنن و چیز درستی بهتون نمی آموزند. فقط جنبه ی تجاری دارن.پیش استاد برید بهتره.

nafiseh
Monday 10 September 2012, 01:42 PM
ممنونم از راهنماییتون

ney7
Thursday 4 October 2012, 07:12 PM
دوستان برای دانلود اموزش نی که خیلی هم مفیده به این سایت مراجعه کنند(برای سازهای دیگه هم فیلم داره)
You can see links before reply (You can see links before reply)

alitahmasebi
Friday 26 October 2012, 06:23 PM
با سلام دوستان عزیز من 5جلسه کلاس نی میرم
جلسه اول ی صدا هایی در آوردم
جلسه دوم صدای بم خوب زدم
جلسه سوم یه مقدار نت ها رو کار کردیم
به استاد میگم نت امام علی رو بنویس برام تا بزنم میگه زوده برات
یه سال بعد تازه شاید بزنی
واقعا نمیتونم بزنم؟
یکی از دوستان نت امام علی رو برای ساز نی با حروف برام بنویسه

یه سوال دیگه این بود من نی نوروزی رو 50000 تومن خریدم گرون نخریدم واقعا قیمتش همینه
با تشکر

M_T
Friday 26 October 2012, 06:35 PM
جلسه دوم صدای بم خوب زدم
واقعا نمیتونم بزنم؟

یه سوال دیگه این بود من نی نوروزی رو 50000 تومن خریدم گرون نخریدم واقعا قیمتش همینه
با تشکر

سلام دوست من

بهت تبریک میگم.
بنظرم نی ات رو هم گرون نخریدی.

این هم نت امام علی(ع):

دیگه حروفی و اینهاش با خودت.

موفق باشی

m.atfi
Saturday 27 October 2012, 10:58 AM
جلسه دوم صدای بم خوب زدم
واقعا نمیتونم بزنم؟

با تشکر
سلام علي جان
تبريك ميگم ورودت به عرصه طاقت فرسالي ني نوازي رو
اينو بايد بپذيري كه ساز سخت و اصيلي رو انتخاب كردي

در مورد نت امام علي هم استادت يكم بد بينه مي توني يه چيزايي بزني اما چون ني ساز ملوديك هست و نميشه مثل نوازنده تار و سه تار و گيتار و سنتور بعد 3 جلسه يه قطعه رو بزني

اينم رو بدون كه هيچ وقت مثل آكورد زدن ساده يه گيتاريست تو جمع مردم تشويق نمي شي حتي اگه مثل استاد كسايي بزني!!:17:

سعي كن از الان بفكر ساز زدن براي دلت باشي

كمكي هم خواستي درخدمتم هرچند يه هنرجوي ساده ام
موفق باشي

alitahmasebi
Saturday 3 November 2012, 03:29 PM
با تشکر از دوستان گلم که به سوالاتم پاسخ دادید

یه درخواست داشتم اونم اینه که یه نت خیلی آسون واسه نی زدن میخواستم خیلی آسون باشه و دارای آهنگم باشه
باتشکر از دوستان گل

M_T
Saturday 3 November 2012, 05:51 PM
با تشکر از دوستان گلم که به سوالاتم پاسخ دادید

یه درخواست داشتم اونم اینه که یه نت خیلی آسون واسه نی زدن میخواستم خیلی آسون باشه و دارای آهنگم باشه
باتشکر از دوستان گل

خواهش می کنم.

بفرمایید:

alishafigh
Saturday 5 January 2013, 11:15 PM
آقا من صفر کیلومترم اما به شدت عاشق نی هستم و دوس دارم یادش بگیرم
چون اکثر بچه هایی که کامنت کردن میگفتن استاد تو هدایت و جهت دهی خیلی مهمه
دنبال یک استاد دلسوز هستم از تهران
ترجیحاً مرکز یا غرب
کسی میتونه کمکم کنه

M_T
Sunday 6 January 2013, 05:18 PM
آقا من صفر کیلومترم اما به شدت عاشق نی هستم و دوس دارم یادش بگیرم
چون اکثر بچه هایی که کامنت کردن میگفتن استاد تو هدایت و جهت دهی خیلی مهمه
دنبال یک استاد دلسوز هستم از تهران
ترجیحاً مرکز یا غرب
کسی میتونه کمکم کنه

سلام

ببین عزیزم من تهران نیستم ولی می دونم که خب اساتید بسیار خوبی در تهران هستند.
من دقیق نمی تونم کمکت کنم اما ببین آموزشگاه زیر چطوره، زنگ بزن شاید آدرس جاهای دیگه رو هم بتونی ازشون بگیری:

توی این آموزشگاه نی زار، شاهو عندلیبی پسر جمشید عندلیبی مدرس نی هست.

موفق باشی

alishafigh
Monday 7 January 2013, 11:48 PM
آقا m-t متشکرم ازت
این آموزشگاه خیلی ازم دوره اما بازم ممنون زنگ میزنم ببینم جایی نزدیک ترا پیدا میشه کرد.
شما احیاناً کسی از دوستان فروم نیس که بتونی معرفیش کنی من برم ازش آمار بگیرم
اخه فروم کلا نی کسی نمیاد خلوته !!!
با تشکر

M_T
Tuesday 8 January 2013, 10:30 AM
آقا m-t متشکرم ازت
این آموزشگاه خیلی ازم دوره اما بازم ممنون زنگ میزنم ببینم جایی نزدیک ترا پیدا میشه کرد.
شما احیاناً کسی از دوستان فروم نیس که بتونی معرفیش کنی من برم ازش آمار بگیرم
اخه فروم کلا نی کسی نمیاد خلوته !!!
با تشکر

مجتبی هستم، خواهش می کنم.

الان متأسفانه نی نواز تهرانی فعالی در سایت نداریم.

حالا من اجالتا لیست آموزشگاه های موسیقی در تهران رو بهت میدم، شما با اونایی که بهت نزدیکه تماس بگیر و ببین کدوماشون کلاس آموزش نی دارند.

این لینک لیست آموزشگاه ها:

موفق باشید

alishafigh
Wednesday 9 January 2013, 09:23 PM
مجتبی هستم، خواهش می کنم.

الان متأسفانه نی نواز تهرانی فعالی در سایت نداریم.

حالا من اجالتا لیست آموزشگاه های موسیقی در تهران رو بهت میدم، شما با اونایی که بهت نزدیکه تماس بگیر و ببین کدوماشون کلاس آموزش نی دارند.

این لینک لیست آموزشگاه ها:

موفق باشید
آقا مجتبی مرسی

farshidmtl
Tuesday 15 January 2013, 08:24 AM
سلام دوستان
نقش اون سر برنجی نی چی هست؟ سر برنجی ته ساز رو میگم نه اونجایی که دهن قرار میگیره!!!

M_T
Tuesday 15 January 2013, 10:55 AM
سلام دوستان
نقش اون سر برنجی نی چی هست؟ سر برنجی ته ساز رو میگم نه اونجایی که دهن قرار میگیره!!!

سلام

من فکر می کنم هم جنبۀ تزئینی داره و هم جنبۀ حفاظتی و پیشگیری از شکستگی، خوردگی و ... . :am

m.atfi
Tuesday 23 April 2013, 11:26 AM
سلام آقا در حد شروع نی
میتونم کمکتون کنم
البته حد ابتدایی ها من نه استادم نه هیچی ....
خواستی از غرب تهران در خدمتم...

hesabdar
Wednesday 24 April 2013, 11:58 AM
فک کردم خرابه

دوست عزیز برای آموزش ساز نی به صورت رایگان می توانید به وب تخصصی ساز نی مراجعه کنید . درس های رایگان آموزش ساز نی شروع شده است

- - - Updated - - -

سلام دوستان

اون ته برنجی واسه حفاظت ساز از شکستی هستشو البته زیبایی

alishafigh
Tuesday 7 May 2013, 08:09 PM
سلام آقا در حد شروع نی
میتونم کمکتون کنم
البته حد ابتدایی ها من نه استادم نه هیچی ....
خواستی از غرب تهران در خدمتم...
سلام و مرسی از پستت دوست عزیز
من چطور میتونم بهت زحمت بدم
اگه خودت لطف کنی و بهم پیام بدی و مواردی که مد نظرت هست رو مطرح کنی خیلی لطف کردی
با تشکر مجدد

m.atfi
Monday 13 May 2013, 07:17 AM
سلام و مرسی از پستت دوست عزیز
من چطور میتونم بهت زحمت بدم
اگه خودت لطف کنی و بهم پیام بدی و مواردی که مد نظرت هست رو مطرح کنی خیلی لطف کردی
با تشکر مجدد
سلام
براتون یه پیام دادم اگر هم نیاز به حضور باشه یه کلبه ای حقیقتا محقر دارم بفرمایید در خدمت هنرمندان هستیم

mobta
Tuesday 21 May 2013, 01:08 PM
آقا لطفا" بگید که من میتونم به صورت خود اموز نی را یاد بگیرم یا نه

M_T
Tuesday 21 May 2013, 06:10 PM
آقا لطفا" بگید که من میتونم به صورت خود اموز نی را یاد بگیرم یا نه

در کل باید بگم که میشه اما نه به این سادگی ها.
بستگی به استعداد و تمرین خودتون داره.
صدا در آوردن از نی ایرانی ممکنه هفته ها یا ماه ها طول بکشه.

به هر اگه واقعا دنبال یادگیری نی و عاشق اون هستید بهتره کلاس برید.

موفق باشید

mobta
Tuesday 21 May 2013, 09:59 PM
لطفا" میشه راهنمای کنید که چگونه صدای غیث را از ساز در بیاورم

mahdi_norouzi
Thursday 23 May 2013, 08:19 AM
سلام.....در اوردن صدای غیث باید بعد ماه ها تمرین روی صدا های بم و اوج صورت بگیره وبه صورت تجربی با فشار هوای بیشتر وحرکت جزیی زبان..........ممنون........

- - - Updated - - -

سلام.....در اوردن صدای غیث باید بعد ماه ها تمرین روی صدا های بم و اوج صورت بگیره وبه صورت تجربی با فشار هوای بیشتر وحرکت جزیی زبان..........ممنون........

bluestar66m
Saturday 25 May 2013, 05:44 PM
با سلام.در صورت نیازمندی به کوک های مختلف نی استاد محمدعلی منجزی به این ایمیل پیام بدید.نی ها 100% تضمین شدهستن درصورت اینکه تاییدشون نکردید میتونید تا 24 ساعت بعداز خرید پستی,برش گردونید.قیمتش بالاس اما می ارزه

rahmat1991
Sunday 17 November 2013, 03:25 PM
سلام
منم میخام تازه یاد بگیرم از دوستان کسی هست که همین جا آموزش بده مثلا با تصویر
صدای نی رو در اوردم میخام آهنگ زدن رو یاد بگیرم مثل آهنگی که تو تعزیه ها میزنن و ...

M_T
Sunday 17 November 2013, 05:46 PM
سلام
منم میخام تازه یاد بگیرم از دوستان کسی هست که همین جا آموزش بده مثلا با تصویر
صدای نی رو در اوردم میخام آهنگ زدن رو یاد بگیرم مثل آهنگی که تو تعزیه ها میزنن و ...

سلام در اینجا You can see links before reply آموزش تصویری ساز نی موجود هست.

soozney
Monday 18 November 2013, 06:55 AM
دوست عزیز اگه می خوایین صدای نی رو در بیاریین و سریع تو صداسازی نی پیشرفت کنین بنده شما رو راهنمایی می کنم چون خودم بدون استاد نی رو یاد گرفتم و راه حل خوبی برای این کار دارم

smmj
Tuesday 19 November 2013, 10:42 AM
اگه از بچه هایی که میخوان صدای نی و در بیارن کسی شرق تهران باشه منم میتونم کمکش کنم تو ماهای اولیه شروع که ببینه آیا این سازو دوس داره و میتونه ادامه بده یا نه
خودم ام تهرانپارس میشینم
به امید اینکه این راه دشوار هموارتر شه و نی ام با همت عزیزا و علاقه منداش بیشتر مورد توجه و رواج قرار بگیره

M_T
Thursday 21 November 2013, 07:07 PM
اگه از بچه هایی که میخوان صدای نی و در بیارن کسی شرق تهران باشه منم میتونم کمکش کنم تو ماهای اولیه شروع که ببینه آیا این سازو دوس داره و میتونه ادامه بده یا نه
خودم ام تهرانپارس میشینم
به امید اینکه این راه دشوار هموارتر شه و نی ام با همت عزیزا و علاقه منداش بیشتر مورد توجه و رواج قرار بگیره

سید من تهران نیستم ولی دوست دارم بیام و بشینم باهات بحث موسیقایی بکنم چون شخصیت محقق و علمی خوبی داره بخصوص اینکه در مورد موسیقی عربی هم مطالعه کردی و این وجوه مشترک ما رو می کنه دو تا: 1- نی 2- موسیقی عربی

ارادتمند
مجتبی

smmj
Thursday 21 November 2013, 07:53 PM
سید من تهران نیستم ولی دوست دارم بیام و بشینم باهات بحث موسیقایی بکنم چون شخصیت محقق و علمی خوبی داره بخصوص اینکه در مورد موسیقی عربی هم مطالعه کردی و این وجوه مشترک ما رو می کنه دو تا: 1- نی 2- موسیقی عربی

ارادتمند
مجتبی

لطف داری مجتبی جان. منم خیلی خوشحال میشم از دانش و زحمات دوست به این خوبی خارج دنیای مجازی ام استفاده کنم. ولی راستشو بخوای واسه اینکه سوء تفاهم نشه من اصن تو موسیقی چندان سررشته ندارم. نه ایرانی نه عربی نه جهانیش. سوادم ام به اون پستایی که گهگدار گذاشتم نسنج. آخه واسه حفظ آبرو بیشتر چیزایی رو که اینور اونور بهش برخورد کردم فقد اینجا انتقال دادم یا اینکه قبلش نظر یه آدم با سوادو خواستم. والا راستش خودمم بعضیاشو نمیفهمم چی چی ان. اما عوضش اگه فرصتی بشه که از دونسته های شما عزیزا استفاده کنم مطمئنم کلی به نفعم تموم میشه. فوقش من گوش میدم و توام هی می گی و می گی تا بالاخره بره تو کلم. پس اگه فرصتی دست داد استقبال میکنم.

M_T
Thursday 21 November 2013, 11:15 PM
لطف داری مجتبی جان. منم خیلی خوشحال میشم از دانش و زحمات دوست به این خوبی خارج دنیای مجازی ام استفاده کنم. ولی راستشو بخوای واسه اینکه سوء تفاهم نشه من اصن تو موسیقی چندان سررشته ندارم. نه ایرانی نه عربی نه جهانیش. سوادم ام به اون پستایی که گهگدار گذاشتم نسنج. آخه واسه حفظ آبرو بیشتر چیزایی رو که اینور اونور بهش برخورد کردم فقد اینجا انتقال دادم یا اینکه قبلش نظر یه آدم با سوادو خواستم. والا راستش خودمم بعضیاشو نمیفهمم چی چی ان. اما عوضش اگه فرصتی بشه که از دونسته های شما عزیزا استفاده کنم مطمئنم کلی به نفعم تموم میشه. فوقش من گوش میدم و توام هی می گی و می گی تا بالاخره بره تو کلم. پس اگه فرصتی دست داد استقبال میکنم.

شکسته نفسی میکنی... إنشاءالله اگر مجالی شد مزاحم میشم و قبلش حتما هماهنگ میکنم.

stalker1979
Thursday 12 December 2013, 01:28 AM
من شخصاً نزدیک دو سال پیش استاد احسان عابدی آموزش می دیدم. از ایشون خیلی راضی بودم.

M_T
Thursday 12 December 2013, 06:36 PM
من شخصاً نزدیک دو سال پیش استاد احسان عابدی آموزش می دیدم. از ایشون خیلی راضی بودم.

سلام

ازشون بپرس با استاد فواد عابدی نسبتی ندارند؟ نی و فلوت کار می کنند...