PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یاد گرفتن ویولن سل در 22 سالگی

Musketeer
Saturday 7 August 2010, 07:44 PM
سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی:30:

سوالم این هست که کسی که هیچ آشنایی با هیچ سازی نداره، میتونه از سن 22 سالگی شروع به یادگرفتن ویولن سل بکنه؟ منظورم اینه میدونم شدنیه! همونطور که پریدن زیر ماشین هم شدنیه!! منظور این هست که فایده ای داره یا نه؟:106:

پیشاپیش خیلی ممنونم

fatemeh.1994
Saturday 7 August 2010, 08:04 PM
درود

قطعا فايده داره !
(يه جوري ميگين 22 سال ، انگار 220 سالتونه !{لوول})

موسيقي رو از هر زماني شروع كنيد به نتيجه ميرسه .مشروط بر تلاش و پشتكار و البته علاقه .

پاينده باشيد...

panii60
Saturday 7 August 2010, 09:15 PM
همش بستگی به تلاش و علاقه شخص داره و هیچ ربطی به سن ندارهچه بسا بعضی ها که من باهاشون برخورد داشتم از سن خیلی کم شروع کرد اما خوب نوازندگی نمی کنند و بالعکس . ماهی روهر وقت از آب بگیری تازست!!!!!!!!!!

BaBak_ParSian
Saturday 7 August 2010, 09:24 PM
استاد من از 20 سالگی ویلن را شروع کرد و یمی از شاگردان استاد خرم است ایشان الان چنان ویلن می زنند که انگار عمری کار کردند خیلی هم شاگرد داره که اصلا جا هم نداره ولی تمرین زیاد داشته که اینطوری شده

Cellist
Saturday 7 August 2010, 09:29 PM
بهت نمیگم که آسونه اما اینو بدون که فقط با تمرین(حداقل روزی سه ساعت) میتونی به خوبی یاد بگیری...

Musketeer
Saturday 7 August 2010, 09:45 PM
WOW :43:

واقعا امیدوار شدم. فکر نمیکردم با این ضریب اطمینان شدنی باشه :39:
واقعا از همه ممنونم خیلی روحیه گرفتم :38:

خب حالا میشه یک لطفی کنید راهنمایی کنید چیکار کنم؟! یعنی دقیقا از کجا شروع کنم؟ مثلا برم کلاس موسیقی بگم چی؟ بگم می خوام ویولون سل یاد بگیرم که فکر نمی کنم بشه احتمالا اول باید یک چیزای دیگه ای به عنوان مبانی یاد بگیرم...

بازم ممنون:am

Mehrdadgh4
Saturday 7 August 2010, 09:56 PM

خب حالا میشه یک لطفی کنید راهنمایی کنید چیکار کنم؟! یعنی دقیقا از کجا شروع کنم؟ مثلا برم کلاس موسیقی بگم چی؟ بگم می خوام ویولون سل یاد بگیرم که فکر نمی کنم بشه احتمالا اول باید یک چیزای دیگه ای به عنوان مبانی یاد بگیرم...

اگه وضع ماليتون خوبه ..! اول يه كلاس سلفژ بريد

Cellist
Saturday 7 August 2010, 10:00 PM
اگه پیانو بزنی خیلی بهت کمک میکنه!

Musketeer
Saturday 7 August 2010, 10:07 PM
اگه وضع ماليتون خوبه ..! اول يه كلاس سلفژ بريد
مرسی از راهنمایی... فکر کنم یه همچین کاری باید کنم! حالا چرا اگه وضع مالیم خوبه مگه خیلی گرونه؟ :دی

اگه پیانو بزنی خیلی بهت کمک میکنه!
مرسی. انصافا اینم گزینه ی خوبی بود ولی من می خوام سعی کنم زود شروع کنم خود ویلن سل یاد بگیرم، حالا یکی دو سال هم برای یاد گرفتن پیانو صرف کنم خیلی ضدحال میشه ها؟ نمیشه؟ :10:

Cellist
Saturday 7 August 2010, 10:09 PM
نه ضد حال نمیشه.
پیانو و سلفژ که به من خیلی کمک کرد.

Musketeer
Saturday 7 August 2010, 10:13 PM
خب اگه تست شده هستش که دیگه حرفی توش نیست. میتونید راهنمایی کنید که کجا برم. کدوم آموزشگاه... تهران هستم

BaBak_ParSian
Saturday 7 August 2010, 10:17 PM

بابا عزیز شما هم یه چیزی فهمیدیا - مگه ویلنسل سازه که می خواهی بری اگه بری زده می شی همین ویلن رو بره که وسعتش خیلی زیاده ویلن سل خودتو بکشی فقط یه غر غری توش در بیاد

Cellist
Saturday 7 August 2010, 10:19 PM
بابا عزیز شما هم یه چیزی فهمیدیا - مگه ویلنسل سازه که می خواهی بری اگه بری زده می شی همین ویلن رو بره که وسعتش خیلی زیاده ویلن سل خودتو بکشی فقط یه غر غری توش در بیاد

آقای بابک من نمی خوام بحث کنما!!!
لطفا احترام خودتون و سازتون رو نگه دارید و به سازهای دیگه هم احترام بگذارید!
ممنون.

گل دختر
Saturday 7 August 2010, 10:37 PM
نیلوفر راست میگه!!
به ساز نباید توهین بشه.گرچه سازم ویلنسل نیست ولی باید جلوی کسی که توهین میکنه رو گرفت.
گرچه نیلوفر جون بهتر میتونه جواب بده ولی به نظر من مبانی رو همون فردی که ساز رو یاد میده باید آموزش بده. در ضمن شما هم که بچه ی 6 ساله نیستی بگیم برو کلاس ارف. کلاس سلفژ بهترین راه حله.
پس نتیجه میگیریم که یا خودت باید یاد بگیری یا مربیت آموزش میده. اصلا نگران این چیزا هم نباش . فقط برو جلو!!!

Blue_Danube
Saturday 7 August 2010, 10:38 PM
Musketeer عزیز شما به راحتی میتونین هر سازی که میخواین یاد بگیرین . ما یه استاد ریاضی 50 ساله داشتیم و از موقعی که دونست من و چند تا از دوستام ساز میزنیم تصمیم گرفت که ویولن کار کنه الان چند سالی میشه که نه تنها ویولن رو کار کرده بلکه شروع کرده به زدن سه تار . فقط به نظر من چند چیز تو ساز زدن مهمه یکی علاقه به ساز . دیگری تلاش و پشتکار خودت و در آخر استاد خوب . حالا یه سوالی چطوری به ساز ویولن سل آشنا شدی ؟ اگه کلیپی یا فیلمی یا توی کنسرت یا کسی رو دیدی که حرفه ای ساز میزده باید بهت بگم که فکر نکنی تو چند سال بتونی مثل اونا ساز بزنی . به نظر من اول برو صدای ویولن سل رو از نزدیک بشنو بعد ساز بخر (میتونی یه جلسه بری سر کلاس ویلنسل تو یکی از آموزشگاه ها )

AFRooGH
Saturday 7 August 2010, 10:50 PM
درود.
بابک جان از شما بعیده این حرف اصلا از کسی که خودش تو کار موسیقیه بعیده این حرف.
راستشو بخوای اولش که خوندم موندم همین طوری. و بعدش حسابی خندم گرفت خواهشن از این راهنمایی های چال میدونی نکنید تو این سایت.
سپاس.

korutzer
Saturday 7 August 2010, 10:58 PM
سلام
دوست من این خیلی بده که ما به سازی توهین کنیم
صدای ویلنسل بسیار زیبا و دلنشینه خیلی زیادتر از قرقر هم میشه باهاش اهنگ زد
فقط کافیه درک بالای موسیقی داشته باشیم.

Mohammad_ngml
Saturday 7 August 2010, 11:06 PM
با نظر blue danube موافقم. ویلون سل ساز آسونی نیست. وقتی میتونی ازش صدای دلنشینی در بیاری که حرفه ای باشی و اوایل کار ممکن دلسرد کننده باشه. پیشنهاد میکنم یه ماه امتحانی آموزش ببین که متوجه بشی استعداد داری یا نه.
دوستان چرا به همدیگه توهین میکنین؟ هرکسی نسبت به سازش تعصب داره. نمیشه که به همین راحتی آدم بگه ویلون سل سازه؟! پس ساز نیست؟ قرار نیست که تو دنیا فقط صدای ویلون به گوش انسانها برسه.

Khashayar
Saturday 7 August 2010, 11:17 PM
درود
خوب من هم چند تا مسئله رو میگم امیدوارم برای خیلی های دیگه مفید باشه...
ابتدا شما وقتی صحبت از یاد گرفتن میکنید به صورت خیلی ساده منظورتون فرا گیری هست...اما به صورت ژرف فراگیری رو در ذهنتون تجسم نمیکنید...
فراگیری چیه؟ خوب اموخت چیزی و رموز اون و مهارت پیدا کردن در اون و و و و درسته؟
خوب حالا طبق شیوه تحصیلی ما در ایران یا دیگر نقاط دنیا..و طبق تحصیل سایر چیز ها نمیشه فراگیری موسیقی رو هم سطح بندی کرد؟؟
مثلا شما برای این نقاشی رنگ روغن یا هر نقاشی دیگری رو آغاز کنید باید حتما طراحی قبلش یاد گرفته باشید که پرسپکتیو رو خوب بشناسید و همچنین مناظر و مرایا رو بدونید در مراحل بعدی رسپکتیو رو عمیق تر بخونید و یاد بگیرید و با جزئیات و رموزش ژرف تر اشنا بشید و ... اخر سر شما با بکار بردن این چیز ها در کنار تکنیک رنگ روغن میتونید نقاشی کنید...اما برای اینکه پیکاسو بشید باید چه کار کرد و چی یاد گرفت؟؟؟!!!!

در موسیقی هم دقیقا همینطوره...سلفژ و پیانو ... در یاد گیری ممکنه کمک کنه اما حتما ضروری نیست قبلش برید و سلفژ یاد بگیرید یا کلی هزینه کنید پیانو یاد بگیرید...
در حین یاد گرفتن چلو شما باید سلفژ هم کار کنید...اما پیانو ضروری نیست...
حالا با توضیحاتی که بالا دادم باید به همون مسئله ی سطح تو موسیقی اشاره کرد سوالی دارم شما میخواهید یک نوازنده ی ویرتئوز ویولون سل بشید؟؟
یا میخواهید در سطح مهمونی گرم کردن یاد بگیرید(مثل خیلی ها) یا میخواهید یک نوازنده ی قابل قبول باشید که ما بهشون میگیم نوازندگان متوسط....؟؟؟؟؟
در تمام این سطوح هم از همین الان میتونید اقدام کنید اما مسیر هر کدوم خیلی متفاوته...
شما برای نوازنده ی ویرتئوز شدن حداقل نیاز به روزی 6 ساعت تمرین دارید..
برای نوازنده ی مهمونی گرم کن یا همون مطرب و .. خودمون روزی نیم ساعت هم بسته...و برای نوازنده ی متوسط روزی حدودا حداقل دو ساعت تمرین مفید نیاز دارید..
تعداد سالها هم همینطور حساب کنید و نوع تمرینات هم سختی و آسونیش رو هم خودتون حساب کنید دیگه...
پش هر کاری شدنیه اما بستگی داره شما چی میخواهید ببشید و به کجا میخواهید برسید...بعد از این مسیرتون رو مشخص کنید...
ویولون سل هم سازی بسیار گسترده هست و خوب از ساز های سخت و نیاز به درک بالائی داره...

از بعضی دوستان واقعا تعجب میکنم راجع به این ساز بعضی نظرات و حرف هائی میزنند که ادم به موزیسین بودنشون شک میکنه...
جنگ زرگری مگه بگیم این ساز به درد نمیخوره اون یکی ساز خوبه؟؟؟
مگه دبستانه بگیم مداد من سوسماریه پر رنگه مال تو ایرنیه کم رنگه؟؟؟؟
تعجب کردم بسی زیاد.....
خواهشا اگر راهنمائی میکنید درست و علمی راه نمائی کنید که به درد مخاطب بخوره این حرف ها برای مخاطب چیز تازه و بدرد بخوری نداره..
هر سازی محترم و ارزش منده چون موسیقی محترم و ارزشمنده اگر به سازی بی احترامی میکنید نشانه ی اینه که به موسیقی و خدتون بی احترامی کردید...نه به اون ساز!!!!
امیدوارم دیگه این چیز های خنده دار رو نبینم ..لوووول
مبحثی هم که باز کردم بسیار طولانی هست و من خلاصه ای پراکنده گفتم اگر فرصتی شد مفصل مینویسم در موردش با ذکر منابع و مدارک..
خوش باشید

Khashayar
Saturday 7 August 2010, 11:24 PM
درود
دوستان لطفا باز از بحث خارج نشید...
به موضوع اصلی تاپیک بپردازید...
این دعوا ها رو ببرید در جای دیگر ...
فقط در یک جمله به خیلی ها جواب میدم و بعد از این پست من هر پست نا مربوطی حذف میشه و اخطار داده میشه.
فرزانگان سخن نمی گویند، بلکه با استعدادان سخن می گویند و تهی مغزان بگو مگو می کنند.
کونگ تین گان

Mohammad_ngml
Saturday 7 August 2010, 11:43 PM
آقای آشوی عزیز لااقل پستمو ویرایش میکردی. همش انتقاد نبود!

BaBak_ParSian
Saturday 7 August 2010, 11:45 PM
درود
دوستان لطفا باز از بحث خارج نشید...
به موضوع اصلی تاپیک بپردازید...
این دعوا ها رو ببرید در جای دیگر ...
فقط در یک جمله به خیلی ها جواب میدم و بعد از این پست من هر پست نا مربوطی حذف میشه و اخطار داده میشه.
فرزانگان سخن نمی گویند، بلکه با استعدادان سخن می گویند و تهی مغزان بگو مگو می کنند.
کونگ تین گان
:37: :violinplay3: :am :41: :43: :5::36::16:

Musketeer
Sunday 8 August 2010, 09:57 AM
خیلی ممنون دوستان.

راستش من هیچوقت فکر نکردم که نوازنده ی حرفه ای بشم. یعنی شغلم این بشه. برای خودم میخواستم یاد بگیرم، نه اینکه تو مهمونی بزنم تا بقیه سرگرم بشن! و نه برای امرار معاش... و خب با اطمینان میتونم بگم بین همه ی سازها به ویولن سل علاقه دارم.

اینطور که من فهمیدم باید یک آموزشگاه موسیقی پیدا کنم و کلاس سولفژ برم، بعد از اینکه با نتها آشنا شدم خود ساز رو شروع کنم.. درسته دیگه؟
خب حالا آموزشگاهی هست که پیشنهاد کنید؟

بازم ازتون ممنونم واقعا خیلی روحیه گرفتم

BaBak_ParSian
Sunday 8 August 2010, 10:23 AM
خیلی ممنون دوستان.

راستش من هیچوقت فکر نکردم که نوازنده ی حرفه ای بشم. یعنی شغلم این بشه. برای خودم میخواستم یاد بگیرم، نه اینکه تو مهمونی بزنم تا بقیه سرگرم بشن! و نه برای امرار معاش... و خب با اطمینان میتونم بگم بین همه ی سازها به ویولن سل علاقه دارم.

اینطور که من فهمیدم باید یک آموزشگاه موسیقی پیدا کنم و کلاس سولفژ برم، بعد از اینکه با نتها آشنا شدم خود ساز رو شروع کنم.. درسته دیگه؟

بازم ازتون ممنونم واقعا خیلی روحیه گرفتم
درود - اگه تهران هستید برید اموزشگاه ترانه - چون بهترنی اموزشگاه کشور است

Khashayar
Sunday 8 August 2010, 10:34 AM
درود

خیلی ممنون دوستان.

بازم ازتون ممنونم واقعا خیلی روحیه گرفتمخوب پس شما یک مسیر میانه و معتدل رو پیش بگیرید روزی یکی دو ساعت تمرین با شیوه ی اموزش خوب و استاندارد بعد از سه سال شما نوازنده ی قابل قبولی میشید...
نه نیازی نیست برید سلفژ الان...
نظر شخصی من اینه که بعد از اینکه یک ترم(12 جلسه) پیش معلم ویولون سل رفتید و با استایل و گرفتن ارشه و آرشه کشی مقدماتی و پوزیشن اول و تئوری مقدماتی و خوندن کلید فا و .. آشنا شدید در کنار فراگیری چلو پیش معلم سلفژ هم برید و این دو تا رو با هم ادامه بدید...
باز هم من نظرم اینه که اگر معلم خصوصی و معتبر پیدا کردید بهتره تا اموزشگاه...سیستم اموزش گاه ها ی ایران معلوم دیگه اول پول بعد وقت کشی بعد یاد دادن!!!!!
اما باز اگر معلم خوب پیدا نکردید به صورت خصوصی برید پیشش و یا از پس هزینه اش بر نمیاید آموزش گاه خوب بهتر از هیچی هست...و جواب شما رو خواهد داد..
اموزشگاه ترانه هم خوبه...
نکته دیگه که حتما بعد از چند ترم راجع بهش تصمیم بگیرید سبک موسیقیتون هست...ببینید میخواید کلاسیک کار کنید،ایرانی،جاز و بلوز یا ...خیلی مهمه...
ساز خوب هم بخرید...
خوش باشید

Musketeer
Sunday 8 August 2010, 11:24 AM
بسیار عالی خیلی سپاسگزارم

خب معلم خصوصی از کجا پیدا کنم حالا؟! این خیلی سخت تر شد به نظرم :دی

Khashayar
Sunday 8 August 2010, 11:33 AM
درود

خب معلم خصوصی از کجا پیدا کنم حالا؟! این خیلی سخت تر شد به نظرم :دیمیشه با پرس و جو معلم های خوبی پیدا کرد...
تو همین سایت بپرسید دوستان معلم هائی که میشناسند معرفی میکنند...بعضی معلم ها که در حقیقت استاد هستند که معروفند مثل آقای قربانی اما هزینه کلاسهاشون خیلی گرونه و معمولا به سختی شاگرد قبول میکنند.(و معمولا شاگر مبتدی قبول نمیکنند)
ولی از قدیم گفتن جوینده یابنده است...
شما هم تو آمزشگاه ها بگردید برای پیدا کردن اموزشگاه خوب و معلم خوب هم خارج از اموزشگاه ها و از دوست و آشنا و این سایت...
حتما به نتیجه میرسید..
پاینده باشید

Cellist
Sunday 8 August 2010, 11:51 AM

خب معلم خصوصی از کجا پیدا کنم حالا؟! این خیلی سخت تر شد به نظرم :دی

راستش من واسه شروع،آموزشگاه پارس رو بهت معرفی می کنم.
با اینکه خودم ساکن تهران نیستم اما تعریف این آموزشگاه رو زیاد شنیدم که اساتید خوبی هم داره.
اگه انشاا... به مراحل حرفه ای رسیدی،همون طوری که جناب آشو گفتند،پیش اساتید بزرگی مثل استاد قربانی،استاد اسماعیلی،استاد تویسرکانی و ... ساز زدن رو ادامه بدی...

sd_34
Sunday 8 August 2010, 12:48 PM
زنده باد blue danube