PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد سبک های پیانو

Bide_Majnoon
Monday 16 August 2010, 11:00 AM
بادرود فراوان

راستش من مدتی هست که دارم پیانو کار می کنم به سبک کلاسیک هم خیلی علاقه دارم اما خب از بعضی قطعه های پاپ هم نمی تونم بگذرم. سوال اینه که اگه بخوام روی دو یا چند سبک مختلف کار کنم می تونم باز هم موفق بشم یا اینکه بهتره فقط روی یه سبک تمرکز کنم.

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید:am

amir1055
Monday 16 August 2010, 11:56 AM
اگر بقیه سبکها حالتی تفننی داشته باشن مشکلی نیست بلکه خیلی هم خوبه مثلا سبکتون کلاسیک باشه چند قطعه جز زیبا یا چند قطعه پاپ دلنشین هم در کنار کارتون داشته باشید. و این به کارتون مطمئنا ضربه نمیزنه.
ولی اگر در ابتدای راه هستید (من اطلاع ندارم چند مدت هست که پیانو میزنید) وقتتون رو بیشتر صرف قطعاتی کنید که استادتون توصیه میکنن.

سارا20
Monday 16 August 2010, 01:05 PM
من سبک اصلیم کلاسیکه اما از بقیه سبک ها هم میزنم.اما اگه میخوای پاپ در کنار کلاسیک کار کنی مواظب باش چون ممکنه دستت تنبل بشه.چون نت دست چپ آهنگ های پاپ معمولا خیلی خیلی ساده تر از نت دست چپ کلاسیکه و به تمرکز خیلی کمتری نسبت به کلاسیک نیاز داره. به همین دلیل عمده وقت و انرژیتو بذار برای کلاسیک.

petrushka
Tuesday 17 August 2010, 01:19 PM
اگه میخوای چند تا سبک رو در کنار هم کار کنی تا جایی پیش برو که بهت ضربه نزنه چون ممکنه سیستم انگشت گذاریت به هم بریزه و در اون صورت فقط وقت خودتو هدر دادی.
موفق باشی

saeedd
Saturday 13 February 2016, 07:41 PM
سلام به دوستان پیانیست . یه سوال : من تقریبا اواسط کتاب بیر هستم و تازه کار . از طرفی به سبک پاپ غربی (مثلا تو ایرانیاش آهنگ های ابی یا سیاوش قمیشی و توی خارجیا استینگ یا کریس دی برگ) علاقه مندم . اما استاد من اهنگ های انوشیروان روحانی یا اهنگ های ایرانی قدیمی که من علاقه خاصی ندارم رو بیشتر میزنه و میخونه ... حالا به نظرتون تو نوع یادگیری من تاثیر داره یا هنوز زود هست واسه تصمیم گیری انتخاب سبک ؟! چون من اصلا دوست ندارم که به اون سمت برم

(به سبک راک هم علاقه دارم)

you3f
Saturday 13 February 2016, 09:00 PM
سلام به دوستان پیانیست . یه سوال : من تقریبا اواسط کتاب بیر هستم و تازه کار . از طرفی به سبک پاپ غربی (مثلا تو ایرانیاش آهنگ های ابی یا سیاوش قمیشی و توی خارجیا استینگ یا کریس دی برگ) علاقه مندم . اما استاد من اهنگ های انوشیروان روحانی یا اهنگ های ایرانی قدیمی که من علاقه خاصی ندارم رو بیشتر میزنه و میخونه ... حالا به نظرتون تو نوع یادگیری من تاثیر داره یا هنوز زود هست واسه تصمیم گیری انتخاب سبک ؟! چون من اصلا دوست ندارم که به اون سمت برم

(به سبک راک هم علاقه دارم)
سلام. هر سبکی که بخواهید کار کنید، کتاب بیر از ملزومات حساب میشه(یا هر استادی متد خودشو داره و ممکنه یه کتاب دیگه ای در این سطح کار کنه)
این نکته رو باید در نظر داشته باشید که سبک کلاسیک همیشه نوازنده رو پیشرفت میده و رو به جلو میبره. کلاسیک مبنا و اساس کل موسیقیه.
در اصل شما در این سطح هنوز نباید قطعه بزنید و باید با اتودها و تمرینها درگیر باشید ولی مربی ها برای اینکه هنرجو خسته نشه و زده نشه در کنار این تمرینا از قطعه های آشنا و معروف استفاده میکنن. که هیچ هم بد نیست.
حالا اینکه چه آهنگی رو برای هنرجو انتخاب میکنه مرتبط میشه به انتخاب هنرجو و تایید یا رد استاد!
این نظر منه، که شما باید انتخاب کنید پیشنهاد بدید و اونوقت استادتون بر اساس پیشرفت و تمرینات و توان شما اون رو تایید و یا رد کنه و یا اون ملودی که شما دوس دارید رو براتون ساده و در حد توانتون کنه.
+++++++++++++++++++++++++++++
اما هنرجویی که هدفش کلاسیک باشه باید از همون ابتدا در مسیر کلاسیک حرکت کنه.

arsalan212
Sunday 21 February 2016, 11:39 PM
نت نته...آهنگم آهنگه...اگه هنرجو هستین من صلاح نمیدونم پاپ بزنی.چون حیف وقت وجوونیته..تا حافظه داری وگرفتار مسائل کلان زنرگی نشدی کلاسیک بزن..اگه هم پاپ میخوای بزنی دو سه تا واسه یه جمع خودمونی.وروی تئوری پاپ واستایلها کارکن والا بنظرمن کلاسیک رو خوب بفهمی دیگه خنده داره اگه نتونی پاپ بزنی..تا جوون داری آرپژ.گام.فاصله تو تنالیته های مختلف بزن و کلاسیک..و سبکتو معین کن.به خاطر مردم تفکراتتو خراب نکن.کلاسیک وفقط کلاسیک بزن..هر کس خوشش نیومد چه بهتر چون هرچی از نادانان دور باشی بهتر میتونی راهتو ادامه بدی.