PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آثار استاد اردوان کامکار

mit2007
Tuesday 10 August 2010, 09:13 PM
سلام تو این تاپیک می خوام برخی آثار استاد اردوان کامکار رو قرار بدم...
واسه اولین ارسال کلیپ تکنوازی زیبا و معروف نوا رو قرار میدم...
نوا (You can see links before reply)

SOLAIEN
Tuesday 10 August 2010, 10:20 PM
با سلام خدمت همه ی سنتوری ها ...
خیلی خیلی ممنون از این که این تاپیک رو باز کردید ... مطمئنا خیلی مفید می تونه باشه ...
من نمونه کار و نت خیلی از استاد اردوان کامکار دارم و تا جایی که بتونم در هر چه پر بار تر شدن این تاپیک کمک می کنم ...
دانلود قطعه صوتی کلیپ بالا (You can see links before reply)

mit2007
Monday 16 August 2010, 09:13 PM
قطعه ی معروف و زیبای ماهی برای سال نو
ماهی برای سال نو (You can see links before reply)

ALI2323
Sunday 12 September 2010, 12:31 AM
مرسی اگه کسی 4مضراب شور از این استاد داره.. ممنون میشم برام بذاره..

ALI2323
Saturday 18 September 2010, 02:43 PM
دوستان سنتوری سلام... هم اکنون نیاز مند یاری سبزتان هستم... خواهشمندم اگه کسی قطعه صوتی یا تصویری اضطراب از استاد اردوان کامکار رو داره برای من بذاره که واقعا بهش نیاز مندم... مرسی دوستان

BaBak_ParSian
Saturday 18 September 2010, 02:48 PM
درود - من جدیدا یه خبری از اقای کامکار خوندم که تو مصاحبه ای خود به شدت از فیلم سنتوری اعلام نارضایتی کرده بود کلا تمامی موزیسینها از این فیلم انتقاد کردند اقای کامکار سنتور این فیلم را به زیبایی تمام اجرا کرده بود

SOLAIEN
Saturday 18 September 2010, 05:26 PM
دوستان سنتوری سلام... هم اکنون نیاز مند یاری سبزتان هستم... خواهشمندم اگه کسی قطعه صوتی یا تصویری اضطراب از استاد اردوان کامکار رو داره برای من بذاره که واقعا بهش نیاز مندم... مرسی دوستان

سلام ...
توی هاردم داشتم هم تصویریشو و هم صوتی اش را اگه عجله نداری تا فردا پیداش می کنم ...
ولی اگه عجله داری فعلا از اینجا (You can see links before reply) گوش بده ...
به اینجا (You can see links before reply)هم یه سری بزن ... مرسی

SOLAIEN
Saturday 18 September 2010, 05:41 PM
درود - من جدیدا یه خبری از اقای کامکار خوندم که تو مصاحبه ای خود به شدت از فیلم سنتوری اعلام نارضایتی کرده بود کلا تمامی موزیسینها از این فیلم انتقاد کردند اقای کامکار سنتور این فیلم را به زیبایی تمام اجرا کرده بود

بله این هم متن کامل صحبت های استاد اردوان کامکار : (ایسنا)

به گزارش ایسنا،‌اردوان کامکار که کار اجرای موسیقی ساز سنتور فیلم سینمایی «سنتوری» را بر عهده داشته است، بیان کرد: پخش بدون مجوز موسیقی فیلم «سنتوری» ضربه‌ی بزرگی به من زد و قصد دارم که به زودی آلبوم موسیقی این فیلم را منتشر کنم.
عضو گروه موسیقی «کامکارها» در گفت‌وگویی با خبرنگار بخش موسیقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) همزمان با انتشار نسخه‌ی مجوزدار فیلم «سنتوری»،یادآور شد: من تحت هیچ شرایطی قبول نمی‌کردم موسیقی این فیلم را بنویسم و شاید آقای داریوش مهرجویی یک سال در این باره با من صحبت می‌کرد و من تمایلی نداشتم. در این میان، تعدادی از شاگردان خودم را به او معرفی کردم و حتی از اساتید آن زمان «پرویز مشکاتیان» را برای اجرای سنتور این فیلم پیشنهاد کردم؛ اما باز که او برای تحقیق رفت، به نتیجه نرسید و تمایل داشت که من موسیقی فیلم را بنویسم و من هم چون سال‌ها با او دوست بودم، قبول کردم که این کار را انجام بدهم.
کامکار توضیح داد: اجرای موسیقی فیلم « سنتوری» کار بسیار غیرعادی در موسیقی فیلم به شمارمی‌رود، چون من باید در تمام صحنه‌ها حضور داشتم و این کار بسیار وقت می‌گرفت و مشکلات بسیاری را به همراه داشت. البته در برخی از صحنه‌ها من فقط نظارت داشتم، ولی با این وجود این کار هم، زمان‌بر بود.
این نوازنده‌ی سنتور درباره‌ی روند کار در اجرای موسیقی فیلم «سنتوری» بیان کرد: در ابتدای تصویربرداری قرار بود که من فقط به هنرپیشه (بهران رادان) یاد بدهم که چگونه این قطعات را بنوازد که اصلا امکان‌پذیر نبود و بعد تصمیم گرفتیم که فقط فیگورهای نوازندگی را به او بیاموزم که این هم کاری سخت و زمان‌بر بود. بنابراین قرار شد که نماهای نزدیک را خود بنوازم و باز مجبور شدم که وقت بیشتری را بر روی تصویربرداری این فیلم بگذارم.
عضو گروه موسیقی «کامکارها» درباره آواز «محسن چاووشی» به عنوان خواننده قطعات فیلم «سنتوری» گفت: من در انتخاب خواننده نقشی نداشتم و این انتخاب خودشان بود. البته محسن چاووشی خواننده نازنینی است ولی من تحت هیچ شرایطی حاضر نیستم که روزی من ساز بزنم و او بخواند. جزء محالات است. من فقط به خاطر شخص داریوش مهرجویی این کار را انجام دادم چون اساسا سبک کار ما دو نفر با یکدیگر متفاوت است.
اردوان کامکار درباره آهنگسازی برای این فیلم تصریح کرد:من باید رابطه‌ای بین موسیقی پیشرفته سنتی ایران و موسیقی درجه سه پاپ پیدا می‌کردم. به عبارتی باید این فیلم موسیقی عامه‌پسندی داشت ولی در عین حال کاری خارق العاده بود.
وی ادامه داد: این نوع آهنگسازی را سناریوی فیلم «سنتوری» نیاز داشت. به عبارتی هنرپیشه‌ی نقش اول این فیلم، به خاطر نوازندگی فوق‌العاده‌اش در سنتور معروف بود و او اصلا خواننده نبود. بلکه برای پول درآوردن در هنگام نوازندگی سنتور، آواز می‌خواند.
این هنرمند تصریح کرد:من می‌خواستم این کار به نحو احسن انجام شود و بنابراین به مهرجویی فرصت دادم که در این‌باره تحقیق کند. چون نخواستم حق نوازنده سنتور دیگری را ضایع کنم و سبک کار من هم به گونه‌ای نیست که بخواهم موسیقی پاپ درجه سه یا چهار کار کنم.
این نوازنده سنتور با اشاره به اینکه موسیقی فیلم «سنتوری» به صورت غیرمجاز در بازار پخش شد به ایسنا گفت: این کار ضربه بزرگی به حق و حقوق من زد. در حالی که هرگز چنین ضربه‌ای به حق و حقوق کارگردان و یا تهیه‌کننده این فیلم وارد نشد و من هنوز نمی‌دانم که چه کسی این آلبوم را وارد بازار کرد. چون مستر این موسیقی فقط پیش من و تهیه‌کننده‌ی فیلم (زنده یاد فرازمند) بود و هیچ کس دیگری مستر این موسیقی را نداشت و مطمئنا من که کار خودم را خراب نمی‌کنم و زحمتم را به باد بدهم. نمی‌دانم چگونه این موسیقی وارد بازار شد و نمی‌خواهم هم به دنبال مقصر بگردم.
عضو گروه موسیقی کامکارها ادامه داد: به هر حال، این کار ضربه بزرگی به من زد. چون من در فیلم «سنتوری» دستمزد درخور شخصیتم نگرفتم و صاحب امتیاز اثر نیز خودم هستم و قصد داشتم که بعد از اخذ مجوز فیلم، آن را به صورت آلبوم منتشر کنم.
اردوان کامکار ادامه داد: البته مجوز انتشار این آلبوم را دریافت کردم و تا ۱۰ روز دیگر موسیقی این فیلم وارد بازار موسیقی می‌شود اما به اعتقاد من تا حدودی جذابیت اولیه‌اش را از دست داده است، چون کار لو رفته و فقط قاچاقچی از این کار سود برد و اتفاق مخوفی بود.
او در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره‌ی مدت زمان فیلمبرداری فیلم «سنتوری» یادآور شد: کار از اول زمستان شروع شد و اول بهار نیز به پایان رسید و من هم به غیر از برخی صحنه‌های کوچک، برای فیلمبرداری تمام صحنه‌ها می‌رفتم. البته وقتی مخاطب، فیلم را نگاه می‌کند به ریزه‌کاری‌هایش توجه نمی‌کند ولی واقعیت اینگونه بود که هیچ یک از بازیگران این فیلم که موسیقی می‌نواختند، با این کار آشنا نبودند و موسیقی کار باید به دو صورت زنده و ضبط شده در صحنه اجرا می‌شد.
کامکار درباره نوازندگی بهرام رادان در فیلم «سنتوری» نیز گفت: رادان نوازندگی سنتور را بلد نبود، ولی بازیگر بااستعدادی بود و توانست فیگورها را یاد بگیرد، البته آن هم صد در صد نشد و در برخی از صحنه‌ها معلوم است.
این هنرمند درباره وضعیت موسیقی فیلم در ایران گفت: موسیقی فیلم در ایران درسطح فاجعه است؛ البته شاید شرایط این شکل را حاکم کرده است. گاه بر حسب نیاز و جبر زمانی، کم و کاست‌هایی در موسیقی فیلم دیده می‌شود برای مثال در هنگام ساخت موسیقی فیلم، گاه مجبور می‌شویم که از نرم‌افزارهای کامپیوتری استفاده کنیم، اما اینکه به یک موسیقی نازل، آسمانی بگوییم فاجعه است.
او افزود: دلیل اینکه کمپانی‌های سینمایی بزرگ و هالیوود در کارشان موفق هستند، این است که به کارهای موسیقی فیلم بسیار اهمیت می‌دهند. من چندی پیش برای یک فیلم در کشور ترکیه یک موسیقی پنج دقیقه‌ای ساختم که به اندازه کل بودجه فیلم «سنتوری»، دستمزد گرفتم و تمام تلاشم را کردم که بهترین کارم را ارائه دهم.
اردوان کامکار درباره اینکه آیا حاضر است یکبار دیگر برای فیلم‌هایی موسیقی بسازد و در سینمای ایران فعالیت کند، گفت: اگر فیلمی به لحاظ هنری برای من نکته‌ی مثبتی داشته است

ALI2323
Saturday 18 September 2010, 11:31 PM
سلام ...
توی هاردم داشتم هم تصویریشو و هم صوتی اش را اگه عجله نداری تا فردا پیداش می کنم ...
ولی اگه عجله داری فعلا از اینجا (You can see links before reply) گوش بده ...
به اینجا (You can see links before reply)هم یه سری بزن ... مرسی
فرزان جان مرسی داداش واقعا از این سرعت عمت متحیر موندم... من توی وبلاگ خودت خیلی دنبالش گشتم ولی پیدا نکردم... برای همین تقاضا دادم... با هم ممنونم.. امید وارم بتونم جبران کنم..:41::am:41::am

ALI2323
Thursday 23 September 2010, 10:15 PM
سلام به همه سنتوری ها و علامندان به استاد اردوان...امروز من یه کلیپ تصویری از استاد آوردم که واقعا زیباست... قسمتی از آلبو ماهی برای سال نو هست که در شور اجرا میشه..حتما دانلود کنید..البته من هم از وبلاگ سیاه مشق گرفتم ولی به هرحال میذارمش...
You can see links before reply

ALI2323
Friday 24 September 2010, 11:26 AM
قطعه تصویری خاطره از استاد اردوان کامکار.. خیلی زیباست..تسلط استاد رو به وضوح میشه توی این قطعه دید...

ALI2323
Saturday 25 September 2010, 01:25 PM
این هم یک سه نوازی بسیار زیبا از استاد اردوان کامکار...سنتور

ALI2323
Sunday 26 September 2010, 02:07 PM
قطعه صوتی و بسیار زیبا ی رقص باد از آلبوم بر فراز باد...

ALI2323
Sunday 26 September 2010, 02:08 PM
قطعه ای تصویری از استاد کامکار در اصفهان...

ALI2323
Sunday 26 September 2010, 02:09 PM
دوستان اگه کار های استاد اردوان رو دارید لطفا بذارید... همه منتظریم...

ALI2323
Sunday 3 October 2010, 10:46 PM
این یه کنسرت بسیار زیبا و اجرای قطعه زیبای خاطره

ALI2323
Sunday 3 October 2010, 10:47 PM
کنسرت اردوان کامکار در آوازبیات اصفهان.....

ALI2323
Sunday 3 October 2010, 10:48 PM
قسمتی از آلبوم ماهی برای سال نو در شور

ALI2323
Monday 4 October 2010, 08:44 PM
این هم اجرا صوتی قطعه زیبای رقص باد.....

peyman_n
Thursday 7 October 2010, 03:54 PM
قطعه تصویری خاطره از استاد اردوان کامکار.. خیلی زیباست..تسلط استاد رو به وضوح میشه توی این قطعه دید...

دوست عزیز
نت این ترانه ی زیبای استاد رو نداری

استاد همشهریه :41:

titan2000
Friday 9 September 2011, 04:19 PM
فول آلبوم دریا_اردوان کامکار (You can see links before reply)
تکنوازی نوا تصویری_اردوان کامکار (You can see links before reply)
رقص باد تصویری_اردوان کامکار (You can see links before reply)
بر فراز باد (You can see links before reply)
ماهی یرای سال نو (You can see links before reply)
علی سنتوری (You can see links before reply)

abbas_santor
Friday 22 June 2012, 04:29 PM
مرسی از انجمن بسیار زیباتون . خیلی چیزها بود که نیمدونستم . ولی الان یاد گرفتم . تشکر

rendhond
Thursday 27 September 2012, 09:44 AM
:41:

Aliyp
Thursday 27 September 2012, 12:24 PM
اگه کسی اجرای شیرعلی مردان رو از خود استاد داره بذاره اینجا ممنون میشم...خواهشا خیلی واجبه...

mohsen_blid
Friday 16 November 2012, 08:49 AM
دوستان یه سوال قطعه سنتوری در کدوم دستگاه هست؟

paris_k
Friday 16 November 2012, 06:33 PM
دوستان یه سوال قطعه سنتوری در کدوم دستگاه هست؟
شور

Arash-hadian
Sunday 24 March 2013, 10:45 PM
9294

آلبوم "ریــــز دانه های الماس" ، آخرین اثر اردوان کامکار منتشر شد.

دوستان عزیز لطف کنید جهت حمایت از هنرمندان ، نسخه ارجینال و اصلی را تهیه فرمایید.

نوروز خجسته!

Alux
Thursday 2 May 2013, 08:50 AM
دوستان کسی می دونه آهنگ دریا در کدام دستگاه هست؟
ظاهرا اصفهان هست ولی من اصفهان کوک می کنم کمی با آهنگی که می شنوم فرق داره

ممنون می شم اگه اطلاعاتی دارید راهنمایی بفرمایید

mit2007
Friday 24 May 2013, 07:10 PM
آره تو اصفهان (دو مینور) هر سه نت لا باید بمل کوک شه

burnbit
Thursday 20 June 2013, 02:54 PM

jahanshi
Thursday 1 August 2013, 05:53 PM
تشكر از همهي عزيزان عالي بود

sandan
Wednesday 4 September 2013, 11:27 AM
دوستان کسی می دونه آهنگ دریا در کدام دستگاه هست؟
ظاهرا اصفهان هست ولی من اصفهان کوک می کنم کمی با آهنگی که می شنوم فرق داره

ممنون می شم اگه اطلاعاتی دارید راهنمایی بفرمایید
هر سه تا "لا" بمل کوک میشه " سی " پشت خرک هم بمل کوک میشه و بقیه " سی" ها بکار اگه اشتباه نکنم و یادم نرفته باشه " می " اول هم در هر دو طرف سفید و پشت خرک بمل هستش البته مطمئن نیستم

- - - Updated - - -

کسی نت های البوم جدید استاد را نداره " ریز دانه های الماس " :17: