PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام نوع سیم سنتور؟

Bloody_Diamond
Monday 9 August 2010, 07:13 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز.
می خواستم بدونم از نظر شما سیم سنتور نوع ایرانی بهتره یا آلمانی؟
و می خواستم بیینم که سیم هرچه نرم تر باشه بهتره یا محکم تر؟

نظر من در مورد سیم های ایرانی هست چون سیم های ایرانی نرم تر هستش و برا تعویض سیم خیلی راحت تر هستم ولی سیمهای آلمانی چون محکم تر هستند نمیشه راحت سیم رو تعویض کرد.

اگه دوستان نظرشون رو بدند ممنون میشم.

Mezrab
Monday 9 August 2010, 07:34 PM
سیم های آلمانی بهتر هست، اما خوب انعطاف سیم های ایرانی هم خوبه..در ثانی فرقی تو تعویض ندارند! فقط مضراب خور شدن سنتور بیشتر و آدم از مضراب زدن بیشتر لذت میبره!

Bloody_Diamond
Monday 9 August 2010, 09:12 PM
میشه لطف کنید نحوه ی تعوض سیم رو به طور کامل توضیح بدین؟
ممنون

Mezrab
Monday 9 August 2010, 09:23 PM
میشه لطف کنید نحوه ی تعوض سیم رو به طور کامل توضیح بدین؟
ممنون
تعویض سیم رو نمیشه به شکل نوشتاری گفت، باید از استادتون و یا یک سازنده بپرسید، یا اینکه یک نفر به طور تصویری قرار بده، چون تعداد پیچ هایی که به حلقه سیم میدید و نحوه مرتب پیچوندن اون دور گوشی مهم هست. اگر فرصت کنم تو یه تاپیک آموزشش رو خواهم نوشت.

farid_64
Monday 9 August 2010, 11:08 PM
دوست عزیز یک نکته
سعی کن وقتی سیم ها رو عوض میکنی همرو عوض کنی وگرنه سیم های قدیمی که به مرور تحت فشار و ضربه بودن نازکتر می شن و صدای سیم ها همخوان نخواهد بود .
سیم هایی که تو بازار عرضه می شه معمولا باهم تفاوت دارن حتما از یه کلاف استفاده کن اکه دیدی سیم هات موقع کوک تو همون تعویض پاره مشه یکم بم تر کوک کن .
یه چیزم خیلی حواست باشه یه جور بشین که اگر خدایی نکرده سیم پاره شد تو مسیره چشم نباشه .

t7mit2010
Sunday 13 July 2014, 01:42 PM
سلام دوستان.می خواستم بدونم کسی سیم زرد نمره 050 جایی سراغ داره که بتونم تهیه کنم؟چون یه ساز 14 خرک سفارش دادم که از بخش بیس ساخ بزرگتر شده و واسه نت های بم نیاز به سیم با فطر بیشتر دادره که نتونستم گیر بیارم.ممنونم دوستان اگه سراغ دارین بهم بگین.

khark11
Saturday 27 December 2014, 09:02 PM
چطوري بايد فهميد سيمي كه رو سنتورم هست ايرانيه يا آلماني؟ نشونه خاصي داره؟