PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : lمهر سنتور و قیمت ان

وحید عشق موسیقی
Sunday 15 August 2010, 12:43 AM
با سلام دوستان از اول نوازندگی چه سازهایی خریداری کردند و چه قیمت

وحید عشق موسیقی
Sunday 15 August 2010, 12:46 AM
اول از خودم شروع میکنم ساز اول من سنتور غزل اصفهان به قیمت 100 هزار تومان و بعد از اون سنتور میرزایی به قیمت 250 در سال 88 تهیه کردم دوستان خواهشا چشم و هم چشمی نشه از روی هوا قیمتها رو بیان کنند هدف این است ببینیم در این اشفته بازار با این همه سازنده سنتور چه میگذرد ممنون

vesall
Tuesday 17 August 2010, 06:08 PM
من یه سنتور از تبریز برا اوردند به قیمت 250 تومن و مدلشم نمیدونم. امضا هم ندارد!
چطوری بفهمم چیه ؟
در ضمن تو شرجی بندرعباس بعد از یک سال قوص برداشت :((

payam_vc
Wednesday 25 August 2010, 12:00 AM
من اول یه سنتور یک مهر از آقای صادقی گرفتم به قیمت 260 هزار تومان اما قبل از اینکه استفاده کنم با مشورت چند تن از اساتید پسش دادم...تازه فهمیدم چه کلاهی می خواست سرم بره....بعدش یه سنتور دو مهر ساخت استاد زارعی گرفتم که واقعا راضیم...واقعا ساز خوش صدایی هستش به قیمت 400 هزار تومان

mahooresantory
Saturday 4 September 2010, 08:48 PM
من خودم سازمو نگرفتم وقتی ثبت نام کردم وتئوری رو گذروندم با مشورت استادم یه ساز 900 تومنی سالاری رو قرار شد خودش برام بگیره که خیلی هم خوش صدای وهیچ مشکلی هم تا الان نداشته وخیلی دیر کوک در میکنه البته به دوستان مبتدی پیشنهاد میکنم که از اول یه ساز خوب بگیرن چون گوششون به صدای خوب عادت کنه وگوشششون خراب نشه.

vesall
Sunday 5 September 2010, 09:46 AM
میشه راهنمایی کنید اگر سال دیگه خواستم ساز بگیرم چه نکات مهمی رو رعایت کنم ؟ که مثل الان بعد از یک سال و خوردی، سنتورم تو شرجی بندر قوس بر نداره :(

malek24
Sunday 24 October 2010, 06:26 PM
من یه سنتور با مهر عشق از اصفهان به قیمت 160 تومن تازگیا خریدم و یه سنتور خیلی قدیمی هم دارم که نزدیک 20 ساله توی خونمون بوده و قیمتش نزدم واقعا صدای خوشی داره

mehdihooman
Sunday 24 October 2010, 06:50 PM
اولين سنتور من ثاقبي بود 180 تومن و دومين و آخرينش كار استاد راسخ بوده كه يك و نيم خريدمش .

mehdihooman
Sunday 24 October 2010, 06:51 PM
میشه راهنمایی کنید اگر سال دیگه خواستم ساز بگیرم چه نکات مهمی رو رعایت کنم ؟ که مثل الان بعد از یک سال و خوردی، سنتورم تو شرجی بندر قوس بر نداره :(

چوب ،‌سيمها ، گوشي ها ، مهمترين نكاتي هستند كه بايد اول بهش توجه كني و بعد اينكه سنتور رو بنا به مهرش نخري چون همه اساتيد سنتور خوب و بد دارند

mahdi_vahidi
Monday 25 October 2010, 12:26 PM
اولين ساز من درسال 78 بود كه توسط آقاي نطاق در مشهد ساخته شده بود با چوب گردوي 120ساله كه حدود شش ماهي طول كشيد تا از بين سازهاي ساخت ايشان اين سنتوربهترين درآمد با قيمت 70000 تومان.ساز دوم من هم ساخته ايشان مي باشد كه پارسال گرفتم 650000 تومان.البته نظير همين ساز در تهران 1.5 تا2 ميليون فروخته مي شود.

z_m
Monday 25 October 2010, 02:34 PM
سلام
من 1 ساله که سنتور میزنم سنتورم هم سالاری هستش به نظر خودم که خوبه و استادم هم وقتی دیدش، خیلی تعریف کردی که عجب ساز خوبی گیرت اومده و از این حرفا...
حالا من برام یه سوالی پیش اومد که مگه چند وقت به چند وقت باید ساز رو عوض کرد؟ اصلا باید عوض کرد؟ از کجا بفهمیم که کی باید عوض کرد؟ بعد یه چیز دیگه که میشه سازم رو به نقاط مختلف ببرم؟ یعنی منظورم اینه که من الان تو تهرانم میتونم مثلا ببرمش شمال؟

Mezrab
Tuesday 26 October 2010, 11:09 AM
سلام
من 1 ساله که سنتور میزنم سنتورم هم سالاری هستش به نظر خودم که خوبه و استادم هم وقتی دیدش، خیلی تعریف کردی که عجب ساز خوبی گیرت اومده و از این حرفا...
حالا من برام یه سوالی پیش اومد که مگه چند وقت به چند وقت باید ساز رو عوض کرد؟ اصلا باید عوض کرد؟ از کجا بفهمیم که کی باید عوض کرد؟ بعد یه چیز دیگه که میشه سازم رو به نقاط مختلف ببرم؟ یعنی منظورم اینه که من الان تو تهرانم میتونم مثلا ببرمش شمال؟
ساز اصولا نباید عوض بشه یا کنار بره! ساز اگر ساز خوبی باشه به مرور زمان خیلی بهتر و با ارزش تر هم میشه. اما اگر بد باشه نه.
شما وقتی به ساز جدید نیاز پیدا میکنی که حداقل ردیف دوره ابتدایی رو گذرونده باشی! اونوقت نیاز داری که هم زمان چند تا سنتور با کوک های مختلف داشته باشی، و یا اینکه نیاز به ساز خیلی خوش صدا تر و حرفه ای پیدا میکنی...وگرنه ساز عمر خاصی نداره که بعد 2 سال بندازیش دور!

اصولا ساز چون جنسش از چوب هست در مقابل رطوبت و تغییرات آب و هوایی حساس هست، اگر میرید شمال سعی کنید ساز تو جعبش باشه، مستقیم جلوی رطوبت و آب یا عوامل طبیعی قرار نگیره که ترک برنداره یا چوبش باد نکنه و ...

santoori_hooman
Thursday 10 March 2011, 08:59 AM
سلام به دوستان عزیز

بجه ها یه تاپیک جدید ایجاد کردیم که همه : اطلاعات و عکس و صدای سنتورشون اونجا بذارن تا همه چی کامل

باشه برای کسانی که خواستار خرید سنتور جدید هستن و برای بیشتر شدن اطلاعات خودمون. فکر میکنم طرح

جالبیه در ضمن یه نظر سنجی هم داره ( که خیلی مفیده ).

در بخش سنتور / بحث و گفتگوی فنی و نظرخواهی / نظرسنجی:مجموعه چند رسانه ای سنتور

به این حتما یه سر بزنید .

You can see links before reply

امیدوارم دوستان کمک کنند . سپاس