PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام دخترک...؟!

sarsabz
Thursday 12 August 2010, 05:30 PM
با اینکه سال ها از ساخت قطعه ی "دخترک ژولیده" توسط استاد قهار تار نوازی، "علینقی وزیری" میگذره، اما همچنان این قطعه نه تنها کم فروغ نشده، بلکه هر چند وقت یک بار اساتید و علاقمندان موسیقی بعد از استاد وزیری به اجرای این قطعه - با تنظیمی مجدد- میپردازند...
قصد من از ایجاد این تاپیک قرار دادن اجرا های مختلف از این شاهکار برای دانلود بعلاوه ی یک نظرسنجی راجع به زیبا ترین اجرا از نظر هنرمندان و هنرجویان نت آهنگی هست.
راستی هر کس که اجرای زیبای دیگه ای از این قطعه رو داره هم اینجا بذاره برای دانلود...
ممنون

ابتدا اجرای خود استاد وزیری با تار: You can see links before reply

اجرای گروه استاد پایور: You can see links before reply
اجرای اساتید علیزاده، مشکاتیان، رجبی: You can see links before reply
اجرای استاد مشکاتیان و گروه عارف: You can see links before reply
اجرای اساتید ظریف و اسماعیلی: You can see links before reply
اجرای جناب ساکت: You can see links before reply
اجرای آقایان سیامک آقایی، رجبی و خبازی: You can see links before reply

Blue_Danube
Thursday 12 August 2010, 11:15 PM
فقط اجرای استاد ظریف . وجدانن ظریف نواختن این قطعه رو . ولی هیچ کدوم از این اجراها اجرای گروهی استاد خودم نمیشه. فکر کنم این قطعه در چهارگاه باشه راستی اگه کسی نتشو داره بذاره

اینم اجرای این آهنگ در کنسرت چند ماه پیش استادم . فقط با گوشی ضبط کردم ببخشید اگه کیفیت پایینه
لینک دانلود :You can see links before reply

mahour.M
Friday 13 August 2010, 01:20 AM
من اجراي استاد وزيري رو دوست دارم... :1:

Blue Danube (You can see links before reply) عزيز، ميشه اسم استادتون رو بگيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رحمت الله بديعي هم با ويلن اجراش كرده، اونم خوبه.

Blue_Danube
Friday 13 August 2010, 02:12 PM
من اجراي استاد وزيري رو دوست دارم... :1:

Blue Danube (You can see links before reply) عزيز، ميشه اسم استادتون رو بگيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رحمت الله بديعي هم با ويلن اجراش كرده، اونم خوبه.

استاد من عارف روستایی هستش ولی کسایی که تو اون آهنگ بالا گذاشتم آونام استاد های من بوده اند مثلا نی رو استاد کورش بهرامی . کمانچه رو شهاب شهریاری و ...

AliB
Friday 13 August 2010, 04:12 PM
جالبه! دارم گوش میدم!
سونوریته ی ساکت واقعا افتضاحه! بماند حالات و کلیت اجراش هم هیچ ربطی به اصل قطعه نداره!
تا اینجا اجرای خود استاد وزیری رو شنیدم که می تونم بگم ترجمان حقیقی نام قطعه اجرای خود استاد وزیریست ...
و اجرای گروه استاد پایور رو ، که اونم خوب بود و البته بنا به ضرورت های گروه نوازی تمپوی پایین تری داشت .
اجرای مرحوم مشکاتیان و جناب علیزاده هم فوق العاده بود .
اجرای استاد ظریف رو هم دارم می شنوم ، خیلی تمیز و با سونوریته ی بسیار عالی زدن... منتها سرعتشون اندکی پایین تر هست.
اجرای آقایی و خبازی رو هم شنیدم! خوبه اما قابل قیاس با اجرای استاد مشکاتیان و علیزاده نیست!
اجرای گروه مشکاتیان هم در کار دستان ، یک شاهکاره ، بسیار تمیز و عالی با تنظیم بسیار زیبایی این قطعه رو اجرا کردن .
چند تا نکته رو بگم ، اول اینکه قیاس کارهای گروهی و دو نوازی و تکنوازی با هم شاید زیاد قیاس درستی نباشه چون اجرای تک ساز بصورت سولو یک جوره و دونوازی جور دیگه و برای گروه با سازهای بیشتر جور دیگه!
اما در کل ، هیچ کدوم به نظر من نتونستن به حالت استاد وزیری نزدیک بشن! واقعا این قطعه اصالت هایی در بطنش هست که جالب توجهه! مثلا استاد وزیری اساسا فرم و ریتم هایی که اجرا می کنن در قسمت های مختلف بسایر متفاوت هست با اجراهای بعدی ! اجرای استاد وزیری مبتنی بر شیوه و حالات قدمای تارنوازیست که کاملا حس میشه! و در اجراهای بعدی از اون حالات خبری نیست!
به نظر من در بخش گروهی اجرای گروه مشکاتیان عالیه! در بخش دو نوازی اجرای علیزاده و مشکاتیان و در بخش تک نوازی اجرای خود استاد وزیری !
مرسی از سرسبز عزیر برای این تاپیک خوب و نمونه کارهایی که گذاشتند ، برخیش برای من جالب توجه بود.

sarsabz
Friday 13 August 2010, 04:28 PM
اول اینکه قیاس کارهای گروهی و دو نوازی و تکنوازی با هم شاید زیاد قیاس درستی نباشه چون اجرای تک ساز بصورت سولو یک جوره و دونوازی جور دیگه و برای گروه با سازهای بیشتر جور دیگه!

من منظورم زیبایی و دلنشین بودن قطعه از نظر شنونده ست. یعنی بعد از لحاظ کردن نکات فنی (مثل اون نکاتی که شما اشاره کردی) بقیش به سلیقه فرد بر میگرده. که از اجرای سولو لذت میبره یا دو نوازی یا گروه.

ممنون از نظر پر بارتون

Blue_Danube
Friday 13 August 2010, 10:36 PM
جالبه! دارم گوش میدم!
سونوریته ی ساکت واقعا افتضاحه! بماند حالات و کلیت اجراش هم هیچ ربطی به اصل قطعه نداره!
تا اینجا اجرای خود استاد وزیری رو شنیدم که می تونم بگم ترجمان حقیقی نام قطعه اجرای خود استاد وزیریست ...
و اجرای گروه استاد پایور رو ، که اونم خوب بود و البته بنا به ضرورت های گروه نوازی تمپوی پایین تری داشت .
اجرای مرحوم مشکاتیان و جناب علیزاده هم فوق العاده بود .
اجرای استاد ظریف رو هم دارم می شنوم ، خیلی تمیز و با سونوریته ی بسیار عالی زدن... منتها سرعتشون اندکی پایین تر هست.
اجرای آقایی و خبازی رو هم شنیدم! خوبه اما قابل قیاس با اجرای استاد مشکاتیان و علیزاده نیست!
اجرای گروه مشکاتیان هم در کار دستان ، یک شاهکاره ، بسیار تمیز و عالی با تنظیم بسیار زیبایی این قطعه رو اجرا کردن .
چند تا نکته رو بگم ، اول اینکه قیاس کارهای گروهی و دو نوازی و تکنوازی با هم شاید زیاد قیاس درستی نباشه چون اجرای تک ساز بصورت سولو یک جوره و دونوازی جور دیگه و برای گروه با سازهای بیشتر جور دیگه!
اما در کل ، هیچ کدوم به نظر من نتونستن به حالت استاد وزیری نزدیک بشن! واقعا این قطعه اصالت هایی در بطنش هست که جالب توجهه! مثلا استاد وزیری اساسا فرم و ریتم هایی که اجرا می کنن در قسمت های مختلف بسایر متفاوت هست با اجراهای بعدی ! اجرای استاد وزیری مبتنی بر شیوه و حالات قدمای تارنوازیست که کاملا حس میشه! و در اجراهای بعدی از اون حالات خبری نیست!
به نظر من در بخش گروهی اجرای گروه مشکاتیان عالیه! در بخش دو نوازی اجرای علیزاده و مشکاتیان و در بخش تک نوازی اجرای خود استاد وزیری !
مرسی از سرسبز عزیر برای این تاپیک خوب و نمونه کارهایی که گذاشتند ، برخیش برای من جالب توجه بود.

خوب قطعا سازنده قطعه بهتر از هرکس دیگه میتونه اونو اجرا کنه ولی حیف از این که اون موقع زمان قدیم رو میگم سیستم ضبط دیجیتال نبوده و مثل الان کار ها با کیفیت ضبط نمیشدن . ولی در کل اجرای هوشنگ ظریف اجرای بسیار زیبا و دلنشینی هستش

BaBak_ParSian
Friday 13 August 2010, 11:12 PM
سپاس

BaBak_ParSian
Friday 13 August 2010, 11:14 PM
جالب بود سپاس

Avazekhan
Saturday 14 August 2010, 01:34 AM
من که کار استاد مشکاتیان وگروه عارف رو میپسندم...

r_a_m_i_n
Saturday 14 August 2010, 02:17 PM
مرسی از سرسبز عزیز بابت تاپیک
به نظر من اجرای آقای ظریف

faeze.
Sunday 22 August 2010, 01:03 AM
زيباست

mohsen1706
Monday 23 August 2010, 09:54 PM
با سلام به دوست عزیزم.
به نظر من تنظیمی که شادروان استاد مشکاتیان با گروه عارف انجام دادن این قطعه رو جور دیگر نمایان ساختند.

ممنون که منو قابل دونستید

sarsabz
Monday 23 August 2010, 10:48 PM
با سلام به دوست عزیزم.
به نظر من تنظیمی که شادروان استاد مشکاتیان با گروه عارف انجام دادن این قطعه رو جور دیگر نمایان ساختند.

ممنون که منو قابل دونستید
آره، من هم به همین اجرا رای دادم!
خواهش میکنم محسن جان
کم پیدایی...

rahim_nikzad550
Sunday 12 September 2010, 09:31 AM
همه خوب هستن.....

rootail
Sunday 12 September 2010, 10:50 AM
همه جالب بود

sarsabz
Sunday 12 September 2010, 10:59 AM
همه خوب هستن.....

همه جالب بود
این که همه ی کار ها زیباست نشون دهنده ی شاهکار بودن قطعه است. اما خوب هدف از این تاپیک نظر سنجی بهترین هست...

Naghshava
Sunday 7 November 2010, 02:00 PM
خود آقاي وزيري كه سازنده ي قطعه هستند و طبيعتا لحن و حس قطعه رو ادا كرده اند....
اما زيباترين و صحيح ترين اجراي مربوطه به اجراي استاد هوشنگ ظريف.... ايشون قطعه هاي وزيري رو زيبا و درست اجرا كردند مثل قطعه ي بند باز كه فوق العاده زيبا و با احساس اجرا كردند....
تا اونجا كه يادم مياد خود آقاي ظريف ميگفتند اين قطعه در چهارگاه re بوده و ايشون براي اولين بار به چهارگاه Do برگرداند....

Kamanche
Tuesday 9 November 2010, 12:27 AM
سلام . کاش اجراهای گروهی رو از تکنوازی ها جدا میکردید .
ولی در بین تکنوازی ها اجرای خود استاد و استاد ظریف و در بین اجراهای بیش از یک نفر من اجرای اساتید علیزاده مشکاتیان و رجبی رو خیلی دوست دارم . هر چند از تنظیم زیبای استاد مشکاتیان و اجرای گروه عارف هم نمی شه گذشت .
ممنون بابت تاپیک و نمونه های خوبی که قرار دادید .